Lidové léky pro léčbu nehtů

Posted by

Obsah:

Oblíbené lidové prostředky pro léčbu nehtů

Žloutlé nebo ztmavené nehty – první známka houby nehtů, kterou se snažíme léčit s pomocí lidových léků doma. Onychomykóza je infekční onemocnění, které postihuje lidi různých věkových kategorií. V raných stádiích je doprovázeno odlupováním a deformací nehtů, vznikem trhlin. Časem může přispět k rozvoji dalších nemocí a pronikání infekcí do vnitřních orgánů.

Léčba nehtových hub lidových léků

Léčba léků je předepsána po předběžném vyšetření, protože povaha infekce může být odlišná. Chirurgické zákroky se velmi zřídka používají, i když s moderním vybavením je operace rychlá a bezbolestná. Existuje také mnoho způsobů, jak se léčit houbou rukou, nohou a nehty lidovými prostředky.

Léčba nehtů a rukou s jódem

Léčba nehtů a rukou s jódem je jednou z nejčastějších a nejúčinnějších metod. Houba má strukturu bílkovin, roztok jodu způsobuje koagulaci mikroelementů a jejich smrt.

Metoda 1. Použijte kapku pěti procent jódu na problémový nehet dvakrát denně. Jako improvizovaný prostředek byl použit bavlněný tampon nebo tampon, který přispěje k proniknutí léku pod talíř. Preventivní opatření k potírání infekce zahrnují snížení dávky a denní aplikaci.

Metoda 2 Druhou cestou je rozpojení nohou ve vroucí vodě přidáním jódu po dobu 10 minut. Poté je infikovaná část nehtu ořezána a ošetřena antibakteriální masti.

Již po týdnu postupů se v léčených oblastech vyskytuje svědění, což svědčí o tom, že houba ustoupila. Pokud se svědění vyskytne dříve nebo je silně hoří, je nutné snížit dávku jódu a frekvenci užívání předpisu.

Ošetření nehtů peroxidem vodíku

Roztok peroxidu vodíku je výborným antibakteriálním a profylaktickým činidlem, který se používá k boji proti houbám nehtů. Nemá žádné kontraindikace jak pro vnitřní, tak pro externí použití.

Metoda 1. Předtím byly nohy páry v roztoku litru horké vody a lžičky sody. Kousek bavlny je řezán, namočený peroxidem vodíku a fixován na nakažený nehet na 40-60 minut. Aby se zabránilo odpařování léku, je prst obalen plastovým obalem. Pokud po odstranění obvazu nastane pocit pálení, opláchněte hřebík studenou vodou. Postup je prováděn 1-2krát denně.

Metoda 2 Špatný hřebík je rozmazaný se směsí 3% octa a 3% peroxidu vodíku ve stejném poměru po celý týden. Po ukončení procedury se nohy v bělidle snižují po dobu jedné minuty vodou a pak se jednoduše opláchnou.

Cesnaková úprava

Přírodní produkt obsahuje baktericidní látky – phytoncidy, které brání šíření infekce a eliminují houby. Stačí natřít stroužku česneku a vtáhnout do problémové oblasti až do okamžiku prudkého spálení. Aby se odstranil nepříjemný zápach, prst se umyje octem.

Celandinová léčba

Léčba s celandinem je skvělou příležitostí omezit drahé léčení.

Metoda 1. Sušený rostlina je drcena a smíchána s alkoholovou tinkturou jódu. Výsledná kaše se aplikuje na oblast problematického nehtu a fixuje se polyethylenem. Po uplynutí 20 minut se obvaz odstraní a kousek se odstraní tamponem nebo bavlněným tamponem. Není žádoucí navlhčit hřebík na další 2-3 hodiny. Pokud se každý den uchýlíte k předpisu, po týdnu se infekce ustoupí.

Metoda 2 1 polévková lžíce. lžíce rozdrceného celandinu nalil 0,5 litru vody a přivedl do varu. Denní páře nohou po dobu 20-25 minut ve vařené vývaru za týden získá požadovaný výsledek.

Metoda 3. Čerstvě vymačkaná šťáva z listů celandinu se mísí s lékařským alkoholem a stárne na den v temném místě. Před ošetřením hřebík s tinkturami se nohy vaří po dobu 10-15 minut ve vroucí vodě. Komprese se udržuje po dobu 30 minut až do úplného odpaření léčiva. Každodenní použití přispěje ke zmizení houby v týdnu.

Kombucha léčba

Nejprve se infikovaná oblast ošetří masti obsahující kyselinou salicylovou. Poté se k hřebíku aplikuje kyselý kombucha a přes noc se upevní obvazem a plastovým obalem. Ráno hřebík změkčuje, což přispěje k jeho odstranění. Jednorázový komprese dá požadovaný výsledek až v raných stádiích infekce, v jiných případech se postup opakuje několikrát.

Aplikace jablečného octa

Opracování jablečného octa je použití denních lázní. Stačí, když ocet mixujete teplou vodou ve stejných poměrech.

Metoda 1. Jablečný jablečný ocet je smíchán v rostlinném oleji v poměru 1: 1. Problémový hřebík a váleček jsou ošetřeny kusem bavlny ponořené do připravené kapaliny. Komprese si uchovává svou destruktivní účinnost na houby po dobu čtyř hodin, po které je bandáž odstraněna. Denní použití receptury po dobu 5 dnů vyřeší problém.
Metoda 2 Infúze rozdrceného celandinu s devítiprocentním octem dokáže bojovat i s obtížnými případy houby. Nástroj se naplní po dobu jednoho měsíce (méně), poté se zfiltruje a přidá se k němu 5 lžící. lžíce soli. Po nanesení infuze ve formě podnosů se nohy mohou obvyklým způsobem vyschnout. Větší účinek dává použití přípravku dvakrát denně.

Úprava sódy

Léčba soda vám umožní zbavit se houby v různých stádiích infekce. Pro tuto sódu se rozpustí ve vodě s výpočtem 1 polévkové lžíce. lžíci přísady do 2 litrů vody a přidá se k drcené mýdlovému prášku. Nohy jsou ponořeny do kontejneru s kapalinou a ztuhly 20 minut, pak se nechá pokožka přirozeně vyschnout bez utírání ručníkem. Následně jsou nehty dále zpracovány antifungální masti.

Ošetření čajového oleje

Ošetření čajových olejů se často používá ve formě lázní. K tomu je 20 kapek oleje z čajovníku míchán v 1 litru horké vody s přídavkem medu, sody a mořské soli a 1 lžičky. Denní postupy poskytnou výsledky po dvou týdnech, ačkoli je žádoucí, aby se léčba nezastavila ani po vymizení houby.

Použití oleje z čajovníku ve své čisté podobě má také účinný účinek. Dvakrát denně se do infikovaného nehtu vtírá několik kapek produktu. Poté, co je potřeba vyčkat na samo-sušení drogy a nečistit je ani s pocity těžkého pálení. Odhadovaný průběh léčby je 2-3 měsíce.

Očkování.

1 polévková lžíce. lyžičkový ocet smíchaný s rostlinným olejem, ve stejném množství. Surové vejce a 1 čajová lžička methyl ftalátu se přidávají. Všechny součásti jsou důkladně promíchány. Produkt se aplikuje na infikované nehty až 4krát denně a zabalené plastovým obalem. Lék je uložen v chladničce.

Velmi často vám tradiční medicína umožňuje zbavit se nepříjemného onemocnění bez zásahu odborné pomoci.

Lidové léky pro léčbu nehtů

Myslím, že mnoho lidí zná problém houby nehtů, takže se tento článek bude zaměřovat lidské ošetření nehtové houby. Nyní je infekce v létě a houba mnohem jednodušší než v jiných obdobích roku. Známky houby – nohy nohou svědění, zčervenání, odlupování a prasknutí. Lékárny mají nyní velký výběr antifungálních léků, někdy jsou drahé. Každý si sám rozhodne, jaké metody je třeba léčit, ale pro jakékoli komplikace je třeba kontaktovat dermatologa. V tomto článku chci mluvit o dostupných prostředcích pro léčbu nehtové houby.

Metody ošetření nehtů hubu

1. Vezměte rovnoměrně vodku a nerafinovaný rostlinný olej, vypusťte do jedné nádoby. Před spaním si umyjte a osušte své nohy. Před použitím protřepejte. Namažte postižené oblasti touto směsí. Celý průběh léčby by měl trvat 20 gramů roztoku a nezůstane stopa houby.

Nejlepší lidové prostředky pro hubu na nehty na nohou

Léčba onychomykózy je dlouhý a namáhavý proces. Dokonce i ty nejúčinnější lidových prostředků pro nehtů houba na nohou nepomůže vypořádat s onemocněním v pokročilém stádiu, ale jejich použití je oprávněné v počátečních stádiích infekce, a ve spojení s tradičním léčebným účelům.

Zásady lidské léčby

Všechny lidové prostředky pro léčbu hubových nehtů na nohou jsou levné, cenově dostupné a relativně bezpečné metody řešení mykóz. Léčba podle receptů alternativní medicíny se aplikuje doma a má stejné cíle jako farmakoterapie:

 • eliminace ložisek zánětu;
 • obnovení normálního krevního oběhu a regeneračních procesů v poškozených tkáních;
 • potlačení schopnosti reprodukce samotné patogenní mikroflóry;
 • prevence reinfekce a recidivy nehtové houby.

Většina lidových antifungálních léků určených pro místní použití. Pokud je to nutné, systémová léčba by měla odpovídat doporučení ošetřujícího lékaře.

Před zahájením léčby je nutná testování přecitlivělosti. Některé produkty zahrnují známé potenciální alergeny.

Oblíbené lidové způsoby boje proti onychomykóze

Léčba houbových nehtů na nohou s lidovými léky spolu s použitím farmaceutických přípravků pro hubu nehtů vám umožní rychle a účinně zvládnout mykotické infekce. Existuje spousta domácích metod, které používají přísady v ruce. Mezi nimi je určitě vhodná možnost pro každý konkrétní případ.

Jód proti infekcím houbových nehtů

Alkoholový roztok jódu je účinný proti hubám nehtů. Jeho jedinečné vlastnosti spočívají ve schopnosti skládat proteiny, které tvoří tělo patogenních agens. Mnoho druhů patogenů onychomykózy je citlivé na účinky jódových přípravků.

Existuje několik možností pro použití jódu doma pro léčbu nehtů houby na nohou:

 • Obvyklý 5% roztok jódu se aplikuje na postižené nehty dvakrát denně po dobu dvou měsíců, 1 kapku na aplikaci. Při léčbě zdravých nehtů by měla být nižší koncentrace roztoku, aby se zabránilo šíření infekce.
 • Jódové nožní lázně dokonale napomáhají přípravě nohou pro následné zpracování fungicidních přípravků. Několik kapek roztoku musí být smícháno s požadovaným množstvím teplé, téměř horké, vařené vody. Udržujte nohy v jodované lázni po dobu asi 15 minut, opatrně ošetřete nadržené talíře a odstraňte poškozené oblasti pilníkem. Umyjte nohy mýdlem a vodou, jemně vyčistěte čistou utěrkou. Optimální četnost postupu je 3krát týdně. Opakujte až do konce léčby a přibližně 14 dní po konsolidaci výsledku.
 • Nejlepší lidový lék bude dosaženo, pokud budete rovnoměrně rozmíchat alkoholový jódový roztok, nitrofungin, česnek a octovou esenci. Hojivá směs se aplikuje před spaním po hygienické úpravě nehtů. Doba trvání léčby závisí na stupni onemocnění, nejméně však na dvou týdnech.
 • Chcete-li se zbavit nehtů, houba může být, pokud použijete schéma postupného nanesení roztoku jódu, 9% stolního octa a fukorcinu. Každá složka by měla být aplikována po dobu dvou týdnů na čisté nehty denně večer.
 • Proti onychomykóze se aplikuje modrý jód, několik kapek se zředí malým množstvím jablečného octa. Zpracovává infikované nehty dvakrát denně. Jodový a jablečný jablečný oct se používá po dobu 14 dní v řadě, po které se doporučuje týdenní přestávka.

U jódu můžete léčit houbu na nehty v raném stádiu, kdy je nehtová deska nakažena méně než třetinou infekce. Během léčby byste si měli být vědomi preventivních opatření. Alkoholový roztok s častým používáním dráždí pokožku. Pokud se v oblasti aplikace objeví závažné svědění a zarudnutí, měli byste zvolit alternativní léčbu. Mezi kontraindikace patří onemocnění štítné žlázy, individuální intolerance vůči jódu.

Po prvním postupu se mohou objevit nepříjemné účinky: silný zápach, pálení, nepohodlí. Proto je na začátku léčebného postupu lepší plánovat víkend, kdy nemůžete opustit dům. Jod maluje žluté tělo hřebíku a špatně se vymyje.

Kombucha

Kombucha z mykózy

Kombucha byl v sovětských dobách poměrně populární nápravou. Umístěný v cukrové vodě na několik dní, Kombucha je vynikající antiseptikum. Tento nápoj byl určen k požití.

Jako antifungální prostředek pro lokální expozici je Kombucha zvyklý vyrábět komprese a tření. Nejjednodušší alternativy fungicidních přípravků Kombucha:

 1. Malý kus houby by se měl umýt vodou, odlepit film a jemně se rozpadnout. Výsledná kaše se třepe dvakrát denně do oblastí postižených mykózou po hygienické úpravě nohou.
 2. Část těla houby je namočená v čisté vodě během dne a večer je aplikována na bolavý nehet a zabalena s potravinovým filmem nahoře. K tomu, aby komprese trvalo až do rána, doporučujeme nosit pár ponožky z bavlny. Nejprve infikovaný hřebík způsobí bolestivé pocity, když dojde ke kontaktu s kompresí, ale po třetím postupu zmizí nepohodlí.

Dermatologové jsou skeptičtí ohledně účinnosti takové léčby, ale tradiční medicína opakovaně konstatovala opak.

Lidové léky proti houbám nehtů s ocasní základnou zaujímají čestné místo mezi anti-mykotickými domácími recepty. Existuje mnoho způsobů, jak používat různé druhy octa při léčbě plísňových infekcí: od lahví na nohy až po komplexní masti. Zásadou účinnosti acetických léků je vytvoření extrémně kyselého prostředí, destruktivní pro většinu patogenů mykózy.

Acetátové koupele

Před zahájením léčby byste měli důkladně umýt nohy, nejlépe mýdlem. Ošetřte infikovaný hřebík speciálními pilníky, odstraňte postiženou vrstvu co nejvíce. Nalijte vařenou vodu ochlazenou na 50 ° C do vhodné nádoby. Přidejte octový jablek rychlostí: 3 polévkové lžíce esencí na litr kapaliny. Udržujte nohy v roztoku asi 15 minut. Osušte čistou utěrkou.

Lázeň je lepší použít jako přípravnou fázi před aplikací hlavního léku proti houbám po pracovním dni.

Acetické pleťové vody – účinné antifungální lidové léky k úspěšnému boji proti prvnímu příznaku onemocnění. Existují dva hlavní způsoby jejich přípravy:

 1. Namočené ve slabém roztoku kyseliny octové (9%) se na infikované místo nanáší bavlněné podložky v noci, fixované omítkou. Používejte čisté ponožky nahoře.
 2. Připravte malé množství směsi stolního octa, glycerinu a alkoholu, které se odebírají rovnoměrně. Navlhčená bavlněná podložka se překrývají na postižený neht. Po uplynutí čtvrté hodiny může být lotion odstraněn. Postup musí být opakován denně během týdne. Průběh léčby se provádí až do úplného zotavení v 7denních intervalech.

Lotiony lze kombinovat s jinými lidovými a zdravotními prostředky z houby nehtů.

Acetické komprese a masti

Silný domácí lék na houbu nohou – octová masť. Pro výrobu bude vyžadovat:

 • 1 díl methylpthalátu;
 • 1 díl glycerolu;
 • 1 díl olivového oleje;
 • 2 díly 70% kyseliny octové.

Všechny složky se smísí za vzniku homogenní viskózní hmoty. Hotový výrobek je rovnoměrně rozložen po povrchu nehtu pokrytý polyethylenem. Udržujte masti po celou noc, takže je lepší nosit ponožky. Po probuzení umyjte zbytky komprese mýdlem na prádlo a vyčistěte bavlněným ručníkem.

Komprese s octem a glycerinem (1: 1) lze považovat za zjednodušenou verzi této masti.

Dalším dobrým receptorem na domácí antifungální masť je vejce rozpuštěné v octě. Surové kuřecí vejce se umístí do malého kontejneru, nalije se koncentrovanou octovou esencí a na tmavém místě se nasytí, dokud se pevná skořápka úplně nerozpustí. Film je odstraněn z hotové formulace a mast se používá pro každodenní aplikaci na infikované nehty. Průběh léčby závisí na stádiu onemocnění a pokračuje až do úplného zotavení.

Síran měďnatý

Síran měďnatý a březový dehet z onychomykózy

Modré krystaly modrého vitriolu jsou nebezpečným jedem, který se běžně používá v domácí medicíně. Tradiční léčitelé věří, že používání této chemie je mnohem bezpečnější než léčení nehtů houbou pomocí léčiv.

Síran měďnatý se používá jako masť nebo roztok pro lokální terapii mykotických infekcí nehtů. Koncentrovaný roztok lze připravit, pokud zředíte čajovou lžičku krystalů v litru čisté vody. Výsledný koncentrát se používá pro nožní lázně, přičemž zředění malých částí roztoku v nádrži s teplou vodou (2 l na 3 litry kapaliny). Doba nočního páření ve vaně by neměla přesáhnout 15 minut. Na konci procedury musí být nehty ošetřeny antifungálními léky.

Pro přípravu masti budete potřebovat zahřívat lžičku vitriolu na litinové pánvi. Po získání látky světle šedé barvy přidáme podobné množství březového dehtu a žluté síry. Při procesu míchání a dalšího ohřevu se vytvoří homogenní hmota. Výsledná masť je denně ošetřena špatnými nehty.

Během práce s síranem měďnatým je nutné dodržovat bezpečnostní opatření a používat individuální ochranné prostředky.

Birch dehet

Birchový dehet ve starých dnech byl ošetřen nehtovou houbou. Aplikuje se na postiženou horní desku v její čisté formě po pečlivém hygienickém zpracování a odstraňování nadýchaných fragmentů. Pečlivě nanesený dehet je ponechán po dobu tří dnů, poté se omyje studenou tekoucí vodou a mýdlem a postup znovu provést.

S dehtovým mýdlem je vhodné nasáknout boty a vložky, aby se zabránilo houbovým infekcím. Používá se pro noční lázně, jako součást sody a slaných kompresí. Domácí mastné masti nejsou méně účinné v boji proti onychomykóze. Pro výrobu jednoduchých lidových léků je třeba smíchat dětský krém nebo malé množství živočišného tuku s tekutým březovým dechem. Koncentrace účinné látky v procesu léčby by se měla zvýšit. V počátcích pórů je dostačující 5% dehtu, postupně by se tento poměr měl zvýšit na 20%.

Talk, skládající se z glycerinu, březového dehtu a alkoholu – vynikající vojenský způsob, jak se zbavit houby. Přísady jsou smíchány v nádobách z tmavého skla v poměru 1: 1: 1,25. Je třeba zpracovat nehty několikrát denně, nemoc bude brzy ustupovat.

Existuje několik možností, jak vyléčit houby nehtů s lidskými léky z celandinu:

 • Džus jedovaté rostliny se používá ve své čisté formě k léčbě postižených fragmentů nehtů. Můžete přidat do čerstvě vymačkané šťávy tolik vodky nebo alkoholu. Pro dosažení nejlepších výsledků se produkt nanáší několikrát denně po předvaření nohou ve slané lázni.
 • Ze sušené trávy se připraví koncentrovaná infuze, která se přidá do lázní pro nohy. 100 g výrobku musí být ponecháno v 1 litru vroucí vody po dobu 15 minut. V terapeutické lázni je připravený roztok kombinován s horkou vodou v poměru 1: 1. Doba trvání postupu nepřesahuje půl hodiny.
 • Antibungalová tinktura se připravuje z bylinkového rostlinného oleje a vodky (1: 2). Doba infuze – až dva týdny. Je třeba používat prostředky velmi opatrně, protože malé dávky. Kompozice se aplikuje pomocí bavlněného tampónu přímo na postiženou oblast houby.

Dobře pomáhá olej z rostliny. Můžete si je koupit v lékárně nebo si ji vyrobit sami umístěním malého množství suché trávy do nádoby z tmavého skla a nalijte 3-4 cm rostlinného oleje. Kompozice musí být několik hodin v teple, pak ponechána po dobu jednoho týdne na chladném místě. Připravená infuse je zředěna rostlinným olejem.

Rostlinné prostředky

Zelenina z houby nehtů

Mezi zeleninovými plodinami existuje mnoho rostlin s antifungálními a antiseptickými vlastnostmi. Efektivní léky na mykózy nehtů doma jsou vyrobeny z cibule, česneku a citronu.

Cibulový olej je vhodný pro denní zpracování nehtových desek. Způsob přípravy je jednoduchý: nalijte pár polévkových lžiček cibule na kůru s třemi lžícemi slunečnicového oleje a nechte na tmavém místě po dobu 21 dní a pravidelně protřepejte směs.

Tinktura alkoholu má podobný účinek. Na 0,5 litru vodky položíme 10 lžící nakrájené cibule a zase trváme asi dva týdny.

Lidové recepty z houby nehtů s česnekem pomáhají bojovat s mykotickou infekcí a zánětlivými procesy v periungálních tkáních. Jednoduchý přípravek, který obsahuje česnek, alkohol a vařenou vodu, se aplikuje třikrát denně na postižené oblasti rohovky. Optimální poměr složek: 1: 1: 10. Hotový roztok se uchovává v chladničce po celou dobu ošetření.

Pokud se neobjeví žádné známky hnojení, stojí za to zkusit obklady s citronovou kaší. Strouhněte čtvrtku citronu a aplikujte ho na nemocný nehet pod gázovým obvazem. Nohy před parou v mýdlové vodě a suché s ručníkem.

Esenciální oleje

Tradiční metody léčby onychomykózy zahrnují použití hojivých vlastností esenciálních olejů. Přidá se několik kapek v horkých lahvích pro nohy, pleťových mlékách nebo stlačení. Esenciální oleje jsou účinné proti houbám:

 • ylang-ylang;
 • rozmarýn;
 • levandule;
 • čajový strom;
 • oranžová;
 • látky;
 • karafiáty;
 • skořice

Olej z čajovníku může být použit v čisté formě pro aplikaci na vyčištěnou nadrženou desku a kůži kolem nehtové korálky.

Před použitím nějakého esenciálního oleje se doporučuje provést test na přecitlivělost.

Lidové léky založené na propolisu účinně bojují proti nepříjemným projevům mykóz na nohou a zabraňují šíření houbových infekcí.

Propolis dobře zjemňuje nadržené úlomky nehtové desky, což usnadňuje jejich následné odstranění. Zmírňuje zánět, svědění, antibakteriální a dezinfekční vlastnosti.

Propolisové přípravky mají různé formy výroby: alkoholický extrakt, olejový extrakt, masivní propolis. V lékárnách je vhodnější používat krémy a masti s fungicidním účinkem.

Kapalné formy včelí propolis se používají pro noční lázně, lotiony jako lotiony. Tuhý propolis lze jednoduše aplikovat na bolavý prst nebo smíchat s lokálním antifungálním lékem.

Bez ohledu na typ léku je průběh léčby přibližně 3 měsíce. Propolis je pro kůži bezpečný, zřídka způsobuje alergické reakce a nemá toxické nečistoty.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku není nezávislým nástrojem při léčbě nehtů houby. Lék by měl být použit pro dezinfekci ošetřených povrchů a zpracovatelských nástrojů. Vzhledem k antimikrobiálním vlastnostem peroxidu vodíku je možné se vyhnout sekundární infekci.

Bavlněný kotouč navlhčený peroxidem je nanesen na postiženou nehtovou desku po dobu několika minut. Tento postup pomáhá zmírňovat nehty a usnadňuje pronikání antifungálních léků do hlubokých vrstev.

Lázní pro nohy s 3% roztokem peroxidu vodíku umožňují správnou přípravu nohou pro aplikaci základních antifungálních přípravků.

Sůl a soda

Použití sodovky a soli proti houbě na nohou

Prostředky ze soli a uhličitanu sodného jsou všeobecně známé v lidové medicíně a používají se jako adjuvantní terapie při léčbě houby nehtů:

 • Studené lázně s přídavkem sody a mořské soli jsou vhodné pro prevenci recidivy onychomykózy a obnovení struktury nehtů. Postup trvá pouhých 10 minut, po kterém se nohy důkladně umyjí teplou vodou.
 • Pro snížení svrbení je sůl smíchána s jemně nasekanou mátou. Výsledný nástroj musí zabalit infikovaný prst, zabalit s polyethylenem nahoře a izolovat s čistými ponožkami. Je lépe aplikovat směs před spaním a ráno provádět standardní hygienickou úpravu nohou.
 • Infikovaný hřeb je třepán koncentrovaným solným roztokem po dobu 2-3 minut, zbytky produktu jsou promyty teplou vodou s malým množstvím hydrogenuhličitanu sodného. Průběh léčby je určen na 10 dní.
 • Mořská sůl a sodové křoviny pomáhají snadno odstraňovat nadměrné váhy z kůže a nehtů, současně obnovují regenerační schopnosti pokožky a posilují talíř.

Soda jako antifungální činidlo se často používá ve spojení s dehtem nebo domácím mýdlem k přípravě horkých lázní pro nohy. Hydrogenuhličitan sodný je účinný proti mykotickým patogenům rodu Candida.

Výběr lidových léků pro léčbu houb nehtů by měl být prováděn v souladu s lékařskými doporučeními. Navzdory vysoké účinnosti domácích antimykotických léků v počáteční fázi infekce nemůže být onemocnění ve své pokročilé formě léčeno bez použití farmaceutických léků.

Množství pozitivních recenzí o léčbě lidových léků dokazuje účinnost domácích receptů, ale nezaručuje úplné odstranění houbových infekcí bez lékařského zásahu.

Lidové prostředky k boji proti mykóze

Můj syn po armádě našel houbu nehtů. Než se s nimi zacházelo, než soused doporučil vyzkoušet salicylovou masti. Nádherné prostředky jsou v nejbližší lékárně. Koncentrace 35%. Byly ošetřeny po dobu 3 dnů: ráno si rozmazávaly nehty a prsty, ponořili se na plastové tašky a ponožky na vrchol, večer opakovali vše znovu. Kůže byla odlupována vrstvami, ale nebyla žádná bolest.

Oceu mi pomohl. Od večera namočil nohy do čistého vínového octa a v noci na čisté ponožky, namočený i v octě. Ráno jsem umyla nohy studenou vodou se sodou a mořskou solí. A tak každý den téměř měsíc. Zatímco se houba nevrátila.

Vnuk táhl houby z bazénu. Léčba trvala měsíc. Nejdřív jsem umyla nožičky v roztoku sódy (1 lžička s kopečkem na 3 litry horké vody) a pak jsem aplikovala komprese s rostlinným olejem dvakrát denně po dobu 20 minut. Olej koupil v lékárně připraven.

Tento útok mě zachytil v rezortu. Namíchané krémy, nově nanesené laky – nulový efekt. Přítel doporučil kryolínové balení nehtů s esenciálními oleji. Vzala dobrou radu a nelitovala. Pak další noční lázeň vyrobená z čajového oleje na prevenci.

Před 7 lety byla spuštěna houba. Hřeby se okamžitě odlupovaly a kůže se tmavé skvrny. Ošetřeno česnekem. Jen si vzal jeden hřebíček, založil ho na kaši a na nožku na něj nanášel gázový obvaz. Nejlepší celofán a prst. Zpočátku byla bolest nesnesitelná! Pak se to stalo snadnějším. Cesnakové komprese byly prováděny každý den, dokud nehrozí zdravé hřebíky.

Budu sdílet úspěšné zkušenosti s léčbou houby. Nehty byly žluté, exfoliované a aroma byla specifická. V novinách jsem našel recept na masti s kuřecím vejcem a octem. Připravili se podle očekávání každý den, ráno a večer. Musíme vzít hold, pomáháme dobře a rychle! Byl ošetřen po dobu 3 týdnů, pak jej rozmazal jódem a umyl si nohy pouze dehtovou mýdlovou vodou pod studenou vodou.

Leave a Reply