Nitrofungin pro léčbu nehtů houby recenze

Posted by

Obsah:

Jak zacházet s nehtovou houbou Nitrofungin. Recenze

Podle údajů lékařské statistiky každý 4 obyvatel planety řeší problém houby na nehty u dermatologa.

Je nutné tuto chorobu léčit, jakmile se objeví první příznaky, protože onychomykóza, která je spuštěna, je méně přístupná k léčbě. Včasné užívání roztoku Nitrofungin podporuje úplné uzdravení bez opakovaných patologických relapsů.

Jak Nitrofungin a jeho nové odrůdy Nitrofungin Teva a Nitrofungin Neo na houbě, a jak správně léčit tyto léky, dozvíte se více.

Nitrofungin: složení a farmakodynamika

Léčivou látkou Nitrofunginu je chloronitrophenol. Z pomocných složek vzorce obsahuje voda, triethylenglykol a ethanol 96%. Lék má vzhled čirého roztoku, jeho barva je žlutá nebo žlutozelená. Výrobek voní jako ethylalkohol. Prodává se v 25 ml lahvičkách.

Chloritrophenol se získává z kyseliny undecylenové, látky, která působí proti potlačení gram-pozitivních a gram-negativních mikrobů. Fungicidní účinek léčiva se týká plísní následujících typů:

Nitrofungin může být léčen k léčbě trichofytózy, kandidózy kožních tkání, ruberitidy a mykózy nohou. Také použitý lék, je-li houba aktivován ve zvukovodu, nebo pacient s diagnózou nebo pityriasis kožního microsporia sportovec rozkroku.

Mechanismus účinku Nitrofunginu je zaměřen na blokování syntézy ergosterolů. Bez této látky jsou buněčné membrány onychomykózních patogenů zničeny. Ve spodním těle parazitů se hromadí toxické látky a nakonec uhyne houbová flóra.

Farmakologické vlastnosti nitrofunginu:

 • Antifungální.
 • Antiseptikum.
 • Dezinfekční prostředek.
 • Protizánětlivý.

Řešení rychle eliminuje svědění a pálení, ale funguje pouze na povrchu epitelu, aniž by proniklo kůži a nevstoupilo do systémové cirkulace.

Zvláštností Nitrofunginu je schopnost zničit nejen houby, ale také různé patogenní bakterie. Tato výhoda příznivě odlišuje léčbu od pozadí jiných antimykotik, protože může být léčena onychomykózou komplikovanou bakteriální infekcí nehtu.

Jak zacházet s nehtovou houbou Nitrofungin

Autoři pokynů pro použití Nitrofunginu navrhnou přípravu nehtů před aplikací roztoku – odstranění zbytků dekorativního povlaku, odstranění umělých desek, páření postižených oblastí v horké vodě s malým množstvím sodovky a mycího prádla.

Horká lázeň změkčuje horní vrstvu hřebíku a je lepší ji odstranit. Okraje desky jsou řezány nožnicemi, postižená deska je vyčištěna jednorázovým pilníkem. Léčba je dokončena mytí rukou nebo nohou a otíráním měkkým hadříkem na jedno použití.

Jak používat Nitrofungin (Nitrofungin Teva, Nitrofungin Neo) k léčbě nehtů:

Výsledkem léčby bude zmizení hlavních příznaků houby a posílení nehtů. Desky se vrátí do normálního tvaru a struktury. Odstraňování a zesílení není pozorováno. Pro prevenci rekurentních případů onychomykózy se roztok používá po dobu dalších 1 měsíce, celkově 2 až 3 p. za týden.

V případě přecitlivělosti na složky Nitrofunginu nebo v přítomnosti závažného zánětu v místě léčby se roztok nechá zředit poloviční destilovanou vodou.

Nitrofungin: kontraindikace, analogy, cena

Kontraindikace k léčbě nehtů houba znamená Nitrofungin, Nitrofungin-Teva, Nitrofungin Neo jsou některé z dětství (určit lékař) a tělo jakékoliv nesnášenlivosti složky léku. V těhotenství a HB se užívá nitrofungin, který zvážil poměr poškození a přínosů pro ženu a plod (novorozence).

Analogy Nitrofungin racionální k nákupu, pokud je léčba neúčinná, nebo antimykotika není vhodný podle označení. Fungicidní a fungistatické vlastnosti mají:

 • Mikolaku
 • Lamisil
 • Mycofin.
 • Amorolak.
 • Terbizil.
 • Exoderil.
 • Lamifast.
 • Lamisil Uno.
 • Lamikon Dermgel.
 • Kyselina salicylová.

Použití analogů je také oprávněné, pokud kůže reaguje na Nitrofungin spálením, sucho, alergie, fotodermatitida.

Pokud jde o cenu Nitrofunginu, není příliš vysoká – 250 – 350 rublů na láhev. Můžete si koupit antimykotika bez předpisu.

Recenze na léčbu houby Nitrofungin

Nitrofungin z hodnocení hřebíků hnízd v síti je většinou pozitivní.

Spotřebitelé mají rádi jednoduchost a snadné použití řešení a přijatelnou cenu. Předběžná příprava hřebu umožňuje lepší penetraci složek léčiv do desky. Dosažením požadované koncentrace nástroj ničí houby a další kmeny, které zlepšují zánětlivý proces. Aby bylo dosaženo dobrých výsledků, léčba by měla být provedena, dokud nezmizí všechny příznaky onychomykózy.

Pokud dítě trpí houbou nehtů, v přehledech lékařů můžete číst, že přípravek Nitrofungin Neo je vhodný k léčbě dětí starších 2 let. Konvenční nitrofungin v léčbě dětí se používá pouze 15 let. Průběh léčby je stejný. Nežádoucí účinky jsou vzácné.

Nitrofungin: návod k použití

Nitrofungin je účinným prostředkem pro léčbu různých druhů mykózy, zbavený některých onemocnění uší a krku. Lék má přijatelnou cenu, je snadno použitelný a bezpečný.

Nitrofungin má širokou škálu aplikací.

Forma uvolnění a složení přípravku Nitrofungin

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Efektivní lék proti houbám. Čtěte více >>>

Nitrofungin, latinský název Nitrofungin – antifungální roztok pro vnější použití.

Forma složení a uvolnění:

 1. Nitrofungin Teva. 1 ml léku obsahuje 10 mg účinné látky – chloronitrofenolu. Další přísady – alkohol, čištěná voda, triethylenglykol. Řešení má výrazný pach etanolu, který se vyrábí v lahvích o objemu 25 ml tmavého skla.
 2. Nitrofungin Neo. Hlavní účinná látka – tridekanamin undecylenate v 1 ml léku je 4, 4 mg tohoto prvku. Roztok s charakteristickým zápachem alkoholu je zabalen do 25 ml tmavého skleněného obalu a sprej je plastový obal s 30 ml dávkovačem.

Přípravky mají identický terapeutický účinek, jelikož se účinná látka v obou případech týká derivátů kyseliny undecylenové.

Různé léky se liší v barvě roztoku:

 • Teva nitrofungin má žlutou nebo žluto-zelenou barvu, může skvrnit nehty a kůži;
 • Nitrofungin Neo – kapalina transparentní barvy, nezanechává žádné stopy.

Abyste si v lékárně nemohli koupit falešný výrobek, můžete si prohlédnout fotku původního léku na specializovaných farmaceutických stránkách. Každý balíček léků obsahuje podrobný popis, ve kterém jsou uvedeny všechny potřebné informace.

Nitrofungin Neo je dostupný ve formě čiré tekutiny.

Balení přípravku Nitrofungin Teva

Cena a analogy

Kolik stojí nitrofungin? Průměrná cena roztoku činí 270-300 rublů, lék má v léčivech účinné látky a léčebné účinky. Droga lze zakoupit v lékárně bez předpisu.

Ruský, levnější protějšek, Nichlofen, obsahuje chlornitrophenol, má indikace a kontraindikace podobné nitrofunginu. K dispozici v lahvičkách o objemu 30 ml. Průměrná cena je 120-140 rublů.

Léčba infekcí houbovými nehty Nitrofungin – recenze a pokyny

Plísňové infekce postihují více než čtvrtinu světové populace. To znamená, že v prostředí každého z nás jsou lidé s infikovanými nehty. Je lepší zahájit léčbu nehtové houby v počáteční fázi, protože bez správné léčby pronikne houba do hřebíku a poškozuje růstové body nehtové plotny. Při léčbě této infekce pomocí systémových a lokálních antifungálních léků. Jedním ze způsobů lokální terapie je Nitrofungin z houby nehtů, který má fungistatický účinek.

Charakteristika a vlastnosti akce

Nejdůležitější jsou především houbové onemocnění nehtů mezi všemi lézemi, a to není náhodné, protože nošení obuvi vytváří všechny podmínky pro růst a vývoj houby. Obzvlášť často dochází k recidivám v podzimním a zimním období – teplé boty se nosí ráno a do večera nejsou odstraněny. Teplota těla, vysoká vlhkost, nedostatek přímého slunečního záření – to jsou podmínky, které vytvářejí boty a v nichž se infekce násobí.

Můžete si všimnout příznaků onemocnění, pokud houba začíná infikovat nehtovou desku od okraje, ale mezi patogeny existují takové druhy, které nemůžete okamžitě vidět. Nehty se jednoduše stávají nudné, jejich lesk zmizí, stávají se křehkými a odlupují. Ale všimnout si těchto příznaků je ještě obtížnější, pokud na povrchu je lak na nehty.

Kromě toho má léčivo antiseptické, antibakteriální (grampozitivní a gramnegativní bakterie) a dezinfekční účinek.
Jeho chemické složení je odvozeno z kyseliny undecylenové – látky, která se používá při léčbě houbových infekcí. V lékárenském řetězci je prodáván ve formě 1% alkoholového roztoku Nitrofunginu v 25 ml ampulce.

Indikace pro použití

Nitrofungin je účinný proti těmto typům houbových infekcí:

 • dermatofyty;
 • trihofitony;
 • epidermofita;
 • mikrospóry;
 • kvasnice podobné houbám;
 • smíšená houbová flóra.

Charakteristickým znakem léku je nedostatečná absorpce kůží, která umožňuje použití Nitrofunginu i při léčbě mykóz v externím sluchovém kanálu.

Indikace pro použití Nitrofungin – houbové infekce nehtů a kůže, které zahrnují:

 • dermatofytóza;
 • sportovní slabina;
 • rubrofitia;
 • trichophytosis;
 • a mikrosporie;
 • kandidóza kůže;
 • mykózy nohou;
 • mykotický ekzém;
 • onychomykóza;
 • mykóza ucha a ucha.

Přípravek se nedoporučuje používat v následujících případech:

 • těhotenství a kojení;
 • přecitlivělost na jednotlivé složky látky;
 • alergické stavy;
 • děti do 2 let.

Nitrofungin má mírně nažloutlé barvy, ale v poslední době se na polích lékáren objevil podobný lék nazývaný “Nitrofungin Neo”, který má stejné složení, ale je bezbarvý a nečisto nehtovou talíř.

Návod k použití

Léčba houbových nehtů Nitrofungin se může provádět od 2 let věku. Před aplikací roztoku je třeba odstranit z povrchu veškeré kosmetiky nebo laku na nehty. Obvykle se aplikuje pomocí lahvičky s kapátkem 2-3 krát denně na dříve omyté a vysušené destičky na nehty nebo na pokožku. Při léčbě bude trvat nejméně 4-5 týdnů, během něhož nehtová deska přestane stratifikovat nebo zhrubnout.

Dokonce i v případě, že symptomy léze zmizí, je nutné ošetřit nehty roztokem jednou denně za účelem prevence po dobu 2-3 týdnů po léčbě. Se stejným účelem mohou být zdravé nehty zpracovány jednou denně. Když používáte lék Nitrofungin z houby nehtů, recenze mnoha pacientů naznačují, že tato taktika pomáhá předejít opakování onemocnění v budoucnu.

Vlastnosti použití

Viditelná oční efekt se vyskytuje 2 týdny po použití léku. Nehty se rozjasňují a přestanou se rozpadat. Nicméně pro Nitrofungin existují některé funkce aplikace.

 • Pokud se na pokožce objeví zarudnutí, může to být reakce na složky přípravku. Zkuste ředit Nitrofungin vodou 1: 1 a znovu aplikovat. Je-li po tom také zaznamenáno zarudnutí, léčivo by mělo být přerušeno.
 • Pokud je poškození nehtů zanedbané, měli byste se poradit se svým lékařem a provést komplexní terapii systémovými antifungálními léky.
 • Před použitím přípravku Nitrofungin připravte lahvičky do vody přidáním sodovky, mýdla nebo vařené bramborové kůry. To pomůže oddělit mrtvé oblasti nehtu a urychlit proces léčby. Po lázních podávejte hrubé a zesílené oblasti plechové desky individuálním pilníkem na nehty.
 • Pokud zjistíte, že po 2 týdnech aplikace nejsou žádné konkrétní výsledky, přestaňte užívat a poraďte se s lékařem.
 • Zpracované nehtové desky nevystavují slunečnímu záření, aby se zabránilo hyperpigmentaci.

Léčba jakýmkoliv, dokonce i externím fungicidním prostředkem by měla být koordinována s ošetřujícím lékařem. Konzultace a pravidelný dohled specialisty pomohou vypořádat se s houbovou infekcí v co nejkratším čase a nezávislé pokusy o léčbu onychomykózy mohou zpomalit léčbu po mnoho let.

“Nitrofungin” z houby nehtů. Recenze, cena a analogy

Mykózová onemocnění – mnozí si to uvědomují. Podle statistik téměř 70% obyvatel naší planety alespoň jednou čelilo mykóze. Příčinou houby je infekce patogenní mikroflórou. V bazénu, sauně, nehtovém salonu můžete zachytit houbovou infekci.

Pokud se na okraji nehtové tkáně objevují tmavé skvrny, jsou tmavé nebo bělavé skvrny, deformace nehtů, odlomení špičky, okamžitě se poraďte s lékařem a začněte léčbu.

Pro boj s onychomykózou a mykózami nohou byl vyvinut Nitrofungin. Mpetsialny řešení pro lokální zpracování lokalit postižených houbou. Lékařská společnost Teva získala svou popularitu díky své přijatelné ceně, snadnému použití a vysoké efektivitě.

Výhody

Výhody přípravku Nitrofungin jsou způsobeny kombinací několika lékových vlastností:

 • Zničí vzniklé mikromycety;
 • Zabraňuje šíření spór houb;
 • Bojuje s patogenními bakteriemi.

Léčba přípravkem Nitrofungin zabraňuje šíření houbových infekcí na sousedních nehtů. Antibakteriální účinek přípravku Nitrofungin neo umožňuje zabránit vzniku infekce v postižené oblasti. Vypořádání se s infekcí je poměrně obtížné. Kromě toho se často objevují komplikace.

Prostředky totožné s Nitrofunginem na jeho složkách nevykazují. Existují drogy s podobnými účinky. Toto je:

Aplikace

Nitrofungin je možné léčit nejen onychomykózou nebo houbou na nohou, ale úspěšně se používá při léčbě aurické mykózy. Nitrofungin navíc léčí trichofytózu, ekzém, kandidózu epitelu. Kvůli rychlému vstupu do oběhového systému je léčivo účinné proti mnoha kmenům mykotických lézí.

Komponenty a balení

Nitrofungin se vyrábí pouze jako roztok pro vnější použití. Vylije se do lahví (25 mililitrů). V krabičce vedle lahvičky jsou uvedeny pokyny pro použití drogy.

Aktivní složkou je 2-chlor-4-nitrofenol. Přípravek dále obsahuje ethanol a připravenou vodu.

Způsob použití Nitrofunginu z houby nehtů

Řešení je zcela připraveno k použití. Zředit to není nutné. Pokud má pacient na některých složkách případy histaminových projevů, musí se lék ředit vodou v poměru 1: 1.

Ošetřte postiženou oblast bavlněným tamponem namočeným v roztoku. Měla by pečlivě řešit všechny problémy. Pokud se houba rozšířila na několik hřebíků, změňte bavlněný tampon po každém zpracování nehtů. Zabraňte kontaktu zdravých oblastí pokožky nebo talířů s tamponem. To může způsobit šíření onemocnění.

Postupujte dvakrát nebo třikrát denně, dokud klinické příznaky úplně nezmizí. Pro prevenci by měl být antifungální roztok aplikován po dobu čtyř týdnů jednou nebo dvakrát týdně.

Pokud je onemocnění zanedbáváno, abychom se zbavili houby, nitrofungin by měl být kombinován se systémovou terapií.

A jak jedná?

Terapeutický účinek přípravku Nitrofungin je způsoben účinkem na buňku mikromycete. Zničí stěny houbových spór a blokuje výrobu ergosterolů, které jsou nezbytné pro vývoj a reprodukci patogenních mikroorganismů.

Řešení má vysokou penetrační sílu. Aktivní složka léčiva se postupně rozvíjí a poskytuje vysokou koncentraci činidla v epiteliálních tkáních a na nehty. Proto jsou k dispozici pouze dvě nebo tři léčby denně.

Charakteristickým znakem přípravku Neo Nitrofungin je kombinace antifungálního a antibakteriálního účinku. Často je rozvoj mykózy doprovázena přilepením bakteriální infekce. Díky aktualizované kompozici se Neo Nitrofungin dokáže vypořádat se dvěma infekcemi.

Vzhledem k lokálnímu protizánětlivému účinku Nitrofungin snižuje podobné houbové příznaky jako svědění, zarudnutí a hoření.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Jakýkoli lék má kontraindikace a nežádoucí účinky. Při léčbě přípravkem Nitrofungin jsou nežádoucí účinky vzácné, spojené ve většině případů s předávkováním, nesprávným užíváním nebo zvýšenou citlivostí na složky.

Následující komplikace jsou možné při použití drogy;

 • Zkus, vyrážka, suchý epitel;
 • Histaminové reakce;
 • Při požití může dojít k nevolnosti, průjem, zvracení. Pokud k tomu dojde, musíte vyčistit žaludek olejem (zeleninou nebo olivami).

Nepoužívejte roztok, pokud:

 • Zvýšená citlivost na jednotlivé komponenty;
 • Tam je tendence k alergii;
 • Dítě je starší než dva roky.

Relativní kontraindikace jsou:

Když se dítě narodí, léčivo se užívá pouze tehdy, pokud je poškození nenarozeného dítěte menší než přínos.

Pavel, 45 let Samara:

Po návštěvě bazénu byl charakteristický svědění. A mezi prsty se vytvořily bubliny. Byly to strašně svědění, praskaly, kapalina z nich vytekla. Nitrofungin byl v lékárničce, má dlouhou trvanlivost 5 let. Cena je přijatelná. A již pomohlo. Je příliš líné jen na rozmazání. Celkem třikrát. A tak každý den. Ale za tři týdny jste na tento problém zcela zapomněli. V každém případě jsem rozmazal další dva týdny po zmizení houby. Bál jsem se, že všechno začne znovu. Pohodlně se roztok rychle vstřebává, nezanechává žádné zbytky. Pomazaný a svobodný.

Shrnout: plus – levné, efektivní; mínus – potřeba zpracovávat nohy třikrát denně.

Elena, 52 let, Rostov:

Houba se objevila dávno. Ale nějak nejsem obzvlášť znepokojen. No, trochu tmavé nehty. Takže nejsem holka. V mém věku, až na krásu. Pokud nic neublíží. Ale v průběhu času se choroba začala postupovat. Začala nosit uzavřené boty, dokonce i v létě. Takže i bolest je taková, že je děsivé dělat krok. To, co jsem zkusil. Byly léčeny lidové léky a drahá masť byla koupena. Házejte tolik peněz. Nakonec jsem šla k lékaři. Předepsal levný Nitrofungin. Zpočátku tomu nevěřila. Koneckonců jsem se snažil hodně peněz. Ale Nitrofungin mě vyléčil. Díky němu jsem opět věřil lékařům a lékům.

Kristina, 23 let Novosibirsk:

Právě jsem začal chodit s chlápkem, protože jsem si všiml houby na mém špičce. Komplexní strašně. Bála se, že je s ním sama. Není pozván na návštěvu. Odmítl jsem jít do bazénu, i když se mi líbí plavat. Obával jsem se, že se rozhodne, že jsem špinavý nebo nemocný. Svou přítelkyni Svetu sdílela potíže. A řekla mi, že vyléčila onychomykózu (nehtovou houbou) jednoduchým a cenově dostupným roztokem Nitrofunginu. Koupeno. Jen dva týdny a všechno šlo. Pro zabránění zpracování nehtů další dva týdny. A to je ono! Všechno je dobré! Zapomněl jsem na houbu a zapomněl na mě.))))) Ach, mimochodem, člověče, a teď se ženich naučil o mém malém tajemství. Nyní doporučuji všem Nitrofunginovi. Levné a efektivní.

Leave a Reply