Tradiční metody léčby houby v uších

Posted by

Obsah:

Symptomy a léčba houby v uších

Otomykóza nebo houba v uších se vyskytuje u dospělých, ale děti mohou také zaznamenat toto onemocnění. Formy nebo kvasinky podobné houbám způsobují onemocnění. Vzhledem k povaze místa je onemocnění obtížné léčit.

Po zjištění prvních příznaků je důležité co nejdříve zahájit léčbu, jinak je riziko komplikací až po sepsu vysoká.

Symptomy a rysy nemoci

Houba na kůži uší se vyvíjí na pozadí oslabené imunity, která může být způsobena řadou infekčních onemocnění. Infekce nastává skrze kontakt se špatnou osobou, například při použití sluchátek, ručníků a klobouků někoho jiného, ​​avšak otomykóza může být nemocná pouze se sníženou imunitou.

Mokrá kůže a vysoké teploty – to je optimální prostředí pro aktivní růst patogenní mikroflóry, takže se houba často objevuje během těžkého pocení v horké sezóně.

Mykóza ucha je doprovázena následujícími příznaky:

 • zarudnutí pokožky;
 • svědění ve zvukovodu;
 • bolest a nepohodlí;
 • šedozelený nebo žlutý výboj.

Když je houba v uších, příznaky mohou být zhoršeny bolesti hlavy, je také často zaznamenáno vytváření síranových zátek, a proto se sluch zhoršuje.

Když ušního houby v osobě dochází k nepříjemnému pocitu při žvýkání a polknutí. Muži pocítí bolesti v uchu při holení.

Toto onemocnění se nezjistilo za jeden den. Zpočátku pacient trpí svěděním, což vede k česání pokožky uvnitř sluchové trubice. Svědění se objevuje spontánně a odchází samo od sebe. Vzhledem k poškrábání epidermis se šíří houbová infekce a příznaky se postupně zvyšují.

Když se houba šíří, svědění se stává stálým společníkem pacienta, pak se k němu připojuje bolest a přetížení uší. Pacienti si stěžují na přítomnost cizího těla v uchu. Při růstu houby dochází ke vzniku dopravních zácpů ve vnější zvukové trubici, což způsobuje poškození sluchu.

Symptomy a léčba závisí na typu houby. Charakteristickým znakem hubových forem je žlutozelený výtok z ucha. Kůže uší může být pokryta tmavě zbarvenými krusty, které jsou snadno a bezbolestně odstraněny.

Při infekci s kvasnicovitými houbami je léze epidermis symptomaticky podobná vlhkému ekzému.

Léčba ušní houby závisí na typu patogenu. Chcete-li přesně určit typ nemoci a vyléčit ušní houby, musíte navštívit otolaryngologistu. Pro diagnózu si pro další analýzu proveďte škrábání postižené kůže a rozmazání.

Princip léčby

U hub v uších léčba zahrnuje následující léky:

 • antimykotika;
 • imunostimulanty;
 • antihistaminika;
 • roztoky pro léčbu ušních trubek.

Antimykotika v pilulech ovlivňují příčinnou látku. Pro místní ošetření postižené oblasti byly použity antimykotické roztoky nebo masti.

Vzhledem k tomu, že onemocnění se vyvíjí na pozadí nízké imunity, pacienti jsou předepisováni imunostimulanty a vitaminy. Léčba může být doplněna probiotiky pro obnovení normální mikroflóry.

Antihistaminika pomáhá zmírnit svědění a zánět kůže.

Léčiva pro léčbu

Je nutné ošetřit houbu v uších antimykotiky. Terapie vybírá ošetřující lékař v závislosti na typu patogenu.

Pacienti jsou předepisováni následující léky ve formě pilulek:

Flukanazol by měl být léčen houbou v uchu, vyvolanou kvasinkami podobnými houbami. Lék je užíván samozřejmě, délka trvání a dávkování léku je zvoleno lékařem individuálně. Protože je flukonazol systémovým léčivem, léčba je doplněna použitím probiotik pro ochranu a normalizaci mikroflóry gastrointestinálního traktu.

Nystatin je nejúčinnější pro kandidózu na kůži, proto jestliže je postižen houbami plísní, lék není předepsán.

Ketokonazol a natamycin jsou širokospektrální antimykotika, které jsou účinné proti většině houbových patogenů. Léky jsou předepsány, včetně těch postižených plísněmi plísní. Natamycin je předepsán pro léčbu dospělých a dětí. Lék je špatně absorbován, proto nezpůsobuje nežádoucí účinky. Doba trvání léčby je zvolena lékařem individuálně pro každého pacienta.

Následující přípravky se používají pro lokální léčbu:

 • Burovova tekutina;
 • Clotrimazol;
 • Kapalina Castellani;
 • Roztok Exoderil;
 • Lamisil

Při použití masti by měla být dostatečně nanesena na bavlněnou nebo gázovou šňůru, která se pak vloží do ucha. Před použitím místních výrobků musíte důkladně očistit uši před kontaminací. Tento postup by měl provádět lékař. Za tímto účelem se často používá tekutý Burov.

Proti kvasnicím podobným houbám se nejčastěji předepisuje masť klotrimazolu nebo kapsle Castellani. Frekvence léčby závisí na rozsahu houbové infekce a pohybuje se od dvou do čtyřikrát denně.

Lékař může také předepisovat přípravek Lamisil masť nebo přípravek Exoderil, který má široké spektrum účinku. Obvykle léčba těmito léky trvá od 7 do 15 dnů, léčba pokožky uší se provádí několikrát denně.

Kromě antifungálních léků jsou v prvních dnech léčba doplněna antihistaminikami. To pomáhá zbavit se nepříjemných příznaků, jako je svědění a bolest způsobená otokem kůže.

Jak zacházet s houbou u dítěte nebo dospělé – záleží na typu patogenu. Před použitím jakékoli léky se musíte poradit se svým lékařem. Samoléčba nemusí přinést očekávaný výsledek a pouze zhoršit příznaky onemocnění.

Jak zacházet s otomykózou?

Léčba houby u lidí začíná určováním příčiny onemocnění. Pokud se mykóza vyvinula na pozadí snížené imunity, pacientovi jsou předepsány imunostimulanty a vitamínové přípravky.

Často se houbová infekce uší rozvíjí na pozadí dlouhodobých antibiotik. V takovém případě musí pacient konzultovat s lékařem o náhradě léků nebo ukončení léčby.

Plísňová infekce vyžaduje dlouhodobou a komplexní léčbu. Ve většině případů se ošetření postižené oblasti provádí během dvou až tří týdnů. To může vyžadovat náhradu léku pro místní ošetření pleti uprostřed léčby. To je způsobeno skutečností, že patogenní mikroflóra vytváří odolnost vůči účinným látkám léčiv, proto se v prvním týdnu a půl používá jedna masť a poté se změní u léku s jinou aktivní složkou v přípravku.

Před ošetřením uší mastí je nutné uši očistit speciálními roztoky. Pro hluboké čištění na začátku léčby se obraťte na otolaryngologa. Doktor také odstraňuje sírové zátky.

Masť se aplikuje pomocí kabelových svazků. Turniket je bohatě zvlhčen léčivou látkou a poté se vloží do ucha na chvíli. Popruhy se mění několikrát denně. V domácnosti je nutné postup provést velmi opatrně, aby nedošlo k poškození zvukovodu.

Tradiční metody mohou být také použity pro léčbu. Tradiční medicína ví, jak zacházet s houbou, a co znamená použít ke zmírnění nepohodlí. K tomuto účelu se používá celandin, peroxid vodíku, čerstvá cibulová šťáva nebo jablečný ocet nebo bobkový list. Účinnost všech těchto látek je založena na antimikrobiálním účinku.

 1. Dvě velké lžíce sušeného čokolády vařte ve dvou šálcích vroucí vody. Po ochlazení se živná půda instiluje dvě kapky do ucha pipetou. Nástroj nelze použít k léčbě dětí.
 2. Nakrájejte malou cibuli a pečlivě stlačte džus přes gázu. Džus se instiluje jednou kapkou dvakrát denně.
 3. Do postiženého ucha se kapal roztok peroxidu vodíku. Ležíš 10 minut, aby se zabránilo předčasnému úniku látky. Léčba se provádí dvakrát denně.
 4. Odstranění zánětu pokožky pomáhá odvar z bobkového listu. Pro jeho přípravu by mělo být 10 suchých listů nalijte sklenici vroucí vody a nechte vařit, dokud se ochladí. Nástroj se pak vloží do ucha dvěma kapkami a také se otírá pokožka uší.
 5. Třením pokožky jablečným octovým jablem pomůžete snížit svědění. Postup se provádí několikrát denně. Pohřbít nástroj do ucha je naprosto nemožný, používá se pouze k čištění pokožky.

Lidské léky lze použít ve spojení s farmakoterapií. Před použitím těchto metod byste se měli poradit se svým lékařem. Lidská léčba se nedoporučuje u hub u dětí.

V době léčby by se nemělo vyvarovat návštěvy saun a koupele, neboť vlhký vzduch a vysoké teploty přispívají k růstu patogenní mikroflóry.

Včasná léčba umožní zbavit se akutních symptomů několik dní po zahájení léčby. Úplně se zbavit houby dostat pár týdnů. Je důležité si uvědomit, že pouze včasný přístup specialistovi účinně vyléčí onemocnění a zabraňuje komplikacím.

Houba v uších: specifická léčba lidových léků

Huba v uších, léčba lidových léků je tématem zájmu mnoha. Ne vždy lidé podezřívají houbu v uších. Léčba lidových léků této nemoci je stejně účinná jako farmakoterapie. Hlavní věc – čas věnovat pozornost symptomy nemoci a jít do nemocnice. Lidové léky nemají vedlejší účinky, takže mohou být snadno použity jak těhotnými ženami, tak dětmi. Ale než začnete používat přírodní ingredience, měli byste se poradit s lékařem.

Houba je kultura sporu, vyvíjí se na sliznicích a pokožce. Nejčastěji se tvoří na nohou, rukama a nehty. Pokud nejsou dodržována hygienická pravidla, houbová infekce se může rozšířit na vlasy, tvář a další části těla. Takže houba v uších není neobvyklá. Ale v sluchových orgánech se může vyvinout pouze určitý typ houby z 500 druhů všech takových mikroorganismů, které se usadily v ušních štítcích. Nebezpečí této mykózy spočívá v tom, že to není jen na vnější straně ucha, ale také do jejích hlubších částí, a proto v nepřítomnosti včasné léčby houbová infekce postihuje střední a vnitřní části orgánu.

Domácí léky na mykózu uší

Můžete se zbavit houby v uších běžnými, improvizovanými prostředky, které lze nalézt v kuchyni nebo v jakékoli lékárničce. Samozřejmě, léčba lidovými léky bude delší než s použitím anti-mykotických léků, ale taková terapie nedává komplikace. Například peroxid vodíku pomůže v počátečních fázích. Tento nástroj je univerzální. Pomáhá eliminovat bakteriální mikroorganismy, které vytvářejí všechny podmínky pro vývoj houbové kultury. V důsledku toho, když prostředí mění své podmínky, houba nemůže přežít.

Navíc k tomu přímo působí peroxid. Chcete-li bojovat proti houbě v uších, musíte postižené místo umýt peroxidem vodíku a pak ležet na opačné straně hlavy, počkejte 10-15 minut. Poté musíte zahřát čistou filtrovanou vodu a utěrku ji utřít. Konečně je třeba uši uschnout bavlněným tamponem. Tento postup musí být proveden 4krát denně. Díky této léčbě se svědění rychle uklidní. Pokud taková terapie nepomůže, je nutné přistoupit k silnějším prostředkům.

Můžete použít alkohol. Neměli byste umyt uši, protože vnitřní tkáně jsou velmi jemné a mohou trpět a alkohol zanechá na nich spáleniny. Je povoleno jednoduše namazat pouzdro pro dezinfekci poškozených oblastí. Poté je třeba vlhké ubrousky namočit do uší.

Ušní houba může být ošetřena sodou. Je zapotřebí, aby se na hrst prášku pustila trochu vody a pak se promíchala, aby se vytvořila kaše. Potřebuje rozšířit postižené místo. Soda by měla být vysušená, když vyschne. Pravidelná soda na pečení je jednou z nejlepších léků, která eliminuje nejen bakterie a viry, ale i houby. Pokud nechcete hromadit práškovou hmotu, musíte rozpustit lžičku sody ve sklenici teplé vody a poté důkladně promíchat. Teď je potřeba utéct tímto roztokem bavlněným tamponem nebo ušními holemi.

Rostliny z houby v uších

Lidové prostředky zahrnují použití různých rostlinných a ovocných šťáv, stejně jako přípravu odvarů a tinktury na bázi léčivých bylin. Je povoleno používat včelí produkty.

Jedním z nejúčinnějších prostředků je cibulová šťáva.

Pomůže odstranit houbovou infekci během několika dní. Lékaři ji však nedoporučují po dlouhou dobu, protože skořápky v uších jsou velmi jemné a tenké a žíravá šťáva z cibule může opustit popáleniny v uchu, což může způsobit poškození zvukovodů. Chcete-li dělat cibulovou šťávu, musíte oloupat 1 malou cibuli a potom na roštu na jemné struhadlo. Poté je celá kaše zalitá na gázu, pomocí které je cibulová šťáva vytlačena z kaše. Každý den před spaním je třeba pohromadit 5 kapek do obou uší, i když druhá nebyla poškozena.

Jablečný jablečný ocet je vhodný k ošetření. Tento nástroj je velmi efektivní a pracuje rychle, ale je také zakázáno umývat s uši. Zvláště užitečný ocet, který je připraven doma. Je nutné mazat tuto látku pomocí sluchových pasáží, ale je zakázáno kopat ocot a alkohol. Po několika dnech zmizí svědění, pálení a záněty.

Můžete udělat česnek šťávy. Budete potřebovat několik stroužků česneku, které musí být vyčištěny a strouhány. Pak je také šťáva vymačkána a pohřbena v uších. Chcete-li zvýšit efekt, můžete míchat cibuli a česnek šťávy. Obě tyto druhy zeleniny patří mezi nejvýkonnější přírodní antiseptiky. Vylučují všechny škodlivé mikroorganismy.

Také pro léčbu ušní mykózy fit heřmánek. Tato rostlina má protizánětlivé vlastnosti. Kromě toho může léčit rany. Bujón se připravuje nejjednodušší metodou. Je třeba nalít několik lžiček kvetení rostliny s vodou a pak vařit na parní lázni po dobu 20-30 minut. Poté musí být léčivo ochlazeno a přefiltrováno. Namísto odvaru můžete použít infuzi. Je nutné nalít lžíci suroviny se sklenicí vroucí vody a pak počkejte hodinu, než se lék podává. Po filtrování se může použít. Každý den by tato tekutina měla umyt uši. Nejlepší je prostě odkapat roztok do ucha a naklonit hlavu tak, aby pomalu vyteče. Stejné promývání je lepší bez pomoci lékaře.

Z celandinu můžete také udělat dobrý lék. Bude to velmi efektivní. Nejlepší je použít šťávu nebo odvar této rostliny. Teplota tekutiny by měla být pro danou osobu pohodlná. Nezapomeňte však, že tato rostlina patří do skupiny jedů, takže šťáva a odvar by se neměly dostat do očí, nosu nebo úst. Ujistěte se, že si umyte ruce po použití léku. Pro léčbu těhotných žen a dětí je zakázáno užívat celandin.

Někdy můžete použít včelí produkty. Například med a propolis mohou být použity k léčbě ušní mykózy. Ale s tímto nástrojem musíte být opatrní, protože někteří lidé mají alergickou reakci na pyl, který může být obsažen v medu. Ale hrnky s propolisovou infuzí budou velmi užitečné. Nejprve si umyte uši peroxidem vodíku.

Při ošetření houby v uších je velmi užitečný ořechový olej. Nejprve je třeba oplachovat ušní kanály peroxidem vodíku a teprve pak použít olej z ořechů. Je nutné kapat v uších jednou kapkou najednou. Každý den musíte dávku zvýšit na 4 kapky.

Jako závěr

Hloubka v uších není vzácné onemocnění. Před několika staletími lidé tvrdili, že pokud nebudete každým dnem umyt uši, houba poroste. Tak vyděšené děti. Ve skutečnosti má přísloví velké množství pravdy. Existuje mnoho odrůd houbových kultur, které mohou parazitizovat v lidských uších. Léčba mykózy ušima tradičními metodami bude trvat mnohem méně času. Tyto prostředky však mají kontraindikace. Kromě toho jsou pro těhotné ženy přísně zakázány. V tomto případě je nejlepší využít dostupné léčby a recepty tradiční medicíny. Nemají prakticky žádné vedlejší účinky, ale léčba nebude méně účinná než u léčivých přípravků.

Bohužel je možné zcela vyléčit mykózu ušima pomocí takových prostředků pouze v raných stádiích onemocnění. Pak bude léčba velmi dlouhá a budete muset dostávat anti-mykotické léky. Je nezbytné, aby před zahájením užívání různých léků bylo nutné konzultovat lékaře, aby poradil a vybírá nejúčinnější léky.

Leave a Reply