Tradiční metody léčby houbových uší

Posted by

Obsah:

Hubení ušních metod léčby

Symptomy a léčba houby v uších

Otomykóza nebo houba v uších se vyskytuje u dospělých, ale děti mohou také zaznamenat toto onemocnění. Formy nebo kvasinky podobné houbám způsobují onemocnění. Vzhledem k povaze místa je onemocnění obtížné léčit.

Po zjištění prvních příznaků je důležité co nejdříve zahájit léčbu, jinak je riziko komplikací až po sepsu vysoká.

Symptomy a rysy nemoci

Houba na kůži uší se vyvíjí na pozadí oslabené imunity, která může být způsobena řadou infekčních onemocnění. Infekce nastává skrze kontakt se špatnou osobou, například při použití sluchátek, ručníků a klobouků někoho jiného, ​​avšak otomykóza může být nemocná pouze se sníženou imunitou.

Mokrá kůže a vysoké teploty – to je optimální prostředí pro aktivní růst patogenní mikroflóry, takže se houba často objevuje během těžkého pocení v horké sezóně.

Mykóza ucha je doprovázena následujícími příznaky:

 • zarudnutí pokožky;
 • svědění ve zvukovodu;
 • bolest a nepohodlí;
 • šedozelený nebo žlutý výboj.

Když je houba v uších, příznaky mohou být zhoršeny bolesti hlavy, je také často zaznamenáno vytváření síranových zátek, a proto se sluch zhoršuje.

Když ušního houby v osobě dochází k nepříjemnému pocitu při žvýkání a polknutí. Muži pocítí bolesti v uchu při holení.

Toto onemocnění se nezjistilo za jeden den. Zpočátku pacient trpí svěděním, což vede k česání pokožky uvnitř sluchové trubice. Svědění se objevuje spontánně a odchází samo od sebe. Vzhledem k poškrábání epidermis se šíří houbová infekce a příznaky se postupně zvyšují.

Když se houba šíří, svědění se stává stálým společníkem pacienta, pak se k němu připojuje bolest a přetížení uší. Pacienti si stěžují na přítomnost cizího těla v uchu. Při růstu houby dochází ke vzniku dopravních zácpů ve vnější zvukové trubici, což způsobuje poškození sluchu.

Symptomy a léčba závisí na typu houby. Charakteristickým znakem hubových forem je žlutozelený výtok z ucha. Kůže uší může být pokryta tmavě zbarvenými krusty, které jsou snadno a bezbolestně odstraněny.

Při infekci s kvasnicovitými houbami je léze epidermis symptomaticky podobná vlhkému ekzému.

Léčba ušní houby závisí na typu patogenu. Chcete-li přesně určit typ nemoci a vyléčit ušní houby, musíte navštívit otolaryngologistu. Pro diagnózu si pro další analýzu proveďte škrábání postižené kůže a rozmazání.

Princip léčby

U hub v uších léčba zahrnuje následující léky:

 • antimykotika;
 • imunostimulanty;
 • antihistaminika;
 • roztoky pro léčbu ušních trubek.

Antimykotika v pilulech ovlivňují příčinnou látku. Pro místní ošetření postižené oblasti byly použity antimykotické roztoky nebo masti.

Vzhledem k tomu, že onemocnění se vyvíjí na pozadí nízké imunity, pacienti jsou předepisováni imunostimulanty a vitaminy. Léčba může být doplněna probiotiky pro obnovení normální mikroflóry.

Antihistaminika pomáhá zmírnit svědění a zánět kůže.

Léčiva pro léčbu

Je nutné ošetřit houbu v uších antimykotiky. Terapie vybírá ošetřující lékař v závislosti na typu patogenu.

Pacienti jsou předepisováni následující léky ve formě pilulek:

Flukanazol by měl být léčen houbou v uchu, vyvolanou kvasinkami podobnými houbami. Lék je užíván samozřejmě, délka trvání a dávkování léku je zvoleno lékařem individuálně. Protože je flukonazol systémovým léčivem, léčba je doplněna použitím probiotik pro ochranu a normalizaci mikroflóry gastrointestinálního traktu.

Nystatin je nejúčinnější pro kandidózu na kůži, proto jestliže je postižen houbami plísní, lék není předepsán.

Ketokonazol a natamycin jsou širokospektrální antimykotika, které jsou účinné proti většině houbových patogenů. Léky jsou předepsány, včetně těch postižených plísněmi plísní. Natamycin je předepsán pro léčbu dospělých a dětí. Lék je špatně absorbován, proto nezpůsobuje nežádoucí účinky. Doba trvání léčby je zvolena lékařem individuálně pro každého pacienta.

Následující přípravky se používají pro lokální léčbu:

 • Burovova tekutina;
 • Clotrimazol;
 • Kapalina Castellani;
 • Roztok Exoderil;
 • Lamisil

Při použití masti by měla být dostatečně nanesena na bavlněnou nebo gázovou šňůru, která se pak vloží do ucha. Před použitím místních výrobků musíte důkladně očistit uši před kontaminací. Tento postup by měl provádět lékař. Za tímto účelem se často používá tekutý Burov.

Proti kvasnicím podobným houbám se nejčastěji předepisuje masť klotrimazolu nebo kapsle Castellani. Frekvence léčby závisí na rozsahu houbové infekce a pohybuje se od dvou do čtyřikrát denně.

Lékař může také předepisovat přípravek Lamisil masť nebo přípravek Exoderil, který má široké spektrum účinku. Obvykle léčba těmito léky trvá od 7 do 15 dnů, léčba pokožky uší se provádí několikrát denně.

Kromě antifungálních léků jsou v prvních dnech léčba doplněna antihistaminikami. To pomáhá zbavit se nepříjemných příznaků, jako je svědění a bolest způsobená otokem kůže.

Jak zacházet s houbou u dítěte nebo dospělé – záleží na typu patogenu. Před použitím jakékoli léky se musíte poradit se svým lékařem. Samoléčba nemusí přinést očekávaný výsledek a pouze zhoršit příznaky onemocnění.

Jak zacházet s otomykózou?

Léčba houby u lidí začíná určováním příčiny onemocnění. Pokud se mykóza vyvinula na pozadí snížené imunity, pacientovi jsou předepsány imunostimulanty a vitamínové přípravky.

Často se houbová infekce uší rozvíjí na pozadí dlouhodobých antibiotik. V takovém případě musí pacient konzultovat s lékařem o náhradě léků nebo ukončení léčby.

Plísňová infekce vyžaduje dlouhodobou a komplexní léčbu. Ve většině případů se ošetření postižené oblasti provádí během dvou až tří týdnů. To může vyžadovat náhradu léku pro místní ošetření pleti uprostřed léčby. To je způsobeno skutečností, že patogenní mikroflóra vytváří odolnost vůči účinným látkám léčiv, proto se v prvním týdnu a půl používá jedna masť a poté se změní u léku s jinou aktivní složkou v přípravku.

Před ošetřením uší mastí je nutné uši očistit speciálními roztoky. Pro hluboké čištění na začátku léčby se obraťte na otolaryngologa. Doktor také odstraňuje sírové zátky.

Masť se aplikuje pomocí kabelových svazků. Turniket je bohatě zvlhčen léčivou látkou a poté se vloží do ucha na chvíli. Popruhy se mění několikrát denně. V domácnosti je nutné postup provést velmi opatrně, aby nedošlo k poškození zvukovodu.

Tradiční metody mohou být také použity pro léčbu. Tradiční medicína ví, jak zacházet s houbou, a co znamená použít ke zmírnění nepohodlí. K tomuto účelu se používá celandin, peroxid vodíku, čerstvá cibulová šťáva nebo jablečný ocet nebo bobkový list. Účinnost všech těchto látek je založena na antimikrobiálním účinku.

 1. Dvě velké lžíce sušeného čokolády vařte ve dvou šálcích vroucí vody. Po ochlazení se živná půda instiluje dvě kapky do ucha pipetou. Nástroj nelze použít k léčbě dětí.
 2. Nakrájejte malou cibuli a pečlivě stlačte džus přes gázu. Džus se instiluje jednou kapkou dvakrát denně.
 3. Do postiženého ucha se kapal roztok peroxidu vodíku. Ležíš 10 minut, aby se zabránilo předčasnému úniku látky. Léčba se provádí dvakrát denně.
 4. Odstranění zánětu pokožky pomáhá odvar z bobkového listu. Pro jeho přípravu by mělo být 10 suchých listů nalijte sklenici vroucí vody a nechte vařit, dokud se ochladí. Nástroj se pak vloží do ucha dvěma kapkami a také se otírá pokožka uší.
 5. Třením pokožky jablečným octovým jablem pomůžete snížit svědění. Postup se provádí několikrát denně. Pohřbít nástroj do ucha je naprosto nemožný, používá se pouze k čištění pokožky.

Lidské léky lze použít ve spojení s farmakoterapií. Před použitím těchto metod byste se měli poradit se svým lékařem. Lidská léčba se nedoporučuje u hub u dětí.

V době léčby by se nemělo vyvarovat návštěvy saun a koupele, neboť vlhký vzduch a vysoké teploty přispívají k růstu patogenní mikroflóry.

Včasná léčba umožní zbavit se akutních symptomů několik dní po zahájení léčby. Úplně se zbavit houby dostat pár týdnů. Je důležité si uvědomit, že pouze včasný přístup specialistovi účinně vyléčí onemocnění a zabraňuje komplikacím.

Tradiční metody léčby nemocí uší

Často příčinou ztráty sluchu a hluchoty jsou také infekční nemoci (chřipka, meningitida, břišní tyfus, šarla, spalnička, epidemická parotita), stejně jako nekontrolované používání antibiotik a práce na hlučné výrobě s nedodržováním bezpečnostních předpisů. Sluchotvornost se objevuje kvůli zhoršení vodivosti zvuku, snížení elasticity bubeníku nebo snížení náchylnosti sluchových nervů při onemocněních těchto nervů nebo při nemoci mozku.

Jednou z příčin této nemoci je plnění vnějšího sluchového kanálu různých druhů nádorů, nádorů, zánětů, ztvrdnutí ušních vosků, cizích předmětů nebo polypů, které se dostaly do ucha. Všechno výše uvedené může způsobit ulceraci a hnisavý únik, perforaci ušního bubnu, karotidy apod. Mělo by být zapamatováno, že ztráta sluchu se může postupně rozvíjet a dlouho zůstává bez povšimnutí. Zánět, který způsobuje bolesti ucha, se vyskytuje hlavně v nervových zakončeních a ušním pláště v důsledku studeného potu, potu apod.

V případě vnitřního zánětu se postižená oblast nachází za bubínkem a v případě vnějšího zánětu mezi bubínkem a sluchovým pláštěm.

Pokud je vnější zánět zvukovodu a přilehlých oblastí znatelně zčervenal a bobtnal. Sluchový kanál se zužuje, uvnitř je naléhavá bolest a sluchové pocity bzučení a zlomyslného zvonění.

Po velké suchosti začíná vyčerpání viskózní a lehké kapaliny. Pokud se zánět stává chronickým, slyšení začne oslabit.

S vnitřním zánětem se v hltanu šíří těžká bodavá, střelecká nebo bolestná bolest, kde se zhoršuje polohou a pohybem hlavy. Někdy je zapálená celá tympanická dutina. V takových případech existuje silná bolest hlavy a podráždění meningů a samotného mozku, křeče a v některých případech i smrtelný výsledek je možný.

Bolest, často zhoršená nesnesitelným “střelbou” do ucha, může mít nervový původ a může být také způsobena revmatismem nebo furuncle v uchu. Taková bolest se často vyskytuje u dětí během růstu, stejně jako v období, kdy jsou zuby řezány.

Zánět hnědých žláz infekčního původu, který se vyskytuje převážně po nachlazení a je doprovázen silným nádorem těchto žláz, se nazývá parotitis (mumps). Když se příušnice stane obtížně žvýkáním, polknutím a mluvením, pozoruje se slinění. Kůže nad nádorem je většinou bledá, pacient se navíjí. Pokud se pacient udržuje v teple, mumps je obvykle bezpečný, ale stává se nebezpečným, jestliže zánět postihuje mozku. U žen se onemocnění komplikuje v hrudi a u mužů v šourku.

Otitis často začíná běžnou zimou. Nejlépe usnadňuje stav ohřívacího komprese. Osušte pokožku kolem uší s vazelínou nebo dětským krémem. Potom v mírně zahřátém roztoku alkoholu (50 ml alkoholu ve 50 ml vody) nebo ve vodce, mokré gázě nebo čisté, měkké ubrousky, stlačte a položte kolem ucha. Samotný plášť a zvukový kanál musí zůstat otevřené. Vystřihněte kruh z voskovaného nebo stlačeného papíru, dělejte středový řez a položte ho na ušpiněné uši a znovu opusťte umyvadlo a ušní kanál.

Lidová medicína nabízí následující metody léčby onemocnění uší:

Pro bolesti v uších a začátek hluchoty: přetočte velkou lžičku papíru (noviny) s trychtýřem, vložte tuto nálevku do ucha s úzkým koncem, položte oheň a držte tolik, kolik dokážete snášet teplo, postupně klepnete popel spáleného papíru. Opakujte stejný postup s druhým uchem.

Po nasycení prádla roztaveným voskem nebo rozmazáním tenké vrstvy vosku na něj, sklopte ho nálevkou a vložte úzký konec nálevky do ucha a rozsvítíme široký konec. Když hadr spálí téměř k uchu, postup zastavte. Při této léčbě se z ucha vytáhnou špína a hnis.

Zahalte zahřátou cihlovou nebo velkou kamennou látku do hadru a přikládejte ho nemocné ucho po dobu 2 hodin. V tuto chvíli je vhodné pít diaphoretiku.

Nalijte 1/2 šálku mléka 7 zelených nezralých makových hlav a vařte 30 minut. Chladit do teplého stavu a opláchnout ucho teplým postřikem se sprejovou lahví.

Dobré umytí ucha horkým mlékem, ke kterému se přidává konopný olej během varu

Umístěte bavlnu kolem ucha přes papír a zajistěte jej obvazem. Stačí stačit kompresi po dobu 1-2 hodin, nemusí to být v noci, ale pak ji můžete opakovat každý den, zatímco uši ubližují. Lze použít pro kompresi a kafrový alkohol, částečně zředěný vodou.

Otitis: pohřbít šťávu z divokého česneku do ucha.

Pro bolesti v uších: Používejte semena šípku, stejně jako odvar

Aplikovat do bolavého ucha kvetoucí nebo páře trávy tisíce.

S zánětem ucha vařte šťávu z kořenů lopuchu do tloušťky zakysané smetany a namažte ušní kanál.

Když se zánět ucha nanáší na trávu s kvetoucím uchem, ivan-čaj se vaří v troubě.

Pečte malou cibulí v popelu, zabalte ji spolu s malým množstvím čerstvého nesoletého másla do tenké ubrousky a umístěte do bolavého ucha po dobu 1 minuty. Taška by měla být velmi horká.

Se zánětem středního ucha vnášejí do ní vatovou vatu, namočenou v tinktře jalovcových bobulí a mírně stlačenou.

S onemocněním ucha V tom je pohřben mátový džus smíchaný s medovou vodou.

Zlepšení sluchu každý den po dobu 15-20 minut před spánkem oloupejte jeden hřebíček čerstvého čerstvého česneku, otrepte a odkapávejte 2-3 kapky kafrového oleje do výsledné kaše. Výsledná směs se vloží do ubrusu a vloží se do ucha, což je obtížné slyšet. Držte česnek v uchu, dokud necítí, že hoří, odstraňte a vyhoďte.

Zlepšení sluchu Jedli denně 1/4 citronové kůry.

Zlepšení sluchu Doporučuje se následující cvičení:

 • podložky indexových prstů se otíraly tlakem v kruhovém pohybu fossa pod ušními laloky. Zároveň se pravý ukazováček otáčí ve směru hodinových ručiček a levý ukazatel směrem dolů. Prvních deset dní cvičení, které má vykonat 7krát, pak – 14krát a nakonec po 10 dnech, lze toto cvičení provést 21krát, ale ne více.
 • uchopte uši prsty tak, aby se palce nacházely za ušima a zbývající prsty se ohýbaly před ušima. Současně vytáhněte obě uši doprava a doleva. Počet pohybů je stejný jako v prvním cvičení.
 • Roztáhnout index a střední prsty na každé ruce “vidličkou” a ohýbat ostatní prsty. Třeste oblast u uší od základny k chrámům a zadní části hlavy směrem nahoru tak, aby se uši nacházely mezi indexem šíření a středními prsty. Počet pohybů je stejný jako v prvním cvičení.

S různými ušní choroby Mandlový olej pomáhá jako vnější náprava. Pokud je v hlavě hluk, akutní bolest nebo vytvrzení síry v uších, je třeba vzít 6-7 kapek oleje; odkapávejte ho do bolavého ucha a zasuňte ho do bavlny. Když je sluch oslabený v důsledku studených nebo revmatických záchvatů, olej by měl být aplikován následovně: v den 1 nalijte 7-8 kapek do jednoho ucha, druhý do druhého a druhý do bavlny. Po několika dnech po onemocnění vypláchněte ucho teplou vodou.

Pokud je v uchu nádor, který je doprovázen silným zánětem, je nutné ušát s mandlovým olejem. Zklidňuje akutní bolest a uvolňuje horečku.

Popelový džus, který se sbírá v květnu, je vložen do sporáku, a když pára jde, držte ji nad uchem a pak každé ráno a večer umyjte ucho houbou namočenou v této kapalině, hluchota projde.

Ocet otevírá blokády v ethmoidní kosti a zastavuje tinnitus, takže horký ocet pomáhá pro ztrátu sluchu.

Bolesti uší uklidní se, jestliže pohřbíte džus z plantejnů v nich.

Při léčbě onemocnění ušních lidových metod Nezapomeňte se poradit se svým lékařem.

Leave a Reply