Omítka pro ošetření nehtové houby

Posted by

Obsah:

Odstraňovač houby

Odstranění nehtové plotny při léčbě houby je děsivý proces, ale ve skutečnosti není tak složitý a bolestivý. Moderní metody lze provést bez chirurgického zákroku, který je používán keratolytickou omítkou pro nehty. Nicméně i taková radikální metoda jako odstranění nehtové desky se používá pouze v nejvíce extrémních případech.

Co je keratolytická náplast

Keratolytika jsou látky, které mohou změkčte tkáň – hřebíky, vlasy, keratinizovaná epidermis. Takové nástroje se používají nejen k léčbě hub, ale i k některým dermatologickým onemocněním.

Stupeň vystavení keratolytickým lékům závisí na koncentraci účinných látek. Minimální dávky jsou určeny pro kosmetické procedury, protože mají mírný vyhlazující účinek.

Pro zmírnění postižených nehtů je zapotřebí vyšší koncentrace keratolytik, pro kterou se používají speciální náplasti, ke kterým často dochází mastí a škrabáky.

Složení keratolytických činidel zahrnuje:

 • keratolytikum (kyselina salicylová, kyselina močová atd.);
 • antifungální složky (bifonazol, ketokonazol atd.);
 • antiseptikum (jód, quinosol atd.).

Pod vlivem keratolytických látek se nehtová deska postupně změkčuje, po níž může být hřebík bezpečně odstraněn z lůžka pomocí nůžek nebo skalpelu. V některých případech se nehtová deska postupně oškrabá se škrabkou.

Je to důležité! Při použití keratolytické náplasti a jiných přípravků na bázi keratolytik by nemělo být povoleno, aby spadla na zdravé nehty a kůži.

Při použití

Odstranění nehtové destičky – nejkrajnější způsob léčby, kdy ostatní nejsou účinnější. Sádra z houby nehtů se používá ve dvou případech:

 1. Když je onemocnění zanedbáváno, když je hřebík silně deformován a poškozen. Pokud se podle názoru lékařů nedá vyloučit vadu jinými způsoby, bude nutné odstranění hřebíku. Současně se provádí komplexní terapie k odstranění houbových infekcí.
 2. Zapuštěné nehty Problém se zhoršuje zčervenání kůže, bolesti a zánětu, v nejhorším případě začíná hněv. Aby se tomu zabránilo, musí být odstraněna zvětšená část hřebu.

Existuje mnoho náplastí, které změkčují nehtovou desku, každý z nich má své výhody. Volba vhodného nástroje by měla být řešena lékařem, takže šance na úspěšné léčení této nemoci budou vyšší.

Všechny keratolytické náplasti jsou rozděleny do skupin v závislosti na aktivní složce:

 1. Olovo (jednoduché a složité). Složení obou fondů jsou soli olova, sádra zmírňuje zánět a je primárně určena k fixaci hlavního léčivého léčiva. Má slabý keratolytický účinek.
 2. Ureaplast. Hlavní účinnou látkou je močovina. Ureaplast se používá po odstranění lesklé vrstvy nehtové desky.
 3. Trichloroctová. Používá se stejným způsobem jako ureaplast.
 4. Salicilní. Používá se jako jiné keratolytické látky.
 5. Mýdlo-salicylové. Zmírňuje nehtovou desku, princip expozice je stejný jako u předchozích verzí.

Keratolytické období trvá v průměru tři dny, po kterém se nehty stávají dostatečně měkkými, aby byly odstraněny bez vážných následků. Často jsou náplasti součástí speciálních sad s mastmi a škrabáky, ceny závisí na výrobci a kvalitě součástí.

Sada obsahuje škrabky na nehty, masti a omítky. Před použitím nožiček je nutné předprázdnit a důkladně otřít veškerou zbývající vodu. Princip léčby je jednoduchý:

 1. Na pokožce kolem nehtu potřebujete pravidelnou omítku, zabráníte tak vstupu keratolytik do zdravých oblastí.
 2. Na poškozený nehet je aplikována vrstva mastí.
 3. Lékařská náplast se aplikuje nahoře.

Po 3 dnech by měly být všechny patky z prstu odstraněny a nohy by měly být opétány znovu, po kterém by měla být změkčená vrstva hřebíka pečlivě odstraněna škrabkou. Pro úplné odstranění nehtové desky bude zapotřebí asi čtyři procedury.

Je to důležité! Před zahájením procedury musí být všechny nástroje dezinfikovány, vařeny a otřeny alkoholem.

Na rozdíl od Mikosporu je účinek přípravku Nogtivit rychlejší, bude trvat jeden až dva postupy, které zcela odstraní nehty. Sada obsahuje také krém, omítku a škrabku.

Hlavní účinné složky ve složení přípravku jsou:

 • kyselina stearová;
 • močovina;
 • čajový olej.

Pod vlivem kyseliny a močoviny se nehtová deska postupně změkčuje a esenciální olej má antifungální a antiseptické vlastnosti.

Nový hřebík po odstranění pacienta bude růst dokonale zdravý a hladký. Princip použití soupravy se neliší od ostatních nástrojů stejného typu.

Je to důležité! Zabraňte pronikání účinných látek na kůži, sliznice a otevřené rány.

Junley tibetská omítka

Složení tohoto nástroje zahrnuje léčivé byliny: celandin, citrónový balzám, řebříček, Kalanchoe.

Výtažky léčivých rostlin mohou zmírnit zánět a svědění, urychlit hojení tkání poškozených houbou.

Sádra jemně zjemňuje bolavý nehet, po kterém může být jemně vrstvená po vrstvě, odstraněna z nehtové vrstvy.

Před použitím přípravku Junlei je třeba umýt nohy a vyčistit je. Při nošení náplasti je důležité zajistit, aby se nezmáčklo, po dni, kdy potřebujete nalepit nový.

Během výměny náplastí je nutné vyčistit nehtovou desku, stejně jako otřít nehty antifungálními a antiseptickými látkami. To platí pro všechny keratolytické náplasti.

Recenze na léčbu houbových náplastí

Názory lékařů na omítky pro odstranění nehtů, když se houba rozchází. Většina odborníků doporučuje odstranit poškozené nehty v lékařských zařízeních a pouze na doporučení odborníka. Nedoporučuje se volit fondy sami, a doma odstranit nehty, můžete náhodně infikovat infekci.

Kromě toho houba nemůže být vyléčena pouze odstraněním nehtové destičky. Pokud infekce pronikne hluboko do tkáně, budou potřebné antifungální léky.

Délka léčby a dávkování jsou předepsány pouze ošetřujícím lékařem po vyšetřeních a vyšetřeních. Kombinovaná terapie je nejúčinnější a umožňuje vám bojovat s houbou v jakékoli fázi.

Hodnocení pacientů není jednomyslné. Ne každý je tímto způsobem pomáhán, neúčinnost náplastí může být způsobena individuálními charakteristikami organismu, špatně zvoleným dávkováním keratolytik v kompozici apod. Z výhod mnoho lidí zaznamenává velký výběr prostředků a dostupnosti, stejně jako relativně krátkou dobu trvání léčby.

Anna, 23 let: “Bojím se, že půjdu k chirurgovi, aby odstranil nehet z prstu, a tak jsem se rozhodl použít čínskou omítku. Koupil jsem několik balíčků, všechno jsem dělal podle pokynů, ale žádný požadovaný účinek není. Hřebík byl schopen odškrabávat jen částečně, ale tyto malé věci – podráždění kůže. “

Marina, 35 let: “Manžel začal léčbu houby, s výjimkou pilulků a masti, lékař doporučil keratolytické náplasti, aby zmírňovaly nehty a úplně je odstranily. Po třech postupech se všechno ukázalo, zůstane jenom chránit prst před infekcemi a počkat na růst zdravého nehtu. “

Závěr

Odstranění nehtové plotny houbou je extrémní mírou léčby, kdy jiné metody nepomáhají zvládat účinky onemocnění. Keratolytické náplasti změkčují nehty a zjednodušují proces jejich odstraňování.

K léčbě houby, která má být úspěšná, jsou vedle léčivých přípravků používány antifungální léčiva v tabletách a kapslích pro boj proti mikroorganismům zevnitř.

Náplast pro léčbu onychomykózy v nohou

Při léčbě nehtů houba je velmi důležité co nejdříve odstranit nemocný hřebík. To je učineno s cílem urychlit proces hojení a zlepšit přístup antifungálních léků na nehtové lůžko. Výsledkem takových postupů je, že zdravé a rovnoměrné (což je také velmi důležité) nehty rostou mnohem rychleji.

K dnešnímu dni existuje několik způsobů, kterými můžete rychle (nebo ne) odstranit bolavé nehty.

Ve stejném článku vám řekneme podrobněji, jak to lze provést pomocí náplastí.

V sadě Mikospor

V sadě Mikospor vedle antifungálního šlehače sedí 15 speciálních náplastí a škrabka.

Postup je následující:

 1. Vaříte nohy ve vaně s přídavkem sody nebo mýdla po dobu nejméně 10 minut. Umyjte nohy čistým utěrkou.
 2. Patch přes kůži kolem nehtu
 3. Na špatné nehty se aplikuje tlustá, jednotná vrstva mastí, která je v sadě.
 4. Další náplast se aplikuje na masti.

Po 3 dnech je taková bandáž odstraněna, nohy jsou opétány a loupaná horní vrstva je odstraněna pomocí škrabky. Úplně ze špatného nehtu se mohou zbavit 3-4 takových postupů. Jsou naprosto bezbolestné a poskytují minimální potíže. Škrabky, nůžky a další nástroje by měly být dezinfikovány v alkoholu pokaždé a udržovány ve vroucí vodě po dobu 2-3 minut. Pomůže to zabít všechny spory houby a vyhnout se reinfekci.

Je to důležité! Ujistěte se, že součásti Mikosporu nespadají na kůži kolem nehtové desky, jinak mohou způsobit podráždění a alergické reakce.

Kde jinde může být použita náplast

Kromě mikosporu existují léky zvané Nogtivit a Nogtimitsin.

Jedná se o speciální krémy, jejichž působení je zaměřeno konkrétně na změkčení a odstranění nehtové destičky. Stojí to asi 150 rublů, což je v našich dnech velmi populární.

Náplast není součástí sady, takže je musíte koupit samostatně. Princip aplikace je přesně stejný jako v případě popsaném výše.

Nezapomeňte pečlivě přečíst pokyny od výrobce, které jsou součástí obalu s krémy a dodržujte pokyny uvedené v tomto balení.

Jaké jsou výhody náplastí z houby

Náplast přilepená k nehtové desce velmi dobře chrání zdravou pokožku před působením účinných složek antifungálních léků a horní vrstva (která je nalepena na krém) zabraňuje jejich odpařování a zvyšuje účinek.

Po odstranění náplasti (po 3 dnech) okamžitě zaznamenáte výsledky. Nechtová deska změní strukturu a bude mnohem měkčí. Takové částice stratum corneum jsou mnohem jednodušší a bezpečnější k odstranění.

V budoucnosti bude léčba spočívat v aplikaci antifungálních léků na vyčištěné nehtové lůžko.

Antifungální náplast na nehty

Dokonce i v pokročilém stádiu patologie se doporučuje použít omítku z houby k odstranění postižených oblastí. Použití náplasti může nahradit chirurgické odstranění infikované nehtové plotny u pacientů, kteří mají kontraindikace nebo nejsou připraveni jít pod skalpel.

Tibetská omítka “Junlei”

Nový účinný prostředek pro hubení nehtů na nohách a pažích – keratolytické náplasti “Junlei”. Používají se k odstranění hřebíků s houbou v počátečním stádiu a když je forma patologie zanedbána. Použití náplasti pomůže pacientovi jednoduše a jednoduše zmírnit a odstranit bolavé nehty doma během několika málo procedur. Tibetská droga “Junlei” se skládá ze silných přírodních složek a pomáhá zbavit se příznaků po první aplikaci, pro úplné odstranění nehtové tkáně bude potřeba od 1 do 4 aplikací.

Složení – aktivní složky

“Junlea” činidlo pro změkčování nehtů se skládá z přírodních složek, v jeho složení jsou určeny látky pro léčbu houbových infekcí, léčba a restaurování postižených oblastí. Složení léku:

 • celandin;
 • šťáva z řebříčku;
 • vitamín E;
 • angelica root;
 • Extrakt z Kalanchoe a balzám z citrónu.

Zpět do obsahu

Jak to funguje?

Keratolytické přípravky na nehty, jako je “Junlei”, patří k prostředkům místní terapie a mohou být předepsány ve spojení s obecnými léky. Tyto topické přípravky jsou určeny k odstranění hřebíků postižených houbou. S pomocí aktivních složek kompozice je zbarvená oblast měsíčku změkčena a odstraněna spolu s omítkou. Někdy trvá několik postupů k dosažení výsledku. Místo vzdáleného prostoru se objeví nový zdravý talíř.

Jako součást “Junlei” se na dosažení terapeutického účinku využívají rašeliniště a kalanchoe, stimulují regenerační procesy a přispívají ke smrti postižených tkání a dezinfikují rostliny, změkčují a zabíjejí houbové infekce. Účinek zbývajících složek je zaměřen na uzdravení a výživu postižené pokožky a urychlení obnovení zdravého plechu na měsíčku.

Jak používat?

Pravidla pro aplikaci omítky “Junlei”:

 1. Důkladně omyjte a osušte postižené oblasti.
 2. Na postiženou oblast aplikujte suchou, právě rozbalenou náplast.
 3. Držte po dobu 24 hodin, aniž byste odstranili a zabránili odlupování nebo průniku vody.
 4. Odstraňte lepicí pásku a, pokud je to možné, vyjměte změkčenou část nehtu.
 5. Opakujte léčbu v případě potřeby v jeden den, nikoliv dříve, což umožní pokožce obnovit.

Zpět do obsahu

Jiné omítky z houby nehtů

Pro léčbu hub pomocí různých typů místních léků patří:

 • antifungální krém a masť;
 • lak, s antifungálním účinkem;
 • nožní sprej;
 • nehtová náplast.

Na lékárničkách naleznete následující názvy lepivých antimykotik:

 • Olovo – jsou založeny na směsi olovnatých solí a přírodních kyselin a olejů.
 • “Ureaplast” – na bázi olova, s přídavkem močoviny a pomocných složek.
 • Salicylová olovnatá báze a salicylová masť připravená podle receptury.
 • Mýdlo-salicylové – salicylové náplasti, zlepšená mýdlová základna.

Správně určit způsob a opravné prostředky mohou pouze lékař, po diagnóze, může samoléčba vést k zanedbané formě patologie.

“Nogtivit” z houbových infekcí

“Nogtivit” je lék na bázi močoviny, propylenglykolu a kyseliny stearové, určený ke změkčení hřebíků na nohou a ruce, aby se zcela odstranil nehirurgickými prostředky. Masť je předepsána i při velmi zanedbané formě onychomykózy. Silná kompozice se vyrovná s opomíjenými, hrubými a silně deformovanými nehty, ale je velmi opatrná, aby nedošlo k popáleninám na zdravých částech epitelu.

Keratolytické činidlo “Onyhoplast”

Onihoplast, stejně jako další přípravky pro odstranění hřebíků postižených houbou, se aplikují přímo na poškozenou oblast. Je to časově testovaný a zkušený nástroj pro chemické odstranění měsíčku infikovaného houbovými mikroorganismy. Držte “Onyhoplast” po dobu 3 dnů a poté je odstraníte spolu s částmi mrtvých hřebíků, v případě potřeby opakujte manipulaci. Odstranění a užívání je bezbolestné, s výjimkou případů, kdy se vyvine alergická reakce, pak se změní léčba.

Leave a Reply