Moderní léky pro léčbu nehtů

Posted by

Obsah:

Moderní léky pro léčbu nehtů

Diagnóza – houba na nohou, co léčit?

Podle statistik Světové zdravotnické organizace trpí pětina světové populace houbovými infekcemi. V Rusku je toto číslo dvacáté pět procent. V civilizovaných zemích s pojistnou medicínou je léčení této nemoci stále častěji považováno za povinné: houba je sociální a částečně městská nemoc. Zvláštní je, že to představuje nebezpečí pro lidi, kteří vedou zdravý životní styl.

V hale můžete získat houbu v salonku krásy, na pláži, v bazénu, v sauně. Hlavní příčiny infekce – porušení základních hygienických pravidel a prudké snížení imunity.

 1. Všechny choroby této skupiny jsou způsobeny houbami způsobujícími choroby.
 2. Houba se projevuje na kůži a hřebíčkách prstů, kůže a nehty na prstech, páteří a slabinách jsou méně pravděpodobné, že budou trpět.
 3. Když se nehty onychomykózy začnou odlupovat a rozpadat, změňte barvu.
 4. Léze se stane bolestivým, kolem něj se objeví svědění.
 5. Pro infekci je nutná dostatečně vysoká teplota a vlhkost, nohy s hubou s kontaktem s kůží.
 6. Houba může být zděděna, její projevy se často stávají rodinným problémem.
 7. Postižení hřebíků u dětí je vzácné, většinou se vyskytuje u lidí dospělých a starších, ale ani jediné infekce v dětství nemůže zůstat bez pozornosti a lékařské pomoci.
 8. Rozvoj onemocnění přispívá k věkové změny v pH kůže a nehtů, chronických onemocnění: cukrovka, obezita, špatný krevní oběh v nohou, onemocnění trávicího ústrojí, problémy se štítnou žlázou a nadledvinky.

Přečtěte si více o příznaky houbových infekcí zde.
Vzhled houby by měl být velmi opatrný a pokusit se okamžitě vyléčit, jakmile se objeví první příznaky. Čím dále se onemocnění rozvíjí, tím obtížnější je léčba: hnusné a tvrdé nehty jsou obtížně odstranitelné. Běžící formy houby, včetně houby na nehty, významně snižují celkový odpor těla.

Nehtová houba na nohou je životně důležitá, její úplné odstranění z obuvi vyžaduje nejméně 20 minut (1% roztok formaldehydu). Dezinfekce předmětů pro domácnost s chloraminem trvá asi hodinu.

S pokročilými formami léčby je dlouhá, vyžaduje trpělivost a disciplínu.
Je možné mluvit o úplné vyléčení ne po zmizení příznaků, ale pouze podle výsledků testů po návštěvě lékaře.

Způsoby léčby nehtové houby

Pokud na prvních příznacích houby na nohách, hřebíčkách na nohou, atd., Jste léčení pomocí znalostí získaných z televizní reklamy, pravděpodobnost opakování, včetně nehtů infekce, se dramaticky zvyšuje.

Nehtová houba je léčena dermatologem, přinejmenším je třeba se k ní obrátit, aby byla testována a diagnostikována. Lékař musí učinit konečný závěr o tom, jak a jak léčit nehty houby ve vašem případě, zda užívat místní léky, nebo to bude zbytečná ztráta času a peněz.

Hlavním principem závažné léčby, kdy jsou nehty již poškozené, je kombinace topických, směrových léků a tablet, užívaných perorálně a ovlivňující infekci krví.

 • V důsledku několika samoléčebných pokusů mohou houbové látky přemístit a získat rezistenci vůči lékům.
 • Léky proti houbám (lokální i pilulky) jsou toxické, pouze doktor může provést správný režim nejčastější léčby organismu bez předávkování.
 • Pouze lékař může zvážit všechny kontraindikace. Například selhání jater a ledvin u pacienta se samoléčbou může výrazně zhoršit.

Progresivní komplexní metody mohou vyléčit houby nehtů za 2-4 měsíce. Obecný princip – léčba by měla být provedena co nejdříve s použitím významných dávek léků. Současně jsou mezi jednotlivými kurzy vyžadovány dlouhé pauzy.

Místní léčba

Místní léčba nehtové houby během prvních (akutních) projevů začíná téměř všichni, ale jen velmi málo lidí to přivádí do konce.
Místní léčba by měla začít po diagnostice.

Použití výhradně lokálních přípravků pro léčbu nehtů na nohou je možné pouze v raných stádiích patologie.

Nejúčinnější prostředky pro místní léčbu nehtů houby lékaři zvažují:

 • Canison
 • Exoderil
 • Lamisil
 • Batrafen
 • Loceryl
 • Mikospor

Krémy (Exoderil, Lamisil) se aplikují dvakrát denně, před každým očkováním aplikací s odstraněním postižených oblastí. Lucky ovlivňují především nehtovou desku. Při pronikání do jejich účinnosti je výrazně snížena.

Před zahájením komplexní léčby lékař s největší pravděpodobností doporučuje, abyste si koupili speciální kit pro dezinfekci hřebu, odstranění postižených oblastí nebo celého hřebíku a čištění dutiny. To může být Batrafen, Kanespor, Lozenar nebo Batrafen. Skládá se z špachtle, antifungální adhezivní omítky, masti, roztoku alkoholu nebo jódu.

Ve velkých městech v dobře vybavených zdravotnických zařízeních je anhomykóza úspěšně léčena laserovou terapií. Tímto způsobem nelze postižený hřebík odstranit.

Systémová léčba

Kombinace místních prostředků expozice houbám tabletami co nejúčinněji. Může zajistit úplné zotavení. Podle hygieny houba přestane být problémem na konci života s pravděpodobností sto procent.
Léky proti nehtové houbě na nohou znamenají docela hodně. Nejúčinnějšími léky jsou Fluconazol, Fucis, Orungal, Ketokonazol, Fungavis, Onyhon, Terbizil a další.

Všichni postihují nejen houbu, ale i organismus jako celek, narušují mikroflóru, vytvářejí další stres na játrech a ledvinách a ohrožují gastrointestinální trakt.

Snaha lékařů dnes je zaměřena na minimalizaci škod způsobených tělu, což mu umožňuje obnovit.
Za tímto účelem byl vytvořen režim léčby nazvaný pulzní terapie.
Tablety (například Rumikoz) se užívají vedle prostředků místní expozice během týdne dvakrát denně. Následuje třítýdenní přestávka užívání tablet. Během tohoto období musíte využít všechny možnosti pro hojení a obnovu těla. Pak nový týdenní kurz a opět přestávka. Počet kurzů je nejméně tři.
Přibližně stejný režim léčby se používá pro terapii, která kombinuje užívání Lamisilu a Lamisilu (tablety se aplikují s přestávkou, krém je neustále).

Jaký je nejlepší způsob, jak léčit nehty houby?

Antifungální terapie je charakterizována skutečností, že nejúčinnější léčba bude, pokud si pacient uvědomí významnou část, obvykle to vykonává sám.

Je-li připraven houbu definitivně vyléčit, pak musí tuto událost naplánovat, najít čas a úsilí, a také se zbavit odhodlání vzdát se práce do poloviny.

Léčba je velmi dlouhá. Tělo bude vystaveno dodatečnému stresu v důsledku příjmu toxických léků. Životní styl v tomto okamžiku by měl být co nejzdravější. Všechna další rizika (alkohol, kouření, nedostatek spánku, stres) jsou vyloučeny co nejvíce. Potřebná je zdravá výživa. Hygiena by měla být prvním plánem v procesu léčby a poté.

Pokud jsou splněny všechny podmínky, můžete náhodou ponechat naději a postupovat podle režimu pulzní terapie předepsané lékařem, což zaručuje plné zotavení.

Při přípravě na začátek komplexní léčby je užitečné dále zlepšit tělo a zlepšit stav nehtů a nohou pomocí tradiční medicíny.

Přehled moderních léků z houby

Když je taktika určena, lékař může jmenovat jen ty nejlepší léky na léčbu nehtové houby, ale dělá to po deliberativním rozhovoru s pacientem. Důvodem pro to – obrovský počet místních a systémových léků, které se liší ve formě propuštění a samozřejmě i ceny.

Levná léčba houbových nehtů často způsobuje nežádoucí účinky a má nízkou účinnost. Drahé domácí a dovezené léky fungují kvalitativně, ale v některých případech dlouhodobá léčba s nimi letí “hezký penny”. Mnoho pozitivní zpětné vazby obdrží generikum, které má na rozdíl od značkových léčiv nízké náklady, ale dobře funguje u různých typů hub.

Jak si vybrat masti?

Nabízíme analýzu některých moderních způsobů léčby nehtové houby. Mějte na paměti, že nejlepší nástroj může být různý v závislosti na nemoci. Pomůžeme vám při výběru, ale důrazně doporučte konzultovat s lékařem před zahájením léčby. Možná krátký souhrn léků pomůže zjistit, který z nich by chtěl být léčen.

Syntetické skupiny azolů

Skupina azolů zahrnuje léky pro lokální a systémové použití, které jsou rozděleny na triazoly a imidazoly. Tyto antimykotika mají fungistatický účinek (neumožňují množení spór houb) a mají fungicidní aktivitu (zabíjejí houbové buňky).

Azoly jsou aktivní proti Candida spp. (Vt.ch. Candida albicans, Candida tropicalis), Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum, Cryptococcus neoformans, Paraccoccidioides brasiliensis, Blastomyces dermatitidis. Chudé nebo obecně neovlivněné azoly Candida glabrata, Candida krucei, Aspergillus spp., Fusarium spp.

následující k léčbě nehtů houba, patřící do této skupiny jsou registrovány v ruském :. ftorkonazol, terconazol, klotrimazol, mikonazol, amikazol, bifonazol, fentikonazol, ekonazol, butokonazol, tiokonazol, sulconazol, ketokonazol, vorikonazol, flukonazol, itrakonazol, atd. Čtěte více zaměřit na :

Syntetické přípravky skupiny allylaminů

Tato skupina zahrnuje syntetické antimykotiky naftifin, butenafin (používaný lokálně), stejně jako terbinafin. Místní přípravky jsou indikovány, pokud plocha léze je menší než 50%, jsou nehty infikovány jednotlivě a matrice není ovlivněna. Tablety allyliminu jsou předepsány, pokud je postižena řada nehtů, je diagnostikován distální-laterální typ houbové infekce a také pokud lokální terapie selhala.

Tablety: 250 mg. denně (1 tableta) – pro dospělé. Pro děti – ½ stolu. s hmotností od 20 do 40 kg., ¼ záložka. s hmotností menší než 20 kg.

Uno: jednou (viz pokyny)

Tablety: věk do 2 let, alergie nebo citlivost na složky, chronické onemocnění ledvin nebo jater.

Doba léčby – od 6 měsíců.

Skupiny syntetických léčiv morfoliny

Antifungální činidla v této skupině obsahují amorolfin, který mění strukturu buněčné membrány a následně zabíjí houbu nebo zabraňuje jejímu násobení. Zástupcem této skupiny je Loceril, náplast pro nehtovou houbu, která se aplikuje na poškozené nehtové desky prstů pouze jednou týdně. Lotseril Lac je aktivní v následujících druhů plísní: Candida, Pityrosporum, Microsporum, Epidermophyton, Alternaria, Cryptococcus, Trichophyton, Cladosporium, Fonseceae, Wangiella, Coccidioides, Hendersonula, Scopulariopsis, Histoplasma, Sporothrix. Roztok působí stejně jako jiné lokální přípravky: proniká do nehtové desky a porušuje biosyntézu sterolů. Aktivní složka – amorolfin v hřebíku je detekována do 24 hodin po použití laku a v průběhu 7-10 dnů se dosáhne maximální koncentrace léčiva. Nehtová houba na nohou Locerilom je uzdravena v 9-12 měsících (tentokrát od prvního použití až po obnovení zdravé nehtové plotny). Používají to takhle: ponoří špachtle pro aplikaci do roztoku a nanesou ho po celém povrchu nehtu a čekají na úplné vyschnutí. Existuje několik nuancí:

 • Předběžná úprava je nutná: povrch nehtu je ošetřen pilníkem na nehty připevněným k laku a odmaštěn alkoholem.
 • Hygienické požadavky by měly být dodržovány, aby nedocházelo k šíření infekce houbami: lžička se vyjme z lahvičky bez dotyku hrdla láhve; krk je ošetřen před utěsněním alkoholovým tampónem. Dělejte totéž s špachtlí. Loceryl z nehtové houby je doplněn pilníkem a tamponem: používá se pouze jednou.

Systémová absorpce léku je zanedbatelná, proto mezi kontraindikacemi použití pouze přecitlivělosti na složky léku, těhotenství, kojení, děti. Koupit lak na nehty Lotseril možné v lékárnách, ale měli byste být připraveni vidět vedle názvu léku na hřebík houba Lotseril cena je poměrně vysoká: (. Průměrná cena naleznete zde) od 1300 rublů za láhev 2,5 ml.

Další antifungální léky

Kromě výše uvedených existují další léčiva patřící do skupin arény, inhibitory syntézy glukanů, anilinové barviva, deriváty kyseliny borité, bis-kvartérní amoniové soli a další. V této skupině jsou také považovány bylinné léky a deriváty kyseliny undecylenové. Stručně zvážíte tyto léčby pro houby nehtů.

Efektivní režim pro léčbu nehtů houby

Onychomykóza (nehtová houba) je rozšířené onemocnění mezi obyvatelstvem, o existenci kterého každý slyšel. Potřeba včasné léčby ve formě léčebných schémat pro houby nehtů je také dlouhodobě známa masám. Nicméně, ne každý chce jít s lékařem s takovým problémem. Přestože moderní metody léčby nehtové houby na nohou a umožňují zcela zbavit mikroorganismů, pacienti zanedbávají své zdraví kvůli nedostatku jasných příznaků. Ale v průběhu času se bolest bohužel jen zvyšuje. Proto by měla každá osoba představit metody léčby onychomykózy. Schéma léčení nehtové houby se vybírá individuálně.

Jak vypadá houba?

Kliknutím zvětšíte

Vnější projevy houbových lézí na nehtových deskách se mohou značně lišit v závislosti na stupni procesu. Na počátku onemocnění, kdy je pro člověka stále obtížné určit přítomnost infekce, mohou být příznaky velmi mírné. Pokud je zahájena onychomykóza, pak bude klinikální záření jasné až po snadnou ztrátu hřebu díky úplné nezvratné delaminaci.

Seznam běžných příznaků houbové infekce v nohou zahrnuje:

 1. Změna tloušťky nehtů – keratóza (zhrubnutí nebo ztenčení, v některých případech není tloušťka náchylná ke změně).
 2. Změna barvy na hnědé, žluté, zelené, bílé odstíny. Možná míchání odstínů mezi sebou.
 3. Zvyšuje křehkost nehtů, jejich hrana je nerovnoměrná, rozpadá se.
 4. Vzhled trhlin a trhlin na kůži nohou.
 5. Korniny na plantární ploše nohy.
 6. Peeling a zarudnutí kůže, zejména v interdigitálních prostorech.

V případě, že je hřebík zcela oddělen od postele, můžeme mluvit o komplikacích onychomykózy. Takový hřebík se pravděpodobně nezotaví. Existuje také extrémní projev nehtové houby – houbová sepse. Vyskytuje se, když masivní léze nehtu a okolní tkáně vážně poškozuje krevní cévy, čímž se začnou objevovat cizí houby v celém oběhu. To vyvolává lidské tělo k celkové imunitní odpovědi, může vést k vážnému stavu nazývanému “septický šok”, který je pro život pacienta nebezpečný.

Typy drog

Na moderním farmakologickém trhu existuje mnoho léků pro léčbu onychomykózy. Všechny mohou být vyrobeny různými společnostmi, mohou vypadat úplně jinak. Nejdůležitější věcí jsou však aktivní složky. Všechny jsou zařazeny do seznamu antifungálních léků (antimykotik), které buď blokují metabolické procesy v houbové buňce, nebo je zcela zničují.

Podle chemické struktury lze všechny léky rozdělit do skupin.:

 1. Polyenové antibiotika (polyeny).
 2. Azoly:
  • deriváty imidazolu (mikonazol, ketokonazol, oxykonazol, isokonazol, clotrimazol);
  • deriváty triazolu (flukonazol, itrakonazol).
 3. Allylaminy s hlavním zástupcem terbinafinu.
 4. Léky jiných skupin, které zahrnují griseofulvin a cyklopirox.

První skupina zahrnuje nystatin, levorin a amfotericin B.

Podle způsobu použití jsou antifungální léčiva rozděleny do dvou velkých skupin:

 • topické použití;
 • systémové aplikace.

Oblast použití lokální terapie je samotné tkáňové tkáně a periungální hřebeny. Přípravky se aplikují tenkou vrstvou (gely, masti, krémy), postříkají (spreje) nebo se používají ve formě roztoků pro vnější použití. V některých ohledech může být tento typ terapie pro pacienty nepohodlný, vyžaduje od nich větší pozornost. Ale bez místních léků obvykle v žádném případě nečiní. Systémové léky jsou podávány parenterálně (intravenózní infúzí nebo perorální cestou ve formě tablet, kapslí).

Místní terapie proti onychomykóze nezpůsobuje výrazné nežádoucí účinky, jako je systémový léčebný režim (poruchy spánku, průjem, zácpa, nauzea nebo zvracení, bolesti hlavy atd.). Ale gely nebo krémy jsou schopny tvořit tzv. Lokální reakce ve formě pocitu pálení, výskytu vyrážky, zarudnutí kůže.

Příklady antimykotik

Místní antifungální léčiva:

 • Miconazol (řešení pro externí použití). Naneste na předem vyprané mydlo a vysušte postižené oblasti kartáčem dvakrát denně, pak uzavřete aseptickým obvazem.
 • Ketokonazol (krém). Aplikujte jednou denně.
 • Levorin (masť). Aplikujte 1-2 krát denně. Proběhne až 10 dní.
 • Nystatin (masť). Naneste tenkou vrstvu 2 krát denně.
 • Amfotericin B (masť). Použijte až 4krát denně. Proběhne až 10 dní.
 • Terbinafin (masti, sprej, krém, gel). Na čisté a suché oblasti postižené houbovými nehty se aplikujte 1-2 krát denně. Proběhne až 2 týdny.

Systémové antifungální léky:

 • Levorin (pilulky). 2-4krát denně se doporučuje pomalu rozpustit 2,0 mg drogy do 15 minut pod lícní částí.
 • Amfotericin B (roztok pro intravenózní infuze). Za prvé, 100,0 mcg / kg tělesné hmotnosti pacienta je v průměru 250,0 mcg / kg hmotnosti. Kurz je až 1-2 měsíce.
 • Ketokonazol (pilulky). Jednou denně, 200 mg.
 • Nystatin (pilulky). 3-4krát denně, 1 tableta. Kurz trvá až 14 dní.
 • Flukonazol (tobolky). 1x týdně 150,0 mg.
 • Terbinafin (pilulky). Užívejte jednou 250 mg.
 • Itrakonazol (tobolky). U 200,0 mg jednou denně po dobu 3 měsíců. Je možné dostat 200,0 mg dvakrát denně v kurzu po dobu 1 týdne, pak třítýdenní přestávku. Pro ruce opakujte kurz dvakrát, zastavte třikrát.
 • Griseofulvin (pilulky). U 500,0 mg v jedné nebo několika receptech. Kurz onychomykózy nehtů je 6 měsíců, nehty rukou jsou 4 měsíce.

Formy hubové infekce a možnosti léčby

Kliknutím zvětšíte

V závislosti na tom, jak daleký patologický proces prošel, jak široce se rozšířil do tkání hřebíka, byla taktika vyvinutá pro léčbu pacientů. Například, někdo má čas vyvinout onemocnění pouze v horních vrstvách nehtu, proto je tato osoba vhodnou léčbou s lokálními přípravky, aniž by zahrnovala v režimu léčebného režimu systémové prostředky pro nehtovou houbu.

Následující formy houb nehtů se vyznačují:

Leave a Reply