Exoderil pro léčbu nehtové houby

Posted by

Obsah:

Exoderil pro léčbu nehtů a kůže

Exoderil z houby je účinným antimykotickým prostředkem. Tento lokální přípravek ošetřuje nehty a kůži postižené houbou, pomáhá zničit velké množství mykózních patogenů:

 • plísňové houby;
 • dermatofyty;
 • kvasnice a kvasnice;
 • Sporotrix schenckij.

Lék ničí patogeny pityriasis versicolor, gram-pozitivní i gram-negativní.

Kompozice obsahuje účinnou látku Naftifin hydrochlorid. Jedná se o syntetickou antimykotickou látku, která patří do skupiny allylaminů. Mezi pomocné složky patří hydroxid sodný, polysorbát, stearát sorbitanu, alkoholy, isopropylmyristát, stearát sorbitanu.

Po 2-4 dnech použití léku v kůži nebo na nehtové destičce, v závislosti na místě aplikace léku, se koncentrovalo velké množství účinné látky. To přispívá k rychlému terapeutickému účinku. Je důležité poznamenat, že jen malá část Naftifinu proniká do krevního řečiště: ne více než 6%. Po 2-3 dnech se účinná látka rozpadá a vylučuje se spolu s močí a biliární sekrecí.

Exoderil ve formě krému

Exoderil bude schopen vyléčit onychomykózu nehtů a paží, stejně jako mykózu kůže. Lék můžete použít k léčbě primární i sekundární mykózy. V prvním případě se houba vyskytuje jako nezávislá choroba, v druhé – tato onemocnění je doprovázena dalšími vážnými onemocněními. Nástroj je vhodný pro lidi jakéhokoli věku, ale pro léčbu dětí by měl být používán opatrně, pouze pod dohledem kvalifikovaného lékaře.

Přípravek Exoderil je dostupný ve formě krému a roztoku. Roztok se prodává ve skleněných láhvích o objemu 10 ml nebo 20 ml. Jsou těsně uzavřeny plastovým zákrutou na závitu. Krém je dodáván v hliníkové trubici o objemu 15 nebo 30 g. Bez ohledu na formu uvolnění je přípravek balen v kartónové krabici bílé a modré barvy. Na něm je nakreslena přední část s postiženými nehty. K dispozici je i další možnost balení – bílá se zelenými akcenty. V konfiguraci je vždy poskytována instrukce.

Trvanlivost léku je 5 let. Po odpojení se zkracuje na 6 měsíců. Po uplynutí doby použitelnosti je používání přístroje přísně zakázáno. Neposkytuje správný terapeutický účinek a onemocnění bude postupovat rychle a bude postupovat do pokročilejší fáze.

Cena – kolik stojí Exoderil?

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Efektivní lék proti houbám. Čtěte více >>>

Léčivo Exoderil patří do průměrné cenové kategorie. Cena roztoku závisí na objemu lahve. Láhev 10 ml si můžete zakoupit za 550 rublů, 20 ml – z 980 rublů. Masť je o něco levnější: tubus 15 g – od 460 rublů, 30 g – 780 rublů.

K dokončení kurzu je často dostačující 1 balíček. Ale když je onemocnění v pokročilém stádiu, je třeba několik lahviček nebo zkumavek léku.

Tento léčivý přípravek je dostupný v pravidelných a on-line lékárnách. Na internetu je možné je zakoupit levněji.

Jděte z nejbližší lékárny – téměř vždy tam Exoderil

Návod k použití – jak používat krém a roztok

Aby fungicidní přípravek Exoderil pracoval co nejúčinněji a nejrychleji, je důležité jej používat v souladu s pokyny pro použití.

Kapky a masti jsou určeny výhradně pro vnější použití. Před aplikací na postiženou kůži je nutno důkladně očistit a vysušit. Pokud se přípravek používá pro nehty, měl by se nechtěný destiček předem odpařit, natřít co nejvíce a odstranit postižené oblasti jejich řezáním.

Délka léčby je stanovena individuálně lékařem, ale existuje obecná schéma terapie:

 1. Pokud je diagnostikována mykóza kůže, přípravek Exoderil vám pomůže, pokud se podává jednou denně po dobu 2-4 týdnů. Ve své pokročilé formě trvá léčba až 8 týdnů.
 2. Při léčbě onychomykózy by měla být tekutina nebo krém aplikovány dvakrát denně. Doba trvání léčby je až 6 měsíců.

Jak aplikovat přípravek Exoderil proti houbám nehtů

Aby se minimalizovalo riziko opakování, je důležité prodloužit účinek léku. K tomu je třeba pokračovat v aplikaci podle výše uvedeného schématu po dobu dalších 2 týdnů po úplném vymizení symptomů mykózy.

Dokonce i “běžící” houba může být vyléčena doma. Jen nezapomeňte rozmazat jednou denně.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Přípravek Exoderil je klasifikován jako bezpečný antimykotikum. Mělo by se však používat opatrně, s ohledem na možné nežádoucí účinky a kontraindikace.

Kontraindikace léčby přípravkem Exoderil:

 • přecitlivělost na léčivo;
 • věk dětí do 7 let – nebyly provedeny studie potvrzující bezpečnost fondů pro děti;
 • bez ohledu na formu uvolnění je přípravek zakázán aplikovat na oblasti pokožky, kde dochází ke střihům, popáleninám, jiným zraněním;
 • Je zakázáno aplikovat na sliznice.

Relativní kontraindikace užívání je těhotenství. Ženy, které mohou podat přípravek Exoderil, mohou předepisovat pouze lékaři, pokud po diagnostice zdravotního stavu dospějí k závěru, že lék bude lépe než poškození. Toto pravidlo platí i během laktace.

Tak zdravé nehty bez houby by měly vypadat.

Krém a exoderil kapky jsou pacienty dobře snášeny. Ve vzácných případech se mohou vyskytnout nežádoucí účinky:

 • zčervenání kůže;
 • pocit pálení;
 • suchost

Tyto příznaky se objevují pouze na těch částech těla, kde byl přípravek aplikován. Přecházejí rychle, takže zrušení použití prostředků není nutné.

Přípravek Exoderil má místní farmakologický účinek, proto nereaguje s jinými léky. Je kompatibilní s různými léky. Případy předávkování tímto přípravkem nejsou zaznamenány.

Import a ruské analogy společnosti Exoderil

Exoderil je léčivý přípravek rakouské společnosti Sandoz. Má obdoby, které jsou stejně účinné:

 1. Micoderil – antimykotická léčiva, ve které je účinnou složkou Naphafin. Určeno pro léčbu mykózy kůže, včetně pokožky hlavy, stejně jako onychomykózy nehtů. K dispozici ve formě roztoku, krém. Mikoderil – ruský analog Exoderilu. Jeho cena za 10 ml roztoku od 420 rublů, 15 g krému – od 300 rublů.
 2. Lamiderm – antifungální látka s aktivní složkou hydrochlorid terbinafinu. K dispozici ve formě krému. Zastavuje růst a zničí vývoj dermatofytů, stejně jako dimorfní, plísně, kvasinky. Rychle má pozitivní účinek a zaručuje dlouhodobé působení. Cena tuby 10 mg – od 300 rublů.
 3. Funterbin – rozpočet analog, ničení stejných kmenů mykózy jako Exoderil. Jeho účinnou látkou je Terbinafine Hydrochloride. K dispozici ve formě gelu, krému, masti, stejně jako tablety. Má široký seznam kontraindikací, proto by měl být používán pečlivě. Je důležité pravidelně užívat přípravek, jinak existuje vysoké riziko recidivy mykózy. Cena – od 350 rublů.
 4. Amorolak – antifungální lak určený k léčbě onychomykózy nehtů. Aktivní složka Amorolfin zničí celou řadu kmenů hub. Podobně jako přípravek Exoderil při léčbě mykózy nehtů. To je poměrně nákladný nástroj. Jeho cena – od 1990 rublů.
 5. Exo-derm – antimykózní krém s aktivní složkou Naftifin. Efektivní při léčbě houby nehtové plotny a kůže. Lék je tělem dobře snášen, nežádoucí účinky jsou vzácné. Náklady na krém – od 350 rublů. pro tubu 15

Jeden z populárních antifungálních přípravků je Exo-Derm.

Hodnocení zákazníků

Často jdu do bazénu a tam jsem zachytil houbu. Zpočátku jsem tomu nerozuměl. Myslela jsem si, že patu se jen tak svědí kvůli suché kůži. Po čase se svědění stalo nesnesitelným, takže jsem musel jít k lékaři. Potvrdil přítomnost mykózy, která mě strašně rozrušila a vyděsila. Lékař předepsal přípravek Exoderil Cream, a tak jsem ho koupil a začal ho pravidelně rozmazávat. Ale neměl žádný vliv. Jediná věc, s níž se léčba vyrovnala, byla svědění a stav kůže se nezlepšil. Po dvou týdnech se dokonce zhoršilo. Musel jsem jít k jinému lékaři a vybrat jiné metody léčby. Krém je špatný a neúčinný.

Mám houbu na nehty. Léčba byla zahájena již v raném stádiu s kapkami přípravku Exoderil, protože jsem o nich slyšel hodně pozitivní zpětné vazby. Léčba trvala více než měsíc. Během této doby jsem neustále ořezávám nehtovou desku, nanášela nástroj. Jsem velmi rád, že to pomohlo. Nyní ji využiji k profylaxi po návštěvě veřejných míst, jako je bazén, sauna, sprcha v posilovně.

Když jsem měl houbu, nešel jsem k lékaři. Zabýval se samoléčbou krémem Exoderil. Aplikoval ji téměř měsíc, ale houba nezmizelo. Zdá se, že se ve vývoji trochu zpomalil, téměř se nezvětšil, ale nezmizel. Lék mi nepomohl, takže jsem musel jít k doktorovi. Předepsal komplexní léčbu, protože jsem ztratil spoustu času a onemocnění postupovalo. Jediný plus Exoderila – vhodně aplikovaný. Ale je to zcela neúčinné.

Můj nehet se trochu odrazil od mechanického poškození. Nedala jsem na to žádnou důležitost, pokud jsem se rozhodla, že se sama uzdraví. Když jsem o týden později šel na pedikúru, říkal pán, že je to houba. Nevěřil jsem tomu, ale pak jsem se podíval na obrázky na internetu, kde je zobrazen onychomykóza, a rozhodl jsem se, že určitě nemám tuto nemoc. Ale stav nehtu se nezlepšil a dokonce se zhoršoval. Přítel mi poradil, abych koupil kapky Exoderil, které jí jednou pomohly z takové obtížnosti. Po 3 týdnech používání se zlepšil estetický vzhled nehtů, ale trvalo mi 2 měsíce, než jsem dokončil léčbu. Náprava pomohla.

Exoderil – bezpečný lék, který pomáhá zbavit se nehtů a kůže. Navzdory skutečnosti, že lék má minimální kontraindikace, měli byste jej před aplikací zjistit, popište, poraďte se s příslušným lékařem.

Exoderilový lak

Zaregistrujte se, abyste zanechali recenzi.
Trvá méně než 1 minutu.

Ihned po nanášení vytváří lak prostředí, které škodí životnímu prostředí škodlivých mikroorganismů. Před aplikací doporučujeme co nejvíce zkrátit nebo odstranit poškozenou nehtovou talíř a ošetřit ji alkoholem, aby se odstranil přebytečný tuk a nečistota – tímto způsobem bude lak trvat déle. Sada neobsahuje bohužel potřebné nástroje a alkoholové ubrousky (jak tomu bývá u jiných výrobců).
Exoderil je také k dispozici ve formě krému a roztoku. Souběžně s lakem jsem použil krém, je levnější než řešení a strávil jsem ekonomičtěji. Aplikujte krém na pokožku kolem poškozených nehtů, abyste zabránili dalšímu šíření infekce a předešli sekundární infekci. V páru antifungálních činidel konečně porazila houbu po dobu šesti týdnů, škrábání dalo negativní výsledek.
Zdobí se velmi pomalu, ale proces jde. Nevšiml jsem si urychleného růstu zdravých nehtů. Ale část, která již vyrostla, má normální barvu, je naprosto hladká, silná a hladká na dotek. Při aplikaci laku je vše jednodušší než jednoduché, úplné sušení nemusí dlouho čekat. Teoreticky je lak vhodný i pro použití na rukou.

Velmi nákladný antifungální lak, ale docela efektivní. Nevýhodou je, že se ani zdaleka nepodaří vypořádat se všemi příčinami infekce nipů, takže je třeba před zahájením léčby předložit testy. V opačném případě může peněženka marně ztrácet váhu. A jeden lak rozhodně nestačí. Budete muset koupit nějaké další vnější prostředky, jako je krém, masti nebo gel pro aplikaci na kůži kolem postižených nehtů. Na lahvičkách je ten lak použit jako monoterapie, ale toto může být provedeno pouze tehdy, pokud je alespoň jedna třetina nehtů zdravá.
Lak funguje velmi mazaně, má kumulativní účinek a přispívá k fyzické destrukci struktur houby. Mikroorganismy ztrácejí schopnost množit se a rychle zemřít. Po regeneraci pravidelně používám lak jako profylaxi kvůli tomu, že často navštěvuji bazén a posilovnu. Používám přípravek Exoderil namísto obvyklé základny pro pedikúru, nanesl jsem obvyklý lak nahoře. Vně, vše vypadá jako obvykle. Avšak v procesu léčby nelze aplikovat nic na lak, platí i pro nepravé nehty. Štětec pro nanášení laku je velmi nepohodlný, musíte mít rovnou ruku a dlouho se k němu přizpůsobit.

Dobrá věc pro léčbu houby. Lac okamžitě zastavil další šíření infekce. Pokud zahájíte léčbu včas, budete schopni zachránit nehty, nemusíte vyřezávat poškozenou desku na nehty. Doba léčby lakem je předepsána lékařem, v průměru to je měsíc. V těžkých případech se toto období prodlužuje na šest měsíců. Trvalo mi měsíc, poškozené hřebíky se v této době přestaly rozpadat a odlupovat, postupně získávaly normální barvu, škaredá žlutost odešla. Zmrzlý zápach rychle zmizel.
Aplikoval jsem lak nejen na horní část nehtu, ale také pod vyčnívající hranou zevnitř. Nezapomeňte pokrýt celý hřebík, a ne jen problémovou část. Lak je cenný, protože přispívá k akumulaci účinných látek v destičce nehtů, terapeutický účinek trvá dlouhou dobu po zrušení. Také, lak proniká do hlubokých vrstev hřebíku, existují látky, které k tomu přispívají.
Lak nemá silný nepříjemný zápach, usuší se dostatečně rychle, na nehty po úplném vyschnutí vypadá jako nejběžnější průhledný lak. Hlavní nevýhodou je cena, je v současné době jedním z nejdražších antifungálních laků.

Proč je lak, jestliže je uvolňovací forma aceton bez zápachu, pomyslel jsem si, že otevřením a protřepáním lahve je vše jednoduché – jedná se pouze o marketingový balíček s důrazem na DEEP PENETRATION IN THE INTERNAL LAYER.
Hřebík není obnoven, jak si možná myslíte, když čtete abstrakt, prostě roste nový hřebík. V převládajícím efektu není pro tyto produkty snadný úkol: jemně odstranit nehty, zajistit obnovu nového a zdravého nehtu a léčit lůžko z infekce.
Zpočátku jsem si myslel, že akce jako fluorid pro zuby – lakujete je kartáčem, vytváří ochrannou, hustou a viditelnou vrstvu, zabraňuje dalšímu zničení nehtu, ale tady je to jen olejová tekutina, která musí být zničena.
Pokud jde o odstranění podráždění, v tomto ohledu je všechno jasné, kůže kolem hřebíku je navlhčena, přestává se škrábat. Stále se mi zacházíme s nohama, je to strašidelné, že běžím, dělám vše pro to, abych mi uzdravila nohy, ale zdá se mi, že budu muset drogu změnit.

Houba udeřila několik hřebíků na ruce, takže jsem si vybral Exoderil v podobě laku. Je to nejvhodnější k použití, funguje to dlouho, protože lak pokrývá poškozenou desku na nehty a působí několik dní. Poté je třeba aplikaci opakovat.
Aktivní složkou léčiva je naftifin.
Samotný nápad – mám rád “houbový lak”. Tato forma uvolňování usnadňuje aplikaci a musí zajistit vysokou účinnost léčby.
Ve skutečnosti jsem zjistil některé nevýhody tohoto léku:
1. vysoká cena a malý objem lahvičky (2,5 a 5 ml) – léčba houby na nehty trvá déle než jeden měsíc, takže musíte neustále vynakládat peníze na antifungální léky;
2. i přes popularitu drogy nemohu hovořit o její vysoké účinnosti;
3. zdravý neht, po použití laku, se deformuje, což naznačuje neúplnou destrukci houbové infekce;
4. musíte používat nejméně 6-7 měsíců, s dříve ukončeným užíváním, houba se začne aktivně šířit znovu.
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že použití laku se doporučuje kombinovat s jakýmkoliv jiným fungicidním prostředkem, který zvyšuje účinek a šetří peníze.

Po dovolené na moři přinesla s sebou nepříjemnou nemoc – onychomykózu (nehtovou houbu). Začala k odlupování a kroutit nehty na dvou prstech. Šel jsem do lékárny a koupil jsem jeden z nejdražších a nejoblíbenějších produktů – lak Exoderil, láhev stála asi 1500 rublů. Jméno bylo slyšeno, takže jsem ho vybral.
Léčebný režim s lakem je pravděpodobně nejjednodušší, protože nemusíte dělat pleťové mléko a obklady a chodit po celé hodině s kapesní pomůckou. Zejména proto, že jsou postiženy nehty na mých rukou, takže tvar laku se ukázal jako nejvhodnější.
Pečlivě jsem pozoroval všechny body uvedené v pokynech. Okoupela, ošoupala si nehtovou talíř, otíral se alkoholem a naneste lak.
Nečekal jsem žádný rychlý výsledek, protože vím, že je obtížné odstranit houbu. Ale když se po 4 týdnech nic nezměnilo, uvědomil jsem si, že droga nepomůže. Tentokrát jsem nešel do lékárny, ale k dermatologovi, který vysvětlil, že jsem měl spíše pokročilý stupeň onemocnění, a Exoderil se s ním prostě nedokázal vyrovnat.
Ukazuje se, že jsem zbytečně můj čas a peníze. Ale lékař mi trochu uklidnil, protože během léčby houba nepokročila a nerozšířila se. No, alespoň něco z toho, co jsem dostal.

Nikdo ještě nezadal otázky. Vaše otázka bude první!

Leave a Reply