Flukonazol pro léčbu ušní houby

Posted by

Obsah:

Houby u psů: znaky, symptomy, léčba

Houba u psů nebo dermatofytóza je onemocnění infekční etiologie, která vyžaduje veterinární péči. Žádná domácí zvířata nejsou pojištěna proti této chorobě, bez ohledu na podmínky zadržení. Pro vlastníky je důležité, aby byla choroba včas identifikována na základě jejích příznaků a primárních příznaků.

Proč se psi zhoršují

Fotografie houby u psů

Existuje mnoho typů hub, ale jen některé z nich jsou příčinou nebezpečných infekcí v těle psů. Infekce může nastat během kontaktu s jiným zvířetem, chůze po trávě, na které jsou patogeny. Dokonce i pes, který chodí na misku, se může nakazit, protože houby se často dostanou do domu s botami majitelů.

Vedle patogenních druhů existují také podmíněně patogenní houbové patogeny. Mohou být vždy v těle zvířete, ale pes se za určitých okolností nemocí – slabá imunita, přecitlivělost atd. Tyto druhy hub nejsou nakažlivé, žijí na kůži, ale nepoškozují.

Mladí jedinci, psi, kteří podstoupili onemocnění nebo operaci, mají problémy s imunitním systémem, zvířata s tendencí k alergiím a kožní choroby jsou ohrožena dermatofyzou.

Faktory přispívající k rozvoji onemocnění jsou nevyvážená strava a vysoká vlhkost. Růst houby se na pokožce zlepší, nedostane dostatek vzduchu, pokrytý matnou vlnou a vrstvou nečistot. Houby se také rychle množí u psů, které se často omyjí, protože tento postup odstraňuje mazu a snižuje ochranu pokožky před vnějšími patogeny. Kromě toho tělo zvířete nemůže odolat tomuto onemocnění poté, co přijalo prostředky, které potlačují imunitní systém.

Můžete identifikovat mnoho dalších faktorů, které přispívají k houbovým onemocněním, ale v jejich nepřítomnosti existuje riziko, že zvíře se nakazí patogenními houbami.

Hlavní příznaky infekce houbou

Jednou na kůži se houby začnou rychle množit a mají negativní vliv na imunitní mechanismy zvířat. Penetrující hluboko do kůže, houba způsobuje vážné zánětlivé procesy a nemoci ve folikulích. Zraněná kůže je úrodné médium pro reprodukci různých parazitů – patogenních bakterií, prvoků, hmyzu atd.

Dokud není objasněn původ příčinného činitele tohoto stavu, existuje riziko infekce u lidí a jiných zvířat.

Mezi hlavní příznaky houby patří:

 • onemocnění se začíná vyvíjet z jednoho až tří malých míst;
 • srst začíná vypadávat z míst porážky, v některých případech to vypadá, jako by se odtrhlo, zanechalo malou délku;
 • Tvářené skvrny mohou být dlouhé nebo růstové v závislosti na typu patogenu a síle ochranných mechanismů imunity;
 • kůže na místě léze se stává šedá nebo červená;
 • pokud se podíváte pozorněji, můžete najít na bílém nebo šedivém povlaku na žárovku;
 • léze je pokryta vločkami nebo překrývajícími se váhy, které mohou spadnout z kůže nebo být pevně uchyceny.

Bez včasné léčby se velikost plešatosti zvyšuje. Houba začíná růst do hlubokých vrstev, což vyvolává nejrůznější komplikace. V těžkých stadiích léze pes úplně ztratí srst, kterou nelze obnovit po dlouhou dobu.

Často houba infikuje tlapky zvířete, v tomto případě dochází k zánětu a prasklinám v interdigitálním prostoru a na podložkách. Drážky mohou být také ovlivněny, pak se stávají žlutými a zakřivenými. Bude to bolet psa, aby ustoupil na jeho tlapku, začne bolet.

Léčba houby u psů

Většina houbových infekcí je doprovázena svěděním, jeho stupeň závisí na typu patogenu. V některých případech může pes vyčistit kůži krve. V tomto případě odborníci doporučují dávat antipruritiku, jako je Stop svrbení, a použít ochranný doplněk – límec nebo přikrývku před návštěvou veterináře, protože zranění kůže v houbě vyvolává sekundární infekci.

Zastavte svědění pro psy

Vyjádřené rány by měly být zpracovány externími prostředky, které mají antiseptické účinky. Přípravek Miramistin je vhodný z lékárny nebo potřebujete jej koupit ve veterinární lékárně Migstim.

Během návštěvy specialisty by mělo být vyjasněno, kde byla kůže ošetřena přípravkem, protože tkáně z těchto oblastí nejsou vhodné pro analýzu.

Pokud houba postihuje podložky tlapky, je nutné chránit tlapky zvířete před vlhkostí. Během chůze můžete použít speciální ochranné boty, po umytí tlapky k vyschnutí vysoušeče vlasů. Je nutné, aby pes neumožňoval hýbat oblasti postižené houbou.

Chronická houbová infekce

Dlouhotrvající infekce probíhá klidněji. Odlévání vlny se pravidelně pozoruje, srst ztmavne, často se zamotá a dokonce i koupání situaci neodstraní.

Majitelé si neuvědomují skutečné příčiny tohoto stavu, odpisují sezónní opojení, beriberi a reakci na detergenty. Standardní opatření – průběh vitaminů, zvýšená výživa, změna šamponu apod. Nepomáhají.

V některých případech mají domácí zvířata malá místa bez vlasů – nad ušními, v blízkosti nosu, na loktech. Kůže může vypadat docela zdravě nebo má slabý šedý odstín. Takové nedostatky v dlouhých vlasech jsou docela obtížné vidět.

Takové procesy mohou nastat s nedostatečnou odolností těla proti tomuto typu hub, nebo je houba podmíněně patogenní a nehrozí vážné následky. Ale kdykoli, s doprovodnými faktory, může začít postupovat. Chcete-li zjistit, zda je hladina houby kůže v normálním rozmezí, je třeba provést speciální vyšetření kůže.

Diagnostika houby u psů a léčba

Veterinární lékař nejprve svítí srstí srsti se speciální lampou, pod paprsky, jejíž houba začíná svítit v zelené barvě. Ale měli byste vědět, že téměř polovina druhů hub nezasvítí. Tato metoda neposkytuje informace o patogenu, ale pouze potvrzuje její přítomnost.

Aby bylo možné předepsat účinnou léčbu, je nutná plnohodnotná diagnóza, která umožňuje určit typ houby, počet spór, určit citlivost na tato nebo jiná léčiva.

Odborníci doporučují krevní dárcovství pro bakteriologii, jak často se houba objevuje na pozadí koků. V tomto případě je léčba eliminovat původní zdroj.

Často se houbová infekce doprovází alergické projevy a léčba poskytuje jen dočasné výsledky. Zde pomůže analýza, která určuje alergický stav zvířete. Identifikace a alergen a jeho vyloučení řeší problém s houbou.

Biochemická analýza krve vyhodnotí celkový stav zvířete a zjistí, které orgány selhávají.

Vzhledem k veškerým získaným údajům dokáže lékař poprvé předepsat odpovídající léčbu. To pomůže vyhnout se prodloužené zbytečné terapii s neustálou změnou drog.

V případě menších kožních lézí je předepsána masť – Micozolon, Yam, Clotrimazole atd. Pokud houba postihuje velké části pokožky, není nutné použít externí antifungální léky směrem ven, protože tato skupina léčiv je toxická. V tomto případě používejte detergenty, jako jsou Nizoral, Imaverol.

Vedle externích léků předepisují veterináři léky ve formě pilulek nebo injekcí. Flukonazol je zvláště účinný při léčbě hub. Pomoc je poskytována imunitnímu systému zvířete ve formě imunostimulantů a modulátorů. Doporučuje se také použití hepatoprotektivních látek.

Pokud je zjištěná houba nakažlivá, budou vyžadována další opatření: zpracování by mělo být prováděno s rukavicemi a pokud je to možné, izolovat zvíře, s výjimkou jeho kontaktu s dětmi a jinými domácími zvířaty. Ale měli byste navštívit psa tak, aby se necítil osamělý a nezažíval stres.

Lékaři varují, že samotná léčba může mít katastrofální následky. Vzhledem k tomu, že některé léky mohou výrazně zvýšit odolnost houby, v takovém případě bude muset houba léčit na psovi delší dobu.

Prevence houbových infekcí

Jak je uvedeno, je obtížné, aby se houbový patogen vyvinul ve zdravém a silném těle. Proto je důležité pečovat o psa, který poskytuje dobrou výživu a vhodné podmínky. Během chůze byste se měli vyhýbat stanovištím toulců.

Vakcíny proti houbovým onemocněním jsou nízké účinnosti a v některých případech mohou způsobit komplikace, takže se používají pouze ve výjimečných případech, kdy je zbytek terapie bezmocná.

Neexistuje však jediný způsob, jak eliminovat infekci zvířete s patogenními houbami. V takovém případě je důležité co nejdříve identifikovat onemocnění a vyhledat kvalifikovanou pomoc.

Otomykóza: příznaky, léčba a prevence ušní houby

Pacienti s otolaryngologií stále více dostávají pacienty se stížnostmi na ucpání ucha, ztrátu sluchu a svědění v ušním kanálu. Tak se projevuje houbová infekce ucha, nazývaná otomykóza. Přestože prognóza onemocnění je příznivá, léčba představuje určité obtíže způsobené především výběrem účinného antimykotika.

Příčiny otomykózy

Otitis houbová etiologie klasifikovaná na základě lokalizace zánětu. Extrémní houbová otitida je diagnostikována v 62% případů, houbový otitis media – ve 20% případů, pooperační houbový otitis media – v 17% případů, houbová myringitida – v 1%.

V roli příčinného činitele otomykózy jsou houby Aspergillus (65%), Penicillium (10%). V 24% případů jsou patogeny kvasinkové houby Candida. Je možné a smíšené infekce, ale všechny tyto typy patogenů způsobují otomykózu pouze za určitých podmínek. Tyto stavy mohou být endogenní a exogenní.

Endogenní: somatické nemoci, které vždy způsobují celkové oslabení těla, hypovitaminózu, poškozené metabolické procesy.

Exogenní: lokální a systémová antibiotická léčba, dlouhodobé užívání kortikosteroidů, léčba cytostatiky, radiační terapie, poranění uší (např. Při nesprávném čištění vnějšího sluchového kanálu), koupání v otevřené vodě. Často je léze pooperační dutiny uší.

Symptomy jsou přímo závislé na stupni onemocnění.

Ve stádiu předchůdců nejsou objektivní změny zjištěny, pacient pocítí pouze ucpání ucha a svědění. Mastná fólie zmizí z ucha a pozoruje se její edém. Většina lidí užívá tyto příznaky k akumulaci síry a pokouší se vymýtit zvukový kanál. Výsledkem je kožní trauma a pronikání houbových infekcí.

[su_spoiler title = “Pozor! Obsah může být nepříjemný – “jak vypadá otomykóza”

Akutní stadium mykózy je charakterizováno přítomností výtoku z ucha. Objem vypouštění se neustále zvyšuje, stejně jako vzrušení. Vyvolává překryv světlosti zvukovodu, kvůli kterému je slyšet sluch. Pokud pečlivě prozkoumáte výběr, najdete v nich mycelium a epidermis z hub. Jednotliví pacienti zaznamenali přítomnost přecitlivělosti v ušní oblasti. Obvykle je infekce omezena na kůži vnějšího ucha, ale u diabetiků se může rozšířit do dutiny středního ucha.

Hlavní symptom mykotického otitis media je specifický výtok, konzistence a barva závisí na rodu otomykózních patogenů. Tato forma se liší od předešlé hypertermie ušního bubínku, existují také perforace různých velikostí. Pacienti si také stěžují na častou bolest a ještě větší ztrátu sluchu.

Dalším typem otomykózy je houbová myringitida. V této formě se léze rozšiřuje na ušní bubínek.

Otomykóza pooperační dutiny se může objevit po radikální mastoidektomii nebo tympanoplastice. Důvod – dlouhý pobyt v ušním kanále bavlněných tamponů, namočených roztokem antibiotik a glukosteroidů. Klinicky se onemocnění projevuje zvýšenou bolestí v oblasti uší, zvýšením množství výtoku z ucha.

Opakujte, příznaky otomykózy jsou zákeřné – je to podobné klasickému otitis, takže pokud máte podezření na houbovou infekci, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka a předat několik mozků – kultivaci a mikroskopii. Při identifikaci pseudo-myokardiální spory lékař předepíše odpovídající terapii.

Otomikóza je známa potíže, především kvůli nedostatečné účinnosti léků a častým relapsům, vysokým nákladům na fungicidní látky.

Pro vnější ostetis houbové, nejprve použijte lokální antifungální léky, a pokud nepomohou, připojte léčbu systémovými léky.

Houbové otitis media je okamžitě léčena systémovými léky. Místní použití pouze jako doplněk.

Jak a jak léčit různé formy otomykózy?

Bez ohledu na formu onemocnění předchází důkladné čištění ucha před lokální terapií. Jeho cílem je odstranit patologický výtok, jehož zbytky, a to i v malém množství, opakovaně snižují účinnost léčby a zvyšují trvání léčby. Pouze odborník jej používá s polstrovaným pláštěm navlhčeným v antimykotickém léku a půdní sondou.

U otitis media se věnuje zvláštní pozornost čištění ušního bubnu oddělené od oblasti perforace. V případě velkých perforací je odstranění výtoku kombinováno s promytím tympanické dutiny přípravkem Miramistin (0, 01% roztok). Podobně přijde s otomykózou pooperační dutinu. Pokud dojde k polypům a granulacím, odstraní se nebo zhasnou dusičnanem stříbrným (20% roztok).

Externí houbový otitis

Masti, dobře prokázané při léčbě jiných kandidóz a mykóz, s otomykózou, jsou neúčinné. Za prvé, vzhledem k nemožnosti uplatnění rovnoměrné vrstvy na úzkém charakteru vnějšího sluchového kanálu. Z tohoto důvodu jsou nejvhodnější formou léků suspenze, roztoky a emulzní přípravky.

Aplikujte je následovně: navlhčené vaty z bavlněné vlny s léčivou látkou (tampony z gázy mohou poškodit kůži) a nechte se v ušním kanálu 10-15 minut (se zaměřením na pokyny). Manipulace se opakují 4-5 krát denně.

1, 2, 3 dny: dvakrát denně 15 minut aplikací přípravku Exoderil

4, 5, 6, 7 dní: dvakrát denně exoderil

Od 8 dnů celý 3 týdny krém Exoderil 1 s. za den a pak 1 p. za 2 dny Další 2 týdny.

Při tomto léčebném režimu se mikrobiologická diagnóza opakuje ve dnech 7 a 45 léčby.

Kromě přípravku Exoderil je léčba takovými léky, jako jsou:

 • Travogen
 • Nizoral
 • Pevaril
 • Baikuten
 • Ketodin (krém) – 2-3 krát denně, trvající 8-10 dní.

Kandibiotika (kapky) jsou kontraindikovány při perforaci ušní bubny, ve všech ostatních případech kapely poskytují rychlý anestetický výsledek a snižují zánět na kůži ucha. Povoleno během těhotenství a kojení. Jedinou podmínkou použití je krátká doba užívání a malé dávky.

Dávkování: 3-4krát denně, 4-5 kapek na ušní kanál. Výsledek je viditelný po 3-5 dnech, ale léčba by měla pokračovat po dobu 7-10 dnů.

Kromě antifungální léčby je důležitá léčba souběžných onemocnění, odmítnutí antibiotik, posilování léčby a léčba vitaminem. Pokud dojde k otomykóze u dítěte, je třeba antifungální léčbu kombinovat s užíváním léků, které obnovují intestinální mikrobiocenosi (acipol, bifikol, hilak forte, linex, baktisubtil, laktobacterin apod.).

Pokud je zjištěn nízký stav interferonu, provádí se substituční léčba interferonem (viferon ve formě svíček a megasinu na masti).

Mykotické otitis media

Poškození středního ucha je považováno za obtížnější případ a vyžaduje “šokové” dávky antimykotik.

 • Nystatin – 3 000 000 U, kurz – dva týdny, v případě potřeby opakujte kurz po 10denní přestávce;
 • Levorin – 2 000 000 IU, doba trvání je stanovena lékařem;
 • Amphoglyukamin – 400 000 IU, doba trvání – 10 dnů;
 • Mykoheptin – 5 000 000 IU, trvání – 10-14 dnů;

Mějte na paměti, že jde o poměrně vysoké dávky, je nebezpečné je používat bez dozoru lékaře!

Topické přípravky:

 • Roztok Candide;
 • 1% emulze grizemin;
 • Nystatinová masť;
 • 2% roztok flavofunginu (alkohol);
 • 0,5% lutenurinové emulze;
 • Nitrofungin;
 • 1% roztok fungeninu (alkohol);
 • Roztok hořčičného hořčíku;
 • 0,2% roztok sanguinarinu (alkohol);
 • Vodný roztok sodné soli levorinu;
 • Vodný roztok sodné soli nystatinu;
 • Castellani Liquid;
 • Roztok chinosolu (voda a alkohol);
 • Kanesten;
 • 2% salicylalkohol.

Kapky jsou buď pohřbeny 4x denně (obvykle 8 kapek), nebo injektovány na turunda (úzký bavlněný tampón).

Video “Z čeho houby rostou v uších”:

Prognóza a prevence

Při eliminaci předispozičního faktoru může být otomykóza vyléčena téměř v 100% případů. Pokud otomykóza postihuje střední ucho a vznikly sraženiny, ztráta sluchu se může stát nevratným důsledkem onemocnění.

A pamatujte, že otokykózu je lépe zabránit, než léčit, takže:

 1. Nepoužívejte bavlněné tampóny a jiné improvizované prostředky při odvádění toalety do uší. K relapsu je rozumné vyčistit uši speciálními hygienickými přípravky – cerumenolytiky.
 2. Včas léčit nemoci, které přispívají k rozvoji otomykózy.
 3. Nezapomeňte na hygienu: v bazénu, pečujte o sluchátka od průniku vody a také se vzdávejte sluchátek.
 4. Postarat se o imunitu a zvýšit obranyschopnost těla.

Nepoužívejte samoléčebné a samovypíšete antibiotika, protože mikrobiální flóra může být vůči nim necitlivá. Bude chybět drahocenný čas, choroba bude postupovat a vyvolat vznik dalších, včetně houbového původu.

Leave a Reply