Nové metody léčby nehtové houby

Posted by

Obsah:

Léčba houbových onemocnění

Specialisté našeho centra již léta léčí houbové onemocnění a nahromadili největší klinické zkušenosti v Rusku. Dnes je na naší klinice vedoucím projektu Národní akademie mykologie, která v roce 2003 oznámila program úplného vyléčení masových infekčních houbových chorob v Rusku.

Nejčastějším problémem, se kterým se zabýváme, je onychomykóza, houbová onemocnění nehtů. Podle našich vědců je “nehtová houba” více než 5 milionů. Dospělá populace Ruska. Mnoho lidí se s tím snaží vyrovnat, ale je to daleko od všech. V důsledku toho výskyt této infekce dále roste. Kdy vám můžeme pomoci?

Můžete nás kontaktovat v každém případě, když:

 1. Nejprve jste se domnívali, že jste měl houbové onemocnění, ale ještě jste nic nedělali.
 2. Snažili jste se léčit s léky, které jsou aktivně propagovány v médiích,
  ale nepomohli ani krátkodobě nepůsobili
 3. Zkoušeli jste lidové nebo alternativní drogy a recepty a nepomohli
 4. Zvažovali jste změny nehtů jako kosmetický problém a obrátili se na kosmetologové, podologam
  nebo v “centrech nehtů”, byly léčeny laserem, zařízeními a dalšími metodami s neprokázanou účinností
 5. Obrátili jste se na lékaře, ale léčba nefungovala nebo se infekce opakovala.
 6. Máte pochybnosti o diagnózách a předpisech jiných odborníků.

Jsme připraveni vám pomoci v každém z těchto případů, protože pozorujeme každou ze situací uvedených denně
Každý rok poskytují naši specialisté mistrovské kurzy, organizují klinické analýzy, analyzují nejčastější chyby dermatologů a mykologů. Lékaři z jiných měst Ruska a zemí SNS se k nám přišli, aby si vyměnili zkušenosti a pomocí telemedicínských systémů – ze zahraničí.

Proč se s důvěrou věnujeme léčbě a slibujeme, že vyléčí nějaké houbové onemocnění? Mluvíme v naší prospěch jako historie mnoha let práce ve vedoucích mykologických centrech SSSR a Ruska a každoroční statistiky naší praxe. Pomáháme více než 11 000 osobám s mykózami za méně než 10 let, obdrželi jsme pouze 8 stížností (0,00072%).

Provádíme nezávislé monitorování klinických odborníků z Národní akademie mykologie a Evropské skupiny (ECMM Survey) pro onychomykózy, a je v současné době realizován on-line sledování účinnosti léčby.

Dříve se mnoho lidí s houbami nehtů obrátilo na dermatologa. Někdo nevěřil, že houba nehtů může být vyléčena, někdo se bojí bolestivého odstranění nehtů, někdo nechce zbytečné a zbytečné výdaje. Mnoho lidí zažívá psychologické nepohodlí před tím, než jdou k lékaři. Zanechte prosím tyto obavy.. Nehtová houba je nejčastějším důvodem kontaktování dermatologa ve všech rozvinutých zemích. To je převážně nemoc civilizace, společný problém aktivní městské populace. Tento problém je vyřešen.

Moderní ošetření používaná v našem centru může účinně léčit a kompletně léčit houbové onemocnění nehtů bez jejich odstranění a obecně bez použití jakýchkoli nebezpečných, nepohodlných nebo zatěžujících způsobů léčby.

Proces ošetření nehtů bude co nejkratší a nejpohodlnější..

Strategie našeho centra je komplexní vysoce účinná léčba v co nejkratší době, aniž by došlo k relapsu (obnovení onemocnění). Není žádným tajemstvím, že po 10 až 15% po účinném, zdánlivě, léčbě nehtů poměrně moderními prostředky, o několik měsíců později se znovu objeví známky houbových onemocnění. Používáme pouze přístupy založené na důkazech.

Náš program pro léčbu onychomykózy a kontroly léčby prakticky eliminuje relapsy.
Houba se už k vám už nevrátí. Neztrácíte čas a peníze.

Na základě důkladného posouzení stavu nehtů za pomoci speciálního systému a zařízení se vypočítá požadovaná intenzita a doba trvání léčby houbových onemocnění. Bez takového posouzení je většině současných pacientů přiřazena standardní antifungální léčba, která nezohledňuje individuální vlastnosti onemocnění a samotného pacienta. Impersonální šablona léčby nehtové houby vysvětluje obvyklé selhání léčby.

Individualizace léčby v našem centru zaručuje jeho účinnost.
Pohodlí a bezpečnost – krédo léčby v Medico-S.

Speciální nástroje a přístroje pro zpracování nehtů bezbolestně vyčistit přebytečné horny vrstvy a zhrubnutí nehtů, které se vyskytují při houbových onemocněních. Pak je předepsán krátký průběh antifungální terapie.

To pacientovi přináší minimální zátěž. Krátkodobá léčba navíc zvyšuje jeho účinnost – předtím bylo mnoho lidí unaveno léčbou nehtové houby.

Možná vaše houbová onemocnění přetrvává po mnoho let.
Možná jste se opakovaně pokoušeli vyléčit, a zatím nikdo neposkytl spolehlivý výsledek.

Naši odborníci vám pomohou i v těchto obtížných případech.
Klinické zkušenosti a vědecký vývoj našich mykologů Vám zaručují nejvyšší úroveň specializované péče o houbové onemocnění.

Nepřicházíme o “zázračné” metody. Neposkytujeme vám žádné pochybnosti.
Prostě víme, co má dělat, aby mykózu navždy lékala.

Přijďte k nám dnes. Můžete se zbavit houby

Nezapomeňte – čím delší je houbová choroba nehtů bez léčby, tím obtížnější a dražší bude léčba později.

Jak vyléčit lidské nápady houby nehtů

Léčba nehtů houbou

Téměř každý pátý obyvatel naší planety trpí tímto onemocněním. Není to jen ošklivé. Hnůj na nehty dává spoustu nepříjemností – nehty ztrácejí zdravý vzhled, objeví se svědění a nepříjemný zápach, nehty začínají exfoliovat a nerovné rostou.

Nehtová houba může dokonce způsobit závažné alergické reakce. Nabízíme Vám výběr populárních, osvědčených receptů, které pomohou léčit houby na nehty.

Způsoby léčby nehtové houby

Houba nehtů, nebo onychomykóza, – velmi nepříjemné a velmi časté infekční onemocnění. Lidé zpravidla nemají tendenci dávat důraz na první příznaky onemocnění, a tato chyba má smutné následky. V počáteční fázi je onychomykóza léčena poměrně snadno a efektivně. Ale čím více je zanedbáváno stav infikovaných nehtových plotů, tím těžší je zbavit houby.

Změny na nehtu, nejprve nepostřehnutelné, mohou být prvním příznakem onemocnění. Dokonce i zkušený dermatolog nebude schopen provést přesnou diagnózu s absolutní jistotou bez laboratorních testů.

Laboratorní analýza pro podezření na onychomykózu zahrnuje mikroskopii a očkování, které umožňují detekovat houbu a určit její vzhled. Podle výsledků je zvolen způsob léčby.

Některé léky pro léčbu onychomykózy jsou univerzální a některé, naopak, jsou účinné v boji proti určitému typu houby.
Princip léčby nehtové houby je paralelní užívání léků, které ničí houbu, a použití dalších metod, které zlepšují stav nehtové plotny. Jinými slovy, odborníci doporučují použití systémových a lokálních léků v komplexu.

Pokud lokální (roztoky, speciální laky) působí přímo na nehtovou desku, čímž zlepšují svůj stav, pak systémové (nejčastěji ve formě tablet) ovlivňují nehty krví, pronikají pod podložku do své základny.

Stav hřebíků v době, kdy chodí na doktora, hraje důležitou roli při výběru způsobu léčby. Mnoho klinik cvičí postup čištění nehtové desky. Současně jsou nadbytečné vrstvy bezbolestně odstraněny pomocí speciálních nástrojů a zařízení. Tento způsob léčby však není vhodný pro všechny, a nikoli v každém případě.

Ve skutečnosti léčba onychomykózy představuje konečný cíl odstranění infekce a příležitost nechat růst nehtů bez houb.

Výběr léčebného režimu závisí na odborné zkušenosti ošetřujícího lékaře. Správný výběr způsobů léčby, pečlivé dodržování předpisů a preventivní opatření v kombinaci poskytují efektivní výsledek. Nedokončená onychomykóza hrozí, že se v příštím roce nebo dva po skončení léčby změní v relaps. Proto je nesmírně důležité, aby pacient striktně dodržoval všechna lékařská doporučení.

Můžete získat informace o nemoci, preventivních opatřeních a hygieně, moderních metodách léčby zavoláním bezplatné telefonní linky “Fungus No” na adrese 8-800-2000-307

Onychomycosis – nehtová houba

Onychomykóza nehtů se často vyskytuje u lidí s oslabenou imunitou, protože v normálním stavu zabraňuje imunitní systém epitelu a stratum corneum pronikání a zakořenění houby.

Jednou z nejčastějších onemocnění kůže na světě je onychomykóza, infekce hřebíků houbové etiologie způsobené dermatomycety, kvasinky nebo plísněmi. Podle nejnovějších údajů se počet pacientů s onychomykózou v Rusku liší od 4,5 do 15 milionů lidí. Houbová infekce může výrazně otrávit existenci svého hostitele, a to jak kvůli estetické stránce problému – žluté křehké nehty, neschopnost nosit otevřené sandály nebo navštívit bazén a protože houby oslabují imunitní systém a vyvolávají alergické reakce.

Nefylová infekce

Onemocnění houbových nehtů závisí na mnoha faktorech.:

Podnebí – houbové infekce se často vyskytují v zemích s mírným a chladným klimatem, jejichž obyvatelé neustále nosí boty, které vytvářejí příznivé podmínky pro vznik infekce. Věk onychomykózy postihuje zejména středního věku a starší lidi. Předpokládá se, že výskyt homozykózy se zvyšuje s věkem 2,5krát každých 10 let a zvyšuje se z 3% u dětí a dospívajících na 50% u starších osob.

Paul – Muži trpí onychomykózou 1,5 až 3krát častěji než ženy. Současná onemocnění – periferní angiopatie (žilní nedostatečnost, Raynaudův syndrom), obezita, deformace nohou, diabetes mellitus, u kterého se výskyt zvýší na 30%, stejně jako různé imunodeficity předisponují k onychomykóze.

Profese – K rizikové skupině patří především lidé, kteří každý den navštěvují společné prostory (šatny, sprchy atd.). Nejvíce náchylnou skupinou jsou profesionální sportovci. V ohrožení jsou vojenští pracovníci používat uniformní obuv (boty a těžké boty), stejně jako námořníci. Stejné rizikové faktory předurčují pracovníky průmyslových podniků k houbové infekci. Nicméně, často, aby se stal majitelem houby, nemusíte ani nechat hranice svého vlastního bytu. Mnoho lidí se nakazí houbou v rodině prostřednictvím běžných obuvi, oblečení, předmětů pro domácnost.

Příčinné činitele houbových infekcí: houby rodu a typu Candida

V současné době existuje asi 50 druhů hub, které mohou nakažovat nehty. Všechny patogeny houbových infekcí jsou rozděleny do 3 skupin: dermatomycety, kvasinky podobné rodu Candida a plísňových hub. Hlavními příčinami infekcí houbových nehtů jsou dermatomycety, které představují asi 80-90% případů onychomykózy.

Nejběžnější jsou: Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrohytes a Epidermophyton floccozum. V Rusku, v západoevropských zemích a ve Spojených státech je asi 80% všech případů onychomykózy způsobeno T. rubrum. Na druhém místě, pokud jde o četnost výskytu dermatofytů, je T. mentagrophytes, který představuje asi 10-20% případů dermatofytózy nehtů.

Druhým nejčastějším patogenem onychomykózy po dermatofytách jsou houby typu Candida, jejichž podíl na počtu onemocnění onychomykózy je 5 až 10%.

Mezi plísňovými houbami v nehtových deskách jsou běžněji zjištěny tyto druhy: Aspergillus spp., Fusarium spp., Acremonium spp., Scopulariopsis brevicaulis, Scytalidium spp.

Patogeneze a onychomykóza hub

Jak bylo uvedeno výše, hlavní onemocnění onychomykózy jsou dermatomycety. Tyto houby jsou charakterizovány výraznou schopností zničit a absorbovat keratin. Dermatomycety mají širokou škálu enzymů, které jim umožňují proniknout do kůže a nehtů. Dermatofyty zpravidla postihují kůži nohou a pak se šíří do nehtů. Houba onychomykóza proniká do hřebíku třemi způsoby:

 • přes podlouhlá drážku pod volným okrajem nehtové desky;
 • přes dorzální část destičky na nehty;
 • přes nehtový válec.

Nejčastěji jsou dermatomycety uloženy v hřebíku pod okrajem nehtové destičky, zatímco hlavní patologické procesy se nevyskytují v samotné destičce, ale pod ní v loži nehtů. Lůžko na nehty reaguje na zavedení houby tím, že zrychluje proliferaci, což vede k tvorbě subangulární hyperkeratózy. Ztracení stratum corneum na okrajích nehtového lůžka narušuje spojení lůžka s destičkou na nehty, v důsledku čehož se deska začne v raných stádiích oddělovat od nehtového lůžka. Z paty na nehty se patogeny rozšířily na desku na nehty a způsobily její pomalé zničení. Tento způsob zpravidla ovlivňuje nehtovou desku T. rubrum.

Některé houby jsou schopny proniknout do hřebíku přímo přes desku na nehty – to jsou houby, které mají keratolytickou schopnost. Tyto dermatomycety jsou T. mentagrofyty.

Třetí způsob, jak houby pronikají do hřebíku, je přes nehtový váleček. Odtud pronikají pod podložku do lůžka a způsobují dystrofické změny v hřebíku.

Jiný způsob, jak proniknout do nehtů, je pozorován s kandidózou na nehty. Když se poprvé objeví zánět proximálního polštáře – paronychie. Ztlumení, zhuštění a změny ve tvaru válečku způsobují, že se kůže hřebíku oddělí od povrchu nehtové destičky. Je třeba poznamenat, že kandidátní onychomykóza je mnohem častější na rukou než na nohou.

Většina hub je považována za neschopnou způsobit onychomykózu, ale některé z nich jsou rozpoznány jako nezávislé patogeny, to jsou S. dimidiatum a S. hyalinum. Infekce způsobené těmito houbami se vyskytují v zemích s tropickým klimatem.

Zavedení hub v oblasti nehtů obvykle předchází poškození nebo zničení jeho omezujících struktur. Mezi tyto faktory patří:

 • zranění nehtové desky;
 • neustálý kontakt s vodou, syntetické čisticí prostředky, odmašťovací prostředky;
 • úzké boty vyrobené ze syntetických materiálů (vytvářející vlhké a teplé prostředí vedoucí k růstu a reprodukci hub);
 • použití infikovaných nástrojů pro manikúru a pedikúru;
 • nadměrné pocení;
 • různé deformity a anatomické rysy nohy (ploché, úzké interdigitální prostory).

Symptomy hubové infekce

Domácí dermatologové rozlišují tři typy onychomykózy: normotrofní, hypertrofické a oniholitické. Příznaky houbové infekce závisí na formě onemocnění.

V normotrofickém typu se mění pouze barva nehtů, nehtová deska si udržuje svůj tvar a tloušťku po dlouhou dobu. Na desce samotné se však objevují skvrny a pruhy, jejichž barva se liší od bílé až žluté. Postupně se celý hřebík změní barvou, aniž by změnil její tloušťku.

V hypertrofickém typu je nehtová deska zhrubnutá kvůli vývoji subangulární hyperkeratózy, hřebík ztrácí svůj lesk, stane se matný, ztuhne a deformuje. Na volném okraji desky na nehty se objeví přední a boční náraz. V této formě onychomykózy mohou pacienti při chůzi zažít bolest.

Pro oniholiticheskogo typ charakterizovaný rychlým oddělením nehtové destičky od nehtového lůžka, zatímco nehty jsou matné, má hnědou nebo šedou barvu. Odkrytá oblast je pokryta volnými vrstvami.

Jak vypadá nehtová houba a kandidální onychomykóza?

Cizí dermatologové rozlišují formy onemocnění candida onychomykózy svou lokalizací:

 • distální (poškození hřebu na volné hraně);
 • boční (porážka bočních stran);
 • proximální (léze zadního polštáře);
 • celkem (porážka celého nehtu).

Fotografie ukazuje, co vypadá jako houba na nehty:

Diagnóza houby nehtů

Když si všimnete příznaků onychomykózy, neočekávejte, že zmizí sama. Čím déle houba žije na vašich nehtych, tím těžší je zacházet. Proto se při prvním podezření musí poradit s lékařem – dermatologem pro další diagnostiku hub a ošetření nehtů.

Pro laboratorní diagnostiku onychomykózy se používají mikroskopické a kulturní studie. Mikroskopie se provádí za použití 10-30% roztoku hydroxidu draselného k rozpuštění keratinu a poskytuje indikaci houbové povahy infekce, nikoliv však typu houby. Pro kulturní studie používající materiál pro výsev na živné půdě pro houby. Identifikace druhů se obvykle provádí mikroskopickým vyšetřením kultivované kultury nebo subkulturami na selektivním médiu.

Léčba onychomykózy

Léčba onychomykózy je lokální antifungální lék aplikovaný na postižený nehet nebo systémový, když je lék předepisován uvnitř, a vstupuje do nehtové plotny krví. Nevýhodou lokální terapie je to, že když se lék aplikuje na povrch nehtu, nedosáhne vždy patogenu, který může nejen poškodit nehtovou desku, ale také proniknout do nehtové vrstvy a hlubších vrstev kůže, zejména při celkové onychomykóze. Jak ukazuje praxe, pouze jedna lokální léčba ve většině případů nevede k úplnému vyléčení pacientů. Keramické masti a náplasti se používají jako externí antifungální prostředky k mechanickému odstranění postižených částí nehtů a nehtů obsahujících antifungální činidla: běžně používané směsi kyseliny mléčné, benzoové, kyseliny salicylové, resorcinu a moderních přípravků obsahujících cyklopirox a amorolfin.

Způsoby léčby nehtové houby

Existují i ​​další způsoby léčby nehtů houba. Dnes je nejdůležitější systémová terapie onychomykózy. Nedávno byly syntetizovány antifungální léky nové generace, které umožňují zvýšit účinnost léčby až na 80-90%. Nejčastěji užívanými léky pro léčbu onychomykózy u dospělých jsou terbinafin a itrakonazol, u mladších dětí flukonazol (kvůli vysokému profilu bezpečnosti). Fungistatická koncentrace léčivých přípravků zůstává po dobu několika měsíců po ukončení léčby v kůži a na nehty, což výrazně zvyšuje procento úplného vytvrzení.

Prevence nehtové houby

Prevence nehtové houby spočívá v následujících jednoduchých pravidlech:

 • chůze na pláži pouze v botách;
 • v koupelně nebo bazénu používejte uzavřené gumové pantofle;
 • po umytí osušte nohy, zejména mezihrudkové záhyby, a ošetřete je profylaktickým fungicidním krémem nebo práškem;
 • Nenoste někoho jiného;
 • denní výměna ponožky a punčocháče.

Leave a Reply