Tradiční metody léčby houbových nákaz

Posted by

Obsah:

Houba nohou – lidová léčba

Houba nohou, onemocnění, které je velmi snadné chytit, ale na podzim je pro něj těžké zbavit se. Farmaceutické přípravky ve většině případů představují pouze zklamání. Prevalence této choroby však vedla k tomu, že existuje mnoho receptů na tradiční medicínu, které zcela účinně odstraňují neustálé svědění a nepříjemné příznaky.

Naši předkové považovali za velmi užitečné chodit naboso co nejvíce. Zejména terapeutický účinek má ranní rosa. Bylinkové rostliny jsou známé díky svým vlastnostem pro léčbu téměř všech kožních onemocnění, včetně hub.

Šťáva z této rostliny může namazat postižené nehty. Na základě celandinu se můžete vydat na lázně. Tráva, můžete a čerstvé, nalít vroucí vodu a ochladit na pokojovou teplotu, hover nohy v ní. Exfoliace nehtové plotny, praskliny mezi prsty, svědění a pálení naznačují přítomnost houby.

Tuto chorobu lze ošetřit pomocí kávy. Čerstvě mletý přírodní nápoj se nalije do vroucí vody. U jednoho litru vody musíte mít nejméně 5 polévkových lžic kávy. Nohy v tomto nástroji by měly být uchovávány po dobu 30 minut a nohy po ukončení procedury nejsou otřeny.

Musíte nosit bavlněné ponožky a nohy, abyste je umyl pouze ráno. Tento postup se nejen zbaví houby, ale také zmírní únavu. Houba zmizí po měsících těchto zásobníků. Můžete použít tření s agávy (aloe) postižených oblastí nohou a prstů.

Někteří argumentují o výhodách léčby kaše z pitné sody a vody. S přidáním sody je stále mnoho receptů. V jedné z nich je třeba dvě lžíce sodovky rozpustit v horké vodě a přidat strouhané mýdlo. V tomto nástroji musí být nohy udržovány, dokud není voda zcela ochlazena.

Všechny metody poskytnou hmatatelné výsledky pouze v případě pravidelného používání a až do úplného vymizení všech příznaků houby. Existuje názor, že k tomu, aby se houba zbavila, je nutné provést tzv. “Acidifikaci” organismu. Jablečný jablečný ocet se přidává k jídlu nebo nápojům. Houba zastavuje patologický proces šíření a ve většině případů klesá.

Zředte ocot nebo ocot vodou a otřete nohy tímto prostředkem k ošetření a prevenci. Komprese mohou být vyrobeny z kaše z vlašských ořechů, ale nejméně sedm až osmi dnů. Toto opatření pomáhá zbavit se “olova” nehtu. Odvar z kořenů divoké růže pomáhá léčit houbu v deseti nebo dvanácti procedurách.

Důležitou podmínkou pro prevenci a léčbu houbovité houby je hygiena. Je nutné umýt nohy důkladně mýdlem a vodou několikrát denně. Musíte nosit pouze vysoce kvalitní a pohodlnou obuv. U těchto onemocnění je imunita u lidí významně snížena. Lékaři doporučují věnovat velkou pozornost výživě. Je důležité jíst dostatek ovoce a zeleniny.

Spousta procházky na čerstvém vzduchu, nebo alespoň pro vzduch tak často, jak je to jen možné. Dobrá výživa a hygiena jsou schopny pomoci léčit ne méně než syntetické masti nebo gely.

Léčba lidských léků proti houbám – používáme vše, co je doma

Metody léčby houby (mykóza, dermatomykóza) chodidla s lidovými léky jsou velmi populární spolu s léky, protože houbové nemoci nohou jsou dnes mezi nejpopulárnější kožní onemocnění.

Příčiny hubení nohou

Podmíněně patogenní nebo patogenní houby, které jsou přenášeny domácností, jsou: prostředky osobní hygieny, ručníky, boty, zatímco v bazénech, sprchách, lázních, salonech, na plážích apod.

Skutečnost, že houba padla na kůži, neznamená nástup samotné nemoci: zdravá kůže brání jejímu výskytu. Nemoc se začíná rozvíjet pod vlivem určitých faktorů:

 • stísněné, nepohodlné, pocení nohou boty;
 • kožní mikrotrauma (škrábance, mozoly, trhliny atd.) na nohou;
 • snížená imunita těla v důsledku hypotermie, kouření a alkoholismu (léčba alkoholismu doma), HIV a AIDS, prodloužený stres, cukrovka atd.

Typy a formy houbových infekcí

Houbová infekce je klasifikována v závislosti na konkrétním patogenu (dermatofyty na nohou) a na místě lokalizace:

 • houba nehtů, nebo onychomykóza, – vnější zakalení nehtu, tvorba žlutých pruhů a skvrn na jeho povrchu, pak jeho ztmavnutí až na černou barvu, deformita, někdy doprovázená bolestí, ztenčením nebo nadměrným zhutněním desky (číst články “Onychomykóza – léčba lidových léků” Ocot pro nehtovou houbu “);
 • interdigitální houba – zčervenání a odlupování kůže, svědění a pálení, vzhled bublin s čirou tekutinou, postupné zakalení této tekutiny, náhodné otevření bublin a vytvoření nových oblastí pro proniknutí infekce, vzhled bolestivých trhlin mezi prsty ohraničenými horní bělavou vrstvou pokožky;
 • houba nohou – výskyt svědění a olupování kůže, červené skvrny na něm, zhutnění a drsnost kůže, nerovnoměrné odlupování mrtvých buněk a blednutí váhy, vzhled nepříjemného zápachu z nohou.

Houba nohy má několik odrůd nebo stupňů:

 • skvamózní nebo vymazaná forma – vzhled peelingu na patě, oblouku chodidel, na jejich bočních plochách, mezi prsty a na podstavcích prstů v nepřítomnosti nepříjemných, bolestivých pocitů;
 • hyperkeratotickou formou – kůže na nohou se ztuhne, v záhybech se objevuje slizovitý peeling, projevuje se keratinizace pokožky, která začíná praskat; to vše je doprovázeno svěděním, suchou kůží a bolestí;
 • intertriginous forma – zarudnutí kůže mezi prsty, vzhled trhlin, exfoliace pokožky doprovázená silnou bolestí;
 • dishydrickou formou – tvorba bublin s průhledným obsahem, jejich otevření a tvorba erodovaného povrchu s kruhovým peelingem, exfoliace epidermis v celých vrstvách; nesnesitelné svědění, bolest a pálení, otok končetin, horečka.

Je-li kromě houby i bolestivé, že se budete pohybovat na patě, pak se v našem dalším článku dozvíte, jak zacházet s podrážkou na patě, možná je to ona, která je zodpovědná.

Léčba hubem

K dnešnímu dni existuje mnoho účinných léků pro léčbu takové nepříjemné choroby jako kožního onemocnění. Nicméně, léčba lidských návykových látek by neměla vyvolávat pochybnosti o jeho účinnosti.

Takže, jaká je léčba houbových náplastí, pokud se náhle objeví příznaky popsané výše? Koneckonců, nechat všechno tak, jak je, trpí příznaky nepříjemné nemoci, estetické nepohodlí a riskuje, že infikuje nohy svých milovaných s mykózou.

Kromě toho se zdroj choroby vyznačuje závidící stabilitou a přežití.

Houbová infekce může zůstat v oblečení, botách a předmětech pro domácnost po dobu až 5 let, což představuje vážnou hrozbu pro zdraví jejich majitele.

Lidské prostředky v domácí lékárně

Tradiční medicína naštěstí dává mnoho odpovědí na otázku “Jak se zbavit houby nohou?” Nabízím jako lék nejznámější produkty a přípravky, s nimiž se každý den zabýváme. Většina těchto nástrojů se nachází v domácí lékárně:

 1. Manganistan draselný nebo manganistan draselný. Její řešení je nejlepším nástrojem v boji proti infekci: před spaním je třeba nejdříve důkladně parní nohy a pak je obalit gázou namočenou v roztoku manganistanu draselného.
 2. 5% roztok jodu, které ošetřují postiženou kůži 2krát denně.
 3. Propolis: v něm můžete nasáknout bavlněné tampóny a každý den – je lepší před spaním – vyrobit komprese.
 4. Boritá kyselina. Je třeba pokropit nohy, vařit v horké vodě a ručníky sušené, včetně oblastí mezi prsty, pak si položit ponožky. Postup se provádí 10 dní před spaním.
 5. Amoniak. Zředěný vodou (1 polévková lžíce na 1 zásobník), musíte nasáknout klapku hadříku (gázu, obvaz) s amoniakem a obalit nohu přes noc.
 6. Lékařský alkohol. Tampony namočené v alkoholu jsou aplikovány na postižené oblasti a mezi prsty ráno a večer po dobu 2 týdnů.
 7. Mořská sůl Koupel připravený z 1 lžičky. sůl na 1 litr vody a naneste na 2 týdny před spaním.
 8. Antifungální směs jódu, glycerinu a acetické esence, které jsou smíchány ve stejných poměrech a zředěny 2 díly vody. Nohy před spaním se vaří v horké lázni a 10 dní se třepou s antimykotickou směsí.

Léky z lednice

Jiné lidové prostředky pro houbové náplasti lze nalézt v kuchyni nebo v chladničce:

 1. Vinný ocot Ocot rozmazává postižené oblasti houby, které se pak musí nechat vyschnout, aniž by byly umyty vodou a ne utírat ručníkem.
 2. Jablečný ocot To je považováno za méně účinné v boji proti houbám nohou. 4 polévková lžíce. l Ocet by měl být kombinován se 100 gramy mořské soli a směs rozpuštěna v 5 litrech teplé vody pomocí roztoku pro nohy.
 3. Soda do pečiva. Na infikované oblasti se na 15-20 minut aplikuje kaše sodovky a vody, pak se promyjí vodou a prášku s dětským práškem. Doporučuje se také používat sódu v kombinaci se stolní solí (1: 1) jako součást chladných lahví na nohy: 1 polévková lžička. l soda a sůl jsou zředěny ve vodě, lázeň je vyrobena před spaním, poté jsou nohy umyté čistou vodou.
 4. Cesnak. Pánev musí být nakrájena na polovinu, ponořena do soli a zasažena postiženými oblastmi. Další možností je česneková kaše s přidáním másla (nebo bez něj) ve stejných poměrech – pro obklady a broušení.
 5. Bow Cibulová kaše by se měla rozšířit na postižené oblasti pokožky. Pokud má kůže podráždění, do kaše se přidává vazelínový olej v poměru 1: 1. Jako terapeutická látka je také použita cibulová šťáva lisovaná z kaše, která může vymýtit infikované oblasti, a pak počkat na jejich vyschnutí.
 6. Kuřecí vejce Musí se naplnit octem a zanechat na tmavém místě, dokud se skořápka nerozpustí. Poté film vyjměte a ve směsi octa, bílkovin a žloutku přidejte 1 lžičku. máslo, vše důkladně rozemleté ​​a hodně na nohy, které byly předtím párané a osušené, obalené celofánem a gázou. Masť uložená v chladničce.
 7. Káva, divně, může to být nejlepší nástroj ve válce proti houbové infekci. Lázně silné přírodní kávy by měly být prováděny v noci. Odlehčí bolest a uzdraví pokožku, takže je jemná a hladká.

Bylinné léky v boji proti houbám nohou

Ne méně populární prostředky pro nohy houby jsou infuze a odrůdy léčivých bylin:

 1. Celandine Odvar z 4 polévkové lžíce. l po 1 litru vody se po 5 minutách vaří do infuze, filtruje a po ochlazení na přijatelnou teplotu se aplikuje na lázně pro nohy (po 30 minutách) po dobu 3 týdnů. Muškát z celandinu s přídavkem 2 polévkové lžíce. l Ocet se aplikuje jako komprese.
 2. Řebříček, pelyněk, lopuch a plantain listy: 1 lžička podobná sbírka nalijte 1 zásobník. vroucí vodou, trvá 9 hodin a pije infuzi 3x denně před jídlem.
 3. Květinové květy. Pro přípravu infuze nalijte 1 zásobník. vroucí voda 250 g. suché květy a trvá 30 minut, napněte a namažte výslednou pokožku s přípravkem a nechte ji samo osušit. Průběh léčby je 4-5 týdnů.
 4. Rostou listoví bičuje se kladivem nebo válečkovým kolíkem, dokud neumí šťávu, v noci se obepíná nohou a je fixován obvazem a špičkou. Tento postup musí být proveden do 3 týdnů. Stejným způsobem můžete vytvářet komprese z listnatých listů a měnit je každých 12 hodin.
 5. Nettle, máta, třezalka, heřmánek, šalvěj. Suché bylinky (v létě můžete používat čerstvé) se mísí a položí na ponožky, které by měly být nošeny během dne během dne.

Kdo by si myslel!

A některé antifungální látky se mohou zdát velmi nečekané:

 1. Prací prášek. Houbová infekce se rozvíjí v kyselém prostředí, prášek je složením zásad. Denní 10minutová horká vana s přídavkem 100 gramů pracího prášku po dobu 10 dnů se může zbavit kožních červů, po kterém by měl postup pokračovat dalších 3-5 dní.
 2. Lepidlo bf. Kůže nakažená infikovanou plevelou – 1x denně za 1-1.5 týdnů.
 3. Moč. Noční koupel z ranní moči se vyrábí nejméně dvakrát denně po dobu 10 minut, pak se nohy promyjí vodou, osuší se. Postup je prováděn během 2 týdnů, poté nahrazen jiným lidovým prostředkem pro houbové náplasti.

Nezapomeňte pečovat o boty

Kromě použití táců, obkladů a prášků je v boji proti houbám nohou velmi důležité zvláštní ošetření obuvi.

Musí oba doprovázet léčbu houby a sloužit jako profylaktické činidlo. Je nutno pravidelně zpracovávat vnitřní povrch obuvi, za tím účelem je použito 30% roztoku octu nebo 25% roztoku formalinu.

Nezapomeňte, že musíte nosit boty.

Nejlepším řešením jsou boty vyrobené z pravé kůže, protože “dýchají”, aniž by vytvořily živnou půdu pro reprodukci infekce. Tyto jednoduché metody prevence pomohou vyhnout se takovému extrémně nepříjemnému onemocnění, jako je houba nohou.

Esoterická medicína Léčba alkoholismu

Houba nohou – oční ošetření. – Fórum

 • Stránka 1 z 1
 • 1

Přidáno (15.3.2014 09:57)
———————————————
Hovoříme o tom, jak můžete vyléčit houbu na vašich nohách octem. Abyste to udělali, musíte připravit slabé řešení, které samozřejmě bude obsahovat ocot 9% a vodu (1/8). Před aplikací připraveného roztoku parní nohy v horké vodě. Aby byla léčba houby nohou s octem účinná, odstraňte hrubou kůži speciální štětkou. To je nezbytné, aby houbová infekce, která se rozšířila na kůži, podléhala roztoku kyseliny octové. Dále musíte ponořit nohy do připraveného roztoku a důkladně otřít kůži, hřebíky a oblast mezi prsty. Léčivý kurs bude dokončen po 7 procedurách, které je třeba provést každý druhý den, pokud houbová infekce nepronikla hluboko do kůže nohou nebo nehtů, velmi jednoduché a rychlé. Ale pokud jste opožděli léčbu a houba se přestěhovala do složitější formy, pak může být úkol komplikován. Ale neměli byste se zoufat, je třeba léčit ještě složitější nemoci s různými postupy, jako jsou speciální cvičení pro léčbu osteochondrózy. Proto existují některé platnější recepty, které si můžete bezpečně vyzkoušet a všímat si výsledek ve velmi blízké budoucnosti.

 • Máslo + česnek. Česnek se třepe na jemné struhadlo a smíchá se jeden s olejem. Nechte postiženou nehtovou desku a kůži kolem.
 • Mořská sůl Zřeďte 1 lžičku soli v litrech vody a každý večer opláchněte nehty v roztoku. Postup trvá asi 10 dní.
 • Kombucha. Z hub budete potřebovat každý den, abyste sehnuli malý kousek, poté musíte odstranit horní film, natáhnout houbičku a namazat zuby. Z tohoto přípravku se vyrábějí také komprese, které je třeba před spaním upravit před spaním. Použijte bandáž, upevněte komprese na prstech a ráno ji odstraňte pouze.
 • Sodný roztok. Komprese je vyrobena z jedné lžičky sodovky do třílitrového kontejneru s vodou, je nutné parní hřebíky v něm, po nanesení roztoku, rozetřete je s celandinem (olej se prodává v každé lékárně).
 • Euphorbia. Polovina šálku suchých mléčných by měla být nalita s vařící vodou a nechat vařit, po které je třeba vypustit vodu do umyvadla a stoupat nehty infikované houbou. Po tomto postupu se uvolní svědění a bolest.

Nehtová houba musí začít okamžitě léčit, protože může vést k závažnějším infekčním chorobám. Pokud je osoba zdravá, s dobrým imunitním systémem, takové onemocnění nezpůsobí komplikace, ale bolest a vzhled nehtové plotny by měly být důvodem pro cestu do nemocnice.

Leave a Reply