Nehtová houba na ošetření rukou rukou

Posted by

Obsah:

Jak vypadá houba nehtů? Jak zacházet s onychomykózou

Nehtová houba je infekční onychomykóza způsobená poškozením destiček a okolní kůže s dermatofytickými houbami. Dalším názvem je povrchní mykóza.

Počet infikovaných lidí na celém světě je 10-20% z celkové populace, ale pouze 2-15% lidí, kteří mají na svých rukou příznaky houby nehtů, se obrací na dermatologa.

Příčiny onychomykózy

Infekce s onychomykózou se objevuje na veřejných místech a přes jakékoliv předměty, které se dotýká lidská ruka. Patogeny a infekce ve velkém počtu žijí v dopravě, plaveckém bazénu, posilovně, vany, WC a na povrchu domácích potřeb.

Nejčastěji povrchní mykóza postihuje následující kategorie populace:

Houba na rukou je nákazlivé onemocnění. Pacient s mykózou rozšiřuje spóry dermatofytu do okolí.

Příčiny povrchní mykózy jsou:

 • Metabolické poruchy.
 • Nesprávná péče o nehty.
 • Provádění manikúry se surovými nástroji, které používala jiná osoba.
 • Poškození kůže dermatologickými onemocněními nebo bakteriálními infekcemi.
 • Dlouhodobá perorální antikoncepce.
 • Nekontrolovaná léčba antibiotiky.
 • Podvýživa s množstvím sladkostí.
 • Dlouhé nošení umělých nehtů (více než 3 měsíce).
 • Dědičná predispozice. Všichni lidé tak či onak jsou v kontaktu s mikroby, ale ne každý trpí onychomykózou. Řada studií provedených vědci ukázala tento vzorec: riziko infekce hřebíků hubami houbou je skvělé pro ty lidi, jejichž blízcí příbuzní se alespoň jednou potýkali s tímto problémem.

Onychomykóza rukou způsobuje dva druhy hub: dermatofyty nebo antropofilní trichofytony nebo kvasinky jedince rodiny Candida. Hlavní příčinou onychomykózy je červený trihofiton.

Nehtová houba na ruce: stupně, formy a znaky

Bez ohledu na to, jaký druh houby způsobil onemocnění nehtů na rukou, patologie se projeví se 4 hlavními vadami.

Jak funguje houba nehtů?

 • Barva desky se změní.
 • Hřebík se ztuhne.
 • Struktura hřebu je zničena.
 • Objeví se místa podobná plísním.

Fotografie jasně ukazuje, jaké změny nehtů způsobují houbu v rukou v počáteční fázi.

Modifikace nehtů je pozorována buď na okrajích, nebo začíná od základny. Závisí na aktivitě specifické houby – kandidální sporózy nebo dermatofytu.

V závislosti na místě léze stratum corneum specialisté odlišují proximální, povrchní a distální formy onychomykózy. Jak rozpoznat vývoj houb na nehty rukou?

K tomu je třeba vědět, že patologie probíhá ve třech fázích:

Houba pod hřebíky je znamením proximální subunguální formy. Candida albicans funguje. Nemoc se obvykle vyskytuje u žen na pravé straně kvůli své funkční aktivitě.

Onychomykóza je také klasifikována podle klinického průběhu. Pokud se onemocnění rozvíjí podle normotrofického typu, struktura hřebu se po dlouhou dobu nemění. Nicméně, zevnitř a po okrajích uvidíte pruhy a skvrny, jejichž barva se liší od bílé až tmavě žluté. Postupně postižené oblasti splynou a rozmazávají vzhled celého nehtu. Oblast kolem Měsíce zůstává nedotčena.

Hypertrofický typ onychomykózy rukou způsobuje hyperkeratózu kůže v lůžku pro nehty. Deska nad ní je zhutněna a v hloubce jsou žluté pruhy a bílé skvrny. Vzhledem k aktivitě parazita se zdá, že hřebík je zkorodovaný. Při vysoce vyvinuté hyperkeratóze získává knoflíkový povrch a mění směr růstu. Pacientovi je diagnostikována onychogryfóza.

Když nastane onychomykóza na onychotickém typu, hřebík se rychle oddělí od lůžka od strany volného okraje. Hladký povrch desky se stává bílou nebo bělavě žlutou.

Vypadá to jako nehtová houba na rukou s jiným patologickým průběhem, jak je ukázáno na fotografii. Často má pacient všechny formy onychomykózy.

Léčba onychomykózy léky

Lékaři diagnostikují onychomykózu tím, že odškrtnou nemocný nehet. To je nezbytné k určení příčin nemoci a ke stanovení přesného patogenu. V průběhu mikroskopie identifikuje laboratorní asistent přítomnost patogenu a pomocí bakposev stanoví druh parazitární vzorky a její odolnost proti fungicidním lékům.

Rychlost léčby nehtové houby na rukou závisí na závažnosti onemocnění a přesnosti všech lékařských předpisů. Kurz terapie, dermatologové a mykologové tvoří drogy pro vnitřní i vnější použití.

Krémy, masti, roztoky jsou považovány za účinné a snadno použitelné protihoubové látky na rukou:

Nejlepším prostředkem pro léčbu nehtů hub je Lamisil krém a gel, terbinafinová masť a krém.

Léčba problémových oblastí způsobuje 2 p. za den. Široká škála léčebných účinků dává pacientovi příležitost omezit se na vnější léčbu onychomykózy.

Pro interní použití je pacientovi předepsána antimykotika v pilulkách:

Vysoký terapeutický účinek léčiv je způsoben schopností účinných látek klesat do buněčné membrány. Ale tablety ze skupiny antimykotik jsou zakázány pít během těhotenství a dysfunkce jater, ledvin, gastrointestinálního traktu.

Systémové léky zahrnují v terapii v nejvíce zanedbávaných případech. Kombinace externích a orálních prostředků zvyšuje účinnost léčby, pokud krevní oběh přenáší dermatofyty do celého těla. Takzvané pulzní léčba onychomykózy se provádí s přestávkami mezi rozvinutými kursy. Podle jeho zásad pacient trvá přesně 1 týden předepsanou léčbou, poté trvá 2 týdny a pokračuje v léčbě.

Pokud je onychomykóza mírná (méně než 60% nehtů je postiženo), lékaři předepisují speciální laky, spreje a tonikum.

Aktivní složky lékařské kosmetiky pronikají strukturou destičky a vytvářejí podmínky, za kterých mikrobi postihují hladovění kyslíkem a umírají. První výsledek se objeví po 2 dnech od aplikace laku.

Zvažte, jak zacházet s houbou nehtů na rukou s laky, spreje a tonikum.

Přístrojová léčba hubových nehtů na rukou

Pokud dermatofyt nebo kandidální parazit postihuje více než 60% oblasti nehtů a hledáte způsob, jak rychle vyléčit houby na nehty, požádejte svého dermatologa o čištění hardwaru. Na klinice se postup provádí pomocí speciálního nástroje, který bezbolestně odstraňuje horní vrstvu destičky. Před zahájením manipulace je hřebík změkčen a dezinfikován.

Čištění hardwaru podporuje hlubší pronikání léčiv do ošetřené desky. Obnova postiženého tkáně se objevuje dvakrát rychleji.

Ještě účinnější způsob léčby onychomykózy je léčba laserem.

Terapeutický účinek je dosažen díky nejhlubšímu ponoření laserového paprsku do struktury desky. Tam paprsek ničí spory hub, a po 4 až 10 procedurách se choroba zhoršuje. Velmi rychle se laser vyrovnává s prvními známkami povrchní mykózy. U závažných lézí je laserová terapie doprovázena průběhem farmakoterapie.

Chirurgické odstranění nehtů je předepsáno, když konzervativní opatření pro onychomykózu neposkytují výsledky. Podstatou operace je zničení zóny růstu hřebíka a zranění postele. Lékaři se však snaží takovou událost vyhnout, protože odstranění nehtové desky má řadu kontraindikací a způsobuje silnou bolest.

Lidové prostředky proti houbám na nehty

Po infekci houbami mohou nejen léky vrátit krásu do rukou, ale i domácí procedury ve formě lázní, krémů a ošetření mastí na prstech.

Nicméně lidské zacházení s nehtovou houbou na rukou bez léků bude opodstatněné, jestliže jsou kontraindikace užívání farmakologických antimykotik. V ostatních případech se lidové léky nejlépe používají spolu s farmakologickými přípravky.

Esenciální oleje, jód, celandin, kalanchoe, kyselina octová, jablečný jablečný ocet, kombucha, propolis, máta a další přírodní produkty dobře bojují proti hubám nehtů.

Zde jsou některé účinné prostředky pro onychomykózu, které se nejčastěji používají v tradiční medicíně.

 • Jablečný ocot. Produkt se zředí vodou rychlostí 1: 2. Každý den se ruce ponoří do roztoku po dobu 20 minut. Dokončete postup opláchnutím čistou vodou. Léčba trvala 2 až 3 týdny.
 • Esenciální olej čajového stromu. Droga se používá po sprchování, nanášení několika kapek oleje na párové nehty. Po 15 minutách si umyjte ruce nebo nechte olej na nehty, dokud se samy odpaří.
 • Kuřecí vejce. Obsah 1 vejce se smíchá se svazkem másla a 100 ml 70% octa. Hmotnost působí na kůži obklopující postiženou desku a po 15 minutách se vypláchne. Manipulace stráví 1 p. denně po dobu 2 týdnů.
 • Alkohol, glycerin a esenciální esence. Kapaliny se smíchají v poměru 2: 1: 2 (měří se s čajovou lžičkou). Kompozice se aplikuje na poškozenou oblast. Výsledek se projevuje vytvořením nového zdravého povrchu hřebíku.
 • Čaj a káva. Každý večer v misce s jedním ze silných vařených nápojů sklopí ruce po dobu půl hodiny. Zasedání poskytují antifungální a regenerační účinek. Frekvence postupů je určována podle velikosti léze. V počátečních stádiích onychomykózy stačí několik zasedání.
 • Česnekový krém. Kaše, vytlačená ze zeleniny, je kombinována s máslem 1: 1. Každý den se na postiženou desku aplikuje masť, dokud nezmizí všechny příznaky houbové infekce.

Video:

Prevence onychomykózy

Aby se zabránilo infekci hřebíků na rukou s houbou, můžete sledovat jednoduchou prevenci. Dodržujte pravidla osobní hygieny a nedávejte manikúru neoprávněným osobám.

Pokud děláte manikúru v salonu, věnujte pozornost tomu, zda odborník používá sterilní nástroje. Posílit slabé nehty a zabránit jim zranění. Včasné odstranění prodloužených nehtů a použití kvalitních laků.

Symptomy a léčba onychomykózy nehtů houbou

Nehtová houba na rukou (onychomykóza) je poměrně častým onemocněním po celém světě. Oslabená imunita je hlavní příčinou onemocnění. Léčba houby nehtů není snadný úkol. Nemoc často doprovází člověka po celý život.

Příčiny nehtové houby

Houby jsou všude ve světě běžné. Milují vlhkost a teplo. Téměř všechny orgány a systémy lidského těla jsou postiženy, včetně nehtů. Lidské ruce jsou unikátní nástroj vytvořený samotnou přírodou. Jsou neustále v kontaktu s různými objekty, proto jsou výrazně ovlivněny faktory prostředí, včetně mikrobiálních. Nehtová houba na rukou není vždy při styku s patogenem. Dobrá imunita a osobní hygiena chrání lidi před touto chorobou.

Obr. 1. Na fotografii je houba nehtů (onychomykóza) jednou z nejčastějších onemocnění na světě.

Hlavní část onychomykózy je způsobena houbou druhu Trichophyton rubrum (červený trihofiton). Méně častým zdrojem onemocnění jsou druhy hub Trichophyton interdigitale, Epidermophyton floccosum, Microsporum, Aspergillus a Candida albicans.

Červená trihofitonová krev a lymfatický systém se šíří po celém těle. Dokazuje to porážka hřebu od zadní oblasti (proximálně) a detekce patogenu v lymfatických uzlinách slabiny a tajemství prostaty. Tato forma onychomykózy je vzácná. Onemocnění je často hlášeno u lidí infikovaných HIV.

Obr. 2. Na fotografii je houbou Trichophyton rubrum (červený trihofiton) hlavní pachatel onychomykózy.

Jaký je zdroj infekce

 • Nemoci příbuzných a přátel mohou být zdrojem patogenů pro vás. Huba se přenáší do rodiny pomocí společné utěrky, ložního prádla atd.
 • Hmyz na kůži a hřebíky nohou může být zdrojem onychomykózy rukou.
 • Ve velkém počtu houba žije v lázních, sprchách a bazénech.
 • Oděvy a obuv, manikúra, koberce a podlahy se mohou stát zdrojem hub.

Obr. 3. V hnízdě na nehty na rukou.

Co způsobuje vývoj onychomykózy

 • Teplé a vlhké prostředí, podnebí.
 • Stálé napětí.
 • Podvýživa, která je plná sladkostí.
 • Špatná hygiena rukou.
 • Umělé nehty, pod kterými na vlhkých místech žijí a rozvíjejí houby. Je obzvlášť nebezpečné nosit umělé nehty po dobu delší než 3 měsíce.
 • Snížená imunita a náchylnost k nemoci.
 • Dlouhodobé užívání antibiotik a perorálních kontraceptiv.
 • Diabetická nemoc.

na obsah ↑

Jak se nemoc rozvíjí

Častěji se houby dostávají na hřebík skrze nehtové lůžko, kde se dostávají drobnými řezy a trhliny kůže. S dobrým zdravotním stavem a silnou imunitou se houba nevyvíjí.

Nehtová houba postupuje pomalu. Při absenci správné léčby se infekce rozšíří do jiných oblastí a nakonec úplně zničí nehtovou destičku.

Onychomykóza se často opakuje. Až 20% lidí se po úspěšné léčbě znovu zhorší.
Zasažené nehty se mohou infikovat bakteriální flórou a pak se objeví akutní paronychie (zánět tkání umístěných kolem destičky nehtů).

Obr. 4. V hřebíku na nehty na rukou.

Známky a příznaky hubových nehtů na rukou

Následující klinické typy onychomykózy se liší:

1. Onychomykóza. Normotrofický typ.

Konfigurace nehtové desky a její tloušťka se po dlouhou dobu nemění. Ale v jeho hloubce a po okrajích můžete vidět skvrny a pruhy z bílého až tmavě žlutého. V průběhu času se lakované oblasti spojují a zabírají celý talíř. Zadní část hřebu (v blízkosti díry) zůstává lézí nedotčena.

Obr. 5. Na fotografii jsou první známky houbových nehtů na rukou. Vzhled léze připomíná trn (nebo nažloutlé místo).

Obr. 6. U hmyzu s fotkami na rukou. Normotropní typ onychomykózy.

2. Onychomykóza. Hypertrofický typ.

Obr. 7. V hnízdě na nehty na rukou. Hypertrofický typ onychomykózy.

U tohoto druhu onychomykózy způsobuje houbová infekce hyperkeratózu pokožky nehtové lůžka. Hřebík nad ním zesiluje a v tloušťce se objevují bílé skvrny a žluté pruhy. Nehtová deska začíná ztrácet svoji substanci, v důsledku čehož její vzhled má zvláštní “erodedness”, někdy vzrušující celou plochu desky. Pokud je hyperkeratóza vysoce vyvinutá, pak vznikne hřebenovitý vzhled a změna ve směru růstu (onychogryfóza). Onychografóza je častější na nohou

3. Onychomykóza. Onycholytický typ.

Obr. 8. V hřebíku na nehty na rukou. Onycholytický typ onychomykózy.

Existuje rychlé oddělení nehtové desky od nehtové vrstvy od volné hrany. Její barva je bělavá nebo bělavě žlutá a povrch zůstává hladký. Často může jeden pacient vidět několik klinických forem onemocnění.

Obr. 9. Oddělení nehtové destičky od nehtové vrstvy od volného okraje je znakem onicholytického typu nehtové houby.

Obr. 10. Na fotografii, účinky houby na ruce – zničené nehty.

Bakteriální komplikace onychomykózy

Nehtová houba na rukou může být komplikována paronychií – bakteriálním zánětem hřebíku, který se projevuje bolestí, otékáním, zarudnutím a lokální a celkovou horečkou. Někdy vidíte propuštění hnisu.

Obr. 11. Zánět kolem prstu (paronychie).

Nemoci s podobnými příznaky

Ze všech infekčních onemocnění se onychomykóza vyskytuje v 50% případů. Podobné symptomy se vyskytují u následujících onemocnění:

 • Ekzém.
 • Psoriáza.
 • Reiterův syndrom.
 • Daryova choroba.
 • Plochá versicolor.
 • Pachyonychia.
 • Plochá versicolor.
 • Norská svrab.

Obr. 12. Porážka nehtů se psoriatickou artritidou.

Obr. 13. Na fotkách zelené nehty. Onychia pseudomonas. Onemocnění je způsobeno kolonizací neuropulmonárních bacil dutin pod nehty.

Obr. 14. V nehtových fotkách po chemoterapii.

Obr. 15. V pohledu na nehty po úrazech.

Diagnóza houbových nehtů na rukou

Chcete-li získat informace o tom, co způsobilo poškození nehtu, musíte kontaktovat svého dermatologa, který organizuje postup diagnostiky onemocnění. Oškrabování z postižené části bude odesláno do laboratoře, aby se zjistily příčiny onemocnění.

Mikroskopie bude identifikovat přítomnost patogenu a setí určí typ houby a její citlivost na antifungální léky.

Obr. 16. Na fotografii Trichophyton rubrum pod mikroskopem a růst na živném médiu.

Léčba hubových nehtů na rukou

Léčit onychomykózu je těžké. Onemocnění je obtížné léčit a může pacienta doprovázet po celý život.

Jaký je základ léčby?

 • Použití antifungálních léků obecného a lokálního působení.
 • Používání léků, které zlepšují krevní oběh v malých cévách končetin.
 • Antifungální ošetření osobních předmětů a předmětů pro domácnost.
 • Antifungální laky se používají k prevenci recidivy onychomykózy.

Způsoby ošetření nehtové houby

Ve službě u dermatologa existuje celá řada léků a technik.

 • U plicních infekcí s mírnou až středně závažnou závažností platí masti, krémy, lotiony, kapky, spreje, gely a laky, které jsou aplikovány na poškozený nehet a okolní tkáň. Jsou prodávány v lékárnách bez lékařského předpisu a jsou standardními léčivy při léčbě onychomykózy. Nemají vedlejší účinky a poskytují dlouhodobou léčbu.
  Moderní antifungální léky jsou prezentovány intrakonazol, terbinafin a flukonazol. Zůstanou dlouho v postižených oblastech a nepronikují do krve. Pracujte dobře v mírných a středních formách onemocnění.
 • U středně těžkých až těžkých onychóz se používají tablety. Jejich použití zvyšuje pravděpodobnost vyléčení a vyžaduje trvalý lékařský dohled kvůli řadě vedlejších účinků.
 • V některých případech tento efekt přináší laserovou terapii.
 • U závažných a opakujících se plísňových infekcí je chirurgicky odstraněn a ne chirurgicky odstraněn.
 • Při připojení bakteriální infekce jsou předepsány antibiotika.
 • Při povrchové onychomykóze pomáhá u některých pacientů krém a olej z čajovníku.

Než začnete léčit nehty s houbou, musíte určit typ infekce. Neupravujte léky. Pouze lékař zvolí vhodnou léčbu a bude vám schopen pomoci.

Léčba nehtové houby se systémovými antifungálními léky

Léčba onychomykózy s tabletovými přípravky se používá u středně těžkých až závažných onychóz. Jejich použití zvyšuje pravděpodobnost vyléčení houby, ale vyžaduje trvalý lékařský dohled kvůli řadě vedlejších účinků.

Pro léčbu onychomykózy se používají 2 skupiny antifungálních tablet:

 • 1 skupina léčiv (azoly) je reprezentována intrakonazolem, flukonazolem, ketokonazolem;
 • Druhy skupiny 2 (allylamin) reprezentované terbinafinem, naftifinem.

Výběr jednorázových, denních a jednorázových dávek antifungálních léků provádí pouze lékař.

Obr. 17. V fotografických prostředcích z houby nehtů – léky ze 2 hlavních skupin v tabletách a kapslích.

Před ošetřením houby nehtů na ruce je nutné pečlivě přečíst pokyny léčivého přípravku a popis způsobu léčby.

Topické ošetření nehtové houby

Při lokální léčbě se na povrchu nehtové destičky vytvářejí vysoké koncentrace antifungálních léků. Ale kde se houba vyvíjí (v loži nehtů), koncentrace terapeutických léků je nedostatečná.

Prostředky z topických nehtů jsou prezentovány:

 • laky: Loceryl, Batrafen, Cycloperox. Demicten, neil expert;
 • krémy: Lotseril, Nizoral, Microspor, Exoderil atd .;
 • spreje: Daktarin, Lamisil a další.
 • řešení: Loceryl, Exoderil, Clotrimazol, Terbinafin, Bifonazol, Cycloperox.

Obr. 18. Efektivní lék na houbu – krém, mast, sprej a roztok Lamisil.

Antifungální léčiva ve formě roztoků, laků a mastí jako jednosložkové ošetření se používají v případě poškození nehtové plotny na maximálně 2/3 plochy.

Krém a masť

Krémy, masti a spreje jsou častěji používány při léčbě houbových infekcí kůže.
Krémy, masti a spreje jsou častěji používány při léčbě houbových infekcí kůže. Vytváří vysokou koncentraci antifungálních léků v oblasti aplikace, ale také pomáhá zmírnit pokožku hydratací.

Obr. 19. Primární houbové krémy se běžněji používají při kožních lézích.

Obr. 20. Na fotografickém prostředku z houby – antifungální krémy Lamisil, Clotrimazole a Terbinafine.

Antifungální léčiva ve formě roztoků jsou široce používána k léčbě onychomykózy. Kapalná forma podporuje hlubokou penetraci a tvorbu vysoké koncentrace drogy.

Antifungální léky ve formě roztoků se používají v případě poškození nehtové desky o více než 2/3 plochy. Doporučuje se používat tyto léky k prevenci onemocnění.

Obr. 21. Přípravky pro nehtovou houbu v tekuté formě Exoderil a Termikon.

Obr. 22. Efektní lék na nehtovou houbu Lokerylové a antifungální sérum Mikosan.

Obr. 23. Místní použití antifungální léčiva Irunin.

Antifungální léky v této formě se používají pouze v počátečních stádiích onemocnění. Lékařské laky změkčují nehtovou desku a výrazně zvyšují koncentraci antifungální drogy. Aplikujte několikrát denně (odborník Neil) nebo jednou – dvakrát týdně (Loceryl). Postup ošetření laky je podrobně popsán v návodu.

Před aplikací terapeutického antimykotického laku musí být nehtová deska dobře vyčištěna. Lak musí být aplikován denně, dokud nehrozí zdravý neht. Účinnost této metody se pohybuje od 10 do 50%.

Obr. 24. Efektivní léčebné prostředky pro léčbu nehtové houby v počáteční fázi a pro prevenci – laky Batrafen Neil expert.

Obr. 25. Při foto použití keratolytického koloidního laku.

Doplňková léčba

V případě měkkých houbových infekcí nehtů někteří pacienti pomáhají olej z čajovníku a krém.

Léčba hubových nehtů na rukou bude úspěšná, pokud máte trpělivost a nepřerušíte léčbu. Nehtové talíře na rukou rostou rychleji než na nohou, díky čemuž lze výsledky léčby pozorovat v co nejkratším čase.

Odstranění poškozených hřebíků pomocí neoperačních technik

Mechanické metody odstraňování poškozených nehtů

Péče o nehty musí být neustále. Zvláštní péče je nutná, pokud jsou houby postiženy houbou. Hnusné masy neustále rostou, což zabraňuje pronikání drog. Mohou být odstraněny pomocí lékařské pedikúry, pomocí mechanických prostředků (škrabáky, škrabáky a pilníky na nehty) a pomocí lékařských přípravků.

Obr. 26. K odstranění poškozených okrajových oblastí použijte kleště.

Nehtové talíře mohou být zpracovány pomocí speciálního přístroje (lékařské pedikúry). Procedura se provádí v kosmetickém salónu. Dotčená část hřebu se snadno odstraní pomocí speciálního routeru.

Obr. 27. Čištění hřebíku pomocí stroje pomocí speciálního směrovače.

Použití léků ke změknutí nehtů

Tato technika se používá pro těžké recidivující houbové infekce. Při použití přípravku Onihoplast se mastná mast aplikuje na poškozený neht a rozpouští ho. Před nanesením keratolytické náplasti Onyhoplast se nehtová deska čistí.

Obr. 28. Jodinol změkčuje nehty a pomáhá je odstranit bezbolestně. Používá se ve formě komprese. Onihoplast je tlustá hmota. Po nanesení na nehty utěsněné omítkou.

Použití souprav pro změkčování nehtů

Bifonazol, silný antimykotikum, je součástí společnosti Microspor a Kanespor. Krém se nanáší na poškozený nehet a utěsní se omítkou. Postup je opakován denně. Celý postup je podrobně popsán v pokynech.

Použití léků na změkčení nehtů je dobrou alternativou k chirurgické léčbě. Pomocí takových záplat je možné odstranit poškozené nehty bez bolesti a poměrně rychle.

Chirurgické odstranění

Chirurgické odstranění hřebíku je uchváceno, když selhalo použití jiných technik. Nicméně, kvůli bolestivosti postupu a řadě kontraindikací se tento způsob léčby používá jen zřídka. Odstranění je doprovázeno ničením zóny růstu a poškozením nehtové lůžka.

 • Dodržujte pravidla osobní hygieny.
 • Ujistěte se, že rodinní příslušníci s houbou na nehty na rukou, nohou nebo nohou jsou přiměřeně léčeni.
 • Použijte pouze manikúru.
 • Ujistěte se, že v nehtovém salonu používejte pouze sterilní nástroje.
 • Lak na nehty a umělé nehty mohou přispět k rozvoji onemocnění.
 • Zpevněte slabé nehty. Snažte se vyhnout jejich zranění.

Obr. 29. Umyjte a osušte ruce často.

Obr. 30. Pomocou péče o nehty RESULT můžete léčit houby, předcházet onemocnění a obnovit strukturu nehtů.

Nehtová houba na rukou se snadněji varuje. Nepoužívejte v případě nemoci sama sebe. Správně zvolená léčba nehtové houby na vašich rukou vám pomůže rychle získat zpět krásu vašich rukou.

Obr. 31. Zdravé ruce – skvělá nálada

Leave a Reply