Lidová léčba nehtové houby

Posted by

Obsah:

Lidová léčba nehtové houby

Myslím, že mnoho lidí zná problém houby nehtů, takže se tento článek bude zaměřovat lidské ošetření nehtové houby. Nyní je infekce v létě a houba mnohem jednodušší než v jiných obdobích roku. Známky houby – nohy nohou svědění, zčervenání, odlupování a prasknutí. Lékárny mají nyní velký výběr antifungálních léků, někdy jsou drahé. Každý si sám rozhodne, jaké metody je třeba léčit, ale pro jakékoli komplikace je třeba kontaktovat dermatologa. V tomto článku chci mluvit o dostupných prostředcích pro léčbu nehtové houby.

Metody ošetření nehtů hubu

1. Vezměte rovnoměrně vodku a nerafinovaný rostlinný olej, vypusťte do jedné nádoby. Před spaním si umyjte a osušte své nohy. Před použitím protřepejte. Namažte postižené oblasti touto směsí. Celý průběh léčby by měl trvat 20 gramů roztoku a nezůstane stopa houby.

2. Chcete-li porazit houbu pomůže koupel s kyselinou boritou, které dokonale dezinfikují nohy. Nalijte 2 lžíce prášku kyseliny borité s 3 litry horké vody a ponořte si do ní nohy po dobu 15 minut. Chcete-li zvýšit účinek, můžete po vaně prachové prádlo prášek s práškovou kyselinou boritou a nosit teplé vlněné ponožky na noc. Obvykle dochází k zlepšení po několika dnech, po týdnu léčby se houba zcela vymizí. Nezapomeňte také dezinfikovat vaše boty koncentrovaným roztokem kyseliny octové nebo formalinu.

3. Chcete-li se zbavit houby, musíte vařit 100 gramů heřmánku 3 litry vody, aby trvá na den. Ponořte nohy do teplého odvaru, nechte je tam po dobu 30 minut, pak utřete a vložte čisté ponožky. Tento postup by měl být prováděn v noci. Bujón může být použit až třikrát. O týden později houba musí projít.

4. Vezměte 1 kg slupky z černé ředkvičky, nalijte 3 litry vody a trváte 8 hodin. Tato infuze se používá pro koupele. Infuze může být použita až čtyřikrát, vždy při zahřátí. Po týdnu by všechny příznaky houby měly zmizet.

5. Vezměte kus kombuchy, naneste na postižené oblasti nehtů bublinkovou část. Hladká část houby by měla být nahoře. Pak zabalím prsty do celofánu a chodím po těchto “rukavicích” celý den. Neodchladujte ruce dalšími 4 dny a pak je odpařte ve slané vodě přidáním kyseliny borité. Po tomto postupu vyčistěte a ořízněte hřebíky.

Léčba houby nehtů s octem

1. Vezměte láhev kyseliny octové, poloviční balení margarínu, vejce. Nalijte kyselinu octovou do pečlivě uzavřené nádoby (200 gramů), vložte do ní 1 čerstvé kuřecí vejce a dejte ji na tmavé místo po dobu 10 dnů. Nemůžete dát do ledničky. Plátek vajec by se měl rozpustit a vaječný film by měl být vytažen. Samotné vejce v samostatné misce by se mělo hněte do kaše, mělo by se stát jako těsto. Poté znovu vložte toto vejce do kyseliny. Všechno je zaměněno. Roztřepeme poloviční balení margarínu a nalijeme ho do kyseliny. Vše promíchejte. Přípravek byl připraven, musí být uchováván v chladničce. Před použitím zahřejte ve vodní lázni, léčivý přípravek by měl být teplý. Ujistěte se, že vaše džbán nevypukne ve vodní lázni.

Nalijte horkou vodu do umyvadla, teplejší je lepší, pak vaše nohy budou růžové. My parníky a oškrábáme chodidla s pemzou. Utřete nohy v suchu, nalijte roztok do dlaně a protřete ji do chodidel. Nasaďte čisté ponožky, celofán nahoře a jděte do postele. Ráno vstáváme, umyjeme nohy, otřebuji a to je všechno. Další večer opakujte postup. Obvykle je stačí několik postupů a stopa houby nebude.

Zpracováváme lidové léky na nehty houby

Můžete se pokusit vypořádat se s houbou na nehty lidových léků. Tato léčba však může být účinná pouze tehdy, když se objeví první příznaky (viz obrázky), tj. v počátečních fázích léze nehtové desky, a ne vždy.

Nezapomeňte, že pokud někdo řekne, že se můžete rychle zbavit houby nehtů, to není pravda! Chov houby je dlouhý a nudný proces.

Takže, jaké lidové prostředky mohou vyléčit houby nehtů:

Alkoholový roztok jódu – nejoblíbenější způsob léčby houby nehtů v domácnosti. Vysvětlete proč. Tato silná antiseptika má prokázané fungicidní vlastnosti.

Navíc je jód schopen přinutit bílkoviny k ohybu a zničit je.

Tato vlastnost pomáhá jódu bojovat proti houbovým onemocněním, protože spolehlivě známá – houba má strukturu bílkovin.

Dostupné pro masy kvůli levnému jódu se používá nejen k obnově hřebíků, ale také k poškozeným oblastem chodidel, mezigitálních zón. Ale než začnete léčit nehtovou houbu s takovým lékem, jako je jód, nezapomeňte, že:

 • Jód nejvíce zabíjí druhů houby, ale ne všechny.
 • Jód může vyvolat alergie, takže jeden den před nástupem zamýšleného léčebného postupu kapka jodu ukažte na koleno. Kontraindikace k léčbě je výskyt svědění nebo zarudnutí. V tomto případě zkuste jinou oblíbenou metodu léčby houby.
 • Jódové postupy přispívají k zbarvení nehtu žlutou barvou.
 • Popálení, dermatitida a dokonce problémy s štítnou žlázou jsou možné.
 • Lék je vhodný pouze pro nehty postižené houbovou infekcí v počáteční fázi, kdy je houba postižena méně než 1/3 hřebíku.

Nyní víte, jak zacházet s houbami nehtů s jódem a je čas vybrat si vhodný recept.

Číslo varianty 1. 5% roztok alkoholu by měl být aplikován dvakrát denně, jedna kapka na postižený neht. Udělejte to pohodlně s vatovým tampónem. Jód se aplikuje také na zdravé nehty, ale v menším dávkování: jedna kapka ve dvou dnech.

Číslo varianty 2. Přidejte jód do umyvadla teplou vodou a parní nohy v něm po dobu 10 minut. Poté jsou nakažené kousky nehtů odříznuty a na kůži se aplikuje 3% peroxid vodíku. Dokončí postup aplikace obvazu s antibakteriální masti.

Číslo varianty 3. Kurz je 6 týdnů. První dva týdny jsou nehty ošetřovány fucorcinem dvakrát denně, další dva – s jódovým roztokem a poslední dva – s 9% octem.

Číslo varianty 4. V samostatné nádobě (vhodná lékařská bublina) nalijte 1 lžičku. jód, nitrofungin, octová esence, česneková šťáva. Výsledná směs by měla být mastěna poškozeným hřebíkem, předehřátá a vyříznout volnou část. Droga se aplikuje v noci, než se nanáší.

Číslo varianty 5. Kurz – 1 měsíc. Každý večer musíte udělat 30-minutovou solnou lázeň (pro 1 litr horké vody, 2 lžíce mořské soli a 1 polévkovou lžíci sody). Po půl hodině, aniž by byly nohy vytaženy z vody, jsou postižené oblasti pokožky a hřebíků leštěny pilníkem nebo nůžkami. Pak byste měli umýt nohy mýdlem, položit rukavice na ruce a ošetřit celý povrch nohy, nehtové válečky, oblasti mezi prsty s jódem. Na hřebíčcích postižených houbou se třikrát aplikuje jód a čeká na vyschnutí každé vrstvy.

Léčba jódu trvá obvykle přibližně 2 měsíce.

Bez ohledu na to, jaký recept používáte, nezapomeňte: není možné zpracovat zdravé a houbové nehty se stejnými nástroji! Jinak se houby přesunou na zdravou desku na nehty.

Kombucha

Z čajové houby, ponořené do roztoku cukru po dobu 7-8 dní, se ukáže hojivý kyselý sladký nápoj. Má mnoho léčebných vlastností, mezi které patří schopnost zabíjet patogenní bakterie a zpomalit jejich růst.

Proto tradiční léčitelé užívají přípravek Kombucha k léčbě infekcí houbovými nehty.

Kombucha lze použít dvěma oblíbenými způsoby: otřením a aplikací komprese.

Vtírání Osvoboďte z filmů malý kus čajové houby a brouste do stavu kaše. Měl by být nanesen do hřebíku, který je postižen houbou, 2-3 krát denně.

Komprimuje. Oddělte jednu vrstvu od Kombuchy, namočte ji ve vodě. Na tuto přípravu pro aplikaci komprese je hotové. Ve večerních hodinách by se měla na hřebík aplikovat houba, nalepit celofán na něj a položit 2-3 ponožky, aby nedošlo k znečištění ložního prádla. Bolest vznikající v prvních několika postupech, kvůli ozdravění, stojí za to.

Ráno se komprese odstraní, nohy se omyjí teplou vodou a poté pokračují k odstranění mrtvých částí nehtů. Poškozený povrch je rozmazaný silným roztokem manganistanu draselného nebo brilantně zeleného. Léčba nehtové houby s přípravkem Kombucha trvá 3-7 dní a další 1-2 dny na profylaktické účely.

A ano, podle oficiální medicíny je účinnost tohoto nástroje sporná.

Síran měďnatý

Sulfátové přísady používané při léčení infekčních onemocnění a při léčbě nehtů na nohou. Často je léčba nehtové houby pomocí síranu měďnatého kombinována s léky.

Existují dvě možnosti použití síranu měďnatého:

1. Roztok síranu měďnatého. Připravte si to takto: v 1 l. vařená voda rozpustí 1 lžičku. vitriol. Jedná se o koncentrované roztoky, proto je třeba je před použitím ředit – 1 lžíci roztoku v 1,5 litru vody.

 • Voda pro vanu je vytápěna (měla by být teplá)
 • Přidejte požadované množství roztoku.
 • Ponořte nohy do lázně 10-15 minut.
 • Zpracujte nehty s prostředky předepsanými lékařem.

2 Masti. Síran měďnatý (1 lžička) se ohřeje v pánvi, dokud se nezmění barva – měla by být bílá nebo šedá. Pak jsme míchali i na 1 lžičku. žlutý síranový prášek, dehet (nebo husitý tuk). Všechny součásti jsou smíchány a ohřívány. Výsledná masť se aplikuje na špatné nehty.

Birch dehet a dehtové mýdlo

Birch deht – produkt získaný sušením destilace březové kůry. Je úspěšně používán jako antiseptický a protizánětlivý prostředek. Léčba nehtové houby s březovým dechem je také účinná, protože dokonale zjemňuje nadrženou pleť. Lidští léčitelé navrhují mazání pokožky čistým březovým dechem, stejně jako směs připravená na bázi dehtu a rozrušená.

Na předem ošetřených nožičkách se aplikuje přírodní březový dehet: jsou páře v mýdlové lázni (15 minut), po které odříznou hřebíky postižené houbou a odstraní mrtvou pokožku od nohou. Interdigitální oblasti jsou osušeny a břidlicový dehet se na postižené oblasti otírá bavlněným tamponem.

Po dobu 1,5 hodiny byste se neměli pohybovat a položit boty na cokoli. Masť by měla být vstřebávána do pokožky, pokud je vzduch povolen. Pak jsou ponožky z přírodních materiálů položeny na nohy. Po 2-3 dnech umyjte nohy studenou vodou a mýdlem a zopakujte postup znovu. Během léčby lze ošetřit dechtem z březového dřeva a vložkami.

Léčba nehtové houby s dehtem je možná také s masti. Pro jeho přípravu byste měli užívat jakoukoli tukovou bázi (např. Dětský krém nebo vnitřní tuk) a přidávat do ní dehet. Na začátku léčby by jeho koncentrace neměla překročit 5%. Následně můžete použít až 15-20% dehtu.

Někteří dávají přednost používání síranového dehtového mastí. Skládá se ze 3 částí dehtu, 2 dílů síry v prášku a 10 dílů tukové báze. Tyto komponenty se předehřívají a smíchají, dokud nejsou jednotné. Tato masť se aplikuje na hřebík a nalepí se na něj.

Nejpohodlnější způsob, jak používat mluvčí. Skládá se z glycerinu a dehtu v 50 ml a 70 ml. alkoholu. Přísady jsou smíchány v tmavé misce a několikrát denně potírají postižené nehty.

Asi 10% březového dehtu je obsaženo v dehtovém mýdle. Ano, je to nepříjemné, ale pokožka je dobře dezinfikována a rychle obnovena. Zde je několik možností použití mýdla z dehtu.

Možnost 1. Lázní pro nohy. Tar tar strouhaný, měřit 2 lžíce. Toto množství se uvede do úplného rozpuštění v 2 litrech horké vody a pak se ponoří do roztoku nohou po dobu 15-20 minut.

Možnost 2. 1 polévková lžíce. mýdlo mírně zředěné vodou, přidejte 2 lžičky. sóda a aktivně se rozmíchá. Výsledná směs se třese do postiženého nehtu. Dělejte to jednou za den tvrdým zubním kartáčem.

Možnost 3. Hřebíky jsou důkladně mýdlovány dehtovým mýdlem a hřebíky jsou posypány jedlou solí přes pěnu. Prsty a nohy zabalené obvazem z estetických důvodů. Dopoledne odstraňte bandáž a umyjte nohy teplou vodou. Předpokládá se, že za týden by houba měla ustoupit.

Mořská a stolní sůl

Stolová sůl dezinfikuje patogenní mikroflóru a moře pomáhá zmírňovat nehty a působí jako antiseptikum.

Nejde o léčbu, ale o adjuvantní léčbu.

 • Sůl a soda by měly být rozpuštěny ve studené vodě. Složky se odebírají v lžíci. Session – 10 minut, po kterém se nohy umyjí teplou vodou.
 • Koupelová sůl a ocot se vyrábí každý den. Roztok je vyroben ze 100 gramů. sůl (moře nebo sůl), 4 litry vody a 4 polévkové lžíce. ocet.
 • Účinnou metodou je aplikace soli na postižené nehtové desky smíchané s drcenou mátou.
 • Bavlněný tampón ponořený do roztoku koncentrované mořské soli (lžíce soli ve sklenici vody) se nanáší na hřebík pár minut. Na konci procedury se nohy promyjí sodnou vodou. Průběh léčby je 10 dní, zatímco pálení a svědění jsou považovány za normální.
 • Koupel s mořskou solí a esenciálními oleji se vyrábí také po dobu 10 dnů. Musí zaplnit nádrž teplou vodou rychlostí 1 l. voda 1,5 lžíce. míchat, dokud se zcela nerozpustí soli krystalů a přidá se v množství 1 litr. voda nebo 1 lžička. éterický olej nebo 1 lžička citronem nebo 0,25 ml. jod. Kurz se provádí jednou denně po dobu 10 dní v řadě, poté po 2-3 dny.
 • Zahájena houba nehtů ošetřená česnekovou vodou. Pro jeho přípravu ve sklenici vody rozpusťte lžíci soli a drceného česneku. Po úplném ochlazení roztoku se zfiltruje a přidá se další 4 polévkové lžíce. sůl. Cesnakové léze se léčí dvakrát denně.
 • Do misky se nalil balík soli, ponořil se do vody a protřel se solí. Poté je suchá sůl mokrá, zbytky jsou otřásány štětcem.

Ocet: jablko, víno a esenciální esence

Huba zemře v kyselém prostředí. To je důvod, proč je ocet velmi oblíbený u těch, kteří se chtějí zbavit houbových infekcí nehtů. Léčba nehtové houby s kyselinou octovou může pomoci i v obzvláště pokročilých případech. Ale musíte se připravit na dlouhou léčbu a případné popáleniny.

Nejjednodušší způsob, jak používat ocot, je namočit si nehty, položit na husté ponožky z přírodního materiálu a jít do postele. Můžete rovnoměrně promíchat jód a 9% ocot a namazat výsledný roztok na nehty a nohy.

Jako každá silná kyselina, ocot zabíjí houbu. A jako každá kyselina může způsobit popáleniny. Než začnete s touto léčbou, zeptejte se sami sebe, proč není možné koupit lékárnu místo octu?

Koupelna pro nohy

Komponenty: miska s vodou, 250 ml. ocet (stolní nebo jablečné). Princip léčby a doba trvání: voda je ohřátá, nalijte ocet, spodní nohy a vznášejte se před spaním 10-15 minut. Uvolněte nohy bez opláchnutí a aplikujte antifungální přípravky předepsané lékařem. Proveďte tyto lázně každé 2 dny.

Lotion s octem

Složení: Ocet 9%. Princip léčby a trvání: navlhčete vatový tampón do octu, vytlačte ho a připevněte ho k hřebíku postiženého houbou. Tampon by neměl vyčnívat za hranice hřebíku. Upevněte bavlněný tampon s lepicí páskou a položte ponožku. Průběh léčby je 7 dní, 1 sezení denně, poté 2 až 3 dny.

Komponenty: 2 polévkové lžíce. esence, 3 kuřecí bílkoviny (alternativa – 1 polévková lžíce glycerinu), 2 polévkové lžíce. vodka. Princip léčby a trvání: roztok je navlhčen gázovým nebo bavlněným tamponem, který se pak na postiženou nehtovou destičku aplikuje po dobu 15 minut. Průběh léčby je 6-12 měsíců, postup je každý den.

Složení: rostlinný olej, jablečný mošt ve stejném poměru. Princip léčby a doba trvání: tamponový tampon se zvlhčí roztokem, který je pro pohodlí fixován sadrou. Použijte, dokud nehrozí nový necht.

Komponenty: 2 polévkové lžíce. lžíce 70% octa, 1 polévková lžíce. dimethyl ftalát, 1 polévková lžíce. glycerin, 1 polévková lžička. olivový olej. Princip léčby a trvání: po důkladném promíchání složek je masť připravena k použití. Měl by být aplikován jednou denně na desku na nehty masážními pohyby (můžete použít bavlněný tampón). Dále se položí plastová taška a ponožky. Ráno umyjte nohy mýdlem v teplé vodě.

Celandine – rostlina jedovatý, ale pokud je používáte v přiměřených množstvích, můžete se rychle vyrovnat s houbou nehtů, a to i v zanedbaných případech. Bylinných terapeutů se doporučuje používat jak želatinu, tak i léčivé koupele, masti a tinktury, aby bojovaly proti houbám. Zde je několik možností jejich přípravy.

Celandinová šťáva

Čerstvý celandin prochází masovou mlýnkou a z výsledné buničiny se vytlačuje šťáva (to se děje přes 3-4 vrstvy gázy). Mělo by to být asi 200 ml. šťáva. Je kombinován s 200 ml. 70% alkoholu a trvá 24 hodin. Připravená šťáva se používá k mazání postižených nehtů, ale ošetření se provádí až po 10minutovém páření nohou a úplném vyschnutí. Provést 3-4 procedury denně. Léčba se provádí vždy, dokud nehrozí zdravý nehet.

Lázní pro nohy

V lázni pro nohy přidejte infuze kolandinu. Připravte si to takto: v litru vařené vody vařeno 15-20 minut 100 gramů. sušený celandin. Po filtrování je infuzní roztok připraven k použití. V lázni se infuze a voda nalije v poměru 1: 1. Trvá 15-25 minut, než stoupají nohy.

Složení masti kromě 5 kapek šťávy z celandinu obsahuje 4 polévkové lžíce. vařená studená voda, 2 kapky šťávy z oregana a 2 kapky tinktury z nektarinky. Složky se smíchají a výsledná masť je zpracována hřebíky postiženými houbou, 3 ošetření denně.

Tinktura kolínku

Žloutek z houby nehtů ve formě alkoholové tinktury se používá velmi opatrně. Pro přípravu tinktury bude třeba vodka a bylinkové rostliny v poměru 2: 1. Přípravek je podáván infuze po dobu 12 dní a poté je používán k léčbě. Za to stojí 5 kapek, postupně se zvyšuje jejich počet na 20.

Celandinový olej

Můžete si ji koupit v lékárně nebo si vařit. Pokud budete postupovat složitější cestou, postupujte podle schématu. Suchý rostlina, vložte do skleněné nádoby, nalijte nějaký olej (například slunečnice, mandle, broskev). Mělo by se zvednout nad trávou o 2-3 cm (pamatujte na číslo). Hodinová směs by měla stát v teple a pak celý týden v chladném a tmavém místě. Po 7 dnech přidávejte stejné množství oleje. Nyní je připraven k použití.

Vyparujte nohy, upravte peroxidem, ošetřete nehty (odstraňte postižené desky, odřízněte okraje) a místně naneste olej z rostliny. Kurz je až do úplného zotavení.

Zde jsou některé soda-založené recepty:

Mýdlo a sody

Nemohou zcela nahradit farmakoterapii. Jejich hlavní výhodou je změkčení nadržených vrstev, které brání vnikání mastí a krémů pod hřebík. Komponenty pro 7-10 litrů vody:

 • 3 polévkové lžíce. soda
 • 3 polévkové lžíce. strouhané mýdlo (domácí nebo dehtové)

Složky jsou důkladně smíchány (dokud se mýdlo a soda nerozpustí) a pak se nohy vznášejí 15-20 minut. Procedura končí řezáním nehtů, očistěním postižených oblastí, aplikací antifungálních činidel na vysušené nehty a nohy. Kurz je postup za 3-4 dny.

Je třeba říci, že soda se používá k doupání v intimní houbě, protože dobře se vyrovná s houbami rodu Candida na sliznici. Jeho použití pro léčbu nehtů zůstává velkou otázkou.

Soda pasta

Požadované množství sody zředěné vodou do husté suspenze. Důkladně promíchejte, dokud nejsou hladké Sodná pasta se nanese na nehtovou vrstvu o stejné tloušťce. Na vrcholu kapičky sódy je několik kapek citronové šťávy. Výsledkem bude mírné brnění a tvorba charakteristických bublin. Po pěti minutách je pasta odstraněna vyplachováním nohou teplou vodou a mýdlem.

Léčba nehtové houby se sodou musí být kombinována s léčbou antifungálními mastimi.

Peroxid vodíku jako oblíbená metoda

Tento nástroj dezinfikuje postižený nehet a změkčuje ho. Tato léčba dovoluje jiným lékům proniknout do nechtěné destičky neomezeně hluboko. Pokud nepoužíváte peroxid při ošetřování chodidla nebo při řezání nehtů, můžete přinést ještě více infekcí.

Ze všech uvedených metod je peroxidová léčba možná jedinou vhodnou cestou k dosažení výsledku.

Uvádíme nejpopulárnější lidové způsoby použití peroxidu vodíku.

Bavlněné podložky

Pomáhá zmírnit nehty před léčbou antifungálními léky. Po napařování naneste na hubu postiženou houbou vatovou bavlnu namočenou v peroxidu vodíku. Postup se opakuje dvakrát denně po dobu 3-4 týdnů.

Peroxidové koupele

Vytvořte vodný roztok s 3% peroxidem vodíku a vložte do něj nohy po dobu 2 minut. Na konci postupu jsou nehtové desky rozmražené vodou a peroxidem.

Odhalte “léčitele”

Na youtube je video, kde autor tvrdí, že vyléčil houbu peroxidem. Ale:

1. Autor se odvolává na slova určitého “profesora” Neumyvakina, který říká (cituje): “atomový kyslík zabíjí onkocelulární buňky a normální buňky se rozvíjejí a žijí” – ano, přemýšlí o Nobelovu cenu, dámy a pánové! Lékaři po celém světě bojují proti rakovině po mnoho desetiletí, ale ukazuje se, že vše je tak jednoduché!

2. Autor strávil celý postup několik měsíců, upřímně konstatoval, že je bolestivý a nepříjemný, a peroxid, dokonce i 3%, se vyhýbá pokožce. Neexistují žádné otázky ohledně trvání léčby, pokud jste založili své nehty, pak je musíte rozmazat, dokud se nové nezvýší, protože nohy mohou trvat rok a půl. Existuje však ještě jedna otázka: Proč to, když můžete, namísto peroxidu, koupit roztok klotrimazolu pro stejnou lékárnu za 200 rublů a provádět mnohem méně bolestivé procedury?

Obecně, škoda na zdraví.

Cibule, česnek, citrón

Cibule, česnek a citrón – rostliny s nejširším antimikrobiálním účinkem.

 1. Cibulový olej. 2 polévková lžíce. cibule loupání a 3 polévkové lžíce. rostlinný olej spojit, trvat 3 týdny (občas otřesy). Léze postižené olejem 3 až 4krát denně.
 2. Cibulová tinktury. 4 polévková lžíce. cibulová kůra (mletá) infuzovaná ve 200 ml. Vodka 10-14 dní v úplné tmě a chlad. Hřebíky se ošetřují tinktorem 3-4krát denně.
 3. Česnekový roztok. Voda, česneková šťáva a alkohol se užívají v poměru 10: 1: 1. Roztok se otřese a aplikuje se na nehty 2-3x denně. Roztok uchovávejte v chladničce.
 4. Lemonová komprese. Léčba nehtové houby s citrónem je překrytí na hřebík z drceného citronu (1/4 je dostatečné) vařené v lázni (1 1/4 je dost) a 1 lžička. rostlinný olej. Směs je pokryta pergamenovým papírem a vlněná ponožka je položena na vrchol. Opakujte každý den po dobu 2 týdnů. Upozornění: může být použito pouze za nepřítomnosti purulentního výboje.

Konečně, pro dokončení obrázku, poslouchejte slavné lékaře, o tom, zda používat lidové prostředky:

Leave a Reply