Fukidinová léčba pro houby

Posted by

Obsah:

Nejlepší mast z houbových nehtů a nohou

Houba často postihuje kůži nohou a nehtů. V prvním případě onemocnění nazývá mykózu, ve druhé onychomykózu. Tato onemocnění se mohou vyvíjet nezávisle na sobě. Pokud však nezačnete včasné a řádné ošetření mykózy nohou rychle se šíří, nakažení velkých oblastí kůže, začne infikovat nehty talíř.

Mechanismus infekce mykózou a onychomykózou je stejný – přes mikrotrhlinky, rany patogenní houby pronikají do kůže a do nehtové plotny. Pokud je imunitní systém oslabený, začíná se rozvíjet. Nicméně tyto nemoci mají různé příznaky.

Hlavní příznaky mykózy nohou jsou hrubá, nadměrná suchost, odlupování kůže, svědění, tvorba vyrážky, nepříjemný zápach na nohy. Symptomy onychomykózy – zesílení a zbarvení nehtové desky, tvorba skvrn a drážkování na povrchu, zvýšená křehkost nehtů a jejich oddělení.

Rozdíl mezi zdravými nehty a postiženými houbami

Vzhledem k tomu, že patogenní houby jsou příčinou mykózy a onychomykózy, oba onemocnění jsou ošetřeny speciálními mastimi. Po aplikaci proniká hluboko do pokožky a na nehty, zabraňuje vývoj hub a zničí je. V počátečních stádiích houbové infekce během léčby stačí použít pouze prostředky pro místní aplikaci. Pokud je však onemocnění zanedbáváno, masť by měla být užívána spolu s jinými léky.

Je důležité poznamenat, že mykóza nohou je léčena rychleji než onychomykóza. S správnou volbou léků na kožní onemocnění se bude možné zbavit během 1-2 měsíců, zatímco onychomykózní léčba trvá 4-12 měsíců. K tomu dochází, protože rychlost regenerace pokožky je mnohem rychlejší než proces obnovy nehtové destičky.

Běžící fáze nehtové houby

Zvažte nejlepší masti pro houby a nehty. S řádným používáním pomohou plně zotavit a uvést nohy do pořádku.

Jaká masť si vybrat?

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Efektivní lék proti houbám. Čtěte více >>>

Antifungální masť je dobrým prostředkem pro hubení na nohou. Ale aby mohla fungovat, je důležité zvolit správné řešení. Chcete-li to provést, nejprve musíte předat analýzu (škrábání), která vám umožní přesně určit, jaký typ patologické houby způsobil vývoj onemocnění. Nejčastěji patogeny mykózy na nohou a chodidlech jsou kvasinky, plísňové houby a dermatofyty.

Existují dvě skupiny mastí pro léčbu hub:

 1. Azolovaya – prostředky jsou zaměřeny na potlačení růstu membrány houbových buněk. Přípravky s vysokou koncentrací účinné látky zcela zničí mycelium. Drogy v této kategorii pomáhají zbavit mykózy kůže, nehtů.

Lék patří do azolové skupiny, jestliže jeho název obsahuje částice “azol”: Miconazol, Clotrimazole, Isoconazol. Průběh léčby těmito léky trvá až měsíc.

 1. Allylamin – nenákladná masť obsahující v kompozici Naftifin, Terbinafin, Butenafin. Tyto účinné složky zničují téměř všechny typy plísní, droždí a kvasnice. Tato skupina zahrnuje Butenafine, Terbizil, Exoderil.

Allylaminové masti pozastavují vývoj hub a navíc mají protizánětlivý účinek. Léčba léky této skupiny může trvat až 3 měsíce.

Přípravek Exoderil obsahuje naftifin

Používání antifungálních mastek má mnoho výhod:

 • mohou být používány osobami, které jsou pro systémovou léčbu kontraindikovány;
 • přesnost nárazu – lék se aplikuje na postižené oblasti, působí přímo na příčinné činitele onemocnění, což urychluje hojivý proces;
 • vysoká bezpečnost – léky jsou normálně tolerovány tělem, takže je nepřetržitá nepřetržitá léčba přijatelná, nežádoucí účinky se vyskytují zřídka;
 • minimální počet kontraindikací;
 • univerzálnost – vhodná pro léčbu kožních hub, stejně jako hřebíky na rukou a nohou;
 • dostupných nákladů na drogy.

Hlavní nevýhodou masti je, že v pokročilých stádiích onemocnění, kdy jsou postiženy velké oblasti kůže a nehtů, nepomohou. V takových situacích by měly být užívány v kombinaci se systémovými léky.

Nejvyšší hodnocení masti

Zvažte seznam účinných mastí pro houby nohou a nehtů:

 1. Clotrimazol je širokospektrální antifungální krém. Zničí téměř všechny typy hub, které ovlivňují nehty, kůži. Aktivní složka Clotrimazole v nízkých koncentracích brání vzniku mykózy a ve velkých dávkách ničí houbu. Výsledek aplikace je patrný po 1 až 1,5 týdnu. Léčba trvá od jednoho měsíce k úplnému zotavení. Přečtěte si více o léku Clotrimazole.

Kontraindikace – přecitlivělost, těhotenství (zejména v prvním trimestru). Nežádoucí účinky jsou vzácné, lokální alergické reakce jsou možné. Je to levný lék. Stojí to od 50 rublů.

 1. Exoderil – krém proti houbám používaný k léčbě onychomykózy, kožních mykóz, zejména eliminaci houby mezi prsty. Aktivní složka hydrochloridu Naftifinu zničí téměř všechny kmeny patogenních hub. Doba trvání léčby je 2 až 4 týdny. V závažných případech může trvat až 8 týdnů. Přečtěte si více o přípravku Exoderil.

Kontraindikace – období těhotenství a laktace, alergie na složky. Nežádoucí účinky jsou vzácné, ale mohou se vyskytnout kopřivka, svědění, zarudnutí a otoky kůže. Cena – od 420 rublů.

 1. Lamisil je dobrá antimikronová masť s aktivní složkou Terbinafine. Bojuje s mykotickými lézemi na kůži a nehty a je nejúčinnější proti kvasním houbám. Zlepšení je pozorováno po 3-5 dnech. Celý průběh léčby mykózy trvá až 5 týdnů, onychomykóza – až 14 týdnů. Přečtěte si více o společnosti Lamisil.

Účinná antifungální masť “Lamisil”

Kontraindikace – přecitlivělost, stejně jako věk do 12 let. V těhotenství je použití léku přípustné pouze podle pokynů lékaře Někdy se vyskytují vedlejší účinky, jako je pálení kůže, kopřivka, zarudnutí. Cena – od 570 rublů. pro 15 ml.

 1. Terbinafin je levnější náhradou za Lamisil. Jedná se o masti pro houbu s účinnou látkou Terbinafine, která pomáhá zbavit se kvasinek a jiných druhů hub. Stav pacienta se zlepší po několika dnech užívání. Je důležité důsledně dodržovat režim léčby, protože při nepravidelné aplikaci masti může dojít k relapsu.

Kontraindikace – věk do 12 let, onemocnění ledvin a jater, hypersenzitivita, nádory, těhotenství, metabolické poruchy, laktace. Mezi nežádoucí účinky patří možná alergie, svědění. Cena drogy domácí výroby – od 60 rublů.

Více cenově dostupný analogový systém Lamisil

 1. Nizoral je jednou z nejlepších mastí pro boj s kvasinkami na kůži. Také její aktivní složka Ketokonazol zničí dermatofyty. Doba trvání léčby tímto léčivem je 2-6 týdnů. Nástroj je účinný při prevenci mykózy. Za tímto účelem stačí 1-2 krát týdně. Přečtěte si více o léku Nizoral.

Kontraindikace užívání – onemocnění jater a ledvin, věk do 3 let, těhotenství. Z vedlejších účinků někdy alergické reakce, podráždění pokožky. Cena drogy – od 460 rublů.

 1. Mikozan – masť určená k účinnému léčení onychomykózy v důsledku infekce dermatofyty. Jako součást bioaktivního prvku léčivého prvku žitného enzymu filtrátu. Nemá žádné analogy, takže tento nástroj je jedinečný. Zlepšení stavu nehtové plotny je pozorováno po 1-2 týdnech aplikace léku. Jeho složky zničí lipidovou membránu hub, v důsledku toho zemřou.

Kontraindikace užívání – diabetes, alergie na komponenty, těhotenství, věk do 4 let. Z nežádoucích účinků je možné alergie, podráždění. Cena drogy – od 950 rublů.

Aplikujte masti proti hubám nehtů

Dokonce i “běžící” houba může být vyléčena doma. Jen nezapomeňte rozmazat jednou denně.

 1. Bufininal – krém proti houbě kůže a nehtů obsahující bifonazol. Tato účinná látka je účinná proti širokému spektru plísní houbami. Průběh léčby trvá v závislosti na stádiu onemocnění od 3 do 14 týdnů.

Kontraindikace – přecitlivělost na složky, těhotenství. Z vedlejších účinků možných alergií. Cena – od 330 rublů.

 1. Zalain – účinná protiplesnová masť s aktivní složkou Nitrát Serikonazol, která rychle zničí všechny kmeny hub, které postihují kůži. Léčba trvá pouze 2-4 týdny.

Kontraindikace – přecitlivělost, s opatrností je třeba aplikovat během těhotenství, laktace. Nežádoucí účinky – alergie, ale velmi vzácně. Cena – od 770 rublů.

Krém pro vnější použití “Zalain”

 1. Candide – masť obsahující clotrimazol. Tato účinná látka zničí všechny typy patogenních hub, takže je droga univerzální. Léčba trvá 2-4 týdny, v závislosti na zanedbání nemoci.

Kontraindikace – 1. trimestr těhotenství, laktace, alergie. Nežádoucí účinky jsou vzácné. Existuje zčervenání kůže, svědění, kopřivka. Cena – od 250 rublů.

 1. Mikospor – anti-mykotický krém s účinnou látkou Bifonazol. Zničí všechny druhy hub na kůži, ale pokud po 7 dnech po řádné aplikaci nedojde k žádnému zlepšení, musí být vyměněn. Léčba trvá 2-4 týdny.

Kontraindikace – věk do 12 let, alergický na komponenty, období kojení, těhotenství,. Z vedlejších účinků jsou možné pouze lokální reakce: zarudnutí, svědění, dermatitida, edém. Po ukončení příjmu finančních prostředků zmizí. Náklady na léky – od 440 rublů.

 1. Tinedol – nová mast z houby nohou, složená z přírodních složek. Má složitý účinek: zachází a pečuje. Po pěti až sedmi dnech pravidelného používání lék zpomaluje růst houby, zmírňuje svědění, zarudnutí, veškeré nepohodlí, změkčuje pokožku, aktivuje hojení ran a trhliny. Výsledkem je, že nohy vypadají zdravě a dobře upravené. Doba trvání léčby je až do úplného zotavení. Nástroj je vhodný pro dlouhodobé použití, protože ve složení nemá škodlivé složky.

Neexistují prakticky žádné kontraindikace pro použití. Patří sem alergie na součásti a těhotenství. Z vedlejších účinků je možné podráždění kůže. Náklady na masti – od 990 rublů.

 1. Novastep – širokospektrální antimikronová masť. Obsahuje přírodní složky: mumiyo-asil, extrakt z bobra pižma, esenciální olej z máty. Jsou účinné proti všem typům hub, což činí lék univerzální. Pro úplné uzdravení stačí léčivo aplikovat dvakrát denně.

Kontraindikace – individuální nesnášenlivost. Nežádoucí účinky – někdy se zvýší citlivost kůže, objeví se dermatitida. Náklady – od 990 rublů.

 1. Salicylová masť – jako účinná složka obsahuje kyselinu salicylovou, která působí proti všem druhům hub. Tento léčivý přípravek se používá pouze v kombinaci s jinými léky, nikoliv jako samostatná léčiva. Doba léčby je 1-3 týdny.

Salicylová masť se používá pouze ve spojení s jinými antifungálními léky.

Kontraindikace – přecitlivělost, selhání ledvin, věk do 3 let. Z vedlejších účinků se zřídka vyskytují hyperemie, kopřivka, svědění, peeling. Cena dostupné drogy – od 45 rublů.

 1. Zinkovou masti – její aktivní složka Oxid zinečnatý má antibakteriální účinek. Při léčbě se mykóza používá spolu s jinými antifungálními léky. Jako nezávislý způsob antifungální terapie je masť neúčinná. Jeho hlavní výhodou je bezpečnost pro tělo.

Kontraindikace – individuální nesnášenlivost. Nežádoucí účinky – možné alergie. Cena drogy – od 30 rublů.

 1. Síra mast – obsahuje síru, která zaručuje výrazný antiseptický účinek, eliminuje svědění. Pro ošetření jakéhokoliv druhu hub se prostředky používají dvakrát denně po dobu nejvýše jednoho týdne. Je lepší jej použít jako součást integrované antifungální terapie.

Kontraindikace – přecitlivělost. Ve vzácných případech způsobuje podráždění kůže. Cena – od 40 rublů.

Co bude nejlepší masť v každém případě určuje lékař. Neexistují žádné univerzální léky, které by pomohly proti jakémukoli typu mykózy, onychomykózy. Léky jsou vybírány striktně individuálně.

Domácí omáčka pro houby

Léčivá masť může být připravena nezávisle, s použitím přírodních složek, které mají antifungální vlastnosti.

Nejúspěšnější recepty:

 1. Přesuňte do skleněné nádoby 100 g octa a 200 g oleje. Přidejte 1 vejce, aniž byste ho rozlomili. Pečlivě položte víko a umístěte do chladničky. Když se plášť vajec rozpustí, a to se stane o týden později, masť je připravená. Měl by být důkladně promíchán a používán po celý týden, namazat postiženou kůži a nehty před spaním.
 2. Smíchejte stejné podíly másla a nakrájeného česneku. Aplikujte tuto masti na infikované oblasti pokožky jednou denně před spaním. Houba by měla projít 7-10 dní.
 3. Vezměte 1 lžíci krému sebraného z domácího mléka a promíchejte 100 g březového dehtu a 1 vejce. Všechny složky jsou smíchány a uloženy v chladničce. Aplikujte masti před spaním 2 měsíce. Obvaz se aplikuje nahoře. Dřívější než stanovená doba nemůže přestat léčbu.
 4. Smrte 300 g smrkových větviček. Rozložte je do skleněné nádoby, střídající se vrstva jehel s vrstvou másla. Naplněnou nádobu zakryjte fólií a pošlete ji do pece, aby se vařila po dobu 5-6 hodin. Teplota by měla být minimální. Naplňte hotový produkt, uložte do chladničky. Měsíc jej aplikuje jednou denně na postiženou kůži a nehty.

Masti připravené podle populárních receptů jsou velmi účinné, ale v pokročilých stádiích mykózy a onychomykózy by měly být používány společně se systémovými přípravky. Ve srovnání s lékárnami jsou mnohem bezpečnější, protože nemají prakticky žádné kontraindikace. Jediná věc – alergie na složky masti.

Více informací o léčbě hub zastaví různé formy léků a lidových léků, najdete na tomto odkazu.

Tipy pro aplikace

K tomu, aby antifungální masť pronikla hluboko do kůže a nehtů, musí být nohy připraveny odpovídajícím způsobem:

 1. Umyjte je v teplé vodě, nejlépe s přídavkem bylin. Pára důkladně osušte nohy.
 2. Před nanesením masti na nehty je důležité, aby se nehty natřely, aby se co nejvíce ořízli a odstranili postižené oblasti pomocí pilníku na nehty. Individuální nástroj se používá pro každý hřebík nebo je pilník na nehty dobře dezinfikován před zpracováním dalšího nehtového plechu.
 3. Masť se aplikuje tenkou vrstvou na všechny postižené oblasti, stejně jako na zdravou kůži a nehty, které sousedí s infikovaným. Je důležité počkat, až se produkt úplně vstřebá.
 4. Je třeba nosit ponožky z přírodních materiálů.
 5. Je nutné pravidelně dezinfikovat boty a předměty pro domácnost, se kterými postižená kůže a nehty přicházejí do styku.

Chcete-li vyléčit houbu, vyžaduje se fázová terapie:

 1. Nejprve se zbavte příčiny, která vedla k nemoci. Odstraňte možnost opakované infekce. Pokud jste chodili bosí v bazénu, obecná duše, na pláži, začněte oblékat boty.
 2. Proveďte test a přesně zjistěte, který kmen houby je třeba ošetřit.
 3. Získejte antifungální terapii se speciálními léky.
 4. Aby se minimalizovalo riziko opakování, je lepší pravidelně provádět preventivní opatření. K tomu postupujte podle hygienických pravidel, použijte masti s antifungálním účinkem několikrát týdně.

Osobní hygiena – klíč k zdravým nehtům

Masť z houby nohou a nehtů – dobrý způsob léčby. Jsou docela efektivní a co nejbezpečnější, protože fungují lokálně. Do těla proniká malé množství aktivních složek, takže nemají vliv na zdraví.

Navzdory bezpečí použití masti, nedělejte si lék sám. Pokud pravidelně užíváte lék, jehož aktivní složka neovlivňuje houbu, která vás napadla, nebude výsledek. Nemoc bude postupovat a ztratíte drahocenný čas. Další léčba je mnohem komplikovanější.

Pokud máte nejmenší podezření na infekci houbami nohou, nehty, měli byste se poradit s lékařem. Pouze on předepíše opravdu odpovídající léčbu.

Nyní trochu o tajemství boje proti houbám

Hodnotit tento článek
(40 hodnocení, průměr 4,73 z 5)

Leave a Reply