Nejnovější ošetření nehtové houby

Posted by

Obsah:

Nové při léčbě nehtové houby

Přehled moderních léků z houby

Když je taktika určena, lékař může jmenovat jen ty nejlepší léky na léčbu nehtové houby, ale dělá to po deliberativním rozhovoru s pacientem. Důvodem pro to – obrovský počet místních a systémových léků, které se liší ve formě propuštění a samozřejmě i ceny.

Levná léčba houbových nehtů často způsobuje nežádoucí účinky a má nízkou účinnost. Drahé domácí a dovezené léky fungují kvalitativně, ale v některých případech dlouhodobá léčba s nimi letí “hezký penny”. Mnoho pozitivní zpětné vazby obdrží generikum, které má na rozdíl od značkových léčiv nízké náklady, ale dobře funguje u různých typů hub.

Jak si vybrat masti?

Nabízíme analýzu některých moderních způsobů léčby nehtové houby. Mějte na paměti, že nejlepší nástroj může být různý v závislosti na nemoci. Pomůžeme vám při výběru, ale důrazně doporučte konzultovat s lékařem před zahájením léčby. Možná krátký souhrn léků pomůže zjistit, který z nich by chtěl být léčen.

Syntetické skupiny azolů

Skupina azolů zahrnuje léky pro lokální a systémové použití, které jsou rozděleny na triazoly a imidazoly. Tyto antimykotika mají fungistatický účinek (neumožňují množení spór houb) a mají fungicidní aktivitu (zabíjejí houbové buňky).

Azoly jsou aktivní proti Candida spp. (Vt.ch. Candida albicans, Candida tropicalis), Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum, Cryptococcus neoformans, Paraccoccidioides brasiliensis, Blastomyces dermatitidis. Chudé nebo obecně neovlivněné azoly Candida glabrata, Candida krucei, Aspergillus spp., Fusarium spp.

následující k léčbě nehtů houba, patřící do této skupiny jsou registrovány v ruském :. ftorkonazol, terconazol, klotrimazol, mikonazol, amikazol, bifonazol, fentikonazol, ekonazol, butokonazol, tiokonazol, sulconazol, ketokonazol, vorikonazol, flukonazol, itrakonazol, atd. Čtěte více zaměřit na :

Syntetické přípravky skupiny allylaminů

Tato skupina zahrnuje syntetické antimykotiky naftifin, butenafin (používaný lokálně), stejně jako terbinafin. Místní přípravky jsou indikovány, pokud plocha léze je menší než 50%, jsou nehty infikovány jednotlivě a matrice není ovlivněna. Tablety allyliminu jsou předepsány, pokud je postižena řada nehtů, je diagnostikován distální-laterální typ houbové infekce a také pokud lokální terapie selhala.

Tablety: 250 mg. denně (1 tableta) – pro dospělé. Pro děti – ½ stolu. s hmotností od 20 do 40 kg., ¼ záložka. s hmotností menší než 20 kg.

Uno: jednou (viz pokyny)

Tablety: věk do 2 let, alergie nebo citlivost na složky, chronické onemocnění ledvin nebo jater.

Doba léčby – od 6 měsíců.

Skupiny syntetických léčiv morfoliny

Antifungální činidla v této skupině obsahují amorolfin, který mění strukturu buněčné membrány a následně zabíjí houbu nebo zabraňuje jejímu násobení. Zástupcem této skupiny je Loceril, náplast pro nehtovou houbu, která se aplikuje na poškozené nehtové desky prstů pouze jednou týdně. Lotseril Lac je aktivní v následujících druhů plísní: Candida, Pityrosporum, Microsporum, Epidermophyton, Alternaria, Cryptococcus, Trichophyton, Cladosporium, Fonseceae, Wangiella, Coccidioides, Hendersonula, Scopulariopsis, Histoplasma, Sporothrix. Roztok působí stejně jako jiné lokální přípravky: proniká do nehtové desky a porušuje biosyntézu sterolů. Aktivní složka – amorolfin v hřebíku je detekována do 24 hodin po použití laku a v průběhu 7-10 dnů se dosáhne maximální koncentrace léčiva. Nehtová houba na nohou Locerilom je uzdravena v 9-12 měsících (tentokrát od prvního použití až po obnovení zdravé nehtové plotny). Používají to takhle: ponoří špachtle pro aplikaci do roztoku a nanesou ho po celém povrchu nehtu a čekají na úplné vyschnutí. Existuje několik nuancí:

 • Předběžná úprava je nutná: povrch nehtu je ošetřen pilníkem na nehty připevněným k laku a odmaštěn alkoholem.
 • Hygienické požadavky by měly být dodržovány, aby nedocházelo k šíření infekce houbami: lžička se vyjme z lahvičky bez dotyku hrdla láhve; krk je ošetřen před utěsněním alkoholovým tampónem. Dělejte totéž s špachtlí. Loceryl z nehtové houby je doplněn pilníkem a tamponem: používá se pouze jednou.

Systémová absorpce léku je zanedbatelná, proto mezi kontraindikacemi použití pouze přecitlivělosti na složky léku, těhotenství, kojení, děti. Koupit lak na nehty Lotseril možné v lékárnách, ale měli byste být připraveni vidět vedle názvu léku na hřebík houba Lotseril cena je poměrně vysoká: (. Průměrná cena naleznete zde) od 1300 rublů za láhev 2,5 ml.

Další antifungální léky

Kromě výše uvedených existují další léčiva patřící do skupin arény, inhibitory syntézy glukanů, anilinové barviva, deriváty kyseliny borité, bis-kvartérní amoniové soli a další. V této skupině jsou také považovány bylinné léky a deriváty kyseliny undecylenové. Stručně zvážíte tyto léčby pro houby nehtů.

Léky na léčbu nehtů jsou levná, ale účinná

Často lidé vnímají různé houbové léze výhradně jako problémy kosmetického plánu. Koneckonců, postižené místa mají nevzhledný vzhled, je nepříjemný zápach. Ale jen málo lidí ví o negativním dopadu dlouhodobých houbových infekcí na imunitní systém, stejně jako na celé lidské tělo. Dnes budeme úzce spolupracovat s tímto tématem. Je to velmi důležité pro mnohé. Proto, budeme rozebírat nehty houby léky léky jsou levné, ale efektivní, což opravdu pomůže vyřešit tento problém.

 1. Co je to onychomykóza?
 2. Příčiny nehtové houby.
 3. Onychomycosis – kde se mohu nakazit?
 4. Nehtová houba – hlavní příznaky.
 5. Stádia vývoje houby nehtů.
 6. Léky na léčbu nehtů jsou levná, ale účinná.
 7. Místní antifungální léčiva.
 8. Keratolytika pro léčbu nehtové houby.
 9. Perorální účinné látky pro ošetření hub.
 10. Lidové prostředky k vyléčení houby nehtů.
 11. Lidové číslo nápravy 1. Léčba nehtové houby pomocí peroxidu vodíku.
 12. Lidové číslo nápravy 2. Ocot v boji proti houbám nehtů.
 13. Lidové nápravné číslo 3. Kukuřičná mouka proti houbě.
 14. Lidové nápravné číslo 4. Metylftalát v boji proti houbám nehtů.
 15. Prevence onychomykózy.

Co je to onychomykóza?

Onychomykóza (nehtová houba) je infekční onemocnění, na které je každý člověk náchylný. Docela často se houba nehtů vyvíjí na pozadí houbové infekce kůže na dlaních a nohou, kterou osoba již má. Toto onemocnění je zákeřné – příznaky zpočátku stěží znatelné. To je přesně to, co hrozí předčasnému léčení, což je prodloužení trvání antifungální léčby. Pro úspěšné uzdravení je proto důležité včas věnovat pozornost změnám, ke kterým dochází. Bez ztráty času stojí za to obrátit se na specialisty na analýzu, která bude schopna potvrdit diagnózu – nehtovou houbou. Léčba – léky, které jsou levné, ale účinné, se vybírají podle stupně poškození, definice individuální tolerance.

Příčiny nehtové houby

 • špatná hygiena (předčasné praní, prodloužené nošení špinavého oblečení);
 • nadměrné pocení;
 • snížená imunita;
 • různé chronické nemoci (střeva, štítná žláza, žaludek a játra);
 • pracovat s chemikáliemi bez rukavic (výskyt mikroskopů na kůži).

Onychomycosis – kde se mohu nakazit?

Může dojít k infekci:

 • když navštívíte bazén, vanu, tělocvičnu a dokonce i pláž – vlhkost a teplo jsou ideálními podmínkami pro vývoj houby;
 • při používání cizích bot, rukavic (i krátkodobý pobyt v hostinských pantoflech může způsobit houbové infekce);
 • při utírání ručníkem, který byl používán osobou s plísňovými nemocemi.

Je třeba poznamenat, že infekce s houbou je zřídka pozorována u dětí s dobrou imunitou – dětský pot poskytuje účinnou ochranu pokožky.

Nehtová houba – hlavní příznaky

Při hledání jemného poškození nehtové talíře nebudou každý z nás zmatený hledáním příčiny takových potíží. A ještě víc nepůjde okamžitě k lékaři, kvůli němuž v blízké budoucnosti zaplatí obtížnější problémy. Malá skvrna na nehtu se začíná zvyšovat. Pak se mění barva a struktura nehtové desky, vzhled postižené oblasti přitahuje pozornost ostatních.

Neoslnělý vzhled hřebíků postižených houbou začíná vyvolávat otázky od ostatních, skautský postoj. Osoba, která má takovou chorobu, začíná bojovat s houbou s určitou horlivostí, někdy za použití nejvíce neočekávaných prostředků a metod. Často se však ukázalo, že metody, od nichž se očekával okamžitý účinek, jsou neúčinné a dokonce způsobují ještě větší škody. Abyste dosáhli rychlého zotavení a zjistili jste příznaky houby nehtů, měli byste vždy konzultovat s lékařem, provést potřebné testy a získat individuální léčebný program.

Radím vám, abyste pečlivě zvážili názor dr. Komarovského na houbové onemocnění:

Stádia vývoje houby nehtů

 1. Počáteční fáze se vyznačuje tím, že na nehtových deskách se objevují stěží znatelné bílé skvrny nebo pruhy. Někdy se nacházejí v rozích nehtové desky nebo na okrajích plátku. Povrch hřebu se nezmění, nezhloubí se. V počáteční fázi léze bude účinné používání zdravotnických laků a použití osvědčených lidových léků.
 2. Střední scéna trvá poměrně dlouho. Skvrna na nehtu začíná růst ve velikosti, mění barvu na žlutou nebo dokonce hnědou. Je ovlivněno více než polovina hřebu a jeho základny, vzniká zhušťování, struktura kostek je v tomto stádiu volná a vrstvená. Během tohoto období je léčba delší, ale stále nevyžaduje povinné užívání systémových léků (tablet) proti houbám.
 3. Těžká onychomykóza nastává v nepřítomnosti léčby, neúčinnost použitých prostředků. Nehtová deska v této fázi je výrazně zahuštěná, snadno se rozpadá, má špinavou šedou nebo žlutou barvu. Při styku s oděvem je také přítomen nepříjemný zápach a bolest. Kůže kolem poškozeného nehtu se neustále svrbí. Vážný stupeň houbových lézí vyžaduje použití fungicidních léků. A ve zvláště zanedbaných případech – odstranění celého postiženého nehtu.

Léky na léčbu nehtů jsou levná, ale účinná

Podívejme se na tyto léky podrobněji.

Lokální antifungální léky

 1. Antifungální masti mastných kyselin nejsou příliš účinné při léčbě této nemoci. K tomu dochází, protože jejich struktura neposkytuje dostatečnou penetraci do nehtové destičky. Pokud je nehtová houba spojena s kožními lézemi, mohou být tyto masti použity jako souběžná léčba v počátečním stádiu.
 2. Léčivé laky (Betrafen, Demicten, Onihoplast a další) – jejich hlavní výhodou je neuvěřitelné použití. Je třeba aplikovat tyto laky na ošetření několikrát týdně, doba používání – od 2 měsíců do jednoho roku. Nepoužívejte lékařské laky během těhotenství, v dětství. Nevýhodou těchto léků je i jejich vysoká cena. Během používání nepoužívejte dekorativní laky.
 3. Fungicidní roztoky (Lotseril, Mikosan, Exoderil, Candide a další) – jsou používány v souladu s pokyny a jsou poměrně účinné při sledování schémat. Jejich použití zahrnuje předběžné řezání hřebíku před použitím léku nebo škrábání jeho volné části bez poškození. U některých nástrojů tohoto typu jsou k dispozici speciální jednorázové pilníky na nehty. Náklady na tyto drogy – od střední až vysoké.
 4. Berezhnova tekutina je v naší době poměrně stará a vzácná droga, ale je velmi účinná. Vyhledání v lékárnách bude poměrně problematické, protože v tomto léku jsou zahrnuty mnohé přísady. V některých lékárnách je na objednávku Berezhnov Liquid. Ve složení – kyselina octová, jod, glycerin a jodid sodný ve vhodných poměrech. Před aplikací této kapaliny by měly být nehty páry ve vodě sodou po dobu nejméně 10-15 minut. Aplikujte lék opatrně bavlněným tamponem na suchý hřebík, na nehty. Léčba trvá od 2 týdnů do 6 měsíců – v závislosti na stupni léze. Kontraindikace použití Berezhnovy tekutiny je stávající intolerance jódu.
 5. Fukortsin – antifungální lék, který nelze ignorovat. Levný, ale účinný prostředek je kapalina (bezbarvá nebo červená), která je velmi nepříjemná. Tento léčivý přípravek se aplikuje 3-4krát denně pouze na samotný hřebík, pokud dojde k dotyku s kůží kolem destičky na nehty, jsou možné popáleniny. Fukortsin toxický, jeho vstup do krve je plný závratě, zvracení a dalších nepříjemných příznaků. Tento lék se nepoužívá během těhotenství, kojení.
 6. Creolin je slavná droga, která pochází z veterinární medicíny. Má vynikající dezinfekční, antiseptické, antiparazitické vlastnosti. Dobře osvědčená v boji proti houbovým infekcím nehtů. Výhody drogy spolu s jejími vlastnostmi by měly zahrnovat také dostupnou cenu. Použití tohoto nástroje vyžaduje zvláštní pozornost – je nutné zcela odstranit jeho kontakt s pokožkou. Aby se tomu zabránilo, je omítka nalepena na povrch kůže kolem hřebíku. Doba trvání léčby je 2-3 měsíce při každodenním užívání (dokud postižený nehet nedospěje a je nahrazen zdravým).

Keratolytika pro léčbu nehtové houby

Nenákladnou alternativou (také bezbolestnou) k odstranění houževnatého plátu postiženého houbou jsou keratolická činidla. Umožňují vám změkčit, rozpustit horní vrstvu nehtu a přispět k jeho odmítnutí. Využití těchto prostředků je určeno k porážce nehtů o více než 40%. Před použitím keratolických přípravků je nutné pečlivě prozkoumat přiložené pokyny a jednat bez porušení pravidel.

Způsob aplikace zahrnuje:

 1. Napařte hřebík v horké vodě přidáním mýdla a sody.
 2. Škrábání jeho povrchu pilníkem na nehty (ke zlepšení penetrace).
 3. Nadměrné mazání vybrané kompozice.
 4. Vkládání ošetřené plochy sadrou.

Takové akce s postiženým nehty se provádějí jednou za 3-4 dny. Provádí se kompletní cyklus postupů (páře, škrábání, ošetření výrobkem). V důsledku manipulací na místě nemocných hřebíků by měl růst absolutně zdravý. Mezi nejslavnější a nejoblíbenější patří Nogtimizin, Nogtevit.

Perorální účinné látky pro ošetření hub

Antifungální pilulky jsou velmi toxické, mají mnoho kontraindikací. Jsou obzvláště škodlivé pro játra. Předepsat takové léky by měl být dermatolog. Která předběžná studie o průběhu onemocnění a stanovení potřeby použití v komplexní léčbě. Nejčastěji jsou pilulky proti houbám nehtů předepsány, když je forma onemocnění zanedbávána nebo její velmi rychlý vývoj.

 • Flukonazol (Flucostat, Mikosist, Diflucan) – dávka určuje lékař, obvykle užívaná jednou denně. Po podání flukonazolu dovnitř se maximální efekt objeví po asi 1,5 hodině. Zvláštní opatrnost by měla být věnována užívání tohoto léku s existujícím porušením ledvin. Možné snížení dávky. Doba trvání kurzu je dohodnuta s lékařem.
 • Terbinafine (Terbizil) – známá značka Lamisil – účinná a bezpečná léčiva, užívaná jednou denně po dobu až 6 měsíců. Kontraindikace u těhotných žen, stejně jako u laktajících žen, dětí do 2 let, pacientů s nádory (maligní a benigní), jater, selhání ledvin. Individuální nesnášenlivost jednotlivých složek přípravku Terbinafine vyžaduje pečlivou studii rizik nebo úplné odmítnutí přijetí.
 • Irunin – obvyklá dávka léku denně – 200 mg na dávku. Lék se užívá jeden týden. O měsíc později se kurz opakuje. Účinok po ukončení užívání tablet nesmí nastat okamžitě. Někdy to trvá 6-9 měsíců. Děti Irunin předepsaly velmi zřídka. Kontraindikace je určitá nesnášenlivost komponentů tohoto nástroje, stejně jako selhání srdce nebo ledvin.
 • Ketokonazol je analog Nizoralu (dražší). Přípravek je velmi účinný, ale současně má vysokou toxicitu. Dávka a doba trvání vstupu stanoví lékaře na základě stupně poškození a zanedbání nemoci.

Lidové prostředky k vyléčení houby nehtů

Léky na léčbu nehtů jsou nenákladné, ale účinné a nabízejí tradiční medicínu. Většina lidových léků v jejich složení obsahuje jednu nebo jinou kyselinu (houba se jí bojí). Navrhované formulace mají antimikrobiální a antifungální účinky a jsou na rozdíl od některých lékáren k dispozici za cenu.

Lidové číslo nápravy 1. Léčba nehtové houby pomocí peroxidu vodíku

Jedním z účinných nástrojů v boji proti onychomykóze, která má antiseptické a antibakteriální vlastnosti, je peroxid vodíku. Je to čirá tekutina se specifickým zápachem. Úspěch tohoto nástroje je způsoben jeho oxidačními vlastnostmi. Peroxid vodíku lze zakoupit v běžné lékárně, bez lékařského předpisu, za přijatelnou cenu. Kromě roztoku jsou také tablety a prášek, který musí být zředěn vodou.

Před aplikací peroxidu vodíku by měla být plocha postižená houbami opatrně připravena. Je zapotřebí páry v příliš horké vodě s přidáním sódy na pečení. Na bavlněnou podložku nakrájejte kus tvaru oblasti postižené houbou a důkladně ji navlhčete peroxidem vodíku. Suchý kousek vyčistěte ubrouskem, opatrně aplikujte na něj bavlněnou podložku, která je na povrchu peroxidem pokrytá, pokrývající celou postiženou oblast. Pokud je to nutné, utřete prst plastovým obalem tak, aby se bavlněná podložka nehýbala a kapalina se neodpařovala. Nastavte minuty na 15 minut na hřebíky a na hodinu – na hřebíky nohou. Pokud uspějete, můžete pod nehet zakopat několik kapek peroxidu vodíku. Tento jednoduchý postup je nutné opakovat 3-4 krát během dne.

Pokud máte pocit silného pocitu pálení kolem léčené oblasti, měli byste opláchnout okolní pokožku vodou, abyste předešli popáleninám. Zlepšení bude patrné již ve 4. den procedur. Lázně peroxidu vodíku mají také podobný účinek (pár lžící 3% peroxidu se přidá k jednomu litru ohřáté vody). Po dobu 15 minut byste měli v takovém lázni ponořit špičky prstů a nehtů dvakrát denně.

Lidové číslo nápravy 2. Ocot v boji proti houbám nehtů

Ocot (jablko, bílý destilovaný) pomáhá zbavit se houby a na místě postižených rostl úplně zdravý hřebík. Recept na aplikaci je obyčejně jednoduchý – na poškozený povrch i pod hřebíkem se aplikuje pipetový ocet. Postup je prováděn každý den až do úplného vyléčení. Nežádoucí účinky takové léčby mohou být pocity hoření na pokožce vedle ošetřeného místa nebo bolest v krku – od vdechovatelných výparů. Nedoporučuje se dělat koupel z octa, protože to může způsobit popáleniny.

Pozoruhodný je tento recept: 2 díly octa + 2 díly alkoholu + 1 díl glycerolu. Všechny složky jsou důkladně promíchány ve skleněné nádobě. Výsledný nástroj je impregnován gázovou podložkou nebo bavlněnou vložkou. Poté je re umístěna na poškozenou oblast. Taková pleťová mléka musí činit 2-4 týdny. Špatný hřebík po takových procedurách zmizí a na jeho místě roste nový a zdravý. Před přidáním lotion k pokožce kolem ošetřeného místa by měla být mastěna olejem, aby nedošlo k popálení.

Lidové nápravné číslo 3. Kukuřičná kukuřice proti houbě

Mezi oblíbené recepty na boj proti nehtům hub je prostředek, který je založen na kukuřičné mouce. Lidští léčitelé připisují této mouce antimykotickému účinku a doporučují koupel s přídavkem. Doba trvání této léčby by měla být až hodinu. Kukuřičná mouka se smíchá s teplou vodou (1: 2), ponechá se půl hodiny. Prsty nebo prsty s hřebíky poškozené houbami se umístí do připravené směsi. Tyto moučky lze vyrábět jednou za 3 dny.

Lidové nápravné číslo 4. Metylftalát v boji proti houbám nehtů

Léčba nehtů houbou doma může být založena na methyl ftalátu. Pro jeho přípravu se odebírá lžička methylftalátu, dezertní lžička octa (stůl), dvě kuřecí vejce, čajová lžička rostlinného oleje. V čisté nádobě se všechny složky smíchají do homogenní hmoty. Výsledná směs se přenese do chladničky. Aby se kompozice aplikovala s methylftalátem, je třeba jej malé množství aplikovat na místo poškození houbou a zakrýt ho plastovým obalem (komprese). Na film je položena teplá ponožka. Doba trvání léčby závisí na stupni infekce houbami, na obnovení.
Z jiných populárních prostředků, které jsou populární, je třeba poznamenat také následující:

 • použití oplatky Listerine smíchané s citrónovou šťávou nebo octem;
 • aplikace na místa napadená houbami z česneku;
 • použití přírodního čajového oleje;
 • kreslení jodového pletiva na destičce na nehty;
 • použití kompresí s propolisem (alkoholová tinktura);
 • ošetření nehtů houbou s plátky kombuchy.

Tyto lidové léky pomohou léčit ne příliš zanedbané houby nehtů. Léčba léků je levná, ale účinná bude mít výsledky, pokud budou dodrženy doporučení a proporce uvedené v receptech. Nicméně je třeba si uvědomit, že když se v místě houbových lézí objevují bolestivé pocity, neměli by se sama léčit. Je nutné co nejdříve získat radu odborného dermatologa.

Nezapomeňte se podívat na video programu Eleny Malyshevy na téma: léky na léčbu nehtů jsou levné, ale efektivní:

Prevence onychomykózy

Jednoduchá pravidla pomohou zabránit infekci houbami nehtů, které je obtížné sledovat:

 • je nutné nosit pouze vlastní boty, včetně pantoflí;
 • použijte individuální ručník na utírání rukou, na veřejných místech používejte jednorázové ubrousky;
 • když navštívíte bazén, vanu, saunu, ve šatně v posilovně nechodíte naboso;
 • denně umyjte nohy důkladně, vyměňte ponožky;
 • koupit vždy, když je to možné, boty vyrobené z přírodních materiálů, “prodyšné”;
 • sledovat stav obuvi – vysušit je po procházce v dešti, v blátě, umýt uvnitř i ven s mýdlem;
 • při manipulaci s různými chemikáliemi používejte rukavice;
 • včas léčte nadměrné pocení nohou (lidové léky a léky).
 • Houbu poznáte doma tím, že ponoříte nohy nebo ruce do roztoku manganistanu draselného. Po několika minutách se zdravé nehty změní na hnědou. Místa s houbovými lézemi zůstávají bílé.
 • Během léčby nehtů houba by měla být obuv zpracována. Použijte pro tento 1% roztok formalinu nebo chloraminu. Poté, co byla vnitřní část boty zpracována jedním z roztoků, měla by být umístěna do sáčku. Je dobré ji zavřít po dobu 40 minut a pak ji vytáhnout z tašky a vzít ji na balkon, aby se zvětralo.
 • Pro onychomykózu neexistuje rychlá léčba. Jen péče, trpělivost a pravidelnost postupů proti houbám může zaručit úplné uzdravení a obnovu nehtů!

Leave a Reply