Lidová cesta k léčbě nehtů

Posted by

Obsah:

Ošetření houbami na masti na nehty

Rychlé a účinné způsoby léčby nehtů houbou doma

Mykotická infekce, která postihuje nehtovou plotnu, rychle postupuje a přináší vážné nepohodlí. Spolu s lékařskou terapií předepsanou lékařem lidé používají tradiční metody. Nejrychlejší způsob, jak léčit houby nehtů doma, je obtížné volat. Existuje mnoho účinných receptů, které pomáhají zvládnout infekci co nejkratší dobu.

Léky pro rychlé zotavení z houby nehtů

Infekce s houbou je těžké chybět. Nátěr se začne rozpadat, zbarví se žlutě a odfarbí. Pečlivě zkontrolujte příznaky onychomykózy na fotografii níže.

Pokud se objeví příznaky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Na základě vyšetření a analýzy dermatolog předepíše léčbu. Pokud dodržujete všechna doporučení, můžete se této nemoci rychle zbavit.

K odstranění houby se používají lokální a systémové léky. Z nejžádanějších externích prostředků patří:

  Exoderil. Lék je k dispozici ve formě masti a roztoku. Účinnou látkou je naftifin, antimykotikum ze skupiny allylaminů. Má silné fungicidní a fungistatické působení. Masť by měla být aplikována 2krát denně na předem vyčištěné nehty. Léčba trvá od 1 do 3 měsíců.

Můžete rychle vyléčit houby nehtů doma a zabránit šíření infekce pomocí lékařských laků. Batrafen a Lotseril se osvědčily. Používají se na poškozené nehty podle pokynů.

Chcete-li eliminovat infekci, je užitečná sada Mycospores. Zahrnuje lékařskou masti, jednorázové pilníky na nehty a omítku. Účinná látka léčivého přípravku bifonazol je derivát imidazolu. Masť je ošetřena hřebíkem jednou denně. Horní kryt s omítkou a nechte na den. Poté vyjměte, umyjte, vyjměte desku a vysušte. Během týdne ovlivňuje postižený hřeb a je jednoduše odstraněn škrabkou.

Pokud dojde k infekci, musí být lokální léčba kombinována s užíváním systémových léků. Taková terapie je indikována, pokud je náchylných k infekci více než 3 nehty.

Tablety pro orální podávání předepsané pouze lékařem. Mají mnoho kontraindikací, takže se nemůžete zabývat samoléčbou.

Nejoblíbenější léky jsou:

Abyste se vyhnuli relapsu, je na konci kurzu nutné absolvovat testy a být přesvědčeni o vítězství nad infekcí.

Lidové prostředky

Abychom účinně bojovali proti nemoci, je užitečné kombinovat léčbu pomocí tradičních metod. Před použitím externích nástrojů by se měly nehty připravit odstraněním postižených částí plechu.

 1. Nohy v horké vodě s přídavkem sody a soli. Pro 1 litr vody bylo zapotřebí lžíce přísad. Doba trvání procedury je 15 minut.
 2. Pak si připravte manikúru a pečlivě pilte nehty. Poté jsou postižené oblasti ošetřeny léky nebo domácími léky.

Během léčby je třeba mít na paměti, že lidové recepty mají beníčnější účinek, a proto jsou účinné pouze v počáteční fázi houby nebo v komplexní terapii.

Mezi přínosy, které stojí za zmínku, je nedostatek kontraindikací a vedlejších účinků, s výjimkou individuální nesnášenlivosti s přísadami.

Baktericidní a antiseptické vlastnosti česneku jsou dobře známé.

 1. Pro vaření budete potřebovat 2 malé hlavy česneku a 50 g alkoholu. Zubní zuby musí být oloupány a nasekány pomocí mixéru. Vložte kávu do skleněné nádoby a přidejte alkohol. Uzavřete víko a trvejte 2 dny v tmě. Vypustíme a přidáme lžíci vody. Použijte roztok na komprese na postiženém místě dvakrát denně, dokud symptomy houby nezmizí. Aplikujte bandáž po dobu 30-40 minut.
 2. Dobře pomáhá vyléčit houby česneku masti. Je nutné rozpustit 50 g nesoletého másla ve vodní lázni. Rozemleteme 5-6 hřebíčků, mícháme s velkou lžící soli a kombinujeme s máslem. Mícháme. Použijte silnou vrstvu hřebíků, horní kryt s gázou a fixujte omítku 1 hodinu 2-3 krát denně.
 3. Nejjednodušší způsob léčby je česneková kaše bez přísad.. Před stlačením nohou držte je po dobu 10 minut ve slabém roztoku manganistanu draselného. Desky osušte a zakryjte nakrájeným česnekem. Zakryjte polyethylen, přilepte kapesník a nechte lék přes noc.

Onychomykóza se snadno zbaví stolního octa nebo jablečného octa.

Jednoduchý způsob použití jódu: denní zpracování nehtů s 5% roztokem léku. To by mělo být třtiny s bavlněným tamponem po dobu 3 minut, snaží se vyhnout se dostat prostředky na zdravou kůži..

Tradiční medicína nabízí několik účinných receptů, které eliminují infekci a zabraňují recidivě.

 1. Teplá koupel. Ve 2 litrech horké vody rozpusťte 20 kapek jódu. Ponořte nohy po dobu 15 minut. Poté se nehty narezou a nakrájí, vysuší, ošetří peroxidem vodíku a aplikují všechny antifungální masti.
 2. Roztok glycerinu. Čajová lžička jodu se smísí s 20 ml glycerinu ve skleněné lahvičce. Přidejte 50 ml 60% kyseliny octové a protřepejte. Prostředek jemně namažte nehtové lůžko bavlněným tamponem 2x denně, aniž byste se dotýkali zdravé pokožky.
 3. Roztok s dimexidem. Do skleněné nádoby smíchejte čajovou lžičku jodu, stejné množství ethanolu a 25 ml Dimexidu. Aby nedošlo k spálení zdravé tkáně, je léčba pečlivě prováděna, mazání pouze nehtové destičky jednou za den po dobu 1-2 týdnů.
 4. Chcete-li se zbavit houby doma, může být roztok jódu smíchán ve stejném poměru s jablečným jablečným octem a používán k dennímu ošetření postižených nehtů.

Rostlina má silné antimikrobiální a antiseptické vlastnosti. Každý den musíte na zasaženou oblast aplikovat čerstvý list, zabalit do fólie a nosit teplé ponožky.

Namísto listů je užitečné používat kořen křenu. Musí být vyčištěn a rozdrcen. Přiložte hřebíky, fixujte obvaz a nechte několik hodin. Postup je prováděn každý den, dokud se nezvýší zdravá deska.

Kombucha

Tento organismus je symbióza bakterií kyseliny octové a kvasinek. Má mnoho vitamínů a aminokyselin, které potlačují infekci.

 1. Léčba houbových nehtů doma by měla být prováděna s dvouměsíční infuzí houby. Měl by být přiveden k varu, půl hodiny vařil při nízkém ohni, vypnul a ochladil. Navlhčete gázu v roztoku a aplikujte na nehty po dobu půl hodiny. Opakujte léčbu 2-3x denně. Postupně poškozená deska změkčuje a může být odstraněna bez vážných následků.
 2. Pro léčbu chronických infekcí je vhodné používat čerstvé houby. Musí být vyčištěny z filmu, hněte se vidličkou a umístěte na desku na nehty. Omotat prst v obvazu a položit ponožky. Doporučujeme, abyste bandáž nevyjímali až do rána. Metoda je charakterizována zvýšenou bezpečností, takže může být použita k léčbě houby u dítěte po konzultaci s lékařem.

Birch dehet

Látka se získá po zpracování dřeva. Má mastnou základnu a má protizánětlivé a protiplísňové vlastnosti. Birch dehet je snadno k dostání v každé lékárně a používá se k tvorbě populárních receptů.

Vylučování patogenů poskytuje alkoholický chatrbox. Je nutné smíchat lžíci glycerinu se 70 ml lékařského alkoholu. V případě potřeby lze komponentu nahradit vodkou. Nalijte přísady do tmavé láhve, přidejte mušku do masti a protřepte. Aplikujte na nehty 2x denně.

Sůl a soda

Slané lázně jsou užitečné pro rychlé hojení houby. Ve 3 litrech horké vody je třeba rozpustit 3 polévkové lžíce mořské soli a několik krystalů manganu. Udržujte nohy v roztoku po dobu 15 minut. Provádět lázně každý den po dobu 10 dnů.

Sóda na pečení vytváří dobré koupele. Pro vaření budete potřebovat:

 • lžíce mýdel pro domácí mýdlo;
 • 3 polévkové lžíce sody;
 • 4 litry horké vody.

Přísady se mísí v pánvi, po níž nohy stoupají v kapalině po dobu 20 minut. Na konci procedury je nutné udělat manikúru a ošetřit talíře lékařskou masti.

Propolis poskytuje rychlé uzdravení. Recepty, které jsou na něm založeny, jsou bezpečné, takže je lze používat k léčbě dětí.

 1. Jednoduchý způsob, jak odstranit infekci: vypusťte postižené nehty, mírně zahřejte malé množství propolisu, vytáhněte míč z něj a přilepte jej na talíř. Opravit omítku po dobu jedné hodiny. Opakujte léčbu třikrát denně, dokud nehrozí nový necht.
 2. Tinktura propolisu má silnou účinnost. Je snadné koupit v lékárně nebo vařit doma. Pro přípravu roztoku se do tmavé nádoby umístí 20 g propolisu, 80 ml alkoholu nebo vodky se nalévá a trvá na občasném míchání kapaliny. Když je propolis rozpuštěn, je tinktura připravena. Používá se k vytváření lotionů na nehtové desce a slouží k pravidelnému mazání postižených oblastí.

Olej z čajovníku

Skvělý způsob, jak se zbavit onychomykózy, je olej z čajovníku. To by mělo být třeno do nemocných nehtů v čisté formě 2 krát denně po dobu 2-3 týdnů.

Pokud je onemocnění mírné, můžete použít jemný recept: smíchejte stejné množství oleje z čajovníku, tymiánu a oliv. Namočte do nástroje nástrojový tampón a naneste ho na nehty pacienta po dobu 1 hodiny. Tato metoda je žádoucí použít při léčbě onychomykózy.

Efektivní recept, který odstraňuje houbu na rukou a nohou – teplou koupel. Je třeba rozpustit 40 kapek oleje z čajovníku, 2 lžíce mořské soli a sodu ve 2 litrech vody. Přidejte lžíci medu v květnu a promícháme. Každý měsíc si koupte lázně.

Kyselina citronová dokáže v počáteční fázi zničit houbovou infekci. Pro léčebnou směs budete potřebovat čajovou lžičku prášku z kurkuma. Musí být zředěn citrónovou šťávou na hustou pastu. Aplikujte na nehty a důkladně protřepte. Zpracování opakovaného týdne.

Peroxid vodíku

V počátečních stadiích mykózy a v komplexní terapii s antifungálními masťmi je peroxid vodíku užitečný.

Antiseptik by měl desku namazat 2 krát denně. Je povoleno namočit bavlnu do nástroje a nechat se nanášet na nehty po dobu 15 minut.

Rychle pomáhá léčit lázeň s amoniakem. V litru teplé vody je třeba rozpustit ve 40 ml čpavku a peroxidu. Umístěte své nohy na 15 minut. Četnost procedur – každý druhý den po dobu 2 týdnů.

Odstranění příznaků infekce pomůže lotion se sodou. Je nutné vrátit lžíci sody s octem. Nalijte lžíci peroxidu vodíku a vody. Nalijte 3 lžičky soli a promíchejte. Namočte gázu v roztoku, sklopte několikrát a umístěte na nehty. Po dobu půl hodiny zakryjte lepicí páskou. Aplikujte ráno a večer.

Další způsoby

 1. Celandínová tráva obsahuje těkavé, alkaloidy a organické kyseliny, které pomáhají hubě hubit. Chcete-li namazat desky, můžete použít čerstvé rostlinné šťávy nebo alkoholové tinktury a oleje, které se prodávají v lékárně.

Na internetu lidé rádi sdílejí své zkušenosti s léčbou nehtů houbou doma. Ve svých reakcích většina z nich souhlasí, že pro rychlé uzdravení je nutné zahájit boj proti nemoci při prvních příznacích.

Valentine, 33 let

Pracovala v letním táboře jako vychovatelka a zvedla hubu nehtů. Jakmile si všimla žlutých skvrn a pečetí na talířích, začala si je otírat čerstvým džusem celandinu 5-6krát denně. Na noci vyrobila sodové lázně a Lamisil zpracovala své nehty. Bylo tak možné rychle se zbavit houby. Symptomy zmizely v týdnu.

Z onychomykózy se vytvrzoval obyčejný ocet. Smíchejte s olivovým olejem a vytvářete komprese na noc. Po dvou týdnech se spadl a nový talíř se brzy zvětšil.

Kristina, 28 let

Sotva jsem se zbavila houby. Nejprve jsem si nechal nehty s jódem, připravil si lázně z léčivých bylin a kompresí z propolisové tinktury. Byla tam úleva, ale talíře stále zlé. Nemocnice předepsané pilulky Terbinafin a mast Ketokonazol. Po ukončení kurzu se stav zlepšil a na místě nemocných nehtů rostly zdravé.

Léčba lidských léků proti houbám

S houbami nohou je lidská léčba mnohem účinnější než reklamní lékárny. Léčba plicní houby s lidovými léky zahrnuje použití složek s fungicidními vlastnostmi. Tato stránka obsahuje účinné lidové prostředky pro hubu pro nohy a nehty.

Tradiční medicína pro nohy hubových nehtů

Tradiční medicína pro houbu na nehty naznačuje použití tepla a jódu. Existuje také způsob, jak se zbavit houby: vyparujte nohy nebo ruce do horké lázně, odstraňte povrchovou vrstvu poškozeného hřebíku pilníkem, opatrně namažte misku na nehty alkoholickou jódovou tinkturou a poté ji zakryjte obvyklým kosmetickým lakem. Tento postup musí být opakován denně až do vymizení nepříjemných příznaků.

Lidové prostředky proti houbovým nohám

Efektivní lidové prostředky pro hubové nohy zahrnují Kombucha. Vezměte malý kus Kombuchy, připojte jej k poškozenému nehtu a nechte přes noc. Zakryjte ho celofánem nahoře a zajistěte obvazem. Ráno opatrně odstraňte kompresivní nehty zmírněné z kombuchy, které lze snadno vyčistit. Obvykle je jeden nebo dva takové postupy dost.

Rozmnožte kalamus. Zde může pomoci kalamus. Naplňte sklenici vroucí vody s 15 g rozdrceného kalamusového kořene a vařte na nízkou teplotu po dobu 7-10 minut. Nechte vychladnout a napněte. Tento vývar lze užívat ústně na 1 lžíci třikrát denně. A u kompresí potřebujete jiné složení: smíchejte 10 g kalamusu a kořenu lopuchu a 5 g želvy. Tyto bylinky by měly být infikovány v slunečnicovém oleji na tmavém místě při pokojové teplotě po dobu jednoho až dvou týdnů. Namažte postižené oblasti houbami získaným léčivým olejem po dobu dvou až tří týdnů.

Tradiční recepty a ošetření hub

Tradiční metody léčby houbových nápojů zahrnují použití kávy, obložení brambor a pelyněk. Tyto oblíbené recepty na houby nohou jsou uvedeny níže.

Káva Účinně se vyrovná s houbou na rukou a nohou, pravidelnou kávou. Vaříme silnou přírodní kávu a několikrát ji ponoříme do ruky, snažíme se nezmáčknout sediment. To by mělo probíhat několik dní po sobě, ve večerních hodinách houba zmizí velmi rychle, pokožka bude hladká a rovnoměrná. Úspěšně se potýká s kávou as problémy s nohama (houba a hrubé podpatky, únava a bolest v nohou). V tomto případě je nutné provádět noční vany teplé kávy (procedura trvá 5 minut).

Komprimujte s bramborami. Vezměte bramborové hlízy se zelenými sudy, důkladně je důkladně omyjte studenou vodou, protřete jemné struhadlo, omotajte kaše v gázích a stlačte šťávu. Nalijte džus do láhve a přidejte vodku (dvakrát méně objemu než džus).

Roztok uchovávejte v chladničce. Pro kompresi si vezměte hadrovou tkaninu, namočte ji hojně s tímto přípravkem a aplikujte na bolest a zajistěte jej obvazem 2-3 hodiny. Po třech nebo čtyřech postupech bude výsledek patrný.

Zásobník s odlupováním pelyněk. Tři polévkové lžíce suché trávy vaříme za nízkého tepla pod pokličkou po dobu 5-7 minut, poté napneme a odvarujeme teplý, téměř horký noční lázeň. Doba trvání procedury je 10-15 minut. Přidejte vroucí vodu, jak je zapotřebí, aby byl odvar zateplený. Tyto večerní procedury se doporučují provádět denně po dobu dvou týdnů.

Leave a Reply