Lidové recepty při léčbě nehtové houby

Posted by

Obsah:

Lidové recepty při léčbě nehtové houby

Léčba hubových návyků: nejlepší a nejúčinnější recepty

Onychomykóza je neřešitelné houbové onemocnění nehtů, které se v našich dnech vyskytují u každých 5 obyvatel planety. Zdravý člověk potřebuje jen chodit bosý na pláži nebo na podlaze v bazénu nebo vodním parku tak, aby spóry houby padaly na povrch desky na nehty. Infekci lze léčit různými způsoby, ale lidové léky na hubu nehtů jsou považovány za nejlepší z hlediska bezpečnosti těla.

Téměř všechny léčivé antifungální látky mají toxický účinek a negativně ovlivňují funkci životně důležitých orgánů. Proto v počáteční fázi onemocnění mohou být lidské léky mnohem účinnější než syntetické drogy.

Používání populárních receptů by mělo být spojeno s přísným dodržováním hygienických opatření, což pomůže zabránit dalšímu šíření infekce a zachrání ostatní před možnou infekcí.

Nejlepší lidové prostředky proti nehtové houbě

Lidové léky na houby nehtů se mohou kombinovat s předepsanými léčivy lékáren dermatologů. Výsledky léčby v tomto případě budou vyšší.

Doma, onychomykóza je léčena bylinami, produkty a látkami:

 • Jod
 • Ocet
 • Bow
 • Káva
 • Cesnak.
 • Propolis.
 • Kerosene.
 • Novocain.
 • Dehet bříza.
 • Esenciální oleje.
 • Kombucha.
 • Peroxid vodíku.
 • Tinktura meruňkové gumy.

Zvažte nejúčinnější opatření při léčbě návykových látek pro nehty houby.

Olej z čajovníku

Vyberte si vysoce kvalitní esenciální olej. Nemělo by to být levné. Pouze 100% oleje vám pomůže. Obvykle je na trhu 10 ml lahvička. Tato částka je pro celý rok dostačující a stále zůstává.

Každý den v noci pipeta, která je zabudována do lahvičky, kape každý kapek po kapce. Tekutina obklopuje celou nehtovou destičku, oblast kolem hřebíku a dokonce i meziprostorové prostory.

Prsty vysušte venku. Omotat gázovou ubrousek a položit bavlněné ponožky.

Používá se nejběžnější 5% roztok jódu. Lidem je považován za nejefektivnější, cenově dostupnější a užitečnější metodu s poskytnutím důležitého dezinfekčního prostředku a intenzivním antiseptickým příznivým účinkem.

Během dne budete muset podat dvakrát všechny postižené oblasti, kde je houba. Opalování a přímé hoření celé tkaniny nastává. Také tento jód ošetřuje pokožku kolem postižených oblastí, dokud nezmizí.

Dehet bříza

Léčte měsíčkem dehet po napájecích táborech. To by mělo být týdenní dvakrát. Na suchém povrchu každé destičky by měl upadnout kapička farmaceutického dehtového dehtu. Počkejte, až nástroj vysuší, noste bavlněné ponožky a nezakrývejte nohy po dobu dvou dnů. Poté opakujte postup až do vylepšení.

Můžete také vytvořit masti. Jedna část dehtu je odebrána 4 díly vnitřního tuku nebo dětského krému, všechno je smícháno a naneseno denně na nehty před spaním. Prsty jsou zabaleny s polyethylenem, obvaz je připevněn, ponožky jsou natažené. Ráno si můžete umýt nohy teplou vodou a mýdlem.

Můžete také použít dehet mýdlo, pak není dost dehet, jen 10%.

Propolis pro houby snižuje svědění, záněty a také zabraňuje rozvoji a šíření infekcí. Při správné léčbě zmizí bolavý hřebík a na jeho místo zdravý člověk poroste poměrně rychle.

 1. Ve farmaceutické lékárně užíváme alkoholickou tinkturu propolisu (20%), namočíme vatový tampon a aplikujeme ji na postižený neht. Poté fixujeme vatovou vatu a necháme ji 1 den. Po 24 hodinách opakujeme postup, protože jsme předtím vyčistili vrchní změkčenou vrstvu pilou.
 2. Infekci je možné léčit pomocí propolisu, který je drcený a smíšený s antifungálními mastimi a krémy. Poté se tyto léky používají podle pokynů. To pomůže zvýšit terapeutický účinek léčiv.
 3. Dvakrát denně pečlivě vypusťte nohy, ořízněte postižené oblasti nehtu, oškrábejte horní vrstvu a naneste na ošetřený povrch propolis. Nechte to pěšky po dobu 30 minut. Po měsíci můžete vidět pozitivní výsledek.
 4. Tinktura propolisu může být přidána do léčivých lázní nohou rychlostí 15 kapek na 3 litry vody. Stojí za to, že nohy držíte v takové lázni po dobu 15-20 minut, po které se doporučuje vyčistit hřebíky a nohy v suchu a namazat kůži kolem nehtové desky peroxidem vodíku.

Správné provedení receptu zajišťuje úplné vymizení houby nehtů po 3 měsících.

Předkládám ošetření houby na nohou s lidovými prostředky s nepostradatelnou pomocí celandinu, který má společný, účinný antifungální účinek. V létě rozdrtíme celandín, na místě se objeví pomerančová šťáva (možná s nádechem) barvy, kterou potřebujeme. Pomocí této šťávy mazáme všechny stávající pacienty a postižené oblasti.

Nejprve se můžete cítit jako svědění, ale určitě začne mizet. Opakujte tento postup po 3,5 minutách. Proto opakujeme přesně 4 nezbytné časy. Pro tento den je důležité provést 2 takové cykly. Měsíc léčby přinese obrovské změny a zlepšení.

Houba je zničena působením kyselého prostředí, takže ocot je široce používán k léčbě, může se rychle zbavit infekce, zmírnit zánět kůže a také obnovit strukturu nehtu.

 1. Pro ošetření je nutné připravit octový roztok, v poměru 1 díl octu k 8 vodě. Tekutina musí být při pokojové teplotě. Před ošetřením nohou potřebujete páru v horké vodě a potom odstranit postiženou část nehtů. Pak byste měli ponořit nohy do umyvadla s připraveným roztokem octu po dobu 15 minut. Tento postup se provádí jednou za dva dny.
 2. Dalším způsobem je nasáknout čisté ponožky v roztoku octa, položit je na nohy, vytáhnout vlněné ponožky zhora a jít spát v této formě. Ráno opláchněte nohy studenou vodou a důkladně osušte. Vyčistěte změkčený povrch hřebu pilníkem a ošetřete antiseptickým roztokem.

Podle potřeby můžete přidat do vody éterické oleje, jako je máta, rozmarýn, levandule a eukalyptový olej. Jsou vybaveny relaxačním, protizánětlivým a antiseptickým účinkem a umožňují vám v krátké době zničit spory hub.

Soda pasta

Abyste vytvořili hustou směs, musíte zředit potřebné množství sodovky vodou. Pak důkladně promíchejte, až se vytvoří homogenní hmota. Tato pasta by měla být nanesena ve stejné vrstvě na nehtu, pak kapka několik kapek citronové šťávy na vrcholu sodovky.

Nakonec to bude trochu vylepšené a tvoří charakteristické bubliny. Po 5 minutách musí být pasta odstraněna promytím nohou teplou vodou a mýdlem. Během léčby sodové houby je nutné použít antifungální masti.

Komprimuje mátou a solí

Pokud se infekce z nehtu rozšířila na kůži mezi prsty nebo podpatky, můžete použít tuto metodu. jemně rozemletou čerstvou máta, aby se dala šťáva, promícháme se solí. Souběžně s nehty komprese na bolavý bod a vítr.

Neměl by být používán s otevřenými rány a prasklinami: nemusíte připomínat strašnou bolest, když používáte sol na poškozenou pokožku.

Rychlá hubová péče s peroxidem vodíku

Pro rychlé potlačování aktivity houby, která napadla nehtové destičky, je povoleno externí použití peroxidu vodíku metodou Neumyvakin.

 1. Při léčbě onychomykózy doporučuje profesor vyprážet nohy v roztoku sodíku (1 čajová lžička na 1 litr vody) a pak pomocí kleští na nehty “kousnout” malou část postiženého nehtu. Dále by se měl kus bavlny stlačit 3% roztokem peroxidu a dát ho na nehty
 2. S houbou na rukou takových aplikací držte 10 – 15 minut, na nohou – od 40 do 60 minut. Četnost zasedání – 2 za den až do úplného zotavení. Vany pro ruce a nohy v onychomykóze s peroxidem vodíku jsou vyrobeny z vody ohřáté na 50 ° C a peroxidu 3%. Poměr – 2 polévkové lžíce. l x 1 litr vody. Stonky stoupají 2 str. za den po dobu 15 minut po celý týden.

Peroxid může být také smíchán s jinými látkami a získávat efektivní lidové prostředky k léčbě nehtů houby:

 1. Polovička horké sody se rozpustí ve čtyřech šálcích vody a nalije se ve čtvrtém šálku peroxidu vodíku 3%. Ve směsi půl šálku síranu hořečnatého a čtvrtinu šálku octa. Lék je nasycen bavlněným tamponem a fixuje pleťovou omítku na postiženou talíř. Změňte obvaz každých 10 hodin. Celkový průběh terapie je jeden měsíc.
 2. Ocot je smíchán s peroxidem (koncentrace obou látek – 3%) ve stejných poměrech. Zatímco masivní stezky jsou nohy ponořené do něj. Dále jsou špičky prstů umístěny po dobu půl minuty v bělícím roztoku zředěném vodou a rychle se umyjí končetiny pod tekoucím proudem. Postup je dokončen ošetřením nehtů směsí vazelíny a oleje z čajovníku (1: 1) a položíme na teplé ponožky. Léčba trvá 1 týden.

Rychle a snadno odstranit houby z nehtů pomůže lotionu s Novocain. Kousek bavlněné vlny je impregnováno tekutým lékem a nalepen na postiženou desku. Pouze 2 mléka – a houba na nehty je možné léčit navždy.

Návštěvnické recepty

Vyacheslav. Chci se podělit o způsob, který mi pomohl. Hřebík na hrudníku byl houba téměř úplně zničen a pak jsem ji jen vzal. Příprava směsi (lék) 3 lžíce. polévková lžíce kyseliny octové (96%) + Č. lžíce vodky + Art. lžička glycerinu. Tento přípravek musí být uchováván v tmavě zbarvené, uzavřené skleněné nádobě. Před aplikací tohoto léčiva na hřebík je nutné důkladně umýt nohy a vyčistit volnou část nemocného hřebíka tak, aby co nejvíce naskládala zbývající část hřebu.

Vysušíme nohy, zejména bolest, dokud není vlhkost úplně odstraněna (kůže a nehty musí být zcela suché, jinak houba má šanci zůstat naživu déle). Pak s bavlněným tamponem na zápěstí nebo hůlkou pro uši bohatě osuší bolavý bod na prstu. To se nejlépe provádí večer po návratu domů na noc nebo o víkendech. Bez bot a ponožek bude účinek léčby maximalizován.

Nalezení nohou na otevřeném vzduchu a zejména na slunci pomáhá s tímto léčivem velmi dobře! Moje léčba trvala asi 6 měsíců. Proto musíte být trpěliví. Všechno skončilo úplným odstraněním houby na nohou. A co je nejdůležitější – nevezmala jsem žádné pilulky a drogy uvnitř!

Vedle externí léčby je třeba přehodnotit jejich chování a porozumět morálnímu a psychologickému důvodu, který přispěl k vzniku nemoci. Zdá se mi, že se mi to podařilo a když jsem si uvědomil chyby (hříchy), které jsem udělal v mém chování, rozloučil jsem se s účinkem a příčinou houby společně …

Léčba houbových návykových látek doma

Nejlepší lék na hubení nehtů na nohou

Málokdo ví, že používání octu může vyřešit spíše komplikovaný zdravotní problém odstranění nehtové houby. Vzhledem k dostupnosti stolního octa (9% kyselý roztok) a dokonce i acetické esence (70% kyselý roztok), které lze zakoupit v železářském obchodě nebo na trhu, existuje mnoho způsobů, jak léčit houby na nohách tímto produktem.

Samoléčba octem by samozřejmě měla být prováděna pouze v případě, že onemocnění neprošlo do zanedbatelné podoby a je žádoucí kombinovat ji se speciálně vyvinutými léky. Pokud však existuje naléhavá potřeba léčby nehtů houbou a není čas a peníze na návštěvu lékaře nebo farmakoterapie, můžete použít ocot sám, hlavně je dodržovat příslušná bezpečnostní pravidla.

Vlastnosti použití octa pro ošetření houby

Hlavním účinkem použití octa je vytvoření v oblasti infekce s houbovým kyselým prostředím, který zabraňuje růstu hyfů a šíření spor. Postupně umírající houba bez přístupu k novým zdrojům živin umírá a nepřítomnost mnohem trvalejších sporů zabraňuje možnosti relapsu onemocnění.

Na první pohled je vše velmi jednoduché – jak zničit bakterie s antiseptikem. Ale ve skutečnosti je houba velmi houževnatá, protože její tělo není na povrchu hřebíku nebo kůže a jde do tloušťky tkáně. V tomto ohledu lze pozitivní výsledek léčby onkomykózy očekávat pouze v případě přísné pravidelnosti postupů, které nezanechávají čas parazita pro rehabilitaci a proniknutí pod kůži.

Před léčbou houby nehtů se ujistěte, že koncentrace kyseliny octové je stejná, jak je uvedeno v receptu. Pokud recept obsahuje odkaz na octovou esenci, pak to znamená 70% roztok, který musí být rozpuštěn nebo aplikován v bodě. Potraviny nebo stolní ocet obsahují 6 a 9% kyseliny. Zanedbání těchto údajů může vést k ukončení léčby při chemickém spálení.

Kromě tohoto bodu neexistují specifické kontraindikace léčby octem. Individuální intolerance je velmi vzácná, ale ocot je tak obyčejný, že pacienti si obvykle uvědomují tuto zvláštnost organismu. Během prvních postupů může dojít k pocitu pálení, ale je to normální a nakonec projde. Zbytek ocet, při respektování bezpečnostních pravidel, nepředstavuje žádné ohrožení zdraví.

Acetátové koupele

Teplé noční lázně jsou považovány za účinný prostředek proti houbám, pravidelné používání vám umožňuje zbavit se onychomykózy v počáteční fázi bez dalších léků. Také octové lázně jsou vynikající prevencí houbových infekcí. Postup vyžaduje teplou, asi 50 stupňů vodu a sklenici octu o koncentraci 9%. Úroveň vody v nádrži by neměla být vysoká, ale pouze až po kotníky. Na roztok se ponoří nohy a udržuje se 15 minut.

Před očkovací lázní je žádoucí provést kompletní pedikurní proceduru, včetně odstranění postižených oblastí nehtové desky a mrtvých vrstev pokožky, mozolů a kukuřiček na nohou, ale bez použití dekorativního povlaku na nehty. Pokud si ořezáte a necháte si nechty sami, musíte to udělat velmi opatrně, protože mikrodamky na kůži mohou přispět k šíření houbových infekcí.

Okamžitě po octovém lázni osušte nohy ručníkem a položte na bavlněné ponožky. Opakujte třikrát týdně.

Acetic lotions

Lotion na místech postižených houbou se nejlépe provádí po ocelových lázních. Pro tento účel se používají jak farmaceutické přípravky, tak i čistý 9% ocot, ve kterém je bavlněná vložka navlhčena a nanesena na nehty po dobu patnácti minut.

Složitější recept: směs vodky nebo čtyřicet stupňů léčebného alkoholu, glycerinu a kyseliny octové 70% v rovnoměrném poměru, promícháme až do vyhlazení. Bavlněný tampon navlhčený roztokem se udržuje po dobu patnácti minut v postižených oblastech, po kterém se oblékají ponožky z bavlněného materiálu. Postup léčby – týden, pokud je to nutné, lze opakovat za několik dní.

Masti na ocot jsou dlouhodobě uchovávány, jsou vhodnější k použití než výrobky s konsistencí kapaliny. K přípravě acetické masti je nutné užít kyselinu octovou 70%, dimethylftalát, glycerin a olivový olej v poměru 2: 1: 1: 1. Po důkladném promíchání všech složek je masť připravena k použití.

Aby se zabránilo šíření houbové infekce a zničily její patogeny, masť by měla být aplikována denně do postižených oblastí bavlněným tamponem, udržována po dobu 8-10 hodin a poté omývána mýdlem. Tento recept může být použit nejen pro léčbu onkomykózy nohou, ale i na postižené nehty rukou.

Preventivní opatření proti houbám jsou v souladu s hygienickými pravidly, zejména na veřejných místech – vany, bazén, bowlingový klub. Vyberte si pohodlné boty a ponožky vyrobené z přírodních materiálů, protože poruchy krevního oběhu v nohou spolu s vysokou vlhkostí vytvářejí předpoklady pro rozvoj onychomykózy (viz také: onychomykóza – příčiny a prevence). Gymnastické cvičení, mírné cvičení a běh mohou zlepšit krevní oběh a posílit imunitní obranu, což činí tělo imunní vůči houbovým a jiným infekcím.

Související videa:

Léčba nehtové houby na oleji z čajovníku

Olej z čajovníku je účinným prostředkem pro léčbu onemocnění, který působí přímo na příčinu onemocnění – dermatofytních hub. Eterický olej z čajovníku obsahuje alfa-terpinin, alfa-lipanden, limonen, sabinen, cyneol a další látky, které poskytují antiseptické vlastnosti a protizánětlivý účinek.

Před použitím esenciálního oleje je nutné provést test na alergie – trochu se aplikujte na kůži zápěstí, pokud během 12 hodin nedojde k podráždění, zarudnutí vyrážky a dalším reakcím, pak může být nástroj použit pro lékařské účely. V opačném případě musí být zředěna na bezpečnou koncentraci nebo zcela opuštěna touto technikou.

Způsoby použití oleje z čajovníku:

Noční koupel s olejem z čajovníku. Teplá voda se vnese do nádrže na úroveň kotníků, přidá se 15-20 kapek esenciálního oleje a nohy se v ní drží po dobu dvaceti minut, přičemž se udržuje vysoká teplota vody (45-50 stupňů). Průběh léčby je dva měsíce, denní lázeň potřebujete. Během léčebného postupu je nutné odstranit postižené oblasti nehtové desky pomocí pilníku na nehty, klešťových kleští nebo nůžek.

Vložte olej na desku na nehty. Pokud nemáte reakci na nezředěný olej z čajovníku, pak pro zvýšení účinnosti tohoto efektu je aplikován v čisté formě na postižené oblasti nehtu. Předtím byly nohy vařeny v teplé vodě s přidáním mýdla (pro lepší rozpuštění můžete rošt). Olej se vkládá do desky na nehty bavlněným tamponem dvakrát denně, není třeba opláchnout.

Jak rychle vyléčit houby na nehty?

Vnitřní a vnější použití peroxidu vodíku pro léčbu infekčních a jiných onemocnění popsal profesor Neumyvakin v knize napsané na základě osobních zkušeností. Uvádí peroxid vodíku jako profylaktickou látku s antibakteriálními vlastnostmi.

Externí použití peroxidu vodíku k léčbě plísňových infekcí se provádí po napaření nohou v teplé vodě s rozpuštěným sódem v množství jedné čajové lžičky na litr. Když se nehtové desky změkčují, odtrhněte malý kousek postižené oblasti nehtu nožkami na nehty a po nasáknutí 3% roztokem peroxidu naneste na nehtovou desku. Nechte působit 10-15 minut na nehty rukou nebo 40 minut na hodinu na nohou. Postupujte dvakrát denně, dokud symptomy houbové infekce nezmizí.

Pro snížení odparování peroxidu a zvýšení intenzity nárazu je deska na nehty s lotionem zabalena plastovým obalem. Po uplynutí doby expozice důkladně opláchněte prsty a ruce pod tekoucí vodou.

Pro terapeutické a preventivní účely se doporučuje podávání peroxidu vodíku třikrát denně.

Dobré výsledky poskytují lázně pro ruce a nohy (v závislosti na umístění onychomykózy) peroxidem vodíku. Zředí se 3% peroxid vodíku ve vodě při teplotě 40-50 stupňů rychlostí dvě polévkové lžíce na litr vody. Doba procedury je patnáct minut, pravidelnost je dvakrát denně po dobu jednoho týdne.

Namísto peroxidu vodíku v tomto receptu můžete použít mrtvou vodu s negativním redox potenciálem, nazývá se také anolytová voda. Anolytová voda je bezpečná pro použití na citlivé pokožce, ale má antiseptické vlastnosti, které snižují růst hub.

Zpracování peroxidu vodíku Video:

Výsledky použití peroxidu vodíku:

Účinná léčba pokročilé formy houby nehtů

Tento extrémní způsob léčby houbových infekcí se používá pro těžké léze nehtové plotny, je třeba je používat opatrně, aby nedošlo k poškození kůže.

Chcete-li se zbavit houby, je hřebík ošetřen neutralizačním přípravkem proti korozi (lze jej zakoupit v obchodě s auto díly). Tento výrobek obsahuje kyselinu ortofosforečnou, která účinně ničí houbu, ale pokud je používána nedbale, může poškodit kožní tkáň. Proto je při jeho aplikaci nutné dodržovat bezpečnostní opatření – pracovat v dobře větraném prostoru, v ochranných brýlích a gumových rukavicích, vyhýbat se kontaktu s kůží a sliznicemi.

Zdroj: osobní zkušenost čtenáře webu.

! Bezpečnějším způsobem by bylo použití kerosenu, který má také vysokou pronikavou sílu a velmi velký účinek na houbu.

Další lidové prostředky pro hubu nehtů na nohou

Komplexní ošetření nehtové houby na nohou s použitím populárních receptů na bázi peroxidu vodíku vám umožní zničit houby a zbavit se nepříjemného zápachu a dalších doprovodných příznaků.

Dvě účinné léky proti houbové infekci:

Receptura s peroxidem 1. K přípravě terapeutické směsi budete potřebovat hydratovanou sódu (0,5 šálku), teplou vodu (4 šálky), peroxid vodíku ve 3% koncentraci (0,25 šálků) a pol poháru síranu hořečnatého nebo anglické soli. Směs důkladně promícháme a přidáme další čtvrtinu šálku octa. Namočte bavlněný tampon s výsledným roztokem a nasaďte ho na postiženou nehtovou desku omítkou. Je nutné aktualizovat obvaz každých deset hodin, průběh léčby je jeden měsíc.

Recept s peroxidem 2. Postup pro léčbu hub v tomto předpisu se skládá ze tří fází. Nejprve je třeba připravit řešení pro ošetření povrchů nehtů a kůže postižených houbou – směs 3% octa a peroxidu v koncentraci 3% v poměru 1: 1. Tato směs je ošetřována nohama, dokud nehasne. Druhým stupněm je ponoření prstů s infekcí houbových nehtů po dobu půl minuty ve slabém roztoku bělícího činidla ve vodě, po kterém jsou důkladně omyty pod tekoucí vodou a osušte je ručníkem. Na závěr se na nehtovou desku aplikuje olej z čajovníku smíchaný s vazelínou ve stejném poměru. Používejte teplé ponožky nebo rukavice (pokud byla tato technika používána k léčbě onkomykózy nehtů). Léčba je týden.

Novokainovaya lotion. Velmi jednoduchý, ale účinný lidový lék při léčbě houby je novokainický krém. Stačí namočit kus bavlněné vlny Novocain a aplikovat na houbu v noci. Pouze dvě taková pleťová voda jsou dost natolik, aby se permanentně zbavila houby.

Tinktura meruňkové pryskyřice: 1 polévková lžíce pryskyřice odstraněny ze stromu nalijte sklenici vodky, trvají na tři dny. Namažte tímto roztokem kůži nohou a nehtů. Před každým použitím protřepejte. Trvalo nám měsíc, než jsme se uzdravili, postižené nehty byly odříznuty, když se odlupovaly, nové zdravé rostly. Při vyšetření lékař potvrdil skutečnost, že došlo ke zotavení. Mohu také doporučit použití v tomto případě starého, zesíleného slunečnicového oleje.

Aplikace česneku: vzala si česnek, stlačila ho s česnekem, naložila na nehty, přikryla ho celofánem a obtočila ho obvazem, nebo ho položila na špičku prstu. Opustil obvaz až do rána, v prvních dnech pocítil pulzující bolest, jako absces, ale to bylo nutné vydržet. Postupy opakovaly denně a nové nehty rostly.

Silná káva. Jen málo lidí ví, že obyčejná, ale silná káva je velmi dobrým lidovým prostředkem pro léčbu hub. Rozpusťte kávu silnější a jen ponořte ruce nebo nohy do šálku – v závislosti na tom, kde máte houby. Tento postup se nejlépe provádí večer před spaním. Hnůj úplně zmizí po několika takových večerních procedurách. V tomto případě se pokožka stává hladkou a bolest rychle prochází.

Autor článku: Sokolova Nina Vladimirovna | Fytoterapeut

Vzdělání: Diplom v oboru “Medicína” a “Terapie” získal na univerzitě pojmenované podle NI Pirogov (2005 a 2006). Pokročilý výcvik na katedře fytoterapie na Přátelském univerzitě v Moskvě (2008).

Leave a Reply