Laserová léčba nehtové houby Orenburg

Posted by

Obsah:

Léčba onychomykózy pomocí laseru

Moderní svět nelze představit bez inovativních úspěchů, zejména laserových technologií, které se používají téměř ve všech sférách lidské činnosti: v každodenním životě, v kultuře, v průmyslu, ve vojenském průmyslu, v kosmetologii a medicíně. Dnes se laserová léčba rozvíjí tak rychle, že se používá nejen v chirurgii, stomatologii, korekci zraku, ale také při léčení houbových onemocnění.

Jaké jsou vlastnosti laserové léčby?

Jako zdroj infračerveného záření je laser speciální zařízení, které generuje elektromagnetické vlny ve formě ultratenkých paprsků intenzivního světla. Procházejí nehtovou deskou do hloubky až 7 mm a dokonale hoří mycelium (tělo) houby.

Jen přijít bez přípravy nebude fungovat: v předvečer zasedání je třeba parní nohy dobře, krátce řez všechny nehty a zbavit se, pokud máte lak na nich. Nepoužívejte žádné gely, krémy, deodoranty a jiné výrobky pro péči. Ahead je pouze skutečný postup laserové terapie, který zahrnuje:

 • nanášení speciálních brýlí k ochraně očí před zářením;
 • ošetření postiženého nehtu antiseptickým roztokem;
 • použití speciálního gelu;
 • 10-30 minutová laserová expozice (v závislosti na závažnosti a šíření infekce);
 • odstranění zbytků gelu.

Klinika může také nabídnout dezinfekci ponožek a obuvi ozonem. Tuto službu byste neměli odmítnout, protože je to prováděno za účelem zničení zbývajících spór houb a zabránění případné recidivě.

Léčba laserem je v průměru 1-1,5 měsíce, což znamená, že pro pacienty, které se konají každé dva týdny, stačí 3-4 sezení. Pak stačí počkat na růst nového, dokonale zdravého nehtu. Pokud jde o otázku, zda je postup nebezpečný, bolestivý, lékaři s jistotou odpovídají, že laserové paprsky nezpůsobují bolest a jsou naprosto neškodné. Při ničení myceliu houby v důsledku dávkovaného účinku nedochází v žádném případě k sousednímu, nepoškozenému hřebíku.

Ve prospěch terapie stojí za to říkat: kromě odstranění příčiny onychomykózy existuje obecný dezinfekční účinek a dlouhodobý fungicidní účinek. Přizpůsobení nehtové houby tak intenzivnímu záření je vyloučeno.

Vysoce kvalitní zpracování je účinné v rozmezí 92-96%, a to iv případě, že průběh onemocnění získal zanedbatelnou formu. Právě v tomto případě je pacient současně předepsán léky a zvyšuje počet procedur na 10 nebo více zasedání.

Indikace a kontraindikace

Je možné léčit onychomykózu laserem v případě poškození jedné nebo více nehtů. Dermatologové však doporučují léčit všechny nehty: tato léčba je považována za nejpravděpodobnější a proto poskytuje vysoké záruky nevrácení nemoci. Indikace pro použití laserového paprsku jsou také:

 • nízká účinnost léčby místními léky;
 • neschopnost používat systémové fungicidy (například kvůli jejich nesnášenlivosti nebo přítomnosti jakékoli nemoci);
 • běžící formulář.

Navzdory skutečnosti, že ošetření houby pomocí laseru je zcela bezpečné, a to i pro děti a starší osoby, měli byste se před tímto postupem seznámit s existujícími omezeními a pokud najdete alespoň jednu z nich, opusťte sezení, abyste předešli závažným komplikacím.

Laser je kontraindikován v:

 • jakékoli infekční a zánětlivé procesy;
 • diabetes;
 • epilepsie;
 • akutní dermatologické choroby;
 • onkologické formy a prekancerózní stavy;
 • nedávný chirurgický zákrok související s odstraněním vnitřního orgánu;
 • těhotenství a kojení.

Při léčbě infekcí houbovými nehty s laserovými specialisty jsou nuceni odmítnout, jestliže méně než 2 týdny před zasedáním byly:

 • užívání antikoagulancií, imunosupresiv, léků s fotosenzitizujícím účinkem (například ze série izotretinoinů, tetracyklinů);
 • intenzivní opalování (přirozeně pod sluncem a návštěvou solária);
 • chemický peeling.

Přehled metod laserové terapie onychomykózy

“Kolik se nesnažilo odstranit houbu na nohou – nic nepomohlo. A myslím nejen různé lidové prostředky, ale také drogy. Jedinou možností léčby, která zůstala, byl laserový paprsek. Abych byl upřímný, moc jsem moc nevěřil. Po jednom zasedání jsem však musel zcela změnit svůj názor. Nehty byly díky mému lékaři zachráněny. “

“Jak jsem bojoval s houbou na nohou? Slyšela jsem od svých přátel chválu za spálení pomocí laseru, našla jsem kliniku s dobrou pověstí přes internet, přihlásila jsem se a podstoupila proceduru. Pouze 4 sezení a výsledek “na tváři”. Žlutost, drobivost, pruhy na destičce – to všechno zmizelo. Pokud máte běžící formulář, léčba bude poněkud delší. Lékař určitě předepíše léky na další expozici. “

Karina, Nizhny Novgorod.

“Léčba chronické houbové infekce je obtížný a zdánlivě beznadějný úkol. Použití moderních metod terapie je však docela reálné. Například jsem odstranil dlouhotrvající infekci pomocí takového know-how jako laser. Samozřejmě, oživení nepocházelo v jednom zasedání (trvalo mi devět procedur), ale nakonec jsem se úplně zbavil tohoto neštěstí. “

“Před šesti měsíci, kvůli mé hlouposti, jsem zvedl nehtovou houbu v bazénu. Zpočátku to opravdu neovlivnilo jejich zdraví. Ale pak začaly být žluté, rozpadaly se. Kůže kolem desek byla znatelně zanícená a dokonce zčervenávána. Jak mi to doktor řekl, začal běžící formulář. Abychom se zbavili tohoto onemocnění, předepsal léky a paralelně s laserem. Velmi se bojím tohoto postupu, protože jsem nevěděl, co tam na mě čeká. Ale kvůli potěšení šla s třeskem: bez krve, bolesti, popálenin a dalších negativních důsledků. Ale ještě více spokojen s výsledkem – onychomykóza na nohou konečně ustoupila, cena je docela přijatelná. “

“Léčba zanedbané formy houby se mi vždycky zdála být zbytečnou záležitostí. Lidské prostředky zjevně nepomohou a drogy zpomalí šíření infekce. Nicméně takový postup, jako je kaučení s laserem (který jsem se dozvěděl z recenzí na internetu) mi dal naději. A víte, došlo k zázraku, v 10 zasedáních takové inovativní léčby jsem zapomněl na moje hrozné onemocnění. Onychomykóza mě neobtěžuje ani po tolika letech (a to bylo asi 11 měsíců). “

Liza, oblast Leningradu.

Většina pacientů vykazuje pozitivní trend již po jedné návštěvě. Po měsíci nebo o něco víc, téměř každý je svědkem růstu zdravé nehtové talíře. Tyto reakce, které mají negativní povahu, jsou zpravidla způsobeny volbou nekvalifikovaného specialisty, individuálních vlastností člověka, nedostatečného průběhu nebo nedodržení preventivních opatření v budoucnu.

Náklady na vylučování onychomykózy laserem závisí na takových faktorech, jako je závažnost patologického procesu a jeho prevalence. Na základě těchto aspektů určuje terapeut počet sessions a počet ošetřených nehtů. V mnoha klinikách provádí odborníci slušnou slevu, pokud má pacient léčit mnoho nehtů.

Cena a charakteristiky odstranění zvětšeného nehtového laseru

Vrozený nehet dává mnoho nepříjemností a je také kosmetická vada. Pokud dříve jen chirurgický zákrok pomohl zbavit se, pak dnes můžete vyzkoušet laserovou léčbu. Tento postup je považován za zcela efektivní a jemný.

Příčiny zvětšení nehtů

Nehty mohou růst z různých důvodů. Odborníci přidělují několik hlavních faktorů.

 • Anatomické rysy, stejně jako genetická predispozice. Pravděpodobnost zvětšení se výrazně zvyšuje, pokud je kůže na nohách spíše tenká a měkká a hřebíky mají výrazný okraj a hustou strukturu.
 • Nedodržování hygieny. Mluvíme o používání špinavých nástrojů pro pedikúru, která může vést k infekci. Pokud řeznete nehty příliš krátké nebo necháte rohy ostré, bude to následně vést k zvětšení.
 • Různé nemoci. Nehtová deska se může odlupovat nebo ztuhnout a pak se rozvíjet v tkáních kvůli plochým chodidlům, houbám, změnám artritidy a popáleninám. Dalšími možnými příčinami jsou otoky, které vznikají z důvodu narušení krevního oběhu, poškození zóny růstu nehtů a prudkého zvýšení nebo snížení tělesné hmotnosti.
 • Nenosná nepohodlná obuv. Pokud pravidelně nosíte těsné nebo ostré boty, pak se kvůli tlaku v nehtové desce začne růst.

Při nepříjemných příznacích je nutná registrace s odborníkem. Může to být otoky nebo zarudnutí, stejně jako bolestivé pocity. V tomto případě hovoříme o zánětu, který se každým dnem zvýší.

Uskutečnění schůzky s lékařem v Moskvě nebo v jiném městě je nezbytné za následujících podmínek:

 • bolest se zvyšuje v procesu pálkování nebo stisknutí palce;
 • na vřetenu se objevil vřed;
 • hnojení se rozvíjí;
 • ve vředové oblasti rostou granulační tkáně.

Výhody laserového odstranění

Pokud máte nechráněný hřebík, měli byste upřednostňovat ošetření laserem, protože to je považováno za jemné a také pomáhá vyhnout se opakovanému požití.

Laserové odstranění má mnoho výhod.

 • Taková korekce může eliminovat všechny nepříjemné příznaky a vyhnout se opakování.
 • Kvůli bodovému účinku laseru nebude zdravá tkáň poškozena a hypergranulace bude účinně odstraněna. Když k tomu dojde, dojde k koagulaci postižených cév, což znamená, že nedojde k krvácení nebo bolesti.
 • Vzhledem k tomu, že laserový efekt je omezen, obnovení po odstranění bude trvat jen málo času.
 • Pomocí laserového záření budou schopny zničit všechny houbové infekce, které jsou často pozorovány za přítomnosti hluboce zakořeněných hřebíků.
 • Léčba laserem umožňuje odstranit pouze postižené tkáně, což znamená, že hřebík na velké nebo jiné špičce nebude deformován. Navíc zůstává jeho tvar.

Kontraindikace a účinky

Laserová léčba nechráněného hřebíka se neuskutečňuje v přítomnosti trofických poruch, stejně jako onemocnění, při nichž dochází k zhoršení srážení krve. Ve všech ostatních případech je nutné zahájit léčbu co nejdříve.

Pokud spustíte situaci, je to možné vývojem následujících komplikací:

 • infekce lymfatického systému, ve kterém dochází k zánětu lymfatických uzlin;
 • hnojení měkkých tkání s vývojem otoku a zarudnutí;
 • přechod zánětu k kostře, kvůli němuž může být nutné dokončit nebo částečně amputaci palce;
 • nevratnou nekrózou, při které kůže ztmavne.

V obzvláště pokročilých případech se rozvíjí patologie nohou a rukou. Proto bude léčba dlouhá a velmi obtížná.

Laserové náklady na odstranění

Lidé, kteří znají z první ruky, co se zainteresovanými nehty zajímají za cenu léčby. Závisí to na umístění kliniky, kvalifikaci lékaře a kvalitě vybavení. Také cena je ovlivněna stupněm zvětšení desky, nutností úplného nebo částečného odstranění. V Moskvě, minimální cena je 3 tisíc rublů, a maximální prah často dosahuje 10 tisíc rublů.

Ve většině klinikách v Moskvě Platí tyto ceny:

 • odstranění celé nehtové desky – 3-4 tisíc rublů;
 • jedna strana falanxu – 2,5-3 tisíc rublů;
 • obě strany falangy – 5-6 tisíc rublů;
 • laserová léčba nahromaděného nehtu s hnisavou infekcí – 1,2-2 tisíc rublů;
 • plastové nehtové role – 2,5-3 tisíc rublů.

Odstranění a rehabilitace

Aby laserová léčba byla skutečně bezbolestná a bezpečná, musíte se připravit na postup. Jedná se o primární vyšetření, několik vyšetření krve a rentgen. Pokud se u pacienta objeví zánět měkkých tkání, předepíše se první léčba antibiotika a protizánětlivé léky.

Během odstranění hřbetního klince se používá lokální anestézie. Samotný postup se považuje za nebezpečný, protože laser postihuje pouze vrozený díl. Příští den po korekci laserem se zlepší stav pacienta.

Rehabilitace po odchodu zpravidla trvá nejméně 1 týden. Pokud byl případ zanedbán, může být toto období zpožděno o 1 až 1,5 měsíce. Celý tento čas je nutný čistěte ránu pravidelně, a také antibakteriální krém 2 x denně a obvaz.

Během měsíce byste měli přestat navštěvovat saunu a nosit si úzké boty, jinak začne nechtový talíř znovu růst. Můžete se vrátit do práce po 2 dnech, avšak první týden by měl být co nejméně možný.

Preventivní opatření

Chcete-li vyhnout se nechráněným nehtům, měli byste mít na paměti jednoduchá doporučení.

 • Zvláštní pozornost by měla být věnována pedikúru. Takže jsou nehty řezané v přímce nebo mírně za okraje. Nůžky na nehty a pilník na nehty by měly být vždy dezinfikovány.
 • Je důležité pravidelně umýt nohy a nosit čisté ponožky a boty.
 • Pokud máte pocit, že do nehtu začala narůstat nehty nebo se objevily nějaké nepříjemné příznaky, měli byste okamžitě provést schůzku a navštívit lékaře.
 • Musíte si zvolit opravdu pohodlnou obuv, která netvoří tlak na nehtovou desku. Rovněž je důležité správně zvolit výšku paty. Tudíž zatížení během chůze by se nemělo vztahovat na jeden prst, ale na celou nohu.

Laserové odstranění zakořeněných nehtů je považováno za nejvíce účinnou léčbu. Pokud si vyberete dobrou kliniku a zkušeného specialistu, nebude to mít žádné komplikace. Navíc bude možné udržovat tvar nehtové desky a zkrátit dobu rehabilitace na 5-10 dní.

Laserová léčba a odstranění nehtové houby

Obvykle je houbová infekce nehtů léčena léky a lidovými léky. Méně časté jsou postižené tkáně chirurgicky odstraněny, což je pro mnoho pacientů absolutně nepřijatelnou metodou z psychologického hlediska. Moderní medicína může naštěstí nabízet další možnost, jak bojovat proti onychomykóze – léčbě hubovými laserovými nehty.

Podstata metody

Neurobované nehty jsou odstraněny v případě, že konzervativní terapie neposkytuje očekávaný výsledek. Operace se doporučuje také osobám, jejichž zdraví neumožňuje užívání antifungálních léků v důsledku vážných patologických stavů jater, ledvin a dalších systémových poruch.

Existuje mnoho způsobů léčby a odstranění postižené nehtové destičky – z domova, ve formě lidových léků na lékařské a chirurgické. Laser je nejnovější forma péče o mykózu, která se v posledních letech aktivně používá v medicíně. Má méně kontraindikací a více výhod než jiné metody léčby nehtů houby. Více o tom v tabulce.

 • Žádná bolest
 • Eliminace infekce v 80% nebo více případech.
 • Rychlá nápověda.
 • Přítomnost kontraindikací.
 • Neexistuje 100% záruka obnovy po léčbě.
 • Vysoká cena kurzu.

V boji proti onychomykóze je použito ozáření různé intenzity zařízením, a to:

 1. Laserové záření s nízkou intenzitou – používané jako fyzioterapie, které se zaměřují na dezinfekci lézí v kombinaci s konzervativní terapií (lak, tablety, masti).
 2. Vysoce intenzivní laserové záření – cíleně odstraní nehty postižené onychomykózou v pokročilém stádiu.

Ve druhém případě ozařování působí jako chirurgický nástroj. Výsledkem tohoto postupu je, že nehtová deska je vyčištěna z ohnisek, kde jsou lokalizovány infekční agens nebo jsou zcela odstraněny. Zlepšení klinických příznaků nastává při prvním postupu a vznik a růst zdravého nehtu 30 dní po zahájení léčby.

Příprava na léčbu

Než začnete léčit houbu pomocí laseru, musíte projít povinnou diagnostickou činností. Dermatolog musí potvrdit diagnózu pomocí krevních testů bakteriologické kultury, biochemie a obecných kritérií.

Před provedením laboratorních testů se doporučuje pacientovi:

 • 1 týden přestat užívat antifungální léky;
 • 2 dny k odstranění povlaku laku;
 • Po 24 hodinách nehromažďujte nehty.

V předvečer léčby by měla být připravena horká lázeň pro nohy nebo ruční lázeň s přídavkem sódy a mycího prádla. Doba trvání procedury je 20 minut. Po odstranění nehtů co nejkratší odstranit lak a jiné látky, to znamená udělat malou manikúru.

Bezprostředně před provedením expozice laserem je zakázáno aplikovat jakékoliv přípravky a směsi na nehty, včetně těch, které jsou rostlinného původu.

Použité zařízení

Hlavní přístroje pro laserovou terapii v boji proti onychomykóze:

 • Sciton Medical Inc;
 • Fotona;
 • PinPoint;
 • Přátelské světlo Neo.

Během léčby paprsky pronikají do hloubky kůže a hřebíku (7 mm), zatímco jejich vlna dosahuje 890-1320 nm. Dokonce ani léky na léky nejsou schopné dostat se k takové vzdálenosti. Během terapie se používají následující typy laserů, které jsou uvedeny v tabulce.

Jak se léčba provádí?

Laserová terapie může být zaměřena na léčbu a odstranění nehtů postižených onychomykózou. Který postup si vyberete – odborník se rozhodne na základě diagnostického vyšetření a závažnosti onemocnění. Podívejme se blíže na to, jak tyto manipulace vedou.

Laserová léčba nehtové houby zahrnuje následující činnosti:

 1. pacient nosí brýle, které chrání zrakové orgány před zářením;
 2. zpracujte lézi antiseptikem a na vrchu aplikujte speciální gel;
 3. laserové zařízení s nízkou intenzitou záření je přiblíženo k destičce nehtů a v závislosti na složitosti patologického procesu reguluje stupeň jeho účinku;
 4. jedna návštěva trvá 10-15 minut, končí odstraněním gelu.

Léčba nehtové houby vyžaduje v průměru až 10 procedur, mezi kterými je stanovena přestávka 7-30 dnů.

Laserové odstranění nehtů se provádí následovně:

 1. pacient nosí brýle, které chrání oči před zářením;
 2. do zaměření infekce se aplikuje speciální přípravek;
 3. podstavec prstu, ke kterému bude směrován terapeutický účinek, je přitahován malým kordem pro zpomalení toku krve;
 4. kůže je ošetřena antiseptikem;
 5. zařízení s vysokou intenzitou záření je přiváděno na desku na nehty a začne střílet ve vrstvách;
 6. lůžko se zbaví zbývajících měkkých tkání a na něj se aplikuje bandáž.

Sezení k odstranění nehtů postižených onychomykózou trvá v průměru 20 minut.

Mimochodem, před léčebným postupem někdy nabízí klinická ordinace dezinfekci ponožek a obuvi, do kterých pacient přišel. To je poměrně užitečné opatření, které je třeba použít, protože pokud se na skříňových předmětech zůstanou mikosféry infekce, veškeré úsilí bude marné.

Pocity během procedury

Komplikace

Pokud byla způsob léčby porušena nebo pokud nejsou splněny některé podmínky, může mít tato osoba následující následky:

 • změna tvaru nehtu;
 • popáleniny na pokožce a kůži;
 • malé jizvy;
 • choroba se zhoršuje.

Všechny tyto komplikace se obvykle objevují po procedurách s odborníkem s nedostatečnou kvalifikací a zkušenostmi. Proto, aby se chránilo před nepříjemnými okamžiky, doporučuje se obrátit se na specializovanou zdravotnickou instituci, kde poskytne potřebnou pomoc.

Období rehabilitace

Fáze obnovy ve většině případů trvá až dva dny. Nejčastěji doporučujeme, abyste antimykotické léky užívali podle individuální schématu (lak, krém apod.) Po určitou dobu, abyste zabránili opakování onemocnění a odmítli navštívit lázeň, saunu a bazén v příštích 3 měsících.

Ceny a kliniky

Léčba kandidózy a mykózy nehtů pomocí laserové terapie není levná. Cena postupu závisí na objemu poskytovaných služeb a regionálních specifikacích. Zvažte jejich cenu ve velkých městech.

 • MOSKVA. Léčba se provádí ve 33 klinikách. Náklady na službu se pohybují od 700 do 7000 rublů v závislosti na instituci. Například ve státním vědeckém centru pro laserovou medicínu bude léčba onychomykózy stát 700 rublů za jeden hřebík a v centru pro estetickou medicínu u Bolshaya Demidovské 9 budete muset za stejný postup zaplatit 4krát vyšší.
 • ST PETERSBURG. Terapie se provádí na 7 klinikách města. Průměrná cena za službu je od 200 do 2500 rublů. Například v centru “Medical On Group” náklady na léčbu houbových lézí jednoho nehtu je 1500 rublů.
 • Tyumen. Služby v tomto městě můžete využívat na klinice NEO. Pro zasedání laserové terapie je cena 800 rublů a více.
 • EKATERINBURG. Onychomykózu lze vyléčit v “Klinice zdraví a krásy Iriny Pavlové”, multidisciplinárním centru “Lékařský poradce” a “Klinika laserové kosmetologie a estetické medicíny”. Cena léčby začíná od 500 rublů, pokud mluvíme o jednom nehtu, a od 4000, pokud potřebujete léčit všechny prsty končetin.
 • NOVOSIBIRSK. Nabízí se laserová terapie v “Akademii plastické chirurgie a kosmetologie”, v lékařských centrech “Blesk” a “Santa Estetika”. Boj proti onychomykóze místním obyvatelům a návštěvníkům města bude stát 300-3000 rublů, v závislosti na zanedbávání této nemoci.
 • Tula. Chcete-li se zbavit houby nehtů zde nabízíme na klinice lékařské kosmetologie “L-MED”. Průměrná cena 20ti minutové laserové terapie je 500 rublů.
 • CHELYABINSK. Onychomykózu lze bojovat moderními metodami s pomocí univerzální profesní klinice “CITIMED” a ve zdravotnickém centru “Praktikum”. V průměru se laserová sekce bude muset zaplatit 1000 rublů.
 • KRASNODAR. Klinika “Vita Nuova” nabízí zbavit se onychomykózy za cenu 1500 rublů za jeden hřebík.
 • KAZAN. V tomto městě se můžete setkat s laserovou léčbou plísňových infekcí, můžete v multidisciplinární klinice “MEDEL” av centru epilace a kosmetologie “Beauty Season”. Cena se pohybuje mezi 500-1500 rublů.
 • Nižší NOVGOROD. Službu můžete získat na klinikách LIBERTY, Anastasia, Sadko a Tonus. Průměrné náklady na léčbu onychomykózy hřebíků v palec je 1000 rublů, ostatní prsty – 700.
 • IRKUTSK. Laserová terapie probíhá na klinikách “Medical On Group” a “Endocrinology Center”. Cena služeb je v obou případech stejná – standardní zasedání stojí 250 rublů.
 • VLADIVOSTOK. Moderní léčba nabízí estetické centrum “Gelena”. Jeden postup pro onychomykózu bude stát 600 rublů.
 • BARNAUL Laserová terapie nehtové houby je nabízena v Laguně estetické medicíny Center, Eurostyle a Anthurium kliniky. Cena, stejně jako ve většině ostatních měst, se pohybuje v rozmezí 500-2500 rublů na léčbu.
 • ORENBURG. Služby nabízené centrem “CITY MED.” Boj proti onychomykóze pomocí laserové terapie se odhaduje na zhruba 300-800 rublů na lézi.
 • OMSK. Léčba se provádí v klinickém diagnostickém centru “ULTRAMED”. Dopad na nehtovou houbu je od 500 rublů a výše.
 • ROSTOV-ON-DON. Laserová terapie se provádí v kosmetickém salonu “Classic”, ve zdravotnickém centru “INGART” a v Regionální klinické nemocnici v Rostově. Cena za zpracování jednoho nehtu začíná od 1000 rublů, v závislosti na množství léčení a závažnosti onemocnění.
 • Burn. Náklady na laserovou terapii se pohybují od 1200 rublů. Služby jsou poskytovány v kosmetickém salonu “Carina” av “Tver centru laserové medicíny”.
 • SARATOV. Cena za léčbu onychomykózy jednoho nehtu je od 1000 rublů. Nápověda je k dispozici v Beauty Center Elena Frolova.
 • PENZA. Laserová terapie se praktikuje na klinice Ideální estetická medicína a v centru MEDI CLINIC. Cena jednoho ošetření hřebíka postiženého houbou se pohybuje mezi 250 až 600 rublů.
 • VLADIMIR. Léčba onychomykózy s laserovou expozicí se provádí ve zdravotnickém centru “Aibolit”. Náklady na jeden postup jsou 500-700 rublů.
 • KRASNOYARSK. Boj proti houbám nehtů moderními metodami se provádí v Renovaci centru pro estetickou medicínu, v rodinných kliničkách AXON a Medical On Group. Průměrná cena za jeden postup je 400 rublů.
 • VOLGOGRAD Léčba onychomykózy pomocí laseru se provádí v epilačním centru “Epicenter” a v salonu “Beauty Factory”. Cena jedné seance je 350 až 1000 rublů, v závislosti na rozsahu poskytovaných služeb.
 • UFA. Terapie se provádí u Paracelsus Medical Center, Laserových a Zdravotních klinik a Lékařských kliniky. Cena za zpracování jednoho hřebíka postiženého onychomykózou činí 350-600 rublů.
 • PERM. Léčba se provádí v multidisciplinárním centru PARITET, na klinikách Medical On Group, Hope a Rodin MED. Náklady na laserovou terapii se pohybují od 300 do 900 rublů, v závislosti na zvolené zdravotnické instituci.

Ceny v Bělorusku:

MINSK. Laserové ošetření onychomykózy je možné pomocí laseru v Dermatologickém centru “HappyDerm”, estetické centrum “Oblaka”, kliniky “Valere”, “Ecomedservice” a Minsk regionální dermatovenerologický dispenzář. Průměrné náklady na zpracování jednoho nehtu jsou 16 běloruských rublů.

Ceny na Ukrajině:

KYIV. Léčba je prováděna v 8 zdravotnických zařízeních. Pro jedno 20minutové zasedání ošetření nehtů na kosmetické klinice “Sensavi” se navrhuje zaplatit ze 100 hřiven, současně v centru “Laser House” třikrát více.

ODESSA. Léčba se provádí v léčebně “Oxford Medical”. Náklady na 150 hřivny pro zpracování jednoho nehtu s laserem.

ZAPOROZHE. Služba je k dispozici v kosmetologickém centru Laser House, v kosmetických ordinacích Oxford a v kosmetickém salonu Caprice. Léčba jednoho nehtu trpícího onychomykózou bude stát 100 až 360 hřiven.

KHARKOV. Léčba se provádí v centru kosmetologie “Laser House”, kliniky “FOTONA LASER” a “Laser-Medical”. Jedna sezení terapie onychomykózy stojí v průměru 50-300 hřiven, v závislosti na klinice.

DNEPR. Laserové ošetření nehtové houby se provádí v centru kosmetologie a podologie “DOMINANTA”. Zpracování jednoho hřebíka stojí 350 hřivny, dva – 600, celá noha – 850.

Je možné zakoupit laser a provést postup sami?

Kontraindikace a vedlejší účinky

Odstranění nehtové houby pomocí laseru je zakázáno za následujících podmínek:

 • suchá a tenká pleť v ošetřované oblasti;
 • jakékoli novotvary včetně anamnézy;
 • přítomnost chronických patologií ve stadiu dekompenzace;
 • těhotenství a kojení;
 • exacerbace kožních onemocnění;
 • nekontrolovatelné endokrinní problémy;
 • poruchy imunity spojené s nedobrovolnými imunosupresivy;
 • epilepsie.

Mezi vedlejší účinky patří pálení, bolest, zarudnutí a otok měkké tkáně spojené s popáleninami pokožky. Takové nežádoucí účinky jsou velmi vzácné kvůli nerespektování kontraindikací k postupu nebo nekontrolovaným činnostem specialisty.

Odstranění a léčba nehtů postižených onychomykózou pomocí laseru je poměrně účinná metoda, včetně toho, kdy je patologie zanedbávána. Při absenci kontraindikací nebude způsobovat komplikace a samotný účinek bude bez bolesti a nepohodlí. Hlavním úkolem je kontaktovat zkušeného odborníka na dobré klinice.

Leave a Reply