Nový způsob, jak léčit nehty houby

Posted by

Obsah:

Jak léčit houbu nohy masti

Rychlé a účinné způsoby léčby nehtů houbou doma

Mykotická infekce, která postihuje nehtovou plotnu, rychle postupuje a přináší vážné nepohodlí. Spolu s lékařskou terapií předepsanou lékařem lidé používají tradiční metody. Nejrychlejší způsob, jak léčit houby nehtů doma, je obtížné volat. Existuje mnoho účinných receptů, které pomáhají zvládnout infekci co nejkratší dobu.

Léky pro rychlé zotavení z houby nehtů

Infekce s houbou je těžké chybět. Nátěr se začne rozpadat, zbarví se žlutě a odfarbí. Pečlivě zkontrolujte příznaky onychomykózy na fotografii níže.

Pokud se objeví příznaky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Na základě vyšetření a analýzy dermatolog předepíše léčbu. Pokud dodržujete všechna doporučení, můžete se této nemoci rychle zbavit.

K odstranění houby se používají lokální a systémové léky. Z nejžádanějších externích prostředků patří:

  Exoderil. Lék je k dispozici ve formě masti a roztoku. Účinnou látkou je naftifin, antimykotikum ze skupiny allylaminů. Má silné fungicidní a fungistatické působení. Masť by měla být aplikována 2krát denně na předem vyčištěné nehty. Léčba trvá od 1 do 3 měsíců.

Můžete rychle vyléčit houby nehtů doma a zabránit šíření infekce pomocí lékařských laků. Batrafen a Lotseril se osvědčily. Používají se na poškozené nehty podle pokynů.

Chcete-li eliminovat infekci, je užitečná sada Mycospores. Zahrnuje lékařskou masti, jednorázové pilníky na nehty a omítku. Účinná látka léčivého přípravku bifonazol je derivát imidazolu. Masť je ošetřena hřebíkem jednou denně. Horní kryt s omítkou a nechte na den. Poté vyjměte, umyjte, vyjměte desku a vysušte. Během týdne ovlivňuje postižený hřeb a je jednoduše odstraněn škrabkou.

Pokud dojde k infekci, musí být lokální léčba kombinována s užíváním systémových léků. Taková terapie je indikována, pokud je náchylných k infekci více než 3 nehty.

Tablety pro orální podávání předepsané pouze lékařem. Mají mnoho kontraindikací, takže se nemůžete zabývat samoléčbou.

Nejoblíbenější léky jsou:

Abyste se vyhnuli relapsu, je na konci kurzu nutné absolvovat testy a být přesvědčeni o vítězství nad infekcí.

Lidové prostředky

Abychom účinně bojovali proti nemoci, je užitečné kombinovat léčbu pomocí tradičních metod. Před použitím externích nástrojů by se měly nehty připravit odstraněním postižených částí plechu.

 1. Nohy v horké vodě s přídavkem sody a soli. Pro 1 litr vody bylo zapotřebí lžíce přísad. Doba trvání procedury je 15 minut.
 2. Pak si připravte manikúru a pečlivě pilte nehty. Poté jsou postižené oblasti ošetřeny léky nebo domácími léky.

Během léčby je třeba mít na paměti, že lidové recepty mají beníčnější účinek, a proto jsou účinné pouze v počáteční fázi houby nebo v komplexní terapii.

Mezi přínosy, které stojí za zmínku, je nedostatek kontraindikací a vedlejších účinků, s výjimkou individuální nesnášenlivosti s přísadami.

Baktericidní a antiseptické vlastnosti česneku jsou dobře známé.

 1. Pro vaření budete potřebovat 2 malé hlavy česneku a 50 g alkoholu. Zubní zuby musí být oloupány a nasekány pomocí mixéru. Vložte kávu do skleněné nádoby a přidejte alkohol. Uzavřete víko a trvejte 2 dny v tmě. Vypustíme a přidáme lžíci vody. Použijte roztok na komprese na postiženém místě dvakrát denně, dokud symptomy houby nezmizí. Aplikujte bandáž po dobu 30-40 minut.
 2. Dobře pomáhá vyléčit houby česneku masti. Je nutné rozpustit 50 g nesoletého másla ve vodní lázni. Rozemleteme 5-6 hřebíčků, mícháme s velkou lžící soli a kombinujeme s máslem. Mícháme. Použijte silnou vrstvu hřebíků, horní kryt s gázou a fixujte omítku 1 hodinu 2-3 krát denně.
 3. Nejjednodušší způsob léčby je česneková kaše bez přísad.. Před stlačením nohou držte je po dobu 10 minut ve slabém roztoku manganistanu draselného. Desky osušte a zakryjte nakrájeným česnekem. Zakryjte polyethylen, přilepte kapesník a nechte lék přes noc.

Onychomykóza se snadno zbaví stolního octa nebo jablečného octa.

Jednoduchý způsob použití jódu: denní zpracování nehtů s 5% roztokem léku. To by mělo být třtiny s bavlněným tamponem po dobu 3 minut, snaží se vyhnout se dostat prostředky na zdravou kůži..

Tradiční medicína nabízí několik účinných receptů, které eliminují infekci a zabraňují recidivě.

 1. Teplá koupel. Ve 2 litrech horké vody rozpusťte 20 kapek jódu. Ponořte nohy po dobu 15 minut. Poté se nehty narezou a nakrájí, vysuší, ošetří peroxidem vodíku a aplikují všechny antifungální masti.
 2. Roztok glycerinu. Čajová lžička jodu se smísí s 20 ml glycerinu ve skleněné lahvičce. Přidejte 50 ml 60% kyseliny octové a protřepejte. Prostředek jemně namažte nehtové lůžko bavlněným tamponem 2x denně, aniž byste se dotýkali zdravé pokožky.
 3. Roztok s dimexidem. Do skleněné nádoby smíchejte čajovou lžičku jodu, stejné množství ethanolu a 25 ml Dimexidu. Aby nedošlo k spálení zdravé tkáně, je léčba pečlivě prováděna, mazání pouze nehtové destičky jednou za den po dobu 1-2 týdnů.
 4. Chcete-li se zbavit houby doma, může být roztok jódu smíchán ve stejném poměru s jablečným jablečným octem a používán k dennímu ošetření postižených nehtů.

Rostlina má silné antimikrobiální a antiseptické vlastnosti. Každý den musíte na zasaženou oblast aplikovat čerstvý list, zabalit do fólie a nosit teplé ponožky.

Namísto listů je užitečné používat kořen křenu. Musí být vyčištěn a rozdrcen. Přiložte hřebíky, fixujte obvaz a nechte několik hodin. Postup je prováděn každý den, dokud se nezvýší zdravá deska.

Kombucha

Tento organismus je symbióza bakterií kyseliny octové a kvasinek. Má mnoho vitamínů a aminokyselin, které potlačují infekci.

 1. Léčba houbových nehtů doma by měla být prováděna s dvouměsíční infuzí houby. Měl by být přiveden k varu, půl hodiny vařil při nízkém ohni, vypnul a ochladil. Navlhčete gázu v roztoku a aplikujte na nehty po dobu půl hodiny. Opakujte léčbu 2-3x denně. Postupně poškozená deska změkčuje a může být odstraněna bez vážných následků.
 2. Pro léčbu chronických infekcí je vhodné používat čerstvé houby. Musí být vyčištěny z filmu, hněte se vidličkou a umístěte na desku na nehty. Omotat prst v obvazu a položit ponožky. Doporučujeme, abyste bandáž nevyjímali až do rána. Metoda je charakterizována zvýšenou bezpečností, takže může být použita k léčbě houby u dítěte po konzultaci s lékařem.

Birch dehet

Látka se získá po zpracování dřeva. Má mastnou základnu a má protizánětlivé a protiplísňové vlastnosti. Birch dehet je snadno k dostání v každé lékárně a používá se k tvorbě populárních receptů.

Vylučování patogenů poskytuje alkoholický chatrbox. Je nutné smíchat lžíci glycerinu se 70 ml lékařského alkoholu. V případě potřeby lze komponentu nahradit vodkou. Nalijte přísady do tmavé láhve, přidejte mušku do masti a protřepte. Aplikujte na nehty 2x denně.

Sůl a soda

Slané lázně jsou užitečné pro rychlé hojení houby. Ve 3 litrech horké vody je třeba rozpustit 3 polévkové lžíce mořské soli a několik krystalů manganu. Udržujte nohy v roztoku po dobu 15 minut. Provádět lázně každý den po dobu 10 dnů.

Sóda na pečení vytváří dobré koupele. Pro vaření budete potřebovat:

 • lžíce mýdel pro domácí mýdlo;
 • 3 polévkové lžíce sody;
 • 4 litry horké vody.

Přísady se mísí v pánvi, po níž nohy stoupají v kapalině po dobu 20 minut. Na konci procedury je nutné udělat manikúru a ošetřit talíře lékařskou masti.

Propolis poskytuje rychlé uzdravení. Recepty, které jsou na něm založeny, jsou bezpečné, takže je lze používat k léčbě dětí.

 1. Jednoduchý způsob, jak odstranit infekci: vypusťte postižené nehty, mírně zahřejte malé množství propolisu, vytáhněte míč z něj a přilepte jej na talíř. Opravit omítku po dobu jedné hodiny. Opakujte léčbu třikrát denně, dokud nehrozí nový necht.
 2. Tinktura propolisu má silnou účinnost. Je snadné koupit v lékárně nebo vařit doma. Pro přípravu roztoku se do tmavé nádoby umístí 20 g propolisu, 80 ml alkoholu nebo vodky se nalévá a trvá na občasném míchání kapaliny. Když je propolis rozpuštěn, je tinktura připravena. Používá se k vytváření lotionů na nehtové desce a slouží k pravidelnému mazání postižených oblastí.

Olej z čajovníku

Skvělý způsob, jak se zbavit onychomykózy, je olej z čajovníku. To by mělo být třeno do nemocných nehtů v čisté formě 2 krát denně po dobu 2-3 týdnů.

Pokud je onemocnění mírné, můžete použít jemný recept: smíchejte stejné množství oleje z čajovníku, tymiánu a oliv. Namočte do nástroje nástrojový tampón a naneste ho na nehty pacienta po dobu 1 hodiny. Tato metoda je žádoucí použít při léčbě onychomykózy.

Efektivní recept, který odstraňuje houbu na rukou a nohou – teplou koupel. Je třeba rozpustit 40 kapek oleje z čajovníku, 2 lžíce mořské soli a sodu ve 2 litrech vody. Přidejte lžíci medu v květnu a promícháme. Každý měsíc si koupte lázně.

Kyselina citronová dokáže v počáteční fázi zničit houbovou infekci. Pro léčebnou směs budete potřebovat čajovou lžičku prášku z kurkuma. Musí být zředěn citrónovou šťávou na hustou pastu. Aplikujte na nehty a důkladně protřepte. Zpracování opakovaného týdne.

Peroxid vodíku

V počátečních stadiích mykózy a v komplexní terapii s antifungálními masťmi je peroxid vodíku užitečný.

Antiseptik by měl desku namazat 2 krát denně. Je povoleno namočit bavlnu do nástroje a nechat se nanášet na nehty po dobu 15 minut.

Rychle pomáhá léčit lázeň s amoniakem. V litru teplé vody je třeba rozpustit ve 40 ml čpavku a peroxidu. Umístěte své nohy na 15 minut. Četnost procedur – každý druhý den po dobu 2 týdnů.

Odstranění příznaků infekce pomůže lotion se sodou. Je nutné vrátit lžíci sody s octem. Nalijte lžíci peroxidu vodíku a vody. Nalijte 3 lžičky soli a promíchejte. Namočte gázu v roztoku, sklopte několikrát a umístěte na nehty. Po dobu půl hodiny zakryjte lepicí páskou. Aplikujte ráno a večer.

Další způsoby

 1. Celandínová tráva obsahuje těkavé, alkaloidy a organické kyseliny, které pomáhají hubě hubit. Chcete-li namazat desky, můžete použít čerstvé rostlinné šťávy nebo alkoholové tinktury a oleje, které se prodávají v lékárně.

Na internetu lidé rádi sdílejí své zkušenosti s léčbou nehtů houbou doma. Ve svých reakcích většina z nich souhlasí, že pro rychlé uzdravení je nutné zahájit boj proti nemoci při prvních příznacích.

Valentine, 33 let

Pracovala v letním táboře jako vychovatelka a zvedla hubu nehtů. Jakmile si všimla žlutých skvrn a pečetí na talířích, začala si je otírat čerstvým džusem celandinu 5-6krát denně. Na noci vyrobila sodové lázně a Lamisil zpracovala své nehty. Bylo tak možné rychle se zbavit houby. Symptomy zmizely v týdnu.

Z onychomykózy se vytvrzoval obyčejný ocet. Smíchejte s olivovým olejem a vytvářete komprese na noc. Po dvou týdnech se spadl a nový talíř se brzy zvětšil.

Kristina, 28 let

Sotva jsem se zbavila houby. Nejprve jsem si nechal nehty s jódem, připravil si lázně z léčivých bylin a kompresí z propolisové tinktury. Byla tam úleva, ale talíře stále zlé. Nemocnice předepsané pilulky Terbinafin a mast Ketokonazol. Po ukončení kurzu se stav zlepšil a na místě nemocných nehtů rostly zdravé.

Zpracováváme lidové léky na nehty houby

Můžete se pokusit vypořádat se s houbou na nehty lidových léků. Tato léčba však může být účinná pouze tehdy, když se objeví první příznaky (viz obrázky), tj. v počátečních fázích léze nehtové desky, a ne vždy.

Nezapomeňte, že pokud někdo řekne, že se můžete rychle zbavit houby nehtů, to není pravda! Chov houby je dlouhý a nudný proces.

Takže, jaké lidové prostředky mohou vyléčit houby nehtů:

Alkoholový roztok jódu – nejoblíbenější způsob léčby houby nehtů v domácnosti. Vysvětlete proč. Tato silná antiseptika má prokázané fungicidní vlastnosti.

Navíc je jód schopen přinutit bílkoviny k ohybu a zničit je.

Tato vlastnost pomáhá jódu bojovat proti houbovým onemocněním, protože spolehlivě známá – houba má strukturu bílkovin.

Dostupné pro masy kvůli levnému jódu se používá nejen k obnově hřebíků, ale také k poškozeným oblastem chodidel, mezigitálních zón. Ale než začnete léčit nehtovou houbu s takovým lékem, jako je jód, nezapomeňte, že:

 • Jód nejvíce zabíjí druhů houby, ale ne všechny.
 • Jód může vyvolat alergie, takže jeden den před nástupem zamýšleného léčebného postupu kapka jodu ukažte na koleno. Kontraindikace k léčbě je výskyt svědění nebo zarudnutí. V tomto případě zkuste jinou oblíbenou metodu léčby houby.
 • Jódové postupy přispívají k zbarvení nehtu žlutou barvou.
 • Popálení, dermatitida a dokonce problémy s štítnou žlázou jsou možné.
 • Lék je vhodný pouze pro nehty postižené houbovou infekcí v počáteční fázi, kdy je houba postižena méně než 1/3 hřebíku.

Nyní víte, jak zacházet s houbami nehtů s jódem a je čas vybrat si vhodný recept.

Číslo varianty 1. 5% roztok alkoholu by měl být aplikován dvakrát denně, jedna kapka na postižený neht. Udělejte to pohodlně s vatovým tampónem. Jód se aplikuje také na zdravé nehty, ale v menším dávkování: jedna kapka ve dvou dnech.

Číslo varianty 2. Přidejte jód do umyvadla teplou vodou a parní nohy v něm po dobu 10 minut. Poté jsou nakažené kousky nehtů odříznuty a na kůži se aplikuje 3% peroxid vodíku. Dokončí postup aplikace obvazu s antibakteriální masti.

Číslo varianty 3. Kurz je 6 týdnů. První dva týdny jsou nehty ošetřovány fucorcinem dvakrát denně, další dva – s jódovým roztokem a poslední dva – s 9% octem.

Číslo varianty 4. V samostatné nádobě (vhodná lékařská bublina) nalijte 1 lžičku. jód, nitrofungin, octová esence, česneková šťáva. Výsledná směs by měla být mastěna poškozeným hřebíkem, předehřátá a vyříznout volnou část. Droga se aplikuje v noci, než se nanáší.

Číslo varianty 5. Kurz – 1 měsíc. Každý večer musíte udělat 30-minutovou solnou lázeň (pro 1 litr horké vody, 2 lžíce mořské soli a 1 polévkovou lžíci sody). Po půl hodině, aniž by byly nohy vytaženy z vody, jsou postižené oblasti pokožky a hřebíků leštěny pilníkem nebo nůžkami. Pak byste měli umýt nohy mýdlem, položit rukavice na ruce a ošetřit celý povrch nohy, nehtové válečky, oblasti mezi prsty s jódem. Na hřebíčcích postižených houbou se třikrát aplikuje jód a čeká na vyschnutí každé vrstvy.

Léčba jódu trvá obvykle přibližně 2 měsíce.

Bez ohledu na to, jaký recept používáte, nezapomeňte: není možné zpracovat zdravé a houbové nehty se stejnými nástroji! Jinak se houby přesunou na zdravou desku na nehty.

Kombucha

Z čajové houby, ponořené do roztoku cukru po dobu 7-8 dní, se ukáže hojivý kyselý sladký nápoj. Má mnoho léčebných vlastností, mezi které patří schopnost zabíjet patogenní bakterie a zpomalit jejich růst.

Proto tradiční léčitelé užívají přípravek Kombucha k léčbě infekcí houbovými nehty.

Kombucha lze použít dvěma oblíbenými způsoby: otřením a aplikací komprese.

Vtírání Osvoboďte z filmů malý kus čajové houby a brouste do stavu kaše. Měl by být nanesen do hřebíku, který je postižen houbou, 2-3 krát denně.

Komprimuje. Oddělte jednu vrstvu od Kombuchy, namočte ji ve vodě. Na tuto přípravu pro aplikaci komprese je hotové. Ve večerních hodinách by se měla na hřebík aplikovat houba, nalepit celofán na něj a položit 2-3 ponožky, aby nedošlo k znečištění ložního prádla. Bolest vznikající v prvních několika postupech, kvůli ozdravění, stojí za to.

Ráno se komprese odstraní, nohy se omyjí teplou vodou a poté pokračují k odstranění mrtvých částí nehtů. Poškozený povrch je rozmazaný silným roztokem manganistanu draselného nebo brilantně zeleného. Léčba nehtové houby s přípravkem Kombucha trvá 3-7 dní a další 1-2 dny na profylaktické účely.

A ano, podle oficiální medicíny je účinnost tohoto nástroje sporná.

Síran měďnatý

Sulfátové přísady používané při léčení infekčních onemocnění a při léčbě nehtů na nohou. Často je léčba nehtové houby pomocí síranu měďnatého kombinována s léky.

Existují dvě možnosti použití síranu měďnatého:

1. Roztok síranu měďnatého. Připravte si to takto: v 1 l. vařená voda rozpustí 1 lžičku. vitriol. Jedná se o koncentrované roztoky, proto je třeba je před použitím ředit – 1 lžíci roztoku v 1,5 litru vody.

 • Voda pro vanu je vytápěna (měla by být teplá)
 • Přidejte požadované množství roztoku.
 • Ponořte nohy do lázně 10-15 minut.
 • Zpracujte nehty s prostředky předepsanými lékařem.

2 Masti. Síran měďnatý (1 lžička) se ohřeje v pánvi, dokud se nezmění barva – měla by být bílá nebo šedá. Pak jsme míchali i na 1 lžičku. žlutý síranový prášek, dehet (nebo husitý tuk). Všechny součásti jsou smíchány a ohřívány. Výsledná masť se aplikuje na špatné nehty.

Birch dehet a dehtové mýdlo

Birch deht – produkt získaný sušením destilace březové kůry. Je úspěšně používán jako antiseptický a protizánětlivý prostředek. Léčba nehtové houby s březovým dechem je také účinná, protože dokonale zjemňuje nadrženou pleť. Lidští léčitelé navrhují mazání pokožky čistým březovým dechem, stejně jako směs připravená na bázi dehtu a rozrušená.

Na předem ošetřených nožičkách se aplikuje přírodní březový dehet: jsou páře v mýdlové lázni (15 minut), po které odříznou hřebíky postižené houbou a odstraní mrtvou pokožku od nohou. Interdigitální oblasti jsou osušeny a břidlicový dehet se na postižené oblasti otírá bavlněným tamponem.

Po dobu 1,5 hodiny byste se neměli pohybovat a položit boty na cokoli. Masť by měla být vstřebávána do pokožky, pokud je vzduch povolen. Pak jsou ponožky z přírodních materiálů položeny na nohy. Po 2-3 dnech umyjte nohy studenou vodou a mýdlem a zopakujte postup znovu. Během léčby lze ošetřit dechtem z březového dřeva a vložkami.

Léčba nehtové houby s dehtem je možná také s masti. Pro jeho přípravu byste měli užívat jakoukoli tukovou bázi (např. Dětský krém nebo vnitřní tuk) a přidávat do ní dehet. Na začátku léčby by jeho koncentrace neměla překročit 5%. Následně můžete použít až 15-20% dehtu.

Někteří dávají přednost používání síranového dehtového mastí. Skládá se ze 3 částí dehtu, 2 dílů síry v prášku a 10 dílů tukové báze. Tyto komponenty se předehřívají a smíchají, dokud nejsou jednotné. Tato masť se aplikuje na hřebík a nalepí se na něj.

Nejpohodlnější způsob, jak používat mluvčí. Skládá se z glycerinu a dehtu v 50 ml a 70 ml. alkoholu. Přísady jsou smíchány v tmavé misce a několikrát denně potírají postižené nehty.

Asi 10% březového dehtu je obsaženo v dehtovém mýdle. Ano, je to nepříjemné, ale pokožka je dobře dezinfikována a rychle obnovena. Zde je několik možností použití mýdla z dehtu.

Možnost 1. Lázní pro nohy. Tar tar strouhaný, měřit 2 lžíce. Toto množství se uvede do úplného rozpuštění v 2 litrech horké vody a pak se ponoří do roztoku nohou po dobu 15-20 minut.

Možnost 2. 1 polévková lžíce. mýdlo mírně zředěné vodou, přidejte 2 lžičky. sóda a aktivně se rozmíchá. Výsledná směs se třese do postiženého nehtu. Dělejte to jednou za den tvrdým zubním kartáčem.

Možnost 3. Hřebíky jsou důkladně mýdlovány dehtovým mýdlem a hřebíky jsou posypány jedlou solí přes pěnu. Prsty a nohy zabalené obvazem z estetických důvodů. Dopoledne odstraňte bandáž a umyjte nohy teplou vodou. Předpokládá se, že za týden by houba měla ustoupit.

Mořská a stolní sůl

Stolová sůl dezinfikuje patogenní mikroflóru a moře pomáhá zmírňovat nehty a působí jako antiseptikum.

Nejde o léčbu, ale o adjuvantní léčbu.

 • Sůl a soda by měly být rozpuštěny ve studené vodě. Složky se odebírají v lžíci. Session – 10 minut, po kterém se nohy umyjí teplou vodou.
 • Koupelová sůl a ocot se vyrábí každý den. Roztok je vyroben ze 100 gramů. sůl (moře nebo sůl), 4 litry vody a 4 polévkové lžíce. ocet.
 • Účinnou metodou je aplikace soli na postižené nehtové desky smíchané s drcenou mátou.
 • Bavlněný tampón ponořený do roztoku koncentrované mořské soli (lžíce soli ve sklenici vody) se nanáší na hřebík pár minut. Na konci procedury se nohy promyjí sodnou vodou. Průběh léčby je 10 dní, zatímco pálení a svědění jsou považovány za normální.
 • Koupel s mořskou solí a esenciálními oleji se vyrábí také po dobu 10 dnů. Musí zaplnit nádrž teplou vodou rychlostí 1 l. voda 1,5 lžíce. míchat, dokud se zcela nerozpustí soli krystalů a přidá se v množství 1 litr. voda nebo 1 lžička. éterický olej nebo 1 lžička citronem nebo 0,25 ml. jod. Kurz se provádí jednou denně po dobu 10 dní v řadě, poté po 2-3 dny.
 • Zahájena houba nehtů ošetřená česnekovou vodou. Pro jeho přípravu ve sklenici vody rozpusťte lžíci soli a drceného česneku. Po úplném ochlazení roztoku se zfiltruje a přidá se další 4 polévkové lžíce. sůl. Cesnakové léze se léčí dvakrát denně.
 • Do misky se nalil balík soli, ponořil se do vody a protřel se solí. Poté je suchá sůl mokrá, zbytky jsou otřásány štětcem.

Ocet: jablko, víno a esenciální esence

Huba zemře v kyselém prostředí. To je důvod, proč je ocet velmi oblíbený u těch, kteří se chtějí zbavit houbových infekcí nehtů. Léčba nehtové houby s kyselinou octovou může pomoci i v obzvláště pokročilých případech. Ale musíte se připravit na dlouhou léčbu a případné popáleniny.

Nejjednodušší způsob, jak používat ocot, je namočit si nehty, položit na husté ponožky z přírodního materiálu a jít do postele. Můžete rovnoměrně promíchat jód a 9% ocot a namazat výsledný roztok na nehty a nohy.

Jako každá silná kyselina, ocot zabíjí houbu. A jako každá kyselina může způsobit popáleniny. Než začnete s touto léčbou, zeptejte se sami sebe, proč není možné koupit lékárnu místo octu?

Koupelna pro nohy

Komponenty: miska s vodou, 250 ml. ocet (stolní nebo jablečné). Princip léčby a doba trvání: voda je ohřátá, nalijte ocet, spodní nohy a vznášejte se před spaním 10-15 minut. Uvolněte nohy bez opláchnutí a aplikujte antifungální přípravky předepsané lékařem. Proveďte tyto lázně každé 2 dny.

Lotion s octem

Složení: Ocet 9%. Princip léčby a trvání: navlhčete vatový tampón do octu, vytlačte ho a připevněte ho k hřebíku postiženého houbou. Tampon by neměl vyčnívat za hranice hřebíku. Upevněte bavlněný tampon s lepicí páskou a položte ponožku. Průběh léčby je 7 dní, 1 sezení denně, poté 2 až 3 dny.

Komponenty: 2 polévkové lžíce. esence, 3 kuřecí bílkoviny (alternativa – 1 polévková lžíce glycerinu), 2 polévkové lžíce. vodka. Princip léčby a trvání: roztok je navlhčen gázovým nebo bavlněným tamponem, který se pak na postiženou nehtovou destičku aplikuje po dobu 15 minut. Průběh léčby je 6-12 měsíců, postup je každý den.

Složení: rostlinný olej, jablečný mošt ve stejném poměru. Princip léčby a doba trvání: tamponový tampon se zvlhčí roztokem, který je pro pohodlí fixován sadrou. Použijte, dokud nehrozí nový necht.

Komponenty: 2 polévkové lžíce. lžíce 70% octa, 1 polévková lžíce. dimethyl ftalát, 1 polévková lžíce. glycerin, 1 polévková lžička. olivový olej. Princip léčby a trvání: po důkladném promíchání složek je masť připravena k použití. Měl by být aplikován jednou denně na desku na nehty masážními pohyby (můžete použít bavlněný tampón). Dále se položí plastová taška a ponožky. Ráno umyjte nohy mýdlem v teplé vodě.

Celandine – rostlina jedovatý, ale pokud je používáte v přiměřených množstvích, můžete se rychle vyrovnat s houbou nehtů, a to i v zanedbaných případech. Bylinných terapeutů se doporučuje používat jak želatinu, tak i léčivé koupele, masti a tinktury, aby bojovaly proti houbám. Zde je několik možností jejich přípravy.

Celandinová šťáva

Čerstvý celandin prochází masovou mlýnkou a z výsledné buničiny se vytlačuje šťáva (to se děje přes 3-4 vrstvy gázy). Mělo by to být asi 200 ml. šťáva. Je kombinován s 200 ml. 70% alkoholu a trvá 24 hodin. Připravená šťáva se používá k mazání postižených nehtů, ale ošetření se provádí až po 10minutovém páření nohou a úplném vyschnutí. Provést 3-4 procedury denně. Léčba se provádí vždy, dokud nehrozí zdravý nehet.

Lázní pro nohy

V lázni pro nohy přidejte infuze kolandinu. Připravte si to takto: v litru vařené vody vařeno 15-20 minut 100 gramů. sušený celandin. Po filtrování je infuzní roztok připraven k použití. V lázni se infuze a voda nalije v poměru 1: 1. Trvá 15-25 minut, než stoupají nohy.

Složení masti kromě 5 kapek šťávy z celandinu obsahuje 4 polévkové lžíce. vařená studená voda, 2 kapky šťávy z oregana a 2 kapky tinktury z nektarinky. Složky se smíchají a výsledná masť je zpracována hřebíky postiženými houbou, 3 ošetření denně.

Tinktura kolínku

Žloutek z houby nehtů ve formě alkoholové tinktury se používá velmi opatrně. Pro přípravu tinktury bude třeba vodka a bylinkové rostliny v poměru 2: 1. Přípravek je podáván infuze po dobu 12 dní a poté je používán k léčbě. Za to stojí 5 kapek, postupně se zvyšuje jejich počet na 20.

Celandinový olej

Můžete si ji koupit v lékárně nebo si vařit. Pokud budete postupovat složitější cestou, postupujte podle schématu. Suchý rostlina, vložte do skleněné nádoby, nalijte nějaký olej (například slunečnice, mandle, broskev). Mělo by se zvednout nad trávou o 2-3 cm (pamatujte na číslo). Hodinová směs by měla stát v teple a pak celý týden v chladném a tmavém místě. Po 7 dnech přidávejte stejné množství oleje. Nyní je připraven k použití.

Vyparujte nohy, upravte peroxidem, ošetřete nehty (odstraňte postižené desky, odřízněte okraje) a místně naneste olej z rostliny. Kurz je až do úplného zotavení.

Zde jsou některé soda-založené recepty:

Mýdlo a sody

Nemohou zcela nahradit farmakoterapii. Jejich hlavní výhodou je změkčení nadržených vrstev, které brání vnikání mastí a krémů pod hřebík. Komponenty pro 7-10 litrů vody:

 • 3 polévkové lžíce. soda
 • 3 polévkové lžíce. strouhané mýdlo (domácí nebo dehtové)

Složky jsou důkladně smíchány (dokud se mýdlo a soda nerozpustí) a pak se nohy vznášejí 15-20 minut. Procedura končí řezáním nehtů, očistěním postižených oblastí, aplikací antifungálních činidel na vysušené nehty a nohy. Kurz je postup za 3-4 dny.

Je třeba říci, že soda se používá k doupání v intimní houbě, protože dobře se vyrovná s houbami rodu Candida na sliznici. Jeho použití pro léčbu nehtů zůstává velkou otázkou.

Soda pasta

Požadované množství sody zředěné vodou do husté suspenze. Důkladně promíchejte, dokud nejsou hladké Sodná pasta se nanese na nehtovou vrstvu o stejné tloušťce. Na vrcholu kapičky sódy je několik kapek citronové šťávy. Výsledkem bude mírné brnění a tvorba charakteristických bublin. Po pěti minutách je pasta odstraněna vyplachováním nohou teplou vodou a mýdlem.

Léčba nehtové houby se sodou musí být kombinována s léčbou antifungálními mastimi.

Peroxid vodíku jako oblíbená metoda

Tento nástroj dezinfikuje postižený nehet a změkčuje ho. Tato léčba dovoluje jiným lékům proniknout do nechtěné destičky neomezeně hluboko. Pokud nepoužíváte peroxid při ošetřování chodidla nebo při řezání nehtů, můžete přinést ještě více infekcí.

Ze všech uvedených metod je peroxidová léčba možná jedinou vhodnou cestou k dosažení výsledku.

Uvádíme nejpopulárnější lidové způsoby použití peroxidu vodíku.

Bavlněné podložky

Pomáhá zmírnit nehty před léčbou antifungálními léky. Po napařování naneste na hubu postiženou houbou vatovou bavlnu namočenou v peroxidu vodíku. Postup se opakuje dvakrát denně po dobu 3-4 týdnů.

Peroxidové koupele

Vytvořte vodný roztok s 3% peroxidem vodíku a vložte do něj nohy po dobu 2 minut. Na konci postupu jsou nehtové desky rozmražené vodou a peroxidem.

Odhalte “léčitele”

Na youtube je video, kde autor tvrdí, že vyléčil houbu peroxidem. Ale:

1. Autor se odvolává na slova určitého “profesora” Neumyvakina, který říká (cituje): “atomový kyslík zabíjí onkocelulární buňky a normální buňky se rozvíjejí a žijí” – ano, přemýšlí o Nobelovu cenu, dámy a pánové! Lékaři po celém světě bojují proti rakovině po mnoho desetiletí, ale ukazuje se, že vše je tak jednoduché!

2. Autor strávil celý postup několik měsíců, upřímně konstatoval, že je bolestivý a nepříjemný, a peroxid, dokonce i 3%, se vyhýbá pokožce. Neexistují žádné otázky ohledně trvání léčby, pokud jste založili své nehty, pak je musíte rozmazat, dokud se nové nezvýší, protože nohy mohou trvat rok a půl. Existuje však ještě jedna otázka: Proč to, když můžete, namísto peroxidu, koupit roztok klotrimazolu pro stejnou lékárnu za 200 rublů a provádět mnohem méně bolestivé procedury?

Obecně, škoda na zdraví.

Cibule, česnek, citrón

Cibule, česnek a citrón – rostliny s nejširším antimikrobiálním účinkem.

 1. Cibulový olej. 2 polévková lžíce. cibule loupání a 3 polévkové lžíce. rostlinný olej spojit, trvat 3 týdny (občas otřesy). Léze postižené olejem 3 až 4krát denně.
 2. Cibulová tinktury. 4 polévková lžíce. cibulová kůra (mletá) infuzovaná ve 200 ml. Vodka 10-14 dní v úplné tmě a chlad. Hřebíky se ošetřují tinktorem 3-4krát denně.
 3. Česnekový roztok. Voda, česneková šťáva a alkohol se užívají v poměru 10: 1: 1. Roztok se otřese a aplikuje se na nehty 2-3x denně. Roztok uchovávejte v chladničce.
 4. Lemonová komprese. Léčba nehtové houby s citrónem je překrytí na hřebík z drceného citronu (1/4 je dostatečné) vařené v lázni (1 1/4 je dost) a 1 lžička. rostlinný olej. Směs je pokryta pergamenovým papírem a vlněná ponožka je položena na vrchol. Opakujte každý den po dobu 2 týdnů. Upozornění: může být použito pouze za nepřítomnosti purulentního výboje.

Konečně, pro dokončení obrázku, poslouchejte slavné lékaře, o tom, zda používat lidové prostředky:

Leave a Reply