Nitrofunginová houbová léčba

Posted by

Obsah:

Nitrofungin

Nitrofungin má antiseptické a dezinfekční účinky, čímž se potlačuje růst kvasnicovitých hub, stejně jako jiné patogenní patogeny takových typů onemocnění, jako je trichofytia a kožní onemocnění.

Léčivo se vyrábí převážně ve formě kapaliny nebo roztoku a hlavní složkou jeho složky je chloronitrophenol. Vedle hlavní účinné složky obsahuje lék také alkohol.

Nástroj se používá především pro ošetření hub na nohou, ruce, nohách, nehty a další části těla.

Klinicko-farmakologická skupina

Antifungální lék pro vnější použití.

Podmínky prodeje lékáren

Je uvolněna bez lékařského předpisu.

Kolik je Nitrofungin v lékárnách? Průměrná cena je 350 rublů.

Forma uvolnění a složení

Nitrofungin je uvolňován v alkoholovém roztoku o koncentraci 1% pro externí zpracování. Dalším běžným názvem drog je Nitrofungin Neo.

Farmakologický účinek

Hlavní aktivní antifungální substance, chlornitrofenol, má schopnost proniknout do horních vrstev epidermis nebo keratinu nehtů a vlasů. Vstupuje do buněk patogenních hub a ničí ergosterol – důležitý základ pro stěnu mikroorganismu. To je oslabuje zevnitř a zcela zničí i velké kolonie v jakémkoli stádiu onemocnění.

Často jsou houbové choroby doprovázeny dalšími infekčními záněty, které na lidské pokožce tvoří patogenní mikroflóru. Proto roztok Nitrofunginu může vyřešit několik terapeutických problémů najednou, dokonale vyhlazující škodlivé mikroorganismy v mykózách.

Další pozitivní vlastností roztoku Nitrofunginu pro pacienty je jeho schopnost rychle proniknout do horních vrstev pokožky a hromadit se v ní po určitou dobu. Nástroj může mít dlouhodobý antifungální účinek po dlouhou dobu po ukončení léčby, při ochraně před relapsem a reinfekcí.

Indikace pro použití

Nitrofungin je předepsán po vyšetření lékaře a správné diagnóze. Pokud se houba stala příčinou zánětu, pak se tento lék rychle zbaví všech příznaků onemocnění a pomůže léčit onemocnění.

V návodu k použití jsou uvedeny údaje o použití prostředků:

Aby se zabránilo vzniku plísňových infekcí (stafylokoků, streptokoků), může být nitrofungin použit jako profylaktikum. I když se infekce již stala, zničí centrum infekce a zabrání reprodukci a rozšíření do zdravých oblastí houby.

Kontraindikace

Tento lék není vhodný pro osoby s přecitlivělostí, alergií nebo absolutní nesnášenlivostí těla jeho složek.

Děti a těhotné ženy jsou předepsány po konzultaci s lékařem.

Použití během těhotenství a kojení

Použití v průběhu těhotenství je možné pouze v případech, kdy potenciální přínos pro matku převáží možné riziko pro plod.

Během laktace je nutné vyřešit problém kojení kojení.

Dávkování a způsob použití

Návod k použití naznačuje, že přípravek Nitrofungin je určen k vnějšímu použití. Roztok se aplikuje na postiženou pokožku bavlněným tamponem 2-3x denně. Terapie pokračuje až do vymizení projevů onemocnění. Aby se zabránilo opakování, roztok se používá 2-3krát týdně po dobu 4-6 týdnů.

Pro účely prevence je roztok používán 1-2 krát týdně po dobu 4 týdnů.

Nežádoucí účinky

Při použití přípravku Nitrofungin Neo je možné ošetřené povrchy natřít žlutou nebo nazelenalou barvou. Vzhledem k tomu, že lék je vyráběn s přídavkem alkoholu, může mít lokální dráždivý účinek (zčervenání kůže, těsnost, pálení, svědění), často jsou tyto vjemy lokalizovány v oblastech aplikace.

V manuálu jsou informace o možných výskytech alergických reakcí nebo fotodermatitidy (pokud jsou ošetřené povrchy na přímém slunečním světle).

Předávkování

Při externím použití nejsou k dispozici žádné spolehlivé informace o předávkování. Pokud se droga dostane na zdravou kůži, měla by se umýt vodou, osušit ručník a použít jakýkoliv rostlinný olej.

Při penetraci roztoku léku uvnitř (náhodný příjem) se objevují následující reakce:

 • deprese;
 • cyanóza;
 • acidóza;
 • pocit nevolnosti;
 • průjem;
 • zvracení;
 • nadměrné pocení;
 • hemolýza;
 • zvýšené vzrušení;
 • barvení moči zelené.

Pokud bylo řešení náhodně přijata, doporučuje se co možná nejdříve provést detoxifikační opatření. Zobrazuje naléhavou a povinnou výplach žaludku r-ohm s rostlinným olejem, příjem aktivního uhlí a dalších sorbentů.

Zvláštní instrukce

V případě výrazného podráždění s každodenním užíváním můžete použít roztok zředěný vodou (1: 1).

Oblasti pokožky léčené tímto přípravkem by neměly být vystaveny slunečnímu záření.

Léková interakce

Se zvýšením pH ošetřených povrchů, interakcí s biologickými tekutinami a jinými organickými látkami se snižuje účinnost léčiva.

Zaznamenali jsme některé recenze uživatelů, kteří užívali lék Nitrofungin:

 1. Allá Zkoušel jsem mnoho houbových prostředků a dospěl k závěru, že nitrofungin je optimální lék, zejména pro léčbu prstů. Není to drahé a efektivní lék na nehty houby. Možná je lepší, ale zjevně dražší.
 2. Irina. Léčila jsem houbu mezi prsty. Musím říct nechutnou věc. Zřejmě po tom, co se objevila fitness, nikde jinde. Dal jsem nitrofungin s ušními tyčinkami a houba mezi prsty prošla! Ale už dlouho se nemůžete potit.
 3. Jeanne. V bazénu jsem zvedl nehtovou houbu a mykózu nohy. Dermatolog mi zařadil nitrofungin. Aplikuje se na nohu a nehty 3krát denně po dobu jednoho měsíce. Během této doby se téměř nic nezměnilo. Činnost je slabá, musíte ji pečlivě aplikovat, protože barví nehty a kůži kolem nehtu. V létě v otevřených botách se nedostanete. Nezaznamenala jsem žádné zlepšení, dokonce ani slabé svědění nezbavuje.

Strukturní analogy účinné látky:

 • Nitrofungin Teva;
 • Roztok nichlofenu 1%.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Podmínky skladování a skladovatelnost

Skladovat při teplotě + 10 … 25 ° C, chráněné před světlem, mimo dosah dětí. Doba použitelnosti – 5 let.

Léčba infekcí houbovými nehty Nitrofungin – recenze a pokyny

Plísňové infekce postihují více než čtvrtinu světové populace. To znamená, že v prostředí každého z nás jsou lidé s infikovanými nehty. Je lepší zahájit léčbu nehtové houby v počáteční fázi, protože bez správné léčby pronikne houba do hřebíku a poškozuje růstové body nehtové plotny. Při léčbě této infekce pomocí systémových a lokálních antifungálních léků. Jedním ze způsobů lokální terapie je Nitrofungin z houby nehtů, který má fungistatický účinek.

Charakteristika a vlastnosti akce

Nejdůležitější jsou především houbové onemocnění nehtů mezi všemi lézemi, a to není náhodné, protože nošení obuvi vytváří všechny podmínky pro růst a vývoj houby. Obzvlášť často dochází k recidivám v podzimním a zimním období – teplé boty se nosí ráno a do večera nejsou odstraněny. Teplota těla, vysoká vlhkost, nedostatek přímého slunečního záření – to jsou podmínky, které vytvářejí boty a v nichž se infekce násobí.

Můžete si všimnout příznaků onemocnění, pokud houba začíná infikovat nehtovou desku od okraje, ale mezi patogeny existují takové druhy, které nemůžete okamžitě vidět. Nehty se jednoduše stávají nudné, jejich lesk zmizí, stávají se křehkými a odlupují. Ale všimnout si těchto příznaků je ještě obtížnější, pokud na povrchu je lak na nehty.

Kromě toho má léčivo antiseptické, antibakteriální (grampozitivní a gramnegativní bakterie) a dezinfekční účinek.
Jeho chemické složení je odvozeno z kyseliny undecylenové – látky, která se používá při léčbě houbových infekcí. V lékárenském řetězci je prodáván ve formě 1% alkoholového roztoku Nitrofunginu v 25 ml ampulce.

Indikace pro použití

Nitrofungin je účinný proti těmto typům houbových infekcí:

 • dermatofyty;
 • trihofitony;
 • epidermofita;
 • mikrospóry;
 • kvasnice podobné houbám;
 • smíšená houbová flóra.

Charakteristickým znakem léku je nedostatečná absorpce kůží, která umožňuje použití Nitrofunginu i při léčbě mykóz v externím sluchovém kanálu.

Indikace pro použití Nitrofungin – houbové infekce nehtů a kůže, které zahrnují:

 • dermatofytóza;
 • sportovní slabina;
 • rubrofitia;
 • trichophytosis;
 • a mikrosporie;
 • kandidóza kůže;
 • mykózy nohou;
 • mykotický ekzém;
 • onychomykóza;
 • mykóza ucha a ucha.

Přípravek se nedoporučuje používat v následujících případech:

 • těhotenství a kojení;
 • přecitlivělost na jednotlivé složky látky;
 • alergické stavy;
 • děti do 2 let.

Nitrofungin má mírně nažloutlé barvy, ale v poslední době se na polích lékáren objevil podobný lék nazývaný “Nitrofungin Neo”, který má stejné složení, ale je bezbarvý a nečisto nehtovou talíř.

Návod k použití

Léčba houbových nehtů Nitrofungin se může provádět od 2 let věku. Před aplikací roztoku je třeba odstranit z povrchu veškeré kosmetiky nebo laku na nehty. Obvykle se aplikuje pomocí lahvičky s kapátkem 2-3 krát denně na dříve omyté a vysušené destičky na nehty nebo na pokožku. Při léčbě bude trvat nejméně 4-5 týdnů, během něhož nehtová deska přestane stratifikovat nebo zhrubnout.

Dokonce i v případě, že symptomy léze zmizí, je nutné ošetřit nehty roztokem jednou denně za účelem prevence po dobu 2-3 týdnů po léčbě. Se stejným účelem mohou být zdravé nehty zpracovány jednou denně. Když používáte lék Nitrofungin z houby nehtů, recenze mnoha pacientů naznačují, že tato taktika pomáhá předejít opakování onemocnění v budoucnu.

Vlastnosti použití

Viditelná oční efekt se vyskytuje 2 týdny po použití léku. Nehty se rozjasňují a přestanou se rozpadat. Nicméně pro Nitrofungin existují některé funkce aplikace.

 • Pokud se na pokožce objeví zarudnutí, může to být reakce na složky přípravku. Zkuste ředit Nitrofungin vodou 1: 1 a znovu aplikovat. Je-li po tom také zaznamenáno zarudnutí, léčivo by mělo být přerušeno.
 • Pokud je poškození nehtů zanedbané, měli byste se poradit se svým lékařem a provést komplexní terapii systémovými antifungálními léky.
 • Před použitím přípravku Nitrofungin připravte lahvičky do vody přidáním sodovky, mýdla nebo vařené bramborové kůry. To pomůže oddělit mrtvé oblasti nehtu a urychlit proces léčby. Po lázních podávejte hrubé a zesílené oblasti plechové desky individuálním pilníkem na nehty.
 • Pokud zjistíte, že po 2 týdnech aplikace nejsou žádné konkrétní výsledky, přestaňte užívat a poraďte se s lékařem.
 • Zpracované nehtové desky nevystavují slunečnímu záření, aby se zabránilo hyperpigmentaci.

Léčba jakýmkoliv, dokonce i externím fungicidním prostředkem by měla být koordinována s ošetřujícím lékařem. Konzultace a pravidelný dohled specialisty pomohou vypořádat se s houbovou infekcí v co nejkratším čase a nezávislé pokusy o léčbu onychomykózy mohou zpomalit léčbu po mnoho let.

Nitrofungin: návod k použití

Nitrofungin je účinným prostředkem pro léčbu různých druhů mykózy, zbavený některých onemocnění uší a krku. Lék má přijatelnou cenu, je snadno použitelný a bezpečný.

Nitrofungin má širokou škálu aplikací.

Forma uvolnění a složení přípravku Nitrofungin

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Efektivní lék proti houbám. Čtěte více >>>

Nitrofungin, latinský název Nitrofungin – antifungální roztok pro vnější použití.

Forma složení a uvolnění:

 1. Nitrofungin Teva. 1 ml léku obsahuje 10 mg účinné látky – chloronitrofenolu. Další přísady – alkohol, čištěná voda, triethylenglykol. Řešení má výrazný pach etanolu, který se vyrábí v lahvích o objemu 25 ml tmavého skla.
 2. Nitrofungin Neo. Hlavní účinná látka – tridekanamin undecylenate v 1 ml léku je 4, 4 mg tohoto prvku. Roztok s charakteristickým zápachem alkoholu je zabalen do 25 ml tmavého skleněného obalu a sprej je plastový obal s 30 ml dávkovačem.

Přípravky mají identický terapeutický účinek, jelikož se účinná látka v obou případech týká derivátů kyseliny undecylenové.

Různé léky se liší v barvě roztoku:

 • Teva nitrofungin má žlutou nebo žluto-zelenou barvu, může skvrnit nehty a kůži;
 • Nitrofungin Neo – kapalina transparentní barvy, nezanechává žádné stopy.

Abyste si v lékárně nemohli koupit falešný výrobek, můžete si prohlédnout fotku původního léku na specializovaných farmaceutických stránkách. Každý balíček léků obsahuje podrobný popis, ve kterém jsou uvedeny všechny potřebné informace.

Nitrofungin Neo je dostupný ve formě čiré tekutiny.

Balení přípravku Nitrofungin Teva

Cena a analogy

Kolik stojí nitrofungin? Průměrná cena roztoku činí 270-300 rublů, lék má v léčivech účinné látky a léčebné účinky. Droga lze zakoupit v lékárně bez předpisu.

Ruský, levnější protějšek, Nichlofen, obsahuje chlornitrophenol, má indikace a kontraindikace podobné nitrofunginu. K dispozici v lahvičkách o objemu 30 ml. Průměrná cena je 120-140 rublů.

Nitrofungin

V kompozici nejsou žádné úplné analogy.

Drogy podobné ve účelových a farmakologických vlastnostech zahrnují:

Průměrná cena online *: 276 r.

Návod k použití

Obecný popis

Podle informací z pokynů je nitrofungin zařazen do skupiny antifungálních léků pro použití na venkovním prostředí. Forma je 1% roztok s etanolovým zápachem a žlutou (žlutozelenou) barvou.

V 1 ml přípravku je hlavní účinná složka – 2-chlor-4-nitrofenol (10 mg). Kapacita jedné láhve hnědého skla – 25 ml. Sada obsahuje kapátko a víčko s ovládáním počátečního otvoru.

Jako pomocné komponenty jsou:

 • 96% ethanolu,
 • triethylenglykol,
 • čištěná voda.

Místo, kde je lék skladován, musí mít teplotu v rozmezí 10-25 ° C. Také by neměl mít přístup k světlu a dětem. Má pětiletou trvanlivost, po níž je zakázáno ji používat.

Princip činnosti

Povaha účinku Nitrofunginu je založena na jeho schopnosti potlačit buněčné stěny houby a zastavit syntézu ergosterolů (hlavní část buněčné membrány hub potřebné pro jejich růst).

Výjimečnou vlastností léčiva je antibakteriální účinek na mikroorganismy, které jsou často kombinovány s houbovou infekcí. Díky tomu je Nitrofungin vysoce účinný v případech kombinovaných houbových a bakteriálních infekcí. Další výhodou léku je lokální protizánětlivý účinek a rychlé odstranění příznaků svědění a zánětu.

Lék proniká do horní části kůže. Odvodňuje se pomalu a soustřeďuje se na povrch pokožky. To snižuje potřebu častého používání.

Kdo je předepsán léky

Určení přípravku Nitrofungin by mělo být prováděno ošetřujícím lékařem v případě zjištěného onemocnění kožních onemocnění. Tento termín se týká různých kožních onemocnění způsobených houbovými infekcemi. Hlavní léčba je koncentrována v horních vrstvách epidermis tkání.

Pokyny uvádějí pokyny pro použití výrobku:

 • atletické svaly a nohy,
 • kandidóza kůže
 • mykózy nohou,
 • mykotický a houbový ekzém,
 • kožního a šupinatého,
 • mikrosporie,
 • rubrofitia,
 • houbové léze vnějšího sluchového kanálu.

Pro prevenci nitrofunginu, předepsaného pro prevenci stafylokokové a streptokokové superinfekce. Je účinná v boji s nimi, pokud se infekce již stala.

O kontraindikacích

Tento lék není vhodný pro osoby s přecitlivělostí, alergií nebo absolutní nesnášenlivostí těla jeho složek.

Děti do tří let věku také nejsou předepsány.

Použití během těhotenství lze vyřešit, pokud očekávaný přínos léku pro matku překročí pravděpodobnou hrozbu pro nenarozené dítě. Při laktaci byste měli objasnit otázku zastavení krmení.

Jaké vedlejší účinky jsou možné

Během léčby přípravkem Nitrofungin se může vyvinout:

 • lokální podráždění pokožky (únava, zarudnutí, svědění),
 • fotodermatitida (zvýšená citlivost na emise světla),
 • projevy alergických reakcí.

Aplikační technika

Nitrofunginový roztok se aplikuje na nehtovou destičku a jiné patologické oblasti pokožky bavlněným tamponem. Tato manipulace se provádí dvakrát nebo třikrát denně. Léčba trvá, dokud zmizí klinické projevy nemoci.

Aby se zabránilo opětovnému vývoji houby, léčba trvá 4 až 6 týdnů, 2-3krát týdně.

Pro profylaktické účely je roztok používán až dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Řešení se zpravidla používá k léčbě v nezředěné formě. Avšak v případech zánětlivých procesů a přecitlivělosti na léčivo se lék částečně zředí vodou.

[su_quote citovat = “Zinaida, 34, Ufa”]

Nitrofungin se dávno usadil v mé lékárničce. Jeho cena je nízká, ale je účinná, když je kůže postižena houbou. Snažil jsem se udělat vše podle pokynů. Ale podařilo se jí namazat nehty jen dvakrát denně. Lék je koncentrovaný roztok s vůní alkoholu, která zničí houbu ve 2-3 týdnech. Ale aby se nevrátil, bylo mi zacházeno po dobu pěti týdnů. Nevýhodou je, že kůže je opálený jako alkohol. Ale to není tak důležité, protože od čtvrtého dne je pryč a kůže je postupně obnovena. Také se mi líbí, že bolavý bod je jednoduše otřen navlhčeným bavlněným tamponem (složitějším masem a krémem). Pokyny říkají, že pak nemůžete být na slunci. Snad se to týká kůže obličeje a těla. Koneckonců, nehty jsou otevřené pouze na pláži.

Doporučuji jako účinný a levný způsob léčení houbových infekcí nohou.

[su_quote cite = “Zlata, 27 let, Bryansk”] Zjistil jsem, že před 10 lety jsem se o této droze dozvěděl. Mé uši mi ublížily. Nejdříve lékař identifikoval zátky a vyčistil je. Několik hodin bylo příjemné. Ale pak se začalo opět svědčit uvnitř. Docela nepříjemné pocity. Šla jsem k jinému lékaři a on diagnostikoval houbu. Předepsaný nitrofungin. Uhazuje do ucha dvakrát denně, 2 kapky. Po zakrytí bavlněným tamponem. O tři dny později jsem zapomněl na nemoc. Ale ona byla ošetřena po dobu pěti dnů. Je pravda, že uši se změnily na žlutou. Ale je to maličkost. Skvělý nástroj. [/ su_quote]

[su_quote cite = “Irina, 29, Vladimir”] Měl jsem kontaktní dermatitidu. V létě si položila na ruku tenké stříbrné náramky. Dlouho jsem nosil takové šperky. Náhle se na zápěstí objevila červená značka a malé svědivé puchýře. Nemohl jsem odolávat a česat, což způsobuje zranění. Zánět mírně opuštěný. Dermatolog doporučil mazání přípravkem Nitrofungin. Lék je velmi jednoduchý a levný. Prodává se v každé lékárně. O tři dny později byla dermatitida pryč. Ale místo léčby se změnilo na žlutou. Léčba je spokojena a bez váhání jí doporučuji. [/ su_quote]

Zanechte svou připomínku v komentářích!

* – Průměrná hodnota mezi několika prodejci v době sledování není veřejnou nabídkou.

Leave a Reply