Levná léčba hubových nůžek

Posted by

Obsah:

Léky jsou levná, ale účinná při léčbě houbovitých plísní

Houba nohy, jejíž diagnózou je “mykóza”, je léze kůže dolní končetiny, její mezivrstvové zóny a nehtů.

Léčba houb na nohou se provádí po dlouhou dobu od 1 do 8 měsíců, takže pacienti hledají levné, ale účinné léky, které mohou potlačit aktivitu patogenu, obnovit normální kůži a nehty a posílit místní imunitu.

V široké škále antimykotik jsou na lékárničce, ale bez lékařských doporučení byste si neměli koupit. Při předepisování určitého léčiva dermatolog zohledňuje typ patogenu a stupeň léze nohou.

Odrůdy fungicidních činidel

Druhy antimykotických skupin podle způsobu aplikace a účinků jsou rozděleny na lokální a systémové.

První možnost je určena k externímu ošetření postižené kůže a nehtů. Výhodou místních léků je malý počet kontraindikací, nedostatečná potřeba dlouhodobého užívání, protože jsou pomalu absorbovány modifikovanou tkání.

Systémové léky jsou tablety pro vnitřní použití, jejichž účinné látky vstupují do krevního oběhu a šíří se po celém těle. Komponenty jsou nahromaděny rohovými vrstvami pokožky a nehtů. Nicméně léky systémového působení nepříznivě ovlivňují játra, proto jsou pečlivě předepisovány kojencům, těhotným a kojících ženám a starším pacientům.

Léčebné režimy pro mykózy jsou předepsány v pokynech pro léčivé přípravky pro houbovité plísně. Nicméně, antimykotická terapie je vypracována lékařem individuálně. Lékařský protokol je založen na celkovém stavu pacienta, klinickém obrazu onemocnění, anamnéze a historii léčby.

Kombinovaná léčba kombinací orálních a vnějších prostředků, fyzioterapie a pedikůra medicínských zařízení předepsaných v pokročilých případech mykózy.

Externí ošetření houbových patek

Pro zvýšení účinnosti lokální houbové terapie se speciálními přípravky je důležité dodržovat několik doporučení:

Nejlepším prostředkem houb pro nohy pro externí použití dnes jsou:

 • Amfotericin B je levné antibiotikum, které účinně odstraňuje houby z celého povrchu nohy. Lék je agresivní proti plísním a kvasinkám, ale nemůže se vypořádat s některými kmeny. Užitnost amfotericinu B je lepší projednat se svým lékařem.
 • Diflukortolon obsahující kortikosteroidy (Travokort). Levná lék rychle eliminuje nepříjemné příznaky houbových infekcí a stimuluje regeneraci postižených částí. Žádný přímý antimykotický účinek. Diflukortinol je přijatelný v rámci komplexní léčby mykóz.
 • Miconazol je levný krém na houbu, který se také nachází v jiných dávkových formách (gel, tablety, čípky). Účinná proti kvasinkovým kmenům. Účinné látky přípravku Miconazol působí na zničení buněčné membrány houby, což ovlivňuje reprodukční aktivitu.
 • Econazol – poměrně nenákladná antimykotika se stará o zastavení reprodukce parazita a jeho smrti bez poškození lidského těla. Rychle a účinně se vyrovnává s trihofitonií.
 • Lamisil – účinný prostředek proti houbám, který si pacient může koupit ve formě spreje a masti. Její cena je o něco vyšší než u jiných léků, nicméně výsledek Lamisil dává to nejlepší. Zřetelné zlepšení nohou a nehtů z jeho užívání je pozorováno po 2 týdnech léčby. K dosažení úplného vítězství nad houbovou flórou by léčba měla být prováděna po dobu jednoho měsíce.

Pokud stále hledáte způsob, jak se zbavit mykózy pomocí místních prostředků, nabízíme vám malý přezkoumání cenově výhodných mastí z huby nohou.

1. Začneme s popisem sírové masti – nejstarší antimykotiky. S ohledem na možné alergie na drogu je v předvečer svého prvního použití nutné provést test citlivosti. Při použití normální toleranční masti se aplikuje 1 p. denně 7 dní v řadě. Zpracované chodidla musí být čistá.

2. Zinkovou masti jako antifungální látku je vhodná pro léčbu dětí a těhotných žen. Nemá žádné kontraindikace. Léčba houby se zinkovou masti tráví asi 10 dní.

3. Clotrimazol – širokospektrální antifungální masť.

Který nejen zmírňuje příznaky mykózy, ale také ničí patogen, zabraňuje progresi patologie. Kromě masti, nazývaného Clotrimazole, je krém a roztok pro vnější použití. Ošetření tímto nástrojem se provádí 1 p. za den.

4. Účinnost salicylové masti v léčbě houby byla testována mnohokrát. Pro rychlé potlačení mykotických infekcí je však nutno použít masti na nohy v počátečních stádiích onemocnění. Masť se vyrovná s mikroby a houbami a projevuje se jako mírná antiseptická a hojivá látka. Lékaři doporučují léčbu po dobu 3 týdnů jednou až dvakrát denně.

Před použitím externích prostředků k léčbě mykózy nohou, ujistěte se, že si připravíte lázně. Napaďte nohy s bylinkovým odvarem, roztokem manganu, sody nebo mořské soli. Použijte masti pouze na suchou pokožku nohou.

Jaké pilulky zacházejí s houbami nohou

Perorální léky pro léčbu mykózy sledují jeden cíl – potlačit produkci spor, které množí houby. Přiřaďte je vážným onemocněním. Doba trvání příjmu je velmi odlišná – od 2 týdnů do 6 měsíců a více.

Uvádíme, jaké jsou účinné pilulky pro houby a nehty:

 • Ketokonazol. Pacientům vážícím více než 30 kg je předepsáno 200-400 mg léku denně. U dětí s hmotností do 30 kg je předepsáno 4 až 8 mg ketokonazolu po dobu 1 dne. Nápojové pilulky 1 str. den s jídlem. Analogy ketokonazolu – Orozazolu, Mycozoralu, Funginoka.
 • Onyhon. Aktivní složkou léčiva je terbinafin. Dávkování pro léčbu mykózy nohou je stanoveno individuálně s ohledem na vlastnosti klinického obrazu. Dospělí užívají Onyhona 1 s. denní dávka 250 mg. Děti starší 3 let předepsané s ohledem na tělesnou hmotnost. Léčba trvá od 2 do 6 týdnů. Analogy Onyhon – Exiter, Terbinafin, Thermicon.
 • Flukonazol. Tablety, kapsle a roztok obsahující flukonazol jsou uvedeny v různých formách mykózy s týdenní dávkou 150 mg. Při denní léčbě se lék užívá v dávce 50 mg denně. Flukonazol je kontraindikován u těhotných a kojících žen. Jeho analogy jsou Mikosist, Diflucan, Flucostat.
 • Lamisil Tabletová forma antimykotik je účinná při léčbě těžkých mykóz. Lamisil infikuje plísňové buňky a zabraňuje šíření onemocnění. Doba příjmu – 2 – 6 týdnů.
 • Itrakonazol. Kapsle systémového účinku předepsané po dobu 3 měsíců. V boji proti houbě pacient denně užívá 1 tobolku přípravku Itraconazole ráno a večer.

Nejrychlejší léčba nohou houby

Dermatolog může doporučit Lamisil Uno řešení pacientovi, který chce ošetřit nohou houby jediným užíváním drogy.

Jeho účinnými složkami jsou terbinafin, giproloza, ethanol, demakril. Jeden procentní koncentrát se aplikuje na obě nohy, i když je postižena jedna končetina. Na kůži se viskózní tekutina přeměňuje na nenápadný film, který chrání nohy po dobu 24 hodin.

Zvláštností řešení Lamisil Uno je, že pod filmem terbinafin proniká postupně do horní vrstvy dermis. Látka dosáhne požadované koncentrace v lidském těle za 2 týdny, kvůli němuž je infekce potlačena jemným způsobem.

Terbinafin není krví absorbován. Jeho úkolem je zničit spory houby a neumožnit patogenu dokončit proces biosyntézy. Po smrti deformace se rychle obnoví kůže a nehty.

Nejlepší prostředky pro hubnutí nohou

Porážka nohou s houbovou infekcí je nepříjemné onemocnění, které vyžaduje pečlivou a komplexní léčbu. Prostředky z huby nohy by měl vybrat odborník na základě individuálních charakteristik infikované osoby a průběhu onemocnění.

Typy antifungálních léků

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Efektivní lék proti houbám. Čtěte více >>>

Z pěnové houby můžete použít různé léky. Antifungální nebo antimykotické látky (antimykotika) jsou látky, které mají destruktivní vliv na strukturu viru.

Rozmanitost léků na mykózu nohou:

 • v závislosti na původu – přírodní a syntetické;
 • na hlavní akci – fungistatiku (zpomalující rozdělení houbových buněk) a fungicidní (destrukce houby);
 • v závislosti na místě určení – systémové a lokální bakterie;
 • při aplikaci – vnější prostředky, látky pro vnitřní použití a parenterální (obcházení žaludku).

Zinkovou masti – topickou masti 10%

Kromě toho se antimykotika liší v chemické struktuře a mechanismu účinku.

Odrůdy antimykotických látek chemickou strukturou

Houba nohy se může projevit různými příznaky (dekukace epidermis, tvorba plaků, erozní vředy na nohou av mezigilární zóně, zarudnutí, svědění a pálení). Antifungální činidla jsou zaměřena na odstranění příznaků onemocnění a odstranění infekce z těla.

Mezi nejúčinnější antimykotika na chemické struktuře látek existují dva typy:

 • azoly (deriváty triazolu a imidazolu);
 • allylaminy.

Azoly – drogy syntetického původu. Používají se při systémové léčbě (flukonazol, intrakonazol) a ve formě lokálního použití (mikonazol, klotrimazol, oxykonazol).

Mechanismus působení takových antimykotik je destrukce základní membránové substance houby ergosterol. Azoly nepříznivě ovlivňují vývoj infekce v počátečních stádiích, což zabraňuje tomu, aby se virus stal aktivním. Antifungální činidla tohoto druhu jsou schopni eliminovat houbovou nákazu i v pokročilém stádiu.

Léčba azoly pomáhá zabránit opětovnému vývoji nebezpečných infekcí. Dlouhodobá léčba takovými léky však může způsobit rezistenci houby této skupiny antimykotik.

Použití masti pomůže zbavit houby na nohou

Allylaminy jsou syntetické fungicidní činidla. Zabraňují syntéze ergosterolů, v důsledku čehož začínají škodlivé mikroorganismy zemřít. Hlavním znakem jejich použití je tedy léčba kožních onemocnění.

Terbinafin je považován za prostředek proti houbám. Je aplikován lokálně a dovnitř. Naftifin je také allylamin. Lék je určen pouze pro místní použití.

Můžete se dozvědět více o léčbě zastavit houby s léky a lidovými léky, můžete na tomto webu.

Vnější produkty

Mykóza nohou může ovlivnit nejen kůži, ale i poškodit nehty. V počátečních stádiích šíření infekce může být nemoc vyléčena externími přípravky.

Níže je přehled a fotografie nejlepších antifungálních léků, které jsou určeny pro místní použití.

Miconazol – krém pro vnější použití

 1. Stop Asset je dobré antifungální činidlo, které odstraňuje primární projevy houby během 1-2 týdnů. Běžící formuláře lze vyléčit po dobu jednoho měsíce pravidelného používání. Můžete si je koupit ve formě másla (tekutý krém). Cena – až 2 tisíce.
 2. Lamisil (terbinafin) – mast inhibuje růst houbových buněk a zabraňuje jejich reprodukci. Náklady na krémovou drogu na 600 p.
 3. Miconazol – antifungální látka eliminuje mykózu nohou během 1-2 měsíců léčby. Droga je levná – od 160 p.
 4. Naftifin (Micoderil, Exoderil) – podporuje rychlé šíření účinné látky v buňkách patogenních mikrobů, což vede k jejich smrti. Cena – až 600 str.
 5. Ekonazol je účinná antifungální masť, která aktivně bojuje proti dermatofytům a trichotonům. Náklady na terapeutické činidlo do 200 p.

Naftifin – antifungální masť

Tyto protiplesnové masti a krémy bojují proti infekci na nohách složitým způsobem, to znamená, že postihují všechny oblasti léze (nohy, podpatky, interdigitální zóna, nehty).

Dokonce i “běžící” houba může být vyléčena doma. Jen nezapomeňte rozmazat jednou denně.

Přípravky pro orální podání

Spuštěné formy mykózy nohou lze vyléčit pouze pomocí kombinované terapie. Externí léky musí být doplněny antifungálními látkami pro vnitřní použití.

Nejlepší antimykotika ve formě tablet:

 1. Lamisil, látka na bázi terbinafinu, zničí houbu 2,5 – 4 měsíce. Přípravek je užíván 1 tabletu denně. Náklady jsou asi 2 tisíc rublů.
 2. Flukonazol je dobré antibiotikum pro léze kůže a nehtů. Doba trvání léčby je od 6 měsíců do 1 roku. Dávkování – 150 mg na jednu aplikaci. Levné léky – 35 str. pro 10 tobolek.
 3. Intrakonazol je univerzální látka téměř u všech druhů plísňových infekcí, která má nejrychlejší účinek. Cena – od 360 str.

Tyto léky mají nejméně vedlejších účinků a kontraindikací ve srovnání s podobnými antifungálními antibiotiky.

Itrakonazol lze koupit v lékárně od 360 rublů

Lidové prostředky pro léčbu houbových poranění

Léčba léků na mykózu nohou bude mnohem účinnější, pokud bude podporována lidovými léky. Hlavní věc není nahradit hlavní léčbu, ale doplnit ji overenými metodami.

Lotiony s džusem

Z čerstvých listů stlačte šťávu a navlhčete ji bavlnenou podložkou. Na postižených místech vytvořte lotion a zabalte s polyethylenem. Po pěti až deseti minutách by měly být komprese odstraněny a pokožka povolena. Vhodné pro pravidelné používání doma.

Sody

Nalijte 20-30 g sody do nádrže teplou vodou (2-3 litry), dobře promíchejte a vložte do připraveného roztoku po dobu 30-40 minut. Po uplynutí doby ošetřete nohy ze stratum corneum a vysušte. Je lepší provádět procedury v noci, po kterých jsou místa ošetřena antifungálním krémem.

Lázně sůl na nohy jsou účinné proti houbám

Očkování

Doporučuje se ošetřit postižené oblasti s 9% roztokem denně v průběhu hlavní léčby. Doporučuje se, abyste před zahájením procedury oprášili nohy dobře ve slané lázni a otřete zraněnou oblast octem. Další informace o ošetření octu.

Ocetové lázně jsou dobré v boji proti houbám.

Populární metody pomáhají v boji proti mykóze nohou. Hlavní věc není přemístit, aby nedošlo k vzniku popálenin a alergických reakcí na pokožce.

Mezi velkým počtem antifungálních léků je obtížné vybrat si pro sebe dobrý nástroj. Je důležité si uvědomit, že účinnost léčby závisí na správně zvolené léčbě. Proto se při výskytu nežádoucích příznaků doporučuje okamžitě konzultovat lékaře.

Díky dlouhým nočním nokám jsem se nemohl zbavit houby. Byl zpracován především lidovými prostředky. Příznaky na chvíli ustoupily a pak se ukázaly s větší intenzitou. Před dvěma měsíci jsem začal používat Stop Asset. Zmenšil pocení a pomáhal s houbou. I když není relaps.

Pravidelně chodím do tělocvičny a samozřejmě se po třídě uklidím. Tam a zvedl houbu. Naštěstí jsem včas zaznamenala změny stavu kůže nohou (desquamation, redness) a šla jsem k lékaři. Po vyšetření mi předepsal Micoderil. Používám ho už týden, výsledek je – houba se dále nerozšíří.

Měl jsem běžné stadium mykózy – puchýře ve stopách, hluboké praskliny na podpatcích, zesílené destičky na nehty – výsledek vlastní léčby. Po vyšetření byly předepsány flukonazol (tablety) a přípravek Mycozoral, přípravek Stop Active. Místní přípravky se pravidelně střídají. Léčba trvala více než 6 měsíců a v důsledku toho ustupovala onemocnění.

Nyní trochu o tajemství boje proti houbám

Hodnotit tento článek
(2 hodnocení, průměr 5.00 z 5)

Leave a Reply