Nitrofungin pro léčbu nehtové houby

Posted by

Obsah:

Nitrofungin

V kompozici nejsou žádné úplné analogy.

Drogy podobné ve účelových a farmakologických vlastnostech zahrnují:

Průměrná cena online *: 276 r.

Návod k použití

Obecný popis

Podle informací z pokynů je nitrofungin zařazen do skupiny antifungálních léků pro použití na venkovním prostředí. Forma je 1% roztok s etanolovým zápachem a žlutou (žlutozelenou) barvou.

V 1 ml přípravku je hlavní účinná složka – 2-chlor-4-nitrofenol (10 mg). Kapacita jedné láhve hnědého skla – 25 ml. Sada obsahuje kapátko a víčko s ovládáním počátečního otvoru.

Jako pomocné komponenty jsou:

 • 96% ethanolu,
 • triethylenglykol,
 • čištěná voda.

Místo, kde je lék skladován, musí mít teplotu v rozmezí 10-25 ° C. Také by neměl mít přístup k světlu a dětem. Má pětiletou trvanlivost, po níž je zakázáno ji používat.

Princip činnosti

Povaha účinku Nitrofunginu je založena na jeho schopnosti potlačit buněčné stěny houby a zastavit syntézu ergosterolů (hlavní část buněčné membrány hub potřebné pro jejich růst).

Výjimečnou vlastností léčiva je antibakteriální účinek na mikroorganismy, které jsou často kombinovány s houbovou infekcí. Díky tomu je Nitrofungin vysoce účinný v případech kombinovaných houbových a bakteriálních infekcí. Další výhodou léku je lokální protizánětlivý účinek a rychlé odstranění příznaků svědění a zánětu.

Lék proniká do horní části kůže. Odvodňuje se pomalu a soustřeďuje se na povrch pokožky. To snižuje potřebu častého používání.

Kdo je předepsán léky

Určení přípravku Nitrofungin by mělo být prováděno ošetřujícím lékařem v případě zjištěného onemocnění kožních onemocnění. Tento termín se týká různých kožních onemocnění způsobených houbovými infekcemi. Hlavní léčba je koncentrována v horních vrstvách epidermis tkání.

Pokyny uvádějí pokyny pro použití výrobku:

 • atletické svaly a nohy,
 • kandidóza kůže
 • mykózy nohou,
 • mykotický a houbový ekzém,
 • kožního a šupinatého,
 • mikrosporie,
 • rubrofitia,
 • houbové léze vnějšího sluchového kanálu.

Pro prevenci nitrofunginu, předepsaného pro prevenci stafylokokové a streptokokové superinfekce. Je účinná v boji s nimi, pokud se infekce již stala.

O kontraindikacích

Tento lék není vhodný pro osoby s přecitlivělostí, alergií nebo absolutní nesnášenlivostí těla jeho složek.

Děti do tří let věku také nejsou předepsány.

Použití během těhotenství lze vyřešit, pokud očekávaný přínos léku pro matku překročí pravděpodobnou hrozbu pro nenarozené dítě. Při laktaci byste měli objasnit otázku zastavení krmení.

Jaké vedlejší účinky jsou možné

Během léčby přípravkem Nitrofungin se může vyvinout:

 • lokální podráždění pokožky (únava, zarudnutí, svědění),
 • fotodermatitida (zvýšená citlivost na emise světla),
 • projevy alergických reakcí.

Aplikační technika

Nitrofunginový roztok se aplikuje na nehtovou destičku a jiné patologické oblasti pokožky bavlněným tamponem. Tato manipulace se provádí dvakrát nebo třikrát denně. Léčba trvá, dokud zmizí klinické projevy nemoci.

Aby se zabránilo opětovnému vývoji houby, léčba trvá 4 až 6 týdnů, 2-3krát týdně.

Pro profylaktické účely je roztok používán až dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Řešení se zpravidla používá k léčbě v nezředěné formě. Avšak v případech zánětlivých procesů a přecitlivělosti na léčivo se lék částečně zředí vodou.

[su_quote citovat = “Zinaida, 34, Ufa”]

Nitrofungin se dávno usadil v mé lékárničce. Jeho cena je nízká, ale je účinná, když je kůže postižena houbou. Snažil jsem se udělat vše podle pokynů. Ale podařilo se jí namazat nehty jen dvakrát denně. Lék je koncentrovaný roztok s vůní alkoholu, která zničí houbu ve 2-3 týdnech. Ale aby se nevrátil, bylo mi zacházeno po dobu pěti týdnů. Nevýhodou je, že kůže je opálený jako alkohol. Ale to není tak důležité, protože od čtvrtého dne je pryč a kůže je postupně obnovena. Také se mi líbí, že bolavý bod je jednoduše otřen navlhčeným bavlněným tamponem (složitějším masem a krémem). Pokyny říkají, že pak nemůžete být na slunci. Snad se to týká kůže obličeje a těla. Koneckonců, nehty jsou otevřené pouze na pláži.

Doporučuji jako účinný a levný způsob léčení houbových infekcí nohou.

[su_quote cite = “Zlata, 27 let, Bryansk”] Zjistil jsem, že před 10 lety jsem se o této droze dozvěděl. Mé uši mi ublížily. Nejdříve lékař identifikoval zátky a vyčistil je. Několik hodin bylo příjemné. Ale pak se začalo opět svědčit uvnitř. Docela nepříjemné pocity. Šla jsem k jinému lékaři a on diagnostikoval houbu. Předepsaný nitrofungin. Uhazuje do ucha dvakrát denně, 2 kapky. Po zakrytí bavlněným tamponem. O tři dny později jsem zapomněl na nemoc. Ale ona byla ošetřena po dobu pěti dnů. Je pravda, že uši se změnily na žlutou. Ale je to maličkost. Skvělý nástroj. [/ su_quote]

[su_quote cite = “Irina, 29, Vladimir”] Měl jsem kontaktní dermatitidu. V létě si položila na ruku tenké stříbrné náramky. Dlouho jsem nosil takové šperky. Náhle se na zápěstí objevila červená značka a malé svědivé puchýře. Nemohl jsem odolávat a česat, což způsobuje zranění. Zánět mírně opuštěný. Dermatolog doporučil mazání přípravkem Nitrofungin. Lék je velmi jednoduchý a levný. Prodává se v každé lékárně. O tři dny později byla dermatitida pryč. Ale místo léčby se změnilo na žlutou. Léčba je spokojena a bez váhání jí doporučuji. [/ su_quote]

Zanechte svou připomínku v komentářích!

* – Průměrná hodnota mezi několika prodejci v době sledování není veřejnou nabídkou.

Nitrofungin z houby nehtů

Antifungální činidlo Nitrofungin (Nitrofungin) se stala jedním z nejvýkonnějších léčiv pro léčbu houbových infekcí kůže.

Nejčastěji se člověk, který si všimne prvních příznaků onemocnění, není ve spěchu, že se setká s lékařem, ale snaží se s tímto problémem vypořádat s pomocí lidových prostředků. Nebo se uchýlí k druhému extrému – na radu kamarádů získává drahé drogy, které nejsou vždy relevantní.

Nedostatek správné léčby často vede ke zhoršení stavu, progrese onemocnění a ztráta cenného času. Pokud léčba přípravkem Nitrofungin začíná prvním alarmujícím příznakem, pozitivní výsledky netrvají dlouho.

Zvažte, jak tento lék funguje, a za jakých patologických podmínek je vhodné ho používat.

Přípravek Nitrofungin, zařazený do skupiny antifungálních léků a určený výhradně pro vnější léčbu, je předepisován jak pro prevenci, tak pro léčbu kožních onemocnění.

Vzhledem k tomu, že lék má nejen výrazný antifungální účinek, ale také aktivně působí na různé typy mikroorganismů, jeho použití bylo prokázáno a odůvodněno častými choroboplodnými bakteriálními lézemi.

Roztok má dezinfekční účinek a silný antiseptický účinek na mykobakterie, gram-pozitivní a gramnegativní bakterie, některé typy hub, je účinný proti působícímu činidlu kůrovce, má fungistatický účinek (inhibiční houbový růst).

Hlavní složka léku – chlorinitrofenol. Jeho schopnost blokovat syntézu ergosterolů – součást, která tvoří základ buněčných membrán – umožňuje zastavit reprodukci a růst houbových buněk, což vede k jejich smrti.

Dalším rysem léku je jeho schopnost zničit patogeny. Tato výhoda přípravku Nitrofungin umožňuje úspěšně aplikovat přípravek v případech infekcí způsobených plísněmi.

Samotný lék není antibiotikum, je klasifikován jako antifungální látka pro vnější použití. Pokud je to nutné, může být léčba Nitrofuginem kombinována s antibiotiky, včetně masti obsahujícími antibiotika.

Účinnost léku kvůli jeho složitým terapeutickým účinkům. Antifungální, deodorizační, stejně jako antiseptický účinek spolu s protizánětlivými účinky se mohou nejen vypořádat s příčinou onemocnění, ale také odstranit zánět, svědění, zmírnit pocit pálení.

Nitrofungin není hormonální činidlo. Neexistují žádné kontraindikace léčby během menstruace. Také jeho účel není kontraindikován pro osoby infikované HIV.

Lék v lékárnách je k dispozici zdarma, bez lékařského předpisu.

Forma uvolnění a složení

Nástroj je k dispozici ve formě postřiku (roztoku) světle žluté nebo žlutozelené barvy.

Hlavní účinnou látkou Nitrofunginu je 2-chlor-4-nitrofenol. 1 ml léku obsahuje 10 mg 2-chlor-4-nitrofenolu.

Kompozice zahrnuje následující excipienty:

 1. triethylenglykol;
 2. ethanol (alkohol) 96%;
 3. destilované vody.

Účinnost Nitrofunginu vzhledem k různým patogenům závisí na koncentraci roztoku:

 1. 0,0001% roztok inhibuje růst Microsporum canis a Trichophyton gypseum.
 2. 0,0007% rn ohromně ovlivňuje Candida albicans.
 3. 0,003% roztok má fungicidní účinek.
 4. Vyšší koncentrace chloronitrophenolu má silný antibakteriální účinek proti bakteriím (gramnegativní a grampozitivní).

K dispozici v 25 ml tmavě hnědých skleněných lahvích. Každá lahev je opatřena víkem s řídícím kroužkem pro počáteční otevírání, kapátkem a je balena v kartonové krabici.

Pozor! Nitrofungin doporučujeme používat na místech chráněných před světlem.

Doba použitelnosti je omezena na 5 let, po které není možné produkt používat.

Výrobci

Vyrábí se v České republice (Teva Czech Enterprises sr.o., Ostravská 29, 747 70 Opava-Komarov, Česká republika).

Indikace pro použití

Účel nitrofunginu ukázaný u těchto onemocnění:

 • s trichofytia,
 • s mykotickým a houbovým ekzémem,
 • s rubricitis,
 • v případě onemocnění vnějšího sluchového kanálu houbového původu,
 • s mykózou nohou,
 • v oblasti nohou a slabosti sportovce,
 • s mikrospórií,
 • s houbovými infekcemi kůže,
 • s kandidózou kůže,
 • s pityriázou a kožním třením.

Kontraindikace

Účel Nitrofungin se nedoporučuje osobám s nesnášenlivostí vůči složkám, které drogu tvoří. Nepředepisujte tento nástroj ani pacientům s alergiemi.

Nežádoucí účinky

Komplikace a nežádoucí účinky jsou velmi vzácné a mohou se projevit jako pocit pálení, hyperemie (zarudnutí), podráždění, suchá kůže (pocit napjatosti) v místě léčby. Někdy se mohou vytvářet papule. Alergické reakce a fotodermatitida (přecitlivělost na světlo) nejsou vyloučeny.

Řešení nepronikuje hluboko do kůže, působí pouze na jeho povrchu. To je důvod, proč složky léku v krevním řečišti neklesají a nezpůsobují časté nežádoucí účinky.

Pokud analyzujeme recenze lidí, kteří byli léčeni přípravkem Nitrofungin, pak téměř všichni, kteří tento nástroj používali, zaznamenali vysokou účinnost za nízkou cenu. Z různých zdrojů od 90 do 93% lidí, kteří drogu užívali, doporučujeme ji používat.

Výhody léku zahrnují snadné použití, bezpečnost a dostupnost. Díky podrobnému pokynu, který je k dispozici v každém balení, obvykle nejsou žádné otázky ohledně použití.

Zástupci hezkého pohlaví jsou potěšeni, že po zpracování hřebíku je možno aplikovat lak.

Nevýhody spotřebitelů zahrnují vlastnost léčiva k nátěru žluté pokožky, která není několik dní vyplachována. Někteří říkají, že kůže během léčby se stává “jako opálená”. Jedná se však o dočasný výskyt po ukončení léčby.

Návod k použití a dávkování pro různé nemoci

Nepoužitá léčiva. Pro aplikaci můžete použít bavlněný tampon nebo roztok kapat přímo na postiženou oblast z pipety nebo kapátka, která je vybavena lahví. Postup se provádí dvakrát – třikrát denně, dokud symptomy onemocnění nezmizí.

V období 1-1,5 měsíce by měly být postižené oblasti ošetřovány každé 2-3 dny. Taková prevence je nutná, aby se zabránilo opakování onemocnění.

Pozor!

 • v případech přecitlivělosti kůže na složky léčiva se doporučuje nitrofungin zředit destilovanou vodou 1: 1;
 • místa léčených tímto léčivem, aby byla chráněna před přímým slunečním světlem.

Z houby nehtů

Pokud jsou nehtové desky poškozeny, je léčivo aplikováno obvyklým způsobem a účinnost léčby závisí na správné přípravě hřebíků pro postup.

Před nanesením roztoku s hřebíky je nutné odstranit veškerý povlak (šelak, gel atd.) A připravit horkou lázeň. Ve vodě pro koupel můžete přidat mýdlo a sódu.

Dále, okraje nehtů musí být řezány nožnicemi na manikúru a nechtěná deska je vyčištěna pilníkem na nehty. Potom nechte nehty čistou vodou, dobře usušte a nasypte Nitrofungin.

Tento přípravek umožňuje, aby léčivo proniklo hluboko uvnitř a poskytlo maximální terapeutický účinek.

Z houby nohou

Léčba postižených oblastí s houbami nohou se provádí také obvyklým způsobem po ošetření nohou mýdlem a vodou. Horká lázeň před nohou zvyšuje účinek léčby.

Z houby v uchu

Léčba ušních kanálků by měla být prováděna s použitím ušní tyčinky. Po vymizení hlavních příznaků se doporučuje pokračovat v léčbě po dobu 5 až 7 dní.

Léčba přípravkem Nitrofungin v pediatrii se projevuje za tři roky.

Je to důležité! Děti trpící houbovými uškami předepisují, že droga je doporučována pouze 15 let, protože neexistují žádné důkazy o tom, že je pro rostoucí organismus bezpečné.

Během těhotenství a kojení (HB, laktace)

S velkou pečlivostí předepište lék během těhotenství a proveďte to pouze v těch případech, pokud předpokládané přínosy léčby výrazně převyšují možné riziko pro dítě.

Pokud je léčba indikována během kojení, dermatologové doporučují používat léčivo striktně po ukončení laktace..

Omezení pro léčbu hub u starších osob. Vzhledem k věkovým charakteristikám by však léčivo mělo být opatrně a lépe užíváno ve formě zředěné destilovanou vodou na polovinu.

Interakce s alkoholem

Co se týče alkoholu – nitrofungin je lék výhradně pro použití vně, jeho složky nespadají do krevního řečiště, takže se nevyskytuje interakce s alkoholem.

Analogy, substituenty a generika

Analogy Nirofunginu zahrnují:

 • Nitrofungin NEO (bezbarvý roztok),
 • Lamiderm,
 • Exoderil
 • Batrafen,
 • Zincundan
 • Lamisil,
 • Lamicon,
 • Lamikon Cream a Lamikon Dermgel,
 • Mikoseptin,
 • Mikosil,
 • Terbizil,
 • Exo-derm.

Hodnocení zákazníků

Zlata z Bryansk (36 let)

“Slyšel jsem o tomto léku asi před 10-12 lety. Měl jsem velmi svědění a bolavé uši. ENT zpočátku našla sírové zátky a umyla obě uši. Pomohlo to půl dne a nesnesitelné svědění se znovu začalo. Nic mi pomohlo.

Musel jsem jít na další ENT, který diagnostikoval “houby” a přidělil mi Nitrofungin. Kropil jsem do uší ráno a večer pro 2-3 kapky. Pak je zasunutý suchým rounem. O tři dny později se svědění zastavilo. Stále mi bylo léčeno po dobu 5 dnů, jak říká ENT. Je pravda, že mé uši se staly žlutými, ale to není nic, postupně zmizel žlutost. Skvělý nástroj.

Irina z Vladimir (29 let)

“Vyvolala jsem kontaktní dermatitidu poté, co jsem opět na sobě měla tenké stříbrné náramky. Nosil jsem je předtím. Ale tentokrát se pod ozdobami objevily červené a malé vodnaté bubliny, které se svědčí.

Vzhledem k nesnesitelnému svědění jsem vyčesal tyto bubliny a rány a na jejich místě se objevil mírný otok. Dermatolog řekl, že potřebujete mast Nitrofungin. Lék je velmi jednoduchý a levný, prodává se bez předpisu. Po asi třech dnech zmizely všechny problémy, pouze ruka se změnila na žlutozelenou. Jsem velmi potěšen výsledkem, radím vám nástroj všem bez pochyb. “

Maria, 33 let

“Moje dítě má houbu na špičce pravé nohy. S největší pravděpodobností se to stalo po bazénu. Lidové nápady nepomohly, houba se přesunula na druhý prst. Řešení “Nitrofungin” mi bylo doporučeno v lékárně.

Byli jsme léčeni po dlouhou dobu – asi 7 týdnů. Ale výsledek byl skvělý! Jak nehmoty vzrostly, jeho syn ho přerušil. A rostoucí nehtová talíř už rostla zdravá.

Droga se nestydí, že doporučuje všem svým přátelům, protože je to efektivní. Pouze je třeba velmi opatrně používat, protože když přichází do styku se šaty, opouští se žluté skvrny. A jsou obtížné umýt. “

Leave a Reply