Fyzická léčba lidové nohy

Posted by

Obsah:

Fyzická léčba houbami nohou

Nehtová houba a houba nohou (mykóza) – léčba lidových léků.

Tentokrát bez drog Budeme se zbavit houbových nohou!

Můžete vyzkoušet následující tipy:

1. V poměru 1: 1 smícháme strouhaný česnek s máslem, nasypte na místo na nohou, kde se objevila houba nohou a pravidelně měňte obvaz až do likvidace.

2. Nehtová houba může být vyléčena v mléčném bujónu.

3. Další způsob, jak se zbavit houbových nohou lidových léků, budete potřebovat: 2 lžíce lilku (květiny), 3 lžíce dubové kůry, 2 lžíce žloutky, 1 lžičku rostliny. To vše naplní podlahu litrem vody. Po umytí nohou touto infuzí nezapomeňte dobře vyschnout a nasadit čisté ponožky.

4. Umyjte nohy vodou a mořskou solí, vysušte, poté promyjte roztokem sody a znovu vysušte. Tento nástroj pomůže za 10 dní.

5. Pokud nemáte mořskou sůl, pak můžete připravit fyziologický roztok ze stolní soli (1 čajová lžička na litr vody) pro ošetření houby nehtů. K tomu je třeba přidat strouhaný česnek, squeeze, pak znovu přidat roztok a už to tuku houbu na nohou. Jak se ukázalo být matoucí.

6. Aby nedošlo k zachycení mykózy nohou a nehtů, můžete pokožku posypat jílovým práškem k prevenci.

7. Houba nohou a hřebíků se velmi bojí z jablečného octa.

8. Mykóza je nepříjemná věc, takže s kým je může bojovat. Zde je další recept: 10 ml alkoholu na 10 gramů propolisu. Léčba propolisem není příjemná věc, ale když čistíte nohy propolisu, zjistíte, že houba jde s ním. Taková houbová léčba může trvat týden.

Nezapomeňte! V případě jakýchkoli onemocnění byste měli vždy navštívit lékaře! Lidové nápady a recepty by měly být vyzkoušeny jako další nástroj, nebo pokud drogy nepomáhají nebo jsou alergičtí na ně!

V každém případě nezáleží na tom, jestli jste léčeni léky nebo lidmi, měli byste být diagnostikováni a to může udělat pouze lékař.

Účinná léčba houb na nohou lidových léků

Účinné ošetření houby na nohou. Houba na nohou je poměrně běžné onemocnění, podle statistik trpí nejméně jedna čtvrtina všech lidí na Zemi. Situaci zhoršuje skutečnost, že většina lidí ani nepochybuje o tom, že jsou nositeli houby, protože jak se usazuje, je to nepopiratelně. Houba přináší nejen estetické a fyzické nepohodlí, ale také syntetizuje toxické látky, které se v těle mohou hromadit a otrávit. Proto je tak důležité vědět o způsobech, jak předcházet a bojovat s touto chorobou, abyste udrželi své zdraví.
Jak houba postihuje nohy a co to přispívá?

Příčiny houby na nohou

Snadné způsoby proniknutí kůže parazitické houby mohou objevit praskliny a oděry mezi prsty, ke kterým dochází při nadměrném pocení, nebo naopak, suché nohy, jakékoliv otření z příliš úzké obuvi, špatné otření nohou po užití vody. Kromě toho různé endokrinní a vaskulární nemoci, křečové žíly, cukrovka, ploché nohy, stejně jako snížená imunita nebo stres mohou vyvolat houbovou infekci.
Houba se přenáší prostřednictvím blízkého kontaktu s pacientem prostřednictvím předmětů, které používá – ručník, žínku, boty, oblečení, manikúru a dokonce i hřeben. Zejména v tomto ohledu jsou společné prostory, jako jsou koupele a bazény, nebezpečné, protože je ideální teplo a vlhkost. podmínky pro vývoj houby. Jakmile se v nehtové destičce téměř skládá z keratinu, začíná houba pomalu růst a množit se. Postupně nahradí nehty, rozpouští je a začne se dále šířit k pokožce. S poruchou houbové infekce se nejdříve mezi prsty, prasklinami a peelingem formují a později se kůže začne zčervenat a objeví se svědění.

Známky houby nohou

Charakteristický známky houby nohou jsou:

 • ztmavnutí nehtu
 • nehtová platina se stává křehkou a exfoliuje
 • samotná forma nehtu je deformována
 • bolest na špičkách prstů
 • nepříjemný zápach

Proto je při prvních projevech houbové infekce třeba přijmout opatření proti houbám, aby se zabránilo jejich šíření dále po kůži. Pokud se houba vůbec nešetříte, bude se pohybovat z jednoho hřebíku do druhého a dále do okolních oblastí kůže, v zcela zanedbaných případech je dokonce poškození vnitřních orgánů.
Pokud máte pochybnosti o tom, zda máte houbu, můžete provést tento test doma: zředit krystaly manganistanu draselného v teplé vodě a vytvořit roztok purpurové barvy. Ponořte si do ní nohy a držte je na chvíli. Dotčené oblasti hřebíku zůstávají lehké a pokud nejsou postiženy, budou hnědé.
Můžete se poradit se specialistou na kožní onemocnění – dermatologem, který vám s největší pravděpodobností pošle test mytí – zjistit typ houby a předepsat potřebnou léčbu.

Léčba lidských léků proti houbám

Může léčit houby efektivně s využitím tradičních metod, zvláště tato léčba může být úspěšná již na počátku onemocnění. Dříve, když nebyly v lékárně prodány takové silné antifungální léky, lidé se s nimi léčili a vypořádali se s houbovou infekcí bez nich. O některých dobře osvědčených lidové prostředky pro léčbu houb na nohou a řekni Tvoje já jsem zuminka.

 1. Léčba nohou houby s cibulí. Nejjednodušší metodou léčby je použití cibule. Třepe se na cibulce na strouhátku a z ní vytlačte šťávu a namažte oblasti postižené houbami na nohou. Když je šťáva suchá, nohy se nemusí vypláchnout, postup se nejlépe provádí před spaním.
 2. Léčba pěnové houby pomocí roztoku mořské soli. Řešení mořské soli pomůže léčit houbu za 10 dní. Dvakrát denně – ráno a večer umyjte nohy v lázních s mořskou solí (1 čajová lžička na 1 šálek vody). Pak namočte vatovou bavlnu do fyziologického roztoku a přiložte vatovou bavlnu k postižené houbě a udržujte ji tak dlouho, dokud ji nevyschne. Poté umyjte nohy roztokem sody (poměr je stejný jako u mořského roztoku) a suché nohy vysušte.
 3. Léčba plesňových houb s česnekem. Dobrým účinkem je ošetření pěnové houby se solnou infuzí česneku. Připravte roztok soli (1 litr soli se odebírá na 1 litr vody). Vezměte 1 lžíci tohoto roztoku a přidejte do něj 1 velký hřebíček rozdrceného česneku. Naplňte a přetřete gázu, přidejte ke směsi další 4 polévkové lžíce fyziologického roztoku. Místa postižená houbou namažte připraveným roztokem dvakrát denně. Pokaždé je nutné připravit čerstvé roztoky pro léčbu.
 4. Léčba jílovité hlíny. Clay je další pomocník pro mykózu nohou. Prášek z jílů (prodávaný v lékárně) rozpusťte studenou vodou na konzistenci husté smetany a naneste na postižené oblasti silnou vrstvu a poté použijte plátěné plátno. Odstranit obvaz bude muset vyschnout hlínu a pak umýt nohy citronovým roztokem (1 lžíce citronové šťávy na 1 šálek vody). Clay lotions se musí provádět nejméně dvakrát denně, nejlépe 3x, vždy při přípravě nové části hlíny.
 5. Léčba houb z nohy s džusem. V létě, pokud rostlina ve vašem venkovském domě, můžete použít šťávu z této rostliny, protože má silný antifungální účinek. Je třeba vybrat rostlinu, na ní se okamžitě objeví pomerančová šťáva a zasažené oblasti namazat. Mějte na paměti, že postup není příliš příjemný, bude se cítit svědivý, ale jak absorbuje šťávu, bude to projít. Po několika minutách znovu rozetřete oblast šťávou a postupujte 3-4 krát. Opakujte postup dvakrát denně po dobu jednoho měsíce. Kromě toho si můžete vařit svůj vlastní rostlinný olej, který může být také používán proti houbám nohou po celý rok, a to nejen v létě, kdy tato rostlina kvete. Tento článek s podrobnými pokyny, jak připravit olej z domku, naleznete zde.
 6. Léčba pěnových houbových kompresí z celandinu. Máte-li suchou trávu rostliny, rozemlete je a rozmícháme s olejem z čajovníku a vytvoříte silnou emulzi. Aplikujte ve formě kompresí na postižené oblasti nohou denně. Dělejte to, dokud nezmizí stará houba nehtů a na jejím místě vyrostne nová.
 7. Léčba houby s propolisem. Alkoholová tinktropie propolisu je účinným a cenově dostupným prostředkem proti houbě, kterou si vždy můžete koupit v lékárně. S antipruritickým, protizánětlivým, baktericidním, regeneračním a anestetickým účinkem je propolis pro houbu destruktivní. Navlhčete bavlněný tampon s 20% tinktury propolisu a připevněte jej na postiženou oblast, zabalte nohy do plastového a vše nalepte obvazem, postup je nejlépe provádět v noci. Během měsíce léčby zmizí nehty postižený nehet a na jeho místě naroste nový.
 8. Léčba plesňových houb s jablečným octem. Jablečný jablečný ocet je dalším efektivním prostředkem pro hubení nohou, několikrát denně namazává postižené skvrny a houba se stáhne. Můžete to například udělat, když sedíte před televizorem a sledovat svou oblíbenou show. Naneste bavlněný tampón navlhčeným jablečným jablečným octem na problémové oblasti nohou a poté, když je vyschne, změňte ho na nový. Časem se houba na nohách snižuje.
 9. Léčba nohou houby s bylinným balzámem. Můžete si vyrobit léčivý antifungální bylinný balzám: nalijte 0,5 litru slunečnicového oleje na smaltované pokrmy a přidejte 1 lžíci drcených sušených bylinek: máty peprné, kořený a zlatý kořen (Rhodiola rosea). Nasaďte malý oheň a teplo, ale ne více než 65 stupňů. Vypněte sporák a nechte vařit 12 hodin, napněte. Přidejte roztoky vitamínů A, E a D do balzámového oleje v 1 polévkové lžíci, vše promíchejte a promáčte postiženými oblastmi balzám nejméně 2 krát denně. Udržujte balzám v chladničce, trvanlivost – ne více než šest měsíců.
 10. Léčba houby nohou s březovým dechem. Birch dehet, který se prodává v lékárně, je stále jedním z nejsilnějších nepřátel huby nohou. Po každém sprchování namažte postižené oblasti na prsty a nehty a poté je nesmažte. Po několika takových postupech si nevšimnete, jak houba zmizí bez stopy. Osobně mi tato metoda pomohla hodně s houbami nohou, kterou jsem jednou vzala při návštěvě bazénu.

Pokud některý z vašich rodinných příslušníků má houbu, musíte přijmout opatření k prevenci infekce.

 • Dokud pacient vyléčí houbu, neměl by chodit po domě naboso nebo si sednout na pohovce nebo židli.
 • Před koupáním by měla být důkladně omyta nějakým kapalným čisticím prostředkem, který zabíjí houbu.
 • Nůžky, pilníky na nehty a další předměty pro pedikúru a manikúru by měly být čištěny alkoholem.
 • Pokud byla houba nalezena v jednom z manželů, pak musí spát v čistých, žehlených ponožkách z bavlny a každý týden měnit ložní prádlo.
 • Ujistěte se, že zpracovávají boty, které je otírají vnitřním jatečným jablečným octem, 40% kyselinou octovou nebo roztokem formalinu.

Prevence tvorby houb

 • Nikdy noste boty někoho jiného a nepropustíte si to. Je lepší si s sebou vzít odnímatelné boty nebo jít do místnosti s ponožkami.
 • V chladné sezóně vždy měňte boty ve vyměnitelných botách, nenechte nohy přehřát, protože když se vaše nohy potají, houby začínají útokem.
 • Nezapomeňte si přivézt gumové pantofle při návštěvě solária, bazénu, sauny, lázně nebo léčebných lázní v sanatoriu. Ve vaně nalijte varnou vodu přes lavičku a umyvadlo, položte list nebo ručník na polici, pouze na ní můžete ležet a sedět.
 • Nechoďte bosí v hotelech, sportovních skříních, vlakových prostorech a dalších veřejných místech, stejně jako na pláži bez břidlice. Druhý z nich není zbytečnou opatrností, ve vlhkém horkém písku je horké místo u houbových infekcí, v něm je mnoho houbových infekcí a nehtů.
 • Vyměňte vany a sprchové rohože látkou a gumovou houbou. Vlhkost přetrvává v záhybech, kožní vločky a fragmenty nehtů se uvíznou a gumová podložka se může vždy nalit teplou vodou.
 • Po zapálení sprchy nebo vany si utřete nohy suché a zejména mezi prsty, aby nedošlo k žádné vlhkosti, a tím i šance houby usadit se.
 • Každý den měňte ponožky, punčochy nebo punčocháče. Nenechávejte ani dočasně používat soubory, zařízení pro manikúru, houbičky, žínky.
 • Nepoužívejte stejné boty více než dva dny po sobě. Dej dobře během dne.
 • Nakupování obuvi ji nikdy nezměří na holých nohách.
 • Podívejte se na stav vašich nohou, správně se starají o nohy – včas se ujistěte o jejich pocení, sucho, vzhled kukuřiček, nedovolte praskliny na nohách.
 • Pokud však máte podezření, že byste mohli navštívit plavecký bazén nebo pláž, pak po návratu domů ošetřete nohy, otřete je bavlněným tamponem ponořeným do 6% roztoku stolního octa nebo si umyjte nohy dehtovým mýdlem.

Dodržujte tato bezpečnostní opatření, nezapomeňte, že nemoci je vždy snazší zabránit, než je léčit.

Tvoje já jsem zuminka nabízí sledování příběhu z programu Zdraví s Elenou Malyshevou, která vám říká, jak nebezpečná je houba na nohou a co je v arzenálu moderní medicíny proti ní.

Masti a lidové prostředky pro léčbu kožních plísní na nohou

Houba na kůži nohou je velmi častá infekce. Houba na nohou se vyznačuje svou vitalitou a snadným rozvojem. Pokud se spoléháte na statistiky, pak 20% světové populace trpí houbou.

Co je kožní houba?

Hubová onemocnění – infekčních onemocnění, které postihují kůži. Nejběžnější typ houby je mykóza. V medicíně je toto kožní onemocnění rozděleno do několika typů.

Houba se může přizpůsobit prakticky libovolným podmínkám prostředí. Houbové spóry mohou žít v běžném oblečení nebo botách po dlouhou dobu. Ve většině případů jsou houbové infekce vystaveny nohám a nehtům na nohách osoby.

Jak je mykóza?

Příčinou vzniku mykózy nohou je houba. Trichophyton rubrum, T. Mentagrophytes a Epidermophyton floccosum. Mykóza může být infikována kontaktem s infikovanou kůží nebo po použití osobních hygienických potřeb.

Pro mykózu se vyznačuje zničením kůže ve formě odlupování. To je způsobeno tím, že houba proniká hluboko pod kůži, což vede k porušení epidermis.

Na nehty se mohou objevit žluté nebo bílé skvrny. Pokud houba infikuje prsty, vytvoří se mezi nimi malé bublinky s kapalinou, které se rozplývají, hojení bude bolestné. Houba nohou je také doprovázena nepříjemným zápachem. Příznaky mykózy mohou být různé v závislosti na typu. Chcete-li to udělat, musíte se o nich dozvědět více.

Hlavní formy mykózy:

 • Interdigitální mykóza.
 • Squamous-hyperkeratotická forma.
 • Vezikulární forma.
 • Rozmazaný tvar.
 • Nehtová houba.

Interdigitální mykóza

Nejčastější místo lokalizace interdigitální houby – intervaly mezi 3,4 a 5 prsty.

Hlavní příznaky interdigitální mykózy:

 • Tvorba trhlin, které jsou pokryty bílou peelingovou silnou vrstvou.
 • Z trhliny se může uvolnit malé množství tekutiny.
 • Výskyt vyrážky plenky mezi prsty.
 • Slabé svědění mezi prsty.

Zčervenání mezi prsty, které jsme zde diskutovali, nyní přecházejí na prsty.

Zpočátku může být houba mezi prsty v klidovém stavu bez jakéhokoli projevu příznaků. Změny se postupně začínají pozorovat – kůže se stává suchá a drsná, získává šedivý odstín, na hrubých místech se objevují praskliny.

Skvamózní hyperkeratotická forma

Squamous hyperkeratotická forma mykózy charakterizované silným peelingem a keratinizací kůže. Tato forma mykózy je velmi častá, ale lidé s atopickou dermatitidou často trpí.

Hlavní příznaky skvamózní hyperkeratotické mykózy:

 • Mírné svědění
 • Tvorba prasklin na kůži nohou.
 • Bolestivost
 • Suchá kůže.
 • Peeling kůže.
 • Erytém s jasnými hranicemi.
 • Žluté barevné stupnice.
 • Onychomykóza – porážka nehtů.

Vezikulární forma

Vezikulární forma Houba je nejvzácnější ze všech. Pouze 8% všech pacientů s mykózou je vystaveno tomuto typu onemocnění. Pro vezikulární formu je typická tvorba lézí s obsahem kapaliny uvnitř. Když tyto vesikuly prasknou, objeví se eroze, které mohou být infikovány.

Hlavní příznaky vezikulárních houb:

 • Blisterová červená nebo růžová.
 • Uvnitř těchto útvarů je průhledná kapalina.
 • Velikost otoků může dosahovat maximálně 1 cm v průměru.
 • Vyrážka může být doprovázena slabým svěděním.
 • Blýskající pláč.

Rozmazaný tvar

Smazaná forma houby je téměř vždy počátkem vývoje onemocnění nohou – mykóz.

S vymazanou formou houby neexistují prakticky žádné viditelné příznaky, nicméně některé z nich ještě lze rozlišit:

 • Kůže se lehce vločí mezi prsty.
 • Tvorba malých trhlin mezi prsty, které postihují pouze horní vrstvy epidermis.

Všechny tyto příznaky nejsou doprovázeny svěděním nebo bolestivostí, proto nezpůsobují člověku žádné nepohodlí.

Nehtová houba

To je také velmi častá forma této nemoci. Tato houba nepředstavuje zvláštní ohrožení lidského zdraví, ale je schopna přinést spoustu nepříjemných pocitů.

Symptomy houby nehtů:

 • Vzhled sucha a olupování kůže nohou.
 • Svědění.
 • Zkus
 • Změňte tvar nehtu.
 • Barva nehtů se stává šedavě žlutou barvou.
 • Praskačka desky na nehty.
 • Šetrnost nehtu.
 • Tvorba rozpadající se hmoty pod hřebík.
 • Tvorba dutin pod destičkou na nehty.
 • Nepríjemný zápach.

Pokud se houba zastaví v těžké formě, začne teplota pacienta stoupat. Zastavte houby, jako všechny druhy mykózy, může vyvolat psoriázu nebo ekzém.

Jak vypadá houba na kůži?

Navzdory skutečnosti, že houba kůže nohou je v současné době velmi častým onemocněním, ne všichni přesně ví, jak to vypadá. Mnoho infikovaných lidí ani nepřikládá velký význam při prvních známkách houbové infekce. Jak již bylo zmíněno dříve, existuje několik typů hub.

Každý typ má své vlastní příznaky.

 • V počáteční fázirozvoj infekce na pokožce se objeví zarudnutí, mírný otok a praskání.
 • Ve středním stádiu vývoje houbou se objevuje odlupování kůže. Noha je obarvená bílou, růžovou nebo bílou.
 • Je-li onemocnění již na nejvyšší úrovni svého vývoje, pak se nehtová platina na prstech začíná rozkládat a měnit jejich obvyklé barvy. Kůže na nohou se začíná odlupovat ve velkých kusech. Objeví se hluboké a bolestivé trhliny.

Pro vizuální posouzení viz fotografie prstů s houbou.

Šokující statistika – zjistila, že více než 74% kožních onemocnění je známkou infekce parazity (Ascaris, Lyambliya, Toksokara). Červy způsobují obrovské poškození těla a náš imunitní systém je první, kdo trpí, což by mělo chránit tělo před různými nemocemi. E. Malysheva sdílela tajemství, jak se je rychle zbavit a vyčistit kůži je dost. Čtěte více »

Symptomy houby na nohou

Chcete-li zjistit houbu na nohou, je třeba věnovat pozornost základním příznakům:

 • Zčervenání postižených oblastí pokožky.
 • Peeling kůže.
 • Puchýřky s obsahem kapaliny.
 • Nehty mění barvu a tvar.
 • Křehkost a delaminace nehtové destičky.

Diagnostika

U prvních projevů houbových příznaků musíte podat žádost k dermatologovi. Někdy za účelem stanovení přesné diagnózy, vizuální vyšetření nestačí.

Některé příznaky mohou naznačovat přítomnost dalšího onemocnění kůže. Proto by měl odborník v takových případech bere škrábání a mikroskopii. Teprve po těchto studiích můžeme jasně mluvit o přítomnosti a formě mykotických onemocnění.

Dříve v dalším článku jsme diskutovali o žilní dermatitidě v nohou. Na nohou můžete vidět fotografii dermatitidy.

Je zapotřebí zahájit léčbu plísňových onemocnění teprve po provedení úplné diagnózy odborníkem, který musí předepsat různé léky k léčbě této nemoci. Léčení houb na nohou může být několik metod.

Mezi tyto metody patří:

 • Systémová terapie.
 • Lokální terapie.
 • Lidové prostředky.

Stojí za to více se seznámit s každým z nich.

Systémová terapie

Systémová terapie je míněna užívání různých antifungálních léků. Takové léky pronikají do krevního oběhu a zabíjejí houbovou infekci. Takové nástroje jsou schopny proniknout do nehtové platiny, což může být několik týdnů, postupně zabíjet houbu.

Efektivní prostředky pro hubnutí nohou

Vybírají se účinné antifungální látky terbinafinem a itrakonazolem. Tyto systémové léky dokáží vyléčit pacienta za dva týdny.

Dávkování těchto léků:

 • Inrakonazol – 2 tablety po 100 mg denně po dobu 7 dnů.
 • Terbinafin – 250 mg denně po dobu 10-20 dnů.

Je důležité poznamenat, že systémová léčba není určena pro následující osoby:

 • Těhotné ženy.
 • Péče o matku.
 • Osoby trpící onemocněním jater.
 • Starší lidé s komorbiditou.

Masti a krémy

Systémová léčba houbových onemocnění se doporučuje kombinovat s lokální terapií. Tato metoda léčby zahrnuje různé krémy a masti, které mohou mít také antifungální účinky. Je však třeba věnovat pozornost skutečnosti, že pokud se krémy a masti používají bez použití systémových přípravků, léčba může být neúčinná.

Místní antifungální léky jsou rozděleny do 20 forem. Kromě krémů a mastí se také používají různé spreje, gely, pěny a laky k ošetření houbových nástavců.

Proto jsou nejčastěji předepsané následující nápravná opatření:

 • Masť Terbinafin vyhrál vedení mezi dalšími aktuálními přípravami. Tento nástroj dokáže zabít mykózy jakéhokoliv druhu. Použití terbinafinu poskytuje nižší procentní podíl pravděpodobnosti recidivy onemocnění Terbinafin může mít toxický účinek na lidské tělo, ale bude minimální.
 • Droga “Lamisil” To je druhé místo ve své popularitě a účinnosti a má drobné vedlejší účinky.
 • Při interdigitální hubové formě se obvykle používají spreje a gely., které se používají k čištění pokožky ne více než jednou denně po dobu jednoho týdne. Někdy je léčba interdigitální mykózy prodloužena ve stejném období.
 • Krémy, masti a pěny jsou předepsány pro ošetření vymazaných forem., které jsou schopné vytvořit celý den ochrannou vrstvu.

Jiné léky, které jsou předepsány při léčbě houby na nohou:

 • Itrakonazol.
 • Mifungar
 • Mikoket
 • Clotrimazol.
 • Bifonazol.
 • Oxykonazol.
 • Miconazol.
 • Econazole.

Lidové prostředky

Můžete také léčit houbu kůže nohou pomocí lidových léků. Chcete-li to udělat, musíte se o nich dozvědět více.

Lidové prostředky pro léčbu nehtové houby:

 • V noci je na postižené nehty nanesen kus Kombuchy.
 • Připojte na nehty nakrájené listy Kalanchoe na noc.

Lidové prostředky pro léčbu hub mezi prsty:

 • Umyjte kůži mezi prsty a rozetřete bříza.
 • Proveďte odvar od plantain, rašeliniště, palinu a heřmánek. Z vařeného vývaru udělejte noční lázeň.

Lidové léky pro léčbu houb kůže na nohou:

 • Namíchejte postižené oblasti pokožky přes noc s cibulovou šťávou.
 • Vytvořte kompresi pro noc propolis tinktury 20%.

Lidové prostředky pro léčbu houbových nákaz:

 • Dvacetkrát dělat noční lázeň mořské soli.
 • Třikrát denně si vezměte noční lázeň z odvaru z heřmánek, dubové kůry a neplodu.

Prevence

Závěr

Na závěr stojí za zmínku houbové onemocnění kůže nohou neškodí lidskému zdraví. Houba vytváří pouze nepohodlí. Tuto infekci však nezapomínejte. Pokud se onemocnění stane závažným, může to vést k bolesti a vzniku dalších infekcí.

Léčba léčení hub pro nohy

Leave a Reply