Lidová léčba pro nehtovou houbu

Posted by

Obsah:

Léčba hubových návyků: nejlepší a nejúčinnější recepty

Onychomykóza je neřešitelné houbové onemocnění nehtů, které se v našich dnech vyskytují u každých 5 obyvatel planety. Zdravý člověk potřebuje jen chodit bosý na pláži nebo na podlaze v bazénu nebo vodním parku tak, aby spóry houby padaly na povrch desky na nehty. Infekci lze léčit různými způsoby, ale lidové léky na hubu nehtů jsou považovány za nejlepší z hlediska bezpečnosti těla.

Téměř všechny léčivé antifungální látky mají toxický účinek a negativně ovlivňují funkci životně důležitých orgánů. Proto v počáteční fázi onemocnění mohou být lidské léky mnohem účinnější než syntetické drogy.

Používání populárních receptů by mělo být spojeno s přísným dodržováním hygienických opatření, což pomůže zabránit dalšímu šíření infekce a zachrání ostatní před možnou infekcí.

Nejlepší lidové prostředky proti nehtové houbě

Lidové léky na houby nehtů se mohou kombinovat s předepsanými léčivy lékáren dermatologů. Výsledky léčby v tomto případě budou vyšší.

Doma, onychomykóza je léčena bylinami, produkty a látkami:

 • Jod
 • Ocet
 • Bow
 • Káva
 • Cesnak.
 • Propolis.
 • Kerosene.
 • Novocain.
 • Dehet bříza.
 • Esenciální oleje.
 • Kombucha.
 • Peroxid vodíku.
 • Tinktura meruňkové gumy.

Zvažte nejúčinnější opatření při léčbě návykových látek pro nehty houby.

Olej z čajovníku

Vyberte si vysoce kvalitní esenciální olej. Nemělo by to být levné. Pouze 100% oleje vám pomůže. Obvykle je na trhu 10 ml lahvička. Tato částka je pro celý rok dostačující a stále zůstává.

Každý den v noci pipeta, která je zabudována do lahvičky, kape každý kapek po kapce. Tekutina obklopuje celou nehtovou destičku, oblast kolem hřebíku a dokonce i meziprostorové prostory.

Prsty vysušte venku. Omotat gázovou ubrousek a položit bavlněné ponožky.

Používá se nejběžnější 5% roztok jódu. Lidem je považován za nejefektivnější, cenově dostupnější a užitečnější metodu s poskytnutím důležitého dezinfekčního prostředku a intenzivním antiseptickým příznivým účinkem.

Během dne budete muset podat dvakrát všechny postižené oblasti, kde je houba. Opalování a přímé hoření celé tkaniny nastává. Také tento jód ošetřuje pokožku kolem postižených oblastí, dokud nezmizí.

Dehet bříza

Léčte měsíčkem dehet po napájecích táborech. To by mělo být týdenní dvakrát. Na suchém povrchu každé destičky by měl upadnout kapička farmaceutického dehtového dehtu. Počkejte, až nástroj vysuší, noste bavlněné ponožky a nezakrývejte nohy po dobu dvou dnů. Poté opakujte postup až do vylepšení.

Můžete také vytvořit masti. Jedna část dehtu je odebrána 4 díly vnitřního tuku nebo dětského krému, všechno je smícháno a naneseno denně na nehty před spaním. Prsty jsou zabaleny s polyethylenem, obvaz je připevněn, ponožky jsou natažené. Ráno si můžete umýt nohy teplou vodou a mýdlem.

Můžete také použít dehet mýdlo, pak není dost dehet, jen 10%.

Propolis pro houby snižuje svědění, záněty a také zabraňuje rozvoji a šíření infekcí. Při správné léčbě zmizí bolavý hřebík a na jeho místo zdravý člověk poroste poměrně rychle.

 1. Ve farmaceutické lékárně užíváme alkoholickou tinkturu propolisu (20%), namočíme vatový tampon a aplikujeme ji na postižený neht. Poté fixujeme vatovou vatu a necháme ji 1 den. Po 24 hodinách opakujeme postup, protože jsme předtím vyčistili vrchní změkčenou vrstvu pilou.
 2. Infekci je možné léčit pomocí propolisu, který je drcený a smíšený s antifungálními mastimi a krémy. Poté se tyto léky používají podle pokynů. To pomůže zvýšit terapeutický účinek léčiv.
 3. Dvakrát denně pečlivě vypusťte nohy, ořízněte postižené oblasti nehtu, oškrábejte horní vrstvu a naneste na ošetřený povrch propolis. Nechte to pěšky po dobu 30 minut. Po měsíci můžete vidět pozitivní výsledek.
 4. Tinktura propolisu může být přidána do léčivých lázní nohou rychlostí 15 kapek na 3 litry vody. Stojí za to, že nohy držíte v takové lázni po dobu 15-20 minut, po které se doporučuje vyčistit hřebíky a nohy v suchu a namazat kůži kolem nehtové desky peroxidem vodíku.

Správné provedení receptu zajišťuje úplné vymizení houby nehtů po 3 měsících.

Předkládám ošetření houby na nohou s lidovými prostředky s nepostradatelnou pomocí celandinu, který má společný, účinný antifungální účinek. V létě rozdrtíme celandín, na místě se objeví pomerančová šťáva (možná s nádechem) barvy, kterou potřebujeme. Pomocí této šťávy mazáme všechny stávající pacienty a postižené oblasti.

Nejprve se můžete cítit jako svědění, ale určitě začne mizet. Opakujte tento postup po 3,5 minutách. Proto opakujeme přesně 4 nezbytné časy. Pro tento den je důležité provést 2 takové cykly. Měsíc léčby přinese obrovské změny a zlepšení.

Houba je zničena působením kyselého prostředí, takže ocot je široce používán k léčbě, může se rychle zbavit infekce, zmírnit zánět kůže a také obnovit strukturu nehtu.

 1. Pro ošetření je nutné připravit octový roztok, v poměru 1 díl octu k 8 vodě. Tekutina musí být při pokojové teplotě. Před ošetřením nohou potřebujete páru v horké vodě a potom odstranit postiženou část nehtů. Pak byste měli ponořit nohy do umyvadla s připraveným roztokem octu po dobu 15 minut. Tento postup se provádí jednou za dva dny.
 2. Dalším způsobem je nasáknout čisté ponožky v roztoku octa, položit je na nohy, vytáhnout vlněné ponožky zhora a jít spát v této formě. Ráno opláchněte nohy studenou vodou a důkladně osušte. Vyčistěte změkčený povrch hřebu pilníkem a ošetřete antiseptickým roztokem.

Podle potřeby můžete přidat do vody éterické oleje, jako je máta, rozmarýn, levandule a eukalyptový olej. Jsou vybaveny relaxačním, protizánětlivým a antiseptickým účinkem a umožňují vám v krátké době zničit spory hub.

Soda pasta

Abyste vytvořili hustou směs, musíte zředit potřebné množství sodovky vodou. Pak důkladně promíchejte, až se vytvoří homogenní hmota. Tato pasta by měla být nanesena ve stejné vrstvě na nehtu, pak kapka několik kapek citronové šťávy na vrcholu sodovky.

Nakonec to bude trochu vylepšené a tvoří charakteristické bubliny. Po 5 minutách musí být pasta odstraněna promytím nohou teplou vodou a mýdlem. Během léčby sodové houby je nutné použít antifungální masti.

Komprimuje mátou a solí

Pokud se infekce z nehtu rozšířila na kůži mezi prsty nebo podpatky, můžete použít tuto metodu. jemně rozemletou čerstvou máta, aby se dala šťáva, promícháme se solí. Souběžně s nehty komprese na bolavý bod a vítr.

Neměl by být používán s otevřenými rány a prasklinami: nemusíte připomínat strašnou bolest, když používáte sol na poškozenou pokožku.

Rychlá hubová péče s peroxidem vodíku

Pro rychlé potlačování aktivity houby, která napadla nehtové destičky, je povoleno externí použití peroxidu vodíku metodou Neumyvakin.

 1. Při léčbě onychomykózy doporučuje profesor vyprážet nohy v roztoku sodíku (1 čajová lžička na 1 litr vody) a pak pomocí kleští na nehty “kousnout” malou část postiženého nehtu. Dále by se měl kus bavlny stlačit 3% roztokem peroxidu a dát ho na nehty
 2. S houbou na rukou takových aplikací držte 10 – 15 minut, na nohou – od 40 do 60 minut. Četnost zasedání – 2 za den až do úplného zotavení. Vany pro ruce a nohy v onychomykóze s peroxidem vodíku jsou vyrobeny z vody ohřáté na 50 ° C a peroxidu 3%. Poměr – 2 polévkové lžíce. l x 1 litr vody. Stonky stoupají 2 str. za den po dobu 15 minut po celý týden.

Peroxid může být také smíchán s jinými látkami a získávat efektivní lidové prostředky k léčbě nehtů houby:

 1. Polovička horké sody se rozpustí ve čtyřech šálcích vody a nalije se ve čtvrtém šálku peroxidu vodíku 3%. Ve směsi půl šálku síranu hořečnatého a čtvrtinu šálku octa. Lék je nasycen bavlněným tamponem a fixuje pleťovou omítku na postiženou talíř. Změňte obvaz každých 10 hodin. Celkový průběh terapie je jeden měsíc.
 2. Ocot je smíchán s peroxidem (koncentrace obou látek – 3%) ve stejných poměrech. Zatímco masivní stezky jsou nohy ponořené do něj. Dále jsou špičky prstů umístěny po dobu půl minuty v bělícím roztoku zředěném vodou a rychle se umyjí končetiny pod tekoucím proudem. Postup je dokončen ošetřením nehtů směsí vazelíny a oleje z čajovníku (1: 1) a položíme na teplé ponožky. Léčba trvá 1 týden.

Rychle a snadno odstranit houby z nehtů pomůže lotionu s Novocain. Kousek bavlněné vlny je impregnováno tekutým lékem a nalepen na postiženou desku. Pouze 2 mléka – a houba na nehty je možné léčit navždy.

Návštěvnické recepty

Vyacheslav. Chci se podělit o způsob, který mi pomohl. Hřebík na hrudníku byl houba téměř úplně zničen a pak jsem ji jen vzal. Příprava směsi (lék) 3 lžíce. polévková lžíce kyseliny octové (96%) + Č. lžíce vodky + Art. lžička glycerinu. Tento přípravek musí být uchováván v tmavě zbarvené, uzavřené skleněné nádobě. Před aplikací tohoto léčiva na hřebík je nutné důkladně umýt nohy a vyčistit volnou část nemocného hřebíka tak, aby co nejvíce naskládala zbývající část hřebu.

Vysušíme nohy, zejména bolest, dokud není vlhkost úplně odstraněna (kůže a nehty musí být zcela suché, jinak houba má šanci zůstat naživu déle). Pak s bavlněným tamponem na zápěstí nebo hůlkou pro uši bohatě osuší bolavý bod na prstu. To se nejlépe provádí večer po návratu domů na noc nebo o víkendech. Bez bot a ponožek bude účinek léčby maximalizován.

Nalezení nohou na otevřeném vzduchu a zejména na slunci pomáhá s tímto léčivem velmi dobře! Moje léčba trvala asi 6 měsíců. Proto musíte být trpěliví. Všechno skončilo úplným odstraněním houby na nohou. A co je nejdůležitější – nevezmala jsem žádné pilulky a drogy uvnitř!

Vedle externí léčby je třeba přehodnotit jejich chování a porozumět morálnímu a psychologickému důvodu, který přispěl k vzniku nemoci. Zdá se mi, že se mi to podařilo a když jsem si uvědomil chyby (hříchy), které jsem udělal v mém chování, rozloučil jsem se s účinkem a příčinou houby společně …

Folk remedy pro nehty houby na nohou, recepty na léčbu

Posted by: admin v Nemoci hřebíka 11.10.2018 Komentáře k lidovým lékům na nehty houby, recepty na léčbu jsou zakázány 10 Zobrazení

Léčba houbových nehtů na nohou lidových léků. Nejlepší recepty

Lidová léčiva pro nehtovou houbu na nohou může být dobrou léčbou této nemoci. Je však třeba poznamenat, že taková léčba přinese ovoce pouze tehdy, když člověk má první symptomy, tj. V časných stádiích onemocnění nehtů, a pak ve všech případech vůbec ne.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů léčby nehtů houbou na nohou s lidovými léky doma je roztok alkoholového jódu. Proč právě on? Silná antiseptická látka, která má fungicidní vlastnosti a přiměje bílkoviny, aby se kroutila a odstranila, je přesně roztok alkoholového jódu.

Díky této vlastnosti jód bojuje proti houbám, protože struktura samotné houby je protein. Díky nízkým nákladům se jód používá také pro regeneraci hřebíků a pro poškozené oblasti mezi prsty, nohy nohou. Než začnete léčit nehty s tímto léčivým přípravkem, musíte zvážit, že:

jód je likvidátor mnoha druhů hub, ale ne všechny;

jód může být provokátorem alergií, proto je 24 hodin před začátkem plánovaného průběhu léčby nezbytné, aby kapka jodu poklesla na koleno. Pokud dojde k svědění nebo zarudnutí, je přísně zakázáno léčit jaterní onemocnění. V takovém případě zkuste jiný nástroj;

postupy používající jod malovat hřebík nažloutlý nádech;

jódu může způsobit dermatitidu, popáleniny a problémy se štítnou žlázou;

tento nástroj lze použít výhradně k hřebíkům postiženým houbovým onemocněním pouze v rané fázi., kdy je poškozena méně než 1/3 hřebíku z houbového onemocnění.

Naučili jste se, jak se zbavit houby nehtů jódem. Je čas vybrat správný recept.

Metoda číslo 1. 5% roztok alkoholu by měl být aplikován 2krát denně na nehty postižené onemocněním houbami. Nejvhodnějším nástrojem pro tento postup je bavlněný tampón. Jód by měl být aplikován také na zdravé nehty, ale v tomto případě by dávka měla být mnohem menší: jedna kapka každých 2 dny.

Metoda číslo 2. Nalijte do kontejneru s vodou v horkém stavu, přidávejte jód a parní nohy po dobu 10 minut. Poté musíte potlačit postižené části nehtů a na kůži aplikovat 3% peroxidu vodíku. V závěrečné fázi postupu je nutné aplikovat bandáž, která bude antibakteriální masti.

Metoda číslo 3. Tato možnost zahrnuje kurz sestávající ze 6 týdnů. Dvakrát denně, po dobu prvních 2 týdnů, je třeba aplikovat na ošetření hřebíky s fukorcinem, další dvě s roztokem jódu a poslední dva s 9% octem.

Metoda číslo 4. 1 čajovou lžičku jodu, česneku, octovou esenci, nitrofungin, musí být nalit do samostatné nádoby (například lékařská lahvička udělá). Směs, která byla vytvořena, by měla být rozmazána na nehtu, který je poškozen, ale nejprve musí být párován a odříznut volnou část. Před aplikací léků je nutné je protřepat. Aplikujte ji na noc.

Metoda číslo 5. 1 měsíc je trvání léčby lidových náplastí hubových nehtů. Každý večer musíte udělat solnou lázeň asi 30 minut, která se skládá z 1 litru vody, 2 polévkové lžíce mořské soli a 1 polévkové lžíce sody. Po 30 minutách, aniž by se nohy dostaly z vody, musí být poškozené oblasti nehtů a pokožky nůžkami odříznuty nebo broušeny pomocí pilníku na nehty. Po této akci by se nohy měly umýt mýdlem, nohou, nehtovými válečky a oblasti mezi prsty by měly být rozptýleny jódem a rukavice by měly být vloženy do rukou. 3 krát je třeba aplikovat jódu na hřebíky postižené houbou, ale po vyčkávání, dokud se neuschne každá vrstva. Asi 2 měsíce trvá léčba. Bez ohledu na recept, který používáte, musíte vzít v úvahu, že je přísně zakázáno manipulovat se zdravými a ne zdravými hřebíky se stejnými nástroji. Jinak se houby mohou také vytvořit na zdravém nehtu.

Je třeba poznamenat, Je možné léčit nehtovou houbu s lidovými léky pouze jako doplněk k tradiční medicíně. Je nutné konzultovat s lékařem!

Kombucha ponořená do roztoku cukru po dobu 7-8 dní je základem pro tvorbu léčebně kyselého sladkého nápoje. Má mnoho léčebných vlastností, mezi které patří zničení bolestivých mikrobů a zatčení jejich vývoje.

Toto je vysvětlení, proč lidští léčitelé léčí chorobu nehtů s kombucha. Jak se má přípravek Kombucha používat? Jeho aplikace je charakterizována dvěma způsoby: aplikací komprese a třením.

Komprimuje. Odděleně od Kombuchy musí být jedna vrstva namočená ve vodě. To je vše, co musíte udělat od vaření. Kousek houby by měla být aplikována na hřebík večer, dal celofán na vrcholu a dal na 2-3 ponožky, aby se neškrtí lůžkoviny. V prvních postupech okamžitě pocítíte nepříjemný pocit, abyste se zotavili, musíte to vydržet. Ráno je nutné odstranit komprese, umýt nohy v teplé vodě a pak musíte pokračovat k odstranění vyhynulých kousků hřebíku. Zelená barva nebo roztok manganistanu draselného by měl být rozmazaný na poškozený povrch. Průběh léčby nehtů funguje po dobu 3-7 dnů a po dobu 1-2 dnů pokračuje léčba jako profylaxe. Výhody této metody založené na oficiálním lékařství jsou sporné.

Tření: Malý kus Kombuchy musí být odstraněn z fólií, poté musí být rozdrcený, dokud nebude vytvořena kaše. 2-3 krát denně je třeba rozmazat hřeby postižené houbou.

Pro léčbu houbových a infekčních onemocnění je síran měďnatý široce používán milovníky lidových léků pro hubu nehtů. Ve většině případů může být léčba léky kombinována s léčbou houby nehtů. Ve dvou verzích je potřeba použít síran měďnatý:

1. Roztok síranu měďnatého je to docela jednoduché. Chcete-li to udělat, potřebujete v jednom litru vařené vody rozpustit lžičku vitriolu. Je důležité. Před použitím by měl být tento roztok zředěn – jedna polévková lžíce v 1,5 litru vody.

– by měla připravit vodu v teplém stavu pro lázeň;

– po dobu 10-15 minut je třeba spodní nohy ve vaně;

– nehty by měly být ošetřeny prostředky předepsanými lékařem.

V pánvi propichujte jednu čajovou lžičku síranu měďnatého, dokud se její barva nezmění – měla by se stát bílá nebo šedá. Poté je nutné míchat jednu čajovou lžičku dehtu, prášek žluté síry. Všechny složky musí být smíchány a ohřívány. Aplikujte masti na poškozené nehty.

Kvůli destilaci suché březové kůry vzniká březový dehet. Jedná se o velmi dobrý antiseptický a protizánětlivý způsob léčby. Použití březového dehtu je také velmi dobrým způsobem, jak léčit houby, protože je vynikající pro změkčení mrtvé pokožky. Lidé, kteří používají tradiční metody léčby, naznačují, že se na kožní směsi a masti vyrobené z dehtu použijí.

Nohy musí být předběžně zpracovány, pak pokračujte v aplikaci přírodního březového dehtu. Nejprve je zaparkujte v mýdlové lázni asi 15 minut, pak odřízněte postižené nehty a odstraňte mrtvou pokožku od nohou. Osušte oblasti mezi prsty v suchém stavu a pomocí bavlněného tampónu aplikujte do postižených oblastí bříza z březového dehtu, aby se do pokožky protlačí.

Někde za hodinu a půl hodiny byste se měli omezit pohybem a nepoužívat žádné pantofle ani žádné jiné boty. Masť ve styku se vzduchem bude absorbována do pokožky. Poté byste měli mít na nohou kvalitní ponožky. Po 2-3 dnech byste měli umýt nohy ve studené vodě s mýdlem a opakovat tento postup znovu. Během léčby tímto přípravkem je také možné zpracovat stélky.

Pomocí masti můžete léčit nehty z houby. K přípravě je třeba vzít například dětskou smetanou nebo vnitřní tuk a přidat do ní dehet. Ne více než 5% by mělo být na začátku léčby, jeho koncentraci. V budoucnu lze použít přibližně 15-20%.

Používá se také masti ze síry, ale poměrně zřídka. Skládá se z 10 dílů tukové konzistence, třetí části dehtu, 2 díly síry v prášku. Tyto složky musí být přeměněny na homogenní hmotu, po které musí být smíchány a ohřívány. Aplikujte tuto masti na nehty a vložte omítku na vrchol. Talker je nejvhodnější prostředek k použití. Obsahuje alkohol, stejně jako dehet a glycerin. Všechny ingredience musí být smíchány v misce a směs musí být aplikována na postižené nehty. A tak v den několikrát. Asi 10% obsahuje dehtové mýdlo. Je charakterizován nepříjemným zápachem, ale přesto se pokožka podrobuje dezinfekci a regenerační proces netrvá dlouho. Existuje několik možností, jak používat dehtové mýdlo:

Možnost 1. Lázní pro nohy. Na strouhák musí mletí dehet mýdlo, potřebujete 2 lžíce. Ve 2 litrech horké vody přiveďte toto množství k úplnému rozpuštění, pak 15-20 minut, aby se nohy do roztoku rozložily.

Možnost 2. 1 polévkovou lžíci trošeného mýdla trochu zředěte vodou, přidejte 2 lžičky sódy a aktivním promíchejte. Směs, která byla vytvořena, musí být nanesena do postiženého nehtu. S pomocí tvrdého kartáče pro zuby musíte to udělat jednou denně.

Možnost 3. Měl byste mýt své nehty důkladně dehtovou mýdlovou a posypat nehty se solí přes pěnu. Olepte nohy a prsty obvazem z estetických důvodů. Ráno je třeba obvaz odstranit a nohy je třeba umýt teplou vodou. O týden později by se houba měla ustoupit.

Sůl neutralizuje patogeny, zatímco mořská sůl zjemňuje hřebík a působí jako antiseptikum. To není léčba, může být považována za další terapii. V zimě je třeba rozpustit sůl. Pro získání všech ingrediencí je třeba lžíce. Doba trvání procedury je 10 minut, poté je třeba nohy umýt teplou vodou.

Každý den budete potřebovat slané lázně i podnosy octa. Ze 100 gramů mořské soli nebo vaření potřebujete řešení. Je třeba přidat 4 litry vody a 4 polévkové lžíce octa. Sůl by měla být aplikována na nehty postižené houbou. Je třeba mletí mátou. To je považováno za docela dobrou cestu;

Bavlněný tampón musí být nanášen na hřebík několik minut, ale před tím by měl být namočený v roztoku mořské soli připravené z jednoho sklenice vody a lžíce soli. Na konci procedury se nohy mají vypláchnout sodovou vodou. 10 dnů tvoří léčbu. Může se cítit svědění nebo pálení, ale je to normální;

s mořskou solí a esenciálními oleji, koupel musí být provedena po dobu 10 dnů. Pro ně je zapotřebí naplnit nádrž teplou vodou;

1,5 l polévkové lžíce potřebné pro 1 litr stolní vody. Pro všechny rozpuštěné je třeba směs smíchat a přidat 1 čajovou lžičku esenciálního oleje nebo 0,25 mililitrů jodu a jednu čajovou lžičku citronu na 1 litr vody. Průběh léčby je 10 dní (jednou denně), pak je třeba udělat 2-3 dny;

Cesnaková voda může také vyléčit zanedbanou hubu nehtů. Chcete-li vařit v poháru vody, musíte rozpustit lžíci soli a drceného česneku. Po úplném ochlazení roztoku se filtruje a přidá se další 4 polévkové lžíce soli. 2 krát denně potřebujete ošetřit místa zasažená česnekovou vodou;

Nalijte sáček do misky, ponořte se do vody a protřejte solí. Poté je suchá sůl, aby se sbíraly mokré, protřepte zbytky štětce;

Ocet: vínová, jablečná a octová esence

Ocet by měl být použit v koncentraci ne vyšší než 9%. V kyselém prostředí je houba eliminována. To je vysvětlení, proč je ocet velký požadavek mezi těmi, kteří mají v úmyslu léčit houbové onemocnění nehtů. Dokonce i v nejpokročilejších případech může být ocot užitečný při ošetření houby. Ale popáleniny jsou pravděpodobné. Je třeba se připravit na dlouhou léčbu a případné popáleniny.

Nejjednodušší způsob, jak používat kyselinu octovou, je namočit nohy, položit na husté ponožky a pak jít spát. 9% kyseliny octové a jodu jsou módní, aby se mísily v různých poměrech, a řešení, které se ukázalo, je třeba mazat nehty a nohy. Ocot, jako každá kyselina, ničí houbu. Zeptejte se sami sebe, než se budete léčit, proč si koupit lék z lékárny namísto octa?

Složení: nádoba s vodou, 250 ml. jablečný nebo stolní ocet. Jak je léčen a jak dlouho trvá léčba? Ocet by měl být nalit do ohřívané vody, nohy by měly být spuštěny a stoupat 10-15 minut před spaním. Poté je třeba otřít nohy, aniž byste je opláchly, a použít prostředky proti houbám, které lékař napsal. Tyto koupelny je nutné provádět každé 2 dny.

Složení: ocot 9%. Navlhčené bavlněné tampóny je třeba aplikovat na hřebík po tom, co jste jej oblékli. Tampon by měl být pokryt lepicí páskou, nesmí překročit hranice hřebíku. 7 dní je průběh léčby, 1 sezení denně, po němž se provádí dvoudenní nebo třídenní přestávka.

Složení: 2 lžíce esencí, 3 kuřecí bílkoviny (alternativa – 1 lžíce glycerinu), 2 lžíce vodky. Po dobu 15 minut je třeba připojit postiženou nehtovou tkaninu nebo tampon. Tento postup musí být proveden každý den, 6-12 měsíců.

Složení: Jablečný ocet, rostlinný olej by měl být přidán v různých poměrech. Gázová vložka by měla být navlhčena tímto řešením a pro pohodlí ji zajistěte sadrou. Použijte, dokud nehrozí nový necht.

Zde jsou některé soda-založené recepty:

Plně mohou být náhradou za farmakoterapii. Jejich hlavní výhodou je změkčení nadržených vrstev, které nedovolí, aby se krémy a masti dostaly pod hřebík. Na 7-10 litrů vody potřebujete 3 lžíce strouhaného mýdla, může to být dehet nebo domácí, stejně jako 3 lžíce sodovky.

Všechny složky musí být důkladně promíchány (až do rozpuštění sodovky a mýdla), po které se nohy stoupají po dobu 15-20 minut. Celý postup je ukončen řezáním nehtů a vyčištěním postižených oblastí. Na nehty a nohy byste měli také aplikovat antifungální přípravky. Po dobu 3-4 dnů musíte podstoupit léčbu. Je třeba poznamenat, že použití sody při léčbě nehtů je velkou otázkou.

Abyste vytvořili hustou směs, musíte zředit potřebné množství sodovky vodou. Pak důkladně promíchejte, až se vytvoří homogenní hmota. Tato pasta by měla být nanesena ve stejné vrstvě na nehtu, pak kapka několik kapek citronové šťávy na vrcholu sodovky. Nakonec to bude trochu vylepšené a tvoří charakteristické bubliny. Po 5 minutách musí být pasta odstraněna promytím nohou teplou vodou a mýdlem. Během léčby sodové houby je nutné použít antifungální masti.

Ihned je třeba zdůraznit, že spíše pochybná metoda je ošetření nehtové houby peroxidem vodíku. Tato metoda je pouze dezinfekcí postiženého nehtu a jeho změkčení. To umožňuje léčebným přípravkům dostat se do hřebíku bez problémů. Pokud nepoužíváte peroxid při ošetřování chodidla nebo při řezání nehtů, může dojít k dalšímu infekci.

Zvažte nejslavnější metody použití peroxidu vodíku.

Antifungální léky pomáhají při změkčování nehtů před léčbou. Poté, co jste zahalili svůj nehet, musíte aplikovat vatovou vatu, která je namočená v peroxidu vodíku. Po dobu 3-4 týdnů je třeba tento postup opakovat dvakrát.

Po dobu 2 minut musíte nohy spláchnout ve vodním roztoku s 3% peroxidu vodíku. Po dokončení procedury nehtů potřebujete nechtové destičky namazat směsí peroxidu a vody.

Lemon, česnek a cibule jsou rostliny, které mají obrovský antimikrobiální účinek.

 1. Cibulový olej. 3 polévkové lžíce rostlinného oleje musí být kombinovány se dvěma lžíci cibulové kůry. To vše musí trvat 3 týdny (někdy se třese). 3-4krát denně je nutné léčit maziva.
 2. Tinktura cibule. Je třeba brousit 4 lžíce lusku a trvat na 200 mililitrech vodky po dobu 10-14 dní na temném a chladném místě.
 3. Česnekový roztok. Česnekový džus, voda a alkohol se odebírají v poměru 1: 10: 1. Toto řešení by mělo být otřeno a nanášet na nehty 2-3x denně. Musí být uložena v chladničce.
 4. Lemonová komprese. Jaká je léčba nehtové houby? Jedná se o uložení 1 lžičky rostlinného oleje a citronu z granátového jablka (1/4 je dost) na nehtu, který se vaří v lázni. Zakryjte pergamenový papír se směsí a položte ponožku z vlny na vrch. Každý den po dobu dvou týdnů musíte postup opakovat. Je třeba poznamenat, že toto může být použito pouze při absenci hnisu. Také nezapomeňte, že musíte poslouchat slavné lékaře a zjistit, zda schvalují lidové prostředky.

Celandine

Celandin je jedovatá rostlina, ale pokud je aplikována v rozumných mezích, je možné se s krátkým časem vyrovnat s nehtovou houbou, a to iv těch nejvíce zanedbaných případech. Podle herbalistů, abyste bojovali proti houbovým onemocněním, musíte používat nejen džus z rostlina, ale také léčivé tinktury, masti a koupele. K jejich přípravě existuje několik možností.

Džus celandinu. Celandine, nedávno vytáhl ze zahrady, musíte přeskočit bruska na maso. S výslednou buničinou je třeba stlačit šťávu a současně použít gázu složenou ve 3 až 4 vrstvách. Přibližně byste měli dostat 200 mililitrů šťávy. Musí být kombinován s 200 mililitry 70% alkoholu a trvat 24 hodin. Namočené nehty jsou rozmrštěny s upraveným džusem, ale pouze po napaření nohou po dobu 10 minut a jejich úplné sušení by mělo být zpracováno. V den je nutné provést 3-4 procedury. Dokud nehrozí zdravý nehet, musíte podstoupit léčbu.

Lázní pro nohy. Do lahví na nohy musí být přidána infúze kolandinu. Jak ho vařit? V jednom litru horké vody vařte 100 gramů sušeného celandinu po dobu 15-20 minut. Infuze bude připravena k použití po namáhání. V poměru 1: 1 je třeba do lázně nalít vodu a infuzi. Po dobu 15-25 minut musíte stoupat nohou.

Masti. Chcete-li udělat masti, potřebujete 4 lžíce vařené ochlazené vody, 5 kapek šťávy celandinu, 2 kapky oreganové šťávy a 2 kapky naliční tinktury. Všechny ingredience musí být smíchány a masť, která se nakonec vytvoří, potřebujete 3krát denně k léčbě postižených hubových nehtů.

Tinktura kolínku. Velmi pečlivě je nutné použít z chrupu nehtů ve formě tinktury alkoholu. Pro jeho přípravu bude potřeba vodka a bylinkové rostliny v poměru 2: 1. Po dobu 12 dnů by měl být přípravek podáván infuze a poté použit pro léčbu. Je třeba zahájit proces ošetření 5 kapkami, ale postupně zvyšte počet na 20.

Rostlinný olej. Celandinový olej lze zakoupit v lékárně nebo vařit s vlastními rukama. Pokud se rozhodnete projít těžkým způsobem, měli byste jednat podle schématu. Celandín musí být vysušen, vložen do skleněné nádoby a nalijte jakýkoli olej (například mandle, slunečnice nebo broskvon). O 2-3 centimetrů by se měl na trávě zvednout (musíte si pamatovat množství). V teple směsi by měla být hodina a pak týden v chladném a tmavém místě. Po 7 dnech je nutné přidat stejné množství oleje, po kterém je připraveno k použití. Nohy musí být párovány, ošetřeny peroxidem, po kterém jsou ošetřeny nehty (odstraňte zasažené desky, odřízněte okraje) a nanášejte rostlinný olej. Doba trvání kurzu nemá žádné lhůty. Je nutné provést lékařské postupy až do úplného zotavení.

Leave a Reply