Jednoduché způsoby léčby houby nohou

Posted by

Obsah:

Esoterická medicína Léčba alkoholismu

Houba nohou – oční ošetření. – Fórum

 • Stránka 1 z 1
 • 1

Přidáno (15.3.2014 09:57)
———————————————
Hovoříme o tom, jak můžete vyléčit houbu na vašich nohách octem. Abyste to udělali, musíte připravit slabé řešení, které samozřejmě bude obsahovat ocot 9% a vodu (1/8). Před aplikací připraveného roztoku parní nohy v horké vodě. Aby byla léčba houby nohou s octem účinná, odstraňte hrubou kůži speciální štětkou. To je nezbytné, aby houbová infekce, která se rozšířila na kůži, podléhala roztoku kyseliny octové. Dále musíte ponořit nohy do připraveného roztoku a důkladně otřít kůži, hřebíky a oblast mezi prsty. Léčivý kurs bude dokončen po 7 procedurách, které je třeba provést každý druhý den, pokud houbová infekce nepronikla hluboko do kůže nohou nebo nehtů, velmi jednoduché a rychlé. Ale pokud jste opožděli léčbu a houba se přestěhovala do složitější formy, pak může být úkol komplikován. Ale neměli byste se zoufat, je třeba léčit ještě složitější nemoci s různými postupy, jako jsou speciální cvičení pro léčbu osteochondrózy. Proto existují některé platnější recepty, které si můžete bezpečně vyzkoušet a všímat si výsledek ve velmi blízké budoucnosti.

 • Máslo + česnek. Česnek se třepe na jemné struhadlo a smíchá se jeden s olejem. Nechte postiženou nehtovou desku a kůži kolem.
 • Mořská sůl Zřeďte 1 lžičku soli v litrech vody a každý večer opláchněte nehty v roztoku. Postup trvá asi 10 dní.
 • Kombucha. Z hub budete potřebovat každý den, abyste sehnuli malý kousek, poté musíte odstranit horní film, natáhnout houbičku a namazat zuby. Z tohoto přípravku se vyrábějí také komprese, které je třeba před spaním upravit před spaním. Použijte bandáž, upevněte komprese na prstech a ráno ji odstraňte pouze.
 • Sodný roztok. Komprese je vyrobena z jedné lžičky sodovky do třílitrového kontejneru s vodou, je nutné parní hřebíky v něm, po nanesení roztoku, rozetřete je s celandinem (olej se prodává v každé lékárně).
 • Euphorbia. Polovina šálku suchých mléčných by měla být nalita s vařící vodou a nechat vařit, po které je třeba vypustit vodu do umyvadla a stoupat nehty infikované houbou. Po tomto postupu se uvolní svědění a bolest.

Nehtová houba musí začít okamžitě léčit, protože může vést k závažnějším infekčním chorobám. Pokud je osoba zdravá, s dobrým imunitním systémem, takové onemocnění nezpůsobí komplikace, ale bolest a vzhled nehtové plotny by měly být důvodem pro cestu do nemocnice.

Houba nohou: lidová léčba

Houba kůže nohou se nejprve objeví na kůži mezi prsty. Prvými příznaky jsou svědění, peeling a pálení. Ve druhé fázi vývoje houby se pohybuje na desku na nehty a postupně ji ničí. Pokud se v pedikurním salonu objevila houbová infekce, houba je první, která zasáhla hřebík.

Huba na nohou. Hlavní příznaky:

 • Peeling pleti.
 • Vzhled trhlin v kódu mezi prsty.
 • Mírné pálení a svědění.
 • Objeví se váhy a kůže se ztuhne.
 • Zkus
 • Vzhled bublin s sukrovitsy.

Stojí za zmínku, že jednotlivé příznaky se objevují jednotlivě, někdo najednou, ale někdo jen jeden. Houba nohou je cizí organismus, který často způsobuje alergickou reakci. V tomto případě je onemocnění poměrně obtížné s velkým počtem puchýřů a eroze a léčba houb a nehtů nohou vyžaduje více času a úsilí.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava – v 96% populárních značek šamponů jsou komponenty, které otravují naše tělo. Hlavní látky, kvůli nimž jsou na štítcích označeny všechny potíže laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát, kolík. Tyto chemické složky zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je, že tato látka se dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali produkty, ve kterých je tato chemie umístěna. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde na prvním místě byly fondy od společnosti Mulsan Sosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti vaší kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Hlavní příčiny houb a nehtů:

 • Špatné boty.
 • Trvalý pobyt nohy ve vlhkém a teplém prostředí.
 • Různé poranění nohou.
 • Nemoc diabetu.
 • Přítomnost cévních onemocnění nohou, během kterých se významně snižuje přívod krve.
 • Prudké snížení imunity.

Houby hubnutí lidské léky

V lidové medicíně se houba také nazývá mykóza. Nejčastěji tato nemoc ovlivňuje nohy, mnohem méně – ruce. Každý, kdo trpí touto nemocí dříve nebo později, se ptá: jaká je houba nohy?

Pokud se houba vyvíjí spíše rychle a tvrdě, s přítomností eroze a vředů, pak před tím, než se zbavíte houbových nákaz, musíte nejprve připravit speciální lázeň se slabým roztokem manganistanu draselného.

Během jejího příjmu je nutné co nejvíce oddělit od pokožky. Po oddělení váhy budou všechny léky proti houbě interagovat s postiženými oblastmi kůže.

Tradiční metody ošetření houb na nohou zahrnují koupele, masti a samozřejmě bylinnou medicínu.

Vany proti houbovým nohám

Jen málo lidí ví, ale káva je vynikajícím produktem pro boj proti houbám. Stačí, abyste vařili silnou kávu a ponořili se do ní nohy. Nejlépe si vezměte tuto koupel před spaním. Po pouhém týdnu každodenního pití kávy se houba zmizí, navíc se pokožka stává hladkým a bolestivé pocity zmizí.

Bylinná koupel

Směs v rovnoměrném poměru listy lopuchu, plantain, pelyněk a řebříčku, nalijte vroucí vodu a infuse. Když infuze dosáhne přijatelné teploty, můžete ji ponořit do nohou. Po lázni utřete nohy suché a kabát se speciální masti proti houbě.

Koupel s kandidátem

Jeden litr vroucí vody nalijte čtyři lžíce želé a nechte vařit 3 minuty. Stoupací nohy v této lázni potřebují půl hodiny. Musíte si koupit tuto lázeň po dobu dvaceti dnů, aniž byste museli chytit jednu.

Také každý večer můžete vyrábět komprese přidáním dvou polévkových lžic octu do tohoto vývaru.

Acetátová lázeň

Důkladně umyjte nohy a ponořte je do vany s přidáním jablečného nebo vinného octa. Koncentrace by měla být zvolena individuálně, čím vyšší je, tím rychleji bude léčba. Je však třeba si uvědomit, že vředy a eroze mohou příliš koncentrované roztoky korodovat kůži.

Několik důležitějších tipů:

Masti a pleťové vody proti houbám

 • Smíchejte 200 gramů změkčeného másla, jednoho syrového vejce a 100 gramů 70% octa. Všechnu směs vložíme do skleněné nádoby, zakryjeme a ochladíme. Po asi týdnu se vaječná skořápka rozpustí a jakmile k tomu dojde, masť musí být důkladně promíchána a masť je připravena k použití. Denně namazává poškozené oblasti v noci a během týdne houba projde.
 • Jeden pohár horké vody nalijte 250 gramů květů neplodu, nechte ji naplnit půl hodiny. Na konci času, napětí. Namažte tuto infuzi nohou, aniž byste je otírali, po dobu jednoho měsíce.
 • Skvělou cestou v boji proti houbám je novokainická krém. Namočte kus fleece s Novocainem a nanášejte ji na postižené části pokožky přes noc. Nejčastěji stačí jen dvakrát, aby se tato nemoc zbavila.
 • Pro rychlé ošetření houby je obvyklá 35 procent salicylová masť, kterou lze koupit v jakékoliv lékárně. Potřebují ráno namočit postiženou nohu, nahoře nosit plastový sáček a ponožky. Projít tou maskou až do večera. Salicylová maska ​​by měla být prováděna po celý týden.
 • Opatrně umyjte surové kuřecí vejce, nalijte ji stovkou gramů octa, aby se pokrylo vejce. Dejte ho na teplé temné místo. Po týdnu je shell úplně rozpuštěn. Po uplynutí doby přidejte sto gramů másla a směs zopakujte. Každý den, po napaření nohou, dát tuto masku na bolavou část nohy před spaním, obalte s polyethylenem nahoře.

Huba na ošetření lidské nohy. Komprimuje

 • Komprimujte lopuchou. Jeden list lopuchu by měl být tloukl a válcován s válcovým kolíkem, aby se rozběhl šťáva. Zakryjte si nohu s tímto listem, zajistěte obvazem a položte ponožku. Nejlepší je to udělat v noci komprese. Průběh léčby trvá tři týdny.
 • Komprese horského popela Změkněte a vysekávejte listy horského popela a přilepte je na postižené místo a zajistěte obvazem. V ideálním případě, pokud kaše uloží celou listinu horského popela a pak obvaz. Udržujte tento kompres, který potřebujete po dobu jednoho dne, změňte každých dvanáct hodin.
 • Crosky česneku do stavu kaše, smícháme s máslem ve stejném poměru. Aplikujte tuto směs přes noc na postižené oblasti.
 • Jemně nakrájejte několik cibulek, je lepší třít na strouhanku. Před spaním připravte komprese z této suspenze, po dobu dvou týdnů.

Fytoterapie proti houbám

Nejlepší nápravou proti houbám je samozřejmě byliny. Ale jedna věc je léčba zvenčí a druhá zevnitř. Navíc použití bylinných nálevů a odvarů bude mít příznivý účinek nejen na stav nohou, ale i na celý organismus.

Za účelem zázračné infuze je nutné míchat listy lopuchu, plantain, pelyněk. Jednou lžičku výsledné sbírky, nalijte sklenici horké vody. Nechte to infuse po dobu nejméně devíti hodin. Po chvíli pijete před jídlem. Tato infuze by měla být podávána třikrát denně. Je žádoucí kombinovat tento nápoj s čisticí klystírkou na česnek. Pro jeho přípravu je nutné v noci hodit jeden jemně nakrájený česnek na lžíci vody.

Způsoby léčby houby na nohou

Plístevní houba je infekční onemocnění, které je způsobeno patogenními mikroorganismy lokalizovanými na kůži v interdigitálních prostorách a na nehty. Přináší hmatatelné nepohodlí a vyvolává vážné komplikace. Podívejme se podrobněji na to, jak zacházet s houbou na nohou, abychom zabránili tomu, aby se onemocnění stalo chronickým a aby se zabránilo relapsům.

Příčiny a příznaky

Trichophyton rubrum a jiné kvasinky a plísně způsobují spory. Za příznivých podmínek se rychle množí a rychle zhoršují stav nohou.

Lékaři identifikují několik faktorů přispívajících k rozvoji patogenní mikroflóry:

 • oslabená imunita;
 • nadměrné pocení nohou;
 • boty bez velikosti;
 • kuřice, mozoly, škrábance na nohou;
 • chronické infekční a endokrinní nemoci;
 • dlouhodobé užívání antibiotik;
 • nedostatek hygieny;
 • nosit boty vyrobené z umělých materiálů, které neumožňují vzduch;
 • flatfoot.

Děti jsou náchylnější k mykotickým infekcím. Jejich imunita je stále nedostatečně tvořena, kůže na nohou je příliš tenká, takže houby snadno pronikají do těla a začnou se množit.

Pokud se infikované kožní nohy rychle objeví nepříjemné příznaky. Nejčastěji se primární infekce vyskytuje v interdigitálních prostorech a postupně se rozšiřuje na nohu. Mnoho patogenů ovlivňuje nehtovou desku, což vede k rozvoji onychomykózy – nehtové houby.

Patologie má několik stupňů, které jsou charakterizovány určitými znaky.

 1. Počáteční fáze je skrytá, což se projeví lehkým oloupaním mezi prsty, na které člověk zřídka přikládá důležitost.
 2. Pak se vytvoří malé trhliny, zvyšuje se olupování a hladce se zachycuje strana nohy. Kůže je pokryta malými šupinovitými talíři a vyvíjí se dlaždicová mykóza.
 3. Postupně se symptomy zhoršují. Svědění, pálení, postižená oblast je zhutněna, je drsná. Když se houba stává hyperkeratotickým, epidermis ztrácí svou elasticitu a na ní je jasně vidět vzhled kůže. Spálení mezi prsty se zvyšuje.
 4. Pokud začne intertrigivní fáze, onemocnění často postihuje nehty. Na nich se objevují žlutohnědé skvrny, deformují se a rozpadají se. Pacient je neustále narušován nepříjemným zápachem vystupujícím z nohou. Kůže je exfoliovaná, vytváří se malé vředy a hluboké praskliny, které způsobují bolest při chůzi.

Zanedbatelná forma onemocnění způsobuje vyrážku mezi prsty a nohy. Malé husté bubliny se často vzájemně slučují. Když vybuchnou, zůstávají plačící rány na svém místě, což je špatně.

Způsoby infekce

Houbové spóry zůstávají životaschopné v životním prostředí po dlouhou dobu, takže je snadné zachytit nemoc na nejvíce neočekávaných místech. Nejvýhodnějšími podmínkami pro jejich vývoj jsou však teplo a vysoká vlhkost. Kvůli tomu ohrožují návštěvníci:

Houba může být na všech věcech, které jsou tam, i když je prováděna pravidelná dezinfekce. Proto je na takových místech nutné vyhnout se běžným předmětům a ujistěte se, že s sebou budete mít odnímatelné boty.

Vojenský personál v ohrožení. Nejčastěji vojáci v armádě nosí nepohodlnou obuv, která neumožňuje vzduch. Z tohoto důvodu se objevují nohy potu, mikrotrauma, do kterých proniká houba.

Existují dva typy infekcí. První je přímá cesta přímým kontaktem s patogenem při komunikaci s nemocným, péče o zvířata, chůzi na bosích na zemi a písku. Druhá je nepřímá cesta vedoucí k infekci prostřednictvím objektů patřících infikovaným lidem nebo domácím zvířatům.

Diagnostika

Aby léčba houby byla úspěšná, je nutná konzultace s dermatologem. Odborník provede vizuální prohlídku a pečlivou prohlídku lézí.

Pro správnou diagnózu je důležité informovat lékaře o všech alarmujících příznacích a oznamovat předchozí mykózy a jiné nemoci.

Chcete-li přesně určit přítomnost infekce a typ patogenu, lékař musí vzít krev, škrábání nehtů nebo kůži pro analýzu. Laboratorní testy musí být prováděny povinně. Existuje více než 500 typů hub, které mají odlišnou prahovou hodnotu rezistence vůči lékům a vyžadují různé léčebné taktiky.

 1. Mikroskopické vyšetření ukazuje přítomnost hub. Vzorek je ošetřen speciálními přípravky a vyšetřen pod mikroskopem, snaží se najít spory. Tento test umožňuje určit přítomnost houby a její koncentraci.
 2. Přesnější výsledky získává spodní voda. Biologický materiál se umístí do živného média. Pokud jsou přítomny patogenetické buňky ve škrábání, začínají růst houbové kolonie, které jsou předmětem důkladného výzkumu. Analýza trvá od 2 dnů do 4 týdnů. Čas závisí na typu infekce.
 3. PCR – polymerázová řetězová reakce – je zapotřebí k vytvoření specifického typu houby, který identifikuje patogenní DNA. Pro přepravu potřebujete škrábání z postižené oblasti. Účinnost testu je asi 100%.
 4. Krevní test ELISA – ELISA – je odebrán z žíly a umožňuje identifikovat titr protilátek specifickému patogenu a zjistit přesnou příčinu onemocnění.

V nemocnici by se mělo zacházet se všemi změnami stavu pokožky. Nemůžete ignorovat ani mírný peeling a svědění mezi prsty. Jinak bude onemocnění ovlivňovat nohy, nehty a bude těžší léčit.

Chuť na nohou vyžaduje integrovaný přístup. Intenzita léčby závisí na typu infekce a stupni poškození kůže a nehtů.

Léčba zahrnuje léky pro vnitřní, vnější použití a pečlivou hygienu. Jako pomocná metoda je vhodná receptura tradiční medicíny.

Léky

Léčebný režim by měl lékař předepisovat na základě klinického obrazu pacienta. Pro léčbu dospělých se léky používají v kapslích nebo tabletách, antifungálních krémách a mastich. Způsoby boje zaměřené na odstranění patologických mikroorganismů a hojení kůže. Příjem léků by neměl být zastaven až do úplného zotavení..

Produktivní ošetření houb poskytuje krémy. Mají lehkou strukturu a rychle se pohlcují. Při výběru nápravy je třeba vzít v úvahu kontraindikace použití a dodržování doporučení odborníka.

Aplikujte krém by měl být pravidelně, po pečlivém mytí pokožky mýdlem a suché.

Dobré výsledky poskytují:

 • Bifunální. Je to moderní prostředek účinný proti mnoha druhům hub, díky hlavní účinné látce bifonazolu. Rychle ničí patogenní spory a ničí houbové kolonie. Aplikujte jedenkrát den před spaním s tenkou vrstvou. Průběh léčby je 2-3 týdny.
 • Exoderil. Krém na bázi hydrochloridu naftifinu, syntetických antimykotik. Má silný baktericidní a fungicidní účinek. Při použití prostředků se buněčná struktura houby zničí, přestanou se množit a zemřít. Krém je požadován ve všech stádiích mykózy nohou. Malé množství léčiva se aplikuje na kůži a pečlivě se třepí do bolavých míst 1 den za den. Délka kurzu je zvolena individuálně. Čas se pohybuje od 2 do 8 týdnů.

Výběr antifungální masti je velmi široký. Před zahájením léčby by měla být vyloučena alergická reakce a další nežádoucí účinky. Chcete-li houbu odstranit, lékaři doporučují:

 • Clotrimazol. Bílá homogenní masť pomáhá při různých projevech mykotické infekce, proniká hluboko do dermis, léčí praskliny a erozi. Výrobek je jemně rozložen na pokožku třikrát denně. Lék musí být absorbován samotným. Doba léčby je 1-2 měsíce.
 • Zalain. Jedná se o širokospektrální masti, která je účinná proti většině hub a bakterií. Obsahuje sertakonazol, látku, která zastavuje vývoj infekce a léčí zranění. Droga potřebuje mazat pokožku dvakrát denně po dobu jednoho měsíce.

V případě plísňové infekce zastavení komplikováno sekundární infekcí a jiných prostředků nepřinášejí očekávané výsledky, dermatolog přiřadí masti na bázi kortikoidů.

Léky rychle ulehčují zánět a zastavují onemocnění v jakékoli fázi, ale mají mnoho kontraindikací. Měly by být dodržovány striktně podle pokynů, přičemž dávka by neměla překročit. Takové masti zahrnují Mycozolon, Triderm.

Účinným prostředkem k odstranění všech příznaků houby je salicylová masť. Jedná se o jednoduchou a levnou drogu, kterou lze použít dvěma způsoby:

 • zpracovává postiženou oblast třikrát denně;
 • před spaním si aplikujte agenta pod dresink a nechte ji přes noc.

Po stlačení se kůže může odlupovat a oloupat. Zbavte se takových projevů snadno soda lázně (1 lžíce sodovky na 1 litr horké vody). Postup musí být prováděn každý druhý den během léčby.

Pro zvýšení účinnosti terapie je používání externích látek často kombinováno s interními léky. Tablety mohou výrazně ovlivnit tělo jako celek, takže nemohou být nekontrolovatelné.

Doporučuje se ošetřit nehtovou houbu fungistatickými a fungicidními přípravky, které potlačují růst houbových kolonií a zničí patogenní flóru.

 1. Flukonazol. Lék patří do skupiny azolů a rychle zastavuje průběh infekce. Léčba trvá až 4 týdny. V pokročilých případech může být prodloužena o další 2 týdny.
 2. Lamisil Tablety narušují metabolismus hub a vedou k jejich smrti. Dlouhodobé užívání drogy může způsobit problémy se stolicí, bolesti břicha, nedostatkem chuti k jídlu. Doba trvání léčby je přibližně 2 měsíce. Tento nástroj by neměl být používán pro chronické onemocnění jater a ledvin.
 3. Terbinafin-MFF. Lék patří do skupiny allylaminů a ničí houby na genetické úrovni. Tablety se zbavují většiny patogenů a podporují regeneraci pokožky.

Seznam antifungálních léků je různý. Dermatolog může doporučit ketokonazol, itrakonazol, natamycin. Pravidla pro přijetí stanoví lékař Je nutné přísně dodržovat jeho pokyny.

Lidové prostředky

Rychlejší zotavení lze dosáhnout tradičními metodami jako další terapií. Chcete-li se zbavit mykózy, použijte nohy:

 • teplé lázně;
 • domácí masť;
 • komprese;
 • lotion of medicinal herbs.

Před zahájením léčby je důležité zajistit, aby nedošlo k individuální nesnášenlivosti komponentů populárních receptů.

Masti pro houby

K překonání patogenní flóry pomáhá domácí masť.

 1. Síran měďnatý, žlutá síra a husitý tuk se smíchají ve stejném poměru v nádobě smaltu a důkladně se míchají. Nasaďte pomalý oheň, přivedete k varu a vypněte. Hmota musí být chlazena, vložena do skleněné nádoby. Uchovávejte na chladném tmavém místě. Aplikujte na léze ráno a večer, dokud nebudou odstraněny všechny příznaky.
 2. Můžete si připravit jednodušší recept. Bude nutné rovnoměrně užít husí tuky a popel z dřeva. Složte součásti dohromady, dokud nejsou hladké. Používat dvakrát denně, bohatě nasazovat nemocné místa.

Komprese a masky

 1. Dobrou adjuvans pro houbu je maska ​​cibule-česnek. Je nutné oloupat 2-3 stroužky česneku a malé cibule. Broušená kůže postižená kůže rozemlejte a vydejte. Zakryjte celofán, oblékněte a položte ponožky. Je žádoucí provést proceduru večer a nechat masku až do rána. Po probuzení musí být bandáž odstraněna a tělo je umýváno vodou. Léčba by měla být prováděna denně až do zotavení.
 2. Pro kompresi užitečnou směs celandinu a oleje z čajovníku. Do lžíce drcených suchých rostlinných surovin přidáme olej. Mělo by se vyrábět hustá pasta. Potřebuje překrýt místa lokalizace houby, zabalit nohu plasty a izolovat. V noci pravidelně stlačte nejméně 2 týdny.
 3. Účinná báze pro kompresi se získává z léčivých bylin. Potřebujete nalít 400 ml slunečnicového nebo olivového oleje do pánve. Přidejte tam 1 polévkovou lžíci květů neplodné, máty peprné, kostičky a růžové radiolky. Nasaďte ho a ohřejte na 60 stupňů. Vypněte a dejte na tmavé místo na jeden den. Pak odfiltrujte. Olejovou směs používejte pro kompresi 1 hodinu, 2 krát denně. Metoda má šetrný účinek, takže může být použita k léčbě dítěte, pokud není alergie na byliny.
 1. Nejjednodušší koupel od houby na nohou soli a sódy na pečení. Je nutné rozpustit ingredience v teplé vodě rychlostí 1 lžičky sody a 1 lžící soli na 1 litr vody. Ponořte nohy do kapaliny a podržte jej 15 minut. Nakonec opláchněte končetiny pod kohoutem a vysušte.
 2. Pro přípravu lázně je vhodná trávová tráva. Je třeba měřit 3 lžíce suchých bylin a nalít je 3 litry vroucí vody. Omotat ručník a trvat 4 hodiny. Vypusťte, mírně teplo a nalijte do pánve. Udržujte nohy v kapalině asi půl hodiny. Četnost postupu 1 krát za 2 dny. Doba trvání 1 měsíc.
 3. Snižuje vývoj patogenních spór silné kávy. Je třeba vařit nápoj (1 lžíce mleté ​​kávy na 250 ml vody). Když se ochladí na pohodlnou teplotu, vylijte do pánve a položte nohy tam na 20 minut. Je důležité, aby místa zasažená houbou byla pokryta vodou. Léčba může být prováděna denně po dlouhou dobu.

Mytí a pleťové vody bylin

Mnoho léčivých bylin má výrazný antifungální účinek. Pro léčbu mykózy nohou je užitečné využít léčebný poplatek.

 • květiny neplodné;
 • dubová kůra;
 • sušené ostružiny;
 • tráva vervain.

Komponenty je třeba smíchat ve stejném poměru. Vyberte 3 lžíce sbírky, nalijte 500 ml vody a vložte do vodní lázně. Dusíme 20 minut, vychladíme a projdeme filtrem. Odvar z trávy je třeba umýt nohy a prsty 2-3krát denně a na poloviční hodinu ošetřit postižené oblasti.

Tinktura alkoholu propolis pomáhá bojovat proti nemoci.. Lze jej zakoupit v lékárně. V kapalině navlhčete gázu a naneste ji na nohy po dobu 30 minut nebo otřete postižené oblasti třmenem třikrát denně.

Prevence

Houba nohou je zákeřná choroba, která vyžaduje vážnou léčbu. Chcete-li snížit pravděpodobnost infekce, potřebujete kompetentní prevenci. Doporučujeme dodržovat jednoduchá pravidla:

 • vyvarujte se vysoké vlhkosti;
 • Nesnažte se boty někoho jiného;
 • dodržujte hygienu nohou.

Je důležité kontrolovat pocení. K tomu můžete použít pravidelný mastek. Pro zdravou kůži a žádné praskliny, které se na ní objevují, byste ji měli pravidelně mazat hydratačním krémem a jednou týdně umyt sody.

Během léčby je třeba vařit povlečení, ponožky by měly být denně vyměňovány a důkladně omyté teplou vodou. Příslušenství pro manikúru musí být systematicky dezinfikováno. Aby se zabránilo reinfekci, je nutné ošetřit vnitřní část boty octem nebo lékařským alkoholem.

Leave a Reply