Léčiva pro léčbu nehtové houby

Posted by

Obsah:

Léčiva pro léčbu myceliové houby

Systémová, lokální a kombinovaná terapie

Jak léčit nehty houby na nohou? To lze provést třemi způsoby. Pokud je nástroj aplikován na nehtovou desku, zavolá se metoda na místní. Pokud se léky na odstranění houbových infekcí užívají orálně, pak se zvažuje metoda systémové. Systémová léčba není bezpečná. Čtěte více ..

A z lokality bych rád zdůraznil některé. Léčiva pro nehty:

 • Set Mikospor – schopný vyléčit nehty po dobu 2 týdnů, což je jeho jedinečná vlastnost. Ale léčba je poměrně agresivní, poškozená část nehtu se postupně odstraňuje v průběhu léčby, což může způsobit nepohodlí.
 • Exoderil (roztok) – proniká dobře do hřebíku, působí proti většině hub a je také neškodný. Nevýhody v pokynech jsou popsány, ale jejich pravděpodobnost je velmi malá. Aplikujte, dokud nevytvoří čistý neht.
 • Lac Batrafen – není levné, ale trvá dlouho, protože zřídka je třeba aplikovat (od 1 do 2 dnů od začátku až po 1 týden). Jedna láhev v průměru stačí na miniaturu.

Krémy a masti na nehty mohou být použity, ale je to nevhodné – pro lepší absorpci je nutné “vyrobit kompresi” – aplikujte vatovou bavlnu se smetanou na nehty a lepidlo s omítkou. Aplikujte tímto způsobem, budete potřebovat 2krát denně. A účinnost bude nižší. Například na noze roste šest měsíců nebo rok, takže se rozhodnete, co si vyberete.

Pro kůži:

 • Clotrimazol – masový lék. Léčí většinu hub, nežádoucích účinků a kontraindikací, které přinejmenším stojí za penny.
 • Terbinafin a jeho analogy – co nejširší rozsah akcí a malý počet kontraindikací, viz pokyny.
 • Triderm (nebo Akriderm GK) – univerzální vícesložkové prostředky. Pokud nevíte přesně, co máte – masť zmírní svědění a příznaky, zničí houby a pomůže s dermatitidou a jinými vředy (ne všechny!). Pokud příznaky nezmizí, poraďte se s lékařem.
 • Ecodax je levný a mimořádně účinný, ale má mnoho vedlejších účinků a působí velmi agresivně na kůži. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, léčba by měla být okamžitě ukončena.

Pamatujte, nejtěžší věc při léčbě houby není volba léku. Je velmi obtížné si uvědomit, že každý den provádíte tento postup a neopouštět léčbu v polovině.

Jakýkoli lékař vám řekne, jak léčit nehty na nohou. Za prvé, klesá, laky a samozřejmě mast.

Schéma léčby nehtové houby na nohou

Léčba onychomykózy – složitý vícestupňový proces, který vyžaduje příslušný přístup k výběru léků a při přípravě svého plánu aplikace. Celková léčba houbové nehty přiřazuje ošetřujícího lékaře na základě klinických dat a analyzuje jednotlivé charakteristiky pacienta.

Součásti komplexu terapeutických opatření

Jako součást komplexních opatření, jak zbavit onychomykózu, jsou jistě přítomny následující:

 • pravidelné hygienické ošetření poškozených nehtových desek a kůže nohou;
 • použití lokálních antimykotik;
 • užívání systémových antimykotik, pokud neexistují kontraindikace;
 • odstranění infikovaných fragmentů nehtů konzervativním nebo chirurgickým způsobem;
 • imunomodulační terapie;
 • obnovení normální periferní cirkulace pomocí speciálních léků nebo fyziologických postupů.

Dodatečné užívání lidových anti-mykotických léků v souladu s lékařskými doporučeními je vítáno.

Při léčbě houby na nehty by měla být věnována větší pozornost čistým nohám. Dodržování pravidel osobní hygieny nejen umožňuje konsolidaci terapeutického účinku fungicidních činidel, ale také pomáhá předcházet šíření infekce. Hlavní doporučení stojí za zmínku:

 • Příprava nohy před aplikaci léčiv ve formě horké koupele nohou s antiseptickými přísadami, řezání nebo řezání regrown část postiženého nehtu, důkladné mytí nohou;
 • častá výměna ponožek, je lepší používat výrobky z bavlny;
 • dostupnost jednotlivých položek hygieny chodidel: nůžky, pilníky na nehty, ručníky, mýdlo na míru atd.;
 • systematické ošetření obuvi pacienta s dezinfekčními prostředky;
 • maximální možné omezení styku mezi zdravými částmi těla a zdrojem infekce.

Hygienické postupy se s výhodou provádějí dvakrát denně po celou dobu léčby. Až do úplného zotavení odborníci doporučují, aby odmítli navštívit zdravotnické nepříznivé veřejné prostory: bazény, pláže, sauny.

Dekorativní povlak zabraňuje adekvátní zhodnocení stavu nehtů a vstřebávání léků tedy lak s výjimkou speciální protiplísňové nejlepší odložené až do vymizení onychomykózy.

Perorální antimykotika

Systémová léčba přípravky na nehty je nezbytná, pokud onemocnění prošlo do pokročilé fáze. Perorální antimykotika se užívají podle schématu předepsaného ošetřujícím lékařem.

Tablety proti houbě nohou na nohou obsahují fungistatické látky, které negativně ovlivňují stav jater. Vzhledem k vysoké hepatotoxicitě je používání antimykotik systémového účinku spojeno s určitými riziky a má mnoho kontraindikací.

Antimykotika jsou rozdělena do skupin, v závislosti na hlavní aktivní složce léčiva. Nejčastěji v lékařské praxi užívají léky obsahující:

Doba trvání léčby houby na nehty závisí do značné míry na stupni vývoje infekčního procesu, lokalizaci lézí a celkovém zdravotním stavu pacienta.

Základní léčebné režimy

Standardní režimy perorálních antimykotik jsou obecnými pokyny pro užívání léků určité skupiny. Dávkování a průběh léčby jsou stanoveny individuálně ošetřujícím lékařem a v případě potřeby mohou být upraveny.

Tabletky pro nohy

Flukonazol

Přípravky obsahující flukonazol: Diflazon, Difluzole, Diflucan, Mikomax, Mikosist, Mikoflukan, Nofung, Prokanazol, Fangiflu, Fluzol, Flukosid, Flukonazol, Fluconorm, Fluunol, Forkan, Fungalum, Cycans, 8 až 12 měsíců. Denní dávka flukonazolu je 150 mg.

Terbinafin

Systémové antimykotika založené terbinafin: Atifin, Binafin, Bramizil, Lamisil, Terbizil, terbinafin, Terbinoks, Terbifin, Termikon, Tegan-Sanovel, Tebikur, Fungoterbin, Tsidokan, Ekziter, Ekzifin užívá každý den po dobu tří měsíců v dávce nepřesahující 250 mg .

Tato kratší léčebný režim houba nehty je široce používán v posledních letech v důsledku vysoké účinnosti terbinafinu pro většinu známých patogenů onychomykózy a relativně krátkém ošetření.

Griseofulvin

griseofulvin přípravky pro orální podávání: griseofulvinu griseofulvinu Forte Fultsin použit výhradně pro léčbu plísňových infekcí způsobených dermatofyty. Pro zvýšení účinku lékové terapie častěji používat mikronizovaných forem léčiva, protože jsou lépe pronikat do struktury tkáňové nehtové matrice.

Léčba houby se provádí nepřetržitě po dobu až jednoho roku. Denní dávka léku se vypočte podle tělesné hmotnosti a věku pacienta. V případě dospělých pacientů denní dávka v rozmezí od 500 mg do 1000 (alespoň 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti), je celková denní dávka přípravku je rozdělena do 2-4 dávek.

Antimykotické léčby s použitím jakékoliv formy griseofulvinu u dětských pacientů přiřazených jen v extrémních případech a vyžaduje neustálou lékařský dohled.

Prvních 4 týdny podávání griseofulvinu se užívají denně, v příštím měsíci – každý druhý den a počínaje třetím měsícem – dvakrát týdně. Průběh léčby se pohybuje od 9 měsíců do jednoho a půl roku.

Intrakonazol

Léky na mykózu nohou

Orungal (itrakonazol) se liší nejvíce široké spektrum fungicidní aktivity, mimo jiné perorální antifungální činidla. Látka má tendenci se hromadit v epidermis a nadržených deskách. Přípravky přípravku Intraconazole se užívají jedním ze dvou způsobů:

 • Kontinuální léčba zahrnuje denní podání 200 mg orální. Průběh léčby nehtové houby v tomto případě bude přibližně tři měsíce.
 • Impulsní schéma aplikace znamená dvojnásobný příjem léku denně při dávce 200 mg. Cyklus terapie je v týdnu přes 3. Při léčbě nehtů na nohou je třeba 4 úplné cykly.

Ketokonazol

Denní dávka léku ketokonazolu: Ketokonazol, Mikozoral, NIZORAL, Oronazol, Funginok, Fungistab, Fungavis, Fungolon pro dospělé je 200 mg. Doporučuje se užívat přípravek s jídlem. Termín léčba onychomykózy na nohou trvá od 8 měsíců až jeden rok.

Volba léku je určena jeho aktivitou proti určitému kmeni patogenu. Pokud výsledky laboratorních studií odhalily několik odrůd houby, předepisují se antimykotika širokého spektra.

Místní přípravky

Léčiva pro vnější použití proti houbám nehtů mohou v počáteční fázi působit jako samostatná léčba onychomykózy nebo mohou být používána v kombinaci se systémovými antimykotiky.

Lokální terapie se provádí pomocí antifungálních mastek, gelů, krémů, léčivých laků, kapiček a prášků. Před nákupem prostředku proti houbám a zahájením léčby nehtové houby byste měli konzultovat s mykologem. Zkušený odborník zvolí nejlepší léčivý přípravek, vzhledem k proveditelnosti jeho použití a finančních možností pacienta.

Hlavním kritériem při výběru jakéhokoli léčení houby zůstává citlivost patogenní mikroflóry na fungicidní účinek léčiv.

Antifungální činidla by měla být aplikována nejméně dvakrát denně, dokud nehrozí zdravý neht a nezmizí příznaky onychomykózy. Lucky a spreje jsou vhodné na konci hlavního průběhu léčby, aby se zabránilo opakování onemocnění.

Lidové prostředky

Použití lidových prostředků k potlačení houbových infekcí je přípustné pouze jako adjuvantní terapie. Chcete-li léčit houbu na nehty nohou s domácími recepty, ignorovat léky, nemůžete.

 • Pro přípravu destiček na nehty pro postup aplikace hlavních antifungálních činidel je možné užít noční lázně s jódem, sůl, sóda, léčivé byliny.
 • Změkčujte příznaky onemocnění pomůže tření březového dehtu, oleje z čajovníku, komprese s octem, Kombuchy, česneku, amoniaku.
 • Dezinfekce nohou by měla být provedena roztokem peroxidu vodíku nebo furasiliny. Tyto látky nezabijí houbu, ale zabraňují vzniku bakteriálních infekcí.

Pravidelné užívání domácího léčiva z houby pro napařování pokožky nohou a změkčení nehtů přispívá k lepší absorpci anti-mykotických léků.

Jak si vybrat správnou léčbu

Včasná adekvátní terapie zabraňuje vzniku nebezpečných komplikací houbových infekcí a nutnosti prodloužené léčby.

Aby správně vypracovali plán terapeutických opatření, dermatologové považují oblast lokalizace infekčních ložisek za houby a rozsah šíření patologického procesu v hlubokých vrstvách nehtů.

Poznámka k lékaři, kterou vypracoval A.Yu. Sergeyev definuje obecná ustanovení terapeutického přístupu k léčbě onychomykózy v závislosti na klinické formě onemocnění:

 1. Forma povrchu. Při distálním poškození nehtů, který není větší než třetina hloubky a minimální známky poškození struktury destiček, je indikována pouze lokální léčba antifungálními léčivy.
 2. Distální forma s vývinem infekce v tloušťce nehtu o 1 nebo 2 třetiny, za přítomnosti mírné hyperkeratózy, je přístupná místní terapii, pokud se zdravá rohovka roste dostatečně rychle. Při nedostatečném růstu může být nezbytné použít systémové antimykotikum.
 3. Proximální forma zahrnuje integrované užívání systémových a lokálních léků.
 4. Distální forma s poškozením 2/3 stratum corneum a výrazným hyperkeratolytickým procesem vyžaduje povinnou systémovou léčbu s odstraněním infikovaných fragmentů nehtů.
 5. Distální forma houby s celkovým poškozením horní desky je ošetřena systémovými antimykotiky s úplným odstraněním nemocného nehtu a čištěním lůžka.

Při jmenování terapie se věnuje zvláštní pozornost míře šíření houby a souvisejících patologií.

Léčba nehtů na houbách u těhotných a pediatrických pacientů je spojena s řadou omezení používání antifungálních léků.

Přehled moderních léků z houby

Když je taktika určena, lékař může jmenovat jen ty nejlepší léky na léčbu nehtové houby, ale dělá to po deliberativním rozhovoru s pacientem. Důvodem pro to – obrovský počet místních a systémových léků, které se liší ve formě propuštění a samozřejmě i ceny.

Levná léčba houbových nehtů často způsobuje nežádoucí účinky a má nízkou účinnost. Drahé domácí a dovezené léky fungují kvalitativně, ale v některých případech dlouhodobá léčba s nimi letí “hezký penny”. Mnoho pozitivní zpětné vazby obdrží generikum, které má na rozdíl od značkových léčiv nízké náklady, ale dobře funguje u různých typů hub.

Jak si vybrat masti?

Nabízíme analýzu některých moderních způsobů léčby nehtové houby. Mějte na paměti, že nejlepší nástroj může být různý v závislosti na nemoci. Pomůžeme vám při výběru, ale důrazně doporučte konzultovat s lékařem před zahájením léčby. Možná krátký souhrn léků pomůže zjistit, který z nich by chtěl být léčen.

Syntetické skupiny azolů

Skupina azolů zahrnuje léky pro lokální a systémové použití, které jsou rozděleny na triazoly a imidazoly. Tyto antimykotika mají fungistatický účinek (neumožňují množení spór houb) a mají fungicidní aktivitu (zabíjejí houbové buňky).

Azoly jsou aktivní proti Candida spp. (Vt.ch. Candida albicans, Candida tropicalis), Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum, Cryptococcus neoformans, Paraccoccidioides brasiliensis, Blastomyces dermatitidis. Chudé nebo obecně neovlivněné azoly Candida glabrata, Candida krucei, Aspergillus spp., Fusarium spp.

následující k léčbě nehtů houba, patřící do této skupiny jsou registrovány v ruském :. ftorkonazol, terconazol, klotrimazol, mikonazol, amikazol, bifonazol, fentikonazol, ekonazol, butokonazol, tiokonazol, sulconazol, ketokonazol, vorikonazol, flukonazol, itrakonazol, atd. Čtěte více zaměřit na :

Syntetické přípravky skupiny allylaminů

Tato skupina zahrnuje syntetické antimykotiky naftifin, butenafin (používaný lokálně), stejně jako terbinafin. Místní přípravky jsou indikovány, pokud plocha léze je menší než 50%, jsou nehty infikovány jednotlivě a matrice není ovlivněna. Tablety allyliminu jsou předepsány, pokud je postižena řada nehtů, je diagnostikován distální-laterální typ houbové infekce a také pokud lokální terapie selhala.

Tablety: 250 mg. denně (1 tableta) – pro dospělé. Pro děti – ½ stolu. s hmotností od 20 do 40 kg., ¼ záložka. s hmotností menší než 20 kg.

Uno: jednou (viz pokyny)

Tablety: věk do 2 let, alergie nebo citlivost na složky, chronické onemocnění ledvin nebo jater.

Doba léčby – od 6 měsíců.

Skupiny syntetických léčiv morfoliny

Antifungální činidla v této skupině obsahují amorolfin, který mění strukturu buněčné membrány a následně zabíjí houbu nebo zabraňuje jejímu násobení. Zástupcem této skupiny je Loceril, náplast pro nehtovou houbu, která se aplikuje na poškozené nehtové desky prstů pouze jednou týdně. Lotseril Lac je aktivní v následujících druhů plísní: Candida, Pityrosporum, Microsporum, Epidermophyton, Alternaria, Cryptococcus, Trichophyton, Cladosporium, Fonseceae, Wangiella, Coccidioides, Hendersonula, Scopulariopsis, Histoplasma, Sporothrix. Roztok působí stejně jako jiné lokální přípravky: proniká do nehtové desky a porušuje biosyntézu sterolů. Aktivní složka – amorolfin v hřebíku je detekována do 24 hodin po použití laku a v průběhu 7-10 dnů se dosáhne maximální koncentrace léčiva. Nehtová houba na nohou Locerilom je uzdravena v 9-12 měsících (tentokrát od prvního použití až po obnovení zdravé nehtové plotny). Používají to takhle: ponoří špachtle pro aplikaci do roztoku a nanesou ho po celém povrchu nehtu a čekají na úplné vyschnutí. Existuje několik nuancí:

 • Předběžná úprava je nutná: povrch nehtu je ošetřen pilníkem na nehty připevněným k laku a odmaštěn alkoholem.
 • Hygienické požadavky by měly být dodržovány, aby nedocházelo k šíření infekce houbami: lžička se vyjme z lahvičky bez dotyku hrdla láhve; krk je ošetřen před utěsněním alkoholovým tampónem. Dělejte totéž s špachtlí. Loceryl z nehtové houby je doplněn pilníkem a tamponem: používá se pouze jednou.

Systémová absorpce léku je zanedbatelná, proto mezi kontraindikacemi použití pouze přecitlivělosti na složky léku, těhotenství, kojení, děti. Koupit lak na nehty Lotseril možné v lékárnách, ale měli byste být připraveni vidět vedle názvu léku na hřebík houba Lotseril cena je poměrně vysoká: (. Průměrná cena naleznete zde) od 1300 rublů za láhev 2,5 ml.

Další antifungální léky

Kromě výše uvedených existují další léčiva patřící do skupin arény, inhibitory syntézy glukanů, anilinové barviva, deriváty kyseliny borité, bis-kvartérní amoniové soli a další. V této skupině jsou také považovány bylinné léky a deriváty kyseliny undecylenové. Stručně zvážíte tyto léčby pro houby nehtů.

Leave a Reply