Nystatinová léčba houby

Posted by

Obsah:

Tablety s nystatinem

Nystatin je dostupný ve formě masti, svíček a tablet:

Průměrná cena on-line *: 88 str.

Návod k použití

Co je tohle droga

Podle popisu se Nystatin týká antifungálních činidel. Je určen k boji proti candida, která se objevila z houby Candida a Aspergillus. Tablety jsou potaženy světle žlutou skořápkou, obvykle mají slabý zápach vanilinu.

Hlavní účinnou látkou je nystatin. V jedné tabletě je obsažen v množství 250 000 IU. K dispozici v 500 000 jednotkách. Skupina pomocných komponent obsahuje:

 • laktóza,
 • stearát vápenatý,
 • uhličitan hořečnatý
 • bramborový škrob,
 • pigment oxidu titaničitého,
 • vazelína,
 • vanilin a další

V jednom celulárním balení je 10 kusů. K dispozici jsou sady 20 kusů, umístěné ve skleněných nebo polymerních sklenicích. Tablety mohou být podávány pouze ústně, ale také z nich připravovat řešení.

Podmínky skladování

Tablety jsou uvedeny v seznamu B. Jejich skladování by mělo být uchováváno v suchu a chráněno před světlem. Teplota v rozmezí 18 až 20 ° C. Trvanlivost drogy po dobu dvou let.

Jak droga a koho je ukázána

Nystatinové tablety mají ničivý účinek na membrány houbových buněk. Při pronikání uvnitř účinná látka léku porušuje celistvost buněk, což vede k jejich smrti. Je zvláště aktivní v kvasnicovitých houbách rodu Candida.

Indikace pro použití tablet jsou kandidóza:

 • sliznice a pokožku,
 • orgány gastrointestinálního systému,
 • vagina.

Pro účely prevence kandidózy se lék užívá:

 • v procesu dlouhodobé léčby antibiotiky,
 • s vnějším použitím antibakteriálních látek (při léčbě pohlavních orgánů),
 • před chirurgickým zákrokem po střevách a po operaci.

Kontraindikace

Když nelze podat Nystatin

Pokyny jasně uvádějí podmínky, za kterých nemůžete lék užívat. Patří sem:

 • pankreatitida,
 • zhoršení jater,
 • žaludeční a duodenální vřed,
 • přecitlivělost na složení léčiva,
 • těhotenství a kojení.

Možné vedlejší účinky

Lék není toxický a je obecně dobře snášen, když je užíván vnitřně. V některých případech existují:

Během léčby přípravkem Nystatin jsou nežádoucí účinky poměrně vzácné. Se zrušením léku projíždí.

Je důležité – o kompatibilitě léků

Protože nystatin prochází lidským tělem téměř “v tranzitu”, interaguje s malým množstvím léků. Ale ti, kteří jsou léčeni současně s jinými léky, by měli vědět:

 1. Ve dvojici partnerů Tetracycline – Nystatinu se navzájem dobře doplňují. Jejich antifungální a antimikrobiální účinek je výraznější.
 2. Aktivita clotrimazolu klesá.
 3. V kombinaci s polymyxinem a nifuratem zvyšuje Nystatin svůj účinek. Stejný výsledek z kombinace s chemotrypsinem.
 4. Aktivita léku klesá z antacidů s hliníkem, hořčíkem, vápníkem (Maalox, Almagel atd.).
 5. Z Nystatinu oslabuje účinek nepřímých antikoagulancií (Atcenocoumarol, Coumadin, Warfarin, Fenindione atd.).
 6. Redukční účinek interakce s Nystatinem se vyskytuje u baktericidních antibiotik (cefalosporiny, peniciliny).
 7. Kombinace s Nystatinem také snižuje účinnost perorálních kontraceptiv s estrogenem (Logest, Marvelon). Riziko krvácení mezi jednotlivými obdobími se zvyšuje.

Léčebný program

V případě kandidózy vnitřních orgánů lze lék konzumovat bez ohledu na potravu ve výši 500 000 jednotek 3-4krát denně nebo 250 000 IU 6 až 8krát denně. Tablety se doporučují, aby byly zcela spolknuty. V průměru léčba trvá 10 dní až 2 týdny.

Pokud jsou pozorovány generalizované nebo neustále se objevující formy houbových infekcí, předepište nové léčebné postupy v intervalech dvou až tří týdnů. Dávkování se zvyšuje na 6 000 000 jednotek denně.

Při léčbě kandidózy ústní sliznice se tablety nystatinu umístí na tvář, dokud se nerozpustí. Dávka je 500 000 jednotek. Postupujte po jídle a čištění. Frekvence 3-5krát denně.

S kandidózou trávicích orgánů:

Vzhledem k tomu, že lék je charakterizován především lokálním působením na sliznici gastrointestinálního traktu, je často předepisován pro léčbu kandidózy trávicího systému.

Pokud tato choroba zasáhla střeva, žaludek nebo jícnu, pak je nystatin předepsán ústy pro 1-2 tablety (500 000 IU) čtyřikrát denně. Doba trvání léčby je nejméně dva týdny.

V pediatrii je nystatin stále používán proti kandidóze. Ústní drozd se často vytvrzuje formulací založenou na lécích. Tableta 250 000 IU je rozemletá na prášek a kombinována s roztokem vitaminu B12 (v 1 ml injekční lahvičce). Tato kompozice mazá postižené oblasti ústní dutiny. Někdy je roztok vitaminu nahrazen vodou.

Dávka nystatinu je určena v závislosti na věku dítěte:

 • do 1 roku: od 100 do 125 tisíc IU 3-4krát denně;
 • od 1 do 3 let: 250 000 IU 3-4 krát denně;
 • od 3 do 13 let: 250 000 nebo 400 000 IU denně 3-4 krát;
 • starší 13 let: 250 000 nebo 500 000 IU denně 3-4 krát

[su_quote cite = “Eugene, 30 let, Novosibirsk”] Měl jsem dlouhou a pomalou současnou drozd. Snažil jsem se uchýlit se k drahým lékům. Ale bez úspěchu. Lékař doporučil tablety přípravku Nystatin. Měl jsem dlouhou a zdlouhavou léčbu. Ale tento nástroj se ukázal jako účinný. Líbilo se mi, že houba prakticky zvykne na tuto drogu. To znamená, že lze použít třikrát ročně. Ano, a jeho rozpočet, což je také plus. [/ su_quote]

[su_quote cite = “Ludmila, 41, Volgograd”) Během svého života jsem nepochopil, že existuje kandida na hrtan. Ale nedávno byla tato diagnóza provedena pro mě. Na doporučení lékaře koupila tablety přípravku Nystatin 500. Vzala přesně podle pokynů – tři tablety denně. Po několika dnech začalo bolet hrdlo klesat a po dalším dni zcela zmizelo. Ale určitě jsem vypil lék po celý týden. Teď zdravá. [/ su_quote]

Zanechte svou připomínku v komentářích!

* – Průměrná hodnota mezi několika prodejci v době sledování není veřejnou nabídkou.

126 komentářů

Přidělení má kyslovou křemelinu ze stříbřité květy, když je prstem vnášeno mnoho kreatívních oddělení. Betadin? Sex – sprej? Sprej se sodou a jodem? Řekni mi prosím.

Pokud se právě snažíte otěhotnět, pak musíte jednat velmi pečlivě. Můžete jíst soda, můžete použít svíčky Pimafutsin. Probiotika dokáže normalizovat ženskou mikroflóru.

Jod a betadin nemohou být až do narození, téměř všechny antifungální léky nemohou být v prvním trimestru.

Zatímco jste chráněni, můžete a Livarol a Terzhinan, ale je lepší konzultovat se svým lékařem o době trvání léčby ao tom, jak dlouho začít po léčbě.

Soda, mimochodem, je silná alkalizace a injekční stříkačka je nebezpečná, ale také umyje užitečnou mikroflóru. Mám vážný zánět a operaci, která mě přiměla, abych se ho zbavila.

Nejlepší věc je předat analýzu na mikrobiologii a pak imunodiologický genetický test, který vám umožní vyloučit z potravy ty potraviny, které ovlivňují vaši imunitu a růst kandidy.

1 den Svíčky “Hexicon”
2 dny na vyprání slabým roztokem manganu, nasyťte v tabulce nystatin. 3 krát denně. Trichopol v tabulce. 2 x denně. A trichopolum vaginální 10 dní

mít trpělivost, střídat stříkající sůl a sodovou sůl (na litr vařené vody – čajová lžička), každé 1-2 hodiny, pár dní, uvidíte, jaký výsledek bude!

Dobré odpoledne Řekni mi, prosím. Chci podstoupit testy na urogenitální diagnostiku. Jednou z požadavků po dobu 14 dnů nepřijímat antibakteriální léky. Ale stalo se to tak, že 5 dní před testem jsem použil jednu tabletu nystatinu k mazání ústní dutiny pro stomatitidu. Možná někdo polknul. Jak kritická je tato dávka? A je stále možné předat testy, které jsem plánoval. Děkujeme za odpověď.

Nystatin z houby

Houba na lidském těle se často objevuje. Se silnými projevy houby používající antifungální lék. “Nystatin” z houby nehtů se používá poměrně často. Pomáhá vypořádat se s hlavními příznaky houby na nohou (svědění, zhrubnutí nehtu, žloutnutí), ale doba zotavení je dlouhá. Pro pohodlí pacientů byly vyvinuty různé formy léku.

Aktivní složka

Než začnete používat tuto skupinu nástrojů, nezapomeňte konzultovat s mykologem nebo dermatologem. Droga způsobuje alergie, takže je důležité si prostudovat instrukce pro zdravotnické zařízení.

“Nystatin” má různé formy uvolnění. Existují masti, pilulky a čípky. Komponenty mají díky složení antimykotický účinek. Masť “Nystatin” – látka tmavě žluté barvy, umístěná v hliníkové trubici, 10 nebo 30 g. Nystatin působí jako účinná látka. Definoval název léku. Vzhledem k excipientům (lanonin bezvodý a vazelínový lék) je léčivo proti houbám účinnější. Nystatinová mast obsahuje složky, které jsou součástí skupiny polyenů. Dlouhodobé užívání léku poškozuje játra.

Jak to funguje?

Nystatinová masť působí na houbové léze i v obtížných případech. Jedná se o antibiotikum, které nejvíce aktivně působí na houby rodu Candida. Komponenty pronikají do membrány houby, porušují hygroskopické účinky na buňky, houby umírají. Pozitivní fakt je, že antimykotické činidlo se používá k preventivním opatřením, a to nejen k léčbě. Neabsorbuje se do pokožky a složení přípravku eliminuje svědění, pomáhá redukovat houby. S kvasinkami funguje velmi dobře.

Návod k použití “Nystatin” proti houbě

Pokyn poskytuje podrobný návod k použití drogy. Každý formulář pro uvolnění se stejným názvem má své vlastní pokyny. Masti proti houbám se používají podle tohoto schématu:

 1. Aplikujte přípravek může být výhradně na houby poškozené oblasti těla maximálně 2krát denně.
 2. Léčba je předepsána mykologem nebo dermatologem, jak je uvedeno, a obvykle nepřesahuje 2 týdny. V pokročilých případech se léčba uskutečňuje v několika fázích s přerušeními. Poté se řídí režimem: 10 dní od přijetí – 7denní přestávka a 10denní vstupné.
 3. Použijte přípravek “Nystatin” doporučený pouze externě.
 4. Před podáním léku důkladně omyjte mýdlem a vodou místo postižené houbou. Po této operaci aplikujte masti na postižený povrch.
 5. Pokud si všimnete části pokožky, která je mrtvá, je odříznuta.
 6. Vzhledem k vazelínu a lanolinu ve složení masti se na ošetřované ploše vytváří nepostřehnutelný film. Proto po nanesení léčiva zůstane oblast pokožky otevřená speciální látkou pro další vstřebávání (asi půl hodiny).
 7. Když se houba nehtů na nohách, lékaři doporučí aplikaci Nystatin masti na nehty 2krát denně, v průběhu 10 dnů.
 8. Pro drozd a dermatitidu u dětí je lék určen k použití. Aplikujte ji minimálně na vrstvu až 3krát / den, abyste mohli krátkodobě absorbovat.

Často, paralelně s masti, lékaři doporučují perorální léčbu – antifungální pilulky. Masti a tablety zvyšují vzájemný účinek. Tablety “Nystatin” pít 4x denně v dávce, což odpovídá věku pacienta. Při použití “Nystatinu” ve stravě by se měly objevit mléčné výrobky a bifidobakterie.

Kontraindikace k léčbě

Existují omezení používání antifungálních látek. Nepoužívejte těhotné a laktující ženy “nystatinu”. V případech, kdy přínos léčiva převáží riziko vzniku dětské patologie, mohou lékaři využít tohoto antifungálního přípravku. Vzhledem k tomu, že se uchýlí k masti v případech kandidózy u žen, je přísně zakázáno používat masti během menstruace. Pokud není masť jediným léčivým přípravkem, měla by se kompozice provést před kombinací léků, protože existuje velké riziko vzájemného vyloučení těchto složek. Kategoricky nemůžete používat “Nystatin”, pokud:

 • chronické nebo akutní záněty jater;
 • vřed;
 • pankreatitida;
 • těhotné a kojící ženy;
 • s alergickými reakcemi na složky léčiva;
 • riziko pro lidské zdraví a život.

Zpět do obsahu

Nežádoucí účinky

Existuje individuální reakce na léčivo jako vedlejší účinek.

Při dlouhodobém užívání přípravku “Nystatin” se objeví alergie. Dotčená oblast může svědit a vypálit více než před aplikací. Po takové reakci je nutné okamžitě umýt nanesenou látku. Lékaři se nedoporučují používat k léčbě houbovité sliznice. Nastává vedlejší reakce těla: zvracení, průjem, horečka.

Podobné drogy

Pokud se z nějakého důvodu droga nemůže použít, pomůže to lékům. Vyměňte nástroj doporučený “Diflucan”, “Pimafucin”. Vzhledem k tomu, že lék není těhotný, lékaři jej nahradí přípravkem “Flukanazol” nebo “Pimafucin”. Při výměně “Nystatinu” “Diflucan” pacient riskuje, protože si na to zvyknete. Děti “Nystatin” je lepší nahradit léky ve formě kapek nebo tablet. Přes široké spektrum účinku nystatin má špatný účinek na mukor. Proto, když mykóza lékaři doporučují uchýlit se k jiným lékům.

Podmínky použití znamenají Nystatin při hubě nehtů

Nystatin je polyenové antibiotikum. Získal se v roce 1949 z půdy, ve které existovaly kolonie houby Streptomyces noursei: Američané Brown a Hazen. Bojuje proti Candida a Aspergillus, což znamená, že tento léčivý přípravek lze použít k léčbě houbových infekcí kůže a nehtů. A nechte ji popsat v lékařských příručkách jako nízko-toxická a nealergická droga, lék, který lze použít k léčbě v jakémkoli věku, jsou stále ještě nuance. Mluvte o tom, jak bezpečně aplikovat nystatin z houby nehtů.

Princip činnosti nystatinu

Nystatin zpomaluje růst hub a nezabije je. Ovlivňuje buněčné stěny hub, vytvářejí v nich póry. Mikroživiny nezbytné pro růst a rozdělení houby “proudí” těmito póry. Kromě toho se buňka stává nestabilní vůči vnějším faktorům, což ji vede k smrti.

Lékové formy dávkování

Farmakologické společnosti vyrábějí antifungální lék Nystatin ve formě:

 • Potahované tablety v dávkách 250000 IU a 50 000 IU.
 • Čípky pro rektální a vaginální použití ve stejných dávkách.
 • Masti v dávce 100 000 U.

Čípky se používají k léčbě střev, vulvy a vagíny. Tablety a masti jsou vhodné pro:

 • Léčba kandidózy na nehty a kůži;
 • Prevence kandidózy v případech, kdy tělo předtím dostalo vysoké dávky antibakteriálních léčiv (zejména u pacientů, kteří jsou oslabeni a vyčerpaní).

Obvykle, když je houba nehtů jmenována mast. Pilulky se používají pouze v případech, kdy houbová infekce vzala těžkou formu.

Způsoby užívání nystatinu: léčebné režimy a trvání léčby

Nystatinová masť

 1. Umyjte nehty a pokožku v blízkosti mýdlem a vysušte.
 2. Ořezat přetvořené nehty pod
  řez nepravidelné oblasti, odstraňte mrtvou pokožku a nehty.
 3. Rozštěpte malé množství antibiotik s tenkou vrstvou na postižený houbový neht, kůže kolem ošetřete také masti.
 4. Počkejte, až se masti úplně vstřebá (30-40 minut).

Masť se aplikuje dvakrát denně po dobu 7 až 10 dnů v řadě, poté je léčba buď zastavena, nebo po 5 až 7 dnech se opakuje. Ve většině případů zmizí svědění a podráždění den po prvním podání léku.

Nystatin tablety trvá 4 až 8krát denně (v závislosti na dávce – 250000 IU nebo 500000 IU). Pouze mykolog bude moci určit konkrétní dávku, ale pokyny říkají následující. Dospělí užívají pilulky 3-4krát denně, jestliže balení obsahuje dávku 500 000 U a dvakrát častěji, pokud je účinná látka 250 000. Děti starší 13 let užívají lék stejným způsobem jako dospělí. Děti od 3 do 13 let dostávají 3-4 tablety v dávce 400 000 IU, od 1 do 3 let – 3-4 tablet z 25 000, až do 1 roku v 3-4 dávkách 100 000 IU.

Průměrná doba léčby je od 10 do 14 dnů. Pokud byly pilulky předepsány pro léčbu často opakujících se plísňových infekcí, ošetřovací kúry se opakují s intervalem 2-3 týdnů. Dávka může být také zvýšena – až na 6 000 000 IU denně.

Pravidla použití: kontraindikace, kompatibilita s jinými léky, vedlejší účinky

 1. Léčba nystatinem je kontraindikována v případě přecitlivělosti na hlavní látku léčiva – nystatin a na jakoukoli pomocnou látku; během těhotenství a kojení; s duodenálním vředem a žaludkem, pankreatitidou.
 2. Přípravek Nystatin by neměli užívat osoby s maltózní intolerancí nebo nedostatkem cukru a isomaltózy, protože tento přípravek obsahuje cukr. Kromě toho je nutné opustit léčbu nystatinem u těch, kteří trpí citlivou kůží: lék zvyšuje citlivost jak na sluneční světlo, tak na ultrafialové záření.
 3. Kompletně doplňují: nystatin a tetracyklin, polymyxin, nifuratel a nystatin.
 4. Nystatin snižuje aktivitu clotrimazolu, antibakteriálních antibiotik a perorálních kontraceptiv s estrogenem, nepřímými antikoagulancie (warfarin, coumadin atd.)
 5. Účinnost léčby přípravkem Nystatin klesá s použitím antacid s hořčíkem, vápníkem (Almagel, Maalox atd.).
 6. Během léčby se mohou objevit následující nežádoucí účinky: ztráta chuti k jídlu, kopřivka, nevolnost atd.

Leave a Reply