Laserové ošetření nehtové houby v Nižním Novgorodu

Posted by

Obsah:

Léčba houbami

Houby v přírodě jsou extrémně rozšířené. Jejich hlavní biologická role – rozklad organické hmoty, zničit zastaralé. Nicméně, mnoho hub se nezastaví k parazitize na jiné živé organismy a jsou patogenní pro lidi.

Houby mohou ovlivnit pouze pokožku osoby nebo zahrnout do patologického procesu i vlasy, nehty a vnitřní orgány. Riziko rozvoje mykóz se zvyšuje s věkem, takže se zvyšuje doba života člověka, léčba houbami bude stále důležitější.

Bohužel, mnoho lidí nevěnuje pozornost houbě nohy, včetně porážky nehtů. A marně. Nedostatek včasného ošetření houby je pro člověka plný vážných problémů. Odpadní produkty hub, které jsou absorbovány do krve, přispívají k rozvoji chronické intoxikace mykotiky a senzibilizace těla, která se nakonec stane polyvalentním. Odmítnutí léčby houbových poranění je jedním z hlavních důvodů vzniku mykotického ekzému, tvorby nehojících trofických vředů a vývoje gangrény dolních končetin. Osoba, která trpí mykózou nohou, rozptýlí kolem sebe miliony sporových houb. Je divu, že v průběhu času budou příbuzní a přátelé takového pacienta postiženi houbou?

Mnoho se snaží implementovat léčba houbami v Nižním Novgorodu samy o sobě, aniž by požádali o pomoc odborníků. Ale nevědomost mnoha malých nuancí při léčbě houb často vede k selhání léčby.

Navíc ne všechny poškození kůže a nehtů jsou způsobeny houbami (jasnými příklady toho jsou nehty léze při psoriáze, ekzémě, lichen planus a onystrodystrofie). Z tohoto důvodu je chybný, ale extrémně rozšířený názor, že léčba houby je v zásadě neúčinná.

Před zahájením léčby houb musí lékař potvrdit diagnózu. Hlavní metody diagnostiky mykóz jsou mikroskopické (vyšetření zbytků podezřelých oblastí kůže a částic postižených nehtů pod mikroskopem) a mikrobiologická (nebo semenná metoda).

Výběr metody léčba houbami lépe pověřit odborníky rozsáhlými praktickými zkušenostmi. Mírné léze na kůži a nehty zpravidla dobře reagují na léčbu pomocí vnějších prostředků. Pro přijatelné antimykotiky v těch oblastech pokožky a na části nehtové destičky, kde je houba houby, lékaři používají různé metody změkčování a odstraňování mrtvých oblastí pokožky a postižených nehtů.

Ve vyspělých případech je moderní léčba houby nemyslitelná, aniž by se v něm nacházelo antimykotické léky. Kombinace tabletových přípravků a vnějších prostředků zaručuje maximální účinnost. ošetření houby.

Ale co další metody léčby houb? Chirurgické, například? Před několika desetiletími to byla jedna z hlavních metod léčby nehtů houby. V posledních letech, po objevení účinných tablet, chirurgické odstranění postižených nehtů ztratilo svůj význam. Hlavními nevýhodami metody jsou: trauma, bolestivost, zdravotní postižení a riziko opětovného zotavení v následně deformovaném, ošklivém nehtu, který zůstane tak bohužel po celý život.

Laserová léčba houbami, aktivně propagovaná některými kosmetickými klinikami, není také všeobecně akceptována. Jeho nevýhody jsou obvykle riziko předávkování vystavením teplu a bolestí s ním spojených, popálení kůže periungálních hřebenů, tvorba následných jizev a deformace nehtů. Navíc ošetřením houby pomocí laseru, kosmetologové z estetických důvodů netrvají na odstranění postižených částí nehtových desek. Důsledkem je, že otravu a senzibilizaci organismu způsobené houbou (dokonce i ti, kteří zemřeli na účinky laseru) budou pokračovat až do úplného růstu zdravých nehtů.

Proto je lepší svěřit ošetření houby v Nižním Novgorodu profesionálům. Pouze kvalifikovaný dermatolog bude včas předepsat potřebné laboratorní vyšetření, na konci terapie bude kontrolovat léčbu, dá doporučení ohledně léčby obuvi, spodního prádla, sekundární prevence mykózy a vrátí vám zdraví a odpočinek!

Přihlaste se k konzultaci s dermatologem, můžete zavolat 8 (831) 411-11-22

Laserová léčba a odstranění nehtové houby

Obvykle je houbová infekce nehtů léčena léky a lidovými léky. Méně časté jsou postižené tkáně chirurgicky odstraněny, což je pro mnoho pacientů absolutně nepřijatelnou metodou z psychologického hlediska. Moderní medicína může naštěstí nabízet další možnost, jak bojovat proti onychomykóze – léčbě hubovými laserovými nehty.

Podstata metody

Neurobované nehty jsou odstraněny v případě, že konzervativní terapie neposkytuje očekávaný výsledek. Operace se doporučuje také osobám, jejichž zdraví neumožňuje užívání antifungálních léků v důsledku vážných patologických stavů jater, ledvin a dalších systémových poruch.

Existuje mnoho způsobů léčby a odstranění postižené nehtové destičky – z domova, ve formě lidových léků na lékařské a chirurgické. Laser je nejnovější forma péče o mykózu, která se v posledních letech aktivně používá v medicíně. Má méně kontraindikací a více výhod než jiné metody léčby nehtů houby. Více o tom v tabulce.

 • Žádná bolest
 • Eliminace infekce v 80% nebo více případech.
 • Rychlá nápověda.
 • Přítomnost kontraindikací.
 • Neexistuje 100% záruka obnovy po léčbě.
 • Vysoká cena kurzu.

V boji proti onychomykóze je použito ozáření různé intenzity zařízením, a to:

 1. Laserové záření s nízkou intenzitou – používané jako fyzioterapie, které se zaměřují na dezinfekci lézí v kombinaci s konzervativní terapií (lak, tablety, masti).
 2. Vysoce intenzivní laserové záření – cíleně odstraní nehty postižené onychomykózou v pokročilém stádiu.

Ve druhém případě ozařování působí jako chirurgický nástroj. Výsledkem tohoto postupu je, že nehtová deska je vyčištěna z ohnisek, kde jsou lokalizovány infekční agens nebo jsou zcela odstraněny. Zlepšení klinických příznaků nastává při prvním postupu a vznik a růst zdravého nehtu 30 dní po zahájení léčby.

Příprava na léčbu

Než začnete léčit houbu pomocí laseru, musíte projít povinnou diagnostickou činností. Dermatolog musí potvrdit diagnózu pomocí krevních testů bakteriologické kultury, biochemie a obecných kritérií.

Před provedením laboratorních testů se doporučuje pacientovi:

 • 1 týden přestat užívat antifungální léky;
 • 2 dny k odstranění povlaku laku;
 • Po 24 hodinách nehromažďujte nehty.

V předvečer léčby by měla být připravena horká lázeň pro nohy nebo ruční lázeň s přídavkem sódy a mycího prádla. Doba trvání procedury je 20 minut. Po odstranění nehtů co nejkratší odstranit lak a jiné látky, to znamená udělat malou manikúru.

Bezprostředně před provedením expozice laserem je zakázáno aplikovat jakékoliv přípravky a směsi na nehty, včetně těch, které jsou rostlinného původu.

Použité zařízení

Hlavní přístroje pro laserovou terapii v boji proti onychomykóze:

 • Sciton Medical Inc;
 • Fotona;
 • PinPoint;
 • Přátelské světlo Neo.

Během léčby paprsky pronikají do hloubky kůže a hřebíku (7 mm), zatímco jejich vlna dosahuje 890-1320 nm. Dokonce ani léky na léky nejsou schopné dostat se k takové vzdálenosti. Během terapie se používají následující typy laserů, které jsou uvedeny v tabulce.

Jak se léčba provádí?

Laserová terapie může být zaměřena na léčbu a odstranění nehtů postižených onychomykózou. Který postup si vyberete – odborník se rozhodne na základě diagnostického vyšetření a závažnosti onemocnění. Podívejme se blíže na to, jak tyto manipulace vedou.

Laserová léčba nehtové houby zahrnuje následující činnosti:

 1. pacient nosí brýle, které chrání zrakové orgány před zářením;
 2. zpracujte lézi antiseptikem a na vrchu aplikujte speciální gel;
 3. laserové zařízení s nízkou intenzitou záření je přiblíženo k destičce nehtů a v závislosti na složitosti patologického procesu reguluje stupeň jeho účinku;
 4. jedna návštěva trvá 10-15 minut, končí odstraněním gelu.

Léčba nehtové houby vyžaduje v průměru až 10 procedur, mezi kterými je stanovena přestávka 7-30 dnů.

Laserové odstranění nehtů se provádí následovně:

 1. pacient nosí brýle, které chrání oči před zářením;
 2. do zaměření infekce se aplikuje speciální přípravek;
 3. podstavec prstu, ke kterému bude směrován terapeutický účinek, je přitahován malým kordem pro zpomalení toku krve;
 4. kůže je ošetřena antiseptikem;
 5. zařízení s vysokou intenzitou záření je přiváděno na desku na nehty a začne střílet ve vrstvách;
 6. lůžko se zbaví zbývajících měkkých tkání a na něj se aplikuje bandáž.

Sezení k odstranění nehtů postižených onychomykózou trvá v průměru 20 minut.

Mimochodem, před léčebným postupem někdy nabízí klinická ordinace dezinfekci ponožek a obuvi, do kterých pacient přišel. To je poměrně užitečné opatření, které je třeba použít, protože pokud se na skříňových předmětech zůstanou mikosféry infekce, veškeré úsilí bude marné.

Pocity během procedury

Komplikace

Pokud byla způsob léčby porušena nebo pokud nejsou splněny některé podmínky, může mít tato osoba následující následky:

 • změna tvaru nehtu;
 • popáleniny na pokožce a kůži;
 • malé jizvy;
 • choroba se zhoršuje.

Všechny tyto komplikace se obvykle objevují po procedurách s odborníkem s nedostatečnou kvalifikací a zkušenostmi. Proto, aby se chránilo před nepříjemnými okamžiky, doporučuje se obrátit se na specializovanou zdravotnickou instituci, kde poskytne potřebnou pomoc.

Období rehabilitace

Fáze obnovy ve většině případů trvá až dva dny. Nejčastěji doporučujeme, abyste antimykotické léky užívali podle individuální schématu (lak, krém apod.) Po určitou dobu, abyste zabránili opakování onemocnění a odmítli navštívit lázeň, saunu a bazén v příštích 3 měsících.

Ceny a kliniky

Léčba kandidózy a mykózy nehtů pomocí laserové terapie není levná. Cena postupu závisí na objemu poskytovaných služeb a regionálních specifikacích. Zvažte jejich cenu ve velkých městech.

 • MOSKVA. Léčba se provádí ve 33 klinikách. Náklady na službu se pohybují od 700 do 7000 rublů v závislosti na instituci. Například ve státním vědeckém centru pro laserovou medicínu bude léčba onychomykózy stát 700 rublů za jeden hřebík a v centru pro estetickou medicínu u Bolshaya Demidovské 9 budete muset za stejný postup zaplatit 4krát vyšší.
 • ST PETERSBURG. Terapie se provádí na 7 klinikách města. Průměrná cena za službu je od 200 do 2500 rublů. Například v centru “Medical On Group” náklady na léčbu houbových lézí jednoho nehtu je 1500 rublů.
 • Tyumen. Služby v tomto městě můžete využívat na klinice NEO. Pro zasedání laserové terapie je cena 800 rublů a více.
 • EKATERINBURG. Onychomykózu lze vyléčit v “Klinice zdraví a krásy Iriny Pavlové”, multidisciplinárním centru “Lékařský poradce” a “Klinika laserové kosmetologie a estetické medicíny”. Cena léčby začíná od 500 rublů, pokud mluvíme o jednom nehtu, a od 4000, pokud potřebujete léčit všechny prsty končetin.
 • NOVOSIBIRSK. Nabízí se laserová terapie v “Akademii plastické chirurgie a kosmetologie”, v lékařských centrech “Blesk” a “Santa Estetika”. Boj proti onychomykóze místním obyvatelům a návštěvníkům města bude stát 300-3000 rublů, v závislosti na zanedbávání této nemoci.
 • Tula. Chcete-li se zbavit houby nehtů zde nabízíme na klinice lékařské kosmetologie “L-MED”. Průměrná cena 20ti minutové laserové terapie je 500 rublů.
 • CHELYABINSK. Onychomykózu lze bojovat moderními metodami s pomocí univerzální profesní klinice “CITIMED” a ve zdravotnickém centru “Praktikum”. V průměru se laserová sekce bude muset zaplatit 1000 rublů.
 • KRASNODAR. Klinika “Vita Nuova” nabízí zbavit se onychomykózy za cenu 1500 rublů za jeden hřebík.
 • KAZAN. V tomto městě se můžete setkat s laserovou léčbou plísňových infekcí, můžete v multidisciplinární klinice “MEDEL” av centru epilace a kosmetologie “Beauty Season”. Cena se pohybuje mezi 500-1500 rublů.
 • Nižší NOVGOROD. Službu můžete získat na klinikách LIBERTY, Anastasia, Sadko a Tonus. Průměrné náklady na léčbu onychomykózy hřebíků v palec je 1000 rublů, ostatní prsty – 700.
 • IRKUTSK. Laserová terapie probíhá na klinikách “Medical On Group” a “Endocrinology Center”. Cena služeb je v obou případech stejná – standardní zasedání stojí 250 rublů.
 • VLADIVOSTOK. Moderní léčba nabízí estetické centrum “Gelena”. Jeden postup pro onychomykózu bude stát 600 rublů.
 • BARNAUL Laserová terapie nehtové houby je nabízena v Laguně estetické medicíny Center, Eurostyle a Anthurium kliniky. Cena, stejně jako ve většině ostatních měst, se pohybuje v rozmezí 500-2500 rublů na léčbu.
 • ORENBURG. Služby nabízené centrem “CITY MED.” Boj proti onychomykóze pomocí laserové terapie se odhaduje na zhruba 300-800 rublů na lézi.
 • OMSK. Léčba se provádí v klinickém diagnostickém centru “ULTRAMED”. Dopad na nehtovou houbu je od 500 rublů a výše.
 • ROSTOV-ON-DON. Laserová terapie se provádí v kosmetickém salonu “Classic”, ve zdravotnickém centru “INGART” a v Regionální klinické nemocnici v Rostově. Cena za zpracování jednoho nehtu začíná od 1000 rublů, v závislosti na množství léčení a závažnosti onemocnění.
 • Burn. Náklady na laserovou terapii se pohybují od 1200 rublů. Služby jsou poskytovány v kosmetickém salonu “Carina” av “Tver centru laserové medicíny”.
 • SARATOV. Cena za léčbu onychomykózy jednoho nehtu je od 1000 rublů. Nápověda je k dispozici v Beauty Center Elena Frolova.
 • PENZA. Laserová terapie se praktikuje na klinice Ideální estetická medicína a v centru MEDI CLINIC. Cena jednoho ošetření hřebíka postiženého houbou se pohybuje mezi 250 až 600 rublů.
 • VLADIMIR. Léčba onychomykózy s laserovou expozicí se provádí ve zdravotnickém centru “Aibolit”. Náklady na jeden postup jsou 500-700 rublů.
 • KRASNOYARSK. Boj proti houbám nehtů moderními metodami se provádí v Renovaci centru pro estetickou medicínu, v rodinných kliničkách AXON a Medical On Group. Průměrná cena za jeden postup je 400 rublů.
 • VOLGOGRAD Léčba onychomykózy pomocí laseru se provádí v epilačním centru “Epicenter” a v salonu “Beauty Factory”. Cena jedné seance je 350 až 1000 rublů, v závislosti na rozsahu poskytovaných služeb.
 • UFA. Terapie se provádí u Paracelsus Medical Center, Laserových a Zdravotních klinik a Lékařských kliniky. Cena za zpracování jednoho hřebíka postiženého onychomykózou činí 350-600 rublů.
 • PERM. Léčba se provádí v multidisciplinárním centru PARITET, na klinikách Medical On Group, Hope a Rodin MED. Náklady na laserovou terapii se pohybují od 300 do 900 rublů, v závislosti na zvolené zdravotnické instituci.

Ceny v Bělorusku:

MINSK. Laserové ošetření onychomykózy je možné pomocí laseru v Dermatologickém centru “HappyDerm”, estetické centrum “Oblaka”, kliniky “Valere”, “Ecomedservice” a Minsk regionální dermatovenerologický dispenzář. Průměrné náklady na zpracování jednoho nehtu jsou 16 běloruských rublů.

Ceny na Ukrajině:

KYIV. Léčba je prováděna v 8 zdravotnických zařízeních. Pro jedno 20minutové zasedání ošetření nehtů na kosmetické klinice “Sensavi” se navrhuje zaplatit ze 100 hřiven, současně v centru “Laser House” třikrát více.

ODESSA. Léčba se provádí v léčebně “Oxford Medical”. Náklady na 150 hřivny pro zpracování jednoho nehtu s laserem.

ZAPOROZHE. Služba je k dispozici v kosmetologickém centru Laser House, v kosmetických ordinacích Oxford a v kosmetickém salonu Caprice. Léčba jednoho nehtu trpícího onychomykózou bude stát 100 až 360 hřiven.

KHARKOV. Léčba se provádí v centru kosmetologie “Laser House”, kliniky “FOTONA LASER” a “Laser-Medical”. Jedna sezení terapie onychomykózy stojí v průměru 50-300 hřiven, v závislosti na klinice.

DNEPR. Laserové ošetření nehtové houby se provádí v centru kosmetologie a podologie “DOMINANTA”. Zpracování jednoho hřebíka stojí 350 hřivny, dva – 600, celá noha – 850.

Je možné zakoupit laser a provést postup sami?

Kontraindikace a vedlejší účinky

Odstranění nehtové houby pomocí laseru je zakázáno za následujících podmínek:

 • suchá a tenká pleť v ošetřované oblasti;
 • jakékoli novotvary včetně anamnézy;
 • přítomnost chronických patologií ve stadiu dekompenzace;
 • těhotenství a kojení;
 • exacerbace kožních onemocnění;
 • nekontrolovatelné endokrinní problémy;
 • poruchy imunity spojené s nedobrovolnými imunosupresivy;
 • epilepsie.

Mezi vedlejší účinky patří pálení, bolest, zarudnutí a otok měkké tkáně spojené s popáleninami pokožky. Takové nežádoucí účinky jsou velmi vzácné kvůli nerespektování kontraindikací k postupu nebo nekontrolovaným činnostem specialisty.

Odstranění a léčba nehtů postižených onychomykózou pomocí laseru je poměrně účinná metoda, včetně toho, kdy je patologie zanedbávána. Při absenci kontraindikací nebude způsobovat komplikace a samotný účinek bude bez bolesti a nepohodlí. Hlavním úkolem je kontaktovat zkušeného odborníka na dobré klinice.

Leave a Reply