Při léčbě houby ve slanině

Posted by

Obsah:

Tradiční medicína při léčbě houby nehtů

Léčba houby v svaly u mužů

Je důležité vědět, jak s houbami zacházet s mužem.
Koneckonců, tato nemoc v silnějším pohlaví je častější než u žen.
Časté návštěvy vany, tělocvičny, sauny nebo bazény nesou riziko vzniku této nemoci.

Jak a co zacházet s houbami ve svazích u mužů

Během léčby onemocnění houbami byste měli kontaktovat urologa. Také pro spolehlivější studie můžete také vyšetřit dermatolog. Při léčbě houbové infekce u mužů jsou sledovány dva cíle – zničit patogeny a eliminovat pozitivní předpoklady pro vývoj patologie v budoucnu.

Množství léků se používá k zabíjení houbové infekce:

 1. Antiseptikum jsou léky, které mohou zničit houbovou strukturu na buněčné úrovni. Takže uvažované činidlo působí na jiné podobné patogeny pokožky. Léčba houb dává dobré výsledky salicylové kyseliny, zředěné alkoholem. Totéž lze říci o masti s obsahem síry a fukartinu. Dotčené drogy jsou aplikovány přímo na postiženou oblast. To se provádí 1-2 krát denně.
 2. Anti-mykotické přípravky, které jsou předepsány pro místní použití. Patří sem krémy nebo masti. Doporučuje se, aby byly aplikovány přímo na místo vykloubení houby. Antimykotika zahrnují Pimafucin, Lamisil nebo Miconazol.
 3. Jako antifungální činidla používaná při generalizaci infekce. Taková léčiva jsou prezentována ve formě tablet nebo kapslí. Jsou určeny pro perorální podání (lék, Griseofulvin, ketokonazol).

Pokud jde o dobu trvání léčby, závisí na typu a stupni inguinální houby.

Za normálních podmínek trvá kurz asi měsíc.

K odstranění příznivých podmínek pro vznik plísňových onemocnění je důležité udržovat správný životní styl.

Jinými slovy, abychom se zbavili negativních návyků, zlepšovali každodenní hygienu, často měnili oblečení, což by mělo být svobodné.

Také za účelem snížení pozitivních podmínek klíčení sporů je důležité kontrolovat hladinu cukru v krvi. Pokud jsou výsledky zklamáním, je nutné přijmout opatření, které budou sledovat tok přírodních vitamínů.

Houbová infekce může být vyléčena doma. Je však důležité, aby se před provedením jakýchkoli akcí ukázalo, že je bezpečné, a aby se objevil odborníkovi, který se bude podrobněji zabývat daným problémem.

Sledujte videa v tomto tématu.

Příčiny problému

Primární příčinou houby je působení dráždivé látky Candida (Candidaalbicans). To se týká patogenní nebo podmíněně patogenní flóry pokožky. Je důležité si uvědomit, že houba tohoto druhu se může také vyvinout na sliznici těla.

Mikroorganismy se aktivují a zvyšují se počty. Tak se v oblasti svalů vyvíjí zánět a houba.

Někdy je dotyčná choroba prezentována jako patogenní dermatofyt. Jeho spóry pronikají zvenčí. Jsou vždy v životním prostředí. Za příznivých podmínek se začínají rozvíjet spory. Existuje tedy infekce houbami.

Vývoj houby u představitelů silnějšího pohlaví je pozorován poměrně často, zánět je vyvolán následujícími podmínkami:

 • snížená imunita, nízká funkčnost, takové faktory lze získat při narození;
 • dlouhodobé vyčerpání těla;
 • časté projevy chronických infekčních procesů;
 • v rozporu s příjmem vitamínů, protože jsou odpovědné za ochranné vlastnosti pokožky;
 • při pozorování nadměrného pocení pokožky v oblasti slabin;
 • nedostatek osobní hygieny;
 • s dlouhodobou léčbou antibiotiky (potlačily normální hladiny bakteriální mikroflóry);
 • narušený metabolismus (snížení metabolismu), komplikace po cukrovce;
 • nošení pevné látky;
 • nesprávný výběr hormonálních léků při léčbě předchozích onemocnění.

Často je možné infikovat danou nemoc při použití věcí jiných lidí, včetně ručníku nebo osobních předmětů.

Symptomy a příznaky onemocnění

První známky výskytu houby u mužů jsou zarudnutí s výrazným otokem. Na podrážděném místě se objeví malá vyrážka připomínající papuly, pustuly nebo váčky. Uvažované procesy se projevují na hýždích a nohách. Někdy se pozoruje oblast konečníku.

S intenzivním třením pokožky vyvolalo silné zvýšení eroze. Může zabírat velkou plochu.

Prioritní příznaky dotyčné choroby:

 • vzhled malých prasklin v zanícené oblasti;
 • peeling postižených oblastí;
 • objeví se červená nebo hnědá vyrážka;
 • během výskytu otoku – viditelné jsou jeho jasné hrany;
 • léze se nevztahuje na genitální orgán;
 • existuje nepříjemný svědění v oblasti svalů, která se neustále zvyšuje.

Stojí za zmínku, že při zjišťování výše uvedených příznaků nebudou nikdy zraněny úplné konzultace.

Pokud zvážíme diagnostický postup, nepředstavuje žádné potíže. Analýzy jsou získávání malých částic pokožky, aby byla správná diagnóza, stačí to.

Jaká masť se používá pro toto

Léčba houb s mastimi je jedním z nejpraktičtějších způsobů, ale někdy to nestačí. V tomto ohledu mohou být předepsány jiné léky.

Používá se antifungální masť podle pokynů. Aplikace kompozice se vyskytuje nejen na postižených oblastech, ale také na zdravé pokožce, v blízkosti zanícené oblasti. Před aplikací masti z houby do svalů mužů budete muset důkladně umýt ruce a zamýšlenou oblast použití.

Pokud při použití předepsané masti neexistují žádné výsledky, doporučuje se informovat lékaře. Budou moci tuto drogu přehodnotit.

Mnoho antifungálních mastek obsahuje složky jako: Clotrimazol, Miconazole a Terbinafine. V podstatě s pomocí masti se houba vyléčí během tří týdnů. Existuje však mnoho nuancí, na kterých výsledek závisí.

Stojí za zmínku, že léčba se doporučuje dokončit, stejně jako u nejmenších zbytků houby – onemocnění se může v průběhu času znovu vyvinout.

Toto onemocnění je považováno za vyléčené, když není svědění, není vyrážka, nejsou patogenní houby (během studie pomocí mikroskopu).

Léky užívané během léčby:

 1. Clotrimazol – označuje hromadné prostředky. Vyléčí mnoho patologických patologií. Má minimální počet kontraindikací nebo vedlejších účinků. Co se týče nákladů, má clotrimazol nízkou cenu.
 2. Terbinafin – kontraindikace jsou minimalizovány, náklady jsou nízké. Má širokou škálu účinků. Během aplikace je důležité používat instrukci.
 3. Triderm – je všestranný multi-komponentní nástroj. Před aplikací je však důležité získat lékařskou pomoc.
 4. Ecodax – je charakterizován mírnými náklady, ukazateli vysoké účinnosti. Ale vzhledem k tomu, že lék má závažný účinek na kůži a má vedlejší účinky – je důležité poradit se s lékařem. Pokud dojde k alergii, léčba by měla být ukončena.

Je důležité si uvědomit, že potíže při léčbě houby nejsou ve výběru léků nebo léků, ale při dodržování přísného režimu postupů.

Užitečné video k tématu

Tabletová léčba pro tuto patologii

Léčba houb pomocí tablet je používána u středně závažných a závažných onemocnění. Jejich použití zvyšuje šance na překonání patologických procesů na pokožce v oblasti svalů. Léčba vyžaduje přísnou kontrolu a dodržování předpisů.

Během boje se používají přípravky proti antimykotickému tabletu, jsou rozděleny do dvou skupin:

 • azoly (Intrakonazol, Fluconazol, Ketokornazol);
 • allylamin (terbinafin, naftifin).

Výběr dávek takových léků by měl řešit dermatolog, protože při nesprávné léčbě existuje mnoho vedlejších účinků.

V případě neúčinného účinku by měl lékař předepsat silnější léčbu.

Další účinné léky

Léčba inguinální dermatomykózy je často omezena na užívání antimykotických léků externího použití, které jsou charakterizovány fungicidními a fungistatickými účinky.

Je důležité si uvědomit, že drogy patřící do první skupiny jsou schopny zabíjet houby a léky druhé skupiny zabraňují reprodukci zbývajících spor.

Termikon splňuje tyto požadavky. Chová se jako Terbinafine, ale má nižší cenu.

Předkládaný přípravek se vyrábí jako sprej. Díky tomu je během používání pohodlnější. Například masti mají větší pravděpodobnost, že se budou v záhybech pokožky pohybovat. Někdy mohou způsobit “skleník” efekt.

Spreje lze snadno aplikovat na jakýkoli povrch. Jsou dobře udržovány v postižené oblasti, která ho léčí. Nejvíce přijatelná frekvence užívání tohoto typu léků je 1-2 krát. Zpočátku se může sprej používat častěji.

Pokud má zánět kůže agresivnější vzhled, pak společně s sprejem aplikujte lotiony s takovými léky, jako jsou: Resorcin, Chlorhexidin, manganistan draselný, Furacilin, Nitrofungin, Etakridin.

Pokud jsou v postižené oblasti bubliny, mohou být propíchnuty jehlou, ale je důležité, aby se předem léčily alkoholem. Poté se na povrch aplikuje masť, protože toto léčivo může být: boritý dehtový olej, sírový nebo salicylový. Někdy se používají krémy: Naftifin, Oxykonazol, Lamisil, Ketonazol.

Kromě použití masti existuje mnohem více léků, které pomáhají během boje:

Obecně se doporučuje neustále používat stejné léky. Musí být změněny každých 7-10 dní. To je zapotřebí k tomu, aby se organismus nenacházel s účinnými látkami. U pokročilejších forem onemocnění může doba obecné léčby dosáhnout více než dvou měsíců.

Léčba pomocí lidových léků

Ke snížení svrbení a zlepšení stavu pokožky přispívají přírodní složky z bylin nebo rostlin. Tradiční metody léčby dávají dobré výsledky.

Léčba houby ve svalech u mužů může být provedena doma. Efektivní prostředky:

Komprese dubové kůry, lněného semínka a řebříčku

Příprava: Vezměte každou kompozici v množství jedné lžičky. Všechny složky jsou smíchány a důkladně smíchány. Poté se vroucí voda odebere v objemu 300 g, kompozice se nalije nad ní.

Použití: Komprese je aplikována každý den do postižené oblasti. Patologie projde sama.

Vícekomponentní sbírka bylin a květin

Příprava: Směs mladiny, želé, heřmánku a eukalyptu. Pro vaření potřebujete 2 polévkové lžíce suché směsi, předvařené a smíšené.

Použití: Po odfarbení se může použít. Napuštěná tekutina se odebírá ve formě čaje.

Je důležité pít jeho sutru, během dne a před spaním. Pokud jde o dávkování, pak pokaždé, když potřebujete pít sklenici.

Efektivní infuze bílé břízy

Příprava: Musíte vzít 2 lžíce bílé břízy. Jsou naplněny vodkou v objemu 1 litr. Chcete-li to udělat, je praktičtější užívat vysoce kvalitní svícen, vyrobený z medu a nikoliv z cukru. Tinktura by měla stát po dobu jednoho týdne.

Použití: Roztok musí být filtrován. Připravená kapalina namazává postiženou oblast houb. To se provádí před spaním. Měkká hmota se odebírá, zvlhčuje v infuzi a aplikuje se na kůži postižených hub.

Je důležité si uvědomit, že pokud byla léčba provedena nesprávně, houbová choroba se stává chronickou. V horké sezóně se bude každoročně zhoršovat, zejména v létě.

Je tato patologie nakažlivá a je přenášena na ženu

Pokud dojde k podráždění nebo k plísním, člověk okamžitě uvažuje, jestli je onemocnění nakažlivá? Může být převedena na partnera a jakým způsobem.

Okamžitě doporučujeme hlásit – houba je nakažlivá. Současně je schopen přenést na jiné lidi nejen přímým dotykem, ale také prostřednictvím oblečení nebo ručníku.

Při infekci houbou se epidermis začne intenzivně odlupovat. V kůži je velké množství provokativních látek, včetně spór.

Následující faktory přispívají k poškození hub v oblasti svalů:

 • pokud je narušena rovnováha sacharidů a tuků v těle;
 • vysoký pot;
 • zvýšená teplota.

Uvažované onemocnění pokožky, navzdory vysoké přežití, se nezakrývá, pokud nejsou vhodné podmínky. Houba se může objevit kvůli opotřebení těsného oblečení při získávání mikrotrauma.

Prevence nemoci

Je důležité provádět denní péči, protože riziko hub je výrazně sníženo.

Existují určité tipy, při kterých můžete významně snížit pravděpodobnost patologických projevů:

 • ve veřejných sprchách, saunách nebo lázních není vhodné se dotýkat stěn nebo dveří – na nich se hromadí mnoho mikroorganismů, včetně spór houb;
 • Je důležité si uvědomit, že houba může být přenášena přes ručník nebo žínku – to jsou předměty pro individuální použití;
 • Pokud si všimnete silného potu v svalovce, můžete použít komprese z odvaru léčivých rostlin, je třeba otřít postižené oblasti;
 • při nejmenším podezření na zánět kůže, a to je začátek projevy houby, můžete použít dětský prášek s antiseptickými vlastnostmi;
 • během “sedící” práce je důležité častěji vstávat, takže v oblasti svalů není vysoká vlhkost;
 • používejte pouze čisté a prostorné prádlo a materiál musí projít vzduchem;
 • je potřeba každý den promývat záhyby, pokud to není možné, pak se tato oblast otírá vlhkými ubrousky.

Je důležité si uvědomit, že v případě nedodržování hygienických pravidel ve slabinách se objeví houba. To je způsobeno nadměrným pocením. Důležité je, aby to následovalo každý den.

Boj proti houbám je snadnější v počátečních fázích. Nedoporučuje se, aby se houba vyvinula do poslední fáze, kdy bude mnohem těžší bojovat.

Jak a co zacházet s houbami ve svahu mužů: účinná léčiva a tradiční medicína

Plísňové infekce jsou nepříjemné, přinášejí velké množství nepříjemností kožním lézí v různých částech těla. Teplé, vlhké prostředí, sladká kůže – ideální místo pro reprodukci patogenních mikroorganismů.

Z tohoto důvodu se houba objevuje ve svazích mužů. Jak zacházet s tímto druhem mykózy kůže? Jak zabránit skvrnám, vyrážkám, svědění a podráždění? Informace jsou jistě užitečné pro zástupce silnějšího pohlaví. Ano, a učení ženy o příznacích a metodách terapie bude užitečné.

Příčiny

Porážka epidermis v oblasti svalů je způsobena patogenními houbami. Mikroorganismy často pronikají do kůže za různých okolností. Za příznivých podmínek se rychle množí a zachycují nové oblasti.

Inguinální sportovec (tzv. Onemocnění kůže v intimní oblasti) dává mnoho nepříjemností. Někdy lidé viní vývoj patologie, existují případy, kdy je obtížné ovlivnit šíření tohoto procesu.

 • žijící v zemích s horkým, vlhkým klimatem;
 • pravidelný odpočinek ve vanách, saunách, bazénech;
 • špatné hygienické intimní oblasti, na sobě stale spodní prádlo;
 • používání cizích hygienických předmětů při sportování v tělocvičích, tělocvičích.
 • pacienti s endokrinními, kardiovaskulárními onemocněními;
 • osob trpících cukrovkou, obezitou, metabolickými poruchami;
 • pacienti s mykózou nohou;
 • dlouhodobé stresující osoby;
 • osoby s nadměrným pocením;
 • lidé, kteří mají svou povahou svou profesi dlouhou dobu ve stejné pozici (řidiči motorových vozidel, řidiči vlaků, dieselové lokomotivy, jeřábové lodě a další).

Další informace o houbách nohou o houbě na ruce psané v tomto článku.

Symptomy a klinické projevy

Symptomy symptomů inguinálního sportovce jsou poměrně časté. V závislosti na stádiu onemocnění postižená oblast trvá od 1 cm do velikosti dlaně.

Co vypadá jako houba v inguinálních záhybech u mužů:

 • počáteční fáze jsou růžové šupinovité skvrny s jasnými hranicemi. U většiny pacientů jsou plochy napadené houbami jako jednotlivé skvrny nepravidelného oválného tvaru;
 • závažné případy – oblasti tmavé, červenohnědé barvy, pokryté vezikuly nebo abscesy. Často se skvrny spojují do jedné velké oblasti svědění.

Klinické projevy:

 • to vše začíná svěděním v oblasti svalů a genitálií, které se v průběhu času obtěžuje stále více;
 • postupně začíná svědit oblast blízko řiti. Penis není pokrytý vyrážkou a skvrnami;
 • na oblastech infikovaných houbami se objeví červená vyrážka, vyznačující hranice míst;
 • pokud nejsou ošetřeny, postižené oblasti jsou pokryty malými bublinami naplněnými kapalinou;
 • objeví se peeling, pokožka se zmenší, vysuší, trhliny;
 • v průběhu času je jasně vyznačena hranice zdravé a postižené oblasti. Suchost, zarudnutí načrtává oblast vlivu houby;
 • předčasná nebo nevhodná léčba přispívá k šíření infekce zdravé kůži. Anální oblast je často ovlivněna;
 • odpadní produkty patogenních hub otráví tělo, sníží imunitu, zhoršují zdraví. Pacient se stává nervózní, podrážděný.

Jak zacházet s lidským papilomavirem u mužů? Naučte se efektivní lidové a moderní metody.

Jak se alergie na kočky projevuje u dětí a dospělých? Přečtěte si užitečné informace na této stránce.

Diagnóza:

 • dermatolog vyšetřuje pacienta, vyškrabá z postižených oblastí;
 • při zkoumání obsahu pod mikroskopem se detekují myceliové vlákna;
 • matoucí sportovec s jinými kožními nemocemi je téměř nemožný. Škrábání rozptýlí všechny pochybnosti.

Obecná pravidla pro léčbu

Po diagnóze doporučuje lékař účinné léky. Pokuste se odstranit příčinu, která způsobila reprodukci houby v oblasti svalů u mužů.

Užitečné tipy:

 • věnovat zvláštní pozornost hygieně postižených oblastí, udržování normální teploty;
 • pokud není možné ovlivnit příčiny (pracovní podmínky, klimatické podmínky), častěji provádějí vodní procedury, práškové inguinální záhyby s práškem z oxidu zinečnatého;
 • vyzvednout prostorné prádlo vyrobené z přírodních tkanin. Takže genitální oblasti budou potnout méně;
 • v případě nadměrného pocení (nadměrného pocení) otřete kožní záhyby odvar z dubové kůry, heřmánku nebo šalvěje.

Léky

Pokud zjistíte skvrnité skvrny, svědění ve svazích se nepokouší koupit anti-mykotickou masti na doporučení přátel nebo kolegů. Nezapomeňte navštívit dermatologa. Lékař určí typ infekce houbami, řekne vám, která lokální lék je vhodná. Některé léky mají závažné kontraindikace.

Jak zacházet s houbami ve slabinách u mužů? Efektivní antimykotické léky:

 • krémy a masti – Terbinafin, Zalain, Clotrimazol, Ketokonazol. V časných a středních stádiích těchto přípravků stačí zcela vyléčit houbovou infekci;
 • závažné případy vyžadují jmenování silnějších drog. Lokální přípravky obsahující glukokortikosteroidy mohou přispět ke snížení zánětu. Efektivní – Triderm, Miconazol;
 • když běžící případy potřebují antifungální léky. Tablety lze užívat pouze na základě jmenování dermatologa. Aktivně inhibuje růst hub Nystatin, Intraconazole, Fluconazol;
 • s nesnesitelným svěděním se doporučují antihistaminika – Loratidine, Zyrtec, Suprastin, Diazolin;
 • požadované imunomodulátory, doplňky, které posilují imunitní systém. Popíjejte multivitamínové komplexy, extrakt echinacea, tinkturu rhodiola rosea, ženšen, další prostředky.

Jak aplikovat anti-mykotické léky

Pamatujte si na pravidla pro použití masti a krémy z houby v oblasti svalů. Nedodržení doporučení sníží účinnost léčby.

 • omyjte postiženou oblast mýdlem, osušte pokožku;
 • aplikujte tenkou vrstvu léčiva na skvrny, popadnete palec zdravé pokožky kolem;
 • nedodržení tohoto pravidla dovolí houbě proniknout do zdravé pokožky;
 • namažte kontaktní plochu, i když nejsou postižené oblasti;
 • přísně dodržujte pokyny;
 • nejčastěji v anotaci léčby kůže je předepsána po nějakou dobu po úplném vymizení příznaků.

Na radu dermatologa ošetřete zanícené oblasti speciálními lékárenskými řešeními. Efektivní antimykotika:

 • Burovova tekutina. Přípravu zředte, přidávejte vodu 5-20krát více. Koncentrace roztoku určuje lékař;
 • 1% roztok resorcinu (konečný produkt);
 • roztok chloridu vápenatého 10% (výrobek je připraven k použití).

Lidské prostředky a recepty

Pro snížení zánětu, odstranění svědění, zlepšení stavu pokožky pomůže při použití formulací domácností z přírodních složek a bylin. Použijte recepty tradiční medicíny, nikoliv antifungální masti a krémy, ale jako doplněk k nim. Ujistěte se, že jste “dobrá” od dermatologa.

Léčba houby ve svalech u mužů doma. Efektivní prostředky:

 • stlačte z kůry dubu, řebříčku a lněných semen. Smíchejte přísady, vezměte lžíci sbírky, naplňte vodou. Vařte 10 minut, nechte vařit alespoň hodinu. Používejte denní komprese na postižené oblasti;
 • vícesložkový poplatek. Směs mladiny, řebříčku, heřmánek, eukalyptus, sardinky. Bude to trvat 2 lžíce. l míchat na 1 l horké vody. Vařte vodu, vyjměte ji ze sporáku po 5 minutách. Nechejte vývar za 30-40 minut. Vezměte filtrovanou tekutinu každý den. Pijte odvar od rána, odpoledne a večer pro ½ šálku. Průběh léčby je 20 dní;
 • infuze břízy. Bílé listy břízy (množství – 2 lžíce) Nalijte 0,5 litru kvalitní vodky. Trvejte 5 dní, zatěžte. Léčebná tekutina maže oblasti zasažené houbou.

Zjistěte užitečné vlastnosti a nejlepší recepty pro bílé masky na obličej.

Jak léčit alergii během těhotenství? Přečtěte si odpověď na tuto adresu.

Podívejte se na odkaz http://vseokozhe.com/bolezni/natoptyshi/domashnie-metody.html o informacích o metodách léčby kukuřiček na nohou.

Pokyny pro prevenci

Boj proti houbovým infekcím je snadnější v počátečních fázích. Ještě lepší – aby se zabránilo rozvoji mykózy. Sledujte přinejmenším většinu navržených doporučení – a snížíte riziko výskytu houbových onemocnění ve slabinách na minimum.

 • vypláchněte svaly dno denně. Pokud je nemožné sprchovat, otřete intímnu oblast vlhkými ubrousky s antibakteriální impregnací;
 • při posezení, pobytu v teple a vysoké vlhkosti vstanete co nejčastěji. Před změnou ošetřete tlusté záhyby obyčejným dětským práškem obsahujícím oxid zinečnatý nebo prášek s práškovým mastencem;
 • každodenní výrobu kompresí s odvarmi léčivých bylin nebo utřete oblasti, kde se nahromadí pot, špína a tukové usazeniny;
 • koupit spodní prádlo z lehkých, prodyšných tkanin. Zanechte syntetika, těsné nohy. Syntetické textilní trenýrky vytvářejí příznivé podmínky pro reprodukci hub;
 • dodržujte hygienická pravidla, každodenní změnu spodního prádla;
 • Pamatujte si, že ručník, žínka, by měl patřit pouze vám. Nedovolte rodinným příslušníkům, aby používali vaše příslušenství do koupelny. Nepůjčte si podobné věci v tělocvičně nebo v bazénu, pokud jste zapomněli;
 • ve veřejných sprchách, sauně, lázni, co nejméně dotýkat stěn, zábradlí, nechodí bosý na mokré podlaze. Patogenní houby aktivně proliferují na mokrých površích;
 • pokud má vaše rodina pacienty s mykózou v oblasti svalů, přijměte bezpečnostní opatření. Denní výměna ložního prádla, nepoužívejte něčí žínku, ručník, přejděte na pacienta mýdlem;
 • Po manipulaci s postiženými oblastmi si umyjte ruce mýdlem a vodou. Dezinfekce peroxidem nebo alkoholem bude užitečná.

Další video. Další informace o houbových infekcích na kůži:

Leave a Reply