Otevírání hubových plísní

Posted by

Obsah:

Může to být s muchami?

Mukhl živější na místě. Ve skutečnosti se na médiu podaří vypořádat s nepříznivým faktorem, jsou nutné všechny balení pro všechny druhy podmínek: vysoká vlhkost a teplota od +20 do +30 stupňů.

Mukhl sama o sobě neroste na skladování produktů, ale také na nájemné, durvo, pryž, plast, beton, sádra. Dali je nebezpečný a mohl by být odpojen od mušek?

Jak jste letěl a dal vám to?

Zdá se, že kolonie je mikroskopická gby, stará je připravena argumentovat pro argument. Naučte se odříznout více než 200 druhů plísní. Z vlastní země, každý malý kousek v klášteře a uvolněte mnoho biologicky aktivních látek. Některé z tah su dori je užitečné, ale poslední tah od tak dále jsou subtists živých organismů. Klasicky je příkladem antibiotikum penicilin, tajemník Penicillium. Kromě antibiotických antibiotik tvoří nejběžnější typ formy za vhodných podmínek mykotoxin, aby se snížila konkurenceschopnost formy na žaludek.

Jak argumentovat s mykotoxinem a nalijte ho, to může být provedeno z forem. Cokoli jiného se stane, když je loď zničena, nebo se můžete dostat do diletantů. V domovech jsou mouchy převážně hlyab, mléčné potraviny, džusy, brambory, konzervy, marinety. Je možné odstranit propast z mouchy? Ano, je to možné. Všechny výrobky, pokryté z úst, mohou být způsobeny otravami a alergickými reakcemi.

A jak hledáme slavnou sirénu s mouchou? Pro výrobu těchto speciálních forem mikroskopických vzorků existují zvláštní podmínky pro zrání. Mramorová siréna: Roquefort, Stilton, Gorgonzola – toto je ovládáno plesnivou kulturou pomocí modré, sirény Bree a Camembert – s bílým mouchy. A nezachráníte Dori Takivu v podobě přestupku pro dítě a břemeno, sňatek, sbor a astma.

Konvenční výrobky, pokriti s muhl, nyama! Ima trochu, koito rostou na povrchu produktu, ale ima a takiva, koito polkne celia substrát. Pokud máte případ celiakie, možná budete muset tvrdit a nakažit mykotoxinem. Když to pochopíte, chowk nemůže zemřít z produktu, jakmile je používán k létání, ale můžete a můžete si jej uložit s letící do hlyab. Mykotoxinitové prekurzory na černé skvrny a bobrety, některé mohou způsobit ligavicitidu na výstelce traktu, poškození centrálního nervového systému, hormonálně narušené regulací, imunitou, hematopoézí.

Téma mykotoxinu je široké a zaměřuje se na pozornou pozornost ze země studentovi. Aflatoxin a Fusariotoxinite sa nai-nebezpečné. Zároveň od Godini způsobují různé onemocnění, onkologii. Mykotoxinitida neochucuje a dělá zrcadla, takže je odolná vůči vysokým teplotám v chrámech, jako je například skladování výrobku, který detoxikuje výrobek. Kultury, yadki, ovoce a skleníky jsou infikovány infekcí Dori ve fázi v době nebo v době uchování. Program je speciálně navržen pro kontrolu, který umožňuje uchovávat a uchovávat pro kvalitu a uchovávat pro zvířata.

Symptomitida na plísní s plísní

Kogato otravy se symptomem závisí na mnoha faktorech: povahu země, rozsah, v jakém je účinná, množství a typ toxinitu, koito se vyrábí.

Nebezpečí z proklamace tohoto argumentu je argumentovat, což je velmi blízko k sobě včas. To může být případ v zajetí obalu a obydlí místnosti. Symptomie na jedovatosti tvrdí, že muš nespecifický. Je to častý výskyt onemocnění v dihathenate systému nebo se objeví alergické reakce:

 • bronchiální astma;
 • kašel, drowse, sinusitida, pneumonie;
 • onemocnění hlavy;
 • skiny obrivi.

Tezi se ukáže chronichni.

Otrávený hlídce s muškou nebo jiným skladem zaggnati může být ostrou a chronický. Vyvinuta v tomto případě:

 • gadene, ponyakoga povrashane;
 • porušení skladování stomacilanetto: průjem nebo pre-gashiran;
 • onemocnění hlavy;
 • vykřikl;
 • Ponyaca Bolka v Corimě.

Navlizaneto na cíle nemoci ve formě maligních onemocnění před výskytem mykózy – šíření patogenu.

Ima má jinou citlivost k létání plísní. Decata, vyrůstají do sboru, pacient s oslabenou imunitou – se po aplikaci toxických účinků. V oblasti zdraví je přirozené, že se jedná o barvu. Antagonizujte léto užitečnou mikroflórou, která obývá kůži, ligavitsitse a chervata.

Parva pomáhá při otravě plísní

Upřímně řečeno, bolestt ima je chronický krok. Jak se dostanete do stomahy na výrobku, koito vás nebude odradit od normalizace, ti prisagvvat obschat schéma pomoci parva.

 1. Připojte k pomakšanu, jelikož ano předemhnete uložené ze stomahy.
 2. Aktivní nebo přívětivý adsorbent Vzglene.
 3. Pite později, aby se oddělil toxin od hrudníku.

Zatraceně je to bez problémů, protože jste se o tom pokusili a ošetřili.

Léčba jedem s muchami

Chronické onemocnění karátu a zranění s konzulem. Je těžké pochopit to. Kogato je otráveno léčením, v závislosti na promenitech, na mouchách a toxinitovém toxinu.

Microdiscipse diagnostician mnoho lesů v laboratořích. Při léčbě

 • předepisování léků proti šikaně;
 • kvůli plazivé terapii pro černé oči a bobocit;
 • Vosstanovyvane na plné mikroflóře.

Preventivní opatření

Za tímto účelem a předcházet otravám z forem, krmit spazvat základní hygienu a nalézt podmínky na žaludek a skladovat.

 1. Kogato kupuvate obchod, věnovat zvláštní pozornost yadki, sušené ovoce, skladovat peníze.
 2. Uchovávejte správně uložené a vařené skladujte. Nečerpejte
 3. Vycházíte z obchodu, když zjistíte, že jsou v provozu, jsou podezřelé z míru a chuti. Nemůžete a nakrájet skořici mukhlyasal a ano Yadete úplně odešel.
 4. U placety byl každý den skladován (izba, izbat), vlhkost nebyla běžná, byla jen zřídka aplikována na síran měďnatý;
 5. Ve staite předehrajte vlhkost, ozdobte hydroizolaci. Místa, kde vidíte formu, budou vyčištěny a z vodíkových přechodů nebo terciárních a speciálních prostředků.

Všude přes stáda, trybva a bredat otvory, dobře zaplavené, poddrzhani v tyah čisté. Produkujte, zaglegujte z mouch, nezkusí a konsumirat za žádných okolností. Předpokládá se, že je chronicky jedovatý s toxinem plísní a technitem, můžete se stát nevysvětlitelně nudnými, bolesti hlavy, chrámy, bronchitida, alergické reakce. V takových případech existuje problém s lékem a konzulturou s lékem a budete provádět některé laboratorní testy.

Co dělat v případě otravy plísní na chlebu: příznaky a léčba

Otrava plísní je jednou z nejnebezpečnějších otrav. Forma je škodlivý mikroorganismus, který se množí spóry.

Když vstoupí do příznivého prostředí (teplota 20-30 stupňů, vysoká vlhkost), okamžitě se rozmnoží a po několika dnech na povrchu vidíte plesnivou kůru.

Vědci identifikovali více než 150 druhů hub, z nichž většina způsobuje intoxikaci.

V jakém prostředí žije houba? Žije nejen na povrchu potravinářských výrobků (chléb, džem, marináda, klobása), ale také na betonu, dřevěné podlaze, stěnách, dlaždicích. Nejčastěji se v kuchyni, v koupelně nacházejí spory hub.

Jakou škodu má forma? Lidský imunitní systém je jedinečný, zvládá tisíce cizích mikroorganismů, ale pokud jde o tuto intoxikaci – je to bezmocný. Houba vylučuje mykotoxin, který zabíjí buňky jiných živých organismů a vytváří vhodné prostředí pro plísně.

Jak houba ovlivňuje lidské zdraví:

 • Imunita se snižuje. Odolnost vůči infekčním chorobám se několikrát snižuje;
 • Zvyšuje riziko alergických reakcí, astma.
 • Leukemie Některé látky vylučované spóry hub mohou provést tuto chorobu, k tomuto závěru dospěli polští vědci;
 • Otrava aflatoxinem přispívá k rozvoji rakoviny. Tento typ houby je nejčastější u obilovin, ořechových plodin.

Penicilin je užitečný. Hlavní pochybení lidí, kteří věří, že nějaká penicilliová houba je neškodná. Ve výrobě se používají pouze dva druhy houby “Penicillium Rokforti”, “Penicillium Glauco”. Černobílá forma, houba domů je považována za zvlášť nebezpečnou.

Symptomy otravy plísní na chlebu

Symptomy otravy plísní jsou tvořeny na základě typu houby, trvání jeho působení na tělo (chronická, akutní intoxikace), stupeň (těžký, lehký, střední)

Houba vstupuje do těla dvěma způsoby prostřednictvím dýchacího aparátu (místnosti) nebo trávicího traktu, například může být způsobeno otravou chleba.

Při požití v plicích dochází k rozvoji chronické formy intoxikace, její známky jsou stěží viditelné, jsou často spojovány s jinými chorobami, podmínkami.

Symptomy chronické otravy:

 • Bronchiální astma;
 • Časté dušnost, astma;
 • Periodické porušení krevního tlaku;
 • Kašel, výtok z nosu;
 • Nemoci dýchacího ústrojí – pneumonie, pneumonie;
 • Bolesti hlavy;
 • Kožní vyrážka;
 • Únava, letargie;
 • Závratě;
 • Alergie.

Černá intoxikace plísní je závažné onemocnění, které může být smrtelné. První příznaky jsou obtížné odlišit od nachlazení.

Jak černá forma působí na tělo:

 1. Stává se obtížné se soustředit. Houba inhibuje centrální nervový systém, může zvýšit excitabilitu nebo ji intenzivně snížit. V důsledku toho je obtížné se soustředit na jeden úkol, věci trvají více než 15-30 sekund;
 2. Krevní tlak začíná dramaticky kolísat. Existuje velký rozdíl mezi vysokým a nízkým krevním tlakem za několik hodin;
 3. Plicní krvácení, nudná bolest v hrudi, záchvaty dechu a dušnosti;
 4. Bolest hlavy;
 5. Zánět močového ústrojí – časté nutkání na toaletu, žízeň, bolest při močení.

Pokud jsou houby požívány jícnem, jsou pozorovány následující příznaky:

 1. Nevolnost, emetická naléhavost;
 2. Průjem nebo nadýmání;
 3. Bolest hlavy;
 4. Slabost, snížený výkon;
 5. Akutní bolest břicha (ne vždy).

První pomoc při otravě

Pokud existuje podezření na chronickou intoxikaci infikovanou houbou, co nejdříve navštívit lékaře a podrobit se úplnému vyšetření. Opravte nebo změňte bydliště. Zpracujte místo s houbou se speciálním roztokem – modrý vitriol, “Miporam”

V případě akutní otravy jídlem nezapomeňte:

 1. Umyjte nebo jen vyvoláte zvracení;
 2. Vypijte několik tablet (1 ks / 10 kg váhy) některého ze sorbentů – “Aktivovaný uhlík”, “Smektu” nebo “Bílé uhlí”;
 3. Pít více vody, aby se z těla odstranily toxiny z moči.
 4. Kontaktujte odborníka, projděte komplexní vyšetření, léčbu.

První pomoc a léčba otravy

Intoxikace formy je snadná k diagnostice po úplném vyšetření. Jakmile je potvrzena diagnóza mykózy, je pacientovi předepsána medikace:

 1. Průběh antifungálních činidel;
 2. Čisticí, regenerační přípravky jater a ledvin;
 3. Probiotika pro obnovu žaludeční sliznice, střevní mikroflóru.

Přípravu předepisuje jednotlivec ošetřující lékař. Koneckonců, forma nejen že jedí tělo, ale také přispívá k výskytu alergií. Nesprávně předepsané léky mohou vyvolat alergickou reakci – slzení, rýma, astma, angioedém.

Otrava plísní: preventivní opatření

Aby se zabránilo otravě, nejsnazší způsob, jak zabránit jeho výskytu. K tomu potřebujete:

 1. Abyste zabránili intoxikaci spóry, důsledně dodržujte technologii šicích výrobků;
 2. Aby nedošlo k dýchání páry plísní, pravidelně ošetřete stěny, podlahu s antifungálními roztoky;
 3. Odvzdušněte pokoj několikrát denně, neumisťujte nábytek poblíž zdí;
 4. V zimě můžete jako preventivní opatření vypnout topení tak, aby nízké teploty zabraňovaly vývoji hub;
 5. Výměna instalace v době, aby nedošlo k úniku, což zvýší vlhkost v místnosti;
 6. Pravidelně čistěte klimatizaci, dělený systém;
 7. Pokud je největší část zdi pokrytá houbou, svěřte boj s ním odborníkovi, chvíli nechte pokoj;
 8. Když kupujete jídlo, podívejte se na trvanlivost, vzhled;
 9. Čisté produkty v chladničce dodržujte podmínky pro skladování.
 10. Pokud na jídle vidíte tmavou vrstvu, okamžitě ho odložte. Dokonce i odstranění viditelné kůry, nikdo nemůže zaručit, že houba se nedostane do výrobku;
 11. V koupelně postupujte podle vodotěsnosti těžko přístupných míst, která jsou nejvhodnější pro plísně.

Léčba otravy plísní

Černá forma je obrovský počet kolonií mikroskopických hub, které lze nalézt kdekoli. V přírodě existuje více než sto druhů takové formy, která je nejhorším nepřítelem člověka. Takové houby produkují určité druhy toxinů, které zabíjejí různé formy lidských živých organismů.

Kdokoliv může dostat plesnivě. Otrava černou formou obvykle probíhá v následujících situacích:

 1. Trvalé bydliště, kde tato houba porazí;
 2. Užívání pekařských výrobků, které byly vyrobeny z kontaminovaných zrn;
 3. Jíst plesnivé jídlo.

Dopad černých plísní na lidské tělo

Částice houby, které vstupují do těla, porušují jeho metabolické procesy. Mikrospory mohou ovlivnit imunitu člověka, což je více náchylné na infekci různými viry a bakteriemi. Otrava plísní způsobuje porušení DNA a její struktury, která je zodpovědná za dědičný faktor.

Také toto poškození těla houbou může způsobit další onkologické onemocnění (nádory). Současně je infikována slizniční část a jsou postiženy vnitřní orgány, jmenovitě játra a ledviny. Na pozadí všech těchto okolností může dojít k vnějšímu a vnitřnímu krvácení ak obnovení chronických onemocnění pacienta.

Kde je forma a jak se dostává do těla

Forma se často objevuje na mléčných a pekařských produktech, zelenině a ovoci, oříšcích a sladkých konzervách. Méně často se jedná o párky, maso a již vařené jídlo. Ve výše uvedených produktech vznikají plísně ze skutečnosti, že nejsou správně uloženy.

Mnoho lidí je zvyklé myslet na to, že odříznutí části produktu zasaženého plísními, zbytek může být bezpečně konzumován. Je přísně zakázáno. Houba má vliv nejen na tu část produktu, kde ji vidíme. Houbové spory jsou už uvnitř. To je jeho mazanost a nebezpečí. Používáte-li toto jednorázově, člověk obdrží pouze otravu černou formou, nikoliv smrtelný výsledek, ale to může způsobit vážnější nemoci.

Výjimkou tohoto pravidla jsou houby rodu Penicillum. To je nyní populárně používán při přípravě sýra. Takové sýry mohou jíst, ale nedoporučuje se je přehánět, protože může způsobit dysbiózu a případně alergickou reakci. Je důležité vědět, že existují i ​​kategorie lidí, kteří by ji neměli používat ani v těch nejmenších množstvích:

 • těhotné ženy;
 • děti;
 • lidé s diagnózou astmatu;
 • lidé náchylní k alergiím.

To je s jídlem. Kromě toho může být forma uvnitř: v koupelně, na tapetě, na kobercích, na dřevěných a plastových výrobcích. Pokud se na takových místech objevila forma, znamená to, že jsou špatně větrané a vlhkost v místnosti je vysoká. Vdechnutí takového vzduchu může vést k intoxikaci těla. Toto není dočasné zjištění, ale trvalé. Odstranění houby je obtížné, ale potřebujete všechny síly, aby se to pokusilo, protože má schopnost se množit.

 • Jak dlouho houba ovlivňuje tělo;
 • Typ houby;
 • Kolik a jaké toxiny produkuje.

Nejnebezpečnější je vdechování spór houb. Mohou následovat následující nemoci:

 • Migréna;
 • Pneumonie;
 • Kožní vyrážky;
 • Bronchiální astma.

Infikovaná osoba zaznamená známky otravy plísní:

 • Nosní nos;
 • Kašel;
 • Bolest hlavy;
 • Nosová kongesce;
 • Dýchací potíže;
 • Dýchavičnost;
 • Neobvyklá únava.

To je symptom infekce vzduchem. Existuje však otravy plísně na chleba nebo jiné pokazené potraviny. Příznaky takové otravy budou:

 • Silná bolest v žaludku;
 • Nevolnost a někdy zvracení;
 • Bolesti hlavy;
 • Zvýšená tělesná teplota;
 • Náhlý skok v krevním tlaku;
 • Vypouštění měchýře je narušeno;
 • Tvorba plynu ve střevech;
 • Roztrhaná stolice.

Otrávená osoba musí naléhavě vyhledat pomoc v nemocnici. Nicméně je nepravděpodobné, že tam dostane správné a kvalitní ošetření. Koneckonců, ani dobrý lékař není schopen okamžitě identifikovat skutečnou příčinu všech těchto příznaků, které jsou pro všechny podobné jako běžná nachlazení. Předepsané léky nepomohou a onemocnění bude pokračovat. V případě porážky těla nadměrným poškozením plísňové houby dochází k onemocnění, jako je například mykóza. To je, když se tato houba násobí.

Po dlouhém průběhu onemocnění musí být ošetřující lékař upozorněn, že léčba nepomůže a symptomy se nejen zhorší, ale objeví se nové. A tlačit na skutečnost, že to je otrava plísně: léčba by měla být drasticky změněna. V případě přechodu mykózy na nebezpečnější formu – aspergilózu, bude pacient pozorovat nepřítomnost, ne koncentraci. Důvodem je to, že plísně začínají ovlivňovat mozek. Bude také trvale bolet hlavy a astmatické záchvaty. Aspergilóza může být smrtelná.

První pomoc při otravě plísní

V případě otravy plísní s potravinami by osoba měla znát opatření, která mají být přijata jako první pomoc, a v případě potřeby zavolat sanitku:

 1. Pít velkou vodu při pokojové teplotě (nejméně 2 litry). Je nutné umýt žaludek. Voda je schopna odstranit toxiny z těla.
 2. Používejte sorbent. Jedná se o aktivní uhlí, Polysorb, Enterosgel, Smekta. Pijte přísně podle pokynů, nepřekračujte dávku;
 3. Přijměte lék s laxativním účinkem;
 4. Vyvolávejte zvracení. Chcete-li to provést, stiskněte kořen jazyka. Zvracení zmírní žaludek, který byl plesnivý.

To může stačit ke zlepšení stavu. Pokud je ale otravy těžké nebo mírné, měli byste určitě vyhledat lékařskou pomoc. Lékař provede vizuální vyšetření, odešle krevní test. A až po výsledcích, budou schopni předepsat účinnou léčbu. Bude zahrnovat užívání léků přísně podle pokynů a dočasné dodržování stravy.

Prevence

Abyste zabránili vzniku plísní, důkladně vyčistěte všechna místa, kde byla nalezena. Po čištění vysušte celý povrch. Pouze potom použijte chemické složení. Jako síran měďnatý. To snižuje pravděpodobnost další tvorby houby.

 • Pravidelné větrání místností;
 • Kontrola těsnosti oken a balkónových dveří;
 • Odstraňte únik vody, protože nadměrná vlhkost a vlhkost způsobují formu.

Pokud hovoříme o potravinách poškozených houbami, musíte dodržovat následující zásady:

 • Odstraňte postižený produkt;
 • Skladovat jídlo správným způsobem;
 • Sledujte data vypršení platnosti;
 • Před nákupem si bere ohled na čerstvost produktů;
 • Uchovávejte chleba v chladničce.

Na základě tohoto všeho lze konstatovat, že forma je jed, která může způsobit nebezpečné nemoci, které mají schopnost vyvíjet se do chronické fáze. Když jsou zjištěny první známky houbové formy, je třeba je pečlivě odstranit a co nejdříve.

Leave a Reply