Kombucha pro léčbu nehtové houby

Posted by

Obsah:

Léčba nehtové houby kombucha

V lidové medicíně je mimo jiné používáno Kombucha z houby nehtů. Jedná se o jedinečný výrobek, široce používaný pro léčení různých onemocnění a jejich prevenci.

Co je Kombucha

Kombucha je slizovitý slizovitý film, který je speciální symbiózou kvasinek a bakterií kyseliny octové. Čaj se nazývá, protože tento organismus roste v sladké tinktře zeleného nebo černého čaje.

Výsledkem fermentace je získání sladkého a kyselého nápoje bohatého na tyto látky:

 • organické a uhličité kyseliny;
 • polysacharidy a cukr;
 • vinný alkohol;
 • veverky;
 • enzymy;
 • aromatické oleje;
 • vitaminy skupiny B, C, P;
 • prvky vápníku, jodu, zinku.

Jak se vyvíjí, deska roste a zahušťuje, od ní se od ní odlupují nové desky, ze kterých se dospělý vzorek může vyvíjet.

Kombucha nápoj se používá při léčení mnoha nemocí, prevence, posílení imunitního systému a také v domácí kosmetologii.

Proč se to považuje za prostředek proti houbám?

Ošetření houby nehtů s kombucha je možné díky jedinečnému složení této symbiózy bakterií.

Obsahuje speciální mikroorganismy, které mají antibiotický účinek. Zabíjí mykózy. Bakterie jsou tvořeny až osmý den života houby, proto mladé exempláře nejsou pro tento účel vhodné.

Další biologicky aktivní látky, které jsou součástí tohoto nástroje, obnovují a vyživují poškozenou kůži a tkáň nehtů, urychlují regenerační proces.

Zvláště účinný nástroj v počáteční fázi onemocnění. V takovém případě postačují řádné postupy. Nicméně, s pokročilými stadii houby je lepší použít jako součást komplexní terapie, v kombinaci s farmaceutickými prostředky. Chcete-li to udělat, měli byste se poradit se svým lékařem a koupit doporučené léky.

Instrukce

Kombucha byl populární na konci minulého století, ale stále ještě mnoho z nich roste a používá. Chcete-li udělat takový čajový doktor domů, můžete požádat ty, kteří je chovají, jeden talíř. Od ní brzy vyrostou dospělé kopie.

Jak se připravit na použití

Kolonie bakterií roste a žije pouze ve správně připravené kapalině. Chcete-li to provést, proveďte následující kroky:

 1. Připravte litr slabého čaje.
 2. Vmícháme do něj půl šálku cukru.
 3. Nalijte ochlazený roztok do třílitrové nádoby.
 4. Umístěte mladou houbu do kapaliny.
 5. Přiložte nádobu s gázou a položte ji na teplé místo mimo přímý sluneční světlo.

Během dvou měsíců bude růst dospělá houba, která může být použita k léčbě. Každým dnem se připravuje pití od dospělé osoby. Pokud se na ošetření používají desky hub, jsou nejdříve odděleny a důkladně omyty čistou vodou.

Jak používat z houby

Ošetření nehtové houby pomocí Kombuchy se provádí různými způsoby. Nejběžnější z nich – komprese:

 1. Namočte houbovou desku asi hodinu do čisté vody.
 2. Odřízněte kus vhodného rozměru, připojte k postižené oblasti.
 3. Fixujte s bandáží a plasty.
 4. Pokračujte celou noc.

Během procedury může být v kompresi nepohodlí: svědění, pálení. To je normální. Pokud se však nepohodlí stanou příliš silnými, objeví se bolestivé pocity, stojí za to odstranit komprese. Kombucha, jako každý jiný produkt, může způsobit individuální nesnášenlivost.

Ráno je třeba odstranit obvaz a nohu vyčistit čistou tekoucí vodou. Po ošetření postižené oblasti odřízněte odumřelou pokožku a pokožku, rozetřete ji světle zeleným nebo manganem. Nový kompres je vložen za den. Opakujte jednou za dva dny až do úplného zotavení.

Podobně používané houbové houby. K tomu je promytá deska hnětavá, protřepána do postižené oblasti a přes noc přikryta bandáží. Ráno je třeba umýt a zpracovat nohy.

Použité a tinktury. Pro tuto houbu musíte trvat dva měsíce v sladkém čaji na tmavém místě. Tekutina se stává koncentrovaná, takže léčba mykózy bude nejúčinnější.

V tkanině navlhčeném bavlněném kotouči a naneseném na nehty. Pak byste měli postupovat stejně jako v předchozích metodách – vytvořit obvaz a zabalit film. Na rozdíl od komprese musí být tinktury denně užívána v noci.

Posílit imunitní systém, zvýšit obranyschopnost těla a vyčistit jej, získat vitamíny a minerály, doporučuje se také podávat nápoj z hub, připravený denně, ústně.

Se silnou imunitou bude tělo schopno účinněji a rychleji bojovat proti mykóze nehtů.

Je to důležité! Před použitím jakékoliv metody nezbytné pro zpracování nohou. Vytvořte horkou lázeň, zaparkujte ji, utřete ji suchým a poté pomocí nůžek, pemzy a nehtů odstraňte hřebíky a kůži.

Kontraindikace a rizika

I přes širokou škálu nádherných vlastností a bohatou kompozici je tento výrobek a jeho deriváty kontraindikovány.

Užívání přípravku Kombucha se nedoporučuje:

 • během těhotenství a kojení;
 • s alergickými reakcemi a individuální nesnášenlivostí;
 • při závažných onemocněních, jako je HIV a hepatitida.

Ve všech těchto případech je lepší nalézt další lék na léčbu.

To se týká použití houby uvnitř a vnějšího použití. Interní použití má však další omezení. Infuze houby obsahuje malé procento alkoholu, proto by neměly být užívány osobami, které jsou léčeny pro závislost na alkoholu.

Obsah cukru může poškodit diabetiky. Také neměli byste ji pít 2-3 týdny před plánovanou operací – nápoj zvyšuje hladinu glukózy v krvi.

Existují omezení objemu nápoje. Pít by neměl být víc než jeden litr denně. Nadužívání může způsobit podráždění střev a průjem. Děti by se také neměly opírat o nápoj.

Je to důležité! Než začnete tento přípravek používat v jakékoli formě, měli byste se poradit se svým lékařem, zvláště pokud máte nějaké chronické onemocnění.

Peter, 46 let: “Když jsem se dozvěděl o vlastnostech Kombuchy, musel jsem to konkrétně spustit. Aplikováno ve formě kompresí po dobu jednoho měsíce.

Měla jsem starou houbu, teď už není stopa. Současně začal pít infuzi, lepší zdraví. A vždycky jsem si myslela, že to je prostředek “babičky”, z níž nemá smysl. “

Julia, 27 let: “Zachytil jsem houbu v bazénu. Bylo to velmi nepříjemné. Právě přijelo léto a nemám sandály. S babkou sdílela problém a roste Kombucha. Trvala na tom, že se s nimi pokouším zacházet. Všechno se ukázalo, že po pár týdnech všechno odešlo! Děkuji babičce! “

Závěr

Kombucha je jedinečný výrobek. Od starověku až po tento den je používána pro řadu zdravotních problémů, stejně jako pro jejich prevenci. Nehtová mykóza – další problém, se kterým se můžete vyrovnat s tímto nástrojem.

Hlavním úkolem je pamatovat si, že čím dříve se začne léčba, tím účinnější bude. A ještě lépe dělat všechno jen s povolením lékaře a v kombinaci s jinými prostředky.

Nehtová léčba houbou Kombucha a octem

Kombucha je symbióza kvasinek a bakterií kyseliny octové.

Jedná se o silný gelový film, který se plovává v živném roztoku černého (nebo zeleného) čaje a cukru. Při správné teplotě neustále roste.

Vědci nesouhlasili s tím, co je Kombucha.

Někteří mikrobiologové tvrdí, že to není houba, ale lišejník.

Jiní se domnívají, že lišejník je symbióza řas a houby, potřebuje světlo k vytvoření chlorofylu během fotosyntézy (typické rysy řas). A Kombucha může přežít ve tmě, protože neobsahuje složky řasy.

Směs fermentovaných čajových hub obsahuje:

 • 0,5-1% alkoholu;
 • kyselina octová;
 • kyselina máselná;
 • kyselina glukonová;
 • kyselina glukuronová;
 • L-mléčná kyselina;
 • kyselina uhličitá;
 • kyselina kaprylová;
 • kyselina citrónová;
 • kyselina šťavelová;
 • kyselina usnová;
 • vitamíny B1, B2, B3, B6 a B12 a C;
 • kyselina listová;
 • aminokyselin a dalších látek s antibiotickými, antiseptickými a detoxifikačními vlastnostmi.

Pokud jsou nehty zažloutlé a důvodem je onychomykóza, kterou dermatoložka zjistí po laboratorní analýze, ošetří houbu nehtů přípravkem Kombucha. Potřebujeme jen velmi silnou koncentraci nápoje.

V ideálním případě musíte podstoupit 2měsíční infuzi čajové houby, vařit asi hodinu, napnout a přivést k pokojové teplotě. Pak se změní na 5% ocet.

 • V noci přiložte na nehty nehty látku navlhčenou v infuzi čajových hub.
 • Postup se opakuje několikrát, dokud nehty změkčují.
 • Poté je nutné odstranit postiženou část nehtu nožními nůžkami.
 • Po odstranění zažloutlého nehtu se na jeho místě zvětší nový, ale často se opakují houbové choroby nehtů a je velmi obtížné se zbavit mikroskopického škůdce. Je třeba se vyvarovat vysoké vlhkosti a nadměrné spotřeby sladkostí a cukru.

Existuje další způsob léčby nehtů s kombucha:

 • Odřízněte kus kombuchy a rozetřete je do kaše.
 • Dva nebo třikrát denně jej rozetřete do “houbovitého” hřebíku.

Neočekávejte, že houba zmizí pouze z použití pouze jedné čajové houby. Potřebujete kombinovanou léčbu, abyste předešli relapsům, které jsou při onychomykóze zcela běžné.

Kombucha z houby nehtů a dalších kožních onemocnění

Kombucha zlepšuje pružnost pokožky, její tón a barvu.

Používá se k léčbě:

 • psoriáza;
 • ekzém;
 • akné;
 • tropické vředy;
 • vyrážka;
 • varí;
 • bradavice;
 • houbové infekce, jako jsou šindele.

Kombucha navíc urychluje růst nehtů a vlasů.

Kombucha z houby nehtů je užitečná kvůli svým antibiotickým vlastnostem, způsobené především přítomností kyseliny usnové.

V Kombuchy se však tvoří pouze 7. nebo 8. den.

Vyžaduje také teplotu varu nad 23 ° C.

Bakterie kyseliny octové, které společně s kvasinkami tvoří tělo houby, jsou silně antagonistické vůči streptokokům, diplokokům a Shigella Flexnerovi.

Pokud trpíte houbovou infekcí způsobenou příčinným účinkem Candida Albicans, je nejlepší vyhnout se používání Kombuchy z houby nehtů, protože obsahuje droždí.

Kontraindikační léčba Kombucha nehtové houby

Zpravidla se ošetření houbových nehtů kombucha provádí zvenčí ve formě komprese na bolavé nehty. Někteří lidé však dávají přednost infuzi Kombuchy i uvnitř, aby dále posílili imunitní systém.

V některých případech to může mít opačný účinek.

 1. Kombucha čaj je pravděpodobně nebezpečný během těhotenství a laktace. Proto se doporučuje opustit jeho používání během těchto období a používat jiné lidové prostředky pro hubu nehtů na nohou.
 2. Kombucha obsahuje alkohol. Vyhýbejte se, pokud máte problém s alkoholem.
 3. Konzumace kombuchy může ovlivnit hladinu cukru v krvi u lidí s diabetem. Sledujte známky nízké hladiny cukru v krvi (hypoglykémie) a monitorujte hladinu cukru v krvi, pokud pijete čaj Kombucha.
 4. Kombucha čaj obsahuje kofein. Ve velkém množství (více než jeden litr čaje denně) může způsobit průjem a způsobit syndrom dráždivého střeva.
 5. Vzhledem k tomu, že čaj z přípravku Kombucha může ovlivnit hladinu glukózy v krvi, existují obavy, že to může ovlivnit kontrolu glykémie během a po operaci. Přestaňte Kombucha používat nejméně 2 týdny před plánovanou operací.
 6. Při alergické reakci (její příznaky: kožní vyrážka, slzení, průjem, nauzea).
 7. Nepoužívejte čaj z Kombuchy, pokud máte vážně oslabený imunitní systém kvůli HIV (AIDS), hepatitidě nebo z jiných důvodů. V tomto případě je léčení kombuchy houby nehtů lépe nahrazeno tou, kterou doporučuje dermatolog. Možná nabídne laserovou léčbu nehtové houby.

Jak připravit kombucha pro hubu nehtů

Můžete udělat infuzi čajových hub s cukrem a zeleným či černým čajem.

Jeho chuť se může pohybovat od něčeho, co vypadá jako šampaňské (“bundled” s víčkem bílé pěny), na silný jablečný jablečný ocet, v závislosti na době kvašení, množství cukru a typu čaje, které používáte.

Tart a “starý” čaj dává kyslou chuť a hojivější než mladý čaj s mírnou chutí.

Abyste dostali 1 litr Kombuchy pro hubu nehtů a další nemoci, musíte:

 1. Litr vody (nejlépe filtrované nebo jarní, bohaté na minerály). Nepoužívejte destilovanou vodu, vodu získanou z reverzních osmóz nebo alkalickou ionizovanou vodu.
 2. 100 g cukru.
 3. Čaj pro vaření. Můžete použít čistý čaj, čaj oolong nebo zelený čaj.
 4. Skleněná třílitrová nádoba. Kombucha silně reaguje s jakýmkoli kovem a může absorbovat toxiny z některých plastů.

Jak vařit Kombucha:

 • Čaj (střední síla).
 • Přidejte cukr do čaje, přilepte gázu a vložte do teplého místa (s teplotou 25 stupňů nebo méně).
 • Banka není žádoucí pohybovat.
 • Vytvoření Kombuchy má téměř tolik proměnných jako vinařství. Čím déle je infuze, tím více se získává kysaný čaj.

Kombucha se obvykle tvoří do dvou měsíců.

Nejprve se objeví film na povrchu kapaliny, který postupně narůstá. Když je dobře viditelná (tlustší než 1 mm) a hustá, bude to znamenat zrání houby.

Následně může být malá část kombuchy s nehtovou houbou použita pro noční kompresi na infikovaném nehtu.

Abyste se vyhnuli skvrnám na prádle, doporučujeme ponožku nosit přes kompresi.

Do kombuchy nepřidávejte přísady piva, vitamíny, konzervační látky, jiné droždí, houby, umělé sladidla, čerstvé nebo sušené ovoce, kávu nebo cokoliv jiného než hlavní složky.

Kombucha se nelíbí:

 • sluneční svit;
 • kovový kontakt;
 • cigaretový kouř;
 • nedostatek vzduchu nebo vody bez minerálů v něm.

Mrtvá kultura ztmavne a klesá na dno.

Kombucha se může infikovat různými patogeny, v závislosti na prostředí a podmínkách, za kterých je připravena. Kyselost houby má tendenci chránit ji před “nákazou”, ale pokud trpíte jakýmikoli negativními příznaky, když pijete čaj od Kombuchy, je malá šance, že byl nápoj kontaminován.

Leave a Reply