Lidové recepty pro léčbu hub na nehty

Posted by

Obsah:

Jak se zbavit houby octem

Je možné se zbavit onychomykózy (houbových infekcí nehtů na nohou a rukou) doma bez použití léků. Tradiční medicína nabízí mnoho receptů a metod, z nichž jedním je ošetření houby nehtů s octem.

Hlavní symptomy onemocnění

Více než 10% populace planety se seznámí s infekcemi houbových nehtů. Můžete se nakazit onychomykózou při návštěvě bazénu nebo sauny, na pláži nebo v lázních, v obchodě s obuví nebo ve sportovním klubu. Důležitou podmínkou pro rychle se zbavit nepříjemného problému je okamžitě zahájená léčba. Chcete-li to udělat, musíte znát hlavní příznaky onemocnění, které byste měli věnovat pozornost. Patří sem:

 • zožltnutí nehtové destičky;
 • zahušťování nehtů;
 • žebrování, vytváření drážek;
 • vzhled bílého květu pod hřebíky;
 • odlupování nehtové desky a zbarvení jejích okrajů.

Nejčastěji se pacient obává o svědění a pálení v postižené oblasti, z nehtu může vyletět specifický kašovitý zápach. V některých případech dochází ke zčervenání a zánětu nehtového polštářku, sekundární infekci může být přidělen hnisavý exsudát.

Kterýkoli z těchto příznaků by měl být příčinou okamžité návštěvy dermatologa, který stanoví správnou diagnózu a vytvoří optimální léčebný režim.

Ocot: vlastnosti a typy

Kyselina octová je bezbarvá transparentní kapalina s charakteristickým zápachem a výraznou kyselou chutí. Většina produktů, které lze vidět na regálech skladů, vyráběných chemickými prostředky z odpadového lesního průmyslu nebo při zpracování uhlovodíků (zemní plyn a olej). Je určen pro technické účely – odstranění skvrn, dezinfekci povrchů.

Pro konzervování, vaření a domácí lékařství je výhodnější použít ocot získaný z přírodních surovin, který má několik odrůd:

 1. Apple Ukázalo se, že při kvasení šťávy ze zralých jablek. Má charakteristickou vůni a mírně kyselou chuť. Obsahuje organické kyseliny, minerály a vitamíny A, C a skupinu B.
 2. Víno Je vyroben z bílého nebo červeného vína. Červený ocet má bohatší vůni, což je důvod, proč je dražší. Používá se při přípravě různých marinád, omáček, na oblékání salátů.
 3. Rice Populární v Japonsku, Číně a dalších východních zemích. Má jemnou příjemnou vůni a sladkokyselou chuť. Může být černá, červená nebo bílá. Používá se při přípravě sushi a jiných tradičních orientálních jídel.
 4. Pivo. Je vyrobena z fermentovaného piva. Má sladce příjemnou vůni a jemnou chuť s mírnou kyselou vůní. Má charakteristickou tmavě žlutou barvu, připomínající pivo.
 5. Balsamik – “král octů”, získaný zpracováním sladkých odrůd hroznů a stárl v dubových sudech po dobu 10 let. Jeho jemná vůně a rafinovaná chuť přidávají koření na jakoukoli pokrm.

Pro medicínské účely se používá alkohol (stolní) ocot, který se získává z ethanolu a chuti a zápach se liší od syntetických. V mnoha receptech tradičních léčitelů je nahrazeno jablkem, který je považován za užitečnější.

Ocot s houbovými infekcemi

V počátečním období onychomykózy je důležité zabránit šíření patogenní mikroflóry na zdravé nehty a kůži. Kyselina octová může nepříznivě ovlivnit spory huby, zabránit jejich reprodukci a vést k úplné destrukci mykotických kolonií.

Hlavní vlastnosti, díky nimž je přípravek široce používán v dermatologii, jsou následující:

 • antiseptikum;
 • fungicidní;
 • antibakteriální;
 • dezinfekce.

Z nehtové houby na rukou nebo nohou se používá doma 9% kyselina octová nebo 70% octová esence. Druhé by mělo být používáno s velkou opatrností, aby se nehořilo.

Příprava na ošetření octem

Chcete-li zbavit octu nebo esence houbou co nejúčinněji a nejrychleji, měli byste se řádně připravit na postupy. K tomu potřebujete:

 • odstranit lak z destičky na nehty;
 • nohy před parou, odstranění infikovaných oblastí nehtů nožnicemi nebo kleštěmi;
 • odstranit hrubou kůži na nohou pemzou nebo štětcem;
 • Aplikujte vrstvu tuku nebo oleje na zdravé oblasti kolem léze.

V době onemocnění by pacientovi měla být přidělena individuální ručník, žínka a další hygienické prostředky. Musí být vařeny každý druhý den a do vody přidáváte hydrogenuhličitan sodný (soda do pečiva). Je nutné dezinfikovat nástroje používané pro manikúru nebo pedikúru pomocí speciálních řešení.

Kontraindikace

Před zahájením léčby byste měli zkontrolovat alergickou reakci pokožky.

K tomu je třeba aplikovat malé množství octa, zředěného vodou v poměru 1: 1, na kůži na zadní straně ruky. Pokud se objeví zarudnutí, otoky, vyrážka nebo jiné nežádoucí účinky postupu, je nutné zrušit a poradit se s lékařem.

Použití ocet se také nedoporučuje těmto osobám:

 • děti do 12 let;
 • těhotné ženy;
 • kojící matky.

Zabraňte požití léků na sliznicích a očích. Pokud k tomu dojde, je nutné je důkladně opláchnout pod tekoucí vodou a v případě potřeby se obrátit na lékařskou péči.

Lidové recepty proti nehtové houbě

Nejjednodušší způsob, který pomáhá dobře v počáteční fázi onemocnění, je použití stolu nebo jablečného octa na každé nehtové destičce a držte 10-15 minut. Postup musí být opakován 2-3 krát denně, dokud nedojde k úplnému vytvrzení.

Ocet je také součástí mnoha populárních receptů: vany, komprese nebo masti.

Sklo ocet zředí se 2 litry vody o teplotě 40-45 0 C lázni přidá 2 lžíce glycerinu a 2 polévkové lžíce peroxidu vodíku.

Ponořte nohy do vody a nechte 15-20 minut. Poté, aniž byste opláchli, pečlivě osušte pokožku ručníkem a nanášejte masti na každý hřebík.

 1. V počátečních stádiích onemocnění lze onychomykózu vyléčit pomocí kompresí jablečného octa a olivového oleje. Měly by být smíchány ve stejných poměrech, nasáklé bavlněnými tampony a aplikovány na postižené nehty přes noc. Pro větší účinnost by měl být každý prst obalen obalem a na nohu by měla být položena vlněná ponožka. Průběh léčby trvá nejméně 2 týdny.
 2. Komprese octových esencí, vodky a vody, které jsou smíchány v poměru 1: 1: 2, pomáhají proti běhání houb na nehty. Gázové ubrousky s tímto roztokem jsou umístěny na nehty, uchovávány po dobu 25-30 minut a pak odstraněny odlupované oblasti pomocí štěrku a aplikovat antifungální masti.

Ocot a jód

Jód, stejně jako ocet, má antiseptické a fungicidní vlastnosti a aktivně zabraňuje šíření houbových infekcí.

Doma použijte lotiony, ve kterých pro 1 lžíci octa přidáte 4-5 kapek 5% roztoku jódu. Bavlněné tampony, impregnované kompozicí, se na postižené oblasti nanášejí po dobu 10-15 minut, pak se odstraní mrtvá část nehtů a roztírají se smetanou.

Ocot a bonbón

Infúze z jablečného octa a bylinných bylin pomáhá léčit i zanedbané houby.. Nejlepší je užít čerstvé rostliny, ale vhodné sušené lékárnické suroviny.

Je třeba nalít 200 g rozdrcených surovin s 1 litrem jablečného octa a udržovat na chladném tmavém místě alespoň 2 měsíce. Potom tekutinu vypusťte a přidejte 2-3 lžíce soli.

Napařené ruce nebo nohy by měly být uchovávány v infuzi po dobu 10 minut ráno a večer, pak skvrnit sterilní ručník. Kurz je až 3 měsíce, dokud se nehrozí vznik nového hřebu.

Pro léčení houbových lézí jsou široce používány lidové léky založené na včelích výrobcích. Vynikající výsledky jsou zaznamenány při použití následujících mastek:

 1. Dva velké plátky kalanchového nebo agavového kotleta přidejte 3 lžíce octa, 50 g medu a 1 čajovou lžičku skořicového esenciálního oleje. Mastička se vkládá do nehtů každou noc po vodních procedurách a nosí teplou ponožku.
 2. Kombinujte 100 g roztaveného vepřového nebo husového tuku s 25 g drceného propolisu a 50 g octové esence. Pečlivě promíchejte, rozetřete na čisté, suché nehty 2 krát denně. Průběh léčby je 2 týdny, v případě potřeby lze postup opakovat po měsíci.

Lidé, jejichž med způsobuje alergie, by měly být předem testované masti. K tomu je třeba aplikovat na malou oblast pokožky na zápěstí nebo v ohybu kolena a sledovat reakci.

Ocet a vejce

Základem této masti je acetická esence a čerstvé kuřecí vejce. Měl by být důkladně omyt, vložen do skleněné nádoby a nalijte sklenici kyseliny. Po 5-6 dnech, kdy je skořápka úplně rozpuštěna, je třeba vajíčko vyjmout, film odstranit a rozdrtit vidličkou.

Ve 100 g másla nebo husí tuk přidejte vejce a 4 lžíce esence. Masti by měla být smíchána a zmrazená.

Aplikujte na vepřové nehty ve večerních hodinách, zabalte prsty filmem a nasaďte si vlněnou ponožku. Doba trvání léčby závisí na stupni onychomykózy, v průměru trvá 1-2 měsíce.

Acetic Essence

Vzhledem k vysoké koncentraci kyseliny octové má esence schopnost rychle zničit plísňové spóry a zabránit jejich reprodukci. Tento výrobek je však velmi agresivní a spolu s léčbou může tělu způsobit značnou škodu.

Při práci s ním tedy musíte dodržovat pravidla:

 • Nepokládejte na kůži za přítomnosti prasklin, ran nebo odřenin;
 • Nepoužívejte k léčbě dětí;
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.

Pokud se vyskytnou známky podráždění: vyrážka, zarudnutí, svědění nebo hoření, léčba by měla být ukončena a příznaky by měly být hlášeny lékaři.

Mykóza Prevence

Onychomykóza nepředstavuje ohrožení lidského zdraví, ale může ovlivnit jeho životní styl, takže je velmi důležité zabránit infekci houbami. Postupujte podle následujících pokynů:

 1. Dodržujte pravidla osobní hygieny.
 2. Nechoďte bosí v bazénu, koupání, na pláži.
 3. Ošetřete obuv s antifungálními přípravky pravidelně.
 4. Nepoužívejte ručníky, žínky, nikoho jiného ponožky nebo boty.

Je třeba se starat o své zdraví, posílit imunitní systém, užívat vitamínové přípravky, častěji být v přírodě, jít na sport. Měli byste pravidelně pečlivě vyšetřovat kůži a nehty a při nejmenším příznaku onemocnění okamžitě poraďte se s lékařem.

Nakládání s věcmi

Kyselina octová se používá nejen při léčbě mykóz, ale i během preventivních opatření. S jeho pomocí můžete dezinfikovat boty a osobní věci nemocného a eliminovat možnost infekce jeho příbuzných.

Pro 5 litrů vody byste měli přidat 1 šálek octa a otřít výsledný nábytkový nábytek, podlahy, klempířství, boty a další věci. Ložní prádlo, ručníky, ponožky a spodní prádlo pacienta před mytím by měly být namočeny ve vodě s přidáním octa (2 šálky na 3 litry) po dobu 2-3 hodin.

V místnosti, kde je pacient umístěn, je nutné každý den mokré čištění a otevření oken pro vysávání, aby se zabránilo opakování onemocnění a aby se chránili všichni členové rodiny.

Aplikování octa je jednoduchý a levný způsob boje proti nehtům. Prostředky založené na tomto produktu jsou nejúčinnější v kombinaci s fungicidními mastimi nebo v počátečním stádiu onemocnění, což potvrzují hodnocení pacientů.

Svetlana, 45 let. Přivezená houba ze střediska, kde se aktivně zúčastnila koupání. Jakmile zjistila, že hřebík na špičce se změnil na žlutou, okamžitě se zaregistrovala u dermatologa. Doporučil mu aplikovat lotion s octem. Po dvou týdnech se nehty slz, a pod ní se zdálo, že jsou mladí zdraví.

Sergey, 38 let. Dlouhou dobu nepřikládal houbám na nohách význam, obrátil se k lékaři, když mu nehty začaly čerňovat a začaly se odlupovat. Lékař doporučil denní lázně s octem k páření z nehtů a masti absorbované lépe. Byl jsem léčen už téměř měsíc, jsem spokojen s výsledkem, doufám, že za pár týdnů nebude stopa houby.

Tatiana, 30 let. Na radu mé babičky si udělala masť octa s vejcem. O týden později jsem cítil úlevu, nehty začaly postupovat. Také jsem propojil ocelové balení, teď se dívám, jak rostou nové krásné nehty.

Jak se zbavit houby. Recepty. Způsoby léčby

Léčba infekcí houbovými nehty Vykonává se povinným jmenováním speciálních antifungálních léků. Farmaceutické přípravky však nejsou vždy účinné a poskytují rychlé výsledky.

Zkoušeli jste neúspěšně spoustu drog z houby, nebo se bojíte užívat antifungální pilulky, které mají dlouhý seznam vedlejších účinků a kontraindikací? Pak možná pomůžete lidovým lékům dokázaným v průběhu let, recepty léčitelů.

Tradiční lék na zbavování všech druhů hub a parazitů nabízí recepty, které jsou pro naše tělo bezpečné, založené na rostlinách a přírodních složkách, které mají silný protiplísňový a antiparazitární účinek. Takové bylinky a rostliny jsou známé již dávno, zacházely s našimi předky. Kromě toho je třeba dbát na vyčištění těla nahromaděných toxinů a toxinů, posilování imunitního systému, hygieny.

Lidové léky jsou účinné v počátečních fázích vývoje hub. Pokud více než 1/3 nehtů postižených hub, zcela odstranit houbovou infekci pouze lidovými léky může být problematické.

Co potřebujete vědět o houbových nákazech na nehty a nohy

Recepty tradiční medicíny

Léčba houby na nohou

Léčba houby pěškyx, včetně lidových metod, které se obvykle provádějí podle následující standardní schématu:

 1. Umyjte nohy domácím nebo antiseptickým mýdlem, abyste odstranili spáry houby připravené k chovu.
 2. Vezměte teplou koupel se solí, sodou nebo octem, aby změkčovala mrtvou pokožku.
 3. Pomocí jednorázového pilníku na nehty (nebo dezinfikovaného kovu) odstraňte z houby odumřelé částice kůže co nejvíce.
 4. K usušení hřebíků připravených k ošetření je také možné otřít alkoholem.
 5. Aplikujte terapeutickou kompozici na postiženou nehtovou desku, kůži nohou.

Je to důležité! Vyzkoušejte různé terapeutické prostředky. Pokud je léčba vhodná pro vás, zlepšení by mělo být okamžitě viditelné.. Pokud nedojde během týdne k žádnému pokroku, přijměte jiný recept, lidové recepty se zpravidla skládají z levných a dostupných ingrediencí.

Vany pro postižené nadržené nehty

Tlusté, zkorodované hřebíky brání pronikání terapeutických látek přímo do postižené oblasti, a proto dvakrát týdně musíte udělat lázně s mýdlem a odstranit změkčenou keratinizovanou vrstvu postižených hubových hřebíků.

V 10 litrech horké vody míchat 3 polévkové lžíce. hobliny domácí nebo dehtové mýdlo. 3 lžíce sódy na pečení nalijte malé množství vroucí vody a přidejte do nádoby mýdlovou vodou. Dobře promíchejte. Udržujte nohu v roztoku mýdlové sody po dobu 15 minut.

Po peménové lázni očistěte postiženou kůži a odstraňte poškozenou část nehtu, pokud je to možné. Použijte nápravu.

Tip: Hřebík musí být jednorázový nebo kovový, aby mohl být dezinfikován. Použijte malé pemzy a okamžitě vypusťte použité. Nedovolte, aby někdo z rodiny užíval pemzu, i když si nevšimnete houby ve vašem těle Prostřednictvím tohoto cíle se členové rodiny často nakazí houbou.

Prostředky pro odlupování a odstranění postižených hřebíků

V případě vážného poškození hřebíku s houbovou infekcí je vhodné úplně odstranit hřeben a použít léčivou látku na čisté nehtové lůžko, jinak by léčivé masti a roztoky místních účinků byly neúčinné.

Acetová směs

Připravte směs 70% octové esence, ethylalkoholu a glycerinu v poměru 2: 2: 1. Aplikujte směs na nehty pod patou.

Směs můžete ponechat na noční expozici, směs si obléct a obléknout ponožky. Pro oddělení hřebu bude vyžadovat 3-5 procedur.

Patch pro oloupání nehtů

Připravte léčivé složky: voda, kokosový olej (petrolátum může být), močovina a vosk v poměru 3: 7: 6: 2.

Roztaví se vosk ve vodní lázni, přidejte zbývající přísady, promíchejte až do hladkosti. Chill. Aplikujte viskózní hmotu silnou vrstvou na postiženou nehtovou desku pod náplast nebo bandáž. Nechte trvat 2-3 dny.

Po několika procedurách se hřebík postižený nehty snadno uvolní.

Tradiční recepty na ošetření nehtů a nohou houb

Birch dehet z houby nehtů

Birch dehet tradiční medicína se používá nejen k léčbě plísňových infekcí nehtů a kůže, ale také k léčbě mnoha kožních onemocnění, ekzémů, psoriázy, akné.

Na vyčištěném lůžku nechte bříza dehtu smíchanou s kokosovým olejem na polovinu pod obvazem. Aplikujte 2krát denně. Nový nehet bude zdravý.

Dechová masť z houbovité houby

Vezměte kokosový olej nebo máslo jako tukovou základnu domácího antifungálního dehtu masti. Do oleje přidejte kapku březového dehtu. Pokuste se nejdříve vyrobit 5% mast. Pokud tar tar nepůsobí nepohodlí, koncentrace dehtu může být zvýšena na 20%.

V noci namazat nohy mastnou mastí. Huba rychle opustí nohy.

Síra vysrážená z houby nehtů

Síra má antimikrobiální, protizánětlivé, antiparazitické, svrbivé, absorbovatelné působení. Síra je předepsána externě při léčbě svrabů, dermatitidy, mikrosporie, houbových infekcí, ekzému, seborrhy a dalších kožních onemocnění ve formě 5-20% masti a linimentov.

Síra dehtová masti

Pro přípravu masti s obsahem síranu a dehtu užívejte kokosový olej, bříza a síru v poměru 10: 3: 2. Mírně zahřejte kokosový olej ve vodní lázni, přidejte zbytek přísad a dobře promíchejte.
Síra dehtová masť maže nohu a aplikuje se pod obvaz na postižené houby hřebíků. Používá se v případě silné houbové infekce.

Poznámka: Vysrážená síra je aktivnější a lepší než čistí. Je možné zakoupit síru uloženou ve veterinárních lékárnách.

Peroxid vodíku z houby

Vezměte lázeň na sůl sůl sůl (pro 1 litr vody, 2 lžíce soli, 1 polévkovou lžíci sody). Navlhčete bavlněné podložky peroxidem vodíku, nasaďte je na nehty, fixujte obvazem, pokryjte polyethylenem nahoře. Takové komprese nechte na noc. Tento postup opakujte po dobu 3 týdnů.

Podobným způsobem lze nechtové houby vyléčit za 7 až 10 dní.

Ráno a večer kapání peroxidu vodíku na bolavé nehty, nebo ještě lépe, snižte nehty na peroxid 3 minuty a nechte nechty vyschnout. A na noc, navíc po proceduře s peroxidem, mýdla si nehty mýdlem, dejte je do jemně mleté ​​soli, přilepte je obvazem a nechte přes noc.

Jód z houby nehtů a nohou

V noci odkapávejte na bolavé nehty a 1 kapku obyčejného jódu, po sušení položíte na ponožky a spíte. Opakujte postup po dobu 5-10 dnů.

Tento recept můžete použít. Smíchejte ve stejném poměru 9% octa, 5% tinktury jodu a obyčejné vody. Namažte nohy a nehty se směsí v noci. Aby se pokožka neobtěžovala, můžete nahoře položit kokosový olej.

Komentář: Na rukou jódu je lepší nechat si nehty, protože nehty po jódu nejsou velmi estetické.

Propolis z houby nehtů

Propolis je nejsilnější přírodní antibiotikum. Pro ošetření připravte směs 100 ml alkoholu a 20 g práškového propolisu.

Vezměte teplý lázeň pro nohy v nasyceném roztoku manganistanu draselného. Vysušte si nohy. Aplikujte směs na poškozené nehty a pod nehty co nejvíce. Zabezpečte obvaz. Nechte přes noc. Opakujte postup po dobu 5-7 dnů.

Zachyťte kůži nohou z houby domácí alkoholové tinktury propolisu. V případě vážného poškození předem otřete kůži peroxidem a po 15 minutách alkoholické tinktury propolisu.

Pokud nemáte tento včelí propolis pod rukama pro výrobu domácí tinktury, vezměte farmaceutickou tinkturu propolisu. Účinek bude, i když ne tak silný.

Leave a Reply