Kolik je laserová léčba houby nehtů

Posted by

Obsah:

Laserová léčba hubových nehtů

Při léčbě houby nehtů se používají lékařské a chirurgické metody. Jen málo lidí souhlasí s léčbou operativním způsobem. V současné době, jako alternativa, mnoho klinik nabízí pacientům podstoupit postup s použitím laseru.

Podstata laserové terapie

Při identifikaci běžné formy houby nehtů předepisují lékaři komplexní léčbu včetně použití léků a laserového záření. Za přítomnosti systémových onemocnění, dysfunkce vylučovacích orgánů, je mnoho antimykotických léků kontraindikováno. V takových případech může být aplikována laserová léčba houby nehtů. Tato metoda se v posledních letech aktivně využívala.

Léčba postižené nehtové houby se provádí dvěma způsoby:

 1. Při použití laserového záření s nízkou intenzitou. Pro účinné účinky na houbu jsou často předepsány léky s fungicidními vlastnostmi.
 2. Při použití zařízení s vysokou intenzitou. Používá se v případech, kdy je houbová infekce nehtů těžká. Tímto způsobem laserové záření umožňuje vyčistit tkáň před infekcí.

Infračervené záření může proniknout do tkáně hřebíku v dostatečné vzdálenosti, aby se zbavilo mycelií. Laser zvyšuje teplotu sporových buněk houby, což vám umožní úplně je zničit. Po určité době se na konci terapie aktivuje proces regenerace v tkáních nehtů, dochází ke snížení zánětu.

V současné době se laserové přístroje Fotona, ScitonMediccallnc, PinPoint používají k odstranění nehtů na klinikách.

Výhody a nevýhody

Léčba a odstranění houby pomocí laseru má několik výhod:

 1. Bezbolestnost Během léčby pacienti nemají pocit nepohodlí. Léčba nohou houby a hřebíků laserem nevyžaduje použití anestetik.
 2. Vysoká účinnost. Mykotické místo je vypáleno paprskem bez ovlivnění zdravé části nehtové plotny.
 3. Rychlé výsledky. Většina pacientů po první návštěvě zaznamená pokles příznaků mykózy. Kompletní kúra pro houbu je pozorována několik měsíců poté, co se zdravá nehtová deska zvětšila.
 4. Nedostatek rehabilitace. Na konci zasedání pacienti nemusí zůstat v klinice.

Pulzní laserová léčba má také určité nevýhody:

 • přítomnost kontraindikací;
 • riziko návratu houbových chorob;
 • vysoké ceny;
 • možné komplikace.

Indikace pro

Procedury laserového ošetření se provádějí, pokud pacienti splňují následující podmínky:

 • nehtová houba na nohou a ruce;
 • masivní léze pokrývající několik nehtů;
 • nedostatečné výsledky léčby drog;
 • kontraindikace užívání perorálních forem protimykotických léků a látek s fungicidními vlastnostmi pro topické použití.

Léčba nehtové houby s použitím laseru se provádí až po vyšetření pacienta.

Jaký je postup?

U pacientů s onychomykózou se ošetření laserem provádí po obdržení výsledků vyšetření krve a moči. V některých případech se doporučuje, aby pacienti podstoupili ultrazvukové vyšetření.

Večer v předvečer dne, kdy bude provedena první procedura, vám lékaři poradí, abyste si připravili horkou lázeň pro nohy. Po zpracovávání nehtového válečku s mýdlovou vodou s přidáním sodovky je třeba řezat okraj desky.

Seznámení s laserovou terapií začíná aplikací antiseptických nebo antimykotických látek na postižené oblasti. Pro úplné vyléčení mykóz jsou použity paprsky s vlnovou délkou 870-1320 nm. Vzhledem k tomu, že odborník aplikuje laser v pořadí, pacienti obvykle nezaznamenávají výskyt nepříjemných pocitů. V některých případech může způsobit pocit brnění, který rychle prochází. Polovina pacienta je při vystavení paprsku teplá.

Když houbu lze použít následující typy laserů:

 1. Neodym Mykotická oblast je zahřátá na teplotu 50 stupňů.
 2. Dioda. Dotčená oblast je tepelně ošetřena až do úplné destrukce buněk mikroorganismů.
 3. Erbium Infekce houbami ovlivňuje laserový paprsek bez ohřevu. Během zasedání jsou nádoby utěsněny, kterými se buňky infekce podávají.

Průměrná délka jedné návštěvy je 25 minut. Lékaři doporučují postupovat od 4 do 10 postupů, aby bylo dosaženo maximálních výsledků. Na konci kurzu musí pacient navštívit odborníka. Po následném vyšetření mohou být předepsány lékařské přípravky, které pomáhají rychle obnovit nehtovou desku a pokožku, pokud byla poškozena.

Odstranění mycelií houby nehtů laserem by měl provádět pouze vysoce kvalifikovaný mykolog.

S malými zkušenostmi s laserovým zařízením se mohou objevit komplikace.

Možné komplikace

Laserové odstranění hřebu na nohou nebo houbové infekce někdy vede ke vzniku komplikací ve formě:

 • popáleniny na kůži a oblasti periungálního válečku;
 • narušení struktury nehtové desky;
 • exacerbace bolesti;
 • jizvy.

Takové případy se objevují častěji a obvykle u těch lidí, kteří prošli laserovou terapií od odborníka s malými zkušenostmi se zařízením.

Komplikace a recidiva onemocnění mohou nastat, pokud nejsou dodržovány doporučení ošetřujícího lékaře. Během léčby léčby nehtové houby pomocí laseru by měl pacient pravidelně dezinfikovat boty a vyhnout se nadměrnému pocení nohou. Během ošetření nehtů nelze navštívit lázně, sauny, bazény. Také se ženy nedoporučují v přítomnosti houby použít dekorativní laky.

Kontraindikace

Přestože laserová terapie fungicidních infekcí je efektivní, existují kontraindikace. Metoda neplatí, jsou-li k dispozici:

 • virové infekce vyskytující se v akutní formě as hypertermií těla;
 • diabetes;
 • porušení krve;
 • přítomnost maligních nádorů přírody;
 • tendence ke křehkosti krevních cév;
 • exacerbace kožních onemocnění;
 • špatné srážení krve;
 • náchylnost k epilepsii.

Laserová léčba houbových infekcí se neprovádí u pacientů mladších 17 let a starších než 70 let. Během těhotenství a kojení jsou také kontraindikovány. Pacient by měl informovat lékaře o průběhu léčby antikoagulancií.

Náklady na léčbu

Informace o tom, kolik je léčba mykózy destičky na nehty laserem, musíte zjistit na klinice laserové kosmetologie. Ceny léčby houbových infekcí závisí na řadě faktorů. Zohledňuje se stupeň složitosti onemocnění. Náklady na postupy odstraňování hub se mohou lišit podle regionu. V některých případech je třeba vzít v úvahu náklady spojené s obnovou nehtů a kůže.

Na klinikách v Moskvě může být laserová terapie jedné nehtové desky postižené houbou dokončena pro 2500-2900 rublů. V Petrohradě je průměrná cena 1600 rublů. V Jekaterinburgu, Novosibirsku, Tule jsou náklady na procedury nižší – od 350 rublů. Pokud je nutné odstranit nehty houbou, náklady na proceduru se mohou zvýšit. Při léčbě několika ložisek mykotických lézí najednou může cena kurzu dosáhnout 5 000 rublů nebo více.

Před výběrem kliniky se doporučuje pečlivě zkontrolovat přehledy pacientů, kteří podstoupili léčbu houby pomocí laseru. Nesmí být podrobeny laserové terapii v obskurních soukromých zdravotnických zařízeních.

Galina, 58 let:

“Mykóza nehtů mi přišla před více než čtyřmi lety. Samozřejmě, že jsem okamžitě nepochopil, jaká nemoc je, a dlouhou dobu nepřišel na doktora. Později jsem se rozhodl používat různé laky a krémy z hub sama, ale nefungovaly. Šel jsem u lékaře. Protože jsem měl značné škody na nehty, odborník navrhl, abych byl ošetřen laserem. Postup byl zcela bezbolestný a nevedl mi žádné potíže. Po dvou zasedáních jsem si všiml, že houbová infekce začala procházet. Úplný průběh léčby mi pomohl úplně zbavit mykózy nehtů. Teď jsem si uvědomil, že nemohu odložit terapii a pozorně sledoval své zdraví. “

Vladislav, 32 let:

“Léčím hřebíky po dlouhou dobu. Ani jsem nepochopil, kde a kdy se infekce objevila, protože se nemoci projevilo, že je nějak nepovšimnutá. Šel jsem u lékaře. Po vyšetření jsem předepsal místní přípravky, které mi bohužel vůbec nepomohly. Při mé příští návštěvě jsem dostal předepsané fungicidní pilulky, které způsobily poškození gastrointestinálního traktu v podobě průjmu a nevolnosti. Pak mě odborník poslal na laserovou kosmetiku. Dříve jsem studoval informace o léčbě houby pomocí této techniky. Po 3 ošetřeních jsem si všiml zlepšení. Po uplynutí 4 měsíců se nechtěně uzdravila nehtová destička, houba se neobjevila znovu. Jsem velmi potěšen touto metodou, mohu ji doporučit! “

Ivan, 22;

“Já často chodím do bazénu. Zjevně jsem zvedl houbovou infekci. Neobsazené nehty nejprve, sám, doma. Použil jsem mnoho populárních metod, které se bohužel ukázaly jako zcela neúčinné. Musel jsem jít k doktorovi. Předepsal mi speciální přípravu na léčbu postiženého nehtu. Zpočátku se mi zdálo, že existují zlepšení, ale později jsem si uvědomil, že houbová infekce nikam nešel. Pak jsem zjistil, že existuje technika, která používá laser, pečlivě zkoumala, jak se provádí a jaké kontraindikace existují. Absolvoval několik zasedání. Nemoc je úplně úplná a teď jsou moje nehty naprosto zdravé! “

Laserová léčba nehtových mykóz je vysoce účinnou metodou. Četné recenze pacientů hovoří o bezbolestnosti metody a rychlém zotavení. Pokud není možné mycelium zničit místním prostředkem pro ošetření houby, doporučuje se absolvovat laserovou terapii.

Navzdory četným výhodám této metody existuje řada kontraindikací, o kterých lékař musí být informován lékařem.

Před léčbou je také nutné se seznámit s informacemi o možných komplikacích a dostupných kontraindikacích.

Kolik je léčba laseru nehtů houbou

Jak laser léčí nehty houby?

Po mnoho let se snaží vyléčit HUB?

Vedoucí institutu: “Budete se divit, jak snadné je léčit houbu tím, že každý den užíváte lék na 147 rublů.

Ze všech druhů houbových onemocnění je nejběžnější onychomykóza, u které jsou postiženy nehty. Toto onemocnění je diagnostikováno ve 30% případů. Vzhledem k umístění zdroje infekce je obtížné toto onemocnění překonat. Existují poměrně účinné léky a lidové prostředky, ale musí být aplikovány po dobu týdnů nebo dokonce měsíců. Rychlý výsledek je léčba nehtové houby pomocí laseru. Přečtěte si více o tom v tomto článku.

Při léčbě houby nehtů naši čtenáři úspěšně používají Tinedol. Zjistíte-li popularitu tohoto nástroje, rozhodli jsme se ho nabídnout.
Přečtěte si více zde …

Podstata metody

Moderní laserová léčba nehtové houby je založena na účincích infračerveného záření. Je schopen projít nechtovou deskou. Trám z laseru proniká do živé tkáně do hloubky asi 7 mm, díky níž se houbové struktury zahřívají na kritický bod. V důsledku toho jsou spory zničeny. Jedná se o obrovskou výhodu laseru nad léky, které nemohou proniknout do nehtové plotny.

Laser zahřeje a postupně odpařuje postižené tkáně vrstvou po vrstvě. Žíhání vyzařující z ní se nazývá “chladné”. Nevyvolá popáleniny, ale odstraňuje nádoby, které přivádějí mycelium.

Laserová terapie je předepsána v následujících případech:

 1. Přítomnost houbových infekcí končetin;
 2. Rozsáhlé léze (více než tři nehty);
 3. Neschopnost používat systémové léky z houby kvůli jakýmkoli souvisejícím patologiím;
 4. Nedostatek účinku místních léků.

Typy zařízení a jejich vlastnosti

Nyní pro léčbu houby použité lasery několika typů:

Zařízení se liší v principu působení a vlnové délce. V závislosti na konkrétním případu si odborník vybírá vhodný laser.

Neodymový laser

S tímto zařízením většina lékařů a pacientů dává přednost léčbě onychomykózy dnes. Pod jeho působením se postižené tkáně zahřívají až na 43-52 stupňů, ale součásti zůstávají nedotčené. Celý postup probíhá bez krve a bolesti.

Neodymový laser má optimální vlnovou délku, díky níž jeho záření proniká hluboko do nehtové desky a ničí samotné mycelium. Navíc se dosáhne antibakteriálního účinku a také se urychluje hojení.

Průběh terapie je obvykle 5-7 týdnů – to vše závisí na prevalenci léze.

Diodový laser

Tento přístroj byl používán po dlouhou dobu, proto jeho účinnost v houbě byla potvrzena mnoha pacienty a lékaři. Někteří odborníci považují diodový laser za zastaralý, protože jejich zpracování je delší než při použití novějších modelů. Sessions používající toto zařízení jsou však levnější.

Erbium laser

Výhodou zařízení je to, že působí mnohem jemněji na nehty než diodový laser. Nicméně, on také ničí nehty talíře, postižené houby.

V průměru trvá 5-6 procedur k úplnému zotavení.

Jaký je postup?

Před ošetřením nehtové houby je třeba provést nějaké přípravky. Doma byste měli parní prsty ve vaně mýdlem a sódy po dobu 10-15 minut. Poté je třeba zkrátit nehty, pokud byly namalovány, a pak zničte lak. V den návštěvy na klinice a po celou dobu laserové terapie neměli byste na ošetřované oblasti nasadit žádnou kosmetiku.

Před zahájením procedury pacient a lékař nosí speciální brýle, které chrání oči před možnými popáleninami. Poté je postižená oblast ošetřena antiseptikem a pokrytá gelem. Následně specialisté působí na zařízení pro nehty. Postup trvá 20-30 minut a je bezbolestný. Nakonec se zbytky gelu odstraní ubrouskem.

Možné komplikace

V některých případech, po ukončení procedury, mohou nastat komplikace ve formě:

 • Změny tvaru nehtové desky;
 • Spálí kůžičku, nehtový polštář a okolní kůži;
 • Menší jizvy;
 • Překročení postižené oblasti.

Komplikace se vyskytují zřídka a pouze v případech, kdy je houba odstraněna nekvalifikovaným odborníkem, který nesplňuje sterilitu. Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, musíte si přečíst recenze a ujistit se, že klinice má povolení k laserové terapii.

Kontraindikace

Postup má některé kontraindikace, že je důležité vědět předem:

 1. Epilepsie;
 2. Těhotenství a kojení;
 3. Diabetes mellitus;
 4. Prekancerózní stavy;
 5. Nádory;
 6. Exacerbace chronických onemocnění;
 7. Infekční a virové onemocnění;
 8. Užívání určitých léků (antikoagulancia, imunosupresiva, fotosenzitizující léky, jako jsou tetracykliny a izotretinoiny);
 9. Návštěva solária, použití chemických peelingů v postižených oblastech (po těchto procedurách musíte počkat nejméně 2 týdny, teprve potom můžete pokračovat v laserové terapii).

Laser vám umožňuje zbavit se houby v několika zasedáních. Jedná se o bezbolestný a účinný postup. Pokud je prováděn příslušným lékařem, jsou vedlejší účinky vyloučeny. Může trvat déle než měsíc, než se nechrání na vzdáleném místě, ale bude zdravé.

Léčba nehtové houby (onychomykózy) pomocí laseru

Onychomykóza je houbová onemocnění, která postihuje nehtovou desku na nohou nebo rukou. Je velmi nákazlivý, snadno se přenáší od nemocného člověka na zdravou a obtížně léčitelnou. K boji proti patogenní mikroflóře užívají drogy, tradiční medicínu a laserovou terapii. Tato druhá možnost je nejvíce poptávaná, protože vám umožňuje zbavit se bolesti v krátkém čase. Kromě toho je léčba hubových nehtů s laserovým paprskem levnou technikou, která nemá závažné vedlejší účinky a kontraindikace.

Vlastnosti laserové terapie pro onychomykózu

Při procesu vystavení laserového paprsku místu infekce je struktura proteinových buněk patogenní mikroflóry zničena. To vede k smrti hub a rychlé zotavení. Laserová terapie byla nedávno používána k léčbě dermatologických onemocnění, ale již získala hodně pozitivní zpětné vazby od lékařů a pacientů.

Tato technika má spoustu výhod:

 • Účinnost. Laser přenáší nehtovou desku do dostatečné hloubky, po níž zabíjí houbovou infekci, aniž by opustil jednu patogenní buňku;
 • Nedostatek nepohodlí. Laserová terapie je bezbolestná procedura. Jediné, co pacient pocítí, je světlo tepla v místě onemocnění. Celý průběh ošetření laserem trvá jen málo času a nevyžaduje anestezii ani léky proti bolesti;
 • Bezpečnost Téměř všechny způsoby léčby onychomykózy jsou založeny na příjmu velkého množství antimykotik. Jejich složení nepříznivě ovlivňuje gastrointestinální trakt a játra. Látky obsažené v antimykotiky patří k jedům lehkého působení a jedou nejen houbou, ale i tělem pacienta. Při použití laserové terapie pacient nepotřebuje užívat pilulky nebo léčit místo infekce mastí. Lávka vyhoří houbu a nevyžaduje užívání drog;
 • Žádná relaps. Po dokončení kurzu laserové terapie můžete mít 99,9% jistotu, že podle pravidel prevence se onemocnění nevrátí znovu;
 • Rychlost léčby. Jeden způsob odstraňování houb pomocí laseru se skládá z 5-6 procedur, z nichž každá trvá pouze 15-20 minut. To je krátký čas ve srovnání s dlouhodobým užíváním léků.

Navíc výhody laserového odstranění onychomykózy zahrnují estetiku postupu. Při odstranění houby ze železa se nehtová deska nerozkládá a nemění barvu. Pro srovnání stojí za to říct, že boj proti patogenní mikroflóře používající antimykotické laky nebo masti vede ke zkažení nehtu nebo jeho úplnému zničení.

Trvání laserové terapie

K odstranění infekce na jednom prstu budete potřebovat 4 výlety do kosmetologického centra (minimální doba terapie). Mezi jednotlivými procedurami se udržuje interval 7-10 dní. To je nezbytné pro normální regeneraci hřebu. Také během této doby lékař sleduje, jak rychle se houbová infekce vyvine. Na základě výsledků vizuální diagnostiky rozhodne lékař o tom, kolik laserů bude potřebovat k úplnému vyléčení.

Při spuštění onychomykózy může pacient potřebovat více než 5 procedur. Počet návštěv závisí na složitosti konkrétního případu a na tom, jak přesně pacient dodržuje doporučení odborníka. Lékař vám řekne o tom, jak mnohem více navštívit kosmetologickou kancelář až po 3-4 procedurách, ne dříve.

Jak se laserové odstranění houby

Laserová terapie onychomykózy se skládá ze tří fází:

 1. Příprava;
 2. Léčebná setkání;
 3. Interprocedurační období (zotavení, pokud mluvíme o poslední návštěvě lékaře).

Přípravné činnosti

Před tím, než přijdete do recepce kosmetičce, musíte předložit testy, které budou identifikovat typ patogenní mykózy, stejně jako určovat stupeň vývoje patogenní mikroflóry.

Dále byste měli připravit:

 • pokud mají nehty dekorativní lak, pak se odstraní acetonem;
 • místo houby se důkladně omyje mýdlem a pak se otírá veškerým antiseptikem, například chlorhexidinem;
 • 2-3 dny před odjezdem do kosmetologického centra by neměla být lokalizační zóna mykózy léčena žádnými antimykotiky;
 • nohy (ruce) před každým sedákem laserové terapie jsou vařené v teplé vodě s přidáním lžíce sody;
 • nehtová deska je řezána a leštěna pilníkem na nehty.

Procedura léčby onychomykózy

K boji s nehtovou houbou často používají neodymový laserový stroj s kvázi-dlouhým spektrem účinku. Hlavním rozdílem tohoto zařízení od podobných zařízení bylo to, že paprsek proniká do dostatečné hloubky, čímž se bez výjimky zničí veškerá patogenní mikroflóra. Jiné modely laserových systémů se také účinně vyrovnávají s onychomykózou, ale ne vždy zaručují, že nedojde k relapsu. Při výběru kosmetického salónu pro laserovou terapii je tedy třeba upřednostnit ty instituce, kde je neodymové vybavení.

Odstranění houby nehtů laserovým paprskem se provádí postupně:

 1. Za prvé, kosmetička čistí hrubé tkáně kolem hřebíku a čistí talíř sám. Pokud tomu tak není, léčba bude neúčinná. Čištění pracovního povrchu pokožky se provádí pomocí nožů, nadšenců nebo speciálních řešení. Pokud kosmetička používá čistící prostředek na čištění tekutin, vyčistěte oblasti progogitevye, musíte se ujistit, že pacient není alergický na něj;
 2. Po přípravě je hřebík pokryt vodivou látkou;
 3. Potom začne samotný postup ošetření. Laser se upravuje na základě složitosti onemocnění a individuálních charakteristik klienta. Světelný paprsek proniká strukturou nehtové destičky a spaluje buňky patogenní mikroflóry. Laser také čistí oblasti pokožky sousedící s infikovaným povrchem. Je třeba poznamenat, že záření zničí pouze spóry plísní, aniž by poškozovaly epidermis nebo nehty;
 4. Po ukončení léčby může být pacientovi zaslán na fototerapii. Jedná se o doplňkovou službu zaměřenou na zlepšení lokální imunity a urychlení obnovy struktury pokožky a nehtů. Také fototerapie normalizuje metabolické procesy na úrovni buněk a zvyšuje účinnost následných relací laserové léčby onychomykózy. Služba není povinná, proto není zahrnuta v celkových nákladech na léčbu. Chcete-li jej použít nebo ne, vyberte klienta.
Charakteristiky postupu

Aby pacient neměl léčbu laserovým paprskem, mělo by být zasedání prováděno v souladu s požadavky Ministerstva zdravotnictví:

 • pacient a kosmetik vždy nosí bezpečnostní brýle, aby se zabránilo popálení očí;
 • Na nehty musí být aplikován vodivý gel;
 • dopad paprsku na místo infekce by neměl přesáhnout 30 minut;
 • před zahájením procedury jsou ponožky a boty klienta tepelně ošetřeny v ozonové komoře;
 • teplota laseru by neměla překročit 50 stupňů.

Interprocedurační (zotavení) období

Mezi výlety do kosmetologického centra se musíte postarat o stav nehtů a celého organismu. To je nezbytné, aby výsledek léčby laserem nezmizel a houba se nevrací s novou silou.

Během meziprocesního nebo obnovovacího období by měl pacient dodržovat následující doporučení:

 • nohy (ruce) by měly být denně stoupány v sodné lázni po dobu 15 minut;
 • umyjte si spodní prádlo každé tři dny a každý týden vyčistěte boty octem nebo chlorhexedinem;
 • nezapomeňte na osobní hygienu, umyjte si ruce a nohy po návštěvě ulice.

Budete také muset vzít vitamínové a minerální komplexy nebo přejít na zdravou výživu. To poskytne příležitost posílit imunitní systém, který bude bojovat nejen s houbovou infekcí, ale i jinými nemocemi.

Kontraindikace a vedlejší účinky laserové terapie pro houby nehtů

Laserová léčba nehtové houby, stejně jako jakákoli jiná technika, není bez kontraindikací. Zákaz používat tento postup byl přítomností následujících patologií:

 • epilepsie;
 • onkologie;
 • krevní onemocnění (špatné srážlivost, cévní řečnění);
 • diabetes jakéhokoli typu;
 • katarální choroby;
 • exacerbace chronických onemocnění;
 • vysoká horečka

Relativní kontraindikace jsou těhotenství a kojení. V takovém případě je třeba konzultovat gynekologa.

Kromě všech výše uvedených skutečností nelze laserovou léčbu onychomykózy provádět u lidí, kteří užívají silné léky nebo se podrobí rehabilitaci po operaci. Metoda může být použita pouze šest měsíců po operaci.

Procedura pro děti je zobrazena až po dosažení věku tří let. Předepsat léčbu v tomto případě by měl dermatolog.

Nežádoucí účinky

Laserová léčba houby často není doprovázena žádnými komplikacemi. Vzhled nežádoucích účinků je možný pouze v případě nekvalifikovaného kosmetičky.

V takovém případě může pacient pocítit:

 • zánět a otoky tkání kolem nehtu;
 • zčervenání kůže;
 • bolest při stisknutí na místě, kde laser “pracoval”;
 • praskání, žloutnutí nebo odlupování nehtové destičky.

Kolik stojí jeden postup?

Boj s houbou s laserovou terapií je mnohem levnější než procházet celým kurzem léčby drogami. Bez zohlednění laboratorní diagnostiky a pomocných opatření cena jednoho postupu nepřekročí 600 rublů (jeden prst na ruku nebo nohu).

Náklady na doplňkové služby:

 • konzultace místního dermatologa – 700-900 rublů (splatné jednorázově);
 • fonoforéza – hodina 450 rublů;
 • magnetická terapie – od 200 rublů;
 • fototerapie – 600 rublů za 30 minut.

Spotřební materiál a zpracování obuvi jsou zahrnuty do nákladů na řízení.

Při léčbě houby nehtů naši čtenáři úspěšně používají Tinedol. Zjistíte-li popularitu tohoto nástroje, rozhodli jsme se ho nabídnout.
Přečtěte si více zde …

Video v tématu

Nehtová houba je problém, který způsobuje nepohodlí nejen na fyzické, ale i na estetické úrovni. V tomto ohledu se pacienti snaží odstranit patologii co nejrychleji a nejlépe navždy. Pro léčbu plísňových infekcí se používají různé metody: od tradičních léků až po chirurgické zákroky.

Nicméně, ne všechny metody jsou účinné, navíc, většina z nich vyžaduje dlouhou dobu k dosažení výsledku. V posledních letech byla léčba laserem nehtů oblíbená. Laserová terapie je bezpečný a nejefektivnější postup. Výsledkem léčby je dosaženo po prvním zasedání.

Vlastnosti laserového ošetření

Na rozdíl od léčby nehtové houby s pilulkami, topickými přípravky nebo operacemi k odstranění infikovaného nehtu má laserová terapie několik významných výhod. Postup probíhá bez jakékoli anestezie, protože během operace odstranění houby pacient necítí bolestivé pocity. Pacient může pociťovat určité nepohodlí kvůli mírnému pocitu pálení během a po operaci.

Vedení jedné relace trvá jen málo času a po operaci nevyžaduje zvláštní péči o nehty. Tento postup také nezpůsobuje nežádoucí účinky, které má žádný antifungální přípravek. Nicméně terapie má řadu kontraindikací, proto se nedoporučuje nezávisle určit způsob léčby, protože pacientův stav může být zhoršen komplikací jiných patologií.

Podstata laserové terapie pro nehtovou houbu

Laserová léčba se provádí proti hubové infekci postihující nehty pouze v zdravotnickém zařízení. Léčba je předepsána pouze po diagnóze, která určuje charakteristiku onemocnění, stejně jako přítomnost kontraindikací. Operace se provádí pouze ve specializované místnosti. Postup by měl provádět vysoce kvalifikovaný odborník s kvalifikací dermatologa.

Během operace laserový paprsek proniká přes nehtovou desku o 0,7 cm. Žádný lék na hubu nehtů nemůže proniknout tak hluboko. Během působení laserového záření jsou odstraněny spongy hub a infikované tkáně.

Výsledkem operace je obnovení krevního oběhu a metabolických procesů v poškozených oblastech a zánětlivý proces je zcela blokován.

Po prvním postupu jsou hlavní příznaky patologie odstraněny a nehty začínají mít zdravý vzhled.

Doba léčby

Všechny znaky laserové terapie proti poškození houby nehtového lůžka určuje ošetřující lékař. Doba trvání a frekvence postupů závisí na několika ukazatelích, z nichž hlavní jsou celkové zdraví pacienta a zanedbání této nemoci.

Odstranění houbových infekcí z povrchu hřebíků se vyskytuje v několika procedurách. Doba jednoho postupu závisí na stupni infekce, počtu infikovaných destičkách a na kvalitě použitého zařízení. Úplné odstranění houby z nehtu může vyžadovat tři až deset relací. Současně mezi jednotlivými postupy je nutně zachován interval od jednoho týdne do jednoho měsíce.

Dokonce i po prvních výsledcích laserové terapie, které jsou znatelné, neměli byste kurz předčasně zastavit. V takovém případě se nemoc může vrátit a získat agresivnější formu. K dosažení pozitivního účinku by měla být léčba prováděna v souladu s doporučeními ošetřujícího lékaře.

Kontraindikace

Laserová léčba nehtové houby je postup prováděný za použití radiace. V této souvislosti má terapie řadu kontraindikací. Aby se vyloučily rizika negativních účinků na tělo laserového záření, je nutné podstoupit lékařskou prohlídku kontraindikací.

Nedoporučuje se léčit houbovou infekci nehtových desek laserem v následujících komorbiditách:

 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • diabetes mellitus;
 • onkologické onemocnění;
 • zánět a otevřené poranění kůže v ošetřované oblasti;
 • epilepsie;
 • oslabená imunita;
 • ekzém, dermatitida atd.

Jednou z hlavních kontraindikací je období těhotenství u žen. Je také zakázáno používat laserovou terapii proti hubě nehtů u dětí. Pokud existují kontraindikace u pacienta, je lepší zvolit jiný způsob léčby.

Typy laserového ošetření

Léčba houbových infekcí nehtových destiček pomocí laserové terapie se může lišit v závislosti na typu použitého laseru. Zlepšení moderních technologií umožňuje praktikovat stále efektivnější metody laserového ozařování na patologii.

Neodymová laserová léčba je považována za nejnovější způsob, jak eliminovat houbovou infekci. Výhoda této technologie spočívá v tom, že laserový paprsek proniká mnohem hlouběji a výsledkem terapie je rychlejší.

Postup při použití speciální trysky, která eliminuje pravděpodobnost poškození nebo nepohodlí.

Léčba neodymovým laserem je méně častá než běžná laserová záření. K dosažení výsledku stačí dva nebo tři procedury za měsíc. Doba zpracování jednoho hřebu je kratší než jedna minuta.

Doporučuje se v kombinaci s léčbou neodymové laserové terapie topickými léky. Postup má také kontraindikace, takže je lepší provést léčbu se souhlasem lékaře.

Výsledky léčby

Léčba laserovou terapií je naprosto bezpečné, protože neexistují kontraindikace. Komplikace mohou nastat v ojedinělých případech, kdy odborník, který provedl operaci, udělal chyby. Při výběru klinice a lékaře proto musíte zajistit odbornost odborníka.

V důsledku nesprávně provedeného postupu se může u pacienta objevit jizvy nebo popáleniny na kůži. Nehtová deska může začít růst pomaleji nebo odloupat. Byly zaznamenány případy deformity a remisí nehtů.

Pacienti, kteří podstupují laserovou terapii, je třeba si uvědomit, že léčba nezaručuje vyloučení reinfekce. Aby se snížilo riziko onemocnění, je třeba dodržovat preventivní opatření proti hubám nehtů, které zahrnují základní hygienická pravidla a pravidelnou péči o nehty.

Leave a Reply