Tradiční metody léčby houby ruky

Posted by

Obsah:

ZNAKHAR LIDÉ – lidová medicína, lidové prostředky

Tradiční lék na léčbu kožních onemocnění a jiných forem lišejníků houbových původů

Omlazené ► ► Lýt trávu šťávou z trávy.
Stonožka obyčejná ► ► Nalijte nakrájené kořeny studenou vodou, nechte 2 hodiny, vařte po dobu 20 minut, vypusťte. Koupel (36 – 37 ° C), aby se přes noc. Aplikujte s houbovými kožními chorobami. Průběh léčby 10-12 lázní.

Noci ►►
Svědění je vyhoštěno, pokud je rozmazáno s hnízdo;
Listy trávy se třepou, spojují je s ječmenovými krupami,
Když je požádá, oheň říká, že vyháněl roucho (erysipelas),
Stejně jako hnízdící šindele. No, jestli se s nimi promícháte
Film je stále stříbrný a bílý a růžový olej,
To a silnější a lepší to bude lék.

Odo z Meny “O vlastnostech bylin”

Propolis ► ► Pro léčbu kožních onemocnění pokožky hlavy použijte 50-násobnou propolisovou masti připravenou v rostlinném oleji s nízkým bodem varu nebo propolisem rozpuštěnou v 90-ti stupňovém alkoholu na konzistenci masti. Masť se aplikuje na léze tenkou vrstvou, pokryté voskovým papírem. V prvních dnech pacientů je pozorováno zvýšení zánětlivé odpovědi, která po 3-5 dnech ustoupí, ucpávka se rozřeší, svědění se zastaví, pocity bolesti se úplně zmenšují nebo zmizí. Zmizení hub se zpravidla vyskytuje během 15 dnů. Vzhledem k relapsu onemocnění nejsou pozorovány hrubé změny jaterních cév v místě bývalých lézí.
Masť z propolisu vyléčí všechny ekzémy mikrobiální přírody, stejně jako některé lišejníky, kromě šupinatého lichenu (psoriázy).
Ramsons ► ► V postižených oblastech přidejte kaše z čerstvě rozdrcených žárovek s mykózami.
Přeslička ► ► Pokud je onemocnění zjištěno na samém začátku, je snadné jej vyléčit vypít bylinku extraktem 3-4krát denně.
Tip ►► Masť je pečlivě formulována z rovných dílů (2 oz.) Z prošeného dřevěného popela a instantního prasečího oleje. Kroužte do bolestivých míst 2 krát denně, ráno a večer. Omyjte postižené oblasti roztokem, který se skládá ze dvou hustých sítovaných sadzí a 16 liber vody před třením. Tato směs by měla být půl hodiny vařena. Doporučuje se k léčbě lišejníků, křečí, svrabů a lichenových vředů.

Toe hub

Umyjte nohy dobře, ponořte nohy do silného octa. Jděte do postele v čistých ponožkách namočených v octě.
Nohy ponořené do studené vody, ve které se rozpustí sůl a soda (1 polévková lžíce). Pak umyjte nohy čistou vodou.
Smíchejte drcenou máta solí a vložte mezi prsty asi 1 hodinu. Postup se opakuje, dokud nezmizí houba.

Hubnutí na nehty rukou!

Vařte silnou kávu několikrát, abyste ponořili ruce do infuze, aniž byste agitovali sediment.
Škrábky a krusty tvořené na pokožce hlavy by měly být omyty horkou vodou a zeleným mýdlem, pak by měly být odstraněny špatné vlasy pomocí pinzety a postižené oblasti by měly být namazány denně bílou rtutovou masti.
Břečtina nahoře. Poté troseční dřevěné břízy se smíchají se šťávou z čerstvého kořene lopuchu. Tření do 20 – 30 min. Dvě nebo tři ošetření obvykle léčí kožní onemocnění.

Léčba šupin doma

Euonymus ► ► Po odstranění kůry by měla být z této rostliny prášena sušená ovoce.
Křovinořez ► ► Rozkrojte oddenku a naplňte ji vodou, aby se vytvořila kapalná kaše, nechte 2 až 3 hodiny; namažte postižené oblasti pokožky. Uvnitř je v tomto okamžiku užitečné odvádět kurkuma v dávce 10 g suchého kořenového prášku za den.
Dřevohlavý Maynik ► ► Poupky z trávy a čerstvě rozdrcené listy se používají pro šupku.
Tip ► ► Vlasy na hlavě by měly být zkráceny nejen v blízkosti krust, ale lépe z celé hlavy, pak namočte všechny krusty olejem a pečlivě je odstraňte. Pokud je již mnoho krust a drží se dohromady, stačí namočit látku v nějakém rostlinném oleji a použít ji na vaši hlavu celou noc nebo po celý den. Ráno se změkčené kůry snadno odstraňují, omyjte si hlavu zeleným mýdlem, otřete je a vysuňte všechny nemocné vlasy z postižených míst pinzetou. Snadno se vytahují. Náplasti byste si měli dvakrát denně otírat zeleným mýdlem a 2krát denně v pravidelných intervalech, aby se otřásly směsí jodu a glycerinu ve stejných částech. Po týdnu dobře umyjte vlasy zeleným mýdlem. Pokud se během několika dní znovu objeví kůry, opakujte léčbu.

Webová stránka čarodějnice byla vytvořena, aby pomohla nalézt nejlepší způsob, jak léčit nemoci tradičními metodami a prostředky, seznámit se s recepty tradiční medicíny. Ujistěte se, že jste se poradili s lékařem!

Ruční houba: příznaky a účinná léčba

Mykotické choroby jsou kombinovány pod obecným pojmem – mykózy. Patogeny, které žijí všude v prostředí, když klesá celková nebo místní imunita, mohou ovlivnit kůži, sliznice, vlasy, nehty.

Obvykle jsou tyto nemoci doprovázeny olupováním kůže a svěděním. Často dochází ke zhrubnutí kůže, zánětu, výkřikových prasklin. Změní strukturu nehtů a vlasů.

Často bývá houba na rukou. Koneckonců, tato část těla je neustále v kontaktu s vnějším prostředím, je ovlivněna mrazem, teplem a vlhkostí. Malé škrábance a poškození se často objevují na povrchu rukou, v nichž se patologická mikroflóra může snadno vtlačit. Tento článek bude hovořit o příznacích a léčbě houbových onemocnění rukou.

Jak jsou infikovány houbou

Mikroskopické houby jsou všude běžné, můžete se infikovat kontaktem, například potřásáním rukou s pacientem nebo dotykem na kus, který byl již naočkován sporami. Nicméně, pokud je imunita normální, obvykle odpuzuje útok mikroorganismů. Proto je houba vždy signálem, že je čas se starat o své zdraví.

Následující faktory přispívají k infekci:

 • Hypovitaminóza, podvýživa s nedostatkem bílkovin a minerálů, přísná dieta;
 • Endokrinní onemocnění (patologické stavy štítné žlázy, diabetes atd.);
 • Chronická onemocnění trávicího traktu vedoucí k dysbióze;
 • Zvýšené pocení, neustálý kontakt s vodou, látky, které dráždí kůži;
 • Suchost a chaos kůže, snižující jeho ochranné vlastnosti;
 • Chronický stres, neuróza, vegetativní vaskulární dystonie;
 • Práce s půdou a rostlinami, čištění prostor bez použití rukavic;
 • Nesprávná manikúra, která je pro pokožku příliš traumatická.

Odrůdy a příznaky onemocnění

Na světě je spousta patogenů, z nichž každý má oblíbené lokalizační místa. Na pokožce rukou se mohou usadit následující mikroorganismy:

 1. Dermatofyty;
 2. Candida Houby;
 3. Plísně houby.

Infekce s nimi vede k rozvoji těchto onemocnění:

 • Povrchová mykóza (keratomykóza). Pouze stratum corneum je ovlivněn.
 • Epidermomykóza (dermatomykóza) – postižená kůže a její deriváty v horní vrstvě – nehty a vlasy. V drtivé většině případů je taková nemoc diagnostikována na rukou.
 • Podkožní mykóza. Všechny vrstvy kůže a podkožního tuku jsou ovlivněny.

Dermatofyty kožní léze se proto mohou nazývat sportovci, dermatofytóza nebo dermatofytóza. Pokud se dotkne vlasové trichofytózy. Pokud nehty – onychomykóza. Porážka houby Candida – kandidóza. Plísňové houby způsobují mykózu plísní a navíc často dávají alergické reakce.

Houby mohou být lokalizovány v následujících oblastech:

 • nehty a kůži kolem nich;
 • zadní část štětce;
 • palmu
 • interdigitální prostor.

Dermatofytózy

Dermatophytické houby jsou saprofyty – to jsou mikroorganismy, které se živí organickými zbytky. V tomto případě – oloupané buňky – keratinocyty. Existuje asi 50 známých druhů těchto hub, které mohou způsobit různé infekce u lidí.

Kožní onemocnění způsobují oportunní druhy Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton. Zřídka vstupují do těla bez snížení imunity, obecné nebo lokální. V přírodě jsou spory těchto hub dlouho zachovány v půdě a ve vzduchu.

Dermatofytózy jsou infekční nemoci, které mohou být přenášeny od jiné osoby, z půdy nebo zvířete. Samoinfekce je také možné. Například při zpracování stop, houba může jít do rukou nebo dokonce do obličeje. Proto je velmi důležité dodržovat pravidla asepse. Během růstu tvoří dermatofyty společné mycelium. Pod mikroskopem to vypadá jako tenké dlouhé struny. Mycelium je připevněno pomocí hyfů – speciálních filamentózních struktur, které jsou pevné, hluboce pronikající do tkaniny.

Pokud hovoříme o rukou, pak kůže a nehty trpí houbou, protože když se česání infekce rychle šíří. Je-li jedna ruka nakažena, houba se objeví na druhé straně.

 • Peeling kůže, tvorba mnoha měřítek;
 • Těžké svědění;
 • Praskliny mezi prsty a polštářky;
 • Vodní bubliny;
 • Zvýšená keratinizace, drsnost kůže;
 • Deformace hřebíků – vzhled hrbolů, drážkování, prohloubení, odlomení špiček;
 • Změny struktury a barvy nehtů – zožltnutí, ztráta průhlednosti, bělost, oddělení, rozpadávání;
 • Výdech nehtů z postele.

Kůže prstů během ohybu a dalších pohybů trhliny, rány ublížily špatně a nehojí. V důsledku toho se může spojit bakteriální infekce, pak se objeví zánět, objeví se otok a hnis.

Při dermatofytóze vypadá kůže někdy jako ekzém nebo psoriáza, takže je nutná diferenciální diagnóza.

Jedná se o mikroorganismy normální lidské mikroflóry, které jsou za určitých podmínek schopné proniknout do kůže. Je zřejmé, že pro nemoci kandidózy nemusí být člověk nutně infikován, stačí jen malý pokles imunity nebo léčba silnými antibiotiky.

Candida má velmi rád vysokou vlhkost. Ženy s nimi častěji trpí, mytí a mytí rukou. Tyto houby netvoří mycelium, jako jsou dermatofyty, a proto nezničte hluboce tvrdé nehtové tkáně, nepronikněte do nich.

Kandidóza je charakterizována nerovnoměrným průtokem. Doba remisie je nahrazena exacerbací. Někdy se zdá, že houba ustoupila. Pokud se však podmínky nezměnily: nebyla provedena žádná léčba, imunita nebyla upravena, metody ochrany rukou nejsou používány – houba se určitě vrátí.

Symptomy kandidózy na kůži:

 • Svrbení a pálení od mírných až po nesnesitelné na zadní straně, dlaně a zejména žebro;
 • Jemný peeling;
 • Suchost a bělení pokožky;
 • Bolesti, svědění a zarudnutí mezi prsty;
 • Trhliny a erodované skvrny s jasnými okraji na prstu;
 • Zakalení nehtové desky, ztráta lesku, vypuštění horní tenké vrstvy nehtu;
 • Malé bubliny mezi prsty, procházející dlaní;
 • Zánět a otok nehtové kutikuly, vzhled výboje pod ním.

Houba kůže rukou se často objevuje na malém prstenu, prstenu, prostředním prstem. Méně často – na indexu a velké.

Mlýnky plísní

Plísně houby se šíří doslova všude, takže není možné najít zdroj infekce. Obvykle se zjišťují pouze výsledky testů, neboť příznaky jsou velmi podobné porážce dermatofytů. To je důvod, proč je včasná diagnóza tak důležitá, protože nemoci způsobené houbami plísní nejsou léčeny takovými léky, jako je dermatofytóza.

Formy nejsou obyčejné, většinou lidé trpí depresivní imunity (po léčbě cytostatiky, kortikosteroidy, silnými antibiotiky, radiační expozicí) nebo vážnými onemocněními: HIV, tuberkulóza, osteomyelitida, patologie hematopoetického systému, lupus erythematodes atd.

Diagnostická opatření

Změny v kůži způsobené různými druhy hub jsou velmi podobné, navíc jsou snadno zaměňovány s jinými nemocemi. Proto je-li podezření, že jde o houbu, je třeba navštívit dermatologa, který předepisuje testy a dá doporučení k léčbě.

Možné diagnostické postupy:

 • Mycosporus. Pomáhá určit typ patogenu. Chcete-li to udělat, vezměte škrábání z upravené pokožky a studujte pod mikroskopem pomocí speciálních barviv. Výsledky často odhalují směsnou mikroflóru – jak dermatofyty, tak kvasinky podobné houbám.
 • Dřevěná lampa. Zařízení s ultrafialovým světlem. Při různých dermatologických problémech změněné oblasti září svým vlastním způsobem. Přesně takový typ patogenu, který tato lampa neurčuje, poukazuje pouze na to, že problém má houbovou povahu. Umožňuje sledovat účinnost aplikované léčby.
 • Bakposev. Pěstování odebraného materiálu v živném médiu. Dává přesnou diagnózu, ale zabere čas – kolonie roste 2-3 týdny.
 • Diagnostika PCR. Poskytuje také přesnou diagnózu, ale pro toto byste si alespoň měli představit, který patogen hledat, jinak budete muset provést spoustu testů, což je drahé a nepraktické.

Identifikace příčinného činitele, který způsobil onemocnění, umožní lékaři zvolit si nejvhodnější léčivo, které zkrátí dobu léčby a náklady na tuto léčbu.

Taktika léčby mykóz rukou

Celá léčba může být rozdělena na místní a obecné (systémové). Místně se různé krémy, masti, roztoky a spreje používají k ošetření kůže, laků a sér pro ošetření nehtů. Systémová léčba užívá pilulky. Není vždy předepsáno, zda má lék užívat nebo ne, rozhodne lékař, zhodnotí rozsah léze a zdraví pacienta.

Eroze, praskliny a vředy přítomné na kůži je třeba předem ošetřeny. Takové dezinfekční prostředky jsou vhodné pro tyto účely:

 • Resorcinol. Prášek pro roztok nebo masti. Má antiseptický a regenerační účinek.
 • Fukortsin. Barvicí roztok s antimikrobiálními antifungálními účinky.
 • Boritá kyselina. Prodává se v prášku nebo roztoku. Má astringentní, antiseptický, protizánětlivý účinek.
 • Roztok jódu a brilantně zelené. Používá se k léčbě trhlinových bublinek, hlubokých trhlin, poškozených kožních prstů.

Uvolněte svrběcí lázně pravidelným pečením sódy – 1 lžičku. na litr teplé vody. Můžete také vytvořit tácky se slabým růžovým roztokem manganistanu draselného po dobu 5-10 minut. Poté se pokožka usuší suchým ručníkem, aplikují se dezinfekční prostředky a pak – fungicidní masť nebo krém.

Vedle hlavního léčení se doporučuje věnovat pozornost posílení imunitního systému a normalizaci střevní mikroflóry (houby Candida jsou aktivovány během dysbiózy).

Pokud je hřebík v počáteční fázi poškozen, speciální laky dávají dobrý účinek. Dávají dobré výsledky v počátečních fázích, kdy není ovlivněn kořen hřebu. Před aplikací jsou nehty páry v horké vodě, odlupující se části jsou odstraněny pilníkem na nehty. Vysušená kůže ošetřená antiseptikem. Na zbytek nehtu se aplikuje lak (Batrafen, Mikosan, Loceryl atd.). Postupy se opakují až do úplného růstu zdravého nehtu.

Moderní fungicidní a fungistatické látky

Dnes lékárny prodávají mnoho účinných prostředků k boji proti houbám a stále se objevují nové. Zvažte nejčastěji přidělené.

Itrakonazol

Aplikuje se vnitřně ve formě kapslí pro kandidové a plicní mykózy, onychomykózu. Používá se v přípravcích: Orungal, Itraconazole, Rumikoz.

Flukonazol

Má široké spektrum účinku, pomáhá s kandidózou a dermatofytózou. Obsahuje tablety Flucostat, Diflucan, Mikosist a gel Flucor.

Clotrimazol

S touto látkou mohou být tablety, masti, krém, sprej. Obchodní názvy: Candide, Clotrimazole, Candizol, Amyclone. Efektivní a od dermatofytů az kvasnicovitých hub.

Používá se externě. Je dobře vstřebáván do pokožky a udržuje terapeutickou koncentraci po dlouhou dobu. To je ve formě gelu, krému, krému, mastí. Obchodní názvy: Mikospor, Bifosin, Kanespor.

Terbinafin

Efektivní prostředky nové generace. Aplikuje se dovnitř a ven. Spektrum účinku je velmi široké, léčí téměř všechny houbové choroby. Následující léky jsou na trhu: Lamisil, Fungerbin, Exifin, Binafin. Levná a účinná léčba – terbinafinový krém Moskva farmaceutická továrna. Nejnákladnější možností je Lamisil.

Externí lék, který dokonale napomáhá proti houbám pokožky a nehtů. V lékárnách se nazývá Exoderil a Micoderil – krém a roztok.

Pulsní terapie z houby nehtů

Impulsní terapie ukazuje efektivní výsledky u houby nehtů. Navrhuje, aby pacient trhl na léčbu po dobu jednoho týdne, pak si po dobu tří týdnů přestal a tak dále několikrát. Obvyklá léčba ručních nehtů je 2 měsíce.

Výhodou pulzní terapie je, že snižuje zatížení léku na tělo. Má možnost “odpočívat” v přestávkách. Dávkování léků je současně 2-2,5krát vyšší než u denního příjmu, ale léčba je stále snadněji tolerována. Tato metoda se považuje za jemnější a bezpečnější pro tělo.

Takové léky, jako je flukonazol nebo Diflucan, se užívají jednou týdně po dobu 4-6 měsíců – to je také možnost pulzní terapie.

Tradiční metody léčby houby ruky

Lidové recepty – pomocná metoda léčby. Mnoho rostlin a výrobků s protizánětlivými, antiseptickými, sušicím a hojivým účinkem je známo, ale jen s jejich pomocí nemůže být houba vyléčena, zvláště pokud pronikne do tloušťky nehtu.

Pro léčebné lázně používejte tyto nástroje:

 • Silné odvary z heřmánku, řebříčku, měsíčku, kandidánu nebo dubové kůry;
 • Silný zelený nebo černý čaj;
 • Jablko nebo víno 6% octa zředěné v teplé vodě (4 polévkové lžíce na litr teplé vody);
 • Alkoholová tinktrie propolisu (1 polévková lžící na litr vody);
 • Birch dehet (1 lžička na litr vody).

Kombucha pomáhá léčit houby na nohou a rukou. To je opravdu účinný lidový lék. Kombucha medusomycetes je symbiotická směs kvasnicových hub a bakterií kyseliny octové. Tříměsíční infúze houby vytváří prostředí, které potlačuje bolestivou mikroflóru dermatofytů. Používá se na lázně a pleťové vody, stejně jako pít v množství 1 šálku třikrát denně, aby zlepšil trávení a zvýšil imunitu. Kusy těla houby používané pro obvazy na postižených místech.

Pamatujte, že pokud je dlaň svědí – není to pro peníze, ale naopak pro potíže, protože příčinou může být houba. Nespouštějte toto onemocnění, jinak bude léčba drahá a zpožděná po dlouhou dobu.

Leave a Reply