Odvar pro léčbu nehtové houby

Posted by

Obsah:

Odvar pro léčbu nehtové houby

Myslím, že mnoho lidí zná problém houby nehtů, takže se tento článek bude zaměřovat lidské ošetření nehtové houby. Nyní je infekce v létě a houba mnohem jednodušší než v jiných obdobích roku. Známky houby – nohy nohou svědění, zčervenání, odlupování a prasknutí. Lékárny mají nyní velký výběr antifungálních léků, někdy jsou drahé. Každý si sám rozhodne, jaké metody je třeba léčit, ale pro jakékoli komplikace je třeba kontaktovat dermatologa. V tomto článku chci mluvit o dostupných prostředcích pro léčbu nehtové houby.

Metody ošetření nehtů hubu

1. Vezměte rovnoměrně vodku a nerafinovaný rostlinný olej, vypusťte do jedné nádoby. Před spaním si umyjte a osušte své nohy. Před použitím protřepejte. Namažte postižené oblasti touto směsí. Celý průběh léčby by měl trvat 20 gramů roztoku a nezůstane stopa houby.

2. Chcete-li porazit houbu pomůže koupel s kyselinou boritou, které dokonale dezinfikují nohy. Nalijte 2 lžíce prášku kyseliny borité s 3 litry horké vody a ponořte si do ní nohy po dobu 15 minut. Chcete-li zvýšit účinek, můžete po vaně prachové prádlo prášek s práškovou kyselinou boritou a nosit teplé vlněné ponožky na noc. Obvykle dochází k zlepšení po několika dnech, po týdnu léčby se houba zcela vymizí. Nezapomeňte také dezinfikovat vaše boty koncentrovaným roztokem kyseliny octové nebo formalinu.

3. Chcete-li se zbavit houby, musíte vařit 100 gramů heřmánku 3 litry vody, aby trvá na den. Ponořte nohy do teplého odvaru, nechte je tam po dobu 30 minut, pak utřete a vložte čisté ponožky. Tento postup by měl být prováděn v noci. Bujón může být použit až třikrát. O týden později houba musí projít.

4. Vezměte 1 kg slupky z černé ředkvičky, nalijte 3 litry vody a trváte 8 hodin. Tato infuze se používá pro koupele. Infuze může být použita až čtyřikrát, vždy při zahřátí. Po týdnu by všechny příznaky houby měly zmizet.

5. Vezměte kus kombuchy, naneste na postižené oblasti nehtů bublinkovou část. Hladká část houby by měla být nahoře. Pak zabalím prsty do celofánu a chodím po těchto “rukavicích” celý den. Neodchladujte ruce dalšími 4 dny a pak je odpařte ve slané vodě přidáním kyseliny borité. Po tomto postupu vyčistěte a ořízněte hřebíky.

Léčba houby nehtů s octem

1. Vezměte láhev kyseliny octové, poloviční balení margarínu, vejce. Nalijte kyselinu octovou do pečlivě uzavřené nádoby (200 gramů), vložte do ní 1 čerstvé kuřecí vejce a dejte ji na tmavé místo po dobu 10 dnů. Nemůžete dát do ledničky. Plátek vajec by se měl rozpustit a vaječný film by měl být vytažen. Samotné vejce v samostatné misce by se mělo hněte do kaše, mělo by se stát jako těsto. Poté znovu vložte toto vejce do kyseliny. Všechno je zaměněno. Roztřepeme poloviční balení margarínu a nalijeme ho do kyseliny. Vše promíchejte. Přípravek byl připraven, musí být uchováván v chladničce. Před použitím zahřejte ve vodní lázni, léčivý přípravek by měl být teplý. Ujistěte se, že vaše džbán nevypukne ve vodní lázni.

Nalijte horkou vodu do umyvadla, teplejší je lepší, pak vaše nohy budou růžové. My parníky a oškrábáme chodidla s pemzou. Utřete nohy v suchu, nalijte roztok do dlaně a protřete ji do chodidel. Nasaďte čisté ponožky, celofán nahoře a jděte do postele. Ráno vstáváme, umyjeme nohy, otřebuji a to je všechno. Další večer opakujte postup. Obvykle je stačí několik postupů a stopa houby nebude.

Léčba houby nehtů s bylinkami

Spolu s léky jsou tradiční medicína široce používána proti mykóze nehtů. Dobře osvědčené bylinky z houby. Nemají prakticky žádné kontraindikace a mají příznivý účinek na lidské tělo.

Léčivé byliny pomáhají léčit houbu.

Výhody léčby bylinných hub

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Efektivní lék proti houbám. Čtěte více >>>

Většina anti-mykotických léků obsahuje toxiny, které nepříznivě ovlivňují nejen houbu, ale i vnitřní orgány. Mnoho pacientů je nakloněno k léčbě lidovými metodami, zejména antifungálními bylinami. Tato terapie má několik výhod:

 • minimální kontraindikace a téměř úplná absence vedlejších účinků;
 • nízká cena a dostupnost bylinných poplatků (lze zakoupit v každé lékárně);
 • vhodné pro dlouhodobou léčbu bez poškození celého těla;
 • mírný účinek na kůži a nehty;
 • v počátečních stádiích vývoje onemocnění může zcela vyléčit houbu bez dalších fungicidních léků.

Léčivé byliny vzácně způsobují alergické reakce, mají složitý účinek na celé tělo. Nejdůležitější je zapamatovat si, že před zahájením fytoterapie je nutné podstoupit vyšetření a koordinovat léčbu s lékařem. V opačném případě můžete zahájit onemocnění houbami a vyvolat intenzivní šíření infekce.

Byliny z houby nehtů

Chcete-li efektivně pracovat na houbě, musíte vědět, co se bojí: infekce netoleruje kyselé a slané prostředí. Navíc mnoho antifungálních bylin je dobře dezinfikováno, zmírňuje záněty a působí jako antiseptiky, které se nejvíce bojí spór viru (plísně, Candida houba).

Při léčbě nehtové mykózy se používají tinktury, odvarky, infuze pro vnější i vnitřní použití. Nejúčinnější rostliny, které mají antimikrobiální a protizánětlivé účinky, lze rozdělit do několika skupin:

 • Bylinná sbírka – třezalka tečkovaná, pelyněk, neplod, celandín, řebříček, břízy, dubová kůra;
 • koření a koření – šalvěj, máta peprná, bazalka, oregano, hřebíček, skořice, zázvor;
 • cibule, česnek, křen.

Cibule a česnek mají antifungální vlastnosti

Některé rostliny jsou mnohem fungicidnější (destrukce struktury membrány houby), jiné lépe snižují zánět a dezinfikují postižené oblasti. V komplexu byliny proti houbám mají takové léčebné vlastnosti, které jim umožňují snížit křehkost a loupání nehtů, vrátit desku na zdravý vzhled a lesk, zabránit zhuštění stratum corneum a šíření infekce do zdravých oblastí.

Zvažte základní recepty podrobněji.

Pro požití

Infúze ze sbírky rostlin

Pokud kombinujete několik užitečných bylin, dostanete univerzální lék v boji proti houbám nehtů, nohou a interdigitální zónou.

Pro vaření budete potřebovat:

 • kořen lopuchu;
 • listy planlanu a řebříčku;
 • pelyněk trávy.

Kořen lopuchu účinně bojuje s houbou

Všechny součásti se doporučují používat ve stejných částech (vždy 20 g), rozdrcené. V termosku nalijte 250 ml vařící vody a vařte 2 lžičky. sbírejte, nechte naplnit 10-12 hodin. Napjatá tekutina by měla být opojena během dne v několika krocích. Průběh léčby je 5-6 týdnů.

Chcete-li zastavit vývoj houbových infekcí v těle a zabránit vzniku nových ohnisek viru, je nutné posílit imunitní systém. Aloe je velkým pomocníkem v tomto oboru.

Recept na lékařskou směs:

 • 7-8 velkých listů rostliny, které se rozemelejí v mlecím stroji nebo v mixéru (1,5-2 sklenice by se měly vypnout);
 • přidat 400 ml medu a 200 ml Cahors;
 • promíchejte vše

Pro nejlepší terapeutický účinek se doporučuje vzít zralou rostlinu (2-3 roky), jejíž listy zůstanou několik dní v chladničce. Průběh terapie je 4-6 týdnů.

Aloe nejen pomáhá překonat houbu, ale také posiluje imunitní systém

Mincovna a Sage

Výtažky máty s přídavkem šalvěje aktivují obranyschopnost těla a pomáhají zbavit se houbových chorob.

Léčivý čaj se snadno připravuje. Na sklenici vroucí vody se umístí 1 polévková lžička. směs rostlin a infuse po dobu půl hodiny. Infuzi lze podávat několikrát denně.

Pepřmint spouští obranu těla, aby bojovala proti houbě.

Calamus root

Velmi účinná pro mykózu nohou je odvar z kořene kalamusu. Pomáhá bojovat proti nepříjemným projevům infekce v jakékoli fázi onemocnění.

V 250 ml vroucí vody nalijte 15 g drceného prostředku a vařte na nízké teplotě po dobu 5-10 minut. Bujón ochlaďte a 15 ml 3x denně za měsíc.

Kořen Calamus může být použit v jakékoli fázi vývoje hub

Tinktura propolisu

Lék je často používán lokálně (vtlačený do postižených oblastí), ale největší terapeutický účinek lze dosáhnout, pokud používáte tinkturku s alkoholickým propolisem pro vnitřní použití. Doporučuje se pít denně 20 kapek látky 30-40 minut před jídlem. Tinktura může být ředěna v lžíci s vodou nebo mlékem, nemusíte pít. Terapie trvá nejméně 3 týdny.

Dokonce i “běžící” houba může být vyléčena doma. Jen nezapomeňte rozmazat jednou denně.

Propolis se může nejen pokořit na kůži, ale i ústně

Bay list

Nedílnou součástí tradiční medicíny je bobkový list. Odvar na základě této rostliny posiluje imunitní systém a bojuje proti mnoha chorobám, zejména pomáhá odstranit houbovou infekci. Přípravek normalizuje práci potních žláz, což přispívá k významnému snížení pocení (vyvolává faktor mykózy).

Odvar z bobkových listů se připravuje následovně:

 • v 0,5 litru vody vložte 12-15 listů rostliny;
 • vaříme a vaříme 3-5 minut;
 • horká kapalina se nalije do termosu;
 • nechte stát po dobu 3-4 hodin.

Naplňte drogu, abyste použili 1 polévkovou lžíci. l po dobu 5 dnů, poté po dvoutýdenní přestávce a opakujte kurz.

Bay leaf je jednoduchý a cenově dostupný prostředek k léčbě hub.

Plody japonské sopory

K přípravě budete potřebovat 50 gramů ovoce a 0,5 litru vodky. Léčivý roztok infundovaný po dobu 20-30 dnů. Připravená tekutina k pití 1 lž. půl hodiny před jídlem 3x denně. Doba trvání léčby je 1,5-2 měsíců.

Plody japonské sopory mají příznivý účinek na celé tělo.

Pro externí použití

Kromě prostředků pro interní použití se doporučuje, aby se postiženým oblastem zvládla externě. V lidové medicíně existuje mnoho receptů, které zastavují šíření infekce a odstraňují nepříjemné příznaky.

Dubová kůra je účinná protiplesňová látka, zejména škodlivý účinek na formu, eliminuje hnisavé vředy v oblasti nohy.

Pro léčebné lázně se používají dekorační kukly z dubové kůry:

 • v 1 litru vody přidejte 5 lžící. l drcené suroviny;
 • vařte 15-20 minut;
 • nechte vychladnout na 37-40 stupňů.

Udržujte teplé nohy po dobu 15-20 minut.

Dubová kůra – přírodní antifungální činidlo

Zlatý knír

V boji proti mykóze můžete použít čerstvý džus zlatých knírek. Rostlina zabraňuje šíření infekce a urychluje regeneraci stratum corneum.

Je třeba roztáhnout několik listů do stavu kaše a stlačit džus. Aplikujte několik kapek šťávy na neupravené nehty a protřepte lehké pohyby.

Látka je dobře kombinována s březovým dechem. Čerstvá kaše listů (1 polévková lžíce) se smíchá s 2 polévkami lžíce. l dehtu a uložit na nehtovou desku a pak zakrýt potravinovou fólií. Takové procedury se doporučují v noci. Ráno se odstraní obvazy, změkčují se nehty co nejvíce a čerstvá šťáva ze zlatých vláken se čistí do vyčištěných míst.

Zlatý knír pomáhá obnovit postižené houby nehtů

Peníze strom

Univerzální léčivý přípravek je považován za peníze nebo strom. Rostlina má antivirové, dezinfekční, analgetické, protiedematózní, antimykotické a léčebné vlastnosti.

Ovlivněné nehty a kůže kolem nich musí být zpracovávána s dužnatými listy 2-3 krát denně. Chcete-li dosáhnout lepšího výsledku, můžete fixovat zdravotní směs na prsty a nohy s polyethylenem a sádrou. Doba terapie je od 4 do 6 měsíců. Během této doby je infekce zničena, zraněná keratinózní vrstva nehtu je odmítnuta. Lék zabraňuje šíření mykózy na zdravou kůži a nehty.

Vývar a kaše z penězového stromu je zakázáno vejít dovnitř

Indická cibule

Efektivní a jednoduchá metoda je ošetření nehtové houby s indickou cibulí. Je nutné brousit rostlinu a namočit postižené desky šťávou 2-3 krát denně. Doporučuje se doplňovat terapii bylinnými čajovými nápoji (třezalkou, mátou, šalvějí) a vany s dubovou kůrou.

Průběh léčby je 3-6 měsíců, v závislosti na závažnosti mykózy. Lidová náprava působí pomalu, ale účinně.

Indická cibule pomůže rychle se zbavit houby

Birch dehet

Folk remedy založené na březovém dehtu přispívají k rychlé smrti virových organismů a k obnově poškozených nehtů a epidermis na nohou.

Postup se skládá z několika fází:

 • vaří nohy ve vaně s mýdlem (15-20 minut);
 • ošetření poraněných oblastí pemzy, pilníků na nehty a nůžek;
 • tření v bolestných místech (nehty, nohy, interdigitální prostor) březového dehtu.

Léčba houby nehtů s bylinkami pomáhá zlepšit stav a zmírnit nepříjemné příznaky onemocnění. Je důležité si uvědomit, že některé lidové prostředky nemohou udělat. Pokud je to na začátku vývoje patologie možné, pak je fytoterapie v pokročilých stádiích neúčinná. Mnoho receptů pomáhá v kombinaci s léky. Každodenní použití cibule, česneku a křenu s jinými potravinami přispívá ke zničení houby v těle.

Nyní trochu o tajemství boje proti houbám

Hodnotit tento článek
(1 hodnocení, průměr 5.00 z 5)

Byliny z houby nehtů

Mnoho rostlin se používá k léčbě a prevenci mykóz. Použití jakékoli bylinky z houby nehtů a kůže na nohou by mělo být diverzifikováno, přizpůsobené jejich schopnostem. Přinášejí značný přínos pro zdraví vany s infuzemi a odvarovanými látkami, oleji, prášky, mastí z listů a květin.

Rostliny ošetřují nehtovou mykózu

Sběr trávy by neměl být u silnic a průmyslových zařízení. Lékárna pod nohama v lese nebo na louce je vždy otevřená, ale je nejlepší začít se sběrem surovin po východu slunce a skončit v poledne.

Antimikrobiální účinnost v kompozici rostlin ukazuje esenciální oleje, alkaloidy, glykosidy, kyseliny, pryskyřice a taniny. Celkem bylo nalezeno 160 druhů rostlin, které inhibují vývoj hub a bakterií. Výhoda fytochemických sloučenin v jejich mírném, ve srovnání se syntetickými léky, účinek na kůži a nehty člověka.

Je to důležité! Terapeutický účinek bylin na léčbu hub se vyvíjí pomalu, ale trvá déle, bez nebezpečných vedlejších účinků.

Antimikrobiální a protizánětlivé rostliny:

 • Celandina, želva, třezalka, pelo, řebříček, dub, bříza.
 • Zázvor, tymián, bazalka, majoránka, máta peprná, šalvěj, hřebíček, skořice.
 • Česnek, cibule, křen.
 • Čínský čaj.

Byliny pomáhají zastavit šíření infekcí do zdravých oblastí. Pokud je onemocnění zahájeno, ošetření nehtové houby přírodními prostředky velmi usnadňuje nepohodlí a urychluje regeneraci. Kromě rostlin mají některé z nich odvozené produkty fungicidní účinky: bříza, bary, výtažky.

Bylinná koupel je pro houby osvědčeným prostředkem

Známky onemocnění jsou známé mnoha: změna barvy, křehkost a deformace nehtové plotny. Nejčastěji postihuje mykózu hřebík na špičce, protože na pěnových nohách jsou pro houbu příznivé podmínky. Pokud je podezření na infekci, je nutné dodržovat jednoduchá pravidla.

Doporučení pro léčbu nehtů:

 1. Používejte pantofle a sandály v šatně, vany, sauny, bazény.
 2. Důkladně vyčistěte nehty z zničeného keratinu.
 3. Odstraňte odky a váhy po proceduře.
 4. Dezinfikujte podlahu v koupelně, sprchu.
 5. Používejte čisté a suché ponožky.

Nejlepší začátek boje proti houbám – použití teplých vývarů a infuzí bylin pro noční lázně. Po páření po dobu 20-30 minut a odstranění zničené části nehtové desky, tinktury, oleje nebo masti se aplikuje. Změknutí zvyšuje náchylnost kůže a nehtů k antifungální léčbě.

Je to důležité! Teplé bylinné nožní lázně se denně provádějí během exacerbace nemoci a dvakrát týdně k prevenci.

Seznam rostlin pro houby nehtů je rozsáhlý; některé z nich obsahují fungicidní látky, jiné ulehčují zánět a zlepšují regeneraci. Černý čaj zmírňuje svědění a tanín v složení listů je považován za jeden z nejlepších přírodních antimikrobiálních látek. Přidejte 5 nebo 6 čajových sáčků do 1 litru vody a 15 minut naplňte. Po koupeli je třeba nohy dobře vysušit.

Měkké části rostlin se jednoduše vaří s vroucí vodou a pod víkem se nasytí (10 lžic surovin na 1 litr vody). Používá se pro infuzi nožní lázně z celandinu, třezalky tečkované, šalvěje, neplodu, pelyněk. Mají silný antimikrobiální účinek, snižují zánět. Množství použití infuze nebo odvaru v lázni: denně nebo každý druhý den.

Varianty použití bylin z houby nehtů

Typicky není terapeutický účinek spojen s jednou složkou, ale s komplexem látek v kompozici rostliny. Bohužel ne všechny složky, ale pouze rozpustné ve vodě, přecházejí do infuze nebo odvaru. Mnoho sloučenin se při zahřátí zničí. Cesta ven je použití čerstvých džusů bylin, tinktur, mastí.

Rostlinné suroviny lze rozdrtit a vytlačit kapalinu, aby došlo k mazání postiženého nehtu a kůže kolem něj. Tato metoda je vhodná pro ošetření mnoha bylin a bobulí. Tinktura je vyrobena z květů neplodných, pelyňkových listů na alkoholu 70%. Tyto nástroje se denně používají k léčbě nehtů postižených houbou.

Jak zacházet s houbami nehtů se suchými bylinkami:

 • Vařte prášek ze sušené rostliny s vroucí vodou a vytvořte obklad s ní, stlačte na prsty.
 • Smíchejte suché rozdrcené heřmánkové květiny, listy máty, šalvěj a vložte ponožku.
 • Prášek ze sušených rostlin posypeme párou a loupanými nehty.
 • Tyto prostředky platí večer nebo v noci.

Je to důležité! Masti a oleje s bylinkami by měly být aplikovány po lázni pro nohy nebo komprese, aby se chránila hřebíky v místech vývoje houby.

Masť je vyrobena z trávového prášku a vazelíny nebo vepřového tuku (1:10). Pro olejovou tinkturu užíváte čerstvou trávu, candát, třezalku, šalvěj, mátu peprná, řebříček a květy měsíčku. Vybrané rostlinné suroviny jsou rozdrceny a infuzovány v slunečnicovém nebo olivovém oleji po dobu 21-28 dnů. Tyto léky se doporučují každodenně namazat nemocné nehty.

Cesnak proti nehtové houbě

Rostlina je známá svým antimikrobiálním účinkem, a proto se používá v domácnosti k léčbě mnoha infekčních onemocnění. Allicin ve složení česneku pomáhá zbavit se dermatofytů a kvasnicových hub. Nejjednodušší léčbou je, že si večer večkejte hřebíky s hřebíčkovým džusem a poté položte čisté bavlněné ponožky. Nástroj začíná působit po prvních aplikacích.

Někdy se známá zeleninová rostlina nepoužívá kvůli nepříjemné vůni. Mnoho lidí si pamatuje, že je to jeho příklad, který se používá k prokázání průniku účinných látek skrze kůži. Pokud v noci rozmačkáme paty s česnekem, pak ráno bude cítit chuť v ústech.

Chcete-li změkčit ostrý zápach a zlepšit vlastnosti, drcený hřebíček se smíchá s malým množstvím olivového oleje a nanáší se na nehty (po dobu 30-60 minut). Podobně se používají šťavnaté cibule. Fungicidní činidlo je připraveno z 20 česnekových hřebíčků bez kůry, vařené v 1 litru vody. Roztok se používá pro teplé nožní lázně.

Zlepšení stavu nehtů je zaznamenáno již po prvních třech týdnech od začátku léčby neúmyslné houby. Je však třeba, aby stejné množství času bylo možné i nadále používat bylinky, aby se zabránilo relapsu.

Leave a Reply