Tipy na léčbu nehtů hub

Posted by

Obsah:

Gel pro léčbu nehtové houby

Nehtová houba: účinná léčba doma

Mnoho lidí má houby na nehty, ale většina z nich, ačkoliv si všimnou zřejmých příznaků, mnoho let nečiní nic. Bohužel, přes svou naději, houba nehtů nezmizí sama o sobě a ještě horší se stále rozvíjí a stává se stále vážnějším.

Existuje mnoho domácích prostředků na hubení nehtů, které můžete uplatnit v praxi, ale měli byste si být vědomi skutečnosti, že protože trvá dlouhou dobu, než se násobí houba, proces léčby bude pravděpodobně trvat nějaký čas.

Mnoho moderních léků také potřebuje čas, než úplně vyléčí houbu nehtů, ale mohou mít i řadu vedlejších účinků. Moderní medicína a řada soukromých klinik nabízí naštěstí laserovou léčbu nehtové houby, která je mnohem účinnější než konvenční léčba.

Většina domácích léků na hubu nehtů musí být aplikována s vytrvalostí a výsledky budou viditelné během několika měsíců. Zdravý nehet by měl růst, dokud oblast postižená houbou zmizí.

Tipy na léčbu nehtů hub

Tam byl takový problém! Po návštěvě veřejného bazénu si všiml. Okamžitě začal jednat. Použil jsem různé prostředky a na recepci jsem popsal i recept číslo 1. Myslím, že to byl ocetový jód, který mi vyřešil problém. Po týdnu léčby jsem získala zdravé nehty.

Po armádě mám nohy smradlavé, rozmazané krémy a šly k doktorovi, ale nemělo smysl. A chlapec, s nímž sloužil, řekl, že pomůže Biomedisovi. Takové zařízení, nosíte jej jako mobilní telefon a zabíjí houbu. Cool věci, vyléčil nohy za pár týdnů.

Oleg, sloužil jsem v roce 1995 na základně neslyšící tajhy. Dokonce jsme neměli antifungální masti v dostatečném množství. A nohy v kerseyu doslova zničily. Vznikly celistvé vředy, z nichž hnis neustále proudí. Pořád mám jizvy. Nyní je to samozřejmě jednodušší, už na sobě nemají kirsu, ale pak to bylo velmi těžké – krmili špatně, služby na hranici byly těžké samy o sobě a pak houba, která mě ani nechala běžet normálně, abych neběhla.

Ahoj! Jsem naštvaný tím, že vysílám s photoElena Malysheva a dalšími slavnými lékaři s radami o tom, jak říkají penny a ve skutečnosti tisíce rublů. O této houbě pak papillah je o parazitech. Nechápou je a chápou to pro blázny a všechny tipy jsou zastřešeny nebo v tajné dohodě se slavnými lékaři. Když se přitom všichni shodneme s našimi lidmi, je to opravdu nechutné sledovat reklamy a všechny druhy hrůz kteří jsou prostě překonáváni našimi organismy a jak žijeme dodnes.

Samozřejmě, lidové prostředky jsou mnohem levnější. Ale ty pilulky, které doktoři nabízejí, ovlivňují tělo? Je možné, že jednostranně jednáme a ochromíme druhou

Zinaida, nějaké pilulky, tak či onak, ovlivňují tělo, protože je to produkt farmaceutického průmyslu (což, jak víte, je chemie).

Chemie přinejmenším skutečně zachází. A lidové léky ne vždy pomáhají ani při prevenci, bez ohledu na to, kolik oleje jsem hodil na nohou, stále mám infekci. A stejné mikosprey, i když chemie, ale jen aby zachránil, kamarád není první rok, který zachránili.

Tipy na léčbu nehtů hub

Dokonce i přes rozšířenou prevalenci onychomykózy, naši předkové to věděli účinná léčba houby nehtů sůl ji dehydratuje a zabíjí.

Tradiční možnosti léčby soli kůže a nehtů:

 • S houbovitou houbou – rozpusťte 3 litry stolní soli v litrech 3 vody. Je dobré přidat 1 pinch do roztoku manganistanu draselného. Prostřednictvím postupů 3-4, které drží nohy v takové vodě, infekce projde, ale léčba by měla pokračovat nejméně 10 dní.
 • Pro léčbu plísňových infekcí nohy soli s mátou má spolehlivý účinek. Pro výrobu této směsi je třeba posypat sůl mezi prsty a chodit v této formě asi hodinu. Tento postup se provádí dvakrát denně,
 • Účinná léčba houby nehtů na nehty se solí, která byla používána od starého Říma: nohy jsou navlhčeny před spaním ve studené vodě, ve které se rozpustí lžička sody a lžička soli. Po 10 minutách se promyjí teplou čistou vodou
 • Mícháte-li sůl a ocot, můžete si koupit každý den. Receptura drogy: 100 g mořské soli nebo soli, lžíce 4. octa a 4 litry vody. Je to výborná směs pro ošetření nehtů huby rukou a nohou,
 • Oplach v koncentrovaném solném roztoku je velmi účinný i proti houbové infekci v oblasti svalů. Pro výrobu směsi by měly být poměry vypočteny tak, aby se v 1 šálku s vodou přidala pouze jedna lžíce soli,
 • Také účinná sůl proti houbě v kombinaci s čerstvou mátou. Jsou smíchány a aplikovány na infikované místa po dobu 1 hodiny.
 • Mořská sůl (koncentrovaná) také dokonale zachází s houbou. Bavlněný tampón namočený v této směsi (lžíce soli ve sklenici vody) se aplikuje na poškozené oblasti. Po několika minutách umyjte nohy sodovou vodou. Možná je spálenina a svědění – vydržte! Musí být ošetřena mořskou solí pro onychomykózu po dobu nejméně 10 dnů,
 • Účinné ošetření nehtové houby se solí a česnekovou vodou. Chcete-li to udělat, přidejte drcený stroužek česneku a rozpusťte lžíci stolní soli ve vařené vodě (jeden šálek). Když je roztok ochlazen, vypusťte ho a přidejte další lžíci čtvrté soli. Je nutné místo infekce navlhčit česnekovou vodou dvakrát denně,
 • Chcete-li spolehlivě léčit mykózu, musíte také vypláchnout tenisky fyziologickým roztokem a potom je otřít a vysušit,
 • A další velmi dobrý recept: nalijte sůl (1 sáček) do misky s vhodnou nádobou. Pak mokré ruce nebo nohy s vodou a pomazat je solí. Poté použijte suchou sůl, abyste úplně vybrali surovou. Zbytky důkladně odstraňte kartáčem.

Je třeba si uvědomit, že i při zmizení viditelných symptomů houbové infekce kůže nebo nehtů by měla být účinná léčba houbových nehtů pokračovala další týden (minimálně), aby se zničily hyfy a spory patogenů. Jinak se po určité době může vrátit k relapsu onemocnění.

Léčba lidových náplastí na nehty

Proč o léčbě nehtů houba lidové léky tolik otázek? Především je to obtížná léčba samotné houby nehtů, která spočívá v pomalém zotavení a vysoké pravděpodobnosti relapsu.

Koneckonců, onychomykóza – takový vědecký název má nehtovou houbou – je to velmi houževnatá infekce, která postihuje nejen nehty, ale i kůži nohou. Proto se s problémem potýkáte, je lepší použít integrovaný přístup včetně lidových prostředků.

Přes skepticismus lékařů, kteří doporučují, aby se neměli léčit, se mnoho lidí dokázalo zbavit houby nehtů tradičními metodami. Které stejné lidové léky mohou pomoci při léčbě houby nehtů?

Léčba lidových náplastí na nehty

Jód – první asistentka v problému nehtové houby. 5% roztok jodové tradiční medicíny doporučuje léčit houby postižené oblasti nehtů denně, dvakrát denně. Několik dní po zahájení léčby by měla být postižená slabá pocit pálení v postižené oblasti.

Pokud to není velmi bolestivé, pak léčba nehtů houbou s takovým lidovým lékem produkuje požadovaný účinek. Nicméně, jestliže se bolest zvyšuje, jod by měl být léčen méně často. Celkově se ošetření houby počítá po dobu dvaceti dnů.

Léčba hubových návyků – propolis. Výherná nehtová houba může být dalším populárním lidovým lékem – propolisem. Je nutné provádět každodenní tampony na houbě s 20% tinkturou nebo propolisovým extraktem. Kvůli účinkům propolisu se chorý hřebík pohybuje pryč a nový člověk je zdravý.

Kombucha se může stát důstojným asistentem v boji proti houbám nehtů. Jedná se o lidový prostředek, který lze použít následovně: vyrobte kompresi z talíře Kombuchy, zabalte do plastového sáčku, upevněte bandáž s obvazem a položte na ponožky.

Komprese je ponechána po celou noc a ráno jsou ošetřeny poškozené oblasti: měly by být omyty teplou vodou, mrtvá kůže by měla být odstraněna a nehty by měly být rozmazané jódem.

Uvědomte si, že léčba hubových nehtů s takovým lidským lékem, jako je Kombucha, může způsobit spoustu bolesti, ale umožňuje vám dosáhnout rychlého a trvalého zotavení. Na místě léze bude brzy růst zdravý, dokonce nehty. Celkově bude nutné provést tři až pět procedur v závislosti na rozsahu houbových infekcí.

Tipy pro léčbu nehtů z fóra

Následující oblíbený recept také pomáhá v boji proti houbám nehtů. Doporučil ji jeden z účastníků fóra pro zdraví. Vezměte surové vejce, lžíci slunečnicového oleje, čajovou lžičku dimethyl ftalátu.

Rostlinný olej lze nahradit lžící 70% octy. Výsledná směs by měla být aplikována na houby postižené oblasti nehtu, poté zabalena v celofánu a nosit ponožky. Tento lidový lék je ponechán přes noc, kurz je určen na 3-4 dny.

Poškozené nehty se odlupují a na jejich místě rostou hladké, vyrovnané a zdravé. Důležitým bodem – hotová směs pro ošetření nehtové houby by měla být ponechána v chladničce.

Rowanovy listy – účinná léčba nehtové houby. Chcete-li to provést, je třeba sbírat čerstvé listy, intenzivně je třepat a pak z nich vytlačit kompresi a zajistěte je obvazem.

Při použití lidových léků pro léčbu nehtů houby, nezapomeňte, že prevence nehtů houba vám umožní zapomenout na tuto nemoc navždy.

Léčba lidských léků proti houbám

S houbami nohou je lidská léčba mnohem účinnější než reklamní lékárny. Léčba plicní houby s lidovými léky zahrnuje použití složek s fungicidními vlastnostmi. Tato stránka obsahuje účinné lidové prostředky pro hubu pro nohy a nehty.

Tradiční medicína pro nohy hubových nehtů

Tradiční medicína pro houbu na nehty naznačuje použití tepla a jódu. Existuje také způsob, jak se zbavit houby: vyparujte nohy nebo ruce do horké lázně, odstraňte povrchovou vrstvu poškozeného hřebíku pilníkem, opatrně namažte misku na nehty alkoholickou jódovou tinkturou a poté ji zakryjte obvyklým kosmetickým lakem. Tento postup musí být opakován denně až do vymizení nepříjemných příznaků.

Lidové prostředky proti houbovým nohám

Efektivní lidové prostředky pro hubové nohy zahrnují Kombucha. Vezměte malý kus Kombuchy, připojte jej k poškozenému nehtu a nechte přes noc. Zakryjte ho celofánem nahoře a zajistěte obvazem. Ráno opatrně odstraňte kompresivní nehty zmírněné z kombuchy, které lze snadno vyčistit. Obvykle je jeden nebo dva takové postupy dost.

Rozmnožte kalamus. Zde může pomoci kalamus. Naplňte sklenici vroucí vody s 15 g rozdrceného kalamusového kořene a vařte na nízkou teplotu po dobu 7-10 minut. Nechte vychladnout a napněte. Tento vývar lze užívat ústně na 1 lžíci třikrát denně. A u kompresí potřebujete jiné složení: smíchejte 10 g kalamusu a kořenu lopuchu a 5 g želvy. Tyto bylinky by měly být infikovány v slunečnicovém oleji na tmavém místě při pokojové teplotě po dobu jednoho až dvou týdnů. Namažte postižené oblasti houbami získaným léčivým olejem po dobu dvou až tří týdnů.

Tradiční recepty a ošetření hub

Tradiční metody léčby houbových nápojů zahrnují použití kávy, obložení brambor a pelyněk. Tyto oblíbené recepty na houby nohou jsou uvedeny níže.

Káva Účinně se vyrovná s houbou na rukou a nohou, pravidelnou kávou. Vaříme silnou přírodní kávu a několikrát ji ponoříme do ruky, snažíme se nezmáčknout sediment. To by mělo probíhat několik dní po sobě, ve večerních hodinách houba zmizí velmi rychle, pokožka bude hladká a rovnoměrná. Úspěšně se potýká s kávou as problémy s nohama (houba a hrubé podpatky, únava a bolest v nohou). V tomto případě je nutné provádět noční vany teplé kávy (procedura trvá 5 minut).

Komprimujte s bramborami. Vezměte bramborové hlízy se zelenými sudy, důkladně je důkladně omyjte studenou vodou, protřete jemné struhadlo, omotajte kaše v gázích a stlačte šťávu. Nalijte džus do láhve a přidejte vodku (dvakrát méně objemu než džus).

Roztok uchovávejte v chladničce. Pro kompresi si vezměte hadrovou tkaninu, namočte ji hojně s tímto přípravkem a aplikujte na bolest a zajistěte jej obvazem 2-3 hodiny. Po třech nebo čtyřech postupech bude výsledek patrný.

Zásobník s odlupováním pelyněk. Tři polévkové lžíce suché trávy vaříme za nízkého tepla pod pokličkou po dobu 5-7 minut, poté napneme a odvarujeme teplý, téměř horký noční lázeň. Doba trvání procedury je 10-15 minut. Přidejte vroucí vodu, jak je zapotřebí, aby byl odvar zateplený. Tyto večerní procedury se doporučují provádět denně po dobu dvou týdnů.

Léčba sódy plísní: tipy, recepty, kontraindikace.

Plesňová onemocnění kůže a nehtů jsou úspěšně ošetřena běžnou sócou z pečení. Používá tradiční i oficiální medicínu. Podstatou metody je neutralizace kyselého prostředí, ve kterém se houba dobře rozšiřuje.

Pokud se houba objevuje na nehty, existuje možnost jejího rozšíření po celém těle. Důsledkem je nízká imunita, poškození vnitřních orgánů. U žen, pohlavních infekcí a nepohodlí.

Proč soda pomáhá houbě

Ve většině případů se houba objevuje kvůli:

 • noční pocení;
 • nošení obuvi ze syntetických materiálů;
 • praskliny a poškození kůže;
 • poruchy oběhu.

V důsledku toho se houba rozšíří v dermální desce. Uhličitan sodný (soda) snižuje kyselost pokožky a zvyšuje její ochranné vlastnosti. Pokud přidáte do prášku další látky, které jsou kyselé povahy, můžete dosáhnout úplného zničení infekce. Po nějaké době se nechtová deska zotaví a houba nebude narušena.

Indikace pro použití

Příčinnou látkou onychomykózy (infekce houbovými nehty) může být 4 typy infekce:

 • candida, kteří žijí ve všech částech lidského těla;
 • houby ze skupiny kožních onemocnění, které mohou postihnout vlasy, kůži;
 • keratomykóza, parazita především ve vlasových folikulích;
 • plísňové houby.

Každý druh má své vlastní vlastnosti a ovlivňuje nehty jinak: může být poškozen od konce talíře, od kořene, ovlivnit kůži nohou.

Soda je indikována pro všechny druhy houbových infekcí. Použití sodných lázní, komprese může zastavit vývoj houby jakéhokoli druhu, obnovit kůži po onemocnění.

Studie italského lékaře Tulia Simonciniho, který ve své praxi používal hydrogenuhličitan sodný, ukázal, že užívání sodného roztoku ústní vodou by mohlo vyléčit vážná onemocnění a obnovit zdraví lidského těla.

Proto, abyste urychlila zotavení, můžete zkusit paralelní roztok sódy ráno na prázdný žaludek, 1 hodinu před jídlem. Koncentrace roztoku – 1 polévková lžička. 0,5 litru teplé vody.

Jak připravit řešení popsané ve videu.

Používejte během těhotenství

Ženy během těhotenství jsou náchylné k houbám, protože jejich imunitní systém je oslabený. Použití drog není vždy opodstatněné, protože nechcete vystavit tělo matky a dítěte účinkům chemických látek. Soda je bezpečná látka, která se dokáže vypořádat s infekcí. Bikarbonát sodný pro těhotné ženy se používá ve formě lázní, kompresí. Je nežádoucí používat uvnitř, protože existuje řada omezení.

Kontraindikace

Nesmíte používat sódu s její nesnášenlivostí. Osoba nemusí dokonce podezření na přítomnost alergie na látku. Symptomy se zobrazují jako:

 • zčervenání kůže v místech léčby;
 • puchýře;
 • edém;
 • vyrážky na kůži.

Při požití:

 • nevolnost a zvracení;
 • horečka;
 • průjem;
 • bolest břicha;
 • astmatické záchvaty (když soda vstupuje do sliznice horních cest dýchacích).

Pokud se člověk nikdy nepokoušel ošetřit sónou, je třeba provést test: mokrou rukou pod lakte vodou a nasáknutím suché sody. Počkejte 15 minut. Pokud se nic neděje, může se použít soda.

Funkce aplikace

Přehled nástrojů bude začínat náhledem videa, který stručně popisuje vlastnosti použití sodovky.

Soda může být použita k léčbě plísňových infekcí různými způsoby, jejichž podstatou je hluboká penetrace roztoku do nehtů a epitelu. Podmínky přípravy řešení:

 • voda by měla být horká, ale abyste udrželi nohy v roztoku bez rizika popálenin;
 • doba procedury – 20-30 minut;
 • doporučuje se použít sódu 1 v 3 dnech;
 • po ošetření by měla kůže sušit a položit na teplé suché ponožky.

Můžete použít další nástroje – mýdlo, ocet, sůl, jód, čpavek, peroxid vodíku. To dále ovlivní spóry plísní a vytvoří podmínky, za kterých bude další reprodukce nemožná.

Lázní pro nohy

Obrázek 1 – Terapeutický postup pro prsty.

Nejjednodušší metodou je noční koupel. V pánvi vytočte horkou vodu, přidejte sódu, promíchejte a spouštějte nohy. Voda by měla zcela zasahovat postižené oblasti. Udržujte přidělený čas. Pak vysušte kůži a položte si ponožky. Po koupeli můžete použít antifungální masti nebo krémy, které se vtírají do kůže nebo do nehtové talíře. Složení vody pro lázeň:

 • s odvarami bylin;
 • s použitím antiseptiků;
 • s přírodní citronovou šťávou.

Všechny komponenty mohou být vybrány a vyzkoušeny, ale soda by měla být vždy přítomna.

Toto video popisuje, jak se houba zbavit sody a octem.

Jednotlivé součásti

Tento recept se používá jak pro prevenci, tak pro eliminaci houby.

Pro přípravu jednozložkového roztoku postupujte takto:

Míchat a ponořit nohy po dobu půl hodiny. Potom vysušte končetiny a položte ponožky.

Toto video ukazuje účinnou metodu léčby houby pomocí dvou lázní (s octem, s sodou).

Soda v kombinaci se sůl je vynikající antiseptikum. K přípravě řešení potřebujete:

 • 2 polévková lžíce. l soda;
 • 2 polévková lžíce. l sůl (může být jodifikována);
 • 4-5 litrů teplé vody.

Vše promíchejte, ponořte nohy a počkejte, dokud jsou nehtové desky dobře naparovány.

S mýdlem

Mýdlové prádlo s obsahem 72% tuku se dobře vyrovná s bakteriemi a houbami kvůli alkalizačnímu efektu. Algoritmus řešení:

 • vezměte 4-5 litrů vody;
 • rub 1 polévková lžíce. l mýdlo;
 • přidat 2 polévkové lžíce. l soda;
 • rozmícháme tak, aby se mýdlové štěpky rozpouštěly.

Masíruje nohy a masíruje nohy, zejména mezi prsty.

Alexander Zakurdaev v tomto videu vypráví o způsobu léčby houby s přidáním peroxidu vodíku a také o tom, jak vyrobit lázeň na bázi mýdla.

S přídavkem amoniaku

Houby jsou velmi citlivé na alkálie, proto se doporučuje používat amoniak k přípravě roztoků pro infekce. Dávkování musí být dodrženo přesně, aby se zabránilo popálení. Na 5 litru vody přidejte 1 polévkovou lžíci. l amoniaku a 2 polévkové lžíce. l soda Doba trvání procedury je 10 až 15 minut.

S jódem a solí

Jako dezinfekční prostředek se používá koncentrát jódu. Chcete-li ošetřit houbu, přidejte do roztoku sodíku několik kapek jodu. Zlepšuje metabolismus v tkáních, přispívá k lepšímu krevnímu oběhu. U lázní byste měli použít následující složení:

 • sůl – 2 polévkové lžíce. l;
 • soda – 30 g;
 • jód – 1 lžička;
 • voda – 5 l.

Doba trvání procedury je 30 minut.

Způsob přípravy a použití roztoku je ukázán ve videu, stejně jako recept na octa a glycerin, je zde popsán postup s použitím peroxidu vodíku.

Byliny

K boji proti houbovým infekcím se doporučuje používat odrůdy bylin s antibakteriálními a protiplísňovými vlastnostmi:

 • Kanadský žlutý kořen;
 • oregano;
 • karafiát;
 • černý ořech (listy);
 • česnek;
 • nealkohol;
 • mátou

Antiseptické vlastnosti mají koření – kurkuma. Po koupeli můžete použít olej z čajovníku. Extrakt je lepší přidat do vody, aby nedošlo k spálení pokožky.

K přípravě roztoku postupujte takto:

 • 1 litr vody;
 • 2 polévková lžíce. l sušené bylinky (kterékoli z výše uvedených);
 • 2 polévková lžíce. l soda
 • vařte trávu s vařící vodou, nechte 2-3 hodiny;
 • ohřejte vodu do lázně (4 l);
 • Smíchejte infuze bylin, horké vody a sody do pánve.

Přidejte 3-5 kapek čajového stromu, máty peprné nebo křupavého oleje. Nastavte nohu po dobu 30 minut. Po ukončení procedury usušte pokožku a nanášejte vrstvu antifungální krému.

Kožní houby

Léčba kožních plísní je komplexně řešena, kombinace lékařských a lidových léků. Sody mohou uvolnit z vyrážky, svědění, keratinizace horní vrstvy, kosmetické vady.

Obrázek 2 – Soda.

Sody

Používá se k čištění lymfatických a oběhových systémů těla z toxinů a toxinů. Soda je absorbována kůží, váže toxické látky, které se následně vylučují ledvinami.

Není povoleno během těhotenství, křečových žil, hypertenze, bronchiálního astmatu, onkologie. Po lázni se doporučuje zvýšit používání čisté ne-uhličité vody, takže ledviny jsou snadnější k práci a odstraňují jedy.

Sodná lázeň pro léčbu kožních onemocnění se doporučuje provádět dvakrát týdně. Teplota vody – až 40 °. 1 balení sódy na pečení je spotřebováno – 200 g pro plnou koupel. Nejdříve musíte rozpustit sódu v samostatné nádobě a pak ji nalít do lázně. Můžete přidat éterické oleje, avšak v přiměřených množstvích.

Video detailně popisuje pravidla přijetí a princip lázeňské lázně pro regeneraci.

S citrónovou šťávou

K tomu, aby byla v koupeli prospěšná, je pro 200 litrů vody (to je průměrný objem lázně), jsou zapotřebí 3-4 citrony a soda předem rozpuštěná v horké vodě. Stlačte džus z citronů a nalijte ji do teplé lázně. Efekt na pokožku bude patrný po 3 až 4 recepciách. Za týden můžete strávit 1-2 procedury.

Jak připravit roztok sódy je zobrazen ve videu.

S mořskou solí a jodem

Vany s mořskou solí zmírňují záněty, jod má dezinfekční vlastnosti.

K přípravě roztoku postupujte takto:

 • 500 gramů mořské soli;
 • 200 g sody;
 • 10 kapek jodu (1 lžička).

Naplňte koupelnu, odděleně rozpusťte sůl a sódu, nalijte ji do vody. Přidejte jod.

Jak vařit těstoviny se sodou proti houbám

Obrázek 3 – Použijte pastu na postižené oblasti nehtů.

Těstoviny jsou houževnatá soda konzistence s vodou. Příprava je jednoduchá:

 • nalijte 2 lžíce do šálku. l soda;
 • postupně přidávejte vodu, míchání až do homogenního složení.

Aplikujte na nehtovou desku po předvaření (to je důležité!). Můžete zabalit nohy do plastových sáčků nebo nosit obaly na boty. Počkejte 30 minut, opláchněte teplou vodou.

Recept na pastu sódy s přídavkem jablečného octa, peroxidu vodíku a mořské soli ve formátu videa.

Použití octa v sójové pasty zvyšuje účinnost postupu.

Oxid uhličitý, který se uvolňuje během interakce sody a octa, ovlivňuje propustnost buněčných membrán, zvyšuje excitabilitu nervových vláken pokožky. To zvyšuje metabolismus v tkáních a urychluje jejich zotavení.

Když je pasta již nanesena na kožní destičky, je nutné, aby na každou hřebík padla 1 kapka octa. Reakce může způsobit pocit pálení, ale je nutné počkat. Hlavní věc – nepřekračujte dávkování.

Anglická sůl a ocet

Magnesia nebo anglická sůl má schopnost odstraňovat toxiny z těla. Použití lázní síranem hořečnatým snižuje toxické zatížení v tkáních, protože do vody proniká škodlivé látky.

V koupelně potřebujete 500 g anglické soli, dříve rozpuštěné v horké vodě. Pro mírnější účinek můžete přidat sklenici octa – lepší než přírodní jablko. V noci si koupte, protože uvolňuje svaly a podporuje dobrý spánek.

Pro pokožku nohou připravují křoviny na bázi magnézie. K tomu potřebujete:

 • sklenici soli;
 • 100 gramů rostlinného oleje;
 • éterický olej;
 • mýdlo, třepalo se na jemném strouhaní a rozpustilo se ve 100 g vody.

Všechny součásti míchají a rukují ruce do kůže nohou. Počkejte 5 minut a opláchněte teplou vodou.

Citrónovou šťávou a aloe

Směs aloe a citronové šťávy lze aplikovat na nehtovou desku, kůži nohou a rukou. Po předvaření nohou v roztoku sódy po dobu 20 minut aplikujte kal z jednoho drceného listu aloe a citronu. Zakryjte nohy plasty a počkejte 20 minut, poté opláchněte.

Použití kompresí

Dalším jednoduchým způsobem léčby houby je komprese na nohou. Podstatou aplikace je dlouhodobý účinek na postiženou oblast. Chcete-li to provést, připravte jednu z roztoků sodou, vezměte měkký hadřík – nejlépe je gáza v několika vrstvách, namočte a aplikujte na desku na nehty a nechte 30 minut až 1 hodinu.

Komprese řešení Příklad:

 • 500 ml vody;
 • 5 kapek jódu;
 • 1 polévková lžíce. l soda;
 • 1 polévková lžíce. l soli (možná magnézie);
 • 3-5 kapek esenciálního oleje.

Voda by měla být horká, ale s umírněností. Doporučuje se, aby se nohy nekryly – kůže by měla dýchat.

S octem a peroxidem

Ocot a peroxid vodíku zničí houbu na nehty. Metoda může být vylepšena střídavými postupy. Chcete-li to udělat, vezměte 5% octu (jablka nebo pravidelné), 3% peroxidu, koupíte v lékárně.

 • 1. den – postižené nehty namočte v octě po dobu 5 minut;
 • 2. den – do peroxidu přidáme trochu vody, aby se koncentrace snížila na 2%, namočte nehty po dobu 5 minut.

Střídavé tekutiny po dobu jednoho měsíce, pak si odpočinout po dobu jednoho týdne. Pokud během této doby začne růst zdravý neht, opakujte kurz znovu.

Čerstvá máta se sodou nebo solí se používá k zabíjení houby na nohou. Při přípravě směsi:

 • sklenice mleté ​​máty;
 • 2 polévková lžíce. l sůl nebo soda.

Smíchejte přísady, umyjte nohy a vložte směs na nehty a mezi prsty. Namočte 45 minut, opláchněte teplou vodou.

Mincovna obsahuje velké množství vitamínu C, což zvyšuje imunitu místního prostředí. Olivový olej se někdy přidává do směsi soli a máty a třepe se složením nohou. Extrakt pomáhá prospěšným látkám pronikat hlouběji do tkáně a má terapeutický účinek.

Tělesná profylaxe

Pro prevenci houbových infekcí byste se měli řídit pravidly osobní hygieny při návštěvě saun, bazénů. Doporučujeme také:

 1. Nenoste těsné syntetické boty, které brání krevnímu oběhu a zabraňují dýchání kůže.
 2. V létě noste přírodní ponožky.
 3. Udržujte imunitu těla, monitorujte činnost střeva.
 4. Pravidelně kontrolujte funkci štítné žlázy.
 5. Každý večer provádějte hygienické procedury nohou, což snižuje riziko reprodukce houb.

Výživa je velmi důležitá, zejména ve stravě fermentovaných mléčných výrobků, zeleniny a ovoce, čisté vody.

Použití sody pro léčbu a prevenci houbových infekcí je odůvodněno bezpečností a finančními náklady. Metoda vyžaduje určitou dobu, takže byste se neměli spoléhat na účinnost jednoho nebo dvou postupů. Chcete-li se co nejdříve zbavit infekce, je zapotřebí kombinace sódy a léků.

Tipy na léčbu nehtů hub

Leave a Reply