Ošetření nehtů houbou po ruce

Posted by

Obsah:

Léčení houby na rukou

Houba na rukou je nebezpečné onemocnění, které postihuje kůži a nehty. Je snadné se nakazit mykózou, protože spory patogenních hub mohou být kdekoliv. Peeling spolu s váhami pokožky z povrchu rukou infikované osoby se usadili na předmětech pro domácnost, které se často nacházejí na veřejných místech. Jsou-li na rukou ruce, praskliny mikroskopických spór pronikají do epidermis a začnou se rozvíjet. Dalším běžným způsobem infekce je to, že když člověk trpí houbou nohou, ruce se během péče o nohy stanou sebe-infikovány. Vzhledem k tomu, že nikdo není imunní vůči mykóze, je důležité znát příznaky této nemoci, stejně jako účinné metody léčby.

Symptomy houby na rukou

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Efektivní lék proti houbám. Čtěte více >>>

Houba na kůži prstů a na dlaních se vyvíjí kvůli dopadu dvou typů patogenů:

 1. Dermatofyty – nejčastěji trpí lidé Trichophyton mentcigrophytes nebo Trichophyton rubrum. Tento typ onemocnění je u mužů častější. Nejprve se zpravidla objeví houba mezi prsty, pak se dále rozšiřuje.
 2. Kvasinková houba – ženy je s větší pravděpodobností trpí. Ve více než 80% případů je příčinným faktorem kmen C. albicans. Méně častěji – C. Parapsilosis nebo C. Tropicalis.

Nehtová houba na rukou – zanedbaná forma.

V počáteční fázi se kůže jen odlupuje, začne se vločkat, bobtnat a svědit. V pokročilém stádiu se objevují záněty, bolestivé pocity, které přinášejí silné nepohodlí. Houba je lokalizována především v záhybech mezi prsty, na špičkách prstů.

Symptomy mykózy rukou jsou nejprve implicitně vyjádřeny. Jednotlivé příznaky mohou být zaměněny za sucha nebo podráždění, ale jak onemocnění postupuje, ovlivňuje všechny velké oblasti kůže a stává se zřejmé.

Zvažte hlavní příznaky mykózy:

 • zarudnutí;
 • desquamation – nejčastěji práškovité, měsíční nebo prstencové;
 • záněty kůže, kůže v blízkosti nehtů a celé oblasti rukou;
 • tvorba interdigitálních záhybů;
 • těžké svědění palmů, oblasti mezi prsty;
 • macerace kůže – otok, jako by byla dlouho v kontaktu s vodou;
 • vzhled kukuřice, drsné skvrny;
 • trhliny v kůži, zejména mezi prsty;
 • tvorba vyrážky, puchýře – je charakteristická pro pokročilé stadium.

Jak houba na prstech a dlaních, můžete vidět na fotografii. Pokud se neupraví, houba na prstech se často rozšiřuje na nehty, což je zasáhne.

Výskyt houby na dlaních a prstech.

Symptomy houby na nehty:

 • změna barvy nehtové desky, tvorba drážek na povrchu, skvrny;
 • zvýšená křehkost nebo nadměrné zhrubnutí;
 • zastavení růstu nehtů;
 • oddělení nehtu.

Kožní houba na rukou nejprve ovlivňuje oblasti, kde jsou záhyby. Pak se šíří do dlaně. Kromě estetické vady mykóza zvyšuje riziko infekce závažnými infekcemi.

Kvůli závažnému svědění člověk hřeben a neustále zranění pokožky. Prostřednictvím těchto ran může snadno proniknout jakoukoliv infekcí, bakteriemi. Současně pokožka vypadá ošklivě, nezdravě, což negativně ovlivňuje emocionální sféru, protože se člověk začíná stydět za ruce a je téměř nemožné je skrýt.

Jak zacházet s houbou na prstech

Jak léčit kožní plísně na prstech a jiných oblastech rukou závisí na stupni progrese onemocnění a na kmeni postižených hub. V počátečních stádiích vývoje onemocnění lze omezit na léky určené k místní aplikaci na postiženou kůži. V běžné formě bude zapotřebí komplexní léčba s použitím systémových léků (tablety, kapky). Dobrým doplňkem farmakologické terapie bude použití populárních receptů.

Léčba léků

Všechny léky určené k léčbě mykózy rukou jsou rozděleny na lokální i systémové. První skupina pomáhá rychle odstranit nepohodlí, jako je svědění, desquamation, bolestivý syndrom. Jedná se přímo na místě infekce, a proto vykazuje vysokou účinnost. Hlavní věc je vybrat správný nástroj, který má zničit konkrétní typ houby.

Všechny léky pro místní aplikaci (masti, krémy, laky), v závislosti na aktivní složce v přípravku, jsou rozděleny do různých skupin:

Candide je poměrně nenákladná antimykotická látka.

Dokonce i “běžící” houba může být vyléčena doma. Jen nezapomeňte rozmazat jednou denně.

Nejúčinnější antimykotika pro lokální léčbu:

 1. Candide – Masti, která obsahuje Clotrimazol, který ničí široké spektrum houbových kmenů. Aplikujte na kůži nebo nehty dvakrát denně po dobu nejméně 4 měsíců. Jedná se o nenákladnou drogu, která stojí 200 rublů.
 2. Nizoral – krém s účinnou látkou ketokonazol. Aktivně zničí téměř všechny typy hub, které postihují kůži rukou. Lék se aplikuje každý den jednou po dobu 2-3 měsíců. Jeho cena – z 485 rublů.
 3. Zalain – Masť obsahující sertakonazol, který rychle zabije všechny kmeny hub. Droga se aplikuje dvakrát denně. Celý průběh léčby je 2-4 týdny, v závislosti na zanedbání této nemoci. Cena – od 540 rublů.
 4. Exoderil – mast s naftifinem, účinná proti mnoha druhům hub. Léčba s ním trvá 2-4 týdny, stačí droga aplikovat jednou denně.

Všechny antimikrobiální masti mají kontraindikace. Patří mezi ně přecitlivělost, těhotenství, některé nemohou být užívány při onemocnění ledvin. Po aplikaci se někdy objevují vedlejší účinky. Jedná se obvykle o lokální reakce: svědění, podráždění, zarudnutí. Rychle projíždí.

Chcete-li zabít houbu, potřebujete systémová léčiva:

 1. Flukonazol – tobolky obsahující stejnou účinnou látku flukonazol. Zničte houby. Potřebujete užívat lék jednou denně po dobu 50 mg 2-4 týdny. Mezi kontraindikacemi se rozlišuje věk 6 let, přecitlivělost, těhotenství, laktace. Nežádoucí účinky – nevolnost, závratě, kožní vyrážka. Cena – od 60 rublů. Přečtěte si další informace o léčivém přípravku Fluconazol.
 2. Itrakonazol – tobolky s aktivní složkou Itrakonazol. Účinná proti velkému seznamu hub. Během týdne je 200 mg léku denně nebo 15 dní ve 100 mg. Léčba těhotenství, patologie srdce, přecitlivělost, neuropatie je kontraindikována. Nežádoucí účinky – alergie, nauzea, menstruační potíže, otoky. Cena – od 360 rublů.
 3. Ketokonazol – tablety obsahující ketokonazol. Tato účinná látka zničí všechny druhy hub. Za den musíte užívat 1-2 tablety. Doba léčby je stanovena lékařem. Kontraindikace – selhání ledvin a jater, těhotenství, přecitlivělost. Nežádoucí účinky – alergie, zvracení, závratě.

Fluconazol – 1 tobolka 150 mg

Podrobný popis velkého množství antifungálních léků je uveden v článku Léky a léky pro houbu.

Lidové prostředky

Při léčbě mykózy můžete použít lidové léky. Pomáhají se zbavit houby, ale je doporučují používat jako samostatnou metodu léčby pouze tehdy, když se objeví první příznaky onemocnění. Lidové recepty nepomáhají léčit počáteční fázi, ale uvolňují příznaky (svědění, peeling) dobře, a proto by měly být použity v komplexní terapii.

Pro přípravu lidových léků používají ocot, soda, éterické oleje, rostliny, které mají antifungální účinky: česnek, cibule, celandín, máta, citrón, heřmánek, tansy. Používají se k přípravě odvarů, tinktur a mastí, z nichž jsou vyráběny lázně, lotiony a aplikace.

Zvažte několik jednoduchých antifungálních receptů:

 1. Koupelová sůl a soda – Rozpusťte v 1,5 litru teplé vody v lžíci sody, stejně jako sůl, je lepší vzít moře. Můžete přidat několik kapek jódu. Ponořte si ruce do roztoku po dobu 10-15 minut a poté opláchněte teplou vodou. Postup je denně opakován až do zotavení.
 2. Zásobníky na kávu – vařte silnou kávu a ponořte si ruce do mírně ochlazeného vývaru. Držte jej 10-15 minut. Stojí za to opakovat denní postup až do úplného vymizení příznaků.
 3. Lotion – smíchejte stejné množství čerstvě vymačkané citronové šťávy a cibule. Namočte s touto sloučeninou gázovou bandáž a poté ji aplikujte na postiženou kůži po dobu 15-20 minut. Postup je opakován 10-15 dní před spaním. Tento nástroj pomůže proti mykóze kůže, stejně jako houbám nehtů, které se často vyskytují na palci.
 4. Masti – smícháme 20 g nakrájené kořenové lopaty a chmelové kužely, přidáme 10 g želva, vezměme květiny. Nalijte sbírku 200 g vody a vaříme 20 minut. Smíchejte finální odvar s vazelínou. Správný poměr je 1 díl odvaru na 2 díly vazelíny. Uchovávejte výslednou masti v chladničce. Použijte ji před spaním až do úplného zotavení.

Cennější a efektivnější lidové recepty diskutovány v článku Folk remedies for nehty houby.

Koupelová sůl a soda prokázaly oblíbený recept proti houbám

Mykóza Prevence

Vzhledem k tomu, že je těžké vyléčit léze z houb, musíte neustále podnikat kroky k minimalizaci rizika infekce. Předcházení houbám nehtů a kůže rukou zajišťuje dodržování řady pravidel:

 • zabránit zranění kůže rukou a povrchu nehtů, pokud se objeví rány, řezy, praskliny, ošetřují je antiseptickými přípravky;
 • při práci s tekutinami (při práci, při čištění domu) noste rukavice, abyste pokožku udrželi v suchu;
 • po kontaktu s předměty na veřejných místech (zábradlí ve vozidlech, rukojeti dveří) ošetřujte ruce antiseptikem, který poskytuje nejen antimikrobiální, ale i antifungální účinek;
 • Pokud se houba zastaví, okamžitě zahájte léčbu a ošetřete povrch rukou anti-mykotickými léky, abyste je předešli;
 • dodržujte dietu, strava by měla být kompletní;
 • vzdát se špatných návyků: kouření, alkohol, protože oslabují tělo, což je náchylné k infekci;
 • neustále zvlhčuje a vyživuje pokožku – posiluje její strukturu, zvyšuje ochranné funkce a zabraňuje pronikání patogenních hub a mikroorganismů;
 • posílení imunitního systému – pokud obranný systém funguje dobře, houba se nebude moci šířit.

Tento problém je podrobněji popsán v článku Prevence hubových nemocí.

Pro prevenci nehtů houba je vzdát špatných návyků

Rizikem infekce mykózou jsou:

 • lidé trpící endokrinní dysfunkcí, diabetes mellitus, beriberi, krevní choroby;
 • lidé, kteří už dlouho užívali antibiotika, stejně jako kortikosteroidy;
 • ženy v domácnosti a zástupci profesí spojených s vařením, čištění – důvodem je, že často musí kontaktovat vodu;
 • kteří často navštěvují plavecké bazény, stejně jako sauny, veřejné sprchy – v kontaktu s madly, lehátka, sprchové kohouty, existuje vždy riziko, že budou nakaženi houbou;
 • lidé, jejichž povolání vede k častému zranění epidermis.

Účinné léčení mykózy kůže rukou zahrnuje systematický přístup. Je důležité, aby léky na antifungální léčbu byly předepsány kvalifikovaným lékařem na základě diagnózy.

Nyní trochu o tajemství boje proti houbám

Hodnotit tento článek
(Zatím žádné hodnocení)

Symptomy a léčba onychomykózy nehtů houbou

Nehtová houba na rukou (onychomykóza) je poměrně častým onemocněním po celém světě. Oslabená imunita je hlavní příčinou onemocnění. Léčba houby nehtů není snadný úkol. Nemoc často doprovází člověka po celý život.

Příčiny nehtové houby

Houby jsou všude ve světě běžné. Milují vlhkost a teplo. Téměř všechny orgány a systémy lidského těla jsou postiženy, včetně nehtů. Lidské ruce jsou unikátní nástroj vytvořený samotnou přírodou. Jsou neustále v kontaktu s různými objekty, proto jsou výrazně ovlivněny faktory prostředí, včetně mikrobiálních. Nehtová houba na rukou není vždy při styku s patogenem. Dobrá imunita a osobní hygiena chrání lidi před touto chorobou.

Obr. 1. Na fotografii je houba nehtů (onychomykóza) jednou z nejčastějších onemocnění na světě.

Hlavní část onychomykózy je způsobena houbou druhu Trichophyton rubrum (červený trihofiton). Méně častým zdrojem onemocnění jsou druhy hub Trichophyton interdigitale, Epidermophyton floccosum, Microsporum, Aspergillus a Candida albicans.

Červená trihofitonová krev a lymfatický systém se šíří po celém těle. Dokazuje to porážka hřebu od zadní oblasti (proximálně) a detekce patogenu v lymfatických uzlinách slabiny a tajemství prostaty. Tato forma onychomykózy je vzácná. Onemocnění je často hlášeno u lidí infikovaných HIV.

Obr. 2. Na fotografii je houbou Trichophyton rubrum (červený trihofiton) hlavní pachatel onychomykózy.

Jaký je zdroj infekce

 • Nemoci příbuzných a přátel mohou být zdrojem patogenů pro vás. Huba se přenáší do rodiny pomocí společné utěrky, ložního prádla atd.
 • Hmyz na kůži a hřebíky nohou může být zdrojem onychomykózy rukou.
 • Ve velkém počtu houba žije v lázních, sprchách a bazénech.
 • Oděvy a obuv, manikúra, koberce a podlahy se mohou stát zdrojem hub.

Obr. 3. V hnízdě na nehty na rukou.

Co způsobuje vývoj onychomykózy

 • Teplé a vlhké prostředí, podnebí.
 • Stálé napětí.
 • Podvýživa, která je plná sladkostí.
 • Špatná hygiena rukou.
 • Umělé nehty, pod kterými na vlhkých místech žijí a rozvíjejí houby. Je obzvlášť nebezpečné nosit umělé nehty po dobu delší než 3 měsíce.
 • Snížená imunita a náchylnost k nemoci.
 • Dlouhodobé užívání antibiotik a perorálních kontraceptiv.
 • Diabetická nemoc.

na obsah ↑

Jak se nemoc rozvíjí

Častěji se houby dostávají na hřebík skrze nehtové lůžko, kde se dostávají drobnými řezy a trhliny kůže. S dobrým zdravotním stavem a silnou imunitou se houba nevyvíjí.

Nehtová houba postupuje pomalu. Při absenci správné léčby se infekce rozšíří do jiných oblastí a nakonec úplně zničí nehtovou destičku.

Onychomykóza se často opakuje. Až 20% lidí se po úspěšné léčbě znovu zhorší.
Zasažené nehty se mohou infikovat bakteriální flórou a pak se objeví akutní paronychie (zánět tkání umístěných kolem destičky nehtů).

Obr. 4. V hřebíku na nehty na rukou.

Známky a příznaky hubových nehtů na rukou

Následující klinické typy onychomykózy se liší:

1. Onychomykóza. Normotrofický typ.

Konfigurace nehtové desky a její tloušťka se po dlouhou dobu nemění. Ale v jeho hloubce a po okrajích můžete vidět skvrny a pruhy z bílého až tmavě žlutého. V průběhu času se lakované oblasti spojují a zabírají celý talíř. Zadní část hřebu (v blízkosti díry) zůstává lézí nedotčena.

Obr. 5. Na fotografii jsou první známky houbových nehtů na rukou. Vzhled léze připomíná trn (nebo nažloutlé místo).

Obr. 6. U hmyzu s fotkami na rukou. Normotropní typ onychomykózy.

2. Onychomykóza. Hypertrofický typ.

Obr. 7. V hnízdě na nehty na rukou. Hypertrofický typ onychomykózy.

U tohoto druhu onychomykózy způsobuje houbová infekce hyperkeratózu pokožky nehtové lůžka. Hřebík nad ním zesiluje a v tloušťce se objevují bílé skvrny a žluté pruhy. Nehtová deska začíná ztrácet svoji substanci, v důsledku čehož její vzhled má zvláštní “erodedness”, někdy vzrušující celou plochu desky. Pokud je hyperkeratóza vysoce vyvinutá, pak vznikne hřebenovitý vzhled a změna ve směru růstu (onychogryfóza). Onychografóza je častější na nohou

3. Onychomykóza. Onycholytický typ.

Obr. 8. V hřebíku na nehty na rukou. Onycholytický typ onychomykózy.

Existuje rychlé oddělení nehtové desky od nehtové vrstvy od volné hrany. Její barva je bělavá nebo bělavě žlutá a povrch zůstává hladký. Často může jeden pacient vidět několik klinických forem onemocnění.

Obr. 9. Oddělení nehtové destičky od nehtové vrstvy od volného okraje je znakem onicholytického typu nehtové houby.

Obr. 10. Na fotografii, účinky houby na ruce – zničené nehty.

Bakteriální komplikace onychomykózy

Nehtová houba na rukou může být komplikována paronychií – bakteriálním zánětem hřebíku, který se projevuje bolestí, otékáním, zarudnutím a lokální a celkovou horečkou. Někdy vidíte propuštění hnisu.

Obr. 11. Zánět kolem prstu (paronychie).

Nemoci s podobnými příznaky

Ze všech infekčních onemocnění se onychomykóza vyskytuje v 50% případů. Podobné symptomy se vyskytují u následujících onemocnění:

 • Ekzém.
 • Psoriáza.
 • Reiterův syndrom.
 • Daryova choroba.
 • Plochá versicolor.
 • Pachyonychia.
 • Plochá versicolor.
 • Norská svrab.

Obr. 12. Porážka nehtů se psoriatickou artritidou.

Obr. 13. Na fotkách zelené nehty. Onychia pseudomonas. Onemocnění je způsobeno kolonizací neuropulmonárních bacil dutin pod nehty.

Obr. 14. V nehtových fotkách po chemoterapii.

Obr. 15. V pohledu na nehty po úrazech.

Diagnóza houbových nehtů na rukou

Chcete-li získat informace o tom, co způsobilo poškození nehtu, musíte kontaktovat svého dermatologa, který organizuje postup diagnostiky onemocnění. Oškrabování z postižené části bude odesláno do laboratoře, aby se zjistily příčiny onemocnění.

Mikroskopie bude identifikovat přítomnost patogenu a setí určí typ houby a její citlivost na antifungální léky.

Obr. 16. Na fotografii Trichophyton rubrum pod mikroskopem a růst na živném médiu.

Léčba hubových nehtů na rukou

Léčit onychomykózu je těžké. Onemocnění je obtížné léčit a může pacienta doprovázet po celý život.

Jaký je základ léčby?

 • Použití antifungálních léků obecného a lokálního působení.
 • Používání léků, které zlepšují krevní oběh v malých cévách končetin.
 • Antifungální ošetření osobních předmětů a předmětů pro domácnost.
 • Antifungální laky se používají k prevenci recidivy onychomykózy.

Způsoby ošetření nehtové houby

Ve službě u dermatologa existuje celá řada léků a technik.

 • U plicních infekcí s mírnou až středně závažnou závažností platí masti, krémy, lotiony, kapky, spreje, gely a laky, které jsou aplikovány na poškozený nehet a okolní tkáň. Jsou prodávány v lékárnách bez lékařského předpisu a jsou standardními léčivy při léčbě onychomykózy. Nemají vedlejší účinky a poskytují dlouhodobou léčbu.
  Moderní antifungální léky jsou prezentovány intrakonazol, terbinafin a flukonazol. Zůstanou dlouho v postižených oblastech a nepronikují do krve. Pracujte dobře v mírných a středních formách onemocnění.
 • U středně těžkých až těžkých onychóz se používají tablety. Jejich použití zvyšuje pravděpodobnost vyléčení a vyžaduje trvalý lékařský dohled kvůli řadě vedlejších účinků.
 • V některých případech tento efekt přináší laserovou terapii.
 • U závažných a opakujících se plísňových infekcí je chirurgicky odstraněn a ne chirurgicky odstraněn.
 • Při připojení bakteriální infekce jsou předepsány antibiotika.
 • Při povrchové onychomykóze pomáhá u některých pacientů krém a olej z čajovníku.

Než začnete léčit nehty s houbou, musíte určit typ infekce. Neupravujte léky. Pouze lékař zvolí vhodnou léčbu a bude vám schopen pomoci.

Léčba nehtové houby se systémovými antifungálními léky

Léčba onychomykózy s tabletovými přípravky se používá u středně těžkých až závažných onychóz. Jejich použití zvyšuje pravděpodobnost vyléčení houby, ale vyžaduje trvalý lékařský dohled kvůli řadě vedlejších účinků.

Pro léčbu onychomykózy se používají 2 skupiny antifungálních tablet:

 • 1 skupina léčiv (azoly) je reprezentována intrakonazolem, flukonazolem, ketokonazolem;
 • Druhy skupiny 2 (allylamin) reprezentované terbinafinem, naftifinem.

Výběr jednorázových, denních a jednorázových dávek antifungálních léků provádí pouze lékař.

Obr. 17. V fotografických prostředcích z houby nehtů – léky ze 2 hlavních skupin v tabletách a kapslích.

Před ošetřením houby nehtů na ruce je nutné pečlivě přečíst pokyny léčivého přípravku a popis způsobu léčby.

Topické ošetření nehtové houby

Při lokální léčbě se na povrchu nehtové destičky vytvářejí vysoké koncentrace antifungálních léků. Ale kde se houba vyvíjí (v loži nehtů), koncentrace terapeutických léků je nedostatečná.

Prostředky z topických nehtů jsou prezentovány:

 • laky: Loceryl, Batrafen, Cycloperox. Demicten, neil expert;
 • krémy: Lotseril, Nizoral, Microspor, Exoderil atd .;
 • spreje: Daktarin, Lamisil a další.
 • řešení: Loceryl, Exoderil, Clotrimazol, Terbinafin, Bifonazol, Cycloperox.

Obr. 18. Efektivní lék na houbu – krém, mast, sprej a roztok Lamisil.

Antifungální léčiva ve formě roztoků, laků a mastí jako jednosložkové ošetření se používají v případě poškození nehtové plotny na maximálně 2/3 plochy.

Krém a masť

Krémy, masti a spreje jsou častěji používány při léčbě houbových infekcí kůže.
Krémy, masti a spreje jsou častěji používány při léčbě houbových infekcí kůže. Vytváří vysokou koncentraci antifungálních léků v oblasti aplikace, ale také pomáhá zmírnit pokožku hydratací.

Obr. 19. Primární houbové krémy se běžněji používají při kožních lézích.

Obr. 20. Na fotografickém prostředku z houby – antifungální krémy Lamisil, Clotrimazole a Terbinafine.

Antifungální léčiva ve formě roztoků jsou široce používána k léčbě onychomykózy. Kapalná forma podporuje hlubokou penetraci a tvorbu vysoké koncentrace drogy.

Antifungální léky ve formě roztoků se používají v případě poškození nehtové desky o více než 2/3 plochy. Doporučuje se používat tyto léky k prevenci onemocnění.

Obr. 21. Přípravky pro nehtovou houbu v tekuté formě Exoderil a Termikon.

Obr. 22. Efektní lék na nehtovou houbu Lokerylové a antifungální sérum Mikosan.

Obr. 23. Místní použití antifungální léčiva Irunin.

Antifungální léky v této formě se používají pouze v počátečních stádiích onemocnění. Lékařské laky změkčují nehtovou desku a výrazně zvyšují koncentraci antifungální drogy. Aplikujte několikrát denně (odborník Neil) nebo jednou – dvakrát týdně (Loceryl). Postup ošetření laky je podrobně popsán v návodu.

Před aplikací terapeutického antimykotického laku musí být nehtová deska dobře vyčištěna. Lak musí být aplikován denně, dokud nehrozí zdravý neht. Účinnost této metody se pohybuje od 10 do 50%.

Obr. 24. Efektivní léčebné prostředky pro léčbu nehtové houby v počáteční fázi a pro prevenci – laky Batrafen Neil expert.

Obr. 25. Při foto použití keratolytického koloidního laku.

Doplňková léčba

V případě měkkých houbových infekcí nehtů někteří pacienti pomáhají olej z čajovníku a krém.

Léčba hubových nehtů na rukou bude úspěšná, pokud máte trpělivost a nepřerušíte léčbu. Nehtové talíře na rukou rostou rychleji než na nohou, díky čemuž lze výsledky léčby pozorovat v co nejkratším čase.

Odstranění poškozených hřebíků pomocí neoperačních technik

Mechanické metody odstraňování poškozených nehtů

Péče o nehty musí být neustále. Zvláštní péče je nutná, pokud jsou houby postiženy houbou. Hnusné masy neustále rostou, což zabraňuje pronikání drog. Mohou být odstraněny pomocí lékařské pedikúry, pomocí mechanických prostředků (škrabáky, škrabáky a pilníky na nehty) a pomocí lékařských přípravků.

Obr. 26. K odstranění poškozených okrajových oblastí použijte kleště.

Nehtové talíře mohou být zpracovány pomocí speciálního přístroje (lékařské pedikúry). Procedura se provádí v kosmetickém salónu. Dotčená část hřebu se snadno odstraní pomocí speciálního routeru.

Obr. 27. Čištění hřebíku pomocí stroje pomocí speciálního směrovače.

Použití léků ke změknutí nehtů

Tato technika se používá pro těžké recidivující houbové infekce. Při použití přípravku Onihoplast se mastná mast aplikuje na poškozený neht a rozpouští ho. Před nanesením keratolytické náplasti Onyhoplast se nehtová deska čistí.

Obr. 28. Jodinol změkčuje nehty a pomáhá je odstranit bezbolestně. Používá se ve formě komprese. Onihoplast je tlustá hmota. Po nanesení na nehty utěsněné omítkou.

Použití souprav pro změkčování nehtů

Bifonazol, silný antimykotikum, je součástí společnosti Microspor a Kanespor. Krém se nanáší na poškozený nehet a utěsní se omítkou. Postup je opakován denně. Celý postup je podrobně popsán v pokynech.

Použití léků na změkčení nehtů je dobrou alternativou k chirurgické léčbě. Pomocí takových záplat je možné odstranit poškozené nehty bez bolesti a poměrně rychle.

Chirurgické odstranění

Chirurgické odstranění hřebíku je uchváceno, když selhalo použití jiných technik. Nicméně, kvůli bolestivosti postupu a řadě kontraindikací se tento způsob léčby používá jen zřídka. Odstranění je doprovázeno ničením zóny růstu a poškozením nehtové lůžka.

 • Dodržujte pravidla osobní hygieny.
 • Ujistěte se, že rodinní příslušníci s houbou na nehty na rukou, nohou nebo nohou jsou přiměřeně léčeni.
 • Použijte pouze manikúru.
 • Ujistěte se, že v nehtovém salonu používejte pouze sterilní nástroje.
 • Lak na nehty a umělé nehty mohou přispět k rozvoji onemocnění.
 • Zpevněte slabé nehty. Snažte se vyhnout jejich zranění.

Obr. 29. Umyjte a osušte ruce často.

Obr. 30. Pomocou péče o nehty RESULT můžete léčit houby, předcházet onemocnění a obnovit strukturu nehtů.

Nehtová houba na rukou se snadněji varuje. Nepoužívejte v případě nemoci sama sebe. Správně zvolená léčba nehtové houby na vašich rukou vám pomůže rychle získat zpět krásu vašich rukou.

Obr. 31. Zdravé ruce – skvělá nálada

Leave a Reply