Tradiční metody léčby kvasinek

Posted by

Obsah:

ZNAKHAR LIDÉ – lidová medicína, lidové prostředky

Tradiční lék na léčbu kožních onemocnění a jiných forem lišejníků houbových původů

Omlazené ► ► Lýt trávu šťávou z trávy.
Stonožka obyčejná ► ► Nalijte nakrájené kořeny studenou vodou, nechte 2 hodiny, vařte po dobu 20 minut, vypusťte. Koupel (36 – 37 ° C), aby se přes noc. Aplikujte s houbovými kožními chorobami. Průběh léčby 10-12 lázní.

Noci ►►
Svědění je vyhoštěno, pokud je rozmazáno s hnízdo;
Listy trávy se třepou, spojují je s ječmenovými krupami,
Když je požádá, oheň říká, že vyháněl roucho (erysipelas),
Stejně jako hnízdící šindele. No, jestli se s nimi promícháte
Film je stále stříbrný a bílý a růžový olej,
To a silnější a lepší to bude lék.

Odo z Meny “O vlastnostech bylin”

Propolis ► ► Pro léčbu kožních onemocnění pokožky hlavy použijte 50-násobnou propolisovou masti připravenou v rostlinném oleji s nízkým bodem varu nebo propolisem rozpuštěnou v 90-ti stupňovém alkoholu na konzistenci masti. Masť se aplikuje na léze tenkou vrstvou, pokryté voskovým papírem. V prvních dnech pacientů je pozorováno zvýšení zánětlivé odpovědi, která po 3-5 dnech ustoupí, ucpávka se rozřeší, svědění se zastaví, pocity bolesti se úplně zmenšují nebo zmizí. Zmizení hub se zpravidla vyskytuje během 15 dnů. Vzhledem k relapsu onemocnění nejsou pozorovány hrubé změny jaterních cév v místě bývalých lézí.
Masť z propolisu vyléčí všechny ekzémy mikrobiální přírody, stejně jako některé lišejníky, kromě šupinatého lichenu (psoriázy).
Ramsons ► ► V postižených oblastech přidejte kaše z čerstvě rozdrcených žárovek s mykózami.
Přeslička ► ► Pokud je onemocnění zjištěno na samém začátku, je snadné jej vyléčit vypít bylinku extraktem 3-4krát denně.
Tip ►► Masť je pečlivě formulována z rovných dílů (2 oz.) Z prošeného dřevěného popela a instantního prasečího oleje. Kroužte do bolestivých míst 2 krát denně, ráno a večer. Omyjte postižené oblasti roztokem, který se skládá ze dvou hustých sítovaných sadzí a 16 liber vody před třením. Tato směs by měla být půl hodiny vařena. Doporučuje se k léčbě lišejníků, křečí, svrabů a lichenových vředů.

Toe hub

Umyjte nohy dobře, ponořte nohy do silného octa. Jděte do postele v čistých ponožkách namočených v octě.
Nohy ponořené do studené vody, ve které se rozpustí sůl a soda (1 polévková lžíce). Pak umyjte nohy čistou vodou.
Smíchejte drcenou máta solí a vložte mezi prsty asi 1 hodinu. Postup se opakuje, dokud nezmizí houba.

Hubnutí na nehty rukou!

Vařte silnou kávu několikrát, abyste ponořili ruce do infuze, aniž byste agitovali sediment.
Škrábky a krusty tvořené na pokožce hlavy by měly být omyty horkou vodou a zeleným mýdlem, pak by měly být odstraněny špatné vlasy pomocí pinzety a postižené oblasti by měly být namazány denně bílou rtutovou masti.
Břečtina nahoře. Poté troseční dřevěné břízy se smíchají se šťávou z čerstvého kořene lopuchu. Tření do 20 – 30 min. Dvě nebo tři ošetření obvykle léčí kožní onemocnění.

Léčba šupin doma

Euonymus ► ► Po odstranění kůry by měla být z této rostliny prášena sušená ovoce.
Křovinořez ► ► Rozkrojte oddenku a naplňte ji vodou, aby se vytvořila kapalná kaše, nechte 2 až 3 hodiny; namažte postižené oblasti pokožky. Uvnitř je v tomto okamžiku užitečné odvádět kurkuma v dávce 10 g suchého kořenového prášku za den.
Dřevohlavý Maynik ► ► Poupky z trávy a čerstvě rozdrcené listy se používají pro šupku.
Tip ► ► Vlasy na hlavě by měly být zkráceny nejen v blízkosti krust, ale lépe z celé hlavy, pak namočte všechny krusty olejem a pečlivě je odstraňte. Pokud je již mnoho krust a drží se dohromady, stačí namočit látku v nějakém rostlinném oleji a použít ji na vaši hlavu celou noc nebo po celý den. Ráno se změkčené kůry snadno odstraňují, omyjte si hlavu zeleným mýdlem, otřete je a vysuňte všechny nemocné vlasy z postižených míst pinzetou. Snadno se vytahují. Náplasti byste si měli dvakrát denně otírat zeleným mýdlem a 2krát denně v pravidelných intervalech, aby se otřásly směsí jodu a glycerinu ve stejných částech. Po týdnu dobře umyjte vlasy zeleným mýdlem. Pokud se během několika dní znovu objeví kůry, opakujte léčbu.

Webová stránka čarodějnice byla vytvořena, aby pomohla nalézt nejlepší způsob, jak léčit nemoci tradičními metodami a prostředky, seznámit se s recepty tradiční medicíny. Ujistěte se, že jste se poradili s lékařem!

Jak vyléčit houbu na obličeji: tipy kosmetologů, léky, lidové metody

Na povrchu epitelu všech lidí jsou patogeny různých kožních onemocnění. Když obranné systémy člověka selhávají, aktivně zaútočí na tělo a způsobují houbu na obličeji. To způsobuje spoustu nepříjemností, a pokud není ponecháno, může se stát vážným problémem.
V budoucnu vám řekneme, jak vypadá houba na obličeji, a jaké metody pro potírání tohoto onemocnění existují.

Patogeny a příčiny onemocnění

Existují 4 typy onemocnění, které mohou na tváři způsobit houbové projevy:
1. Systémová mykóza. Je to nebezpečné, protože postihuje nejen horní vrstvy epidermis, ale také vnitřní orgány a systémy.
2 Kůži. Nejčastější typ houby, který postihuje mrtvé kožní buňky.
3 Kandidóza. Je způsobena kvasinkami houbami rodu Candida. Častěji se vyskytuje v dětství. Zpočátku působí na sliznice a pak se usazuje po celé pokožce.
4 Keratomykóza (nodulární tricosporie, pityriasis versicolor). Zřídka se vyskytuje u dětí a má nízkou míru infekčnosti. Způsobuje houba, která sedí uvnitř vrstev epitelu.

Na fotografii: tak vypadá houba pod mikroskopem

Docela banální věci mohou vyvolat obličejovou houbu:
• Kontakt s infikovanou osobou nebo při použití osobních předmětů (ručník, brýle, kartáče na make-up, hřeben).
• Zneužívání sladkých a moučných výrobků.
• Snížená imunita, protože její prudký pokles, přispívá k rozvoji mnoha houbových bakterií.
• Nedostatek vitamínů a problémy s střevami.
• Diabetes.
• Tendence osoby k nadměrnému pocení (v horké sezóně, v sauně nebo na pracovišti).

Riziko rozvoje houbových onemocnění na obličeji také zvyšuje špatné zvyky, nadváhu, hormonální poruchy a poškození kůže.

Na začátku onemocnění není červenost příliš děsivá, ale pokud nezačnete léčbu včas, postupně se dostane do akutní formy

Na začátku onemocnění není zčervenání příliš děsivá, ale pokud nezačnete léčbu včas, postupně se dostává do akutní formy a může postihnout nejen obličej, ale i tělo, av těžkých případech postihuje cévy a kapiláry. Je mnohem obtížnější vyléčit chronickou kožní houbu, jejíž symptomy se znovu a znovu objevují na kůži několikrát ročně.

Symptomy onemocnění:
• Zkusnění velkých ploch pokožky, které se nakonec zpevní a fialové.
• Silný peeling a malé bubliny v postižených oblastech.
• Stále svědění, které způsobuje nárůst v oblasti infekce.
• Při působení slunečního světla se mohou objevit bílé skvrny.
• V případě opožděné léčby výskyt vředů a pustul, které se pokryjí kůrou.

Diagnóza houby na obličeji, jejichž symptomy mohou být podobné obvyklému akné, bude určena pouze zkušenými specialisty. Proto při prvním výskytu popsaných příznaků okamžitě zorganizujte schůzku s dermatologem.

Zde je to, co vypadá jako houba na obličeji, fotky, příznaky, typy:

Vlastnosti léčby

Pokud je podle výsledků testu stále potvrzena diagnóza, měli byste okamžitě zahájit léčbu. Houba na obličeji, jejíž léčba se nevyskytuje rychle, vyžaduje zodpovědnost a závažnost. Nejlepší je zbavit se nemoci komplexním způsobem: použitím krémů a masti, užívání antifungálních pilulek a také uchýlení se k tradiční medicíně. Léčbu lze předepisovat pouze kvalifikovaný dermatolog.

Místní přípravky

Miconazol pro léčbu plísní na obličeji

Tyto přípravky mohou být ve formě krémů, roztoků, masti nebo suspenzí.
Obvykle se jedná pouze o počáteční stavy onemocnění, kdy je možné provést bez perorálních léků.

Nejúčinnější prostředky pro místní použití jsou:
Masti pro houby na obličeji Mikoket, jehož aktivní složka je ketokonazol použit k léčbě mykózy.
Miconazol – Jedná se o lék, který zabraňuje šíření houby na kůži a nakonec vede k jeho smrti.
Clotrimazol, stejně jako další antifungální prostředky, je aplikován na suchou pokožku obličeje až do úplného vstřebání.
Nystatin a Levorin také aktivně bojovat proti různým plísňovým infekcím.
• U nemocí způsobených kvasinkami Candida může lékař předepsat krém na houby na obličeji. Tinedol (pomůže uklidnit svědění, odstranit zčervenání a vyčistit kůži infekce).

Trvání léčby přípravky pro vnější použití obvykle trvá od 2 do 3 týdnů, v závislosti na velikosti postižených oblastí.

Antifungální pilulky

Diflucan pro léčbu plísní na obličeji

Pokud se choroba vyvinula do akutnější formy, navíc by měly být zahrnuty prostředky pro vnitřní použití. Přiměřená dávka je zároveň důležitá, protože příliš malé dávky mohou vést k necitlivosti léku na bakterie a velké dávky mohou způsobit vedlejší účinky.

Mezi nejčastější patří:
Orungal – silné antimykotiky proti dermatofytům a kvasinkám, jejichž působení je zaměřeno na inhibici produkce, příznivá pro bakterie, enzymy;
Diflucan – fungicidní činidlo, které má vnitřní účinek na spory hub
Lamisil – je účinný proti většině plísní, kvasinek a dermatofytických hub.

Pro efektivní výsledky je velmi důležité, abyste neztratili léky předepsané lékařem.

Pokud houba na tváři dítěte

Infekce s houbami se může objevit i ve fázi vývoje plodu nebo během porodu (prostřednictvím kanálu pro narození). Je také možné infekci dítěte v nemocničním oddělení. Vysoké riziko onemocnění je způsobeno skutečností, že kůže kojenců je tenká a špatně chráněná přirozeným tajemstvím. Starší děti, houba na obličeji dítěte se mohou objevit návštěvou dětských hřišť, herních místností, bazénu.
Příznaky onemocnění u dítěte se mimo jiné od “dospělých” liší, zatímco dítě se neklidně chová a kůže se mokrá nebo naopak vysuší.

Léčba houby na tváři dětí je měkčí a jemnější, protože nezralý organismus dosud není schopen tolerovat silné léky. Dávkování je předepsáno v závislosti na hmotnosti a stupni infekce. Dermatologové obvykle používají naftifin, terbinafin a další produkty pro vnější použití. Antifungální pilulky pro děti jsou kontraindikovány (s výjimkou Econazolu, Natamycinu a Sertaconazolu).

Souběžně s léčbou je důležité sledovat denní režim, dodržovat dietu a všechna hygienická pravidla.

Zde vypadá dětská houba na kůži obličeje, foto

Tradiční metody léčby

Doplnění a zrychlení léčebné terapie jakékoli houby je žádoucím prostředkem tradiční medicíny. Chcete-li se zbavit kandidózy nebo mykózy na obličeji, je vhodné použít následující kompozice:

Živočišný vývar

Nalijte 3 polévkové lžíce. Celandinové byliny 1 l. vodou a vaří se ve vodní lázni po dobu 10 minut. Po stlačení vývaru a vychladnutí. Osušte postiženou oblast dvakrát denně. Celandine se může také střídat s odvarováním lopuchu, třezalkou, šalvějí nebo elecampanem.

Citronový roztok

1. c. vařenou vodou smíchanou s citrónovou šťávou a chladem. Mokré postižené oblasti 3 krát denně.

Česnekový kompres

Jemně nakrájejte česnek (ještě lépe použijte česnek) a přidejte do něj tolik roztaveného másla. Kašovitou suspenzi vložte na místo, utěsněte lepicí páskou a nechte ji přes noc.

Roztok medu

V 50 g vody rozpusťte 1 lžičku. med a zpracovávejte postiženou oblast třikrát denně.

Síran měďnatý

2 lžičky. síran měďnatý se rozpustí v malém množství vody a potřísní se zarudnutím 3-5krát denně.

K rychlé léčbě kandidové houby na obličeji doporučují lékaři, aby do těla použili roztoky Furacilinu, kyseliny borité nebo manganistanu draselného. Je však důležité si uvědomit, že samotná léčba by neměla být prováděna s výskytem bělicích bublin, nadýchání nebo zvýšení teploty na 38 ° C. V takovém případě byste měli okamžitě kontaktovat svého dermatologa pro odbornou pomoc.

Preventivní opatření

Po účinné léčbě je nutné provést prevenci, která významně sníží riziko opětovné infekce.

Aby nedošlo k problému nazývanému kvasinky na obličeji, je třeba dodržovat následující doporučení:
• pečlivě sledujte osobní hygienu (udržujte tělo suché a čisté, umyjte si ruce a obličej po ulici, nepoužívejte oblečení, boty a ručníky jiných lidí, vyhněte se kontaktu s infikovanými lidmi);
• zlepšit imunitu správnou výživou (omezit používání sladkostí, rychlé občerstvení, kvas, pivo, muffin), fyzickou aktivitu a zdravý spánek (minimálně 8 hodin denně);
• pomocí probiotik a mléčných výrobků k vytvoření střevní mikroflóry;
• se zvýšeným pocením používejte mastek nebo prášek pro děti s antiseptikem.

Při zodpovědném dodržování předepsané léčby a při dodržování všech preventivních tipů je minimální pravděpodobnost, že se znovu objeví houba na obličeji.

Huba na nohou. Jak to vypadá, proč vzniká a jak se s ním zacházet?

Místo poskytuje základní informace. Přiměřená diagnóza a léčba onemocnění je možná pod dohledem svědomitého lékaře.

Mycoses – skupina nemocí, která je způsobena mikroskopickými houbami. Jsou vyvolány léze z houbových kůží ringworm (z řečtiny “Derma” – “kůže”). Onychomycosis – poškození nehtů. Často jsou kombinovány.

V přírodě existuje velké množství druhů hub, ale jen málo z nich může způsobit onemocnění u lidí. Podle výskytu dermatomykózy zaujímají po pyodermu druhé místo ve struktuře kožních onemocnění – hnisavé kožní léze (mezi ně patří streptoderma a stafyloderma, boils, carbuncles atd.).

Skupiny hub, které postihují nohy:

 • Antropofilní. Příčina onemocnění pouze u lidí. Můžete se nakažovat jinou osobou.
 • Zooanthropophilic. Ovlivňuje lidi i zvířata. Infekce je možná nejen od jiné osoby, ale také od zvířete.
 • Candida – zvláštní skupina kvasnicovitých hub, která má některé zvláštnosti (viz níže).

Jak se vyskytuje infekce houbami nohou?

Epidermofitiya

Trichophytosis (Rubromikoz) nohy

Toto houbové onemocnění nohy je způsobeno různými druhy trichophytonových hub. Nemoc je velmi nakažlivá, přenáší se:

 • koupelnové doplňky (ručníky, žínky, houby atd.);
 • boty a ponožky nosené nemocnou osobou;
 • sportovní vybavení;
 • další běžné položky.

Trichophytonové poškození se u dětí vyskytují jen zřídka. Mezi mladistvými asi 17% nemocných a mladší muži častěji trpí. U dospělých mužů je procento ještě vyšší.

Minerky a pracovníci horkých dílen, pracovníci sprch a koupelen, sportovci, zejména plavci, jsou nejčastěji náchylní k nemoci (v Evropě je termín “noha sportovce”).

Kandidóza se zastaví

Je méně častá než atletická onemocnění a rubromykóza. Většina druhů hub rodu Candida je podmíněně patogenní, to znamená, že jsou obvykle přítomné na povrchu lidské kůže a nezpůsobují onemocnění. Stávají se patogenními pouze s výrazným snížením imunity.

Houby Kanida mohou vstoupit do těla z povrchu běžných předmětů, jídla. Často jsou tyto mikroorganismy silně kontaminované mléko a mléčné výrobky, maso.

Faktory, které zvyšují riziko vzniku kandidální kožní infekce nohou:

 • Patogenita (schopnost způsobit onemocnění) specifický typ houby. Tento faktor nehraje rozhodující úlohu, protože všechny houby Candida jsou podmíněně patogenní, to znamená, že nejsou schopny způsobit patologii u lidí, jejichž tělo není oslabeno a má normální obranné mechanismy.
 • Snížená imunita. Vyvíjí se v důsledku častých a chronických infekcí, maligních nádorů, AIDS atd.
 • Poškození kůže: zranění, působení kyselin a zásad, další agresivní chemické sloučeniny.
 • Nadměrné pocení, macerace kůže.
 • Vysoký obsah houby ve vzduchu (často se nachází v cukrárnách).

Symptomy hub zastaví. Jak vypadá houba na nohou?

Epidermofitiya a trichophytosis

Symptomy skvamózní formy houby nohou. Jak se na fotku podívá šupinatá forma mykózy nohou?

 • V počátečním stádiu onemocnění je léze pozorována pouze na jedné noze. V budoucnu se přepne na druhou stranu.
 • Na kůži nohy se objeví závratě.
 • V budoucnu se na tomto místě začne peeling kůže.
 • Oblasti zarudnutí a olupování se mohou lišit.
 • Svědění není zaznamenáno u všech pacientů.
 • Mnoho pacientů s šupinatou formou mykózy nohou vůbec netrápí, a nechodí k lékaři.

To přispívá k šíření nemoci.

V dlouhodobém horizontu se dlaždicová forma může změnit na dishydrickou (nebo naopak: dishydrotický se změní na šupinatý).

Symptomy dyshidrotické formy houby nohou. Jak vypadá dyshidrotická forma houbovité houby na fotografii?

 • Na oblouku chodidla (část, která při chůzi nepřichází do styku s podlahou) se vytvářejí mnoho bublin s velikostí od 2 do 8 mm.
 • Postupně se malé bubliny spojují do větších, pak se otevřou a na jejich místě se tvoří eroze (povrchní kožní léze).
 • Proces se může rozšířit z oblouku nohy na vnější a vnitřní boční plochy. Současně se na místě otevřených bublin vytváří rozsáhlá eroze a spiknutí vyrážky plenky.
 • Pacient zaznamená bolest a svědění na místě zranění.
 • Po erozi se uzdravuje a usuší, začíná na jejich místě peeling. Dyshidrotická forma houby nohy se stává šupinatá.
 • Časem se bakteriální infekce může spojit s houbovou infekcí. Jasný obsah bublin se stává zakaleným a mění se do hnisu. Existuje silná bolest, horečka. Kůže na nohou zčervenává a zvětšuje se ještě víc.
 • Dyshidrotická forma mykózy nohou je náchylná k dlouhému průběhu. Období zlepšení se střídají s relapsy.
 • Houba obvykle postihuje jednu nohu.

Symptomy intertrigické formy houby nohou. Jak vypadá intertrigická forma houby nohou na fotografii?

 • Mezi nejčastější patří intertrigická forma nohou mykóz s trichofytií a nohou atleta.
 • Může se vyskytnout samostatně nebo na pozadí šupinovité formy.
 • Postup obvykle začíná na kůži mezi IV a V nohy. Méně často – mezi prsty III a IV.
 • Hlavním projevem jsou trhliny v kůži, kolem kterých je bělavý okraj exfoliační pokožky (povrchová vrstva kůže).
 • V mezidobíkové mezery se zdá, že plačí.
 • Pacient je svědění, pocit pálení.
 • V místě prasklin se může vytvářet eroze (povrchové vady pokožky), které jsou doprovázeny silnou bolestí.
 • Intertrigická forma houbovité houby má nejčastěji dlouhý chronický průběh. Nemoc ustoupí v zimě a zhoršuje se v létě.
 • Po čase se kůže uvolní. Jejich ochranné funkce jsou sníženy. Přispívá k pronikání streptokokové infekce. Vznikne puchulární zánět kůže, který se vyznačuje zarudnutím, otékáním, bolestí. Teplota těla stoupá, celkový stav pacienta se zhoršuje.

Symptomy onychomykózy nohou

Onychomykóza chodidel – houbová infekce nohou. Z volného okraje hřebíku se začínají vyvíjet patologické změny. V počáteční fázi se objevují skvrny a pruhy žluté barvy.

Odrůdy houbových infekcí nohou nohou:

  Hypertrofická onychomykóza. Hřebík se ztuhne, získá žlutou barvu. Rozpadá se velmi snadno a pod ním je odhalena zhuštěná a šupinatá kůže.

Atrofická onychomykóza. Hřebík se stává tenčí, zhroutí a odumřelá kůže je pod ním vystavena.

 • Onychomykóza v důsledku poškození plísně.Obvykle se vyvíjí ne samostatně, ale na pozadí jiných onemocnění nehtů. V tomto případě může nehty získat černé, hnědé, žluté, zelené barvy. Paronychias se často vyvine, což je komplikace v podobě hnisavého zánětu periungální lůžka.
 • U 70 – 75% případů jsou postiženy nehty III – IV prstů. U 25 – 30% trpí
  I a V prsty. Onychomykóza se může často vyskytovat jako “normotropní” (nikoliv hypertrofická a ne atrofická), zatímco celistvost nehtu je zachována, objevují se pouze žluté skvrny.

  Výskyt kandidových infekcí plic. Jak vypadá kandidální léze na fotografii?

  Konec kandidózy je také známý jako interdigitální eroze kvasinek.

  • Nejčastěji se léze nachází mezi III a IV nebo IV a V prsty.
  • Kůže na tomto místě je oteklá, má červenou barvu.
  • Kolem krbu je okraj odlupované horní vrstvy kůže.
  • V blízkosti mohou být malé abscesy nebo vezikuly.

  Tradiční metody léčby houbových nákaz

  Důležité: Hnilobné léze nohou nepředstavují velké nebezpečí pro zdraví a život pacienta. Ale mají chronický průběh, jsou zaměřeny na zánět, snižují imunitní sílu těla a vedou k výskytu alergických reakcí. Účinná léčba mykóz je možná pouze s použitím speciálních antifungálních léků. Tradiční metody lze aplikovat izolovaně až v nejranějším stádiu onemocnění, během něhož stále nejsou žádné příznaky. Z tohoto hlediska může tradiční medicína sloužit pouze jako doplněk k hlavní terapii. Před cvičením těchto nebo jiných technik se poraďte se svým lékařem.

  Víno ocelové vany

  Vinný ocet má výrazný antiseptický účinek. Léčebný režim:

  • před spaním spláchněte nohy teplou vodou a osušte je ručníkem;
  • nalijte silné roztoky vínného octa do malého bazénu, dolů do něj nohy a držte jej 3-5 minut;
  • dát ponožky namočené v roztoku vinného octa v noci.

  Koupel se solí a sody

  Schéma aplikace:

  • rozpustit v dostatečném množství vody lžíci soli a lžíce sody;
  • ponořte nohu do roztoku, držte jej 10 – 15 minut;
  • umyjte nohy teplou vodou.

  Umývání postižených oblastí odvar z bylin

  Složení:

  • neplodná květenství
  • dubová kůra
  • verbena officinalis (bylina)
  • ostružiny (sušené bobule)

  Příprava a způsob aplikace:

  • smíchejte všechny ingredience ve stejném množství, vezměte 3 lžíce směsi
  • nalijte 1 sklenici vody a zapijte malý oheň po dobu 15 – 20 minut
  • napětí
  • výsledná odvar může být použita pro lotiony a mytí lézí

  Příprava masti

  Složení:

  • prosetý dřevěný sol
  • vepřový tuk

  Smíchejte přísady do homogenní tlusté masti. Naneste na umyté a ručníky vysušené nohy dvakrát denně: ráno a večer.

  Možná masť z čepu stop č. 2

  Složení:

  • husí nebo vepřový tuk
  • síran měďnatý
  • žlutá síra

  Schéma přípravy a aplikace:

  • smíchejte všechny přísady v přibližně stejných množstvích
  • dobře promíchejte, dokud nebude hladké
  • nasaďte na oheň a přivedete k varu
  • nechte v temné místnosti až do úplného chlazení
  • namažte pokožku postiženou houbou jednou denně

  Lázeňské nohy s euphorbií

  Vaření:

  • vezměte správné množství čerstvé mléčné trávy
  • nalijte 2 – 3 litry vroucí vody
  • zabalte nádobu teplou utěrkou nebo dekou a vložte ji na 3-4 hodiny
  • připravte noční koupel po dobu 40 – 45 minut
  • opakujte postup každé 2-3 dny po celou dobu léčby houbou až do úplného vymizení nemoci

  Zásobníky na kávu

  Pro tento postup musíte vařit silnou kávu v požadovaném množství vody. Vezměte koupele 1 až 2 krát denně.

  Účinky:

  • ničení patogenních hub
  • odstraňte zápach pachů
  • odstranění únavy, těžkých nohou

  Leave a Reply