Tablety pro léčení nehtové houby

Posted by

Obsah:

Houby na ošetření lidského těla

Antifungální pilulky

Farmaceutický průmysl nabízí spoustu léků na léčbu nehtů na nohou a pažích.

Všechny jsou charakterizovány různými stupni účinnosti s ohledem na patogeny a proměnlivé podmínky použití. Takže na pultech lékárny najdete barvy a roztoky, masti a krémy, kapky a tablety proti mykóze nehtů.

Je pouze lékař, který může určit, který lék je lépe užívat, protože je v jeho kompetenci určit oblast postižených oblastí, určit typ houby-patogen a celkové zdraví člověka, který o to požádal. Nezávisle můžete získat pouze profylaktické antifungální látky.

Zvažte ty hlavní:

Pokud je nemožné navštívit lékaře s informacemi, budete se moci pokusit najít prostředky k boji proti nemoci.

Nezapomeňte všechny tablety mají určitou toxicitu pro játra a jejich účinnost z houby nehtů a kůže níže pokud se používá bez místních přípravků: masti, krémy, laky a kapky. Obvykle jsou tablety předepsány pro pokročilou formu onychomykózy nebo pro houbu krku, plic, střev a dalších systémových mykóz.

U hřebík nohou a rukou jsou tablety předepsány uvnitř, pokud má pacient problémy s imunitou, cukrovkou nebo ve věku od 50 let. A pouze s místní drogy (například kapky).

Kdo by se měl zdržet pilulek:

 • Těhotné a kojící matky;
 • Pacienti s onemocněním jater nebo ledvin;
 • Se zvýšenou citlivostí na složky léku.

Takže, jaké pilulky z houby nehtů:

Itrakonazol

Největší spektrum činností bylo zvažováno. To je obecně účinné dokonce i ze vzácných forem hub, jako jsou Candida krusei a Candida glabrata. Také tablety lze podávat prakticky proti všem typům hub: plísňové houby, dermatofyty, všechny houby z rodiny Candida. Také je lék známý pro nejrychlejší efekt.

Pro pacienty, kteří nemají problémy s ledvinami, játry, nejčastěji se používají chronické nemoci pulzní terapie:

Během sedmi dnů musíte užívat 200 mg dvakrát denně. Poté přerušte 3 týdny. V závislosti na závažnosti zranění je celkem 2-3 takových kurzů. Jednoduše řečeno, pro běhání nehtů houby 3 kursy. U jiných případů – pro houby kůže nebo pro počáteční fázi houby nehtů, které z nějakého důvodu neprocházejí, stačí opakovat 2 kursy.

Před zahájením léčby se doporučuje kontrolovat játra a ledviny, např. Prošel biochemickou analýzou (ALT, AST, močovinou v krvi).

Lamisil (tablety)

Účinek léčiva je zaměřen na potlačení enzymů houby, v důsledku čehož je narušena rovnováha účinných látek a infekční buňky umírají.

Tablety jsou užívány každý den ústně. Léčba lamisilem se používá po dobu 2 měsíců, během této doby se mohou tablety zcela vypořádat s infekcí. Nejdelší léčbou je ošetření nehtů na špičkách prstů. V tomto případě potřebujete pulzní terapii.

Tento lék je předepsán lékařem v případě infekce dermatofytickými houbami.

Vzhledem k dlouhodobému užívání tablet mohou nastat následující nežádoucí účinky:

 • nedostatek zdravé chuti k jídlu;
 • nedostatek chuti;
 • bolest žaludku, možné zvracení;
 • alergická reakce.

Flukonazol

Jak to funguje? Druhé jméno drogy – Diflucan. Jedná se o kapsle, které byly užívány orálně pro onomykózu od poloviny 80. let. Po 0,5-1,5 hodinách po podání léku zjistí v plazmě. Stabilní koncentrace 90% v horní vrstvě nehtu je dosažena za 4-5 dní. Od té doby začne Fluconazol zničit buněčné membrány hub.

Obvykle je lék předepisován na drozd, ale vypořádá se s většinou hub na nehty. To je považováno za jejich nejvhodnější volbu pro tělo, protože potřebujete pouze 150 mg týdně.

Flukonazol účinně bojuje proti Candida albicans a Candida tropicalis, Microsporum spp., Tricho-phyton spp., Histoplasma capsulatum, Cryptococcus neoformans, Blastomyces dermatidis, Coccidioides immitis.

Pokud je postižena oblast nehtu, kapsle se užívají jednou týdně v dávce 150 mg. Významné zpomalení vývoje infekce v druhém týdnu jejich užívání. Ale jak dlouho bude pokračovat léčba hubu nehtů flukonazolem, není známo, protože musíte kapsle vypít, dokud neuslyšíte nové nehty. Obvykle trvá tento proces 6-12 měsíců.

V pokročilých případech mohou dermatologové předepsat flukonazol 50 mg. denně Denní příjem by neměl trvat déle než 6 týdnů.

Nevýhody a vedlejší účinky: Vědci nezjistili významné změny v hematopoetickém systému, ledvinách a játrech po prodlouženém užívání kapslí a umístí léčivý přípravek Fluconazol jako lék s vysokou mírou bezpečnosti. Léčbu by však měla užívat opatrně u lidí s poruchou funkce jater a ledvin. Kromě toho není možné užívat ty, kteří mají přecitlivělost na složky léku, těmi, kteří užívají terfenadin, cisaprid, astemizol (současné užívání s flukonazalem je zakázáno). Také přípravky Fluconazole předepsané těhotným a kojícím, protože Léčivo se vylučuje do mateřského mléka.

Terbinafin – tablety používané proti plísním plísní. Když je užíván orálně 8. týden, má droga účinek na onychomykózu a bojuje s ní uvnitř nehtové lůžka. Nicméně, je to jen o rok později, že houba může zasáhnout pilulku úplně;

Griseofulvin – poměrně zřídka užíval drogu, zastaralý. Účinná pouze proti dermatofytovým houbám;

Ketokonazol – látka proniká do destičky na nehty až ve 12. týdnu, ale poté má účinný účinek. Tablety se zřídka doporučují pro dermatofyty a nehty kvůli velkému počtu vedlejších účinků.

Upřednostňované možnosti:

Loceryl (lak)

Jak to funguje? Přípravek (lak) se aplikuje pouze na nehtovou desku postiženou houbou. Zničí houbu amorolfinovou látku obsaženou v laku (patří k nejnovější chemické třídě antimykotik). Amorolfin poškozuje buněčnou membránu hub, která zabraňuje biosyntéze. Časem se houba a zcela zastaví živobytí. Lac “Lotseril” po nanesení na nehtovou desku je absorbován do něj a podložka na nehty a začne být aktivní po 7-10 dnech. Velkým plusem drogy je to, že se v těle nehromadí a neotravuje ji: i po dlouhodobém užívání je koncentrace amorolfinu nevýznamná.

Kdo je vhodný? Amorolfin působí na většinu hub: Scopulariopsis; Trichophyton; Candida; Pityrosporum; Mycrosporum; Alternaria; Epidermophyton; Cryptococcus; Sporothrix; Cladosporium; Hendersonula; Fonsecea; Coccidoides; Wangiella; Histoplasma, ale ne všechny.

Houby Actinomyces a Propionibacterium acnes amorolfin nejsou zničeny. Ihned po diagnostice typu houby, a nejlépe navštivte lékaře. V opačném případě léčba nemusí přinést výsledky a peníze budou vynaloženy marně. A, značné: droga bude stát 1500-2500 rublů.

Můžete použít “Loceryl” a jako profylaktickou látku. Aby se zabránilo infekci, měl by být aplikován na nehty den před návratem do sauny, koupel, bazénu.

Jak podat žádost? Když jste koupili lak “Lotseril”, nemusíte zápasit s tím, jak zacházet s hřebíkem na ruce nebo jak aplikovat lak. Kompletní s lakem je pilník na nehty (na zpracování nehtů), tampon, aplikátor pro nanášení laku.

Sekvence týdenní léčby nehtů je následující:

 1. Odstranění postižených částí pilníku (pokud jsou nehty dlouhé, je lepší je řezat).
 2. Očistěte tampón destičky nehtů.
 3. Aplikujte lak pomocí speciálního aplikátoru (špachtle). Je nutné natřít celý hřebík a to by mělo být provedeno rovnoměrně.
 4. I když lak vysuší (alespoň 3 minuty), lahvička s lakem by měla být uzavřena a aplikátor by měl být vyčištěn tamponem.

O týden později se postup nanášení laku opakuje, ale předchozí vrstva laku se odstraní tamponem.

Doba trvání léčby nehtů je 9 až 12 měsíců. Předpokládá se, že jedna lahvička laku by měla stačit (podle pokynů 2,5 ml. Dost k léčbě tří nehtů po dobu 6 měsíců). Všimněte si, že během léčby lakem nemůžete vybudovat nehty, stejně jako používat prací prostředek bez rukavic, jestliže houba na rukou.

Vedlejší účinky při použití “Lotseril” se vyskytují jen zřídka. Jedná se hlavně o zarudnutí kolem hřebíku a spálení. Pokud po úplném vyschnutí laku neprojde, pak by měl být lék zrušen. Snad tělo netoleruje amorolfin. Předepisování laku Loceril těhotným a kojících ženám, stejně jako novorozencům a malým dětem.

Jak to funguje? Lékárny představují dvě formy tohoto léku: roztok (kapky) a krém. Pro onomykózu může být použito pouze řešení krém se aplikuje pouze na nohou postiženou houbou. Hlavní aktivní složkou exoderilu je hydrochlorid naftifinu. Proniká všemi vrstvami pokožky a přispívá ke zničení buněčné stěny houby. Pomocné látky mají protizánětlivý účinek, takže svědění a další příznaky zánětu rychle zmizí.

Kdo je vhodný? Léčba nehtové houby s exoderilem je přiměřená pouze v počátečních stádiích onemocnění. Je třeba poznamenat, že “Exoderil”, stejně jako předchozí droga, ničí pouze určité druhy hub. Denní aplikace roztoku na nehtovou desku může uvolnit nohy pouze z plísňových hub Aspergillus, dermatofytů Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton, kvasinek a kvasnicovitých hub (Candida), Sporotrix schenckii.

Jak podat žádost? Kapky na ošetření nehtové houby “Exoderil” se aplikují na předem vyčištěnou desku na nehty. K dosažení tohoto cíle je možné parní nohy v lázni mýdlem po dobu 10-15 minut. Poté po vysušení nohou (můžete otřít ručníkem nebo počkat na přirozené vysychání), je nehty řezané na maximum, postižená část je také odstraněna. Po přípravných opatřeních se roztok aplikuje na nehty s houbovou infekcí.

Léčba exoderilu může trvat až 8 měsíců. Termín závisí na stavu a počtu hřebíků postižených houbou, stejně jako na obecném blahu člověka. Až 18 měsíců léčby bude vyžadováno u jedinců, kteří překročili 60letý milník, zejména pokud je palec postižen houbou. Pokud se tento léčivý přípravek sám nemůže vyrovnat s houbou, pak jsou předepsány antibiotika a další antifungální látky.

Po obnovení zdravého nehtu lékaři doporučují, aby roztok použili ještě dalších 3-4 týdnů – aby se zabránilo opakování. Upozorňujeme, že léčba tímto léčivem je relativně levná – láhev bude stát jen 500 rublů.

Nevýhody a vedlejší účinky. Přípravek Exoderil nelze používat během těhotenství, kojení, v dětství, stejně jako v případě, že jsou na nohou a nehty zraněny. Výskyt lokálních reakcí, jako je spálenina a suchost kůže, přestože jsou považovány za vedlejší účinky, nejsou důvodem k ukončení léčby.

Clotrimazol

Jak to funguje? Toto antifungální léčivo se používá k léčbě mykóz a onomykózy. V současné době jsou v lékárnách prodávány ve formě masti. Léčba nehtové houby s klotrimazolem může být provedena, i když je nepohodlná a méně účinná než kapky a laky.

Pro ošetření je třeba aplikovat krém na nehty, pokrýt bavlněným tamponem a celou to slepte. Proveďte takový postup dvakrát denně, dokud nehrozí zdravý neht.

Musíte pochopit, že masť a krém vždy pronikají do hřebíku horším než řešením, bude trvat déle, než bude aplikováno. Masť je určena pro houbu kůže nohou. Léčba nehtů bude vyžadovat dodatečné náklady na omítku, zvažte, zda stojí za to a zda je lepší vybrat si lak.

Hlavní aktivní složka narušuje syntézu ergosterolů, která je zodpovědná za hladký průběh fungální buněčné membrány. V důsledku toho je buňka poškozena, její skořápka je rozbitá a houba zemře. Zvláštní enzymy také pomáhají zničit houbu, která v tandemu s imidazolem zvyšuje koncentraci peroxidu vodíku několikrát. Také přispívá ke zničení hub. Lék proniká dobře do epidermis a na nehty. V keratinu nehtu se zjistí po 5-7 dnech od začátku aplikace.

Kdo je vhodný? Clotrimazol má širokou škálu lézí: zabíjí plesnivé, kvasinky podobné houbám, dermatofyty.

Před aplikací masti nebo roztoku nohy musí být dezinfikovány. Skvělá volba – soda-mýdlová koupel pro nohy, která trvá 10-15 minut. Alkalická báze mýdla je škodlivá pro bakterie, ale mýdlo musí být důkladně promyty, jinak může snížit účinnost přípravku Clotrimazole.

Aby se hřebík mohl lépe proniknout do hřebíku, je nutné jej nakrájet co nejkratší a natřít špičku destičky pilníkem tak, aby měl drsný povrch.

Nevýhody a vedlejší účinky. Neexistuje mnoho kontraindikací k použití lokálního antimykotika:

 • Alergie (jak s klotrimazolem, tak s pomocnými látkami, jako je propylenglykol a polyethylenoxid).
 • Těhotenství (pouze první tři měsíce).
 • Kojení (v mléce existuje možnost klotrimazolu).

Ve vzácných případech mohou nastat lokální reakce: svědění, zarudnutí kůže, pocit pálení. Pokud nezmizí po dlouhou dobu z užívání léku, je lepší odmítnout. Mezi nevýhody léčivého přípravku patří neschopnost kombinovat s jinými antifungálními látkami, protože clotrimazol snižuje jejich účinnost.

Jak to funguje? Hlavní aktivní složka prášku / krému pro vnější použití “Candida” je stejná 1% clotrimazolu. Působí na houbu jako jiné léky: poškozuje buněčnou membránu, v důsledku čehož dochází ke změně buněčné struktury a její destrukci.

Kdo je vhodný? Léčba mykózy nehtů Candida je účinná, pokud jsou původci kvasinkové houby Candida, Torulopsis glabarata, Rhodotorula, dermatofyty a plísně. Aplikujte Candide prášek v závěrečných fázích léčby, kdy již byl zánět odstraněn Candide krémem, krémem Candide nebo Candide Cream.

Jak podat žádost? Prášek se aplikuje na nehtovou destičku 1 až 3krát denně. Předtím je třeba umýt nohy a nehty mýdlem s neutrální hodnotou pH, utřít je suchou. Doba trvání léčby závisí na umístění léze a závažnosti, ale i po obnovení úplně zdravého nehtu prášek používá další 2 týdny. Během léčby je rozumné ošetřovat vnitřní povrch boty práškem, který přichází do kontaktu s oblastmi kůže postiženými houbou.

Při absenci lékárny může prášek koupit Candid smetana. Nehty a kůže před aplikací jsou ošetřeny tak, jak je popsáno výše, pak se krém nanese tenkou vrstvou a prohne se lehkými pohyby. Hřebík by měl být krátký a pokud možno leštěný, aby byl povrch poněkud drsný. Takže clotrimazon rychle pronikne do nehtové plotny.

Nevýhody a vedlejší účinky. Nežádoucí účinky (svědění, pálení, alergická reakce) jsou signálem přerušení léčby a nutností změny léku.

Léčba léků na hubu nehtů je účinnější než tradiční. Ale dermatolog by měl převzít výběr konkrétní drogy, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta. Samozřejmě, můžete se podívat na lékárnu bez konzultace s lékařem a koupit nejvíce inzerovaný produkt na internetu. V tomto případě se však nelze vyhnout vedlejším účinkům, protože některé léky nelze užívat těm, kteří mají problémy s gastrointestinálním traktem a endokrinním systémem.

17 komentářů

Houba může poškodit kvalitu života pro každou osobu, protože tam byly případy, kdy byl nalezen na vnitřních orgánech osoby. Takže nedovolte mu udělat špinavou činu, protože jeho léčba houbou je velmi jednoduchá a cenově dostupná.

Candide. Báječný nástroj pro léčbu nehtové houby! Koupit bez myšlení.

Byla odstraněna houba chirurga nehtů. Jak se s ním zacházet?

Poprvé, co potřebujete změnit obvazy, rozmazněte jakoukoli léčivou masti, například Actovegin nebo Solcoseryl.
Pokud by byla houba taková, že by se hřebík musel odstranit, bylo by dobré pít prášky, aby nedošlo k relapsu. Itrakonazol 2 tablety ráno, 2 večer během týdne, pak 2 týdny přestávka – to je 3 kursy v řadě.

Píšeš 6 měsíců flukonazol 150 mg z houby nehtů jednou za týden, jak to doktor připisoval, a vůbec nic nepomohlo.

Flukonazol pomáhá u mnoha druhů hub, ale ne ze všech. Očistěte citlivost na léky.

Dobrý den! Lékař po provedení analýzy diagnostikoval onychomykózu. Neidentifikoval typ houby, předepsal orungamin 100 1 denně, lak na lak a vitamíny pro růst nehtů. Měsíc strávený užíváním drogy se objevil na kůži, při použití tělových krémů (předtím tam), těžkosti na pravé straně, hořkosti v ústech (opakovaná analýza přípravku Alt a AST ještě neprošla). Nehty nejsou zkroucené, jen bílé místo, a když se podíváte pozorně, můžete vidět pruhy. Řekněte mi, je možné tuto chorobu léčit bez pilulek?

V některých případech nelze pilulky udělat. Jedná se především o rozsáhlou léziovou oblast nebo věk od 50 let.

Orungamin a jeho analogy jsou obvykle předepsány pulzní terapií. Týden 200 mg ráno a 200 večer, pak přestávka 3 týdny. 3 takové kurzy. ALE, opět se musíte podívat na obecný stav pacienta, ne každý je vhodný.

Proto je rada jednoduchá, kontaktujte svého lékaře a nechte ho, aby si vybral jiné řešení, nejbezpečnější. ALT a AST lepší předcházet.

Ahoj, prosím, řekni mi … Mám dítě (6 let), které už má hřebík na nehty, hřebíky se začaly houstnout a odlupovat hned, staly se tmavě hnědé … prošly od mého otce spíše co bychom měli dělat?

Ukažte dítěti lékaři, po tom všem v tomto věku to jsou poměrně vzácné příznaky, mohou mluvit o vážnějších potížích.

Samozřejmě, všichni členové rodiny, kteří mají příznaky, by měli být léčeni, samotná choroba neprojde.

Dobré odpoledne, řekněte mi prosím, jak mohu najít nápravu pro houbu, bohužel v nemocnici není lékař pro dermatologa, s ním se nikdo nesmí poradit. Po vyjmutí lak Nosta velkými prsty, našel bílo-žlutá skvrna ve středu je černá skvrna není velký, svědit ne, nic se nestarají se v torus prstu malé černé ostření a kolem Zsolt bodové houby rostou hodně se Vám v lékárně, čtení informace byly zmatené, mohu jít jen k lékaři na jaře.

Musíte zvolit lak nebo kapky. Lak se aplikuje jednou týdně, navíc můžete aplikovat pravidelný barevný lak. Kapky je třeba aplikovat každý den, a proto žádné laky. Spotřeba laku je opět nižší než kvapky, protože je zřídka nutné použít.

Lucky Onyhelp, Oflomil, Exorolfinlak. Kapky – Micoderil, Exoderil. Vyberte si jeden přípravek, který je na skladě, a je levnější, s ohledem na kapacitu lahve. Aplikujte podle pokynů, dokud nehrozí zdravý neht.

To by mělo stačit, pilulky nebo některé triky nejsou potřeba.

Dobrý den! Pomozte prosím, s výběrem léku, není možnost navštívit lékaře (prostě není lékař). Hřebíky na obou nohách jsou hustší, pohybují se od rohů (o 20 až 30 z celkové plochy) a začínají tmavnout. Existuje chronická cholecystitida. Díky předem!

Začněte s místními přípravami. Nogtimizin změkčuje postiženou část, po níž může být řezán, rozemlet a zředěn. To by mělo být provedeno asi 2 týdny.

Poté musíte užít antifungální lak nebo kapky (amorolfin, naftifin) a aplikovat je, dokud nehrozí zdravý neht, proces není rychlý, rok a půl.

Pokud po 2-3 měsících nedojde k žádnému zlepšení, pak už můžeme hovořit o pilulkách.

Dobrý den, byla zjištěna houba kvasinkových nehtů, řekněte mi, které léky jsou nejlepší k léčbě?

Pokud je léze rozsáhlá, flukonazol 150 mg jednou týdně až do úplného zotavení.

Na nehty amorolfin nebo naftifin není na tom nic důležité.

Řekněte mi, prosím, houba na prstu se objeví pouze na jednom místě po dobu 15 let, na dlaních se objevil 10 let, zdravé nehty, co zacházet?

Přidat komentář Zrušit odpověď

Oblíbené:

Volné lékařské poradenství

Bez triku. Prostě nechte svou otázku v komentářích a specialisté na ni odpoví.

Plný seznam (více než 150 položek) s cenami, pravidelně aktualizován.

Identifikujte houbu podle fotografie

Kdy jít k lékaři? Nabízíme, abychom zjistili, jak vypadá houba nehtů v různých fázích.

Mohu lék za 1 den? Typy, jak se vyhnout infekci, způsoby přenosu, léky.

Mohu lék za 1 den? Typy, jak se vyhnout infekci, způsoby přenosu, léky.

Jak odstranit bradavice sami?

Bradavice u dětí, papilomy a kondylomy u dospělých, co je nebezpečí jejich odstranění doma?

Trush u žen

Kožní nebo vaginální kandidóza není známa každé druhé ženě.

Dermatitida: fotografie a popis

Je možné, že místo na kůži vůbec není houbou. Porovnejte fotky a ujistěte se.

Pokud se vyskytne charakteristická vyrážka, je třeba, abyste u lékaře, nebo alespoň do lékárny, běželi.

Kandidóza u mužů

Z nějakého důvodu se zástupci silné poloviny lidstva domnívají, že drozd je výsadou žen, ale není tomu tak.

Jak zacházet s houbou

Seznam léčiv pro různé druhy hub. Masti, krémy, laky, svíčky, tablety – srovnání, recenze, náklady.

Test pro lékaře

Otestujte své znalosti dermatologie, pokud jste odborník nebo student.

Leave a Reply