Lidová houba ošetření houby nehtů

Posted by

Obsah:

Lidová houba ošetření houby nehtů

Škaredé, neustále exfoliační, žluté nehty – to je hlavní příznak infekce houbou. Častěji se tento problém obává každého v létě, když nosíme otevřené boty, navštívíme pláže a další stanoviště patogenu. Z této recenze se dozvíte, jaká je houba nehtů, co je nebezpečné a jaký druh léčby vyžaduje. Kromě farmaceutických přípravků existuje řada účinných lidových léků, které můžete použít samy nebo podle pokynů specialisty.

Co je nehtová houba

Nehtová houba nebo onychomykóza je jednou z nejčastějších houbových onemocnění. Můžete je infikovat v sauně, bazénu, na pláži, v životních podmínkách. Příkladem je, že někdo z vaší rodiny byl nemocný onychomykózou, podstoupil léčbu a zotavil se, parazitní spory mohou ještě dlouho žít v koupelně, na dlaždicích v kuchyni a na chodbě, na kobercích a pantoflech. Lidé s měkkými nehty jsou nejvíce náchylní k onemocnění, ale i silné nehty samy o sobě neposkytují pojištění proti poranění dermatrofitidy.

Faktory vyvolávající rozvoj onychomykózy:

 • špatná kvalita, příliš strmělé boty (zejména z přírodních materiálů);
 • zranění, deformace desky;
 • prodloužení nehtů;
 • nedostatek osobní hygieny;
 • použití některých domácích chemikálií.

Riziko vývoje onychomykózy se zvyšuje s věkem, protože v průběhu času zpomalují metabolické procesy a regeneruje mnohem horší nehtové tkáně. Děti se většinou infikují u dospělých.

Symptomy onemocnění

Hlavním příznakem, kterým pacienti přicházejí k lékaři, je změna tloušťky a vzhledu nehtové destičky. Stává se tenká, nažloutlá nebo černá, rozpadá se, rozpadá se. Často je charakteristická nepříjemná vůně. Pokud se nic neděje, paraziti přecházejí po celé noze, což vede k nerovnosti, vážnému svědění, bolesti při chůzi.

Typy hub a charakteristické příznaky

1. Formy – tento patogen “miluje” organismus oslabený dlouhodobými nemocemi. Způsobuje změnu odstínu nehtové destičky na zelenou, žlutou, modrou nebo černou.

2. Dermatofyty – na nehty se vytvářejí žluté pruhy a skvrny, zažloutlé okraje se trochu ustupují. Jak patologie postupuje, žlutá se pohybuje do středu talíře.

3. Kvasinky – nechte nehty nerovné, zvlněné, pokryté drážkami. Stín se změní na žlutou a hnědou, nejčastěji je nehtová deska úplně vypnutá. Válečky se mohou potlačit.

Všimněte si, že houby kolonizují živé tkáně velmi agresivně. Jsou nebezpečné nejen pro svého majitele, ale i pro ostatní lidi, takže se neodkládejte co možná nejdříve. Sekundární bakteriální infekce s houbovou infekcí je prakticky nekomplikovaná.

První pomoc

První věc, kterou byste měli udělat, když zjistíte příznaky onychomykózy, je upravit výživu a ošetřit botu.

Dieta

Dieta by měla být úplná a vyvážená, podporovat zdravou mikroflóru (a nikoli takovou, která bude příznivá pro růst hub). Mělo by být pozorováno od jednoho do šesti měsíců, v závislosti na stupni a závažnosti onemocnění. Z alkoholu se bude muset úplně vzdát – alkohol narušuje krevní oběh, snižuje imunitu místního původu.

Miluje patogen houby: celulóza, škrob, cukr, sladkosti, sušené ovoce, balené šťávy, fermentované mléko s bobulemi a cukry (převážně jogurty), konzervy, salámy, polotovary.

Můžete jíst:

 • čerstvé zeleniny, zelenina (kromě brambor a jiných škrobů);
 • zeleninové šťávy;
 • bylinné čaje, zvědavé odvar;
 • obiloviny (kromě rýže, krupice);
 • rostlinné oleje;
 • sója;
 • ořechy, slunečnicová semena.

Toto jídlo zabraňuje intoxikaci těla, urychluje hojivý proces. Mínus dieta – na to musíte neustále držet.

Jak zpracovat boty z houby nehtů

Nezapomeňte provést zpracování obuvi z houby. Nejprve je důkladně omyta mýdlem a usuší. Odstraňte tkaničky a stélky, opláchněte je samostatně. Poté bude možné aplikovat dezinfekční prostředky, pokud se bojíte poškození materiálu, můžete zkontrolovat jeho dopad na malou plochu. Při práci s toxickými chemikáliemi doporučujeme používat látkovou masku a ochranné rukavice.

S lidovými prostředky jsou boty ošetřeny zvenčí a uvnitř, pak vnoučkovou vatu nebo látku napuštěnou v roztoku do nosních bot, zabalte je do sáčku a nechte na pár dní. Účinnost amoniaku, ocet, formalin vysoké, ale mají zvláštní vůni a mohou zkazit některé materiály. Speciální spreje jsou dražší, ale jsou jemnější. Hlavní drogy – Gorosten a Mikostop. Postříkejte je na vnitřní plochu a nechte na den. Pro dosažení maximálních výsledků se léčba provádí 5krát za sebou. Může používat Chlorhexedin, Miramistin.

Dalšími metodami jsou antibakteriální ubrousky a ultrazvukový stroj. První možnost je snadná, ale má průměrnou účinnost, druhá je výkonná, bezpečná, ale má vysoké náklady. Stačí stačit boty s UV světlem po dobu 3-10 hodin v závislosti na modelu (viz návod).

Shromáždili jsme nejefektivnější lidové léky pro léčbu hub

Oblíbené lidové recepty z houby:

Esenciální oleje – levandule, máta, citrusů, eukalyptu. Je žádoucí mix levandule čajového stromu – v tomto případě získáte účinnou antimikrobiální látku s antibiotikem. Hlavní použití přírodních formulací, jako umělé, i když vůně dobře, ale nemají žádné zdravotní výhody. Proto nakupujte v lékárnách a certifikovaných prodejních místech. Aplikujte olej jednou denně, nejlépe před spaním.

Kombucha – fixujte talíř houby na nemocný hřebík v noci, zabalte s filmem nebo balíčkem, páskou nebo položte ponožku. Dopoledne odstraňte kompresi a nechte je nechat jódem. Po několika procedurách by měl začít růst zdravý nehet, ale léčba by měla pokračovat až do úplného zotavení.

Propolis Obsahuje léčivé tajemství včelních slinných žláz, stopové prvky, vitamíny, třísloviny, má výraznou příjemnou vůni. Pro ošetření houby se používá ve formě mastí a tinktur. Ochlaďte propolis, nakrájejte a přidejte rostlinný olej zahřátý na 50-60 stupňů, mícháme 10 minut, ochlaďte a napněte.

Uloženou masti uložte do skleněné nádoby vždy v chladničce. Aplikujte v noci, pokryjte gázou a fixujte omítkou, špičkou. Tinktura je aplikována přímo na nehty. Můžete dokončit hotovou lékárnu nebo si ji udělat sami.

Hypericum – Namažte nehty s šťávy z rostlin dvakrát denně. Můžete přidat léčbu s miskami s odvarem nebo infuzí. Podobně použitý celandin.

Zázvor – používané ve strouhané formě, jako džus, talíře. Aplikace by se měla provádět v intervalech 10 minut, neoplachujte vodou.

Jod – ráno a večer denně mazat nehty s tinktorem jódu. Průběh léčby je 3 týdny.

Soda používané ve formě lázní. Rozpusťte 5 g sody a 3 g obvykle soli v teplé vodě, promíchejte a nechte 20 minut vařit každý den. Soda a voda mohou být použity k výrobě kaše, která se pak nanáší na nehty.

Cesnak – namočte malý hřebíček do soli a aplikujte na postižené místo. Pro větší účinnost je česnek předem připraven.

Peroxid vodíku – první parní lázeň v lázni se sodou, pak navlhčete bavlněný tampón v peroxidu a aplikujte na postiženou oblast. Aby se komprese neodpařila, zabalte jej do filmu. Udržujte nástroj v nouzi po dobu jedné hodiny. Léčba trvá několik týdnů – neváhejte použít tento recept až do úplného zotavení.

Amoniak – přidejte lžičku čpavku do šálku vody. Tlumí se kus látky v kapalině a vytvoří se komprese. Nejlepší je zachovat tento lék přes noc.

Bow – vyčistěte ho na jemném struhadle a zlikvidujte na postižených místech. Cibule se používají pro kompresi.

Alkohol účinný v počátečních fázích vývoje houby mezi prsty a na nehty. Namočte do nástroje vatovou vatu a aplikujte ji na postižené oblasti. V opomíjených situacích alkohol nepomáhá.

Boritá kyselina – páru a důkladně utřete nohy. Vezměte prášek a posypete je na problémové oblasti, položte ponožky, nechte přes noc. Postup lze denně opakovat.

Prací prášek – také účinný prostředek pro onychomykózu, jehož princip spočívá v alkalických reakcích. Prášek rozpusťte v horké vodě a páře v lázni pro nohy. Obvykle je vyžadován úplný dvoutýdenní kurz pro úplné zotavení.

✎ С manganistan draselný dělejte lázně po dobu 15-20 minut, je třeba je opakovat denně. Po lázni ošetřete pokožku a nehty slabým řešením. Pro lepší výsledky použijte masírovanou penicilinovou gázu na postiženou oblast. Je vhodné zpracovat hřebíky s kapslí z 30 g propolisu, 30 ml alkoholu a několik kapek manganistanu draselného po dobu půl hodiny.

✎ Většina lidí používá onychomykózu. ocet. Existují různé způsoby použití tohoto nástroje:

 • míchat jablečný ocet a jód ve stejném poměru, zpracovávat nehty dvakrát denně;
 • pár lžíce jablečného octa se smísí s 10 kapkami čajového oleje, česnekem, smíchá se a používá se 2-3x denně;
 • sůl, soda, mýdlo jsou přidávány do horké vody, nohy jsou vyfrézovány, pak jsou postižené nehty odříznuty a gáza namočená v jablečním octu je fixována, fixována obvazem;
 • Přidejte čerstvé vejce do 150 ml kyseliny octové, počkejte na rozpuštění, přidejte 100 g másla, nalijte do pasty a aplikujte přes noc.

Léčba všech lidových léků se provádí až do úplného zotavení. Pokud jde o účinnost, nejsou nižší než farmaceutické přípravky, jsou přirozené a levné. Klíčem k úspěšné obnově je pravidelnost. Pokud postupujete jednou týdně, nemůžete počítat se speciálními výsledky.

Jiné lidové prostředky

Jiné, méně populární, ale také účinné lidové metody léčby houby:

Olej z čajovníku – namazávají nohy a nehty několikrát denně. Nástroj se používá v čisté formě nebo smíchaný s mandlovým olejem.

Mletá káva – varte silný nápoj, ochlaďte ho a ponořte ho do lázní pro nohy. Často se aplikace používají s kávou pod filmem a ponožkami.

Ekonomické a dehtové mýdlo – Namočte postiženou oblast a poté nechte hřebík přes noc na sůl a obvaz. Mydlo na mytí, použijte obvyklé, hnědé, se značkou 72%.

Křen – vyčistěte kořen rostliny, párujte nehty a vytvořte kompresi s obvazem a filmem na noc. Připravený křen může být také použit.

Lemon – vytlačte šťávu a namazat nehty, nechte 10 minut a opláchněte teplou vodou. Postup se opakuje denně po dobu jednoho měsíce.

Léčivé byliny pro léčbu hub

Byliny jsou používány jinak. Nejoblíbenější způsob – vany. Chcete-li je připravit, vezměte několik lžiček listů eukalyptu, dubové kůry na litr vroucí vody, nalijte, nechte vařit, filtrujte. Vany by měly být prováděny ráno a / nebo večer po dobu 20 minut.

Méně tradiční recept je bylinné ponožky. Vezměte heřmánek, mátou, šalvěj, kopřivu v jakékoliv kombinaci a rovnoměrné rozměry, nakrájejte, vložte je do ponožky, nasaďte je a noste. Směs by měla být denně měněna. V létě je nejlepší použít čerstvé rostliny.

Prací mýdlo a esenciální olej z čajovníku se zbaví houby

Prevence nehtové houby na nohou

Patogeny onychomykózy velmi houževnatý – spóry hub nejsou zabiti i při teplotě 100 stupňů nad nulou 60 stupňů nebo mrazem, po vystavení chemickým látkám, ale také může udržet životaschopnost. Můžete infikovat v bazénu, posilovně, sauně, nehtovém salónu, na pláži. Třetina infekcí je způsobena přenosem běžných předmětů – žínků, ručníků, obuvi.

Dodržování jednoduchých opatření vám pomůže vyhnout se infekci:

 • chodit na pláž pouze v pantoflích;
 • nosit uzavřené gumové tenisky v bazénu;
 • nepoužívejte boty někoho jiného;
 • důkladně osušte mokré boty a boty (pro tento účel je vhodné použít speciální vnitřní sušičky);
 • odmítnout používat jiné ručníky, žínky;
 • vyměňte porézní koupelovou látku za hygienickou koupelnu;
 • měnit ponožky každý den;
 • otřete si nohy dobře po koupeli nebo sprchování, přičemž věnujte zvláštní pozornost oblastem mezi prsty;
 • pro prevenci ošetřete nohy antifungálním krémem, práškem (můžete si koupit v lékárně nebo v kosmetickém obchodě);
 • léčit odřeniny, praskliny, praskliny – zdroje infekce;
 • používat individuální manikúru a pedikúru; jíst správně; posílit imunitní systém.

Pokud má někdo v rodině onychomykózu, ošetřete koupelnu bělidlem nebo chloraminem smíchaným s pracím prostředkem ve stejném poměru. Kompozice musí být aplikována na stěny potrubí, stát po dobu půl hodiny a umyt. Ve své čisté formě se také používá chloramin s bělícím činidlem. Pacient s houbou by měl pravidelně držet houbu v roztoku chloraminu 5% a spodní prádlo, kalhotové hadice, ponožky vařit po dobu 10 minut v roztoku mýdlové sody 2%, pak žehlit. Nůžky, které jste použili k řezání nehtů, pokaždé otřete alkoholem, držte oheň nebo proces ve speciálním zařízení (autokláv).

Léčba lidových náplastí na nehty

Proč o léčbě nehtů houba lidové léky tolik otázek? Především je to obtížná léčba samotné houby nehtů, která spočívá v pomalém zotavení a vysoké pravděpodobnosti relapsu.

Koneckonců, onychomykóza – takový vědecký název má nehtovou houbou – je to velmi houževnatá infekce, která postihuje nejen nehty, ale i kůži nohou. Proto se s problémem potýkáte, je lepší použít integrovaný přístup včetně lidových prostředků.

Přes skepticismus lékařů, kteří doporučují, aby se neměli léčit, se mnoho lidí dokázalo zbavit houby nehtů tradičními metodami. Které stejné lidové léky mohou pomoci při léčbě houby nehtů?

Léčba lidových náplastí na nehty

Jód – první asistentka v problému nehtové houby. 5% roztok jodové tradiční medicíny doporučuje léčit houby postižené oblasti nehtů denně, dvakrát denně. Několik dní po zahájení léčby by měla být postižená slabá pocit pálení v postižené oblasti.

Pokud to není velmi bolestivé, pak léčba nehtů houbou s takovým lidovým lékem produkuje požadovaný účinek. Nicméně, jestliže se bolest zvyšuje, jod by měl být léčen méně často. Celkově se ošetření houby počítá po dobu dvaceti dnů.

Léčba hubových návyků – propolis. Výherná nehtová houba může být dalším populárním lidovým lékem – propolisem. Je nutné provádět každodenní tampony na houbě s 20% tinkturou nebo propolisovým extraktem. Kvůli účinkům propolisu se chorý hřebík pohybuje pryč a nový člověk je zdravý.

Kombucha se může stát důstojným asistentem v boji proti houbám nehtů. Jedná se o lidový prostředek, který lze použít následovně: vyrobte kompresi z talíře Kombuchy, zabalte do plastového sáčku, upevněte bandáž s obvazem a položte na ponožky.

Komprese je ponechána po celou noc a ráno jsou ošetřeny poškozené oblasti: měly by být omyty teplou vodou, mrtvá kůže by měla být odstraněna a nehty by měly být rozmazané jódem.

Uvědomte si, že léčba hubových nehtů s takovým lidským lékem, jako je Kombucha, může způsobit spoustu bolesti, ale umožňuje vám dosáhnout rychlého a trvalého zotavení. Na místě léze bude brzy růst zdravý, dokonce nehty. Celkově bude nutné provést tři až pět procedur v závislosti na rozsahu houbových infekcí.

Tipy pro léčbu nehtů z fóra

Následující oblíbený recept také pomáhá v boji proti houbám nehtů. Doporučil ji jeden z účastníků fóra pro zdraví. Vezměte surové vejce, lžíci slunečnicového oleje, čajovou lžičku dimethyl ftalátu.

Rostlinný olej lze nahradit lžící 70% octy. Výsledná směs by měla být aplikována na houby postižené oblasti nehtu, poté zabalena v celofánu a nosit ponožky. Tento lidový lék je ponechán přes noc, kurz je určen na 3-4 dny.

Poškozené nehty se odlupují a na jejich místě rostou hladké, vyrovnané a zdravé. Důležitým bodem – hotová směs pro ošetření nehtové houby by měla být ponechána v chladničce.

Rowanovy listy – účinná léčba nehtové houby. Chcete-li to provést, je třeba sbírat čerstvé listy, intenzivně je třepat a pak z nich vytlačit kompresi a zajistěte je obvazem.

Při použití lidových léků pro léčbu nehtů houby, nezapomeňte, že prevence nehtů houba vám umožní zapomenout na tuto nemoc navždy.

Leave a Reply