Tradiční metody léčby houbové hlavy

Posted by

Obsah:

Lidové návyky pro houby

Houba na kůži je obtížně léčitelná. Lékaři doporučují použití komplexní terapie, nejen léků, ale i tradičních metod léčby houb. Lékař musí předepsat tradiční lék, který je doplněn o přijatelné prostředky tradiční medicíny. Tak, jak zacházet s houbou, jak se zbavit infekce, která metoda je nejúčinnější?

Poznáváme vzhled houby u lidí

Léčba mykózy s lidovými léky by měla být prováděna v kombinaci s léky, protože existuje mnoho typů hub. Mykotický patogen je často přítomen nejen na kůži, ale také uvnitř těla.

Léčba lidovými léky pomáhá zmírnit celkový zdravotní stav pacienta, zmírnit časté příznaky onemocnění: pálení, svědění, podráždění.

Houba na těle, v závislosti na místě jeho lokalizace je rozdělena do takových forem, jako jsou:

  • boční – porážka nehtové desky začíná po stranách;
  • distální – poškození hřebíku se rozvíjí na volném okraji;
  • celková – houbová infekce celého nehtu;
  • proximální – patologické změny v zadní části polštáře nehtové destičky.

Ačkoli mykóza je léčena léky, lidové léky na houbu nejsou méně účinné.

Správným a pravidelným používáním se dosáhne viditelného výsledku do dvou týdnů.

Použití tradiční medicíny

Léčba houbových lidových léků nabízí širokou škálu účinných receptů, které lze připravit doma. Každý nástroj pomáhá v jednotlivých případech, neexistuje žádná univerzální kompozice, která by dokázala vyléčit houbovou infekci u každé osoby. Než se zbavíte houby, doporučujeme, abyste byli připraveni na dlouhou léčbu, která trvá několik měsíců. Hlavní věcí je najít účinný prostředek proti mykóze, který bude vhodný v konkrétním případě.

Hnilobná léze se může pohybovat od nehtové desky k chodidlu, takže integrovaný přístup je v tomto případě prostě nepostradatelný. Při ošetření postižené plochy se doporučuje zachytit zdravé oblasti pokožky, které se nacházejí v blízkosti.

Zmrzlé léky

Zajímá vás, jak se zbavit plísně, je třeba věnovat pozornost všem známým jód. Takový lidový lék na mykózu by měl být používán po dobu tří týdnů, dvakrát denně. První pozitivní výsledky léčby jsou již patrné během týdne po použití jódu blíží funkce zotavení jsou považovány za bolestné a mírné pálení kolem nehtové ploténky.

Léčba kožní houby s lidovými léky je možná za použití peroxidu vodíku. Dušená nehtová ploténka doporučuje zábal bavlna pad, navlhčené s peroxidem vodíku kompresní opakovat dvakrát denně. Toto ošetření vede k změkčení tvrdého nehtu, který se pak snadno odstraní.

Zajímá vás, jak zacházet s plísní, je nutné věnovat pozornost tomu, nosní kapky Pinosol, s částí thymolu, eukalyptus, máta peprná a borovicový olej. Práškové tablety Metronidozolu se nanesou přes noc na postižený nehet. Olej z čajovníku je považován za dobrý domácí prostředek.

Propolis a soda

Terapie houby doma je možná s použitím různých léčebných receptů, které mají ve své sóji složení. Zde je nejjednodušší: hřebíky a kůže by měly být nejprve dobře oprášeny v horkém roztoku sody (jedna lžíce sody na tři litry vody). Poté jsou zasažené oblasti mastěny rostlinným esenciálním olejem.

Denně se doporučuje mazat oblasti s houbovou infekcí 20% roztokem propolisu, který je infuzován alkoholem.

Další dobrý nástroj: Smíchejte 100 ml alkoholu s 10 gramy propolisu. Udělejte si dušenou lázeň na bázi manganistanu draselného, ​​suché nohy dobře, pak namažte složení propolisu v postižené oblasti a obvaz. Aplikujte přípravek na horní část desky nehtu postiženou houbou. Doporučuje se měnit obvaz každý druhý den, první zřetelný výsledek se objeví po týdnu.

Kombucha

Mluvit o tom, jak léčit plísně, lidová medicína doporučuje používat pro tento účel Kombucha. Před spaním, aby postižené oblasti nehtu nebo kůže se aplikuje malý kousek houby upevněte ji pomocí náplastí nebo obvazem. Tento postup je třeba provádět pravidelně. Po léčbě se deformovaný a zhutněný nehet stává zdravým.

Česnek a cibule

Folk remedy pro houby kůže zahrnují česnek a cibuli. Nehtová ploténka, plísňová infekce je vhodné zpracovat denně čerstvý džus cibule.

Česneková šťáva, lékařský 90-stupňový alkohol a čistá voda se smíchají ve stejném množství. Výsledné složení postižených oblastí se ošetří dvakrát denně.

Do mletého česneku se přidává máslo. Výsledná kompozice by měla být aplikována přes noc v postižené oblasti. Zkomponujte bandáž zhora.

Rozpusťte lžičku soli v litru vody, přidejte hřebíček nakrájeného česneku. Kompozici použijte jako kompresi. Jíst česnek a cibule pomáhá v boji proti houbové infekci zevnitř.

Dobrým nástrojem zaměřeným na odstranění kožních infekcí je běžný stolní křen. Kořen této rostliny je smetán na strouhátku nebo prošel masovou mletí. Můžete použít již drcený křen, prodávaný v obchodě. Doporučuje se, aby byla kompozice aplikována na předparenou nohu na suchém povrchu. Na horní část komprese se používá gázová bandáž. Nechte takový kompresní přípravek doporučen pro celou noc.

Léčení houby dechtem

Lidová moudrost dokáže drogu vyloučit z jakékoliv látky. Tradiční ošetření houby zahrnuje použití březového dehtu. Jeho použití umožňuje produkovat účinný účinek v přítomnosti houbové infekce v oblasti nohy. Pacient si musí namočit nohy mýdlem, těsně před spaním. Doporučuje se, aby to bylo provedeno pouze na nohou, která byla předem vypařena v roztoku mýdla. Vezměte si tuto koupel asi 15-20 minut.

Spousta kalené kůže by měla být odstraněna pomocí speciálního brusného pilníku nebo jednoduché pemzy vytvořené pro tento účel. Další je zpracování změkčené nehtové destičky, nohy by měly být otřeny suchým, včetně mezery mezi prsty. Nohy mazané nožním krémem.

Poté, co byly připraveny nohy pro postup, bříza dehtu aplikován na nehtové ploténky, intervaly mezi prsty, přítomnost trhlin na prstech na nich. Vedle dali nohy na list pergamenu nebo obyčejný papír a sedět v této pozici po dobu asi 1,5 hodiny. Na konci procedury bintovym nebo nehty se otřela bavlněným tampónem, ponožku nosí z přírodních vláken (například, bavlna). Ponožka se nedoporučuje vzlétnout po dobu dvou dnů.

Po dvou dnech se nohy opláchnou studenou čistou vodou pomocí mycího prostředku a osušte je. Doporučuje se postup opakovat jednou týdně až do úplného vynechání všech projevů houbové infekce.

Pro ošetření použitého dehtového mýdla, které může odstranit houbovou infekci. S jeho pomocí je hřebík postižen postiženou houbou, která je dále ponořena do stolní soli a je po celé noci obvažena.

Jablečný ocetový ocot

Recepty z jablečného octa jsou k dispozici pro široké použití. Tři jednoduché a účinné:

  1. Přidejte tři litry vody, abyste přidali litr jablečného octa a některého manganistanu draselného. Držte takovou lázeň po dobu 15 minut, poté utřete. Opakujte postup sedm dní v týdnu každý den.
  2. Složení čajové lžičky jablečného octa, 10 g medu a 30 gramů esenciální olej Promíchejte a dát na tři dny v chladničce. Namažte postižené oblasti houbou až do úplného zotavení.
  3. Jeden balíček lékárenského kandidinu na litr 9% octa. Čím více času je lék podáván, tím vyšší bude jeho účinek. Po infuzi je filtrována, přidá se 3-5 lžící soli. Prostředek k použití jako pětiminutová koupel jednou nebo dvakrát denně.

Používání chemikálií

Mezi způsoby léčby plísňových infekcí na nehtové desce patří použití chloru bělící (Ace, Whiteness). Tampon nebo bavlněný tampon namočený v bělení by měl být denně ošetřen. Chlór může mít agresivní účinek na houbové bakterie a dobře se vyrovná s tímto problémem.

Doporučuje se léčit mykózu nehtové desky síranem měďnatým. Doporučuje se používat jako roztok pro koupání (jedna čajová lžička vitriolu na litr vody) s trváním 10-15 minut. Po koupeli se na postiženou kůži aplikuje antifungální masť.

Některé léky, které umožňují zbavit se houbových infekcí po dobu jednoho měsíce, byly vypůjčeny z veterinární medicíny. Pro zvířata je používán silný antiparazitární, dezinfekční, antiseptický přípravek Creolin. Lék se dobře vyrovná s léčbou mykotických infekcí u lidí.

Znamená to, že postižené oblasti je nutné mazat po dobu dvou až tří měsíců, dokud se na místo nemocného nehtu nenarodí zdravý. Musíte pečlivě sledovat, zda se lék nedostává na kůži, aby nedošlo k podráždění.

Když vidíte první příznaky, houba na kůži, okamžitě se poraďte s dermatologem. Čím dříve je léčba zahájena, tím dříve se můžete zbavit houby.

Lidová léčba houby.

Osoba může dostat houbové onemocnění tím, že kontaktuje nemocnou osobu nebo zvíře. Infekce se objevuje prostřednictvím objektů, které používají lidé s onemocněním houb. Například prostřednictvím hřebenů, bot, oblečení. Proto je houba obvykle postižena kůže nohou, dlaní a dalších míst, které jsou v kontaktu s infikovanými předměty. Velmi často – nehty a pokožku hlavy.

PŘÍZNAKY houbových onemocnění
Mykotické onemocnění pokožky dávají mnoho nepříjemností. Silná svrbivost narušuje a všechno nevypadá esteticky. Manifestace mykózy obvykle začínají malými bublinami nebo skvrnami o velikosti hrachu. Postupně se postižená oblast zvyšuje. Někdy se houba šíří téměř do celé dlaně nebo nohy. Když zachytí chlupatý povrch kůže, začne se odloupat. Vlasy se stanou křehkými, může se spadnout.
Houba často postihuje nehty. V tomto případě se na okraji nehtu objevuje žlutý pruh nebo bodka. Časem se hřebík zesiluje, čím dál více barev se mění, stává se šedožlutou. Křehkost desky nehtů se zvyšuje. U některých lidí trvá onemocnění mnoho let, což vede k úplnému zničení hřebíku.

Jak se zbavit houby nehtů

Plovoucí nohy nebo ruce v teplé vodě po dobu 5-10 minut, přidáním 1 lžičky vody. sůl a sodu ve 2-3 litrech vody. Poté, přímo na postižený nehet, stlačte šťávu z citronového klínu, některé šťávy padnou na nehty a některé na kůži kolem. Pak ihned posypte sódu nahoře (0,5 dess. L.). Tato směs na nehtu začne pěnu, takže se všechno ukázalo! Opakujte tento postup s každým hřebíkem. Po dokončení postupu udržujte nohy ve vzduchu po dobu 3-4 minut. a dát na čisté ponožky. O den později zopakujte. A tak 4 krát, pak 1 týdenní přestávku a opakujte proceduru. Po 1-1,5 měsících od houby nezůstane stopa.

Když mohou léky proti houbám léčit tento recept:

V jedné lžíci sódy pečení přidáme trochu teplé vody a mícháme, dokud se nedosáhne pasty. Vláknit tuto pastu na postiženou kůži, držet po dobu 10 – 15 minut, důkladně opláchnout a vysušit kůži. Po tomto postupu posijte postiženou oblast kukuřičnou moukou nebo škrobem. Tímto způsobem může být houba vyléčena docela rychle.

Celandine zachází s velkou houbou

Když houba na pokožce a nehty potřebuje mazat postižené oblasti co nejčastěji s čerstvým džusem rostliny.

Lofant z houby

Když houba na nohách pomáhá rostlině lofant, ve své vývaru potřebujete strhnout nohy. V smaltované nádobě vařte 3 litry vody a nalijte 2 lžíce. lžíce trávy, práškové. Vroucíme minutu za mírného tepla a vylijeme vývar do bazénu. Jako trochu chladné, stoupat nohy. Procedura se provádí několikrát, dokud kůže mezi prsty přestane svědění.

Domácí omáčka pro houby

Z houby na pokožce pomáhá následující recept: Vezměte kuřecí vejce a vložte do skleněné nádoby. Nalijte ji 75% octovou esenci a vložte do tmavého místa. Po 2-3 dnech se skořápka rozpustí. Odstraňte film z plechovky, odložte ji a přidejte 1 lžičku. máslo, promícháme a znovu dáváme na tmavé místo po celý den. Výsledná mast namazat postiženou kůži ráno a večer. 5-7 postupy stačí na to, aby houba ustoupila.

Recepty z houby na prsty:

Nasypte nohy do umyvadla vodou, ve které je 1 polévková lžíce. l soda a 1 polévková lžíce. l sůl. Držte se několik minut. Potom omyjte nohy čistou vodou. Spát v ponožkách namočených ve vinném octě.
Sušené listy mátajte na prášek, mícháme prášek se solí a tuto směs mezi postiženými prsty naneste 1 hodinu 1-2 krát denně, dokud nezmizí houba.

Indická cibule zabije houbu

Když se objeví houba nehtů, nakrájejte každý den kus kousky domácí indické cibule a namažte postiženou oblast, snažte se nepadnout na kůži, abyste se vyhnuli popálení. Houba postupně zmizí.

Efektivní folk remedy pro houby

Z houby na kůži koupit v lékárně láhev glycerinu a nalijte polovinu prostředků. Přidejte 70% jedlé kyseliny octové na počáteční objem. Uzavřete kork, několikrát protřepejte – lék je připraven. Omyjte postiženou oblast mýdlem, osušte a namažte vatou namočenou v výsledném roztoku a nechte vyschnout. Proveďte proceduru ráno a večer. až do úplného uzdravení.

Léčba a prevence houbových onemocnění

Plísňová infekce (mykóza) není jen kosmetická vada kůže a nehtů, jak si to někteří lidé myslí. Je důležité si uvědomit, že houba vstoupí do těla skrz kůži a pak může ovlivnit vnitřní orgány. Léčba by proto měla být komplexní. Nejsou nutné pouze externí, ale i vnitřní prostředky. Léky předepsané lékařem.
Hlavní věc je, že všechny postupy jsou denní, systematické. Léčení musí být dlouhé a tvrdé. Tyto zásady je nutno dodržovat při užívání obou léků a tradičních metod.
Zahrňte do stravy produkty, které mají antifungální vlastnosti. Například cibule, česnek, zeleninové šťávy. Můžete smíchat 3 díly mrkvové šťávy a 2 části šťávy, které jsem špenát. Pijte směs 0,5 sklenky 3x denně za hodinu před jídlem. Také vejděte směs 3 dílů mrkvové šťávy s 1 dílkou řepy a 1 díl okurek.
Jak si pamatujete, na horké a vlhké pokožce se houba cítí velmi dobře. Kůže proto musí dýchat. Nepoužívejte těsné oblečení a boty, odstraňte umělé látky, které neumožňují vzduch. V přírodě jděte bosý a je zvláště užitečné to udělat, když padne rosa. Brzy ráno po dobu 30 minut, procházka na mokré trávě, a pak nechat kůži suché, nezasychte.
Použijte pouze individuální hřebeny, ručníky, pantofle v bazénech a saunách. Abyste se znovu neinfikovali, zpracujte všechny boty doma s octem a vždy důkladně vysajte. Pro hosty si nechte samostatné pantofle, nepoužívejte je sami. Důkladně omyjte hřebeny a pantofle pro bazén a opláchněte je vařící vodou.

Metody lidové houbové léčby

S houbou nohou po sprchování udělejte lahvičky s odvar z bylinkového pelíše. Pro toto 4 lžíce. l rozdrcené suroviny, nalijte 6 šálků vody a vařte po dobu 3-5 minut. Poté následuje vývar a páru v něm po dobu 30 minut. Několikrát denně se stejným vývarem můžete na postižených místech dodat lotiony.
• Vezměte čerstvé rowanové listy, libru, připojte k postižené oblasti a zajistěte obvazem. Změňte obvaz denně.
• Nalijte 0,5 sklenky alkoholu o 1 polévce. l společné lila květiny
a nechte vařit 10-15 dní. Namažte tinkturu nemocné pokožky.
• S mykózní kůží namočte 2-3x denně s 20-30% alkoholovým roztokem propolisu.
S houbou na hřebících rukou vařte silnou kávu a několikrát spustíte ruce do vývaru, aniž byste agitovali sediment.

Zahradní ředkvičky proti houbám

Zasekněte zelené listy ředkvičky, osušte je a rozemlejte na mouku. Máte účinný prášek z houbových onemocnění pokožky, zejména na nohou. Pokud pravidelně ráno a večer posypete postižené místa práškem z vrcholků ředkvičky, houba se rychle ustoupí. Pro jednoduchost můžete jednoduše nalít prášek v bavlněných ponožkách a vyčistit každé ráno, dokud houba nezmizí.

Houba mezi prsty

■ Míchat 2 lžíce. drcené bylinky peprná s 1 polévkou lžíce. hrubá sůl a uklizené přes noc na břiše.
■ Beat 1 lbsp. octová esence a čerstvé kuřecí vejce, přidejte 1 lžičku. 5% tinktury jódu, promícháme. Vtírejte do postižené kůže nohou mezi prsty, prsty a nehty. Omotávejte plasty a používejte teplé ponožky (rukavice). Udržujte kompresi 10-12 hodin. Opakujte až do obnovení.
■ 200 g cibulové kůry nalijte 0,5 litru vodky, trvají deset dní, napněte a namažte zapálená místa. Nebo v noci namažte opálky s 2% roztokem novokainu, nechte vyschnout a aplikujte šťávu z aloe.
■ Směs 1 pol. nitrofungin, 5% tinktury jodu, česneku a octu. Umyjte si hřebíky ráno a večer, dříve je vařte v horké vodě a odstraňte uvolněné nehty.

Lidové návyky pro houby

• S interdigitální houbou: 2 lžíce. Lžíce máty peprná, 1 polévková lžíce. smíchejte lžíci velké stolní soli a přes noc ji opravte do problémových oblastí.
• Houba v ústech je ošetřena aluminiem (čistý hliníkový prášek (1 hod. Lžíce prášku, nalijte 1 šálek vařené teplé vody, promíchejte a opláchněte ústa 3-4 krát denně).
• V případě houbové infekce nohou: 1 polévková lžička. Lžíce mrkvové šťávy, 1 polévková lžička. Lžíce 25% octové esence míchá a namažuje bolest 2 krát denně.
• Z houby na rukou a poznámkách můžete uložit tento recept: vařit silnou přírodní kávy, napněte do misky a ponořte do něj 15 minut nohy postižené houbou. Nebo použijte stolní ocot, zředěním ho teplou vodou 1: 4, stejným řešením mohou být poněkud ponořené ponožky a jít do postele.
• Vyčistěte si všechny nehty s česnekem před spaním. Ráno utírejte bavlněným tampónem namočeným v octě.
200 g cibulové kůry nalijte 0,5 litru vodky, trvá 10 dní, napněte a namažte zaplevečky.
• Houba mezi prsty: v noci, namažte roztokem novokainu o 2%, nechte je vyschnout a namočte čerstvou šťávou z aloe.
• Vezměte lázně mořské soli dvakrát týdně po dobu 40 minut a namažte nechtěné nehty čerstvým džusem 3 měsíce denně po dobu 3 měsíců za sebou.

Kávová lázeň z houby

Vezměte 5 st. l mletou kávu, nalijte 1 litr vroucí vody. Jakmile se infúze trochu ochladí, stáhněte nohy a držte ji 30 minut. Poté, aniž si otřete nohy, položte bavlněné ponožky a jděte do postele. Ráno opláchněte nohy studenou vodou. Po měsících takových postupů zapomenete na tento problém.

Prostředek, pomocí kterého se můžete zbavit houbových onemocnění nehtů.

V lékárně je nutné koupit esenciální oleje z tymiánu, čajového stromu a kafru ve láhve o stejném objemu (například 50 ml). Smíchejte je a přetévejte do větší bubliny. Dobře otřeseš všechno. Pro pohodlnější použití můžete do injekční lahvičky nalít trochu oleje pipetou. Aplikujte 2 kapky ráno a večer na postižené nohy a pečlivě otřete olej do postižené nehtové plotny. Velmi dobře před mazacími oleji držte prsty v horké vodě a pak ošetřete nehty peroxidem vodíku. Poté proveďte zpracování oleje. Každé ráno odlupujte vrstvení. A za měsíc nebo dva bude růst nový hřebík bez houbové vrstvy.

Leave a Reply