Tradiční metody léčby houbních nákaz

Posted by

Obsah:

ZNAKHAR LIDÉ – lidová medicína, lidové prostředky

Tradiční lék na léčbu kožních onemocnění a jiných forem lišejníků houbových původů

Omlazené ► ► Lýt trávu šťávou z trávy.
Stonožka obyčejná ► ► Nalijte nakrájené kořeny studenou vodou, nechte 2 hodiny, vařte po dobu 20 minut, vypusťte. Koupel (36 – 37 ° C), aby se přes noc. Aplikujte s houbovými kožními chorobami. Průběh léčby 10-12 lázní.

Noci ►►
Svědění je vyhoštěno, pokud je rozmazáno s hnízdo;
Listy trávy se třepou, spojují je s ječmenovými krupami,
Když je požádá, oheň říká, že vyháněl roucho (erysipelas),
Stejně jako hnízdící šindele. No, jestli se s nimi promícháte
Film je stále stříbrný a bílý a růžový olej,
To a silnější a lepší to bude lék.

Odo z Meny “O vlastnostech bylin”

Propolis ► ► Pro léčbu kožních onemocnění pokožky hlavy použijte 50-násobnou propolisovou masti připravenou v rostlinném oleji s nízkým bodem varu nebo propolisem rozpuštěnou v 90-ti stupňovém alkoholu na konzistenci masti. Masť se aplikuje na léze tenkou vrstvou, pokryté voskovým papírem. V prvních dnech pacientů je pozorováno zvýšení zánětlivé odpovědi, která po 3-5 dnech ustoupí, ucpávka se rozřeší, svědění se zastaví, pocity bolesti se úplně zmenšují nebo zmizí. Zmizení hub se zpravidla vyskytuje během 15 dnů. Vzhledem k relapsu onemocnění nejsou pozorovány hrubé změny jaterních cév v místě bývalých lézí.
Masť z propolisu vyléčí všechny ekzémy mikrobiální přírody, stejně jako některé lišejníky, kromě šupinatého lichenu (psoriázy).
Ramsons ► ► V postižených oblastech přidejte kaše z čerstvě rozdrcených žárovek s mykózami.
Přeslička ► ► Pokud je onemocnění zjištěno na samém začátku, je snadné jej vyléčit vypít bylinku extraktem 3-4krát denně.
Tip ►► Masť je pečlivě formulována z rovných dílů (2 oz.) Z prošeného dřevěného popela a instantního prasečího oleje. Kroužte do bolestivých míst 2 krát denně, ráno a večer. Omyjte postižené oblasti roztokem, který se skládá ze dvou hustých sítovaných sadzí a 16 liber vody před třením. Tato směs by měla být půl hodiny vařena. Doporučuje se k léčbě lišejníků, křečí, svrabů a lichenových vředů.

Toe hub

Umyjte nohy dobře, ponořte nohy do silného octa. Jděte do postele v čistých ponožkách namočených v octě.
Nohy ponořené do studené vody, ve které se rozpustí sůl a soda (1 polévková lžíce). Pak umyjte nohy čistou vodou.
Smíchejte drcenou máta solí a vložte mezi prsty asi 1 hodinu. Postup se opakuje, dokud nezmizí houba.

Hubnutí na nehty rukou!

Vařte silnou kávu několikrát, abyste ponořili ruce do infuze, aniž byste agitovali sediment.
Škrábky a krusty tvořené na pokožce hlavy by měly být omyty horkou vodou a zeleným mýdlem, pak by měly být odstraněny špatné vlasy pomocí pinzety a postižené oblasti by měly být namazány denně bílou rtutovou masti.
Břečtina nahoře. Poté troseční dřevěné břízy se smíchají se šťávou z čerstvého kořene lopuchu. Tření do 20 – 30 min. Dvě nebo tři ošetření obvykle léčí kožní onemocnění.

Léčba šupin doma

Euonymus ► ► Po odstranění kůry by měla být z této rostliny prášena sušená ovoce.
Křovinořez ► ► Rozkrojte oddenku a naplňte ji vodou, aby se vytvořila kapalná kaše, nechte 2 až 3 hodiny; namažte postižené oblasti pokožky. Uvnitř je v tomto okamžiku užitečné odvádět kurkuma v dávce 10 g suchého kořenového prášku za den.
Dřevohlavý Maynik ► ► Poupky z trávy a čerstvě rozdrcené listy se používají pro šupku.
Tip ► ► Vlasy na hlavě by měly být zkráceny nejen v blízkosti krust, ale lépe z celé hlavy, pak namočte všechny krusty olejem a pečlivě je odstraňte. Pokud je již mnoho krust a drží se dohromady, stačí namočit látku v nějakém rostlinném oleji a použít ji na vaši hlavu celou noc nebo po celý den. Ráno se změkčené kůry snadno odstraňují, omyjte si hlavu zeleným mýdlem, otřete je a vysuňte všechny nemocné vlasy z postižených míst pinzetou. Snadno se vytahují. Náplasti byste si měli dvakrát denně otírat zeleným mýdlem a 2krát denně v pravidelných intervalech, aby se otřásly směsí jodu a glycerinu ve stejných částech. Po týdnu dobře umyjte vlasy zeleným mýdlem. Pokud se během několika dní znovu objeví kůry, opakujte léčbu.

Webová stránka čarodějnice byla vytvořena, aby pomohla nalézt nejlepší způsob, jak léčit nemoci tradičními metodami a prostředky, seznámit se s recepty tradiční medicíny. Ujistěte se, že jste se poradili s lékařem!

Tradiční metody léčby houbních nákaz

Tradiční metody léčby kloubů

Tradiční metody léčby kloubů-Tento článek popisuje, jak pomoci pacientům s jednoduchými a účinnými recepty. kloubů.

Hlavní pravidla, která je třeba dodržovat během léčby, je chránit dolní část zad, udržovat nohy v teple, vyhnout se podchlazení. Odstranit ze stravy všechny pikantní. Pravidelný čaj je nahrazen zázvorem čajem, působí dobře na klouby a zahřívá tělo v chladném počasí. Je užitečné pít cholagogue trávy (bodlák, medvěd, přeslička) několikrát za rok v průběhu měsíce. Tyto bylinky vylučují přebytečnou žluči, což je jedna z příčin chorob kloubů.

Tradiční metody léčby kloubů

Recept na výrobu tinktury kořenů sabelnik močál.

-Fľašku naplníme polovičním objemem o jednu třetinu s kořeny bažiny, nalijeme 0,5 litru vodky, těsně uzavřeme a umístíme na tmavé místo po dobu 21 dní. Pravidelně je nutné láhev protřepat. Pak odfiltrujte tinkturu a začněte ji užívat. Recepce třikrát denně 15 minut před jídlem, 1 polévková lžíce. Kurz vyžaduje 4 pololitrové lahve.

Recept na přípravu tinktury se sabelníkem a kalganem.

Chcete-li připravit tinktury, vezmeme 200 gramů oddenky bažiny sebelnik, 100 gramů oddenky Kalgan (Potentilla vztyčené). Byliny se nalije do třílitrové nádoby, nalijte alkohol nebo vodku na vrchol. Trvejte na tmavém místě po dobu 3 týdnů, poté filtr.

Vezměte 1 lžíci 3x denně 20 minut před jídlem. Léčba je 1 měsíc. Během této doby by měl zůstat 1 litr tinktury. Měsíční zlom. Po závažných případech se stále konají 2 kurzy. Tuto tinkturu lze třepat bolavé klouby.

Zlepšení by mělo dojít po měsíčním příjmu, ale je žádoucí strávit 3 kurzy. Pro profylaxi, stejně jako během chladné sezóny, aby nemoc neměla pokrok, strávit 2 kurzy.

Tato tinktura pomáhá s osteoartritidou, polyartritidou, osteochondrózou a dalšími onemocněními kloubů a páteře.

Léčba by měla být dlouhá, tolik lidí nevěří v léčivou sílu rostlin. Potřeba milovat léčivé rostliny. Bez víry a lásky nemají smysl!

Tinktura receptury s lingonberry leaf.

Vezměte 100 gramů lingonberry listu a nalijte 2,5 litru vroucí vody. Vše stoupá 2 hodiny. Po napnutí a přidání 250 gramů vodky. Polévejte na 15 minut za mírného tepla, neváhejte k varu. Vezměte denně 3x 100 gramů, 30 minut před jídlem. Tato tinktura je vhodná pro polyartritidu a revmatismus.

Průběh léčby je 6 měsíců. Při polyartritidě pijí infuzi, dokud moč nemá sediment a pohyby těla se uvolní a uvolní. Tinktura by měla být skladována na chladném místě. Tato tinktura je také vhodná pro urolitiázu.

Tinktura léků proti bolesti na předpis pro bolavé klouby

Příprava tinktury: 1 lahvička kolínského “Triple”, 1 láhev 5% jodu, 1 lahvička lékářské valerijské tinktury a 6 tablet dipyronu. Smícháme v jednom kontejneru v Kolíně nad Rýnem, v láhvi farmaceutické tinktury valerianu, 6 rozdrcených tablet dipyronu a poloviční láhev jódu. Směs se dobře protřepe a ponechá při pokojové teplotě po dobu 5 dnů. Před použitím znovu protřepejte infuzi. S touto tinkturou projíždíme bolavé klouby na noc. aby byla tinktura absorbována. Pak pokryjeme zraněné místo látkou a nahoře teplou šálu. Receptura dokonale pomáhá zmírnit bolesti kloubů.

Tinktura javorových listů s bolestí v kloubech.

Na podzim je třeba sbírat padající žluté listy javoru (300 gramů). Opláchněte javorové listy v tekoucí vodě, osušte a sklopte do hromady pro uložení. Vezmeme 3 listy javoru a nalijeme 2 šálky surové vody do smaltované hrnce. Přivádíme k varu, trvají na tom a během dne vypijeme celou infuzi třikrát na prázdný žaludek. Dostáváme 1 měsíc, pak 10 dní si odpočineme, pijeme znovu, pak znovu přestávku a pijeme další měsíc. Tato tinktura pomáhá při bolestech v kolenou.

Masti pro bolesti kloubů.

Bude to trvat: 200 gramů rostlinného oleje (olivový nebo sezamový). 1 polévková lžíce břízy 1 lžíce strouhaného zázvoru, trochu červené nebo černé pepře, 1 lžičku soli, stroužek česneku, nastrouhaný. Celá tato hmota se mísí a vaří se ve vodní lázni po dobu 10 minut. Masť je uložena v chladničce. Před použitím je masť zahřátá na teplotu 37 stupňů. Masť třela bolavé klouby. Zakryjte vrstvou bavlněné vlny a obalte teplý šátek.

Krém z borovicové ledviny

Březen je čas, kdy se shromažďují mladé borovice, vrcholy větví. Do těchto větví naplňte pololitrovou láhev a nalejte olivový olej nahoře. Tuto lahev jsme umístili do hluboké pánve, ve vodní lázni a při nízkém ohni po dobu 10 hodin. Voda v pánvi by se neměla vařit, její teplota by neměla přesáhnout 60 stupňů. Pravidelně vypněte oheň, nechte vodu vychladnout. Po ochlazení infuze může být použita jako tření v bolavých kloubech pro léčení různých bolestivých syndromů.

Jak léčit nehty houbou octem: lidové recepty

Používání ocet v lidových receptech pro léčbu nehtů houba je široce rozšířené a dává efektivní výsledky. Následující recepty používají jak ocet, tak balsamikový ocet. Můžete také porazit houby nehtů 70% kyselinou octovou a acetickou esenci. Dalšími přísadami jsou nejčastěji vejce a esenciální oleje.

Recepty na ošetření nehtové houby s stolním octem

Chcete-li začít, naučit se léčit houbu octem 9% koncentrace.

Recept 1

Je nutné. Tabulka 9% octa, destilovaná voda.

Vaření Ocot smíchaný s vodou v poměru 1: 8.

Aplikace. Pro ošetření nehtové houby na tomto receptu je třeba nohy párát v horké vodě. Potom vyjměte hrubé části kůže nohou a pokud možno odřízněte část hřebu, která byla houbou poškozena. Nohy ponořené do roztoku octu po dobu 5-10 minut, potom osušte nehty a kůži mezi prsty. Pro houbu a nehty postupujte jednou za 2 dny. Průběh léčby je 7 procedur.

Recept 2

Je nutné. Tabulka 9% octa.

Vaření Zahřejte ocet.

Aplikace. Ve vyhřívaném octu plně ponořte nohu po dobu 10-15 minut houbou nehtů. Poté utřete nohy důkladně.

Poznámka: Před použitím tohoto receptu z houby nehtů s octem je nutné zkontrolovat, zda na nohou nejsou žádné rány.

Recept 3

Je nutné.Tabulka 9% octa, mrkvová šťáva.

Vaření Ocet smíchaný s mrkvovou šťávou v poměru 1: 1.

Aplikace. Výsledná směs pro ošetření poškozeného nehtu a kůže kolem něj. Postup se opakuje několikrát denně. Kurz závisí na rychlosti růstu nového nehtu.

Poznámka: Tento recept na ošetření nehtů houbou s octem zabíjí houbové bakterie a opravuje poškozenou pokožku.

Recepty na hubu nehtů s balsamikovým octem a kyselinou octovou

Popisuje způsob léčby nehtové houby s octem balsamico a kyselinou octovou.

Recept 1

Je nutné. 1 polévková lžíce přírodního balsamikového octa.

Vaření Navlhčete vatový tampón v octě.

Aplikace. Když nehtová houba, parní postižený hřebík v teplé vodě, aplikujte tampon, fixujte s obvazem, neodstraňujte jej asi 3 hodiny. Postup se opakuje 2krát denně až do zotavení, postupně se odřízne nakažený nehet. Doba trvání používání tohoto receptu s balsamicovým octem z nehtů je 1 měsíc.

Recept 2

Je nutné. 3 polévkové lžíce přírodního balsamikového octa, 4 šálky vody, 4 kapky esenciálního oleje z rozmarýnu.

Vaření Rozpustíme rozmarýnový olej v octě, zředíme vodou.

Aplikace. Vezměte lahvičku na nohy po dobu 15-20 minut, protřete si ručník. Pro zmírnění únavy a prevenci houbových onemocnění nohou.

Recept 3

Je nutné. V 50 ml 70% kyseliny octové, vodky, 3 vaječných bílků.

Vaření Všechny součásti jsou smíchány, dokud nejsou hladké.

Aplikace. Výsledná směs se na postižené oblasti aplikuje houbou nehtů až do úplného růstu zdravého nehtu.

Poznámka: Uchovávejte na chladném místě.

Recept 4

Je nutné. 1 čajová lžička 70% kyseliny octové, rostlinného oleje, dimethylftalátu, 1 vejce. Vaření Všechny komponenty se mísí.

Aplikace. Výsledná směs je aplikována na postižené oblasti nehtů houbou. Omotávka nohou s plastovým obalem a pak bavlněné ponožky. Postup se provádí přes noc.

Poznámka: Směs uložená v chladničce.

Recept 5

Je nutné. 100 ml esence, 200 g másla, 2 syrové vejce.

Vaření Všechny složky se mísí. Výsledná směs byla chlazena po dobu 7 dnů.

Aplikace. Namažte nehty postižené každé 2-3 hodiny po dobu 5 dnů. Po roztírání mažete přípravek na léčbu salicylu.

Zpracováváme lidové léky na nehty houby

Můžete se pokusit vypořádat se s houbou na nehty lidových léků. Tato léčba však může být účinná pouze tehdy, když se objeví první příznaky (viz obrázky), tj. v počátečních fázích léze nehtové desky, a ne vždy.

Nezapomeňte, že pokud někdo řekne, že se můžete rychle zbavit houby nehtů, to není pravda! Chov houby je dlouhý a nudný proces.

Takže, jaké lidové prostředky mohou vyléčit houby nehtů:

Alkoholový roztok jódu – nejoblíbenější způsob léčby houby nehtů v domácnosti. Vysvětlete proč. Tato silná antiseptika má prokázané fungicidní vlastnosti.

Navíc je jód schopen přinutit bílkoviny k ohybu a zničit je.

Tato vlastnost pomáhá jódu bojovat proti houbovým onemocněním, protože spolehlivě známá – houba má strukturu bílkovin.

Dostupné pro masy kvůli levnému jódu se používá nejen k obnově hřebíků, ale také k poškozeným oblastem chodidel, mezigitálních zón. Ale než začnete léčit nehtovou houbu s takovým lékem, jako je jód, nezapomeňte, že:

 • Jód nejvíce zabíjí druhů houby, ale ne všechny.
 • Jód může vyvolat alergie, takže jeden den před nástupem zamýšleného léčebného postupu kapka jodu ukažte na koleno. Kontraindikace k léčbě je výskyt svědění nebo zarudnutí. V tomto případě zkuste jinou oblíbenou metodu léčby houby.
 • Jódové postupy přispívají k zbarvení nehtu žlutou barvou.
 • Popálení, dermatitida a dokonce problémy s štítnou žlázou jsou možné.
 • Lék je vhodný pouze pro nehty postižené houbovou infekcí v počáteční fázi, kdy je houba postižena méně než 1/3 hřebíku.

Nyní víte, jak zacházet s houbami nehtů s jódem a je čas vybrat si vhodný recept.

Číslo varianty 1. 5% roztok alkoholu by měl být aplikován dvakrát denně, jedna kapka na postižený neht. Udělejte to pohodlně s vatovým tampónem. Jód se aplikuje také na zdravé nehty, ale v menším dávkování: jedna kapka ve dvou dnech.

Číslo varianty 2. Přidejte jód do umyvadla teplou vodou a parní nohy v něm po dobu 10 minut. Poté jsou nakažené kousky nehtů odříznuty a na kůži se aplikuje 3% peroxid vodíku. Dokončí postup aplikace obvazu s antibakteriální masti.

Číslo varianty 3. Kurz je 6 týdnů. První dva týdny jsou nehty ošetřovány fucorcinem dvakrát denně, další dva – s jódovým roztokem a poslední dva – s 9% octem.

Číslo varianty 4. V samostatné nádobě (vhodná lékařská bublina) nalijte 1 lžičku. jód, nitrofungin, octová esence, česneková šťáva. Výsledná směs by měla být mastěna poškozeným hřebíkem, předehřátá a vyříznout volnou část. Droga se aplikuje v noci, než se nanáší.

Číslo varianty 5. Kurz – 1 měsíc. Každý večer musíte udělat 30-minutovou solnou lázeň (pro 1 litr horké vody, 2 lžíce mořské soli a 1 polévkovou lžíci sody). Po půl hodině, aniž by byly nohy vytaženy z vody, jsou postižené oblasti pokožky a hřebíků leštěny pilníkem nebo nůžkami. Pak byste měli umýt nohy mýdlem, položit rukavice na ruce a ošetřit celý povrch nohy, nehtové válečky, oblasti mezi prsty s jódem. Na hřebíčcích postižených houbou se třikrát aplikuje jód a čeká na vyschnutí každé vrstvy.

Léčba jódu trvá obvykle přibližně 2 měsíce.

Bez ohledu na to, jaký recept používáte, nezapomeňte: není možné zpracovat zdravé a houbové nehty se stejnými nástroji! Jinak se houby přesunou na zdravou desku na nehty.

Kombucha

Z čajové houby, ponořené do roztoku cukru po dobu 7-8 dní, se ukáže hojivý kyselý sladký nápoj. Má mnoho léčebných vlastností, mezi které patří schopnost zabíjet patogenní bakterie a zpomalit jejich růst.

Proto tradiční léčitelé užívají přípravek Kombucha k léčbě infekcí houbovými nehty.

Kombucha lze použít dvěma oblíbenými způsoby: otřením a aplikací komprese.

Vtírání Osvoboďte z filmů malý kus čajové houby a brouste do stavu kaše. Měl by být nanesen do hřebíku, který je postižen houbou, 2-3 krát denně.

Komprimuje. Oddělte jednu vrstvu od Kombuchy, namočte ji ve vodě. Na tuto přípravu pro aplikaci komprese je hotové. Ve večerních hodinách by se měla na hřebík aplikovat houba, nalepit celofán na něj a položit 2-3 ponožky, aby nedošlo k znečištění ložního prádla. Bolest vznikající v prvních několika postupech, kvůli ozdravění, stojí za to.

Ráno se komprese odstraní, nohy se omyjí teplou vodou a poté pokračují k odstranění mrtvých částí nehtů. Poškozený povrch je rozmazaný silným roztokem manganistanu draselného nebo brilantně zeleného. Léčba nehtové houby s přípravkem Kombucha trvá 3-7 dní a další 1-2 dny na profylaktické účely.

A ano, podle oficiální medicíny je účinnost tohoto nástroje sporná.

Síran měďnatý

Sulfátové přísady používané při léčení infekčních onemocnění a při léčbě nehtů na nohou. Často je léčba nehtové houby pomocí síranu měďnatého kombinována s léky.

Existují dvě možnosti použití síranu měďnatého:

1. Roztok síranu měďnatého. Připravte si to takto: v 1 l. vařená voda rozpustí 1 lžičku. vitriol. Jedná se o koncentrované roztoky, proto je třeba je před použitím ředit – 1 lžíci roztoku v 1,5 litru vody.

 • Voda pro vanu je vytápěna (měla by být teplá)
 • Přidejte požadované množství roztoku.
 • Ponořte nohy do lázně 10-15 minut.
 • Zpracujte nehty s prostředky předepsanými lékařem.

2 Masti. Síran měďnatý (1 lžička) se ohřeje v pánvi, dokud se nezmění barva – měla by být bílá nebo šedá. Pak jsme míchali i na 1 lžičku. žlutý síranový prášek, dehet (nebo husitý tuk). Všechny součásti jsou smíchány a ohřívány. Výsledná masť se aplikuje na špatné nehty.

Birch dehet a dehtové mýdlo

Birch deht – produkt získaný sušením destilace březové kůry. Je úspěšně používán jako antiseptický a protizánětlivý prostředek. Léčba nehtové houby s březovým dechem je také účinná, protože dokonale zjemňuje nadrženou pleť. Lidští léčitelé navrhují mazání pokožky čistým březovým dechem, stejně jako směs připravená na bázi dehtu a rozrušená.

Na předem ošetřených nožičkách se aplikuje přírodní březový dehet: jsou páře v mýdlové lázni (15 minut), po které odříznou hřebíky postižené houbou a odstraní mrtvou pokožku od nohou. Interdigitální oblasti jsou osušeny a břidlicový dehet se na postižené oblasti otírá bavlněným tamponem.

Po dobu 1,5 hodiny byste se neměli pohybovat a položit boty na cokoli. Masť by měla být vstřebávána do pokožky, pokud je vzduch povolen. Pak jsou ponožky z přírodních materiálů položeny na nohy. Po 2-3 dnech umyjte nohy studenou vodou a mýdlem a zopakujte postup znovu. Během léčby lze ošetřit dechtem z březového dřeva a vložkami.

Léčba nehtové houby s dehtem je možná také s masti. Pro jeho přípravu byste měli užívat jakoukoli tukovou bázi (např. Dětský krém nebo vnitřní tuk) a přidávat do ní dehet. Na začátku léčby by jeho koncentrace neměla překročit 5%. Následně můžete použít až 15-20% dehtu.

Někteří dávají přednost používání síranového dehtového mastí. Skládá se ze 3 částí dehtu, 2 dílů síry v prášku a 10 dílů tukové báze. Tyto komponenty se předehřívají a smíchají, dokud nejsou jednotné. Tato masť se aplikuje na hřebík a nalepí se na něj.

Nejpohodlnější způsob, jak používat mluvčí. Skládá se z glycerinu a dehtu v 50 ml a 70 ml. alkoholu. Přísady jsou smíchány v tmavé misce a několikrát denně potírají postižené nehty.

Asi 10% březového dehtu je obsaženo v dehtovém mýdle. Ano, je to nepříjemné, ale pokožka je dobře dezinfikována a rychle obnovena. Zde je několik možností použití mýdla z dehtu.

Možnost 1. Lázní pro nohy. Tar tar strouhaný, měřit 2 lžíce. Toto množství se uvede do úplného rozpuštění v 2 litrech horké vody a pak se ponoří do roztoku nohou po dobu 15-20 minut.

Možnost 2. 1 polévková lžíce. mýdlo mírně zředěné vodou, přidejte 2 lžičky. sóda a aktivně se rozmíchá. Výsledná směs se třese do postiženého nehtu. Dělejte to jednou za den tvrdým zubním kartáčem.

Možnost 3. Hřebíky jsou důkladně mýdlovány dehtovým mýdlem a hřebíky jsou posypány jedlou solí přes pěnu. Prsty a nohy zabalené obvazem z estetických důvodů. Dopoledne odstraňte bandáž a umyjte nohy teplou vodou. Předpokládá se, že za týden by houba měla ustoupit.

Mořská a stolní sůl

Stolová sůl dezinfikuje patogenní mikroflóru a moře pomáhá zmírňovat nehty a působí jako antiseptikum.

Nejde o léčbu, ale o adjuvantní léčbu.

 • Sůl a soda by měly být rozpuštěny ve studené vodě. Složky se odebírají v lžíci. Session – 10 minut, po kterém se nohy umyjí teplou vodou.
 • Koupelová sůl a ocot se vyrábí každý den. Roztok je vyroben ze 100 gramů. sůl (moře nebo sůl), 4 litry vody a 4 polévkové lžíce. ocet.
 • Účinnou metodou je aplikace soli na postižené nehtové desky smíchané s drcenou mátou.
 • Bavlněný tampón ponořený do roztoku koncentrované mořské soli (lžíce soli ve sklenici vody) se nanáší na hřebík pár minut. Na konci procedury se nohy promyjí sodnou vodou. Průběh léčby je 10 dní, zatímco pálení a svědění jsou považovány za normální.
 • Koupel s mořskou solí a esenciálními oleji se vyrábí také po dobu 10 dnů. Musí zaplnit nádrž teplou vodou rychlostí 1 l. voda 1,5 lžíce. míchat, dokud se zcela nerozpustí soli krystalů a přidá se v množství 1 litr. voda nebo 1 lžička. éterický olej nebo 1 lžička citronem nebo 0,25 ml. jod. Kurz se provádí jednou denně po dobu 10 dní v řadě, poté po 2-3 dny.
 • Zahájena houba nehtů ošetřená česnekovou vodou. Pro jeho přípravu ve sklenici vody rozpusťte lžíci soli a drceného česneku. Po úplném ochlazení roztoku se zfiltruje a přidá se další 4 polévkové lžíce. sůl. Cesnakové léze se léčí dvakrát denně.
 • Do misky se nalil balík soli, ponořil se do vody a protřel se solí. Poté je suchá sůl mokrá, zbytky jsou otřásány štětcem.

Ocet: jablko, víno a esenciální esence

Huba zemře v kyselém prostředí. To je důvod, proč je ocet velmi oblíbený u těch, kteří se chtějí zbavit houbových infekcí nehtů. Léčba nehtové houby s kyselinou octovou může pomoci i v obzvláště pokročilých případech. Ale musíte se připravit na dlouhou léčbu a případné popáleniny.

Nejjednodušší způsob, jak používat ocot, je namočit si nehty, položit na husté ponožky z přírodního materiálu a jít do postele. Můžete rovnoměrně promíchat jód a 9% ocot a namazat výsledný roztok na nehty a nohy.

Jako každá silná kyselina, ocot zabíjí houbu. A jako každá kyselina může způsobit popáleniny. Než začnete s touto léčbou, zeptejte se sami sebe, proč není možné koupit lékárnu místo octu?

Koupelna pro nohy

Komponenty: miska s vodou, 250 ml. ocet (stolní nebo jablečné). Princip léčby a doba trvání: voda je ohřátá, nalijte ocet, spodní nohy a vznášejte se před spaním 10-15 minut. Uvolněte nohy bez opláchnutí a aplikujte antifungální přípravky předepsané lékařem. Proveďte tyto lázně každé 2 dny.

Lotion s octem

Složení: Ocet 9%. Princip léčby a trvání: navlhčete vatový tampón do octu, vytlačte ho a připevněte ho k hřebíku postiženého houbou. Tampon by neměl vyčnívat za hranice hřebíku. Upevněte bavlněný tampon s lepicí páskou a položte ponožku. Průběh léčby je 7 dní, 1 sezení denně, poté 2 až 3 dny.

Komponenty: 2 polévkové lžíce. esence, 3 kuřecí bílkoviny (alternativa – 1 polévková lžíce glycerinu), 2 polévkové lžíce. vodka. Princip léčby a trvání: roztok je navlhčen gázovým nebo bavlněným tamponem, který se pak na postiženou nehtovou destičku aplikuje po dobu 15 minut. Průběh léčby je 6-12 měsíců, postup je každý den.

Složení: rostlinný olej, jablečný mošt ve stejném poměru. Princip léčby a doba trvání: tamponový tampon se zvlhčí roztokem, který je pro pohodlí fixován sadrou. Použijte, dokud nehrozí nový necht.

Komponenty: 2 polévkové lžíce. lžíce 70% octa, 1 polévková lžíce. dimethyl ftalát, 1 polévková lžíce. glycerin, 1 polévková lžička. olivový olej. Princip léčby a trvání: po důkladném promíchání složek je masť připravena k použití. Měl by být aplikován jednou denně na desku na nehty masážními pohyby (můžete použít bavlněný tampón). Dále se položí plastová taška a ponožky. Ráno umyjte nohy mýdlem v teplé vodě.

Celandine – rostlina jedovatý, ale pokud je používáte v přiměřených množstvích, můžete se rychle vyrovnat s houbou nehtů, a to i v zanedbaných případech. Bylinných terapeutů se doporučuje používat jak želatinu, tak i léčivé koupele, masti a tinktury, aby bojovaly proti houbám. Zde je několik možností jejich přípravy.

Celandinová šťáva

Čerstvý celandin prochází masovou mlýnkou a z výsledné buničiny se vytlačuje šťáva (to se děje přes 3-4 vrstvy gázy). Mělo by to být asi 200 ml. šťáva. Je kombinován s 200 ml. 70% alkoholu a trvá 24 hodin. Připravená šťáva se používá k mazání postižených nehtů, ale ošetření se provádí až po 10minutovém páření nohou a úplném vyschnutí. Provést 3-4 procedury denně. Léčba se provádí vždy, dokud nehrozí zdravý nehet.

Lázní pro nohy

V lázni pro nohy přidejte infuze kolandinu. Připravte si to takto: v litru vařené vody vařeno 15-20 minut 100 gramů. sušený celandin. Po filtrování je infuzní roztok připraven k použití. V lázni se infuze a voda nalije v poměru 1: 1. Trvá 15-25 minut, než stoupají nohy.

Složení masti kromě 5 kapek šťávy z celandinu obsahuje 4 polévkové lžíce. vařená studená voda, 2 kapky šťávy z oregana a 2 kapky tinktury z nektarinky. Složky se smíchají a výsledná masť je zpracována hřebíky postiženými houbou, 3 ošetření denně.

Tinktura kolínku

Žloutek z houby nehtů ve formě alkoholové tinktury se používá velmi opatrně. Pro přípravu tinktury bude třeba vodka a bylinkové rostliny v poměru 2: 1. Přípravek je podáván infuze po dobu 12 dní a poté je používán k léčbě. Za to stojí 5 kapek, postupně se zvyšuje jejich počet na 20.

Celandinový olej

Můžete si ji koupit v lékárně nebo si vařit. Pokud budete postupovat složitější cestou, postupujte podle schématu. Suchý rostlina, vložte do skleněné nádoby, nalijte nějaký olej (například slunečnice, mandle, broskev). Mělo by se zvednout nad trávou o 2-3 cm (pamatujte na číslo). Hodinová směs by měla stát v teple a pak celý týden v chladném a tmavém místě. Po 7 dnech přidávejte stejné množství oleje. Nyní je připraven k použití.

Vyparujte nohy, upravte peroxidem, ošetřete nehty (odstraňte postižené desky, odřízněte okraje) a místně naneste olej z rostliny. Kurz je až do úplného zotavení.

Zde jsou některé soda-založené recepty:

Mýdlo a sody

Nemohou zcela nahradit farmakoterapii. Jejich hlavní výhodou je změkčení nadržených vrstev, které brání vnikání mastí a krémů pod hřebík. Komponenty pro 7-10 litrů vody:

 • 3 polévkové lžíce. soda
 • 3 polévkové lžíce. strouhané mýdlo (domácí nebo dehtové)

Složky jsou důkladně smíchány (dokud se mýdlo a soda nerozpustí) a pak se nohy vznášejí 15-20 minut. Procedura končí řezáním nehtů, očistěním postižených oblastí, aplikací antifungálních činidel na vysušené nehty a nohy. Kurz je postup za 3-4 dny.

Je třeba říci, že soda se používá k doupání v intimní houbě, protože dobře se vyrovná s houbami rodu Candida na sliznici. Jeho použití pro léčbu nehtů zůstává velkou otázkou.

Soda pasta

Požadované množství sody zředěné vodou do husté suspenze. Důkladně promíchejte, dokud nejsou hladké Sodná pasta se nanese na nehtovou vrstvu o stejné tloušťce. Na vrcholu kapičky sódy je několik kapek citronové šťávy. Výsledkem bude mírné brnění a tvorba charakteristických bublin. Po pěti minutách je pasta odstraněna vyplachováním nohou teplou vodou a mýdlem.

Léčba nehtové houby se sodou musí být kombinována s léčbou antifungálními mastimi.

Peroxid vodíku jako oblíbená metoda

Tento nástroj dezinfikuje postižený nehet a změkčuje ho. Tato léčba dovoluje jiným lékům proniknout do nechtěné destičky neomezeně hluboko. Pokud nepoužíváte peroxid při ošetřování chodidla nebo při řezání nehtů, můžete přinést ještě více infekcí.

Ze všech uvedených metod je peroxidová léčba možná jedinou vhodnou cestou k dosažení výsledku.

Uvádíme nejpopulárnější lidové způsoby použití peroxidu vodíku.

Bavlněné podložky

Pomáhá zmírnit nehty před léčbou antifungálními léky. Po napařování naneste na hubu postiženou houbou vatovou bavlnu namočenou v peroxidu vodíku. Postup se opakuje dvakrát denně po dobu 3-4 týdnů.

Peroxidové koupele

Vytvořte vodný roztok s 3% peroxidem vodíku a vložte do něj nohy po dobu 2 minut. Na konci postupu jsou nehtové desky rozmražené vodou a peroxidem.

Odhalte “léčitele”

Na youtube je video, kde autor tvrdí, že vyléčil houbu peroxidem. Ale:

1. Autor se odvolává na slova určitého “profesora” Neumyvakina, který říká (cituje): “atomový kyslík zabíjí onkocelulární buňky a normální buňky se rozvíjejí a žijí” – ano, přemýšlí o Nobelovu cenu, dámy a pánové! Lékaři po celém světě bojují proti rakovině po mnoho desetiletí, ale ukazuje se, že vše je tak jednoduché!

2. Autor strávil celý postup několik měsíců, upřímně konstatoval, že je bolestivý a nepříjemný, a peroxid, dokonce i 3%, se vyhýbá pokožce. Neexistují žádné otázky ohledně trvání léčby, pokud jste založili své nehty, pak je musíte rozmazat, dokud se nové nezvýší, protože nohy mohou trvat rok a půl. Existuje však ještě jedna otázka: Proč to, když můžete, namísto peroxidu, koupit roztok klotrimazolu pro stejnou lékárnu za 200 rublů a provádět mnohem méně bolestivé procedury?

Obecně, škoda na zdraví.

Cibule, česnek, citrón

Cibule, česnek a citrón – rostliny s nejširším antimikrobiálním účinkem.

 1. Cibulový olej. 2 polévková lžíce. cibule loupání a 3 polévkové lžíce. rostlinný olej spojit, trvat 3 týdny (občas otřesy). Léze postižené olejem 3 až 4krát denně.
 2. Cibulová tinktury. 4 polévková lžíce. cibulová kůra (mletá) infuzovaná ve 200 ml. Vodka 10-14 dní v úplné tmě a chlad. Hřebíky se ošetřují tinktorem 3-4krát denně.
 3. Česnekový roztok. Voda, česneková šťáva a alkohol se užívají v poměru 10: 1: 1. Roztok se otřese a aplikuje se na nehty 2-3x denně. Roztok uchovávejte v chladničce.
 4. Lemonová komprese. Léčba nehtové houby s citrónem je překrytí na hřebík z drceného citronu (1/4 je dostatečné) vařené v lázni (1 1/4 je dost) a 1 lžička. rostlinný olej. Směs je pokryta pergamenovým papírem a vlněná ponožka je položena na vrchol. Opakujte každý den po dobu 2 týdnů. Upozornění: může být použito pouze za nepřítomnosti purulentního výboje.

Konečně, pro dokončení obrázku, poslouchejte slavné lékaře, o tom, zda používat lidové prostředky:

Leave a Reply