Iruninová léčba nehtové houby

Posted by

Obsah:

Iruninův přípravek pro hubu nehtů

Jedním z nejlepších léků na onychomykózu je přípravek Irunin, jehož pokyny k použití obsahují úplné informace o indikacích a pravidlech použití. Onychomykóza podle statistik je onemocnění, které postihuje přibližně 20% světové populace. Chcete-li zastavit šíření infekce, pomozte novým lékům vytvořeným pro boj s onemocněním.

 • 1. Uvolnění formy a farmakodynamika léčiva
 • 2. Farmakokinetika polyenových antibiotik
 • 3. Indikace a kontraindikace užívání přípravku Irunin
 • 4. Použití drogy Irunin
 • 5. Nežádoucí účinky léku
 • 6. Analogy o Iruninu

Uvolnění formy a farmakodynamika léčiva

Irunin je ve formě kapslí s tvrdou želatinovou skořápkou. Obsah kapslí se skládá z účinné látky Itraconazole a pomocných složek. Želatinové kapsle zajišťují transport léčivé látky v nezměněném stavu do žaludku. Hustá skořepina usnadňuje proces polykání a prodlužuje dobu expozice drogy.

Itrakonazol, derivát triazolu, je biologicky aktivní látka s antimykotickými vlastnostmi. Díky dvěma volným radikálům v molekule látky se léčiva spojují se sloučeninami odpovědnými za syntézu ergosterolů, což je důležitá součást buněčné stěny houby. Vzhledem k rozdílu v osmotickém tlaku mezibuněčné tekutiny a cytoplazmy, tyto “vytekají” přes otvory vytvořené v membráně. Existuje lýza samotné buňky a úmrtí houby.

Při vysoké koncentraci léčiva je syntéza fosfolipidů potlačena v buněčné membráně hub. Fosfolipidy rekonstruují buněčné membrány. S jejich účastí dochází k regeneraci tkání. Pokud množství lipidů v buňce nestačí, nemůže se obnovit a zemřít.

Takže Irunin z houby nehtů v různých koncentracích má jiný mechanismus interakce s houbou na úrovni buněk, ale účinnost tohoto léčiva se z tohoto nemění. Je důležité, aby Irunin, který má afinitu ke styrenu houby, nemá vliv na lidské buňky, resp. Má nízkou toxicitu. Ve srovnání s jinými azoly má itrakonazol větší schopnost interagovat s tekutinami, a proto je stejně účinný při orálním a topickém podávání.

Farmakokinetika polyenových antibiotik

Itrakonazol je dobře vstřebáván v zažívacím traktu, má vysokou biologickou dostupnost (asi 100%) bez ohledu na způsob podání. Při užívání léku na prázdný žaludek se biologická dostupnost mění v závislosti na kyselosti vnitřního prostředí orgánu. Pokud užíváte lék na prázdný žaludek, jeho biologická dostupnost se zvýší dvakrát a maximální koncentrace – 2,5krát.

Maximální koncentrace účinné látky v krevní plazmě se pozoruje 3-4 hodiny po užití přípravku Irunin.

Při užívání terapeutické dávky 2krát denně se rovnovážná koncentrace látky v krevní plazmě udržuje po dobu 15 dnů. Lék se váže na krevní proteiny téměř úplně, proto má vysokou pronikavost. Studie byla nalezena v tkáních, orgánech, včetně vaginy; také stanoveno v sekreci vylučuje mazové a potní žlázy.

Koncentrace itrakonazolu ve svalech, kostech, žaludku, ledvinách, játrech a jiných orgánech je několikrát vyšší než hladina v krvi. V stratum corneum nehtů se Irunin detekuje již po 30 dnech od začátku léčby a zůstává aktivní přibližně šest měsíců po ukončení léčby.

Je obtížné překonat hematoencefalickou bariéru, tudíž v mozkové tkáni je obsaženo ve velmi malých množstvích. Metabolizuje se v jaterních buňkách a vytváří mnoho metabolitů (1 farmakologicky aktivní).

Hlavní množství se vylučuje ledvinami a gastrointestinálním traktem ve formě různých metabolitů a pouze 1/10 vybraného množství je konstantní látka.

Indikace a kontraindikace užívání přípravku Irunin

Jako širokospektrální léčivý přípravek se přípravek Irunin používá k léčbě mnoha onemocnění způsobených různými typy patogenů:

 • houbové léze očí, úst a kůže;
 • poškození nehtů způsobené kvasinkami, kvasinkami a plísněmi;
 • kožní choroby způsobené houbou rodu Candida;
 • choroby reprodukčního systému vyvolané Candidou;
 • systémové mykózy;
 • mykóza plic způsobená plísňovou houbou Aspergill;
 • slizniční onemocnění způsobená kryptokokovou infekcí, včetně meningitidy;
 • houbové léze plic a dalších orgánů způsobené histoplazmy;
 • léze kůže a podkožní vrstvy houby Sporotrihium;
 • viscerální kandidóza atd.

Kontraindikace lék má, kromě individuální citlivosti na součásti nástroje. Díky své vysoké penetrační schopnosti se přípravek Irunin nedoporučuje užívat během těhotenství a během kojení.

Při předklinických studiích vlastností léku a kvůli nedostatku údajů o výsledcích vyšetření těhotných žen je nutné zvážit stávající rizika a přínos léčby.

Existuje několik případů, kdy byly metabolity drogy zjištěny v mateřském mléce. Proto je třeba před použitím nástroje konzultovat s odborníkem o možném poškození dítěte při léčbě onychomykózy Irunin.

Žádné studie dětí. Měli by se také zdržet užívání drogy. Ženy ve fertilním věku musí být během léčby chráněny.

Použití drogy Irunin

Při léčbě aktinomykózy je léčivo předepisováno v terapeutické dávce, užívané dvakrát denně po dobu 7-8 dnů. Tato schéma popisuje 1 průběh léčby přípravkem Irunin pro léčbu aktinomykózy. V závislosti na místě léze (nohy, ramena) jsou předepsány různé kursy:

 • pro ošetření nehtů – 2 kursy;
 • pro ošetření nehtů – 3 kursy.

Přerušení mezi plnými kurzy je 3 týdny. Tato technika se nazývá pulzní terapie. Tento lék je možné používat v nepřetržitém průběhu v dávce předepsané lékařem po dobu 3 měsíců.

Vzhledem k tomu, že rychlost odebrání léku z epidermis a stratum corneum je nižší než u biologických tekutin, maximální účinek přípravku Irunin se dosahuje během 0,5 až 1 měsíce od začátku léčby a trvá až šest měsíců.

Aby byl lék Irunin v souladu s dávkováním a léčebným režimem, jsou pokyny k použití uvedeny v tabulce postupů léčby různých onemocnění způsobených houbami. Lék je předepsán lékařem; Dávky uvedené v pokynech mohou být upraveny v závislosti na typu léku používaného při komplexní léčbě mykóz.

Pokud přípravek Irunin interaguje s jinými léčivy, existuje jiný účinek na účinnost, biologickou dostupnost a výskyt nežádoucích účinků. Tak například:

 • snižuje účinnost léku současným užíváním přípravku Irunin a činidly, které indukují mikrozomální enzymy, které jsou syntetizovány v játrech (Rifampicin, Fenytoin, Isoniazid, Fenobarbital atd.);
 • redukovaný metabolismus inhibitorů kalciových kanálů;
 • koncentrace léků v krevní plazmě se zvyšuje (imunosupresiva, protirakovinné léky atd.).

Nežádoucí účinek léku

Lék, který interaguje s krevními proteiny, může způsobit vedlejší účinky ve formě:

 • abnormality funkce jater;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • těžká ztráta hmotnosti;
 • gastrointestinální dysfunkce;
 • projevy dyspepsie;
 • selhání menstruačního cyklu;
 • bolesti hlavy;
 • slabost;
 • zvýšená únava;
 • otupělost;
 • onemocnění srdce;
 • onemocnění plic;
 • alergie atd.

Při úpravě dávkování se většina vedlejších účinků po určitou dobu sama odebere.

Analogy od Irunina

Lék Irunin má více než 30 analogů – léky, které jsou podobné ve farmakologickém účinku nebo složení. Nejdražší jsou, ve srovnání s drogou Irunin, analogy: Oranosol, Vokadin; Mikosist; Terzhinan, Polygynax; Orungal; Diflucan, Flunol a další.

Relativně nenákladné: Kanesten, Santequin, Pimafucin; Ginofort; Funit a další. Levná droga – Econazol.

Bez ohledu na stupeň zaměnitelnosti analogů a přípravku Irunin je nutné konzultovat s lékařem možnost a účelnost náhrady.

Nekontrolované užívání léku může vést ke komplikacím nemoci nebo špatnému zdraví. V případě patologických onemocnění jater je možná smrt sebeúcty.

Jak užívat přípravek Irunin při hubení nehtů na nohou?

Onychomykóza je běžná patologie doprovázená nepříjemnými příznaky. V prvních fázích se mastnoty dokážou vyrovnat s tím, že se zanedbává, je nutná perorální medikace. V seznamu nejúčinnějších farmakologických přípravků pro houby nehtů – Irunin, jejichž pokyny k použití je třeba brát v úvahu podrobněji.

Složení a farmakologie

Hlavní složkou přípravku Irunin je itrakonazol. V jedné kapsli obsahuje 100 mg. Navíc obsahuje sacharózu, hypromelózu, oxid titaničitý.

Díky aktivní složce léčiva je možné dosáhnout zničení houby. Toho je dosaženo snížením produkce ergosterolu v buněčných stěnách. Nedostatek tohoto prvku vede k nevyhnutelné smrti příčinného činitele nehtové mykózy.

Formulář uvolnění a trvanlivost

Irunin se vyrábí ve formě kapslí a tablet. Když houba na nehty nůžek použije první formulář. Druhá je určena k léčbě vaginálních infekčních onemocnění způsobených spóry houb. Tobolky mají nažloutlý odstín, želatinový potah.

V lékárnách najdete balení s různými množstvími tohoto nástroje – od 6 do 14 kusů. Uchovávejte lék na suchém místě, chráněném před slunečním zářením.

Princip činnosti

Při podávání přípravku Irunin jeho hlavní látka proniká do oběhového systému. Spolu s komponentou biologické tekutiny vstupuje do postižené oblasti a hromadí se tam. Dále lék má negativní vliv na houby, což způsobuje jejich zničení a smrt.

Indikace pro použití

Irunin je silný lék předepsaný pro houby kůže, nehtů a pokožky hlavy. Používá se také u všech typů lišejníků a při vývoji kandidózy u žen.

Návod k použití

Při léčbě nehtové houby Irunin je důležité jednoznačně dodržovat předepisování ošetřujícího lékaře a pokyny k léčbě.

Metoda příjmu

Irunin proti houbovému nápoju po jídle, polykání kapsle a mytí vodou. Interval mezi konzumací a užíváním přípravku by měl být 30 minut.

Pokud lékaři nehtové houby předepisují pulzní terapii nebo nepřetržitou léčbu přípravkem Irunin. V prvním případě pacienti užívají jednu kapsli 2krát denně. Doba trvání kurzu – 7 dní. Poté se ujistěte, že udělali přestávku až 3 týdny. Kolik léčebných postupů se vyžaduje – ošetřující lékař se rozhodne s ohledem na závažnost patologie.

Ve druhém případě pacienti užívají 2 tablety denně po dobu 3 měsíců. Toto ošetření nehtových destiček je nejagresivnější, proto se nedoporučuje používat, jestliže člověk poprvé používá léčivo Irunin.

Za den je povoleno užívat ne více než 200 mg.

Předávkování

V lékařské praxi nedošlo k případům otravy kapslemi z houby iruninových nehtů. Pokud však taková situace nastane, je nutné okamžitě umýt žaludek a vypít jakýkoliv sorbent (aktivní uhlí, Smecta atd.).

Kompatibilita s jinými léky

Přípravek Irunin nesmí být používán s některými léky. Mezi ně patří simvastatin, triazolam, lovastatin, astemizol, triazaprid a další. Proto je důležité nejprve poradit se svým lékařem.

Paralelní podávání antifungálních léků a alkoholických nápojů se nedoporučuje: pod vlivem etanolu se Irunin stává toxičtější pro játra. To vede ke zhoršení zdraví pacienta. Alkohol také pomáhá snížit terapeutický účinek kapslí až do úplného zastavení.

Recepce během těhotenství

Vědci provedli výzkum týkající se možnosti přijetí přípravku Irunin během doby, kdy dítě nosilo. V důsledku toho bylo prokázáno, že účinná látka léčiva může nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Látka způsobuje různé abnormality, ve kterých embryo nemůže přežít.

Užívání léku během těhotenství je přísně zakázáno bez ohledu na období těhotenství a dávkování léku. To platí i pro jiné léky, které zahrnují itrakonazol.

Během kojení se také nedoporučuje léčba onychomykózy přípravkem Irunin.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Irunin s dlouhým příjmem může způsobit negativní reakce těla. Pacient může zaznamenat následující možné projevy:

 • nevolnost;
 • poruchy stolice;
 • břišní citlivost;
 • snížená chuť k jídlu;
 • záchvaty závratí;
 • bolesti hlavy;
 • únavu;
 • nervozita;
 • kožní vyrážka se svěděním;
 • změna odstínu moči.

U pacientky může droga způsobit menstruační poruchy, stejně jako metabolické selhání v těle.

Je zakázáno užívat lék v případě alergické reakce, srdečního selhání, patologických stavů jater a respiračních orgánů, stejně jako během těhotenství a laktace.

Nemůžete podávat kapsle mladým pacientům “Irunin”, jejichž věk je kratší než 3 roky. Lidé mladší 18 let musí používat nástroj s velkou opatrností. Pokud dojde k nežádoucím účinkům, je lék okamžitě zrušen.

Náklady a analogy

Náklady na daný lék závisí na počtu kapslí v obalu, oblasti prodeje a řetězci lékáren. V průměru ceny za balení s minimálním počtem kapslí drogy začínají na 300 rublů.

Namísto přípravku Irunin může ošetřující lékař předepisovat jiný farmakologický přípravek podobný léčivému nebo terapeutickému účinku. Nejoblíbenější jsou následující analogy se stejnou aktivní složkou a farmakologickou vlastností:

Všechny tyto léky jsou založeny na itrakonazolu, který zastavuje tvorbu ergosterolů, což vede ke smrti spór houb.

Mezi analogy s jinou účinnou látkou, ale s podobným terapeutickým účinkem, lze rozlišit Binafin. Aktivní složkou léčiva je terbinafin, který způsobuje nedostatek ergosterolu, akumulaci skvalenu v buňkách. To vše vede ke zničení příčinných činitelů patologie nehtů.

Nelze použít nápravu houby “Binafin” s individuální nesnášenlivostí jeho součástí. U pacientů trpících patologií jater a ledvin by měl být přípravek užíván s velkou opatrností.

Proto je Irunin účinným silným lékem pro houbu nehtů. Je však nutné tento lék užívat pouze se souhlasem lékaře a přísně v souladu s jeho předpisy.

Leave a Reply